TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Конечно се врати насмевката на лицето кај Мекгрегор, еве ги причините

Спортклуб - 14.10.2018

Помина точно една седмица од „контроверзната“ борба помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов, но и понатаму Ирецот и Русинот се во центарот на ...

Мекгрегор брзо го заборави поразот, па си доби нов „ѕвер“! (ФОТО)

СуперСпорт - 14.10.2018

Седум дена поминаа од борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов, но тие уште се во центар на внимание. Секој нивни чекор го следат медиумите, а седум дена по поразот, Мекгрегор насмеан шена низ Лас Вегас.

Нурмагомедов: Конор не можеше да ме погледне во очи - знаев дека ќе го скршам!

Sport 1 - 14.10.2018

Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов ја доби епската борба во УФЦ против ирскиот чаламџија Конор Мекгрегор, па со најголеми почести беше пречекан во Русија од претседателот Владимир Путин, во родната Махачкала, па во Чеченија...

Нов спектакл на повидок: Нурмагомедов го предизвика Мејведер (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.10.2018

УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов неодамна го одбрани појасот во лесна категорија со победа против Конор Мекгрегор во Лас Вегас. А ние би можеле да гледаме нов спектакл бидејќи Нурмагомедов сега го предизвика Флојд Мејведер и сака да се пресметаат во ...

Нурмагомедов го предизвикува Мејведер: Во оваа џунгла има место за еден крал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов остана без чекот од два милиони долари по победата над Конор Мекгрегор во УФЦ 229 поради тоа што направи општа тепачка во Лас Вегас. Тој ја прескокна оградата од рингот и тргна да се тепа со тренерот на неговиот противник.

Нурмагомедов го предизвика Мејведер: Во оваа џунгла има место само за еден крал

+инфо - 14.10.2018

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов оствари голема победа над Ирецот Конор Мекгрегори, но не мисли да запре. Тој го предизвика непобедениот боксер Флојд Мејведер на дуел, бидејќи „во џунглата има место само за еден крал“.

Нурмагомедов го предизвикува Мејведер (ВИДЕО)

Екипа - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов успеа да го привлече целото внимание на светската јавност, добивајќи ја УФЦ борбата со Конор Мекгрегор, но многу повеќе со хаосот што го предизвика по неа. Сега тој си најде нова забава, го предизвикува боксерот Флојд Мејведер.

Хабиб по Мекгрегор сака борба со Мејведер: Во оваа џунгла постои само еден крал

Спортклуб - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и понатаму е во центарот на вниманието на спортската јавност откако пред седум дена го победи Конор Мекгрегор во борбата за појасот во лесна категорија во УФЦ. Дагестанецот по победата против Мекгрегор направи голем скандал во Лас ...

(ВИДЕО) Снимката која се чекаше: Како тренерот на Хабиб го претепува Мекгрегор

Спортклуб - 14.10.2018

Се појави нова снимка, овојпат од совршен агол со цел најдобро да се види неочекуваната тепачка во кафезот. Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор, но по борбата во Лас Вегас настана општ хаос.

Хабиб го предизвика Мејведер: Во џунглата има место само за еден крал

Кајгана - 14.10.2018

УФЦ борачот Хабиб Нурмагомедов и понатаму живее во еуфоријата од победата на Конор Мекгрегор, а сега го предизвика на дуел и непоразениот боксер Флојд Мејведер, кој минатата година во боксерски меч го победи Ирецот Мекгрегор.

(ФОТО) Брзо го преболе поразот: Мекгрегор се пофали со новата скапоцена машина

Спортклуб - 14.10.2018

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор минатиот викенд тешко беше поразен од Русинот Хабиб Нурмагомедов и така беше замолчен за сите претходни провокации. Сепак, седум дена по поразот, Мекгрегор насмеан се шета низ Лас Вегас, на неговиот лик нема знаци ...

Нурмагомедов: Имав епилептични напади пред борбата со Мекгрегор

Sport 1 - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го совлада Конор Мекгрегор во УФЦ 229 во Лас Вегас минатиот викенд, а во интерјву за руска телевизија откри какви биле подготовките за борбата. Дагестанецот откри дека мака мачел да ја симне килажата на 70 килограми за да може да ...

Брзо го заборави поразот од Хабиб: МекГрегор уживаше на концертот на Дрејк (Фото)

Дерби - 14.10.2018

Ирскиот борец Конор МекГрегор се чини брзо го заборави поразот од Хабиб Нурмагомедов минатиот викенд во УФЦ 229 борбата. Контроверзниот МекГрегор беше забележан на концертот на неговиот пријател Дрејк во Лос Анџелес во текот на вчерашниот ден.

Видеото кое се чекаше: Како тренерот на Хабиб буквално го „разбива“ МекГрегор (ВИДЕО)

Екипа - 14.10.2018

Долго време светот на спортот се оптоварува со хаосот кој настана пред една недела по УФЦ борбата во Лас Вегас меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор. Додека многумина беа фокусирани на Хабиб кој го прескокна кафезот и се одлучи на физичка ...

Самоуверениот Хабиб му испрати директна порака на непоразениот Мејведер (Видео)

Дерби - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов е крајно аткуелен и популарен во изминативе седум дена, не само поради лекцијата која му ја одржа на Конор МекГрегор во УФЦ борбата која ја имаа во октагонот, туку и поради хаосот кој го предизвика по крајот на истата.

Раперот не се шегува: 50 cent навистина планира да се тепа со Хабиб

Спортклуб - 14.10.2018

Американскиот рапер 50 цент ја прифати понудата од Хабиб Нурмагомедов да го посети Дагестан и планира наскоро да замине таму на преговори за борба. “Ја прифаќам поканата и се подготвувам за пат.

МЕЧ НА МИЛЕНИУМОТ: Нурмагомедов го „предизвикува“ Флојд Мејведер! (ВИДЕО)

SportMedia - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов изминатиот викенд успеа да ја одбрани титулата во УФЦ во лесна категорија откако го совлада Конор Мекгрегор во четвртата рунда во Лас Вегас. За рускиот борец од Дагестан тоа беше 27.

Хабиб Нурмагомедов го чека голема казна!

SportMedia - 14.10.2018

Рускиот борец во Лас Вегас брутално го совлада Конор Мекгрегор и така ги „шутна" сите критичари, па и самиот Ирец и неговиот тим. После хаосот предизвикан во и надвор од октогонот изминатиот период беше донесена одлука по 10 дена да бидат ...

Како тренерот на Нурмагомедов го „искрши" Конор (ВИДЕО)

SportMedia - 14.10.2018

Бурата не стивнува.... Се појави ново видео кое најдобро покажува што навистина се случи во „октагонот" после спектакуларната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор во Лас Вегас.

Хабиб го повика непоразениот Мејведер да се пресметаат (ВИДЕО)

IPON - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов е актуелен оваа недела, не само поради лекцијата која му ја одржа на Конор Мек Грегор, туку и поради хаосот кој го предизвика по крајот на борбата. Се изнаслушавме безброј изјави и различни гледишта, а еден од нив беше и Флојд ...

МЕЧ НА МИЛЕНИУМОТ: Нурмагомедов го „предизвикува“ Флојд Мејведер! (ВИДЕО)

Скопје24 - 14.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и понатаму е во центарот на вниманието на спортската јавност откако пред седум дена го победи Конор Мекгрегор во борбата за појасот во лесна категорија во УФЦ. Дагестанецот по победата против Мекгрегор направи голем скандал во Лас ...

Kако тренерот на Нурмагомедов го „искрши” Конор (ВИДЕО)

Република - 14.10.2018

Се појави ново видео кое најдобро покажува што навистина се случи во „октагонот” после спектакуларната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор во Лас Вегас. Хабиб триумфираше во „борбата на векот”, и ја одбрани титулата на шампион на ...

Конор се „тешеше“ со концерт на Дрејк и нов автомобил (галерија)

TopSport - 14.10.2018

Конор Мекгрегор очигледно веќе заборави на поразот од Хабиб Нурмагомедов откако имаше забавна вечер на концерт на Дрејк во Лос Анџелес, по што се пофали на Инстаграм на своите 29 милиони следбеници.

Хабиб го предизвика Мејведер, овој се преправаше дека не му го знае името (видео)

TopSport - 14.10.2018

Циркусот продолжува! На Интернет се појави снимка во која УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов најави дека сака да влезе во боксерскиот ринг и да се „обиде“ со Флојд Мејведер Јуниор, нешто во што не успеа неговиот ривал Конор ...

Хабиб сака борба против Мејведер

Стандард - 14.10.2018

По неговата победа над Конар Мекгрегор, акциите на Хабиб Нурмагомадов значително се зголемија, а борецот од Дагестан не се двоумеше да ја каже својата следна цел. Тоа е, ни помалку ни повеќе, туку американскиот боксер Флојд Мејведер.

Е ова е храброст: Познатиот рапер на Хабиб му понуди 2 милиони да се бори против него

Спортклуб - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов без сомнение моментално е најпознатиот спортис од боречките спортови. На адреса на Дагестанецот пристигаат многу понуди, од секаков вид, меѓутоа пред се една е за издвојување.

Досега невидена снимка од соблекувалната на Хабиб Нурмагомедов (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов славеше во четвртата рунда против Конор Мекгрегор во четвртата рунда. Ирецот се предаде откако Нурмагомедов изведе зафат за давање и ја запечати победата на УФЦ 229 во Лас Вегас.

Тајната на сопругата на Хабиб: Ја бирал дедо му, никој не ја видел 5 години

Спортклуб - 13.10.2018

Познато е дека Хабиб Нурмагомедов е оженет и има две деца, но од 2013 година уште на јавноста не и е познат идентитетот на неговата сопруга. Во согласност со своите ригорозни муслимански обичаи, тој своето семејство не го изнесува на јавноста, па ...

УФЦ објави официјална снимка: Мекгрегор му се извинувал на Хабиб (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.10.2018

Конор Мекгрегор го провоцираше Хабиб Нурмагомедов пред борбата, но во ринго беше тивок. Борецот од Дагестан го претепа Мекгрегор и стигна до 27. победа во кариерата, па така го освои УФЦ-трофејот.

Познат рапер му понуди два милиони долари на Нурмагомедов (ФОТО)

Sport 1 - 13.10.2018

Уште не се заборава пресметката помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мегрегор од УФЦ 229 во Лас Вегас. Да потсетиме, по борбата Хабиб ја прескокна оградата за да се пресмета со тимот на Мекгрегор, а членовите на екипата на Нурмагомедов го нападнаа ...

ВИДЕО: Досега необјавено – еве што правеше Хабиб во соблекувалната по победата над Конор

Спортклуб - 13.10.2018

По победата на Хабиб Нурмагомедов над Конор Мекгрегор во борбата за титулата во УФЦ во лесна категорија и скандалот кој потоа следеше, ново-стариот шампион имаше што да каже по победата над Ирецот.

Поранешен УФЦ-борец откри: Хабиб ќе добие жестока казна!

Sport 1 - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ќе биде жестоко казнет по случувањата по борбата против Конор Мекгрегор, откако го нападна тренерот на Ирецот, а од друга страна членовите на неговата екипа го нападнаа Конор. Атлетската комисија на Невада на 24.

Познато е колкава казна би требало да добие Хабиб Нурмагомедов

Спортклуб - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов брутално го совлада Мекгрегор и ги замолкна сите критичари, па и самиот Ирец и неговиот тим. По победата Дагестанецот излета од кафезот и тргна да се пресмета со членовите на тимот на Мекгрегор.

