TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево со температура до 15 степени

Канал5 - 08.01.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 1, а максималната ...

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 15 степени

24 Вести - 23.11.2014

Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата до 13 степени.

Времето денеска: сончево и со ниски утрински температури

Р.С.Европа - 23.11.2014

Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата до 13 степени.

Уживајте во сонцето - од утре дожд

Press24 - 23.11.2014

Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата до 13 степени.

Сончево со слаб ветар

Нетпрес - 23.11.2014

Времето денеска ќе биде сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветар од северен правец. Температурата ќе се движи од шест до 15 Целзијусови степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Од наредната недела доаѓа снегот

Сител - 23.11.2014

Во Скопје во недела ќе биде претежно сончево со локална облачност. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од -1°C, а максималната дневна температура до 14°C. Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Какво време не очекува следните пет дена?

Курир - 23.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш нема да видиме некое особено студено време, а уште помалку снег (се разбира доколку не ги сметаме повисоките планини). Еве какви се изгледите во последната работна недела месецов според ...

Уживајте во сонцето, утре ќе врне

+инфо - 23.11.2014

Времето денеска ќе биде сончево, а во источните делови ќе има мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 6 до 15 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 13 степени.

Температурите одат во минус - од наредната недела доаѓа снегот

Press24 - 23.11.2014

Во Скопје во недела ќе биде претежно сончево со локална облачност. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од -1°C, а максималната дневна температура до 14°C. Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слава магла.

Време: Умерено облачно со температура до 13 степени

А1 On - 23.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а дневната ...

Снег на планините - температури до минус 5

Press24 - 23.11.2014

Останува уште нецела недела до крајот на ноември, а дотогаш нема да видиме некое особено студено време, а уште помалку снег (се разбира доколку не ги сметаме повисоките планини). Еве какви се изгледите во последната работна недела месецов, анализира ...

Уживајте во сонцето - од утре дожд

Вечер Прес - 23.11.2014

Во понеделник попладне ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд. Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево.

Сончево со слаб ветер од северен правец

Локално - 23.11.2014

Денеска е недела, 23 ноември, 325-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 38 дена. Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени.

Денеска сончево со слаб ветер од северен правец

Република - 23.11.2014

in Sh Денеска во земјава времето ќе биде сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени. Во Скопје сончево.

Температурите одат во минус – од наредната недела доаѓа снегот

Либертас - 23.11.2014

Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слава магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Какво ќе биде времето денес?

Пулс24 - 23.11.2014

Денеска во земјава времето ќе биде сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени. Во Скопје сончево.

Температурите во минус – од наредната недела доаѓа снегот

Денешен - 23.11.2014

Во понеделник во утринските часови ќе има појава на слава магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Денес СНЕГ - ЕВЕ КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО

Sky - 23.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во вечерните часови, во источните делови ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд, на планините слаб снег. Дневната температура ќе се движи од 7 до 12 степени.

И утре ќе биде сончево

Република - 23.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а ...

Сончевото време ќе продолжи и утре

Н.Македонија - 23.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Во вечерните часови во источните делови од земјата ќе има појава на слаб дожд, а на планините слаб снег Утринската температура ќе се движи од минус четири до плус два, а ...

Денеска сончево време со малку ветар

Вистина.мк - 23.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 14 степени

24 Вести - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Сончево со студено утро и дневна температура до 14 степени

Канал5 - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Сончев викенд, температури до 15 степени

Курир - 22.11.2014

Претежно сончево време, со пониска тепмература особено во утринските часови ќе имаме претстојниот викенд. Утре ќе биде претежно ведро, со слаб северен ветер. Утринската минимална температура ќе се движи од 0 до 4 Целзиусови степени, а на повисоките ...

Времето денеска ќе биде сончево со локална облачност

Р.С.Европа - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Сончев викенд

+инфо - 22.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Конечно добра вест за викендот

Press24 - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Студени утра и сончево преку ден

МКД - 22.11.2014

Македонија и денеска ќе биде под влијание на северно воздушно струење кое носи ниски утрински температури, кои на места ќе бидат и под нулата. Преку ден денеска ќе имаме стабилно и сончево време во целата земја.

