TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денес: Очекувајте снег

БркајРабота - 09.12.2012

Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а на места умерен интензитет.

„Дебел минус“ во регионот

Алфа - 09.12.2012

Обилните врнежи од снег и силен ветер го зафатија целиот регион. Во Хрватска, четири луѓе починаа, од смрзнување или за време на чистењето на снегот.

Снег, студ и ветер до 50 километри на час

+инфо - 09.12.2012

Денеска времето ќе биде облачно со врнежи од снег, студено, со засилен ветер од северен и северозападен правец, кој понекаде ќе достигне брзина и до 50 километри на час.

Од вторник многу снег и кочан зима

+инфо - 09.12.2012

Од вторник ќе паѓа повеќе снег и ќе биде многу студено. Наутро температурата ќе се спушти до –10, а преку ден ќе биде од -2 до 4 степени Целзиусови.

Студено време со снег и силен ветер

Кирилица - 09.12.2012

Студено време со снег и силен ветер Денеска времето ќе биде облачно со врнежи од снег, студено, со засилен ветер од северен и северозападен правец, кој понекаде ќе достигне брзина и до 50 километри ...

Македонија под снег- поинтензивни врнежи од вторник, АМСМ апелира да не патувате без потреба

Канал5 - 09.12.2012

Снег, студ и невреме. Од вторник ќе врне повеќе снег и ќе биде многу студено. Наутро температурата ќе се спушти до – 10, а преку ден ќе биде од -2 до 4 степени Целзиусови.

Хрватска побеле, земјата во колапс поради снегот

eReporter - 09.12.2012

Обилни врнежи од снег и силни налети на ветер предизвикаа денеска сообраќаен колапс во поголемиот дел од Хрватска. Аеродромот во Загреб од утрината е затворен, а во прекин се и трамвајските линии во ...

Облачно со дожд претпладне и снег попладне

БезПардон - 09.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе преминуваат во снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а на места умерен интензитет.

Денес очекувајте снег

Курир - 09.12.2012

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег не очекува денес.

Обилни врнежи на снег

еВести - 09.12.2012

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег не очекува денес.

Утре сончево и студено

Sky - 09.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер, особено долж Повардарието.

Новогодишните празници без снег по котлините - временска прогноза до почетокот на јануари

Press24 - 09.12.2012

Метеоролозите прогнозираат температури околу 0 степени и повремени снежни врнежи ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Од вторник снег, студ и невреме: Температурата ќе се спушти до - 10

Sky - 09.12.2012

Од вторник снег, студ и невреме. Се очекува да врне повеќе снег и да биде многу постудено. Наутро температурата ќе се спушти до – 10, а преку ден ќе биде од -2 до 4 степени Целзиусови.

Од вторник повеќе снег и температури до минус 10!

Курир - 09.12.2012

Снег, студ и невреме. Од вторник ќе врне повеќе снег и ќе биде многу студено. Наутро температурата ќе се спушти до – 10, а преку ден ќе биде од -2 до 4 степени Целзиусови.

Од вторник повеќе снег и температури до минус 10!

Пулс24 - 09.12.2012

Најмногу снег до сега наврнало во Лазарополе, 52 сантиметри. - Во западните предели и тоа планинските, имаме повисока снежна покривка.

Повремен дожд и снег

Макфакс - 09.12.2012

Времето во Македонија во недела ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а на места умерен интензитет.

Метео - Облачно време со дожд претпладне и снег во попладневните часови

Inpress - 09.12.2012

Скопје, 9. декември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег.

Времето облачно и студено

Денешен - 09.12.2012

Времето во Македонија ќе биде облачно и судено. Во утринските и во претпладневните часови ќе има врнежи од дожд кои постепено наместа ќе поминуваат во снег како резултат на силниот северен ветер и ...

Временска прогноза - студено и дождливо

Р.С.Европа - 08.12.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег и дожд во пониските места и само снег на планините. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Викендов дожд и снег

МКД - 08.12.2012

Денеска нè очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и од снег. Утринската температура ќе се движи од -5 до 0 Целзиусови степни, а дневната ќе изнесува меѓу од 2 и 8 степени.