Хабиб за Мекгрегор: Не ме гледаше во очи, беше скршен и пред борбата

Спортклуб - 13.10.2018

Седум дена минаа од борбата во која Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор, но се уште е во центарот на вниманието. Дагестанецот мечот го „продолжи“ и по завршувањето откако влета во публиката, а по враќањето дома беше дочекан како вистински ...

АПСОЛУТНА СЕНЗАЦИЈА: Познат рапер на Хабиб му нуди 2 милиони долари за борба!

SportMedia - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов минатата недела на еден одличен начин ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ229 во Лас Вегас. Русинот го понижи Конор Мекгрегор во октагонот, а потоа физички се пресмета со спаринг партнерот на Ирецот после навредите кои ...

Зошто Хабиб има изобличено уво?!

SportMedia - 13.10.2018

Рускиот УФЦ борач Хабиб Нурмагомедов моментално е најполуларната спортска личност на светот. Во центарот на вниманието на светската спортска јавност Хабиб дојде по спектакуларната победа над Конор Мекгрегор, но и тепачката со членот на тимот на ...

Хабиб Нурмагомедов зборува за својот пат до успехот (ВИДЕО)

IPON - 13.10.2018

Хабиб Нурмагомедов е непоразен борец, кој во моментов е шампион на УФЦ во лесна категорија. Пред околу една недела успеа да ја порази најголемата ѕвезда на ММА, Конор Мек Грегор, и оттогаш е врвот на славата.

Тајната на сопругата на Хабиб: Ја бирал дедо му, никој не ја видел 5 години

Скопје24 - 13.10.2018

Познато е дека Хабиб Нурмагомедов е оженет и има две деца, но од 2013 година уште на јавноста не и е познат идентитетот на неговата сопруга. Во согласност со своите ригорозни муслимански обичаи, тој своето семејство не го изнесува на јавноста, па ...

Фифти Сент го „врбува“ Хабиб да направи „трансфер“ во Белатор

TopSport - 13.10.2018

Заканата на Хабиб Нурмагомедов дека ќе се откаже од УФЦ ако неговите пријатели бидат суспендирани за инцидентите по победата над Конор Мекгрегор на УФЦ 229, очигледно беа сфатени сериозно кај дел од ММА промотерите, откако Русинот доби понуда да ...

ХАБИБ ВО ЦЕНТАР НА ВНИМАНИЕ! Еве зошто увото на Нурмагомедов има неправилна форма

Маркукуле - 13.10.2018

Рускиот УФЦ борец Хабиб Нурмагомедов моментално е најпопуларната спортска личност на светот. Нурмагомедов е во центар на внимание и секој детаљ за неговиот живот е интересен за јавноста. Меѓу останатото, луѓето се интересираат зошто неговото десно ...

Нурмагомедов во голема дилема: Добил покана да замине од УФЦ!? (ФОТО)

Sport 1 - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, доби интересна понуда за продолжување на кариерата. Неверојатниот борец од Дагестан не е миленик на УФЦ, па наскоро би можел да замине, како што најави претходно и самиот.

На крај суспендирани и Мекгрегор и Нурмагомедов

Екипа - 12.10.2018

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се суспендирани од Атлетската комисија на државата Невада поради инцидентот што се случи по минатонеделниот меч во Лас Вегас. На спектакуларниот настан УФЦ 229 во Лас Вегас, Дагестанецот Нурмагомедов успеа да ја ...

Нурмагомедов и Мекгрегор заработија суспензии од УФЦ!

Sport 1 - 12.10.2018

Двајцата ултимејтфајтери Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, кои цела недела се главна вест во светот, по нивната епска пресметка во октагонот во Лас Вегас во неделата наутро, добија суспензии од УФЦ, објави „ЕСПН“ доцна синоќа.

„Го мразам стилот на Нурмагомедов, брат ми би можел да го претепа“

Sport 1 - 12.10.2018

Откако Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас, многу борци се појавија во јавност, зашто мислат дека може да го победат борецот од Дагестан. Браќата Дијаз, Нејт и Ник се меѓу првите кои почнаа со провокациите.

Борбата Мекгрегор-Нурмагомедов најгледана во историјата на УФЦ

Дерби - 12.10.2018

Пред извесен период, најгледана борба беше пресметката меѓу Конор Мекгрегор и Нејт Диаз, која имаше над 1,6 милиони претплатници. Меѓутоа борбата меѓу Ирецот и Хабиб Нурмагомедов ги срушила сите рекорди со над 2,4 милиони претплати.

Откако Хабиб се закани: И Нејт Диаз се вмеша во „војната“ со необичен предлог до УФЦ (Фото)

Дерби - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов биде доживотно отстранет од борбите кои се под палката на оваа организација, жестока ...

Видео: Кабиб почесен гостин во Чеченија, си доби и Мерцедес

Спортски - 12.10.2018

По средбата со Владимир Путин шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов на покана на првиот човек на Чеченија Рамзан Кадиров пристигна во Грозни, каде беше прогласен за почесен граѓанин.

Хабиб е пред голема одлука: Доби понуда за која сериозно размислува

Спортклуб - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби интересна понуда за продолжување на кариерата. За дагестанскиот борец по победата над Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Хабиб се закани на УФЦ дека ќе ја напушти промоцијата ако ...

Хабиб го посети претседателот на Чеченија и си доби вистински „ѕвер“ (ФОТО)

Sport 1 - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов доби голем број подароци и пофалби по победата против Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас. Откако неодамна беше на официјална посета кај претседателот Владимир Путин, вчера го направи тоа и кај претседателот на Чеченија, ...

Понудата е на маса – Хабиб оди во кечери?!

Екипа - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов останува во фокусот на вниманието на светската јавност, откако Русинот се закани дека е можност да го напушти УФЦ-шампионатот, а сега обелодени и дека добил интересна понуда за продолжување на кариерата.

(ВИДЕО) УФЦ објави снимка која открива се: Слушнете како Мекгрегор му се извинува на Хабиб

Спортклуб - 12.10.2018

Конор Мекгрегор го провоцираше Хабиб Нурмагомедов во пресрет на борбата, но во кафезот беше многу потивок. Дагестанскиот борец брутално го претепа и со 27 победа во исто толку борби успеа да ја одбрани титулата во УФЦ.

Ако го напушти УФЦ, Хабиб би можел да стане кечер

Кајгана - 12.10.2018

Шампионот на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, доби понуда од организацијата WWE да им се придружи ако се одлучи да ја напушти организацијата УФЦ. Хабиб минатиот викенд го одбрани шампионскиот појас со победата над Конор Мекгрегор, кој во ...

(ФОТО) Хабиб ја разбуди фантазијата: Сите мислеа дека ТАА е неговата сопруга…

Спортклуб - 12.10.2018

Рускиот борец Хабиб Нурмагомедов се оженил во 2013 година, но многу малку се знае за неговиот приватен живот. Последните денови, бидејќи е во центарот на вниманието на светската спортска јавност, објавени се фотографии од неговата свадба на кои не ...

Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 12.10.2018

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов ќе бидат привремено суспендирани на 15 октомври, според извршниот директор на Спортската комисија на Невада, Боб Бенет. Двајцата добија писма од извршните власти и информирани се дека 10 дена ќе бидат ...

Нека му ја мисли УФЦ: Хабиб доби понуда која не се одбива! (ФОТО)

SportMedia - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов минатата недела на еден одличен начин ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ 229 во Лас Вегас, САД против Конор Мекгрегор. Го понижи Ирецот во октагонот, а веднаш после мечот поради навредите кои што ги добиваше пред мечот ...

Хабиб доби поклон мерцедес ц-класа од Кадиров (ВИДЕО)

IPON - 12.10.2018

По средбата со Владимир Путин шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов имаше прием кај Рамзан Кадиров првиот човек на Чеченија кој лично го покани новиот херој на Русија во Грозни, каде што беше прогласен за почесен граѓанин.

Официјално: Хабиб – Конор го собори рекордот за платени гледања (ППГ)

IPON - 12.10.2018

Борбата меѓу Конор Мек Грегор и Хабиб Нурмагомедов официјално ги собори сите рекорди за најгледан ММА меч во историјата на ППГ системот. Според MMA Фајтинг, продажбата на настанот стигнала до 2,4 милиони долари. Цената варирала меѓу 55 и 65 долари.

Се појави снимка од целиот рагзовор на Путин, Хабиб и неговиот татко со превод (ВИДЕО)

IPON - 12.10.2018

Ако сакате интересира како изгледаше средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и најголемата руска МЛД ѕвезда Хабиб Нурмагомедов, кој беше во друштво на својот татко Абдулманап, тогаш секако погледнете го видеото во продолжение.

Нурмагомедов и МекГрегор суспендирани

OhridNews - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор за масовната тепачка која ја иницираа после борбата во саботата. Дагестанецот Нурмагомедов во спектакуларна борба во УФЦ 229 во Лас Вегас ...

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор

Точка - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот Нурмагомедов, во спектакуларна борба во УФЦ 229, во Лас Вегас, го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна ...

ФОТО: Еве зошто Нурмагомедов има различни уши

Sport M - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов по победата над Конор Мекгрегор, стана најпопуларниот спортист во светот. Сепак, многумина забележаа дека Хабиб има различни уши, поради тоа некој медиуми се заинтересираа за тоа и истражуваа детали од животот на Хабиб.

Откако Хабиб се закани: И Нејт Диаз се вмеша во „војната“ со необичен предлог до УФЦ

Точка - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов биде доживотно отстранет од борбите кои се под палката на оваа организација, жестока ...

Видео: Кабиб почесен гостин во Чеченија, си доби и Мерцедес

Таратур - 12.10.2018

По средбата со Владимир Путин шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов на покана на првиот човек на Чеченија Рамзан Кадиров пристигна во Грозни, каде беше прогласен за почесен граѓанин.

Хабиб е пред голема одлука: Доби понуда за која сериозно размислува

Скопје24 - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби интересна понуда за продолжување на кариерата. За дагестанскиот борец по победата над Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Хабиб се закани на УФЦ дека ќе ја напушти промоцијата ако ...

Официјално: Конор – Хабиб го скрши рекордот за PPV

Стандард - 12.10.2018

Битката меѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов официјално ги сруши сите рекорди за најгледан MMA натпревар преку PPV системот (Pay-Per-View) во историјата. Според „MMA Fighting“, продажбата на шоуто достигнала 2,4 милиони долари.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор

TopSport - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот Нурмагомедов, во спектакуларна борба во УФЦ 229, во Лас Вегас, го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна ...

Хабиб доби нов Мерцедес од чеченскиот шеф (видео)

TopSport - 12.10.2018

По средбата со рускиот претседател Владимир Путин, кој целосно застана зад него, УФЦ мега-ѕвездата Хабиб Нурмагомедов беше примен и од претседателот на Чеченија, Рамзан Кадиров, кој имаше посебен подарок за него.

Дагестанецот Хабиб Чеченците го угостија како брат: Кадиров му подари на шампионот нова „мечка“

Руска реч - 12.10.2018

По средбата со Владимир Путин шампионот на UFC во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов на покана на првиот човек на Чеченија Рамзан Кадиров се упати во Грозни, каде беше прогласен за почесен граѓанин.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор

Макфакс - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот Нурмагомедов, во спектакуларна борба во УФЦ 229, во Лас Вегас, го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна ...

Хабиб и се закани на УФЦ: Ако ги „шутнете“ моите браќа, ме губите и мене!

МКД - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати предупредување дo УФЦ и најави дека ќе се повлече доколку некои од неговите другари останат без договор поради инцидентите по крајот на борбата со Конор Мекгрегор.

ВИДЕО: Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе се откаже од УФЦ шампионатот

А1 On - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе се откаже од УФЦ шампионатот доколку неговиот колега Зубаира Тухугов добие казна за удирањето на Конор Мекгрегор во хаосот по мечот во лесна категорија во Лас Вегас во саботата навечер.

