TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митинг на СДСМ во Прилеп

24 Вести - 01.07.2012

Веќе извесната коалиција СДСМ-ВМРО народна, стана врв на јавната политичка дебата во пресрет на локалните избори. Црвенковски од протестниот митинг во Прилеп порача дека и понатаму останува жесток ...

Црвенковски: На крајот Никола сам ќе останеш

МКД - 01.07.2012

Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски , лидерот на СДСМ, на вчерашниот партиски митинг во Прилеп.

СДСМ: оваа власт го направи народот сиромашен

Телма - 01.07.2012

На почетокот од синоќа одржаниот митинг на СДСМ во Прилеп говореше претседателот на партиската организација од овој град, Илија Јованоски.

СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен

Утрински - 01.07.2012

Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп На митингот, кој го следеа неколку илјади граѓани, Црвенковски ...

Ограбена куќа во Прилепско, украдени 7.000 евра

МКД - 01.07.2012

Тешка кражба ла извршена вчера во куќа во прилепско Годивле од каде непознат разбојник успеал да украде 7.020 евра. Тешката кражба сторителот ја извршил на тој начин што со подесен алат ја отворил ...

СДСМ од Прилеп: криминалната власт безобразно троши пари

Телма - 01.07.2012

„Македонија денес е земја на сиромаштија и мизерија, на невработени и социјални случаи, на задолжени фирми и уште позадолжени граѓани, земја на блокирани сметки и неплатени кредити, преплавена од ...

Над 9.000 граѓани кренаа глас во Прилеп

+инфо - 01.07.2012

Доволно е да се погледне двеминутниот линк од вчерашниот митинг на СДСМ во Прилеп, и да се процени неговата посетеност. Првично, п рилепчани како што се очекуваше, масовно го подржаа својот иден ...

ВИДЕО Говорот на Бранко Црвенковски во Прилеп

+инфо - 01.07.2012

Повеќе од 9.000 граѓани присуствуваа на митингот на СДСМ во Прилеп, додека повеќе од 25.000 граѓани од земјава и од дијаспората преку веб-сајтот на СДСМ го следеа митингот на здружената опозиција.

Црвенковски од Прилеп: Никола на крај апла сам ќе останеш

Sky - 01.07.2012

На вечерашниот митинг во Прилеп се обрати претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски -Кога решивме да работиме цело лето сакавме да го охрабриме народот.

Локвенец: Дајте да ја уништиме ароганцијата и самобендисаноста на Груевски и фамилијата

Sky - 01.07.2012

Луѓето, живеат во страв од сметки за струја, вода, камати. Страв кога одат на работа, ако воопшто одат на работа. Страв од извршители, од нарачани инспекции. Затоа, се побуни прилепската чаршија.

ВИДЕО: Над 9.000 прилепчани кренаа глас против тоталитарниот режим

Sky - 01.07.2012

Прилепчани масовно го подржаа својот иден градоначалник, Хари Локвенец. Над 9.000 граѓани кренаа глас за иднината против ненародната власт на ВМРО ДПМНЕ. Слободна проценка на следното видео.

Прилепчанец остана без парите и облеката - натрапник му ја опустошил куќата

Press24 - 01.07.2012

Непознат сторител, вп текот на вчерашниот ден ја опустошил кужата на прилепчанецот П.С. Вчера, во времето од 08,30 до 15,00 часот, во с.Годивле-прилепско во куќата сопственост на П. С.

Црвенковски: Моето здружување со Георгиевски е како на Черчил и Сталин против Хитлер

Нетпрес - 01.07.2012

Ако победиме на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе си оди од власта и од нашите животи. Влогот е голем, или тие или ние, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски во сабота навечер од митингот во Прилеп.

Прилепчанец остана без 7000 евра и девет маици

Sky - 01.07.2012

Вчера во с.Годивле-прилепско во куќата сопственост на П. С., непознат сторител извршил тешка кражба при што одзел 7 020 евра и девет маици, со што е причинета материјална штета од околу 435.000 ...

Црвенковски и Георгиевски како Черчил и Сталин против Хитлер

Таратур - 01.07.2012

Ако победиме на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе си оди од власта и од нашите животи. Влогот е голем, или тие или ние, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски во сабота навечер од митингот во Прилеп.

Црвенковски: На крајот Никола, апла сам ќе останеш

Макфакс - 01.07.2012

Ако победиме на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе си оди од власта и од нашите животи. Влогот е голем, или тие или ние, порача лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски во сабота навечер од митингот во ...

Се испотил додека крадел - Крадец во Прилеп украл над 7 илјади евра и седум маици

Inpress - 01.07.2012

Прилеп, 1. јули 2012 (ИНПРЕС) Од куќата на лицето П.С. во прилепско Годивле, непознат сторител вчера украл 7.020 евра. Сторителот украл и седум маици кои ги нашол во спалната соба додека пребарувал.