Интензивни врнежи од дожд и снег

А1 On - 08.12.2012

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Времето денес: Облачно со врнежи од дожд и снег

БркајРабота - 08.12.2012

Времето денес ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Викендов дожд и снег и температура до 4 степени

Н.Македонија - 08.12.2012

Денеска ќе биде облачно попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува ветер од јужен правец.

Викендов дожд и снег и температура до 4 степени

Канал5 - 08.12.2012

Денеска ќе биде облачно попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува ветер од јужен правец. Во текот на ноќта се очекуваат поинтензивни врнежи.

Викендов ќе биде во знак на врнежите од дожд и снег

Сител - 08.12.2012

Викендов ќе биде во знак на врнежите – повеќе на дожд, но ќе паѓа и многу снег. Утре нè очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и од снег.

Денес врнежливо

Либертас - 08.12.2012

Времето во Македонија денес ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Викендов дожд и снег, од понеделник -13

Кирилица - 08.12.2012

Викендов дожд и снег, од понеделник -13 Времето денеска ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег, информираат од УХМР.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Точка - 13.02.2018

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Почнува снежниот викенд

БезПардон - 08.12.2012

Времето денес ќе биде облачно, со врнежи од дожд во попладневните часови, додека на планините врнежи од снег. Ќе дува засилен ветар од јужен правец. Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Нетпрес - 31.01.2019

Денес не очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините само од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет, а по одделни котлини ќе има појава на магла.

Времето ќе биде облачно, а попладне ќе има врнежи од дожд и снег

Primetime - 08.12.2012

Времето во Македонија во сабота ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

И денеска студено, облачно и врнежливо време

Press24 - 08.12.2012

Времето во Македонија ќе биде облачно и судено. Во утринските и во претпладневните часови ќе има врнежи од дожд кои постепено наместа ќе поминуваат во снег како резултат на силниот северен ветер и ...

Утре облачно со дожд и снег

Sky - 08.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а на места умерен интензитет.

Многу дожд малку снег - еве какво ќе биде времето до крајот на годинава

Press24 - 08.12.2012

Новогидшната ноќ ќе помине без снежни врнежи ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Облачно време, попладне дожд и снег

Макфакс - 08.12.2012

Времето во Македонија во сабота ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Временска прогноза - Облачно со услови за врнежи од дожд и снег

Inpress - 08.12.2012

Скопје, 8. декември 2012 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде облачно, со врнежи од дожд во попладневните часови, додека на планините врнежи од снег. Ќе дува засилен ветар од јужен правец.

Облекувајте се потопло - и денеска ниски температури

Maxim - 08.12.2012

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено. Во утринските и во претпладневните часови ќе има врнежи од дожд кои постепено наместа ќе поминуваат во снег како резултат на силниот северен ветер и ...

Временска прогноза-студено со сончеви периоди

Р.С.Европа - 07.12.2012

Времето денеска ќе биде променливо и студено со сончеви периоди. Претпладне на одредени места ќе провејувас снег. Ќе дува слаб до умерен ветер.

Време: Умерено облачно со сончеви периоди, студено и ветровито

А1 On - 07.12.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од еден до ...

Денеска ладно, викендов врнежливо

+инфо - 07.12.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од еден до ...

Подгответе се за врнежлив викенд

+инфо - 07.12.2012

Утре нè очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 5 до 0, а дневната од 2 до 8 степени. Ќе дува ветер од јужен правец.

Студено и сончево време

Кирилица - 07.12.2012

Студено и сончево време Времето денеска ќе биде променливо и студено со сончеви периоди. Претпладне на одредени места ќе провејувас снег. Ќе дува слаб до умерен ветер.

Денес сончево ама ладно, а викендов снег

Либертас - 07.12.2012

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец.

Викендов врнежи од дожд и снег

Сител - 07.12.2012

За време на викендот времето ќе биде облачно и врнежливо. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Ќе дува засилен јужен ветер.

Утре во Скопје дожд и снег

Канал5 - 07.12.2012

И в недела ќе се задржи облачно и студено време со врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од минус два до четири ...

Облачно и студено време со можност за снег

Точка - 07.12.2012

Метеоролозите за денеска најавија променливо облачно и студено време со сончеви периоди, соопштуваат од УХМР. Претпладне на места ќе провејува слаб снег.