Викендов сончево, со ниски утрински температури

Нетпрес - 22.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за викендов. Денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Прогноза за викенд: Сончево и ведро време

Пулс24 - 22.11.2014

Дождот и облаците ќе направат пауз викендов. Во текот на денешниот ден нѐ очекува сончево време со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до ...

Ќе има и облаци ама и СОНЦЕ

Локално - 22.11.2014

Денеска е сабота, 22 ноември, 324-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 39 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Ноемвриско сонце- студено време

Вечер Прес - 22.11.2014

Во понеделник попладне ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Викендов сончево, со ниски утрински температури

Точка - 22.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за викендов. Денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Викендов сончево, со ниски утрински температури

Бриф - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Во Скопје слично време, сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончевo и ведро време викендов

Република - 22.11.2014

Дождот и облаците ќе напрата пауз викендов. Во текот на денешниот ден не очекува сончево време со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до ...

Сончево со слаб северен ветер

Тера - 22.11.2014

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 14 Целзиусови ...

Сончево со умерена облачност

Lider - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Викендот сончево, но студено

Канал5 - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 13 степени

24 Вести - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено ...

Денеска времето стабилно и постудено

Канал5 - 21.11.2014

Времето денеска стабилно и постудено. Дува умерен ветер од северен правец. Температурата се движи од 3 до 8 степени, а дневната од 7 до 13 степени. Во Скопје времето ќе се задржи умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ветер.

Сончево и ветровито време со температура до 13 степени

Курир - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Време: Сончево со мала облачност и повремен ветер

А1 On - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Стабилно и свежо време

Сител - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

ТЕМПЕРАТУРИТЕ ДО НУЛА: Еве какво ќе биде времето денескa

Телеграф - 21.11.2014

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер.

Времето денеска: сончево со умерена облачност

Р.С.Европа - 21.11.2014

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Викендов сончево, но студено

А1 On - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Од понеделник дожд - што ќе се случува со времето викендов?

Press24 - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Викендот сончево, но студено

Сител - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Викенд временска прогноза - Ни претстои сончев викенд

Факултети - 21.11.2014

Во Македонија во петок ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 0°C до 9°C, а ...

Викендот сончево, но студено

Алфа - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за ...

Викенд временска прогноза: Температури до минус 3 степени

Press24 - 21.11.2014

Во деновите од викендот пред нас се очекува претежно сончево време, пишува специјализираниот потал за временска прогноза, МетеоПро. Иако нема да ја достигнеме температурата која ја имавме минатата сабота, сепак овој викенд нема да се „смрзнеме“.

Нè очекува сончев викенд

+инфо - 21.11.2014

Претежно сончево време, со пониска тепмература особено во утринските часови ќе имаме претстојниот викенд, пишува специјализираниот потал за временска прогноза, МетеоПро. Утре ќе биде претежно ведро, со слаб северен ветер.

Викендот сончево, но студено

Вечер Прес - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Ветровито и свежо , од 0-8 степени

Локално - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Во Македонија сончево,облачно и ветер

Вечер Прес - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Викендов ќе има сонце, но ќе студи

Република - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Денес и викендов стабилно и сончево

МК News - 21.11.2014

Во Скопје утре дневната температура ќе биде 11 Целзиусови степени, исто толку во Тетово и Дебар, во Гостивар 10, Крива Паланка 8, Куманово, Штип и Виница 10, Кавадарци и Струмица 12, Дојран 13, Гевгелија 14, Прилеп 11, Охрид 12, Маврово 7, Крушево ...

Што ќе се случува со времето викендов?

Скопје инфо - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Ова е она што ќе се случи со времето денес

Sky - 21.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 11 ...

Викендот сончево, но студено

Денешен - 21.11.2014

Сончево време, но и ниски утрински температури под нула Целзиусови степени, најавуваат синоптичарите за претстојниот викенд во Македонија. Утре ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер.