Путин го охрабрил Нурмагомедов: Сите ние мора да ја прескокнеме оградата ако не нападнат!

Екипа - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов успеа да ја одбрани светската титула во лесна категорија во УФЦ, но поради хаосот кој го предизвика по мечот предизвика лавина реакции во светската спортска јавност. Сепак, Хабиб доби безрезервна поддршка од претседателот на ...

ВИДЕО: Путин имаше ручек со Хабиб па му даде поддршка со жестока реченица!

Спортклуб - 11.10.2018

По неколкуте дена бурни коментари од битката помеѓу Хабиб и Конор МекГрегор, полека како да стивнува јавноста. Добро знаеме каков хаос настапа по завршената битка меѓу Ирецот и борецот од Дагестан кој се бори под руско знаме, а знаеме и потоа што се ...

Хабиб ќе прифати реванш со Конор, но само под еден услов!

Спортклуб - 11.10.2018

Кога станува збор за ММА спорто, во наредниот период веројатно најголемо внимание ќе се посветува на следниот противник на Хабиб Нурмагомедов. Рускиот борец пред неколку ноќ во Лас Вегас го порази Конор Мекгрегор и на тој начин ја одбрани титулата ...

Путин го пречека Хабиб и му кажа неколку збора: Ќе побарам од татко ти едно нешто (Видео)

Дерби - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов доби неверојатно голем број на нови фанови откако го победи Конор Мекгрегор во УФЦ 229 спектаклот кој се одржа во Лас Вегас, но исто така привлече огромно внимание и стана топ тема со начинот на кој изреагира по крајот на борбата.

Конечно се огласи човекот поради кого настана хаосот во Лас Вегас: Не сум навредувал верски, Хабиб е виновен!

Екипа - 11.10.2018

Еден од членовите на тимот на Конор МекГрегор, Дилон Данис конечно се огласи по судирот со Хабиб Нурмагомедов по УФЦ мечот во Лас Вегас. Нурмагомедов и МекГрегор приредија спектакл, но потоа и срамен хаос приредувајќи вистински шок за присутните на ...

Конечно се јави човекот поради кого настана хаосот: Едвај ги чекам резултатите!

Спортклуб - 11.10.2018

Еден од членовите на тимот на Конор Мекгрегор, Дилон Дејнис, конечно се огласи по пресметката со Хабиб Нурмагомедов по мечот во Лас Вегас. Нурмагомедов и Мекгрегор на публиката во Лас Вегас во саботата вечер требаше да и приредат спектакл, но ...

Порака и ултиматум до УФЦ: Хабиб се закани дека го напушта натпреварувањето (ФОТО)

Спортклуб - 11.10.2018

Се уште се бара најсоодветна казна која треба да му припадне на рускиот борец Хабиб Нурмагомедов, кој ќе мора да ја одработи за скандалозниот крај на мечот со Конор МекГрегор во Лас Вегас пред некој ден.

Која е атрактивната жена која се сликаше со Нурмагомедов? (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор со давење во четврта рунда на УФЦ 229 во Лас Вегас, па така ја одбрани титулата во лесна категорија. Сепак, на социјалните мрежи се појави видео од свадбата на Нурмагомедов, а на него сопругата беше ...

Хабиб: Воопшто не се каам, пак би скокнал преку оградата!

Sport 1 - 11.10.2018

Битката добиена, титулата одбранета, противникот понижен, иницирана општа тепачка, прекуокеански лет, средба со народот на Анжи арена, неколку часа одмор, па на состанок со Владимир Путин.

Хабиб ја откри тајната – зошто ушите му се различни?

Спортклуб - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов во моментов е еден од најпопуларните личности во светот по спектакуларната борба против Мекгрегор во кој оствари убедлива победа. Во јавноста излегуваат сите детали од неговиот живот, но и од спортскиот.

Падна одлука: Жестока казна за Нурмагомедов и Мекгрегор

Спортклуб - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор им приредија фантастична забава на љубителите на УФЦ со својата борба во Лас Вегас. Сепак, инцидентот што се случи по нејзиното завршување не му прилега на овој спорт и двајцата денеска добија казни.

Путин го смири Хабиб: Ќе го замолам татко ти да не биде многу строг со тебе

Кајгана - 11.10.2018

ММА борецот со дагестанско потекло Хабиб Нурмагомедов вчера се сретна со рускиот претседател Владимир Путин откако го победи Ирецот Конор Мекгрегор и ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија.

Откриено зошто Нурмагомедов има различни уши (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов во последните денови е најпопуларниот спортист во светот, а тоа се случи поради победата против Конор Мекгрегор. Сепак, медиумите ги интересираше зошто десното уво на Хабиб му се разликува од левото.

И Дијаз се јави по жестоките закани на Нурмагомедов до УФЦ

Sport 1 - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов денеска се закани на управата на УФЦ дека ќе го прекине договорот со нив, доколку организацијата го отпушти неговиот пријател Зубаир Тухугов, кој го удри Конор Мекгрегор по борбата.

Нурмагомедов со сериозни закани до управата на УФЦ!

Sport 1 - 11.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, испрати писмо до управата на УФЦ и Дена Вајт. Вајт по хаосот во Лас Вегас по борбата помеѓу Нурмагомедов и Конор Мекгрегор најави откази за луѓето од тимот на Хабиб и тоа поради нападот врз ...

Нурмагомедов се заканува со напуштање на УФЦ!

Екипа - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати остра порака до раководството на УФЦ по изречената суспензија на членот на неговиот тим, Зубиар Тукхугов, кој беше казнет поради учеството во хаосот по борбата со Конор МекГрегор.

„Бомба“ од Русија: Нурмагомедов се закани и испрати жестока порака до УФЦ! (Фото)

Дерби - 11.10.2018

Комисијата во Невада се уште разгледува која е најадекватната казна која треба да ја добие Хабиб Нурмагомедов за скандалот и хаосот кој го предизвика во „Ти-мобајл“ арената во Лас Вегас за време на УФЦ 229 спектаклот, но во ситуација кога сите ја ...

Оставете го брат ми, не сакам пари: Хабиб му се закани на УФЦ!

SportMedia - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов поради навредите што ги добиваше пред и во текот на борбата со Конор Мекгрегор го прескокна кафезот и го нападна спаринг партнерот на Ирецот. Тоа предизвика лавина негодувања, започнувајќи од претседателот на УФЦ, Дана Вајт кој ...

Путин му порача на татко му на Нурмагомедов: Не му се карај многу (ВИДЕО)

IPON - 11.10.2018

Со нестрпление се очекуваше средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и херојот на земјата Хабиб Нурмагомедов. Првиот човек на државата во неделата го поздрави ММА шампионот на денот на својот роденден, а вчера се сретна со него и со неговиот ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе го напушти УФЦ

IPON - 11.10.2018

Веднаш по сето она што се случи на УФЦ 229, Дана Вајт изјави дека соборците на Хабиб Нурмагомедов кои го нападнаа Конор Мек Грегор никогаш повеќе нема да се борат во УФЦ. По внимателното разгледување на доказите се разјасни дека само Зубаир Тухугов ...

Нурмагомедов на прием кај Путин: „Ако треба, сите ќе ја прескокнеме оградата“

Таратур - 11.10.2018

ММА шампионот Кабиб Нурмагомедов вчера беше на прием кај рускиот претседател Владимир Путин. Дагестанскиот борач ја одбрани светската титула во лесна категорија во ултимејт фајт во саботата.

Хабиб и се закани на УФЦ: Ако ги „шутнете“ моите браќа, ме губите и мене!

Скопје24 - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати предупредување дo УФЦ и најави дека ќе се повлече доколку некои од неговите другари останат без договор поради инцидентите по крајот на борбата со Конор Мекгрегор.

Хабиб се закани на УФЦ: Ако ги „шутнете“ моите браќа, ме губите и мене!

Република - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати предупредување дo УФЦ и најави дека ќе се повлече доколку некои од неговите другари останат без договор поради инцидентите по крајот на борбата со Конор Мекгрегор.

ВИДЕО: Сите валкани потези на Конор беа залудни

Sport M - 11.10.2018

Конор МекГрегор се обиде на секаков начин да дојде до победа, па во натпреварот со Хабиб изведе и неколку валкани потези кои судијата Херб Деан ги толерираше. Наколку пати имаше недозволено фаќање за шорцот, удираше со отворена рака, а тоа што ...

Хабиб од победата профитираше на сите полиња

Sport M - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се уште е топ тема во светските медиуми после победата над Конор МекГрегор со која го одбрани УФЦ појасот во лесна категорија. Покрај тоа што Хабиб профитираше во финансиска смисла, победата добро му дојде и поради популарноста ...

Путин му честита на Хабиб: Сите ние Русите можеме така да скокнеме што нема знаат што ги снашло

Руска реч - 11.10.2018

Претседателот на Русија Владимир Путин им честиташе на шампионот на UFC во категоријата до 70 кг Хабиб Нурмагомедов и на неговиот татко и тренер Абдулманап на победата во мечот против Конор Мекгрегор.

Хабиб се закани дека повеќе нема да учествува во борби во организација на UFC

Руска реч - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ѝ се закани на организацијата Ultimate Fighting Championship со раскинување на договорот доколку поради сеопштата тепачка која изби во октагонот биде казнет членот на неговиот тим Зубајра Тухугов.

Хабиб се закани дека ќе се откаже од УФЦ!

TopSport - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе се откаже од УФЦ шампионатот доколку неговиот колега Зубаира Тухугов добие казна за удирањето на Конор Мекгрегор во хаосот по мечот во лесна категорија во Лас Вегас во саботата навечер.

Конор Мекгрегор – од социјална помош од 188 евра до броење на милиони

TopSport - 11.10.2018

Конор Мекгрегор го доживеа вториот пораз во низа, откако прво во боксерскиот ринг беше совладан од Флојд Мејведер Јуниор, за во саботата да биде на колена против Хабиб Нурмагомедов во УФЦ октагонот.

Хабиб се закани дека ќе се откаже од УФЦ!

Макфакс - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе се откаже од УФЦ шампионатот доколку неговиот колега Зубаира Тухугов добие казна за удирањето на Конор Мекгрегор во хаосот по мечот во лесна категорија во Лас Вегас во саботата навечер.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

24 Вести - 10.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Хабиб му се обрати на претседателот на УФЦ: Дена, имаш среќа што ми го даде појасот... (ФОТО)

МКД - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов на својот инстаграм профил се пофали со шампионскиот појас кој го доби со задоцнување, а потоа се пошегува со претседателот на УФЦ, Дена Вајт. Поради случувањата по борбата, Хабиб не го доби појасов во октагонот, туку му беше ...

Путин се сретна со Хабиб и порача: Тие што ќе нè нападнат однадвор...

МКД - 10.10.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска се сретна со ММА борецот Хабиб Нурмагомедов и неговиот татко Абдулманап, по големата победа на УФЦ 229 над Конор Мекгрегор. Борецот од Дегестан се стекна со светска слава откако изминатиов викенд во ...

На УФЦ му пропадна голема борба, но подготвија жестоко враќање за Мекгрегор!

СуперСпорт - 10.10.2018

УФЦ 230 во Њујорк ќе донесе борба за шампион во тешка категорија помеѓу Даниел Кормиер и Дерик Луис, но таму нема да бидат Нејт Дијаз и Дастин Пориер. Пориер се повреди и нема да може да учествува на борбата на трети ноември, па УФЦ беше приморан од ...

