TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никако да заврши дебатата за проектот „Скопје 2014“

Дневник - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 35. седница дебатираше по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Трет ден дебата за „Скопје 2014“

+инфо - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница трет ден ќе расправа по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Собранието трет ден ќе расправа за Проектот Скопје 2014

Сител - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница трет ден ќе расправа по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

„Скопје 2014“ и денеска пред пратениците

Press24 - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница трет ден ќе расправа по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Собранието трет ден ќе расправа за Проектот Скопје 2014

МРТ - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница трет ден ќе расправа по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Пратениците и денес ќе расправаат за Скопје 2014

Курир - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. Седница, трет ден ќе расправа по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Проектот „Скопје 2014“ и денеска пред пратениците

Inpress - 20.07.2012

Скопје, 20. јули 2012 (ИНПРЕС) Во Собранието на Република Македонија денес ќе се одржи 11-то продолжение на 35-та седница во новиот парламентарен состав.

Ѓорчев: Владата инвестира во сите други сфери, а не само во Скопје 2014

Курир - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница трет ден расправа по информацијата за проектот Скопје 2014 која беше поднесена од пратениците од опозицијата.

Собранието трет ден расправа за Проектот Скопје 2014

Сител - 20.07.2012

Трет ден пратениците расправаат за проектот „Скопје 2014“. Меѓусебните обвинувања продолжуваат. Гласачите не ве бирале да градите споменици, туку да отварате нови работни места, порачаа од ...

Втор ден дебата “Скопје 2014”. Кои се “за” и “против” аргументите?

Скопје инфо - 20.07.2012

Аргументи на власта: - Граѓаните веќе се изјасниле за Проектот Скопје 2014 со тоа што шаст пати на изборите дале поддршка за ВМРО-ДПМНЕ - Дел од проектите како Музејот на револуционерната борба со ...

Скопје 2014- трет ден жестока дебата во Собранието

Sky - 20.07.2012

Собранието на Република Македонија трет ден по ред во склоп на 35- тата Седница ќе расправа Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Собранието трет ден по ред ќе расправа за проектот „Скопје 2014“

Либертас - 20.07.2012

Според опозицијата, проектот „Скопје 2014“ е прекумерно, расипничко и криминално трошење на народните пари. Во ребалансот на Буџетот се кратени средства од образованието, здравството и ...

„Скопје 2014“ повторно пред пратениците

Press24 - 19.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Собранието ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014

Капитал - 19.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

Втор ден дебата во Парламентот за „Скопје 2014“

+инфо - 19.07.2012

Собранието на денеска во рамки на 35. седница ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

„Скопје 2014-та“ конечно во Собранието

Алфа - 19.07.2012

Во Собранието и денеска продолжува расправата за прокетот Скопје 2014-та. Опозицијата смета дека овој проект ги уништува темелите на македонската државност и штетите од него допрва ќе се ...

„Скопје 2014“ – Забеган и расипнички проект или аманет за идните генерации?

А1 On - 19.07.2012

И денеска народните избраници ја продолжуваат дебатата за проектот „Скопје 2014-та“. Опозицијата и власта имаат дијаметрално спротивни ставови и за оправданоста, и за потрошените пари, но и за ...

Собранието ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014

МРТ - 19.07.2012

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 35. седница ќе ја продолжи расправата по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

„Скопје 2014“ го претвори Парламентот во дебатен клуб на историчари-аматери

Либертас - 19.07.2012

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 35. седница дебатираше по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии.

За едните легитимен за другите расипнички- продолжува расправата за Скопје 2014

Sky - 19.07.2012

Во рамките на 35-та седница, Собранието на Република Македонија денес ќе ја продолжи расправата по информацијата за Проектот Скопје 2014.

Во Собрание и денеска ќе се кршат копјата за проектот „Скопје 2014“

Либертас - 19.07.2012

Според владејачкото мнозинство, граѓаните своето мислење за овој проект го дале на изборите. Од опозицијата во текот на целата расправа обвинуваа дека власта, како што велат, расипничко троши народни ...

Собраниска расправа за Проектот Скопје 2014

Н.Македонија - 19.07.2012

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 35. седница дебатираше по Информацијата за Проектот Скопје 2014, поднесена од пратениците од опозициските партии За опозицијата, Проектот ...

Проектот „Скопје 2014“ пред пратениците

Inpress - 18.07.2012

Скопје, 18. јули 2012 (ИНПРЕС) Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи деветтото продолжение на 35-та седница.

Жестока собраниска дебата за проектот "Скопје 2014"

Сител - 18.07.2012

“Скопје 2014” е смислен за да се испокраде народот, тврди опозицијата. Ја обвини власта за расипништво и уништување на македонската историја.

Парламентот расправа за „Скопје 2014“

Алфа - 18.07.2012

Проектот Скопје 2014 ги уништува темелите на македонската државност и штетите од него допрва ќе се почувствуваат – со овие зборови опозицијата ја аргументираше поднесената информација за, како што ...