Локвенц: Чашата е прелеана, Прилеп да покаже заби

24 Вести - 30.06.2012

Луѓето живеат во страв од сметки за струја, вода, камати. Страв кога одат на работа, ако воопшто одат на работа. Светол миг за бунтовен Прилеп е да се покажат заби, изјави на митингот во Прилеп, ...

Социјалдемократите вечерва во 20 часот се во Прилеп

МКД - 30.06.2012

Социјалдемократскиот сојуз вечерва ќе одржи митинг во Прилеп, каде што ќе престојува целото раководство на партијата. Се очекува социјалдемократите да остварат средби со граѓаните, да ги слушнат ...

Хари Локвенец: Прилеп ќе добие нова сила за посветла иднина

МКД - 30.06.2012

Прилеп мора да добие нова сила, нов поттик за посветла иднина. Јас како иден градоначалник тврдам дека ќе го следам примерот на градоначалниците од Струмица и Куманово, истакна Хари Локвенец, ...

СДСМ вечерва со митинг во Прилеп

Утрински - 30.06.2012

Вечерва на градскиот плоштад ќе биде промовиран кандидатот на СДСМ за градоначалник на Прилеп, Хари Локвенец. Како што најави потпретседателот на партијата Зоран Јовановски, освен разговори со ...

Во Прилеп ќе се реставрираат 16 куќи

Телма - 30.06.2012

Н а скоро ќе бидат реставрирани и конзервирани шестнаесет од вкупно 46 куќи во центарот на Прилеп со стара , Н а скоро ќе бидат реставрирани и конзервирани шестнаесет од вкупно 46 куќи во центарот на ...

Ќе ја вратиме државата во колосек

Н.Македонија - 30.06.2012

„Искрено речено, не ни помислував дека ќе седнам со жестокиот противник Георгиевски на иста маса Бранко Црвенковски од Прилеп Не се надевав дека нашата држава со овој режим на Груевски ќе ја доведе ...

Локвенец: Ве уверувам, почетокот на македонското заедништво ќе почне во Прилеп

А1 On - 30.06.2012

Првото интервју кандидатот за градоначалник на Прилеп, Хари Локвенец го даде за А1. Локвенец влегува во изборната трка како кандидат на СДСМ, не знае кој е неговиот против кандидат.

Блиска средба на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Прилеп

А1 On - 30.06.2012

Не случајно, туку по задача, некои од прилепските вмро-вци ги запоседнаа кафичите веднаш до местото каде што пред неколку дена беше најавено дека СДСМ ќе одржат средба со граѓаните и прес ...

СДСМ во Прилеп: На младите ќе им обезбедиме нова перспектива

А1 On - 30.06.2012

„Граѓаните сакаат нов подобар живот, и затоа граѓаните веќе масовно се охрабруваат и не плашејќи се доаѓаат на средби да ги кажат отворено своите маки и проблеми“, рече на прес конференција во ...

Прилепчани застануваат зад СДСМ и опозицискиот фронт!?

Штипка - 30.06.2012

На мисијата ’сплотување со народот‘ и слушање на нивните проблеми, ’кампот‘ на СДСМ денес пристигна и во градот под Марковите кули.

СДСМ вечерва во Прилеп

Н.Македонија - 30.06.2012

СДСМ продолжува со проектот „Работно лето“, викендов средби со граѓани во прилепско Со посета на Прилеп и околината СДСМ викендов, под мотото „Крени глас за иднината“, го продолжува проектот „Работно ...

Груевски: Бранко Црвенковски е специјалист за лажна реторика

А1 On - 30.06.2012

Премиерот Никола Груевски во пресрет на вечерашниот минитнг на СДСМ во Прилеп изјави дека граѓаните на Прилеп и на цела Македонија може да препознаат лажна реторика од конкретни дела.

СДСМ: Ние немаме намера да се препукуваме

А1 On - 30.06.2012

СДСМ во пишаната реакција на изјавата на премиерот Никола Груевски посочува оти во рамки на нивното „Работното лето“ вчера и денеска се сретнале со преку 20 илјади жители на Прилеп и прилепско, кои ...

Социјалците од Прилеп, вечерва бесплатно на циркус

А1 On - 30.06.2012

Социјалците од Прилеп, вечерва, Центарот за социјални работи ќе ги води бесплатно во циркус. Ова во градот го коментираат, дека сакаат да се намали значењето и посетеноста на митингот на СДСМ.

Малото стопанство перспектива на Прилеп

Алфа - 30.06.2012

Да се охрабрат граѓаните и да го кренат својот глас е целта на ова работно лето на СДСМ под мотото „КРЕНИ ГЛАС ЗА ИДНИНАТА“.