Снимка од венчавката на Хабиб – ги испочитува обичаите (ВИДЕО)

СуперСпорт - 10.10.2018

Приватниот живот на УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов не беше познат за светската јавност. Сепак, медиумите решија малку да „копаат“ во неговото минато, па пронајдоа интересни работи. На социјалните мрежи се појави видео од венчавката на Нурмагомедов, ...

(ФОТО) Циркус: Нурмагомедов правел свадба, невестата – ја нема!

Спортклуб - 10.10.2018

Иако долго време е во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов стана интересен за јавноста дури по победата против Конор Мекгрегор во саботата. Веднаш излегоа детали од неговиот приватен живот, меѓу другото и од свадбата што ја направил во 2013 година.

(ФОТО) Лудиот Хабиб му се закани на првиот човек на УФЦ: Ќе ти ја скршам колата

Спортклуб - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се пофали дека го добил шампионскиот појас во ММА по триумфот над Мекгрегор. Како што е познато, тој не го доби појасот во октагонот поради нередите во кои учествуваше, односно тепачката со навивачи и членови на стручниот штаб на ...

Сите „нелегеални“ потези на Мекгрегор против Нурмагомедов (ВИДЕО)

СуперСпорт - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор во спектакуларната борба на УФЦ 229 во Лас Вегас. Мекгрегор се обида на сите начини да дојде до победата, па во дуелот против Нурмагомедов имаше и неколку „нелегални“ потези, кои судијата Херб Дин ги ...

Хабиб: Среќа што ми го даде појасот, знам каде …

Екипа - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го доби шампионскиот појас што му следеше за големата победа над Конор МекГрегор, по што Русинот реши да се пошегува со првиот човек на УФЦ, Дена Вајт. Хабиб се фотографираше со појасот пред автомобилот на Вајт, објавувајќи ја ...

Претседателот на УФЦ му одговори на Нурмагомедов по „заканите“ (ФОТО)

Sport 1 - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов конечно го доби појасот за светски шампион во лесна категорија во УФЦ и на својот „Инстаграм“ профил му упати „заканувачка“ порака на претседателот на организацијата, Дејна Вајт.

Хабиб Нурмагомедов му се „закани“ на претседателот на УФЦ (ФОТО)

Sport 1 - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов три дена по победата против Конор Мекгрегор го доби појасот за светски шампион во лесна категорија во УФЦ. Претседателот на организацијата Дејна Вајт се двоумеше дали да му го додели појасот поради инидентите и хаосот, што ги ...

Претседателот на УФЦ со одговор до Нурмагомедов: Ќе те кажам на…(Фото)

Дерби - 10.10.2018

Според првиот човек на промотерската куќа, Дана Вајт, Русинот Хабиб Нурмагомедов ќе остане без цел хонорар и ќе има шестмесечна суспензија, но најбитно од се, ќе го задржи приматот шампион и освоениот појас во борбата со МекГрегор.

ВИДЕО: И на сите овие ГАДНИ потези од страна на Конор – БАДИЈАЛА

Спортклуб - 10.10.2018

Конор Мекгрегор изминатиот викенд конечно беше спуштен на земја. Главната ѕвезда на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов брутално го претепа Ирецот кој доби добар ќотек. Мекгрегор проба на секој начин да дојде до победата, па во мечот со Дагестанецот изведе и ...

На УФЦ му пропадна големиот меч, но подготвија жесток кам-бек за Мекгрегор!

Спортклуб - 10.10.2018

УФЦ 230 во Њујорк ќе донесе борба за шампионот во тешка категорија помеѓу Даниел Кормиер и Дерик Луис, но таму нема да бидат Нејт Дијаз и Дастин Поирер. Поирер се повреди и нема да може да учествува на настанот планиран за 3.

Првиот човек на УФЦ обелодени каква казна ќе добие Нурмагомедов, Хабиб веднаш му одговори на Инстаграм (Фото)

Дерби - 10.10.2018

Комисијата во Невада се уште ги разгледува сите агли и детали од невидениот хаос во „Ти-Мобајл“ арената во Лас Вегас, но пред да биде соопштена конечната одлука, претседателот на УФЦ навести каква казна ќе добие Хабиб Нурмагомедов.

Хабиб преку ноќ доби речиси двојно повеќе фанови (ФОТО)

Sport 1 - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов уште е топ тема во светските медиуми по победата против Конор Мекгрегор, со која ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија. Освен што профитираше на финансиски план, победата му ја крена и популарноста, која расте неверојатно на ...

„Ќе се борам само со Нурмагомедов кога ќе биде подготвен!“

Sport 1 - 10.10.2018

Борбата на Нејт Дијаз против Дастин Порие беше одложена поради повреда на неговиот противник. Пресметката помеѓу нив требаше да се одржи на трети ноември на УФЦ 230 во Њујорк, но дуелот е отказан, а УФЦ се обидува да најде замена.

Хабиб до првиот човек на УФЦ: За среќа ми го даде појасот, знам каде паркираш

Кајгана - 10.10.2018

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, испрати исклучително интересна порака до првиот човек на елитната ММА организација Дени Вајт. Имено, Хабиб на својот Instagram профил објави фотографија на која покрај црно BMW, позира со ...

Видео од нов агол: МекГрегор прв удри, за почеток на хаосот по борбата

Екипа - 10.10.2018

Се уште не стивнува бурата по спектакуларниот меч меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор, особено за хаосот што стана по крајот на борбата кога дојде до масовна тепачка и во октагонот, но и надвор од него.

Мејведер со свое мислење за инцидентот по борбата на Хабиб и Мекгрегор

Sport 1 - 10.10.2018

Флојд Мејведер го победи Конор МекГрегор во бокс спектаклот кој беше во центарот на вниманието минатата година, а непоразениот шампион сега излезе со свој коментар за најактуелната борба која предизвика безброј реакции во изминативе неколку дена.

Мејведер со свој став за хаосот меѓу Хабиб и Конор во Лас Вегас

Дерби - 10.10.2018

Флојд Мејведер го победи Конор МекГрегор во бокс спектаклот кој беше во центарот на вниманието минатата година, а непоразениот шампион сега излезе со свој коментар за најактуелната борба која предизвика безброј реакции во изминативе неколку дена.

Путин кажа што мисли за инцидентот по борбата помеѓу Хабиб и Мекгрегор

Sport 1 - 10.10.2018

Рускиот претседател Владимир Путин денеска имаше состанок со Хабиб Нурмагомедов, кој успеа да го победи Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас. Путин на состанокот му честитал на Нурмагомедов на одличната борба против Мекгрегор во Лас Вегас во ...

Путин:Сите ќе ја прескокнеме оградата ако не нападнат (ВИДЕО)

Канал5 - 10.10.2018

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го прими ММА борачот Хабиб Нурмагомедов , кој во Лос Анџелес ја прескокна оградата и направи инциденто откако го победи Ирецот Конор Мекгрегор. Рускиот борач ја одбрани светската титула во лесна категорија ...

Хабиб го скокна рингот поради него, а потоа тренерот на Мекгрегор направил нова лудост!

Sport 1 - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов во неделата во Лас Вегас го победи Конор Мекгрегор на УФЦ 229 со давење во четвртата рунда и ја одбрани титулата во лесна категорија. Сепак, неговата победа остана во „сенка“ поради инцидентот кој се случи по борбата, кога Хабиб ...

Човекот поради кој Хабиб ја прескокна оградата истата ноќ направи неверојатна лудост

Спортклуб - 10.10.2018

Дилон Дејнис е еден од тренерите на Конор Мекгрегор, а токму поради него Нурмагомедов го прескокна кафезот и влета во публика да се пресмета физички. Хабиб во неделата во Лас Вегас го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ.

ХАБИБ МУ ПОРАЧА НА ВАЈТ: Имаш среќа што ми го даде појасот, ќе ти го смачкав автомобилот“

SportMedia - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата во УФЦ 229 со победа над Конор Мекгрегор. Неговата победа малку ја засени „излетот“ во публиката каде тргна да се пресмета со тренерот на противникот, кој постојано го навредуваше.

МИСТЕРИЈА: Никој не ја видел сопругата на Хабиб (ВИДЕО)

SportMedia - 10.10.2018

УФЦ борецот Хабиб Нурмагомедов се ожени во 2013 година, но до денеска никој не знае како изгледа неговата животна сопатничка... Овие денови Хабиб Нурмагомедов е во центарот на интересот на целиот светски спорт.

Што му кажа Путин на Нурмагомедов на денешната средба?

SportMedia - 10.10.2018

„Ќе побарам од татко му да не го казни сериозно", изјавил Путин по средбата со Хабиб. Рускиот претседател Владимир Путин денеска го прими Хабиб Нурмагомедов заедно со неговиот татко по сите контроверзи во јавноста откако помина борбата со Ирецот ...

Путин до Нурмагомедов: Не само ти, сите ние може да ја прескокнеме оградата ако нé нападнат

365 - 10.10.2018

Денес Путин се сретна со ММА борецот Хабиб Нурмагомедов за да му ја честита одбраната на титулата во лесна категорија во UFC. Путин ја пофали „убедливата“ победа на Русинот против Конор Мекгрегор, но не пропушти да истакне дека Нурмагомедов бил ...

И букмејкерите ја изгубија вербата во Мек Грегор, излегоа коефициентите за реваншот

IPON - 10.10.2018

Конор Мек Грегор и Хабиб Нурмагомедов на 6 октомври на УФЦ 229 ставија точка кој е шампионот во лесна категорија. Шампионот успеа да го совлада Ирецот со сабмишн во четвртата рунда,а букмејкерите веќе ги подготвија коефициентите за евентуалниот ...

Хабиб го доби појасот, но му се закани на Вајт: Имаш среќа што ми го даде појасот, инаку…(ФОТО)

IPON - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се пофали со шампионскиот појас на Инстаграм, кој го доби со задоцнување, а потоа малку на шега, ама со умисла, го искарао претседателот на УФЦ, Дана Вајт. Поради општиот хаос по борбата со Мек Грегор, Хабиб не го доби појасот во ...

Татко му на Хабиб откри кој може да му биде следен противник

IPON - 10.10.2018

Абдулманап Нурмагомедов, таткото на ММА борецот Хабиб Нурмагомедов, се изјасни за можните санкции кои може да ги добие неговиот син, а освен тоа најави и кои се евентуалните идни ривали. „На Мек Грегор сега треба една година да се подготови.

Дана Вајт: Хабиб останува шампион (ВИДЕО)

IPON - 10.10.2018

УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов нема да го изгуби појасот, вели претседателот на УФЦ, Дана Вајт. Непоразениот Русин го надмудри Конор Мек Грегор за титулата на УФЦ во лесна категорија во Лас Вегас и го доби Ирецот во четвртата ...

Владимир Путин го прими Хабиб Нурмагомедов и се заложи за него (ВИДЕО)

IPON - 10.10.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин ги пречека непоразениот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и неговиот татко Абдулманап откако „Орелот“ ја одбрани титулата со победата над Конор Мек Грегор.

Лудиот Хабиб му се закани на првиот човек на УФЦ: Ќе ти ја скршам колата (ФОТО)

Курир - 10.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се пофали дека го добил шампионскиот појас во ММА по триумфот над Мекгрегор. Како што е познато, тој не го доби појасот во октагонот поради нередите во кои учествуваше, односно тепачката со навивачи и членови на стручниот штаб на ...

Првиот човек на УФЦ обелодени каква казна ќе добие Нурмагомедов, Хабиб веднаш му одговори на Инстаграм

Точка - 10.10.2018

Комисијата во Невада се уште ги разгледува сите агли и детали од невидениот хаос во „Ти-Мобајл“ арената во Лас Вегас, но пред да биде соопштена конечната одлука, претседателот на УФЦ навести каква казна ќе добие Хабиб Нурмагомедов.

