TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбележан денот на воздухопловната бригада

Канал 77 - 11.06.2013

Воедно, заменик-министерот Димитриев, во контекст на прикажаните вештини и знаења на припадниците на Воздухопловната бригада, истакна дека одржувањето на високата оперативна способност на бригадата е ...

Балканот здружено ќе си го брани небото

Н.Македонија - 11.06.2013

НАТО уште во 2010 година го иницира проектот БРААД, за кој Владата неодамна одлучи да го прифати, а во првите разговори биле вклучени земјите од Јадранската група АЕРОМИТИНГ ВО ЧЕСТ НА ДЕНОТ НА ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Со аеромитинг одбележан Денот на военото воздухопловство

Дневник - 10.06.2013

Со аеромитинг на воздухопловите на АРМ, МВР, Школата за пилоти, Дирекцијата за заштита и спасување и аеро клубовите од Битола и Штип на воениот дел на скопскиот аеродром беше одбележан Денот на ...

Oдбележан Денот на воздухопловната бригада

Алсат-М - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец беше одбележан Денот на воздухопловство, односно 21-годишнината од формирањето на оваа единица на АРМ.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Канал5 - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

А1 On - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

МРТ - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Денот на воздухопловната бригада одбележан со аеро митинг

Макфакс - 10.06.2013

Со голем аеро митинг, на кој покрај воздухопловите на Воздухопловната бригада свое учество имаа и воздухопловите на Центарот за обука на пилоти, МВР, Дирекцијата за заштита и спасување, во понеделник ...

ФОТО: Висока способност и професионалност на воздухопловната бригада

Курир - 10.06.2013

Владата на Република Македонија донесе одлука за приклучување кон иницијативата за балкански регионален пристап кон противвоздушната одбрана – БРААД, а беа разгледувани и прашањата поврзани со ...

ФОТО: Македонските специјалци висат во воздух врзани за хеликоптер

Press24 - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска беше одбележан Денот на воздухопловната бригада чија основна мисија е остварување на блиска воздушна огнена поддршка на маневарските единици на АРМ, ...

Oдбележан Денот на воздухопловната бригада

А1 On - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска беше одбележан Денот на воздухопловната бригада чија основна мисија е остварување на блиска воздушна огнена поддршка на маневарските единици на АРМ, ...

Oдбележан Денот на воздухопловната бригада

Сител - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска беше одбележан Денот на воздухопловната бригада чија основна мисија е остварување на блиска воздушна огнена поддршка на маневарските единици на АРМ, ...

Одбележан денот на воздухопловната бригада

Inpress - 10.06.2013

Скопје, 10. јуни 2013 (ИНПРЕС) Владата донесе одлука за приклучување кон иницијативата за балкански регионален пристап кон противвоздушната одбрана - БРААД.

Ареомитинг на Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Press24 - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Курир - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Воздухопловните сили на АРМ го слават својот ден

Макфакс - 10.06.2013

Свеченост по повод одбележувањето на денот на воздухопловната бригада (вбр) на АРМ ќе се одржи во понеделник во касарната „Страшо Пинџур" во Петровец.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Алфа - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

ГАЛЕРИЈА Армискиот ВИНГ наполни 20 години

+инфо - 10.06.2013

Военото воздухопловство денеска го прослави 20-от роденден. Токму денеска, на воениот аеродром крај Петровец, пилотите од воениот ВИНГ изведоа низа тактичко-показни вежби, а беше положено цвеќе на ...

ФОТО: Со аеромитинг одбележан Денот на воздухопловната бригада

Нетпрес - 10.06.2013

Припадниците на Воздухопловната бригада денеска ги покажаа своите вештини и знаење на свеченоста по повод Денот на воздухопловната бригада на која присуствуваше и заменик-министерот за одбрана Емил ...

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Сител - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Воздухопловните сили на АРМ го слават својот ден

Кајгана - 10.06.2013

Свеченост по повод одбележувањето на денот на воздухопловната бригада (вбр) на АРМ ќе се одржи денеска во касарната „Страшо Пинџур" во Петровец.

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Денешен - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Со аеромитинг одбележан Денот на воздухопловната бригада

Точка - 10.06.2013

Припадниците на Воздухопловната бригада денеска ги покажаа своите вештини и знаење на свеченоста по повод Денот на воздухопловната бригада на која присуствуваше и заменик-министерот за одбрана Емил ...

Аеромитинг за Денот на воздухопловната бригада на АРМ

Локално - 10.06.2013

- Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.

Oдбележан Денот на воздухопловната бригада

Денешен - 10.06.2013

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска беше одбележан Денот на воздухопловната бригада чија основна мисија е остварување на блиска воздушна огнена поддршка на маневарските единици на АРМ, ...

Денот на воздухопловната бригада на АРМ ќе биде одбележан со аеромитинг

Sky - 10.06.2013

Денеска во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец ќе биде одбележан Денот на воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија.