TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кометал Студент нов шампион

Вест - 18.05.2001

Одбојка-Финале на плеј оф, жени Екипата на Кометал Студент е нов одбојкарски шампион на Македонија во женска конкуренција. Во последниот натпревар "студентките" со 3:1 по сетови 25:21, 25:20, 25:22 и 15:25, го совладаа тимот на Работнички Фершпед и со вкупен резултат од 3:0 во победи, за прв пат во ...

Прва шампионска титула за Кометал Студент

Дневник - 18.05.2001

ОДБОЈКА - ФИНАЛЕ НА ПЛЕЈ-ОФ (ЖЕНИ) Одбојкарките на Кометал Студент ја освоија првата шампионска титула во историјата на клубот, совладувајќи го Работнички Фершпед со 3-0 во победи во финалето на плеј-офот. Во третиот финален меч, кој се играше во средата во "Градски парк", Кометал С.

Меч топка за "кометалките"

Вест - 16.05.2001

Денеска се игра третиот меч од женскиот одбојкарски плеј-оф По победите на двата претходни меча против Работнички Фершпед, вечерва одбјкарките на Кометал Студент имаа голема шанса за прва пат во својата клупска историја да се закитат со шампионскиот пехар.

Повредени три одбојкарки

Вест - 14.05.2001

Одбојка-Финале на плеј оф, жени Екипата на Кометал Студент поведе со 2:0 против Работнички Фершпед во финалето на плеј офот на одбојкарското првенство на Македонија во женска конкуренција. На оваа средба Кометал Студент оствари победа од 3:1 по сетови, 25:16, 19:25, 21:25 и 11:25, со што успеаа да ...

Победата на Кометал С. во сенка на повредите

Дневник - 14.05.2001

ОДБОЈКА - ВТОР ФИНАЛЕН МЕЧ ОД ПЛЕЈ-ОФОТ, ЖЕНИ Одбојкарките на Кометал Студент поведоа со 2-0 во победи во вториот финален меч од плеј-офот против Работнички Фершпед, победувајќи го со 3-1 по сетови. Во натпреварот кој се играше во саботата, во салата во "Градски парк" "студентките" ги совладаа ...