ВИДЕО: Локвенц: Чашата е прелеана, ова е светол миг за Прилеп да покаже заби

А1 On - 30.06.2012

Прилеп е град на историскиот непокор, град на славните илинденци. Прилеп е град на македонското јадро, тврдина на македонштината , рече на митингот во Прилеп, канидатот за градоначалник од редовите ...

ВИДЕО: Црвенковски: Никола, кога со Љубчо се поздравуваше три дена рацете не ги миеше

А1 On - 30.06.2012

Доста од страв и притисоци и лажни ветувања.За социјалците вечерва во Прилеп циркус организираа. Кој ќе им оди на циркус кога од цела држава циркус направија, рече на митингот во Прилеп, лидерот на ...

Денеска Прилеп крева глас за иднината

+инфо - 30.06.2012

Големиот сенароден митинг организиран од СДСМ против оваа ненародна власт, велат од партијата денеска ќе се случи во градот под Маркови кули, град на непокорот, град на хероите.

Локвенец: Прилеп е подготвен да крене глас за подобра иднина

+инфо - 30.06.2012

Хари Локвенец, кандидат на СДСМ за градоначалник на Прилеп денеска рече дека тој и неговиот роден град Прилеп, град кој прв го крена гласот против злото на едно време, заедно со СДСМ се подготвени да ...

Прилепчани храбри, си ги кажаа маките

+инфо - 30.06.2012

Во Прилеп и прилепско посетивме многу места. Вчера највисокото раководство на СДСМ, посети голем број села во општините Долнени и Кривогаштани, изјави потпретседателот на СДСМ, Зоран Јовановски.

(Фотогалерија) Цел Прилеп на улица заедно со СДСМ

+инфо - 30.06.2012

Хари Локвенец, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Прилеп, беше позитивно изненаден од големата подршка која ја доби денеска од сограѓаните на улиците во својот роден град.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ ги следи активностите на СДСМ во Прилеп

+инфо - 30.06.2012

Членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ цел ден ги следат активностите на СДСМ во Прилеп, каде вечерва ќе се одржи големиот протестен митинг, пренесува порталот А1он.

Груевски: Како Црвенковски вечерва ќе им се оправда на прилепчани?

+инфо - 30.06.2012

Бранко Црвенковски да им обајсни на митингот вечер на прилепчани зошто кога беше Премиер не се даваа субвенции за тутунарите и за 10.000 лица кои во транзицијата останаа невработени, порача денеска ...

Зошто Груевски и Ристески не го решат проблемот со вода во Прилеп?

+инфо - 30.06.2012

Премиерот делува се позбунето од „Работното лето“ на СДСМ. Отуѓен од граѓаните, без чувство за реалноста, Никола Груевски поставува прашања за Прилеп.

Прилеп обоен во боите на СДСМ

+инфо - 30.06.2012

Драги прилепчани, кренете глас против неправдата, криминалот, корупцијата, заканите, партиските одлуки и сивилото кое последните шест години ја потисна светлината која ја имаше Македонија, пред да ...

Започна митингот на СДСМ во Прилеп

+инфо - 30.06.2012

Премал е плоштадот во Прилеп и улиците кои минуваат крај него за да може вечерва да ги себере сите добронамерни граѓани кои дојдоа во градот под Маркови кули заедно со здружената опозиција да го ...

Локвенец: Ова е светол миг за бунтовен Прилеп за да се покажат заби

+инфо - 30.06.2012

Хари Локвенец, кандидат на СДСМ за градоначалник на Прилеп вечерва пред своите сограѓани, на големиот митинг во неговиот роден град, пред својот говор ја стави рака на срце, се наведна и гордо им се ...

Црвенковски: На крајот Никола, апла сам ќе останеш

+инфо - 30.06.2012

Кога решивме да работиме цело лето сакавме да го охрабриме народот. Полните плоштади ни кажаа дека народот веже нема страв, народот сака акција. Еве и тука во Прилеп што не направија овие два дена.

СДСМ на митинг во Прилеп

Либертас - 30.06.2012

Митингот почнува во 20 часот на големиот плоштад во Прилеп. За граѓаните кои не се во можност да дојдат во Прилеп, но и за нашите иселеници од овој регион во странство, митингот на СДСМ ќе можат да ...

ВИДЕО: Членови на ВМРО-ДПМНЕ му го земаа столчето на Црвенковски

Либертас - 30.06.2012

На исто место, биле поставени и фотографиите од Куманово, на кои стои дека се споменици од времето на владеење на Бранко Црвенковски и на СДСМ.

Локвенец: Допрва следи борбата за Прилеп

Либертас - 30.06.2012

Нема да набројувам и ветувам во оваа прилика, само ќе кажам дека ќе ја подобрам целосната инфраструктура во градот и како што веќе реков, целокупната живеачка на моите сограѓани.

