TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресилски ќе го заокружи списокот засилувања

Вест - 24.07.2002

ФК КУМАНОВО ВО ПОДГОТВИТЕЛНИОТ ПЕРИОД КУМАНОВО. - Во рамките на подготвителниот период, фудбалерите на Куманово интензивно работат за претстојниот шампионат. Досега кумановци одиграа четири контролни натпревари, вклучувајќи го и оној последниот одигран во неделата на Градскиот стадион во Куманово, ...

Пресилски замина од Вардар, најблиску е до Куманово

Дневник - 23.07.2002

иако тренираше со екипата 20 дена Бруно Пресилски, играчот за врска, кој требаше да биде засилување на средниот ред на Вардар, вчера го напушти македонскиот фудбалски шампион. Тој иако тренираше со екипата повеќе од 20 дена, не доби ниту денар од парите што требаше да ги земе за трансферот, па дури ...

Бруно Пресилски си замина од Вардар

Вест - 23.07.2002

Само по 20 дена тренинг со "црвено - црните" Кога се очекуваше дека се ќе биде во ред околу трансферот, довчерашниот фудбалер на Слога Југомагнат Бруно Пресилски вчера го напушти Вардар. - Јас и немав потпишано со Вардар, се работеше само за усмен договор.