Облачно и студено време со можност за снег

Нетпрес - 07.12.2012

Метеоролозите за денеска најавија променливо облачно и студено време со сончеви периоди, соопштуваат од УХМР. Претпладне на места ќе провејува слаб снег.

Облачно и студено со услови за снег

Sky - 07.12.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Претпладне на места ќе провејува слаб снег.

Утринските температури од -6 степени

Курир - 07.12.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од еден до ...

Денеска очекувајте температури под нулата

Press24 - 07.12.2012

Денеска времето во државава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од ...

Викендов очекувајте врнежи од дожд и снег

Press24 - 07.12.2012

За време на викендот времето ќе биде облачно и врнежливо. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Ќе дува засилен јужен ветер.

Викендов очекувајте интензивни врнежи од снег

Sky - 07.12.2012

Облачно и врнежливо време не очекува за време на викендов. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта спрема недела.

Конечно викендов снег

БезПардон - 07.12.2012

Викендов не очекува облачно и врнежливо време. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта спрема недела.

Викендов врнежи од снег!

Курир - 07.12.2012

Викендов не очекува облачно и врнежливо време. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта спрема недела.

Понесете чадор: Утре интензивни врнежи од дожд и снег

Sky - 07.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

За новогодишната ноќ студено и суво време - месечна временска прогноза

Press24 - 07.12.2012

Оваа Нова Година се очекува да помине без снег ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Малку сонце, малку снег

Макфакс - 07.12.2012

Метеоролозите за во петок во Македонија најавуваат променливо облачно и студено со сончеви периоди. Претпладне на места ќе провејува слаб снег.

Времето денес сончево и ладно

Денешен - 07.12.2012

Времето денес се очекува да биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец, а претпладне се очекува да провејува снег.

Викендов ќе имаме облачно и врнежливо време

Maxim - 07.12.2012

За време на викендот времето ќе биде облачно и врнежливо. Во сабота врнежите на планинските места ќе бидат од дожд и снег. Ќе дува засилен јужен ветер.

Времето денес: Претежно облачно со слаби врнежи од снег

БркајРабота - 06.12.2012

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне и во ноќните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска максимални пет степени

+инфо - 06.12.2012

Претежно облачно време со слаби врнежи од снег, ќе преовладува денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од - 5 до пет степени.

Утре минусни температури

+инфо - 06.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и студено, со повремени сончеви периоди. Температурата ќе се движи од минус пет до седум степени.

Денес ладно време со врнежи од снег

Либертас - 06.12.2012

Времето во Македонија денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Слаби врнежи од снег во попладневните часови и температура до три степени

Точка - 06.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно време, а се очкуваат и слаби врнежи од снег, особено во попладневните часови. Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Слаби врнежи од снег во попладневните часови и температура до три степени

Нетпрес - 06.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно време, а се очкуваат и слаби врнежи од снег, особено во попладневните часови. Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Повторно снег во попладневните часови

Курир - 06.12.2012

Претежно облачно време. Ќе има слаби врнежи од снег, особено во попладневните часови. Температурата ќе се движи од -5 до 3 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Облачно време со слаб снег

Таратур - 06.12.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено во претпладневните часови од денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Почнуваат минусните темперaтури

БезПардон - 06.12.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Денеска снег и температури под нулата

Press24 - 06.12.2012

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне,а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец Температурата ќе се движи од минус пет до три ...

Облачно со слаби врнежи од снег

еВести - 06.12.2012

Претежно облачно време со слаби врнежи од снег, особено претпладне ќе преовладува денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре студено со сончеви периоди

Sky - 06.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Претпладне на места ќе провејува слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од претежно од северозападен правец.

Метео: Студен ветер со снег во петок, викендов дожд и снег

eReporter - 06.12.2012

Метеоролозите за утре прогнозираат променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Претпладне на места ќе провејува слаб снег.

Утре минусни температури

Skopje ID - 06.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и студено, со повремени сончеви периоди. Температурата ќе се движи од минус пет до седум степени.

Облачно време со слаб снег

Макфакс - 06.12.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од -5 до 3 степени.

Попладне не очекува повторно снег

Денешен - 06.12.2012

Времето ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено ...

Метео - Сончево време со умерена облачност и температура до 7. степен

Inpress - 06.12.2012

Скопје, 7. декември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде sончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до 7.