Температурите почнаа да одат во минус

Скопје инфо - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

За викендот сончево

Н.Македонија - 21.11.2014

Во деновите од викендот се очекува претежно сончево време. Сабота ќе помине во претежно ведро време, а ќе дува генерално слаб северен ветер Утрото ќе почне со минимална температура од 0 Целзиусови степени до 4 степени во котлините, а на повисоките ...

Сончево и ветровито време со температура до 13 степени

Вистина.мк - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Сончево време со умерена облачност и ветер

Lider - 21.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Свежо и стабилно со температура до 13 степени

Канал5 - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Времето денеска: Стабилно и посвежо со температура до 13 степени

24 Вести - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен до засилен северен ветер.

Конечно сонце - што ќе се случува со температурите денеска?

Press24 - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Утре и викендов стабилно и сончево

МКД - 20.11.2014

Денешното стабилизирање на временската состојба и влијанието на студената воздушна маса ќе продолжи и утре. Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност и северен ветер. Во Скопје утре дневната температура ќе биде 11 Целзиусови степени, исто ...

Еве какво време не очекува утре и задутре

Градина - 20.11.2014

Во петок по студеното утро во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Утре, сончев ден со температура до 13 степени

+инфо - 20.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Време: Умерено облачно и ветровито

А1 On - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Сончево и постудено време, ќе дува засилен северен ветер

Кајгана - 20.11.2014

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и умерен до засилен северен ветер, особено изразен долж Повардарието и источните делови. Дневните температури ќе се движат од 6 до 13 Целзиусови степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какви ќе бидат температурите денеска

Телеграф - 20.11.2014

Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ветер Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 ...

Стабилно и посвежо време, температура до 13 степени

Курир - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Времето денеска: стабилно и постудено

Р.С.Европа - 20.11.2014

Во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец.Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ветер.

Сончево и постудено време, ќе дува засилен северен ветер

Макфакс - 20.11.2014

Сончево со умерена облачност и умерен до засилен северен ветер, особено изразен долж Повардарието и источните делови. Дневните температури ќе се движат од 6 до 13 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

Денеска посвежо

Локално - 20.11.2014

Денеска е четврток, 20 ноември, 323-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 41 ден. Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Стабилно и посвежо време

Скопје инфо - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Какво време не очекува во следните две недели?

Вечер Прес - 20.11.2014

Во петок по студеното утро во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Стабилно со температура до 13 степени

Денешен - 20.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен ...

Од денес постудено, ама без врнежи од дожд

Тера - 20.11.2014

Во текот на ноќта врнежите од дожд се намалија, а влажниот бран полека се движи кон североистокот, па денеска нè очекува облачно време, со повремени сончеви периоди и пониски температури од ...

Ова е она што прогнозираат метеоролозите

Sky - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 7 до 13 степени Целзиусови. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и умерен до засилен ветер.

Стабилно и посвежо време, температура до 13 степени

Пулс24 - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Сончево со повремено засилен северен ветер

Република - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Какво време не очекува утре 21.11.2014

Пулс24 - 20.11.2014

Какво време не очекува утре 21.11.2014 Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Исто така не очекува и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од седум до 13 степени.

Денеска не очекува потопло време

Вистина.мк - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Стабилно и свежо време

Lider - 20.11.2014

Времето во Македонија ќе биде стабилно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до осум, а дневната од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со умерен повремено и засилен северен ...

Времето денеска: Облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на квадратен метар, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

До вечер облачноста и врнежите од дожд ќе се намалат

Канал5 - 19.11.2014

Синоптичарите прогнозираат дека времето кај нас до крајот на денов ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. На одделни места тие ќе бидат пообилни. Во западните делови се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, во источните делови ...

Невреме со град и ветер во Скопје

Утрински - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Невреме со град и ветер во Скопје

Канал5 - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Денеска дожд, од утре повторно сонце и топло

+инфо - 19.11.2014

Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Во источните делови ќе има локална појава на интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дождливо и ветровито време, температура до 16 степени

Курир - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Невреме со град и ветер во Скопје

Press24 - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Краткотраен, но силен дожд го зафати Скопје

Нетпрес - 19.11.2014

Попладнево Скопје го зафати краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд, кога наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Метеоролозите најавувaaт дека од утре времето ќе биде стабилно и ...