Снимка од свадбата на Хабиб: Гостите не можеа да ја видат невестата

Sport M - 10.10.2018

Приватниот живот на рускиот УФЦ борец Хабиб Нурмагомедов стана многу интересен за светските медиуми. Бидејќи Хабиб е голем верник, тој не зборува за неговиот приватен живот за ништо, а медиумите многу малку знаат, но очигледно ги привлекува и ...

По ќотекот од Нурмагомедов Мекрегор пред нов предизвик

Нетпрес - 10.10.2018

Конор Мекгрегор сè уште не е целосно свесен за тоа како поминал во борбата против Хабиб Нурмагомедов, а веќе доби нов предизвик. Бразилецот Хозе Алдо чека на реванш против Ирецот од 2015 година кога загуби по 13 секунди во октагонот.

И Путин ќе го прими „херојот“ Хабиб

TopSport - 10.10.2018

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов доби херојски пречек во својот роден Дагестан, а сега ќе добие шанса и да биде примен од рускиот претседател Владимир Путин добивајќи уште една „битка“ со Конор Мекгрегор.

Хабиб Нурмагомедов доаѓа од град каде што борењето е начин на живот

Sport M - 10.10.2018

Откако во април Хабиб Нурмагомедов се закити со титулата првак во лесна категорија во УФЦ совладувајќи го Ал Јакуинта, Русинот во епската борба го совлада и Конор МекГрегор и така успеа да го одбрани овој наслов.

Ова се куќите на Конор и Хабиб – Мекгрегор живее во рај, а Русинот спие на железен кревет

Скопје24 - 10.10.2018

Имаат потполно различен стил Конор Мекгрегор кој беше убедливо поразен во борбата со Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов и тоа во моментот кога силниот Русин почна да го гуши во 4 рунда иако и претходно доминираше во рингот.

Путин до Хабиб: Кога некој те провоцира, ќе му дадеш пекол! (видео)

TopSport - 10.10.2018

Рускиот претседател Владимир Путин целосно ги оправда постапките на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, велејќи дека „секој би го направил истото“ откако борачот се судри со членовите на тимот на Конор Мекгрегор по победата над ...

Путин го прими Хабиб: Сите ние можеме да ја прескокнеме оградата ако не нападнат

Sport M - 10.10.2018

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска го прими Хабиб Нурмагомедов и му честиташе на одбранетиот УФЦ шампионскиот појас во лесна категорија против Ирецот Конор МекГрегор. Нурмагомедов минатиот викенд го совлада МекГрегор, но после мечот ...

Путин до Хабиб: Кога некој те провоцира, ќе му дадеш пекол! (видео)

Макфакс - 10.10.2018

Рускиот претседател Владимир Путин целосно ги оправда постапките на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, велејќи дека „секој би го направил истото“ откако борачот се судри со членовите на тимот на Конор Мекгрегор по победата над ...

(ВИДЕО) НА ГОСТИ КАЈ ПУТИН: Рускиот претседател се пошегува на сметка на Хабиб

Маркукуле - 10.10.2018

Рускиот претседател Владимир Путин го угости шампионот во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов. Нурмагомедов по борбата изјави дека рускиот претседател веднаш му се јавил и му рекол дека е горд на него. “Горд сум.

Мекгрегор бара реванш од Нурмагомедов!

24 Вести - 09.10.2018

Ирецот Конор Мекрегор бара реванш од Хабиб Нурмагомедов по тешкиот позар што го доживеа од Русинот.. Извори блиски на претседалот на УФЦ, Дана Вајт информираат дека Мекгрегор испратил порака до него и побарал да одобри реванш против Нурмагомедов.

Мекгрегор се јавил и побарал реванш, Хабиб инсистира на историска премија за нов меч со Ирецот

МКД - 09.10.2018

Првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт потврди дека добил пвоик од Конор Мегрегор и Ирецот бара реванш со Хабиб Нурмагомедов но најпрво мора да се види каква ќе биде санкцијата за Русинот. Иако едвај поминаа 48 часа од пресметката помеѓу Конор Мекгрегор и ...

Мекгрегор изеде добар ќотек од Хабиб, не смее да влезе во кафезот еден месец

МКД - 09.10.2018

Конор Мегрегор ќе треба да почека за својот нов дуел во октагонот, Ирецот доби медицинска суспензија од еден месец поради ќотекот кој го изеде од Хабиб Нурмагомедов. По секоја борба, лекарскиот тим на УФЦ врши контрола на борците и проценува дали ...

Претседателот на УФЦ ја соопшти можната казна за Хабиб

МКД - 09.10.2018

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт во интервју за американската телевизија „ТМЗ“ зборува за можната казна на Хабиб Нурмагомедов. Хабиб го победи Мегрегор, но поради излегувањето од октагонот и нападот на тимот на Ирецот ќе биде казнет.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

А1 On - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

ВИДЕО: Спектакуларен пречек на Хабиб – херојот се врати во Дагестан

Спортклуб - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов, два дена по епската борба и победа во финалето на УФЦ во лесна категорија против Конор Мекгрего се врати во Русија. Нурмагомедов вчера пристигна во родниот Дагестан каде што на Анжи Арена во Махачкала му беше приреден ...

Еуфоричен пречек на Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

Оff.net - 09.10.2018

По 17-часовниот пат од САД до дома, Хабиб го пречекале еуфорично како да е избран нов претседател на кого му се поклонува целата земја. Човек што не знае што се случува кога би гледал од страна би мислел дека дошол некој чудотворец а не тепач од ...

Хабиб со изјавата за Конор на пречекот во Дагестан ги излуди своите фанови: Само сакав тој идиот…

Спортклуб - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ноќеска го имаше својот дочек во родниот Дагестан по победата во УФЦ против Конор Мекгрегор. Во родната Махачкала на стадионто на Анжи се собраа преку 20.000 негови фанови пред кои Нурмагомедов имаше свое излагање и повторно му се ...

Мекгрегор ужива во вили и базени, Хабиб живее во колиба! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор се пресметаа на УФЦ 229 во Лас Вегас, а Ирецот беше поразен со давење во четвртата рунда. Сепак, Мекгрегор својата утеха веднаш ја пронајде во луксузната вила од 13 милиони фунти во познатото туристичко место ...

Спектакуларен пречек на Хабиб пред преполниот стадион на Анжи во Махачкала… (ВИДЕО)

Екипа - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов во спектакуларна борба УФЦ 229 го совлада Конор Мекгрегор, одбранувајќи го појасот во лесно категорија и „полудувајќи“ го светот на спортот изминативе денови. Па, сосема очекуван беше и спектакуларниот пречеч кој му беше приреден ...

Исхраната на шампионот: Што јаде Нурмагомедов за да доминира во УФЦ!

Sport 1 - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов во последните два дена е вистински хит по епската и хаотична победа во УФЦ-спектаклот со Конор Мекгрегор, борба која освен што ќе остане запаметена како победа за Дагестанецот, јавноста ќе ја памети и со жестоките пресметки надвор ...

Дејна Вајт потврди: МекГрегор сака реванш против Нурмагомедов

Кајгана - 09.10.2018

Претседателот на UFC, Дејна Вајт изјави дека веќе бил исконтактиран од Конор МекГрегор, кој сака експресен реванш против Хабиб Нурмагомедов. Ирскиот MMA борач се огласи по мечот што мораше да го предаде во четвртата рунда.

Дана Вајт откри дека МекГрегор сака реванш, но Хабиб ќе го овозможи истиот само во еден случај!

Дерби - 09.10.2018

Првата пресметка меѓу Хабиб Нурмагомедови и Конор МекГрегор предизвика неверојатен интерес во боречкиот свет и нивата борба доби планетарна популарност како никоја претходно во УФЦ, а покрај сите големи очекувања во октагонот, на крајот видовме и ...

Поглед во луксузната вила на Конор МекГрегор

Кајгана - 09.10.2018

Конор МекГрегор изгуби од Хабиб Нурмагомедов во Лас Вегас, но тоа не му падна многу тешко со оглед на парите што ги заработи. Веќе е најавен и реванш. На МекГрегор одлично му оди на финансиски план, доказ за тоа е и купувањето на луксузна вила во ...

Спектакуларен пречек на Нурмагомедов во Дагестан и тоа на – преполн фудбалски стадион! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2018

Наместо да се извинува за хаосот што го направи по борбата против Колин Мекгрегор, кога излезе од октагонот и почна да се тепа со публиката, рускиот ултимејт-фајтер Хабиб Нурмагомедов продолжи со навредите на сметка на Ирецот.

ВИДЕО: Хабиб веќе покажа дека е спортис за пример

Спортклуб - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов овие денови се наоѓа во центарот на вниманието по борбата против Конор Мекгрего за УФЦ појасот во лесна категорија. Русинот го победи Конор во четвртата рунда со „давење“, а потоа направи вистински хаос.

Колку пари бара Хабиб за да му даде реванш на МекГрегор?

Екипа - 09.10.2018

Веднаш по поразот Конор МекГрегор најави дека сака реванш за да му возврати на Хабиб Нурмагомедов за ќотекот што го изеде во Лас Вегас, но дагестанскиот УФЦ-борач планира да ја искористи ваква ситуација – и добро да ја наплати.

Му го уништија расположението: Следува казна и суспензија за Нурмагомедов!

Спортклуб - 09.10.2018

Претседателот на спортската комисијата на американската сојузна држава Невада, Антони Марнел го коментираше инцидентот што се случи по мечот меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот ги наруши правилата на УФЦ откако по убедливата ...

Нурмагомедов ќе има рекордна заработувачка ако му даде реванш на Мекгрегор

Sport 1 - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор со давење во четвртата рунда на УФЦ 229 во Лас Вегас, но Ирецот веднаш преку социјалните мрежи побара реванш. Ова би можело да го искористи Нурмагомедов, кој би можел овојпат да добие рекордна сума на ...

Мекгрегор доби забрана од еден месец да се бори во УФЦ

Sport 1 - 09.10.2018

Ирскиот ултимејтфајтер Конор Мекгрегор, кој иако беше фаворит доби добар ќотек од Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов и со технички нокаут ја загуби големата битка доби еден месец забрана од УФЦ.

Таткото на Нурмагомедов лут на синот: Ќе бидам многу строг со него

Кајгана - 09.10.2018

Таткото и тренер на ММА борецот Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап Нурмагомедов, изјави дека ќе биде многу строг со синот поради неговото однесување по борбата против Конор МекГрегор. Таткото и тренер на UFC шампионот не беше во Лас Вегас на најголемиот ...

Таткото на Нурмагомедов му прати порака на Мекгрегор (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2018

Таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап денеска преку социјалната мрежа „Инстаграм“ му испрати порака на ирскиот чаламџија Конор Мекгрегор во кој посочи дека му простува за сè по хаосот што се случи во неделата наутро во Лас Вегас.

Најновото видео доловува неочекувана порака: Конор се обиде да ги поправи работите, Хабиб бурно возврати

Дерби - 09.10.2018

Дана Вајт со својата последна изјава откри дека Конор МекГрегор експресно му се јавил за реванш со Хабиб Нурмагомедов, само два дена по лекцијата која ја доби Ирецот од страна на рускиот „орел“ во октагонот во Лас Вегас.

Како Дагестан го пречека шампионот Нурмагомедов?

Кајгана - 09.10.2018

Народот во руската република Дагестан масовно излезе на улиците за да ја прослави победата на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов над Ирецот Конор Мекгрегор. Дагестанецот кој нема изгубено ниту една борба во неговата кариера беше чествуван и дочекан во ...