СДСМ во Прилеп - и Локвенец вети гасификација

Канал5 - 30.06.2012

Во Прилеп денеска СДСМ го спроведува работното лето. Кандидатот за градоначалник вчера неофицијално, а вечерва и официјално ќе биде промовиран.

Груевски: Како ќе се соочи Црвенковски со прилепчани?!

Канал5 - 30.06.2012

Како ќе се соочи Црвенковски со прилепчани. Не им даваше ни денар субвенции за тутунот, а сега добиваат по едно евро, или вкупно 70 милиони евра за субвенции, наспроти неговата нула, рече премиерот ...

Груевски: Црвенковски да објасни зошто кога беше премиер немаше субвенции за тутунарите

Сител - 30.06.2012

Бранко Црвенковски да им обајсни на митингот вечер на прилепчани зошто кога беше премиер не се даваа субвенции за тутунарите и за 10 те илјади лица кои во транзициојата останаа невработени порача ...

“Црвенковски да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив“

МРТ - 30.06.2012

Бранко Црвенковски да им обајсни на митингот вечер на прилепчани зошто кога беше премиер не се даваа субвенции за тутунарите и за 10 те илјади лица кои во транзициојата останаа невработени порача ...

Црвенковски: Никола, кога со Љубчо ќе се поздравеше три дена раце не миеше!

Либертас - 30.06.2012

Кај ти е Никола крајот. Кој ти е следен кандидат за предавник. Да не е Борис Стојменов, Павле Трајанов. Можеби Стојменов те намести на интервјуто на Канал 5. Да не е Лилјана Поповска.

Прилеп се дига на востание

Sky - 30.06.2012

Социјалдемократите денеска во Прилеп ќе го одржат големиот сенароден митинг против оваа ненародна власт. Денеска Прилеп крева глас за иднината.

Социјалдемократите вечерва на плоштадот во Прилеп

Press24 - 30.06.2012

Опозициската СДСМ вечерва ќе одржи митинг во Прилеп, а најавено е присуство на целото раководство на партијата. На митингот на социјалдемократите ќе присуствува целото раководство на партијата.

СДСМ: Народот во Прилеп сака нов живот, исполнет со светлина

Sky - 30.06.2012

Потпретседателот на СДСМ, Зоран Јовановски денеска во изјава за медиумите истакна дека овој викенд започнува вториот циклус на проектот Работно лето.

Бесплатен циркус за 500 прилепски деца

Канал 77 - 30.06.2012

Прилепската Локална Самоуправа во соработка и со подршка на дел од бизнис сектор, кој покажа општествена одговорност, обезбедија средства во висина од околу 1.000 евра за откуп на 500 влезници кои ќе ...

Локвенец:Подршката од граѓаните се зголемува секој ден

Канал 77 - 30.06.2012

Пред вечерашниот голем митинг од 20,30 часот потесното раководство на СДСМ по вчерашните средби низ населените места во околните општини денес е низ урбаните заедници на Прилеп а напладне имаше ...

ФОТО: Прилеп заедно со СДСМ на улица

Sky - 30.06.2012

Голема подршка за Хари Локвенец, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Прилеп,од страна на неговите сограѓаните кој во голем број се излезени на улиците во својот роден град.

Груевски: Црвенковски да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив

Курир - 30.06.2012

Граѓаните на Прилеп и на цела Македонија може да препознаат лажна реторика од конкретни дела. Бранко Црвенковски вечерва ќе треба да се изнамачи да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за ...

Груевски: Црвенковски да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив

Нетпрес - 30.06.2012

Бранко Црвенковски вечерва ќе треба да се изнамачи за да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив, изјави денеска премиерот Никола Груевски при посетата на Детската Клиника во Скопје.

Груевски: Црвенковски да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив

еВести - 30.06.2012

Бранко Црвенковски да им обајсни на митингот вечер на прилепчани зошто ништо не направи за наив, зошто кога беше премиер не се даваа субвенции за тутунарите и за 10 те илјади лица кои во транзицијата ...

СДСМ: Немаме намера да се препукуваме

Sky - 30.06.2012

СДСМ вели дека во рамки на нивното `Работното лето` вчера и денеска се сретнале со преку 20 илјади жители на Прилеп и прилепско, кои како што велат, изразиле незадоволство од актуелната власт.

Груевски се прашува како Црвенковски ќе се соочи со прилепчани?

Sky - 30.06.2012

Не им даваше ни денар субвенции за тутунот, а сега добиваат по едно евро, или вкупно 70 милиони евра за субвенции, рече премиерот Груевски.

Прилеп на нозе, обоен во боите на СДСМ

Sky - 30.06.2012

Кренете глас против неправдата, криминалот, корупцијата, заканите, партиските одлуки и сивилото кое последните шест години ја потисна светлината која ја имаше Македонија, пред да дојде оваа власт, ...