Невреме со силен дожд, град и ветер го зафати Скопје

Телеграф - 19.11.2014

Од утре времето ќе биде стабилно и посвежо, но без врнежи со температура од 3 до 13 степени Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд.

Невреме со град во Скопје, од сабота температури под нулата

Курир - 19.11.2014

Попладнево Скопје го зафати краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд, кога наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Метеоролозите најавувaaт дека од утре времето ќе биде стабилно и ...

Се споија небото и земјата над Скопје: дожд и град, поплавена галијата во Вардар

Хитпортал - 19.11.2014

К раткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Облачно со врнежи од дожд, од утре заладување

МКД - 19.11.2014

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Во источните делови ќе има локална појава на интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Облачно време со пообилни врнежи од дожд

Нетпрес - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Облачно со повремени врнежи од дожд, попладне заладување

Кајгана - 19.11.2014

Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Во источните делови ќе има локална појава на интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Не заборавајте чадор - Еве какво време ќе имаме денес

Сител - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Невреме над Mакедонија- каде врне? (ФОТО)

Курир - 19.11.2014

Интензивни врнежи од дожд вечерва го зафатија поголемиот дел од Македонија. Во Скопје веќе неколку часа невремето е проследено и со силни грмежи. Моменталните температури низ земјата се движат од 8 до 12 степени.

Од денес заладување и дожд

Хитпортал - 19.11.2014

В ремето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Невреме со град и ветер во Скопје

А1 On - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Облачно со повремени врнежи од дожд, попладне заладување

Макфакс - 19.11.2014

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.во источните делови ќе има локална појава на интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен јужен ветер, кој кон крајот на денот ќе го смени правецот во ...

Дожд и засилен ветер

Денешен - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

И денеска врнежи од дожд, температурата до 17 степени

Либертас - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Од денес заладување и дожд

МК News - 19.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

ГРАД, ДОЖД И ВЕТЕР ВО СКОПЈЕ: Наврнаа 54 литри дожд на метар квадратен

Sky - 19.11.2014

Невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Иако краткотрајно, невремето беше зафатено со обилни врнежи. Наврнаа 54 литри на метар квадратен. Синоптичарите за утре најавија стабилно и посвежо време, но без врнежи.

Облачно време со пообилни врнежи од дожд

Точка - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

ФОТО: Се споија небото и земјата над Скопје – дожд и град

МК News - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар кавдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Невреме над Mакедонија ноќеска – еве каде врнеше

МК News - 19.11.2014

Интензивни врнежи од дожд ноќеска го зафатија поголемиот дел од Македонија. Во Скопје невремето беше проследено и со силни грмежи. Температурте низ земјата се движеа од 8 до 12 степени. Метеоалармот за денес издаде предупредување од жолта фаза за ...

Врнежи од дожд и грмежи

Локално - 19.11.2014

Денеска е среда, 19 ноември, 323-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 42 дена. Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар ...

Облачно со врнежи од дожд, од утре заладување

Тера - 19.11.2014

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат ...

Најмногу дожд наврна во Скопје

Канал 77 - 19.11.2014

Во изминатото деноноќие најмногу дожд наврна во Скопје – 53 литри дожд на квадратен метар, соопштија од УХМР. 50 литри наврна во Тетово, 47 во Крушево, 44 во Прилеп, 42 во Куманово, 41 литар дожд во Кавадарци, 35 во Битола, 32 во Штип.

Невреме со град и ветер во Скопје

Н.Македонија - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар квадратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и посвежо, ...

Невреме со град и ветер во Скопје

Lider - 19.11.2014

Краткотрајно невреме со силен дожд, град и ветер попладнево го зафати Скопје. Главниот град и синоќа беше зафатен со обилни врнежи дожд. Наврнаа 54 литри на метар квaдратен. Како што најавија метеоролозите, од утре времето ќе биде стабилно и ...

Дождливо и ветровито време, температура до 16 степени

Вистина.мк - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Времето денеска: Облачно со повремен дожд и температура до 18 степени

24 Вести - 18.11.2014

Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 18 степени.