Ирецот доби реванш, но на гости: Хабиб и Мекгрегор пред 100 илјади гледачи

Спортклуб - 09.10.2018

Борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор доби неверојатна голема популарност низ светот, а на организаторот му донесе многу пари. Веројатно поради тоа веќе почнаа подготовките за реваншот.

(ВИДЕО) Темната страна на Хабиб: Ги понижуваше бездомниците и ги тераше да прават склекови за пари

Спортклуб - 09.10.2018

Рускиот УФЦ борец ја освои светската титула по победата над Конор Мекгрегор и во моментов е еден од најпопуларните спортисти во светот. Веќе три дена сите зборуваат за него и во јавноста излегуваат детали за неговиот приватен живот.

Хабиб без пари и со суспензија – но ќе го задржи појасот

Екипа - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ќе заработи суспензија за инцидентите по триумфот над Конор МекГрегор, но рускиот борец ќе го задржи шампионскиот појас што му следи по победата над доскорешниот првак. Како што јавуваат американските медиуми, спортската комисија ...

Нурмагомедов останува без парична награда и му следи суспензија!

Сител - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов останува УФЦ шампион во лесна категорија но ќе биде суспендиран. Најверојатно истата судбина го чека и неговиот противник Конор Мекгрегор. Дагестанецот по мечот и победата со технички нокаут над Мекгрегор скокна од кафезот и ги ...

Нурмагомедов суспендиран, но останува светски шампион!

Sport 1 - 09.10.2018

Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов ќе остане шампион на УФЦ во лесна категорија, но ќе биде суспендиран, а суспензија му следи и на Конор Мекгрегор. Спортската комисија на државата Невада му ги „замрзна“ двата милиони долари коишто требаше да ги добие ...

„Замрзнат“ хонорарот на Нурмагомедов од 2 милиони долари

Кајгана - 09.10.2018

Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов ќе остане шампион на УФЦ во лесна категорија, но неговото однесување по борбата со Ирецот Конор Мекгрегор нема да помине неказнето. По победата, Нурмагомедов скокна од кафезот и ги нападна членовите на стручниот штаб ...

УФЦ без милост: Конор Мекгрегор не смее да се бори, а причината е неверојатна!

Спортклуб - 09.10.2018

Конор Мекгрегор во неделата го доживеа еден од најтешките порази во кариерата. Актуелниот првак Хабиб Нурмагомедов супериорно славеше во меѓусебниот дуел и ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ.

Нурмагомедов исмејувал бездомници среде Њујорк (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов успеа да го победи Конор Мекгрегор во спектакуларната борба на УФЦ 229 во Лас Вегас и така ја одбрани неговата титула во лесна категорија. Сепак, по победата на Хабиб следуваше вистински скандал, откако тој го нападна тренерот на ...

(ВИДЕО) Хабиб и Мекгрегор се сосема различни: Ирецот има скапоцена вила, а Русинот живее во планина

Спортклуб - 09.10.2018

Централна тема низ спортските медиуми и понатаму се Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов. Тие двајца пред три ноќи имаа борба во Лас Вегас, а рускиот борец на крајот победи со гушење во четвртата рунда.

Нурмагомедов го избриша ова видео: Бескруполозниот Хабиб некогаш срамно „тормозеше“ беспомошни лица… (ВИДЕО)

Екипа - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов е еден од најспомнувани спортисти деновиве во светот по моќната победа на УФЦ 229 против Конор МекГрегор, со што ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија. Сенка на победата фрли инцидентот кој следеше по мечот кој го предизвика ...

Снимка од венчавката на Нурмагомедов - ја нема невестата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2018

Приватниот живот на УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов стана интересен на светските медиуми по победата против Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас. Поради тоа што Хабиб е голем верник, за својот приватен живот не зборува речиси ништо и медиумите ...

Хабиб седи на пластични столчиња, и спие на метален кревет (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2018

УФЦ борецот Хабиб Нурмагомедов убедливо го победи Конор Мегрегор во „мечот на векот" кој заврши скандалозно, со тепачка надвор од „октагонот". И за полесно да го преболи поразо, „Лудиот Ирец" побара спас во својата вила коај ја купи летоска, и вреди ...

Го молев Господ само едно: Да ме остави во кафезот со оној кловн! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2018

Новата мегаѕвезда на светската боречка сцена, Хабиб Нурмагомедов беше пречекан во родниот Дагестан како што и му доликува на еден шампион. Илјадници негови сонародници се собраа да го поздрават херојот на нивната земја кој во изминатиот период со ...

Хабиб се плаши само од еден човек! (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2018

И понатаму топ-тема на сите спортски случувања е секако борбата за лесна категорија во УФЦ меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Борбата е завршена како што и многумина предвидуваа, со доминација на актуелниот шампион од Русија, кој е целосно ...

Ќе има казна и за Конор, а Хабиб ќе добие дел од хонорарот (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2018

Спортската комисија на Невада со преглед на снимката од општата тепачка во Лас Вегас, која изби после борбата помеѓу Мекгрегор и Нурмагомедов, донесе и први заклучоци... Веројатно најпознатиот спортски суд на светот, Спортската комисија на Невада, ...

Хабиб Нурмагомедов спектакуларно пречекан на преполн фудбалски стадион (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Откако сонародниците на Хабиб Нурмагомедов лудо ја прославија неговата победа на улиците на Махачкала му приредија и спектакуларен пречек во родниот Дагестан. 10.000 френетични фанови со овации го пречекаа на стадионот на фудбалскиот клуб Анжи од ...

Мек Грегор: Го изгубивме мечот, но ја добивме битката

IPON - 09.10.2018

Конор Мек Грегор не учествуваше на прес-конференцијата по пораот од Хабиб Нурмагомедов. Туку, преку Твитер објави: Добар удар. Се радувам на реваншот. Еден ден откако поранешниот шампион на УФЦ во две тежински категории објави нова порака со пијалок ...

Таткото на Хабиб: Јас ќе го казнам посурово од УФЦ

IPON - 09.10.2018

Таткото на шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап се изрази исклучително критично спрема постапката на нагеовиот син по победата над Конор Мек Грегор во мегадуелот на УФЦ 229. „За Хабиб треба да има најтешка казна.

Хабиб Нурмагомедов високо скокна на паунд фор паунд листата

IPON - 09.10.2018

Конор Мек Грегор сериозно падна на паунд фор паунд листата откако загуби од Хабиб Нурмагомедов, кој за возврат се искачи на втората позиција, а Ирецот за прв пат падна за цели шест места. Друга промена е Хенри Схудо, кој се искачи на 2 место, а Крис ...

Брилјантниот боречки аниматор урнебесно го стокми мечот Хабиб-Конор (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Се разбира, борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор не можеше да помине без феноменалниот Моџахед Фудаилат, чии изработки и порано го пренесувавме. Погледнете како сработи тоа овој сјаен аниматор.

И жени се пресметуваа на УФЦ 229 (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Жестоките пресметки во Лас Вегас не се случуваа само по главната борба на УФЦ 229. Сето почна да се губи од контрола уште порано, за што сведочи една пресметка на мерењето, каде што главни актери се припранчки на понежниот пол.

Конор – Хабиб собори рекорд!

IPON - 09.10.2018

Б орб ата меѓу Конор Мек Г регор и Хабиб Нурмагомедов го собори рекордот за најгледан ММА меч во историјата. Дос егашното постигнување за платена гала вечер според правилата на мешани боречки вештини изнесуваше 1,65 милји јарди претплатници за ...

Таткото на Нурмагомедов му прости на Мек Грегор (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Таткото на Хабиб Нурмагомедов – Абдулманап му прости на Конор Мек Грегор за жестоките навреди за време на загревањето за мечот на годината. „Сè е минато. Ќе направиме анализа на сето она што се случи и ќе извлечеме поука“, вели Абдулманап ...

Се знае што му кажал Дилан Данис на Хабиб во текот на борбата со Конор

IPON - 09.10.2018

Сите видовме што се случи по УФЦ 229. Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мек Грегор со сабмишн, но неколку секунди потоа го виде во публиката Дилан Данис, пријател и тренер на Мек Грегор. Денес од ТМЗ известија дека според очевидец Данис го нарекол ...

Ник Дијаз: Хабиб е досаден, луѓето не сакаат да го гледаат (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Скандалозниот американски ММА борец Ник Дијаз го определи стилот на Хабиб Нурмагомедов како здодевен. Русинот претпочита борбата да ја води во партер, а не секогаш е агресивен со ударите. Тој претпочита да ги задржи неговите противници и да не им ...

Тренерот на Конор: Хбаиб не е престапник (ВИДЕО)

IPON - 09.10.2018

Тренерот Конор Мек Грегор – Џон Каванаг го заштити Хабиб Нурмагомедов и забележа дека Русинот не извршил никакво злосторство по мечот во Лас Вегас. Дагестанецот скокна преку октагонот и почна да се пресметува со дел од персоналот на Ирецот.

Навиваше за сонародникот: Путин го следеше УФЦ 229, а потоа телефонски му честиташе на Хабиб!

IPON - 09.10.2018

Портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј Песков потврди за руските медиуми дека Путин го гледал мечот меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор на УФЦ 229 во Лас Вегас, кој се одржа минатиот викенд.

Нурмагомедов и Мекгрегор ќе бидат суспендирани

Нетпрес - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Падна одлука: Нурмагомедов и Мекгрегор се суспендирани

Курир - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

Стандард - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Илјадници го пречекаа Нурмагомедов во Дагестан

Точка - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов по победата над Конор Мекгрегор се врати во родниот Дагестан. На стадионот на фудбалскиот клуб „Анжи“ во Махачкала, непоразениот шампион во УФЦ го пречекаа илјадници Дагестанци.

ВИДЕО: Како беше пречекан Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

Sport M - 09.10.2018

Илјадници фанови (26.000) се појавија на „Анжи арена“ за да го пречекаат својот идол и да го поздрават за успешниот настап на УФЦ 229. Многумина сакаа одблиску да застанат покрај Нурмагомедов, па решија да влезат во теренот.

Откриено што зборувал: Исплашениот МекГрегор му се извинувал на Нурмагомедов среде борба

Sport M - 09.10.2018

Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец кој доби жесток ќотек во Лас Вегас од шампионот Нурмагомедов.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

Sport M - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Дана Вајт откри дека МекГрегор сака реванш, но Хабиб ќе го овозможи истиот само во еден случај!

Точка - 09.10.2018

Првата пресметка меѓу Хабиб Нурмагомедови и Конор МекГрегор предизвика неверојатен интерес во боречкиот свет и нивата борба доби планетарна популарност како никоја претходно во УФЦ, а покрај сите големи очекувања во октагонот, на крајот видовме и ...

МекГрегор побарал реванш, Хабиб инсистира на историска премија за нов меч со Ирецот

Шеталиште - 09.10.2018

Првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт потврди дека добил пвоик од Конор Мегрегор и Ирецот бара реванш со Хабиб Нурмагомедов но најпрво мора да се види каква ќе биде санкцијата за Русинот. Иако едвај поминаа 48 часа од пресметката помеѓу Конор Мекгрегор и ...

Илјадници го пречекаа Нурмагомедов во Дагестан (Видео)

TopSport - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов по победата над Конор Мекгрегор се врати во родниот Дагестан. На стадионот на фудбалскиот клуб „Анжи“ во Махачкала, непоразениот шампион во УФЦ го пречекаа илјадници Дагестанци.

Спектакуларен пречек за Нурмагомедов во родниот крај (видео)

OhridNews - 09.10.2018

Во родниот крај 10 000 луѓе му приредија спектакуларен пречек на Хабиб Нурмагомедов кој ја одбрани титулата во лесна категорија во борбата на деценијата со ирскиот борец Конор МекГрефор. Нурмагомедов до победата стигна во 4-та рунда, откако ...

