TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На северот на Мексико 26 загинати во одвоени инциденти.

Р.С.Европа - 19.02.2011

Најмалку 26 лица се убиени во петокот во одвоени инциденти на северот на Мексико. Според властите, 8 лица, осомничени за шверц со дрога, загинале во судир со војската во Монтреј, а другите во Тореон ...

Судири меѓу војската и нарко дилерите во Мексико

Алсат-М - 19.02.2011

Најмалку 26 лица загинаа во инциденти во северниот дел на Мексико, соопштуваат мексиканските власти. Осум лица осомничени за шверц со дрога беа убиени во Монтереј, во судир со војската.

Пронајдени шест обезглавени тела во Мексико

А1 - 18.02.2011

Шест обезглавени тела се пронајдени пред една полициска станица во сојузната држава Веракруз на истокот на Мексико, додека во северниот пограничен град Сиудад Хуарез се пронајдени телата на ...

Пронајдени шест обезглавени тела во Мексико

Форум - 18.02.2011

Шест обезглавени тела се пронајдени пред една полициска станица во сојузната држава Веракруз на истокот на Мексико, додека во северниот пограничен град Сиудад Хуарез се пронајдени телата на 11 ...

Шест обезглавени тела пред полициска станица во Мексико

Алсат-М - 18.02.2011

Пред полициска станица во сојузната држава Веракруз во источниот дел на Мексико пронајдени се шест обезглавени тела, додека вп северниот пограничен град Суидад Хуарес се пронајдени телата на ...

Шест обезглавени тела пред полициска станица

Идивиди - 18.02.2011

Мексико Сити, 18 февруари 2011 (МИА) - Пред полициска станица во сојузната држава Веракруз во источниот дел на Мексико пронајдени се шест обезглавени тела, додека во северниот пограничен град Суидад ...

Мексико четири години крвари во нарко – војната

Форум - 18.02.2011

Четиригодишните напори на армијата да го уништи центарот за производство на метамфетамин предизвика вџашувачки пораст на насилствата, при што вкупниот број убиства во цело Мексико минатата година ...

Пронајдени шест обезглавени тела пред полициска станица во Мексико

Сител - 18.02.2011

Пред полициска станица во сојузната држава Веракруз во источниот дел на Мексико пронајдени се шест обезглавени тела, додека вп северниот пограничен град Суидад Хуарес се пронајдени телата на ...

Пронајдени шест обезглавени тела во Мексико

МРТ - 18.02.2011

Шест обезглавени тела се пронајдени пред една полициска станица во сојузната држава Веракруз на истокот на Мексико, додека во северниот пограничен град Сиудад Хуарез се пронајдени телата на 11 ...

Пронајдени шест обезглавени тела во Мексико

Точка - 18.02.2011

Шест обезглавени тела се пронајдени пред една полициска станица во сојузната држава Веракруз на истокот на Мексико, додека во северниот пограничен град Сиудад Хуарез се пронајдени телата на 11 ...

Мексико: Пронајдени шест обезглавени тела

Нетпрес - 18.02.2011

Шест обезглавени тела биле пронајдени пред полициска станица во сојузната држава Веракруз на исток од Мексико, додека во северниот град Сиудад Хуарез биле пронајдени телата на единаесетгодишно момче ...

Во Мексико пронајдени шест обезглавени тела

Press24 - 18.02.2011

Пред полициска станица во источниот дел на Мексико пронајдени шест обезглавени тела. Во сојузната држава Веракруз на истокот на Мексико, денес биле пронајдени шест обезглавени тела, а во северниот ...

Шест обезглавени тела пронајдени утрово пред полициска станица во Мексиканската држава Веракруз

Канал 77 - 18.02.2011

Шест обезглавени тела биле пронајдени пред полициска станица во сојузната држава Веракруз на исток од Мексико, додека во северниот град Сиудад Хуарез биле пронајдени телата на единаесетгодишно момче ...

Обезглавени тела се пронајдени пред полициска станица во Мексико

Inpress - 18.02.2011

Веракруз, 18. февруари 2011 (ИНПРЕС) Шест обезглавени тела, се пронајдени пред полициска станица во сојузната држава Веракруз во источниот дел на Мексико.

Пресметки на наркокартели во Мексико, 18 загинати

А1 - 15.02.2011

Осумнаесет загинати во текот на ноќта, во низа пресметки помеѓу припадници на два наркокартели во градот Падиља, во мексиканската држава Тамаулипас, соопштија официјални претставници на државата.

Осумнаeсет лица убиени во војната на наркокартели во Мексико

Алсат-М - 15.02.2011

Осумнаесет лица се убиени на различни места во реонот на северниот мексикански град Сиудад Викторија, како последица на насилство поврзано со наркокартелите, пренесуваат американските медиуми.

Осумнаeсет лица убиени во војната на наркокартели во Мексико

Алфа - 15.02.2011

Осумнаесет лица се убиени на различни места во реонот на северниот мексикански град Сиудад Викторија, како последица на насилство поврзано со наркокартелите, пренесуваат американските медиуми.

Пресметки на наркокартели во Мексико, 18 загинати

Форум - 15.02.2011

Осумнаесет лица загинаа во текот на ноќта во низа пресметки помеѓу припадници на два наркокартели во градот Падиља, во мексиканската држава Тамаулипас, соопштија официјални преставници на државата Во ...

Осумнаeсет лица убиени во војната на наркокартели во Мексико

Сител - 15.02.2011

Осумнаесет лица се убиени на различни места во реонот на северниот мексикански град Сиудад Викторија, како последица на насилство поврзано со наркокартелите, пренесуваат американските медиуми.

Осумнаeсет мексиканци убиени во војна на наркокартели

Канал5 - 15.02.2011

Осумнаесет лица се убиени во северниот мексикански град Сиудад Викторија, како последица на насилство поврзано со наркокартелите.

Осумнаeсет лица убиени во војната на наркокартели во Мексико

МРТ - 15.02.2011

Осумнаесет лица се убиени на различни места во реонот на северниот мексикански град Сиудад Викторија, како последица на насилство поврзано со наркокартелите, пренесуваат американските медиуми.

Пресметки на наркокартели во Мексико, 18 загинати

Точка - 15.02.2011

Осумнаесет лица загинаа во текот на ноќта во низа пресметки помеѓу припадници на два наркокартели во градот Падиља, во мексиканската држава Тамаулипас, соопштија официјални преставници на државата.

Осумнаесет жртви во војна на наркокартели во Мексико

Курир - 15.02.2011

Осумнаeсет лица се убиени во војна на наркокартели во северниот мексикански град Сиудад Викторија. Властите во државата Тамаулипас соопштија дека седум трупа биле истоварени на главниот плоштад на ...

Во судир со нарко-картелите од 2006 до сега загинале 35 илјади луѓе

Inpress - 15.02.2011

Мексико сити, 15. февруари 2011 (ИНПРЕС) На северот од Мексико 18 се убиени во судир на два нарко картели. Во уличните борби се оштетени зградите на градското собрание, судот и седиштето на ...