Попладнево Македонија ќе ја зафати влажна и нестабилна воздушна маса

Канал5 - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Од утре заладување и дожд

Алсат-М - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Силен дожд над Македонија - еве каде врне во моментов

Press24 - 18.11.2014

Интензивни врнежи од дожд вечерва го зафатија поголемиот дел од Македонија. Врне на речи си цела територија. Моменталните температури се движат од 8 до 12 степени. Уште посилен дожд не очекува и утре.

Времето денес и до крајот на оваа недела

Lady - 18.11.2014

Во Скопје во утринските часови услови за слаб дожд кој постепено ќе престанува, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 10°C, а максималната дневна температура ќе достигне до ...

Вонредна временска прогноза: Од утре многу дожд и големо заладување

Press24 - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Од утре заладување и дожд

А1 On - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Времето денеска облачно со повремен дожд

Сител - 18.11.2014

Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Време: Дожд и засилен ветер

А1 On - 18.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Интензивен дожд со засилен ветер

Телеграф - 18.11.2014

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 11 до 17 степени Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во ...

Денеска и утре облачно и врнежливо, а од четврток и снег по планините

МКД - 18.11.2014

Претежно облачно со сончеви периоди повеќе во источниот дел ќе биде времето денеска. Во попладневните часови подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на влажен воздушен бран особено во западниот дел од земјата.

Облачно со повремен дожд и ветер од југоисточен правец

Макфакс - 18.11.2014

Променливо облачно со повремен дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 10 до 18 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.

Од четврток доаѓа студ - ќе вее и снег

Press24 - 18.11.2014

Вторник ќе помине во претежно облачно време. Појава на слаба котлинска магла и ниска облачност ќе го одбележат претпладнето од овој ден. Попладне постепено ќе потпаѓаме под циклонско влијание кое ќе резултира со дожд во западните и севернитеделови ...

Од утре заладување и дожд

Алфа - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите.

Не очекуваат силни поројни дождови и грмежи

Press24 - 18.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Подгответе се доаѓа студ

Скопје инфо - 18.11.2014

Среда ќе биде уште потопла од вторник. Минималната температура ќе има вредност од 8°С до 14°С. Дневниот максимум на температурата ќе биде за околу 1°С повисок во однос на вторник и ќе достигне вредност до 18°С во гевгелискиот регион.

Облачно и врнежливо време со температура до 15 степени

Пулс24 - 18.11.2014

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Четврток носи заладување и почист воздух

Република - 18.11.2014

Во средината на оваа недела ќе ставиме крај на серијата на релативно топли ноемвриски денови. Но, тоа не значи дека се очекува „кочан“ студено време. Дневниот максимум на температурата останува „далеку“ над нулата, додека минималната ќе има тренд на ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Локално - 18.11.2014

Денеска е вторник, 18 ноември, 322-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 43 дена. Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен ...

Денеска и утре облачно и врнежливо, а од четврток и снег по планините

Тера - 18.11.2014

Претежно облачно со сончеви периоди повеќе во источниот дел ќе биде времето ...

Од утре заладување и дожд

Денешен - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Денес облаци и дожд

Вечер Прес - 18.11.2014

Облаци и дожд денеска ќе ја зафатат Македонија а повеќе врнежи ќе има во западните делови и ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: Еве што прогнозираат синоптичарите!

Sky - 18.11.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Во источните делови ќе има локална појава на интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од утре заладување и дожд

Вечер Прес - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Невреме над Македонија – каде сѐ врне (ФОТО)

Република - 18.11.2014

Интензивни врнежи од дожд вечерва го зафатија поголемиот дел од Македонија. Во Скопје веќе неколку часа невремето е проследено и со силни грмежи. Моменталните температури низ земјата се движат од 8 до 12 степени.

Од утре заладување и дожд

Локално - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Прогноза за цела недела – еве какво време не очекува

МК News - 18.11.2014

Во вторник во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Ветерот понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Од утре заладување и дожд

Либертас - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Какво време не очекува утре 19.11.2014

Пулс24 - 18.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на метар квадратен, особено во западните делови.