Обновено: Фото: СДСМ се посрамоти во Прилеп!

БезПардон - 30.06.2012

На вечерашниот митинг на СДСМ во Прилеп едвај 2500 луѓе, од кои само 1000 Прилепчани, останатото организирани автобуси од цела Македонија : Битола,Велес, Струмица, Кавадарци, Штип, Скопје.

Уште послаба посетеност на митингот на СДСМ во Прилеп

Курир - 30.06.2012

Работното лето СДСМ вечерва го продолжи во Прилеп. Продолжи и слабата посетеност, како на претходните митинзи. Говорот и ветувањата на Црвенковски дојдоа да ги слушнат само 2500 лица.

ФОТО: Митингот на СДСМ во Прилеп најнепосетен од сите досегашни

Нетпрес - 30.06.2012

Опозициската СДСМ вечерва во Прилеп одржа митинг, кој според бројот на собраните граѓани, досега е најнепосетен. На митингот на опозицијата присуствуваа околу 2.500 лица, од кои од Прилеп само околу ...

СДСМ вечерва во Прилеп

Макфакс - 30.06.2012

Опозицискиот Социјалдемократски сојуз на Македонија вечерва организира промотивно-протестен собир под мотото „Крени глас за иднината“ во Прилеп.

Груевски: Црвенковски да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив

Макфакс - 30.06.2012

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски ќе треба да се изнамачи да им објасни на прилепчани зошто ништо не направи за нив, изјави премиерот Никола Груевски во врска со вечерашниот митинг на СДСМ во ...

СДСМ денеска на митинг во Прилеп

Inpress - 30.06.2012

Прилеп, 30. јуни 2012 (ИНПРЕС) СДСМ денеска ќе одржи митинг во Прилеп, против, како што велат, ненародната власта на ВМРО-ДПМНЕ.

Почнува Прилепското културно лето

24 Вести - 29.06.2012

Со Меѓународната ликовна колонија „Дрен” која почнува денеска, во Прилеп официјално стартува Прилепското културно лето. На ликовната колонија што се одржува петти пат, до 7 јули ќе учествуваат 13 ...

Црвенковски во Прилеп: Ќе инвестираме во проекти што ќе ги враќаат вложените пари

24 Вести - 29.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски при денешната посета на Прилеп во рамки на партискиот проект „Работно лето“, говореше за проектите што се граделе во времето на СДСМ и за плановите на тој план ...

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓањето на Црвенковски во Прилеп безидејно

24 Вести - 29.06.2012

Бранко Црвенковски денеска не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, не дојде со конкретни проекти. Дојде како и секогаш, безидејно колку да му помине редот.

Браќа од Прилеп претепале сограѓанин

МКД - 29.06.2012

Двајца браќа од Прилеп добија кривични пријави за нанесување тешка телесна повреда откако нападнале и претепале сограѓанин. Инцидентот за случил на 30 – ти април годинава кога Н.Ј.

СДСМ Прилеп: Без работа, без вода, доста е!

А1 On - 29.06.2012

Викендов, врвот на СДСМ е во прилепско. Ќе ги посетат населените места и селата, ќе ги чујат маките и секојдневието, и заедно, велат ќе ја пишуваат изборната програма.

Почнува Прилепското културно лето

Алфа - 29.06.2012

Со Меѓународната ликовна колонија „Дрен” која почнува денеска, во Прилеп официјално стартува Прилепското културно лето. На ликовната колонија што се одржува петти пат, до 7 јули ќе учествуваат 13 ...

Ставрески во работна посета на Прилеп

А1 On - 29.06.2012

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска ќе престојува во работна посета на општина Прилеп. Според агендата, предвидено е потпишување на договор за подзаем со општина Прилеп за ...

Локвенец: Врвен приоритет-гасификација на Прилеп

А1 On - 29.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и кандидатот за градоначалник на Прилеп, Хари Локвенец прес конференцијата ја одржаа кај далноводот изграден 1993 година, во време како што рекоа на ембарго и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски уништи цела генерација во Прилеп

А1 On - 29.06.2012

Бранко Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, нe дојде со конкретни проекти.

Социјалдемократскиот караван стаса во Прилеп

Алфа - 29.06.2012

Социјалдемократскиот караван денеска и утре ќе претстојува во градот под Маркови кули, во заедничка средба и дружење со прилепчани, каде што ќе се разменуваат мислења и сугестии за иднината на Прилеп ...

Локвенец: Во Прилеп нема веќе желба за мајтап

А1 On - 29.06.2012

Предавач на Американ колеџ, бизнисмен, Хари Локвенец влегува во трката за градоначалничката функција во Прилеп. Има идеи, знаење, желба и поддршка за да го врати сјајот на слободарски Прилеп.