Времето денеска ќе биде облачно со слаби врнежи од снег

Maxim - 06.12.2012

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне,а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец Температурата ќе се движи од минус пет до три ...

Снег и дожд во Македонија

Р.С.Европа - 05.12.2012

Според најавите од УХМР, времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а со снег на повисоките места и планините.

Време: Облачно со дожд и снег

А1 On - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Скопјани го дочекаа првиот снег

БркајРабота - 05.12.2012

Пообилни врнежи се очекуваат претпладне во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне од северен правец.

Времето денес: Врнежи од дожд и снег

БркајРабота - 05.12.2012

Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд во пониските, а снег во повисоките места и на планините. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, особено претпладне.

Дожд во низините, снег на планините

+инфо - 25.10.2014

Студено време со врнежи од дожд и снег на планините ќе преовладува претпладне во Македонија, а во попладневните часови се очекува врнежите да престанат.

Утре наутро снег и температура под нулата

+инфо - 05.12.2012

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а температурата ќе се движи од минус пет до три ...

Снег и дожд во Македонија

Кирилица - 05.12.2012

Снег и дожд во Македонија Според најавите од УХМР, времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а со снег на повисоките места и планините.

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Сител - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Утринава и скопјани го дочекаа првиот снег

Сител - 05.12.2012

По неколку македонски градови, и Скопје утринава го дочека првиот снег сезонава. Според метеоролозите, ќе продолжи да врне дожд и снег по котлините, додека по планините ќе врне само снег.

Денес ладно време со дожд и снег

Либертас - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, и само снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Денеска снег и дожд

Канал5 - 05.12.2012

Денешниот декемвриски ден ќе биде облачен, со повремени врнежи од снег утрово, а попладне со дожд. Метеоролозите прогнозираат дожд и снег особено во котлините, а само снег на повисоките места и на ...

Утре наутро снег, температурата до 1 степен

Канал5 - 05.12.2012

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Облачно време со дожд и снег и температура до пет степени

Точка - 05.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините.

ВРЕМЕ: Дожд, снег, прво јужен , па потоа северен ветер

eReporter - 05.12.2012

Оваа декемвриска среда ќе мине во облаци со повремени врнежи од дожд и снег. Метереолозите прогнозираат дожд и снег во котлините и само снег на повисоките места и планините.

УХМР: Снег и температури под нулата

Курир - 05.12.2012

Метереолозите прогнозираат дожд и снег во котлините и само снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи се очекуваат претпладне во западните делови.

Облачно време со дожд и снег и температура до пет степени

Нетпрес - 05.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините.

УХМР: Цел ден ќе паѓа снег

еВести - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Облачно време со дожд и снег

Таратур - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Дожд, снег и ветрови - облечете се топло пред да излегувате

Press24 - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови на земјата.

Денеска снег и температура до 3 степени

Sky - 05.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со слаби врнежи од снег, особено во попладневните часови. Температурата ќе се движи од -5 до 3 степени.

Првиот снег пристигна и кај скопјани!

Press24 - 05.12.2012

Утринава и скопјани го дочекаа првиот снег. ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Студено со снег во четврток

eReporter - 05.12.2012

Претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне најавуваат метеоролзите за утре во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре студено со температури под нулата

Sky - 05.12.2012

Времето утре ќе биде петежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Ќе имаме ли снег за Нова Година - временска прогноза до крајот на декември

Press24 - 05.12.2012

Иако на големо се најавуваше снег во наредните денови, врнежите како да го избегнуваат лглавниот град во Македонија ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Пристигна и првиот снег

Денешен - 05.12.2012

Метереолозите прогнозираат дожд и снег во котлините и само снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи се очекуваат претпладне во западните делови.

Метео - Врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места

Inpress - 05.12.2012

Скопје, 5. декември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег во пониските, а снег во повисоките места и на планините.

Пристигнаа дождливите снежни ветрови, облекувајте се со потопла облека

Maxim - 05.12.2012

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови на земјата.

Временска прогноза - Ноќеска ќе врне дожд и снег

Р.С.Европа - 04.12.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Русите изненадени од снегот

Р.С.Европа - 04.12.2012

Русија позната по ниски температури и снег, деновиве е парализирана од интезивните врнежи. Снег во Русија предизвикаа хаос во сообраќајот, а регистриран е и прекин на снабдувањето со струја во многу ...

