TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кај Ерџелија загина бизнисмен од Свети Николе

Утрински - 12.01.2008

Штип - Гоце Цветковски, 46-годишен бизнисмен од Свети Николе, сопственик на фирмата „Цек комерц”, загина прексиноќа во сообраќајна несреќа во близина на овчеполското село Ерџелија. Несреќата се случила околу 17 часот. Цветковски враќајки се од Ерџелија кон Свети Николе, со голема брзина удрил во ...

Светиниколец загина во сообраќајка

Дневник - 12.01.2008

Светиниколецот Гоце Цековски (46) загинал откако со својот автомобил удрил во бетонски столб, завчера на регионалниот пат Ерџелија-Свети Николе, соопшти МВР. Повредениот Цековски по несреќата давал знаци на живот, но починал на пат кон штипската болница.

Загина возач на "фолксваген" по удар во столб

Вест - 12.01.2008

КАЈ СВЕТИНИКОЛСКОТО СЕЛО КАДРИФАКОВО Гоце Цековски (46) од Свети Николе, сопственик на фирмата "Цек комерц" во Свети Николе, загинал завчера попладне во тешка сообраќајка што се случила во 17 часот, на регионалниот пат Ерџелија-Свети Николе.

Излетал фолксваген

Вечер Прес - 12.01.2008

Гоце Цековски (46) од Свети Николе, загинал во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Куманово - Свети Николе. Управувајќи "фолксваген бора" со штипски таблички, Цековски со возилото излетал од патот во близина на село Кадрифаково.

Еден загинат во сообраќајка кај Свети Николе

А1 - 11.01.2008

Гоце Цековски(46) од Свети Николе, сопственик на фирмата „Цек комерц“, загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 17 часот на регионалниот пат Ерџелија-Свети Николе. Несреќата се случила кога сега починатиот Цековски се враќал од село Ерџелија кон Свети Николе, на клучката каде што ...

Нова несреќа на црната сообраќајна точка Штип – Свети Николе

Канал5 - 11.01.2008

Во сообраќајна несреќа на регионалниот патен правец Штип – Свети Николе, синоќа загина 46-годишниот Гоце Чековски, бизнисмен од Свети Николе. Во сообраќајна несреќа на регионалниот патен правец Штип Свети Николе, синоќа загина 46-годишниот Гоце Чековски, бизнисмен од Свети Николе.