СДСМ го промовира Хари Локвенец за градоначалник на Прилеп

Н.Македонија - 29.06.2012

Претставници на СДСМ, предводени од лидерот Бранко Црвенковски денеска го посетија Прилеп и го промовираа Хари Локвенец како кандидат за градоначалник на престојните локални избори.

Две тепачки на иста улица

+инфо - 29.06.2012

Полицијата два пати интервенирала на прилепската улица „Борис Кидрич”, бидејќи четворица прилепчани се истепале за еден час. Четириесет и осум годишниот Н.Ј. и неговиот брат Р.Ј. го пресретнале Р.Т.

Денес почнува Прилепското културно лето

+инфо - 29.06.2012

Со Меѓународната ликовна колонија „Дрен” која почнува денеска, во Прилеп официјално стартува Прилепското културно лето. На ликовната колонија што се одржува петти пат, до 7 јули ќе учествуваат 13 ...

Црвенковски: Прилеп заслужува да има чесен и одговорен градоначалник

+инфо - 29.06.2012

Kараванот на СДСМ овие два дена ќе биде присутен во Прилеп и Прилепско. Ќе организираме десетици и десетици средби со нашите граѓани.

Локвенец: Ќе го вратам Прилеп на водечко место во Македонија

+инфо - 29.06.2012

Прилепчани не се научени да бидат во подредена улога. Прилепчани не се научени да бидат во втор план. Јас лично убеден сум дека ќе го скратам тој период.

Стевананџија: Црвенковски не дојде во Прилеп со конкретни проекти

+инфо - 29.06.2012

Денес Бранко Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, не дојде со конкретни проекти.

СДСМ: Прилепските функционери се кријат од сограѓаните во Скопје

+инфо - 29.06.2012

ВМРО - ДПМНЕ нема со што да се пофали во Прилеп и затоа нивните функционери држат пресови од Скопје. Се срамат да ги гледаат своите сограѓани во очи бидејќи веќе седмо лето ги оставија да кубурат за ...

Почнува Прилепското културно лето

МРТ - 29.06.2012

Со Меѓународната ликовна колонија „Дрен” која почнува денеска, во Прилеп официјално стартува Прилепското културно лето. На ликовната колонија што се одржува петти пат, до 7 јули ќе учествуваат 13 ...

Пијан прилепчанец со пиштол го одмаздувал автомобилот на татко му

Сител - 29.06.2012

37 годишен прилепчанец заработи кривична пријава, откако одлучил со пиштол да се одмаздува што бил оштетен автомобилот на татко му.

Ни крив ни должен изел ќотек - двајца браќа прилепчани крвнички го претепале

Сител - 29.06.2012

Кривични пријави си заработија двајца браќа од Прилеп, откако претепале случаен минувач. Прилепчаните Н.Ј.(48) и неговиот брат Р.Ј.(53), на 30.

Хари Локвенец: Со гасификација ќе се решат сиромаштијата и невработеноста

Либертас - 29.06.2012

Во наредниот период 1.200 евра ќе биде заштедата на секое семејство во Прилеп за електрична енергија на годишно ниво, 40 отсто би се намалиле трошоците за електрична енергија на стопанските субјекти, ...

Црвенковски од Прилеп: Државата ќе ја вратиме на вистинскиот колосек

Либертас - 29.06.2012

Инвестиравме за да се елиминараат опасностите од рестрикции и од испади. Кога ќе победиме, ќе инвестираме повторно во вакви проекти, рече денеска Бранко Црвенковски на патот Прилеп-Плетвар, пред ...

Министрите Ставрески и Димовски им донесоа пари на прилепчани

Сител - 29.06.2012

Министерот за финансии, Зоран Ставрески и градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, денеска го потпишаа договорот за подзаем за користење средства од Светската банка, во висина од 33 милони денари.

Во Прилеп ќе се реконструираат влезовите во градот

Канал5 - 29.06.2012

Реконструкција на главните влезови во Прилеп најавија Ставрески и прилепскиот градоначалник Маријан Ристески. Влезот од улицата „Александар Македонски“ ќе биде булевар.

Црвенковски во Прилеп: Ќе инвестираме во проекти што ќе ги враќаат вложените пари

Сител - 29.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски при денешната посета на Прилеп во рамки на партискиот проект „Работно лето“, говореше за проектите што се граделе во времето на СДСМ и за плановите на тој план ...

Кандидатот за градоначалник на Прилеп на СДСМ сака да ја гасифицира општината

Либертас - 29.06.2012

Тој на прилепчани има вети заштеда од 1.200 евра годишно откако ќе се гасифицира градот и околината. Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Прилеп, Хари Локвенец, како клучен проект за неговиот ...