Очекувајте снег вечерва

БркајРабота - 04.12.2012

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денеска сонце и максимални 7 степени

+инфо - 04.12.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од ...

Утрово дожд, ноќта снег

+инфо - 04.12.2012

Територијата на Македонија утре ќе биде зафатена од нов влажен бран од запад. Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд на пониските места, а на местата повисоки од 1000 метри ќе паѓа снег.

Сончево, студено и снежната Шар Планина на дланка

Кирилица - 04.12.2012

Сончево, студено и снежната Шар Планина на дланка Времето денеска ќе биде студено и сончево со мала до умерена облачност.

Денес сонце, вечерва дожд и снег

Либертас - 04.12.2012

Времето во Македонија денес се очекува да биде сончево со мала до умерена облачност. Kон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на ...

Сончево време со снег на планините

Точка - 04.12.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од ...

Викендов ќе уживаме во многу снег

Точка - 04.12.2012

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, за викендот се предвидени поинтензивни врнежи од снег, а температурите ќе се движат во интервал од минус три до шест степени.

Напладне сонце, навечер снег

Курир - 04.12.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Сончево време со снег на планините

Нетпрес - 04.12.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од ...

Денеска нема да не замрзне северниот ветер - утрово сонце, попладне дожд и снег

Press24 - 04.12.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност Kон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Времето денес сончево со мала доумерена облачност

Таратур - 04.12.2012

Денес не очекува сончево време, со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Сончево утро, снежно попладне

Sky - 04.12.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од ...

Сончево со мала доумерена облачност

Канал 77 - 04.12.2012

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Викендов ќе уживаме во многу снег

Нетпрес - 04.12.2012

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, за викендот се предвидени поинтензивни врнежи од снег, а температурите ќе се движат во интервал од минус три до шест степени.

Наутро дожд,навечер снег - еве какво ќе биде времето утре

Press24 - 04.12.2012

Времето утре во Македонија ќе биде облачн со врнежи од дожд на пониските и врнежи од снег на повисоките предели Во вечерните часови врнежите од дожд ќе преминат во врнежи од снег и на пониските места.

Утре и дожд и снег

Sky - 04.12.2012

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските, а снег на повисоките места и планините. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Снег дожд и многу студ - проверете какво време не очекува до Нова Година

Press24 - 04.12.2012

Метеоролозите најавуваат поинтензивни снежни врнежи во наредните две недели и температури и до 6 степени под нулата ДРУГИ АКТУЕЛНИ ...

Сончево со мала доумерена облачност

Макфакс - 04.12.2012

Метеоролозите за во вторник во Македонија најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и ...

Наутро сонце, навечер снег

Денешен - 04.12.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Најави за снег во Македонија

24 Вести - 03.12.2012

За попладнево метеоролозите најавуваат снег во Македонија. Според УХМР, попладне под влијание на влажна и студена воздушна маса од север и северозапад, ќе има наоблачување со врнежи од дожд и ветер.

Студено и врнежливо време

Телма - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

Облачно со снег на планините

А1 On - 03.12.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините над 1.700 метри надморска височина ќе паѓа снег. Ќе дува слаб јужен ветер.

Попладне снег во пониските места, а утре под нулата

Н.Македонија - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула Заладувањето е под влијание на постуден воздух од ...

Студено време и врнежи од снег, во Скопје од -3 до 5 степени

Алфа - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

До пладне дожд, попладне снег

+инфо - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија e облачно време, со повремени врнежи од дожд, а на планините снег. Попладне се очекува да дува ветар од северен правец што ќе услови врнежите од дожд ќе преминат во снег ...

Денес го чекаме првиот снег

Кирилица - 03.12.2012

Денес го чекаме првиот снег Во текот на денешниот ден ќе провејува снег речиси низ целата земја, но снежната покривка нема да се наталожи освен на планините и повисоките места.

Попладнево ќе дува силен ветер, снегот ќе се спушти од планините на пониските северни подрачја

Канал5 - 03.12.2012

Денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините ќе паѓа снег. Попладне ќе настапи брз продор од север кој ќе донесе силен ветер и ќе ги спушти температурите.

Облачно време со дожд во котлините и снег на планините

Сител - 03.12.2012

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег. Попладне ќе настапи брз продор од север кој ќе услови засилен северен ветер и ...