Нурмагомедов: Се молев да останам сам во кафезот со циркусантот

TopSport - 09.10.2018

Непоразениот светски првак во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, синоќа беше пречекан од илјадници сонародници на стадионот на Анжи во Махачкала. Човекот кој има 27 победи во исто толку борби, во неделата, беше доминантен против Конор Мекгрегор.

ВИДЕО: Како беше пречекан Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

Курир - 09.10.2018

Илјадници фанови (26.000) се појавија на „Анжи арена“ за да го пречекаат својот идол и да го поздрават за успешниот настап на УФЦ 229. Многумина сакаа одблиску да застанат покрај Нурмагомедов, па решија да влезат во теренот.

Откриено што зборувал: Исплашениот МекГрегор му се извинувал на Нурмагомедов среде борба

Курир - 09.10.2018

Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец кој доби жесток ќотек во Лас Вегас од шампионот Нурмагомедов.

Тренингот му бил борби со мечки, а сега е крал во ММА борбите (Видео)

Вечер - 09.10.2018

„Борбата на векот“ помеѓу бранителите на УФЦ појасот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, се уште е главна тема во светските медиуми. Нурмагомедов славеше во четвртата рунда со гушење на противникот, а потоа настана вистински ...

Мекгрегор суспендиран месец дена, може да биде казнет за тепачката (видео)

TopSport - 09.10.2018

Конор Мекгрегор доби едномесечна суспензија поради медицински причини по „ќотекот“ кој го изеде од Хабиб Нурмагомедов на УФЦ 229 во Лас Вегас, каде што загуби со „давење“ во четвртата рунда во саботата, а може да добие и поголема казна за ...

Никој не знае како изгледа сопругата на Хабиб

TopSport - 09.10.2018

Новиот ММА-крал, Хабиб Нурмагомедов можеби доживеа да биде светски славен, но за едно нешто не е како другите спортски ѕвезди – никој не знае како изгледа неговата сопруга. Дагестанецот реши да не ја покажува сопругата, со која има и ќеркичка, на ...

Хабиб казнет со 250000 долари, Конор се извини?

Руска реч - 09.10.2018

Првиот човек на UFC Дејна Вајт го откри износот на паричната казна за Хабиб Нурмагомедов поради нередите по борбата со Конор Мекгрегор. „Мислам дека казната ќе изнесува 250000 долари“, ја пренесуваат медиумите изјавата на Вајт.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

Вечер - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

Хабиб останува без хонорар, а суспензијата ќе трае од четири до шест месеци

Sport M - 09.10.2018

Хабиба Нурмагомедов ќе биде суспендиран, но ќе го задржи појасот. Хабиб остана без својот хонорар и очекува суспензија, но за утеха му остана појасот откако во неделата го победи МекГрегор.

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор, рускиот борач ја задржа титулата

MTM - 09.10.2018

УФЦ, најмоќната ММА oрганизација, ќе го суспендира рускиот борач Хабиб Нурмагомедов, но и неговиот ривал Ирецот Конор Мекгрегор за инцидентот по нивната меѓусебна борба во неделата. Нурмагомедов ја одбрани титулата, откако со технички нокаут во ...

(ФОТО) ПРВА ФОТКА НА МЕКРЕГОР ПО ЕПСКАТА БИТКА: Ударите од Хабиб јасно видливи по натпреварот

Фактор - 09.10.2018

Ирскиот ММА борец Конор Мекрегор на социјалните мрежи ја објави првата фотографија после епскиот дуел против Русинот Хабиб Нурмагомедов. Мекрегор е поразен со предавање на натпреварот во четвртата рунда, а во текот на борбата се здоби со неколку ...

И легендарниот боксер Мајк Тајсон со вклучи во УФЦ приказната (видео)

MTM - 09.10.2018

И легендарниот боксер Мајк Тајсон се вклучи во приказната за спектакуларната УФЦ борба, но исто така и за недостатоците што следеа по неа. Борбата на Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов одекна низ целиот свет, а во приказната се вклучија големи ...

Илјадници го пречекаа Нурмагомедов во Дагестан (Видео)

Макфакс - 09.10.2018

Хабиб Нурмагомедов по победата над Конор Мекгрегор се врати во родниот Дагестан. На стадионот на фудбалскиот клуб „Анжи“ во Махачкала, непоразениот шампион во УФЦ го пречекаа илјадници Дагестанци.

ЕВЕ КАКО ЖИВЕАТ ХАБИБ И КОНОР: Додека Мекгрегор ужива во луксуз, Русинот спие на метален кревет

Маркукуле - 09.10.2018

Конор Мекгрегор беше поразен во борбата со Русинот Хабиб Нурмагомедов која се одржа во саботата во Лас Вегас. Ирецот ќе се обиде да го преболи поразот во својата луксузна вила која ја купи минатото лето. Вилата се наоѓа во близина на Малага, Шпанија.

Како во Дагестан се слави победата на Хабиб (ВИДЕО)

МКД - 08.10.2018

Неколку пријатели во Дагестан се собрале во двор да ја проследат големата борба меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, а по победата се славеше на за нив нормален начин. Хабиб Нурмагомедов од руската република Дегестан на супериорен начин го ...

Дали ова беше сценарио: Мекгрегор и Нурмагедов биле пријатели!? (Фото)

Дерби - 08.10.2018

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради начинот на кој „исклучи“ Русинот во ситуација кога го „задави“ Конор МекГрегор во ...

Што му кажа Нурмагомедов на Мекгрегор додека го тепаше во рингот!?

Sport 1 - 08.10.2018

По неколку месеци најави и жестоки коментари на противничка сметка, Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор конечно се сретнаа во рингот на УФЦ 229 во Лас Вегас. Ирецот никогаш не се плашеше да го навредува својот противник кога ќе добиеше шанса, но ...

Роднината на Хабиб ја покажа повредата од ударот на Мекгрегор (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Вчера беше одржан спектаклот помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, но вистински хаос се случи по борбата. Хабиб го победи Мекгрегор со давење во четвртата рунда, а потоа го прескокна кафезот и се тепаше со членовите на тимот на Конор.

Борачот што го нападна Конор МекГрегор се пофали на Instagram

Кајгана - 08.10.2018

Тепачката што се случи по крајот на мечот за титулата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор остави црна трага на вечерта, која инаку беше празник за љубителите на боречки спортови. УФЦ борачот Зубаира Тукугов на Instagram се пофали дека го ...

Напаѓачот на Мекгрегор се пофали: Му „наплатив“ за неговите зборови! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов е победник во најголемата борба во УФЦ-историјата по доминантниот настап во кој беше подобар од Конор Мекгрегор. Борбата заврши во четвртата рунда со давење, а по крајот на мечот се создаде вистински хаос. That was just wild.

Хабиб и Мекгрегор биле пријатели, а статусите на Твитер им се бизарни (ФОТО)

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор се пресметаа на УФЦ 229 во Лас Вегас, а на крајот Ирецот загуби со давење во четвртата рунда, но вистински хаос се случуваше по борбата. Дагестанецот веднаш по завршувањето на борбата го скокна кафезот и тргна да ...

Нурмагомедов: Путин прв ми се јави да ми честита

Кајгана - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов откри кој прв му честитал на вчерашната победа над Конор МекГрегор. Иако е горд што е Дагестанец, Нурмагомедов, за разлика од своите сонародници, многу ја почитува и сака Русија.

Хабиб и МекГрегор од браќа…, до смртни непријатели (ФОТО)

Екипа - 08.10.2018

Прашината по мечот меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор се уште не стивнува по хаосот кој настан по мечот и победата на Хабиб. Дагестанецот по мечот го прескокна кафезот и се впушти во тепачка со членови на тимот на Конор, а цел му беше еден од ...

Како се прослави победата на Нурмагомедов во Дагестан (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор се пресметаа на УФЦ 229 во Лас Вегас, а на крајот Ирецот загуби со давење во четвртата рунда, по што се создаде вистински хаос. Сепак, и покрај инцидентите по борбата помеѓу Мекгрегор и Нурмагомедов, победата на ...

ВИДЕО: Некој друг свет – како со пушки и рафали се слави титула во Дагестан за Хабиб

Спортклуб - 08.10.2018

Дагестанскиот борец Хабиб Нурмагомедов, кој се бори под руско знаме, вчера имаше ден за паметење, но и ден за извинување. Откако со давање го победи противникот, некогашниот негов пријател Конор МекГрегор, тој потоа поради испадот и излегувањето ...

Еден нормален и еден поинаков начин на прослава за Нурмагомедов

Оff.net - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор ги оправдаа, а можеби и ги надминаа очекувањата на гледачите кои се по вакви борби. Такво нешто веројатно може да се каже и за славјето во неговата ...

Неверојатно… Во Дагестан победата на Хабиб се слави со автоматски пушки (ВИДЕО)

Екипа - 08.10.2018

Победата на Хабиб Нурмагомедов против Конор МекГрегор се прослави и во Дагестан… И тоа на,помалку, неверојатен начин. Група пријатели триумфот на Дагестанецот го прослави во двор со автоматски пушки и пиштоли… Како што пишуваат, за нив ова е сосема ...

Нурмагомедов се врати дома и прво што направи - гледаше како го натепа Мекгрегор (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор се пресметаа во една од најспекткуларните борби во УФЦ, а по мечот се случи вистински хаос. Нурмагомедов ја одбрани титулата во лесна категорија, откако го победи Мекгрегор со давење во четвртата рунда.

Кој е виновен за тепачката по мечот меѓу МекГрегор и Нурмагомедов?

Кајгана - 08.10.2018

Борбата меѓу Конор МекГрегор и Хабиб Нурмагомедов е главна тема на разговор во светот на спортот. Хабиб прослави победа, а мечот ќе биде запаметен и по големата тепачка што настана по натпреварот.

Мекгрегор со „нелегален“ потег го разбесни Нурмагомедов (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Вчера се одржа долгоочекуваната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас, а на крајот Ирецот загуби со давење во четвртата рунда од пресметката. По нивната борба се создаде вистински хаос, откако Нурмагомедов тргна ...

Страшниот Нурмагомедов се плаши само од еден човек на планетата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Русинот Хабиб Нурмагомедов, кој и понатаму ги полни насловните страници на светските медиуми по големата победа над Колин Мекгрегор во лесна категорија во УФЦ-серијата, не само поради триумфот туку и по збеснувањето по мечот кога го прескокна ...

Седум помалку познати факти за Хабиб Нурмагомедов

Кајгана - 08.10.2018

Во споредба со Конор Мекгрегор, Хабиб Нурмагомедов им е помалку познат на луѓето. Откако минатиот месец беше најавена првата борба меѓу нив двајца, луѓето почнаа да искажуваат поголем интерес за Дагестанецот.

Мекгрегор по ќотекот од Нурмагомедов: Ја загубивме борбата, ја добивме битката!

Sport 1 - 08.10.2018

Откако до технички нокаут Ирецот Конор Мекгрегор загуби во епската битка од Хабиб Нурмагомедов во УФЦ-спектаклот, кој потоа се претвори во вистински хаос надвор од октагонот, првпат во јавноста излезе ирскиот ултимејтфајтер.

Конор позираше со модро око и направи резиме за поразот од Нурмагомедов (Фото)

Дерби - 08.10.2018

Конор МекГрегор беше буквално надмудрен од страна на Хабиб Нурмагомедов и едноставно во ниту еден момент не пронајде решение за стилот на борба кој традиционално го прикажува рускиот борец, но сепак, поранешниот УФЦ шампион непосредно по поразот во ...