Пијан прилепчанец се одмаздувал со пиштол во рака

Вечер Прес - 29.06.2012

Прилепската полиција вчера поднела кривична пријава против жител на градот кој под дејство на алкохол нападнал сограѓанин оти го оштетил автомобилот на неговиот татко, соопшти МВР.

Вицепремиерот Ставрески во посета на Прилеп

Sky - 29.06.2012

Во работа посета на општина Прилеп денеска ќе престојува вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. За време на посетата на Прилеп, предвидено е вицепремиерот да потпише договор за подзаем ...

Пијан прилепчанец со пиштол го одмаздувал автомобилот на татко му

Press24 - 29.06.2012

37 годишен прилепчанец заработи кривична пријава, откако одлучил со пиштол да се одмаздува што бил оштетен автомобилот на татко му.

Започнува прилепското културно лето

Канал 77 - 29.06.2012

Под мотото цело лето културно лето а со петтата Ликовна колонија Дрен денес започнува годинашното прилепско културно лето кое го организира Центарот за култура Марко Цепенков.

Тепачки на иста улица во Прилеп

Канал 77 - 29.06.2012

Полицијата од Прилеп поднесе две кривични пријави против лицата Н.Ј.(48) и неговиот брат Р.Ј.(53), и против Д.П. (37) кои учествувале во две различни тепачки на иста улица во Прилеп.

Ни крив ни должен изел ќотек - двајца браќа прилепчани крвнички го претепале

Press24 - 29.06.2012

Кривични пријави си заработија двајца браќа од Прилеп, откако претепале случаен минувач. Прилепчаните Н.Ј.(48) и неговиот брат Р.Ј.(53), на 30.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски 29.000 прилепчани ги остави без работа

Курир - 29.06.2012

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, денес обвини дека лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски оставил 29.000 прилепчани без работа.

Црвенковски: Во најтешкиот период за Македонија, инвестиравме во енергетски објекти

Sky - 29.06.2012

Во рамки на реализацијата на проектот „Работно лето“, караванот на СДСМ овие два дена ќе биде присутен во Прилеп и Прилепско.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски дојде во Прилеп колку да му помине редот

Нетпрес - 29.06.2012

Денес Бранко Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, не дојде со конкретни проекти. Дојде како и секогаш, безидејно колку да му помине редот.

Караванот “Работно лето“ во Прилеп

Нетпрес - 29.06.2012

Во рамки на реализацијата на проектот „Работно лето“, караванот на СДСМ денеска и утре ќе биде присутен во Прилеп и Прилепско каде ќе организираат десетици и десетици средби со граѓаните.

Локвенец: Прилеп ќе го вратам на водечкото место во Македонија

Sky - 29.06.2012

-Прилеп и прилепчани ќе ги вратам на вистинското водечко место во Република Македонија, изјави денеска кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ Хари Локвенец. „Прилеп е град херој.

Локвенец ветува гасификација на Прилеп ако стане градоначалник

Нетпрес - 29.06.2012

Гасификацијата е врвниот фокус во мојата предизборна програма. Со 5 милиони евра, Зоран Заев успеа да ја гасифицира Струмица. Само како споредба, 5 милиони евра се две огради на еден мост во Скопје.

СДСМ со “Работно лето” во Прилеп

еВести - 29.06.2012

Средби со граѓаните на Прилеп и прилепско ќе организира СДСМ овие два дена. Средбите се дел од проектот „Работно лето“ на партијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ седмо лето ги оставила прилепчани без вода

Нетпрес - 29.06.2012

ВМРО-ДПМНЕ нема со што да се пофали во Прилеп и затоа нивните функционери држат пресови од Скопје. Се срамат да ги гледаат своите сограѓани во очи бидејќи веќе седмо лето ги оставија да кубурат за ...

Стевананџија: Црвенковски во Прилеп не дојде со конкретни проекти

Sky - 29.06.2012

Според пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски во Прилеп не дошол со конкретни проекти.

Стартува Прилепско културно лето

Курир - 29.06.2012

Со Меѓународната ликовна колонија „Дрен” која почнува денеска, во Прилеп официјално стартува Прилепското културно лето. На ликовната колонија што се одржува петти пат, до 7 јули ќе учествуваат 13 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски дојде во Прилеп безидејно - колку да му помине редот

Press24 - 29.06.2012

Бранко Црвенковски денеска не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, нe дојде со конкретни проекти. Дојде како и секогаш, безидејно колку да му помине редот.

Црвенковски во Прилеп: Ќе инвестираме во проекти што ќе ги враќаат вложените пари

Press24 - 29.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски при денешната посета на Прилеп во рамки на партискиот проект „Работно лето“, говореше за проектите што се граделе во времето на СДСМ и за плановите доколку ја ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема со што да се пофали - Прилеп тоне во сиромаштија и безперспективност

Press24 - 29.06.2012

СДСМ во пишаната реакција на прес - конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ наведува дека партијата од власта нема со што да се пофали во Прилеп.