Доаѓа снегот, подгответе се за температури во минус

Скопје инфо - 18.11.2014

Од четврток се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

Од утре заладување и дожд

Н.Македонија - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеоролозите Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Од утре заладување и дожд

Lider - 18.11.2014

Обилни врнежи од дожд, заладување и пад на температурите за четири до шест степени, најавуваат метеролозите. Од УХМР посочуваат дека денеска во доцните попладневни часови постепено подрачјето на земјава ќе подпадне под влијание на влажна и ...

Облачно и врнежливо време со температура до 15 степени

Вистина.мк - 18.11.2014

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Времето денеска: Променливо облачно со слаб дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 17.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Облачно со повремен дожд и температура до 18 степени

Канал5 - 17.11.2014

Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Облачно и врнежливо време со температура до 16 степени

Курир - 17.11.2014

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Променливо облачно време со температура до 17 степени

Нетпрес - 17.11.2014

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Времето денеска: променливо облачно

Р.С.Европа - 17.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Какво време не очекува во следните две недели?

Курир - 20.11.2014

Од денес се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

ПРОВЕРЕТЕ: Какво време не очекува утре

Телеграф - 17.11.2014

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени Целзиусови Времето утре ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер.

Какво време не очекува во следната недела?

Сител - 17.11.2014

Од денес се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

Магливо, облачно и топло

МКД - 17.11.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Променливо облачно со југоисточен ветер

Макфакс - 17.11.2014

Времето во Македонија се очекува да биде променливо облачно, во утринските часови со локален дожд, и со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 18 степени Целзиусови, ...

Доаѓа снегот - подгответе се за температури во минус

Press24 - 17.11.2014

Од четврток се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

Неделна временска прогноза: Вторник и среда нестабилно, од четврток постудено и пад на температури

Кумановски м. - 17.11.2014

Во понеделник во утринските часови ќе биде нестабилно со слаби врнежи од дожд кои постепено ќе престануваат и ќе има појава на слаба магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

Променливо облачно време со температура до 17 степени

Тера - 17.11.2014

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 ...

Еве што ќе се случи со времето попладнево

Sky - 17.11.2014

Времето деенска ќе биде променливо облачно, а во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи до 17 Целзиусови степени, a во Скопје ќе достигне 16 ...

Од четврток студен бран во Македонија

Денешен - 17.11.2014

Во понеделник во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб југозападен ветер. Mаксималните дневни температури ќе достигнат до 10°C односно до 18°C.

НЕДЕЛНА ПРОГНОЗА: Вторник и среда нестабилно - од четврток значителен пад на температурите

Sky - 17.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени Целзиусови, а максималните дневни температури од ...

Од четврток температури под нулата, ќе врне и снег!

Вечер Прес - 17.11.2014

Од четврток се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

Какво време нè очекува?

Точка - 17.11.2014

Од денеска се очекува продор на студена воздушна маса во Македонија која ќе услови засилен студен ветер кој ќе дува од северен правец, а се очекува и пад на утринските и дневните температури.

Ниска облачност и магливо наутро

Локално - 17.11.2014

Денеска е понеделник, 17 ноември, 321-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 44 дена. Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност.

Денеска облачно со локален дожд

Канал 77 - 17.11.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Времето денес: Променливо облачно со југоисточен ветер

Пулс24 - 17.11.2014

Времето во Македонија се очекува да биде променливо облачно, во утринските часови со локален дожд, и со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 18 степени Целзиусови, ...

Какво време не очекува до крајот на работната недела?

365 - 17.11.2014

Во средината на неделата која е пред нас за жал ќе ставиме крај на серијата на релативно топли ноемвриски денови. Но, тоа не значи дека се очекува „кочан“ студено време. Дневниот максимум на температурата останува „далеку“ над нулата, додека ...

Пад на температурите: Од четврток студен бран во Македонија

Вистина.мк - 17.11.2014

Во понеделник во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб југозападен ветер. Mаксималните дневни температури ќе достигнат до 10°C односно до 18°C.

Облачно и врнежливо време со температура до 16 степени

Вистина.мк - 17.11.2014

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.