Хабиб: Ќе одам и во затвор, но си го заслужив појасот…

Екипа - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го растури Конор МекГрегор во нивната битка во октагонот во Лас Вегас, но веднаш по борбата тој ја прескокна оградата и тргна да се пресметува со член на тимот на својот противник.

ВИДЕО: Хабиб единствено од цел свет се плаши само од еден човек, а тоа е…

Спортклуб - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов по победата над Конор Мекгрегор важи за еден од најсилните луѓе во светот на боречките спортови. Човекот кој од Хабиб направи УФЦ шампион е неговиот татко Абдулманап, инаку еден од најдобрите тренери во Русија и лик кој надвор од ...

(ФОТО) Конор со „изменет“ лик повторно се јави: Не го признавам поразот, јас победив

Спортклуб - 08.10.2018

Руското чудо од борец, Хабиб Нурмагомедов и по финалетето на УФЦ 229 и понатаму е непоразен во кариерата. Дагестанецот со давење во четвртата рунда го совлада Конор Мегрегор и го задржа појасот во лесна категорија.

ОФИЦИЈАЛНО: Мекгрегор побара реванш со Нурмагомедов!

Sport 1 - 08.10.2018

Конор Мекрегор доживеа дебакл во борбата против Хабиб Нурмагомедов, но сепак Ирецот не се откажува и побара реванш. Според извори блиски до претседателот на УФЦ, Дана Вајт, Конор му испратил порака и побарал од него да одобри реванш против борецот ...

Мекгрегор ќе се рехабилитира од поразот од Хабиб во луксузна вила во Шпанија (ФОТО)

Sport 1 - 08.10.2018

Конор Мекгрегор од борбата со Флојд Мејведер минатата година заработи неверојатно богатство, па парите не му се проблем. Тој откако во саботата загуби и од Хабиб Нурмагомедов во УФЦ 229 реши својата тага да ја „удави“ во Шпанија.

Шампионски тренинг: Нурмагомедов на девет години се борел со мечка

Кајгана - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата на УФЦ кога го порази Ирецот Конор Мекгрегор во четвртата рунда од „мечот на годината“ со технички нокаут. Рускиот ММА борец со дагестанско потекло уште од мал се подготвувал за рингот.

Таткото на Хабиб: Мојата казна ќе биде пострашна од таа на УФЦ

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов можеби го совлада Конот Мекгрегор во борбата за светската титула во лесна категорија во УФЦ, но Русинот ја разочара светската јавност откако предизвика вистински хаос по борбата во Лас Вегас.

(ФОТО) Конор и Хабиб смртно ја загрижиле: Се плашев за мојот живот

Спортклуб - 08.10.2018

Ниту два дена по борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов, не стивнуваа реакциите во јавноста. Русинот славеше во четвртата рунда, но дури потоа следеше вистински хаос. Хабиб ја прескокна оградата и трган во пресметка со членовите од ...

Исто како и Мегрегор, така и неговите навивачи добија ќотек од Дагестанците (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.10.2018

Ирците знаат да бидат незгодни, особено кога се под дејство на алкохол, но дефинитивно нема играње со Дагестанците. Пo борбата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор во рамки на УФЦ 229, истата имаше своевидно продолжение и тоа помеѓу ...

Официјално соопштение на полицијата за инцидентите по мечот помеѓу Хабиб и Мекгрегор

Sport 1 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов предизвика општ хаос во арената во Лас Вегас откако го совлада Конор Мекгрегор во УФЦ 229. Тој по победата го прескокна кафезот и тргна да се тепа со тренерот на неговиот противник.

На Хабиб ќе му биде одземена титулата!?

SportMedia - 08.10.2018

После хаотичните случувања во Лас Вегас, многумина се прашуваа каква ли ќе биде казната која би можел да ја добие Хабиб Нурмагомедов, пренесува „Фајт Сајт". Актуелниот шампион, да потсетиме, после големата победа над Конор Мекгрегор, поради ...

ЛУКСУЗ ОД КОЈ БОЛИ ГЛАВА: Конор доби невиден ќотек, ама ќе ги лечи раните во невиден рај (ФОТО)

SportMedia - 08.10.2018

Во наредниот период Ирецот ќе престојува во својата скапоцена вила во комплек вреден цели 17.милони евра, и ќе собира сили за реваншот, кој го најави непосредно после поразот од Нурмагомедов.

Таткото на Хабиб не е задоволен од постапката на Хабиб, но го брани

IPON - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ја постигна најголемата победа во ММА на перфектен начин. Тој го направи токму она што порача. Хабиб вети дека ќе го задуши Мек Грегор и ќе го натера да се предаде, а тоа се случи.

Погледнете го недозволениот удар со колено на Мек Грегор и кој му зборува на Вајт

IPON - 08.10.2018

Конор Мек Грегор направи сé во борбата со Хабиб за да го победи, но не успеа. Дури се послужи со серија од недозволени работи, а интересно е тоа што Херб Дин дури не му одзеде поени, а за дисквалификација не станува збор.

Слушнете што му зборува Хабиб на Мек Грегор додека го удираше (ВИДЕО)

IPON - 08.10.2018

Со убедливата изведба Хабиб Нурмагомед против Конор Мек Грегор во Лас Вегас за прв пат ја одбрани титулата на УФЦ во лесна категорија. 30-годишниот Русин не се плашеше од ниту од борбата на нозе, а во втората рунда го собори Ирецот со кроше, пред да ...

Хабиб вели дека реваншот со Конор е бессмислен

IPON - 08.10.2018

Шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов изгледа му одговори на Конор Мек Грегор за евентуалниот реванш. Како што е познато, Хабиб го победи ирскиот нокаутер на УФЦ 229, а потоа направи тотален хаос во салата и ризикува да добие ...

Дана Вајт: Атлетската комисија може на Хабиб да му ги земе 2 милиона долари од настанот (ВИДЕО)

IPON - 08.10.2018

Хабиб ја оствари најголемата победа во кариерата и го стори токму онака како што предвиде – со предавње на Конор Мек Грегор. Победата засенета, бидејќи непобедливиот шампион го напуштија нервите и скокна во публиката да се пресмета со Дилан Данис, ...

Нова снимка: И Мекгрегор е виновен за хаосот што настана во Лас Вегас

Скопје24 - 08.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ја доби УФЦ борбата со Конор Мекгрегор во Лас Вегас, но едноставно денеска никој не зборува за неговиот триумф туку за инцидентот и нередите што се случија по завршувањето на мечот.

Рускиот ѕвер кој го победи МекГрегор на 9-годишна возраст се борел со мечка (ВИДЕО)

Скопје24 - 08.10.2018

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов синоќа ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. По завршувањето на борбата се случи и инцидент, кој за среќа кратко траеше и заврши без повредени.

МекГрегор одеше на својот чуден начин, а потоа ме виде мене

Sport M - 08.10.2018

Тони Фергусон на фантастичен начин се врати во УФЦ. После година дена отсуство поради тешка повреда на коленото во борба Тони со технички нокаут го совлада Антони Петис и дојде до 11. победа во низа.

Нурмагомедов и Мекгрегор некогаш биле пријатели

TopSport - 08.10.2018

Спортскиот свет се уште е насочен кон она што вчера се случуваше во Лас Вегас, на борбата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Нурмагомедов направи вистонски хаос, откако најпрвин го претепа соперникот и ја одбрани титулата, тој започна ...

Епската борба на МекГрегор и Нурмагомедов (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.10.2018

Борбата на векот во УФЦ помеѓу Конор МекГрегор и Хабиб Нурмагомедов траеше три и пол рунди, а заврши со победа на Русинот. Борецот од Дагестан остана непоразен и по 27-та професионална ...

Тепачка и на улиците на Лас Вегас меѓу Русите и Ирците (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.10.2018

Русите и Ирците се пресметуваа и на улиците на Лас Вегас по средбата Хабиб Нурмагомедов – Конор Мек Грегор на УФЦ 229 и хаосот што настана во октагонот и ...

ВИДЕО: Брутална тепачка меѓу фановите на Хабиб и МекГрегор

Курир - 08.10.2018

Русите и Ирците се пресметуваа и на улиците на Лас Вегас по средбата Хабиб Нурмагомедов – Конор Мек Грегор на УФЦ 229 и хаосот што настана во октагонот и салата. Нурмагомедов и МекГрегор ја сфатија оваа борба премногу лично, а истото важи и за дел ...

ВИДЕО: Ако сте ја пропуштиле: Епската борба на МекГрегор и Нурмагомедов!

Курир - 08.10.2018

Ако сте го пропуштиле целиот спектакл кој беше во рамки на „УФЦ 229“, имате шанса да го погледнете во ...

Погледнете ја епската борба на Мекгрегор и Нурмагомедов! (ВИДЕО)

Нетпрес - 08.10.2018

Ако сте го пропуштиле целиот спектакл кој беше во рамки на „УФЦ 229“, имате шанса да го погледнете во ...

Се огласи пријателот на Хабиб кој го нападна МекГрегор во „кафезот“: Го исполнив тоа што го ветив

Точка - 08.10.2018

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради начинот на кој „исклучи“ Русинот во ситуација кога го „задави“ Конор МекГрегор во ...

Тоа што го ветив – го остварив

Вечер - 08.10.2018

Фановите на УФЦ се шокираа од расплетот на долгоочекуваната борба меѓу Конор Мегрегор и Хабиб Нурмагомедов во Лас Вегас. Но, не поради победата на Хабиб, туку поради начинот на кој Русинот се „исклучи# откако го „задави# Конор Мекгрегор во октагонот.

„Нецивилизирана глетка“: Светските медиуми за тепачката по борбата меѓу Нурмагомедов и Макгрегор

Руска реч - 08.10.2018

Победата на Хабиб Нурмагомедов над Конор Макгрегор би била идеален одговор на навредите кои Ирецот му ги упати на рускиот ММА борец доколку тој по борбата не започна тепачка надвор од октагонот, пишуваат западните медиуми.

Мекгрегор со модро око и виски во раката порача: Ја загубивме битката, но војната продолжува

TopSport - 08.10.2018

Реакциите на најспектакуларната, најконтроверзната и најочекуваната ММА пресметка не престануваат. Хабиб Нурмагомедов го „смачка“ Конор Мекгрегор во четири рунди, но епизодата потоа, односно хаосот со тепачката во публиката предизвика поголемо ...

Макгрегор изјави дека ја „доби битката“ против Нурмагомедов

Руска реч - 08.10.2018

По поразот во мечот против рускиот ММА борец Хабиб Нурмагомедов за титулата шампион на UFC во лесна категорија Ирецот Конор Макгрегор изјави дека ја добил битката. „Го изгубивме мечот, но ја добивме битката.

Како се станува ѕвезда – Хабиб доби 3 милиони Инстаграм следбеници за 24 часа

TopSport - 08.10.2018

Шокантната победа на Хабиб Нурмагомедов над Конор Мекгрегор во ММА мега-мечот во Лас Вегас во саботата навечер му донесе на Русинот неверојатни 3 милиони нови следбеници на Инстаграм. Нурмагомедов сег е вистински „џин“ на социјалните мрежи со 10 ...

ВИДЕО: Ако сте ја пропуштиле: Епската борба на МекГрегор и Нурмагомедов!

Sport M - 08.10.2018

Ако сте го пропуштиле целиот спектакл кој беше во рамки на „УФЦ 229“, имате шанса да го погледнете во ...

Нурмагомедов: В затвор ќе одам само појасот да го имам

OhridNews - 08.10.2018

Со одземањето на шампионскиот појас и казна од 2 милиони долари се соочи Хабиб Нурмагомедов за масовна тепачка која ја предизвика рускиот борец после победата во борбата со Конор МекГрегор.