СДСМ: Прилепчани сеуште ги чекаат ветените инвестиции

Sky - 29.06.2012

Продолжува очајот и безидејноста на власта. ВМРО ДПМНЕ нема со што да се пофали во Прилеп и затоа нивните функционери држат пресови од Скопје.

Ќе се гради модерен и современ влез во Прилеп

Таратур - 29.06.2012

Градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески и министерот за финансии Зоран Ставревски денеска потпишаа договор за користење кредит од Светската банка за изградба на модерен и современ влез во градот.

ВМРО ДПМНЕ: Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети

еВести - 29.06.2012

Бранко Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, не дојде со нова реторика, нe дојде со конкретни проекти. Дојде како и секогаш, безидејно колку да му помине редот.

Две тепачки на иста улица во Прилеп

Макфакс - 29.06.2012

Полицијата од Прилеп поднесе две кривични пријави против лицата Н.Ј.(48) и неговиот брат Р.Ј.(53), и против Д.П. (37) кои учествувале во две различни тепачки на иста улица во Прилеп.

СДСМ ќе го гасифицира Прилеп по терк на Струмица

Макфакс - 29.06.2012

Десетици средби ќе оствари раководството на СДСМ, викендов, во Прилеп и прилепско, најави лидерот Бранко Црвенковски, каде директно ќе имаат можност да ги слушнат најголеми проблеми, маки, страдања, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети

Макфакс - 29.06.2012

Бранко Црвенковски не дојде во Прилеп по патот што го вети во 1994 година, туку по 28 км автопат реконструиран од актуелната власт, рече Димитар Стевананџија, од ВМРО-ДПМНЕ.

Двајца браќа од Прилеп претепале сограѓанин

Inpress - 29.06.2012

Прилеп, 29. јуни 2012 (ИНПРЕС) Полициската станица од Прилеп поднесе кривична пријава против 48-годишниот Н.Ј. и неговиот брат, 53-годишниот Р.Ј.

Кривична за прилепчанец кој делел правда со гасен пиштол

Inpress - 29.06.2012

Прилеп, 29. јуни 2012 (ИНПРЕС) Полициската станица од Прилеп поднесе кривична пријава против 37-годишниот Д.П. од Прилеп за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или ...

Хари Локвенец кандидат за градоначалник на Прилеп?

Утрински - 27.06.2012

СДСМ се' уште го нема одбрано кандидатот за градоначалник на Прилеп, но речиси е извесно дека тоа ќе биде Хари Локвенец.

Кривична за директорот на Комуналец-Прилеп

А1 On - 26.06.2012

СДСМ – Прилеп до Основното Јавно Обвинителство поднесе кривична пријава против директорот на ЈКП “Комуналец” – Прилеп за кривично дело повреда на правата од работен однос.

СДСМ бара кривична одговорност од директорот на „Комуналец“ Златко Ристески

Либертас - 26.06.2012

Златко Ристески, директор на ЈКП „Комуналец“ од Прилеп кривично да одговара за повреда на права од работен однос оти со исплата на пониска бруто плата оштетил 400 вработени, но и државата со ...

СДСМ со кривична пријава против директорот на прилепски Комуналец

Канал 77 - 26.06.2012

Општинската организација на СДСМ од Прилеп денес до Основното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против директорот на ЈП Комуналец Златко Ристески за кривично дело повреда на правата од ...

СДСМ поднесе кривична пријава против директорот на ЈКП `Комуналец`од Прилеп

Sky - 26.06.2012

Kривична пријава против директорот на ЈКП `Комуналец` – Прилеп за кривично дело повреда на правата од работен однос по член 166 од кривичниот законик на Р.М. поднесена од страна на О.О.

СДСМ наредниот викенд во Прилеп- Хари Локвенец кандидат за градоначалник

Макфакс - 26.06.2012

Наредниот викенд највисокото партиско раководство на опозициската СДСМ ќе го посети Прилеп и околните општини. Според најавата од партијата, СДСМ ќе ја посетат Кривогаштани и тоа селата Славеј, ...

Хари Локвенец за СДСМ ќе трча од Прилеп

+инфо - 25.06.2012

СДСМ ќе се обиде да им го врати Прилеп на народот, со кандидатура на Хари Локвенец, професор на „Американ колеџот“ во Скопје и познат бизнисмен, кој ќе се трка за опозициската партија на претстојните ...

Хари Локвенец и СДСМ ќе го враќаат Прилеп на народот!

Sky - 25.06.2012

СДСМ ќе им го врати Прилеп на народот, со кандидатура на Хари Локвенец, професор на Американ колеџот во Скопје и познат бизнисмен, кој ќе се трка во синиот дрес на претстојните локални избори дознава ...