TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И покрај примирјето во тетовско детонации

А1 - 15.06.2001

Повторно се слушнале детонации од страната на селото Гајре - тетовско околу 17 часот. Пронајден е неидентификуван машки труп во населба под патот Тетово - Попова Шапка. Според болничкиот извештај човек починал во текот на вчерашниот ...

Детонации во тетовско

А1 - 13.06.2001

Изутринава меѓу 8 и 9 часот во тетовско имало детонации и истрели од оружје од правец на патот Тетово - Попова Шапка, селата Лисец, Гајре, Шипковица и кањонот на реката Пена. Македонските безбедносни сили вчера спречија обиди на албанските терористи за утврдување кај тетовските села Гајре, ...