Облачно и дождливо, попладне заладување со снег на планините

Либертас - 03.12.2012

Денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините ќе паѓа снег. Попладне ќе настапи брз продор од север кој ќе донесе силен ветер и ќе ги спушти температурите.

Снег очекувајте вечерва

Сител - 03.12.2012

Претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне под влијание на влажна и студена воздушна маса од север и северозапад, ќе биде облачно со врнежи од дожд и ветровито.

Од вечерва очекувајте студено време и снег

Кирилица - 03.12.2012

Од вечерва очекувајте студено време и снег Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нулата ...

Студ, снег и минимални температури под нулата

Канал5 - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

Студено време и врнежи од снег и на пониските места

МРТ - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

Облачно време со дожд и снег, со температура до 13 степени

Точка - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места врнежи од снег.

Подгответе се – снег и ниски температури не очекуваат веќе од попладне!

Точка - 03.12.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Веќе попладне од север ќе се спушта постуден воздух проследен со силен северен ветер (над 80 км/час), кој ...

Облачно време со дожд и снег, со температура до 13 степени

Нетпрес - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места врнежи од снег.

Снегот пристигна и во Македонија - пониски температури и северен ветер

Press24 - 03.12.2012

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег. Попладне ќе настапи брз продор од север кој ќе услови засилен северен ветер и ...

Времето облачно со дожд и снег, температура до 13 степени

Таратур - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места врнежи од снег.

Облачно и дождливо, попладне заладување со снег на планините

Хајд Парк - 03.12.2012

Денес ќе преовладува претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег. Попладне ќе настапи брз продор од север кој ќе услови засилен северен ветер и ...

Облачно време со врнежи од дожд и снег попладне

Sky - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места врнежи од снег. Попладне се очекува продор од север што ќе услови врнежите од дожд ќе преминат ...

Облачно и дождливо, попладне заладување со снег на планините

Пулс24 - 03.12.2012

Во понеделник ќе преовладува претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег.

Преку ден облаци, попладне првиот снег

БезПардон - 03.12.2012

Времето денеска во Македонија ќe биде облачносо повремени врнежи од дожд, а на планините снег. Попладне се очекува да дува ветар од северен правец што ќе услови врнежите од дожд да преминат во снег и ...

Вечерва снег

Press24 - 03.12.2012

Претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне под влијание на влажна и студена воздушна маса од север и северозапад, ќе биде облачно со врнежи од дожд и ветровито Додека во земјите ...

Подгответе се – снег и ниски температури не очекуваат веќе од попладне!

Нетпрес - 03.12.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Веќе попладне од север ќе се спушта постуден воздух проследен со силен северен ветер (над 80 км/час), кој ...

Македонија вечерва ги очекува првите внрежи од снег

Sky - 03.12.2012

За вечерва метеоролозите најавуваат Македонија да ги очекува првите врнежи од снег. Во текот на ноќта ќе дува засилен ветер, кој во одредени делови на земјата ќе достигне брзина и до 70 километри на ...

УХМР: Снег и на пониските места

Курир - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

Фото: Водно покриено со првиот снег оваа година

Скопје инфо - 03.12.2012

Времето во Скопје претпладнево беше умерено облачно со сончеви периоди. Попладнево под влијание на влажна и студена воздушна маса од север и северозапад, времето облачно со врнежи од дожд и ветровито.

Утре очекувајте го првиот снег во Скопје

Press24 - 03.12.2012

Утре во Македонија не очекува облачно време,а облачноста се повеќе ќе се зголемува кон ноќните часови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Облачно и дождливо, попладне заладување со снег на планините

Макфакс - 03.12.2012

Во понеделник ќе преовладува претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег.

Метео - Претежно облачно време со врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места

Inpress - 03.12.2012

Скопје, 3. декември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и повисоките места со врнежи од снег.

Времето облачно, снег на планините

Денешен - 03.12.2012

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините над 1.700 метри надморска височина ќе паѓа снег. Ќе дува слаб јужен ветер.

Денес снег, а од утре поладно

Денешен - 03.12.2012

Студено време со снег и на пониските места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска попладне, а од утре температури под нула.

Ќе имаме студено и сончево време

Maxim - 03.12.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност Kон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.