TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рома е новиот лидер во калчо лигата.Волчицата денеска извојува победа над Аталанта , го искористи вчерашното реми на ...

Телма - 11.04.2010

СЕРИЈА А 33.КОЛО Рома е новиот лидер во калчо лигата.Волчицата денеска извојува победа над Аталанта , го искористи вчерашното реми на Интер кај Фиорентина и на 5 кола до крајот на ...

Кикс на Интер, Рома со победа нов лидер во Серија А

Кирилица - 11.04.2010

Првакот на Италија од 2001 година, Рома има шанса денеска да стане нов лидер во италијанската Серија А, откако Пер Кролдруп, фудбалерот на Фиорентина со гол на осум минути до ...

Помошниот судија ’го прославил‘ голот на Фиорентина

Таратур - 11.04.2010

Во 33 коло од италијанската Серија А, тимот на Интер запиша уште еден кикс, што денеска може да го искористи Рома за да излезе на првата позиција.

Рома изби на врвот на Серија А

Форум - 11.04.2010

За разлика од Милан неколку кола претходно, Рома не ја испушти можноста да го престигне Интер во борбата за скудетото на пет кола пред крајот на италијанскиот фудбалски шампионат ...

Рома нов лидер во Италија

Кирилица - 11.04.2010

Црногорецот Мирко Вучиниќ и домашниот Марко Касети со два гола за 30 минути на стартот на мечот, ја одведоа Рома на вровот на италијанската Калчо лига, па римјаните од денеска се ...

Интер загуби два големи бода во Фиренца

24Фудбал - 11.04.2010

Италија Интер одигра само 2-2 на гостувањето кај Фиорентина, Нероазурите загубија два големи бода во битката за титулата, утре Рома има шанса да избие на првото место.

Во Серија А, Фиорентина домаќин на шампионот Интер

А1 - 10.04.2010

Дербито на 32.коло во Серија А ќе се одигра вечерва на „Артемио Франки“ каде Фиорентина е домаќин на шампионот Интер, екипа која обезбеди полуфинале во Лигата на шампионите.

Морати: Моџи и Јувентус местеа, а не Интер

Утрински - 10.04.2010

Поранешниот директор на Јувентус и неговата сива еминенција, Лучано Моџи, деновиве повторно крева прав во италијанските медиуми.

Во Серија А, Фиорентина домаќин на шампионот Интер

Алсат-М - 10.04.2010

Дербито на 32.коло во Серија А ќе се одигра вечерва на „Артемио Франки“ каде Фиорентина е домаќин на шампионот Интер, екипа која обезбеди полуфинале во Лигата на шампионите.

Раниери: Време е Рома да го ’гризне’ Интер

24Фудбал - 10.04.2010

Италија Клаудио Раниери вели дека доста време Рома ’му дише во врат’ на Интер и време е Римската Волчица ’да го гризне’ актуелниот шампион на Италија Интер вечерва има тешко ...

Интер киксираше на гостувањето кај Фиорентина

Форум - 10.04.2010

Во дербито на 33-то коло на италијанската фудбалска лига, лидерот Интер одигра трилер натпревар во Фиренца кој заврши без победни 2:2 Со ова реми Интер сега има два бода предност ...

Рома и Милан навиваат за Фиорентина, која го пречекува Пандев и Интер

Кирилица - 10.04.2010

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев со Интер ја продолжува серијата тешки и клучни мечеви во сезонава, па четири дена по пласманот во полуфиналето на Лигата на ...

Морати сака да сведочи по објавувањето на новите докази поврзани со Калчополи

24Фудбал - 10.04.2010

Италија Според медиумите од Италија, претседателот на Интер, Масимо Морати сака да се појави како сведок на новите рочишта за Калчополи скандалот откако беа доставени нови снимки ...

Сп-Пандев со Интер во Втората лига?

Вест - 09.04.2010

Италијанскиот првак Интер може да остане без титулата од 2006 година, откако се дозна дека функционерите на Италијанската фудбалска федерација размислуваат ...

Цела СФРЈ кај полуфиналистите

Н.Македонија - 09.04.2010

Вкупно деветмина фудбалери кои играат за репрезентациите кои произлегоа од поранешните републики од СРФЈ или „влечат“ потекло од тие држави се членови на ...

Јувентус си ги бара "украдените" титули

Идивиди - 09.04.2010

Скандалот околу "наместени" натпревари наречен Калчополи последниве денови повторно се актуелизира во Италија, особено откако на јавноста и се откриени ...

Пандев и Интер во полуфиналето со европскиот првак

Утрински - 08.04.2010

Интер благодарејќи на голот на Весли Снајдер од слободен удар и во реваншот ја совлада ЦСКА М. со минимални 1:0 и сега во полуфиналето ќе го има најтешкиот ...

Интер ќе остане без титулата од 2005/06?

Кирилица - 08.04.2010

Шампионската титула на Интер, која овој италијански клуб административно ја доби поради аферата Калчополи и одземањето од Јувентус, може да биде поништена, ...

Интер може да го загуби скудетото од 2006 година

Макфакс - 08.04.2010

Скудетото (титула во Серија А) од 2006 година кое му беше одземено на Јувентус по Калчополи скандалот (во кој четирите клуба Јувентус, Фиорентина, Милан и ...

Морати: Интер сега е фокусиран на шампионатот

24Фудбал - 08.04.2010

Италија Масимо Морати вели дека неговиот тим во моментов се фокусира на натпреварите од Серија А и предупредува дека треба да бидат внимтелни Она што во ...

Интер - Јувентус ден порано

Inpress - 08.04.2010

Рим, 8. април (ИНПРЕС) Пласманот на Интер во полуфиналето на Лигата на шампионите го помести одигрувањето на дербито во Серија А.

Ибрахимович: Во Интер беше доволно да се победи, во Барса се бара убав фудбал

24Фудбал - 08.04.2010

Шпанија Шведскиот интернационалец, Златан Ибрахимович вели дека е среќен што е дел од Барселона и може да биде дел од историјата што ја испишуваат Каталонците ...

Морати: Барањето на Јувентус за правда во Калчополите е поради притисокот од фановите

24Фудбал - 08.04.2010

Италија Претседателот на Интер, Масимо Морати воопшто не е задоволен од соопштението на Јувентус, во кое Старата Дама бараше ’еднаква правда’ во врска со ...

Меси го најави новиот светски поредок

Н.Македонија - 08.04.2010

Младото аргентинско момче покажа пред целиот свет како е кога еден играч сам победува цела екипа, иако ова не е регионална лига, туку друштво на европските ...

Мурињо:Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

А1 - 07.04.2010

Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите, изјави по пласманот во полуфиналето португалскиот тренер на Интер, Жозе Мурињо.

Пандев во полуфинале против Барселона

Канал5 - 07.04.2010

Нашиот Горан Пандев е првиот македонец во полуфиналето од лигата на шампионите во самостојната македонска спортска историја откако во четвртфиналето неговиот ...

Меси му даде четири гола на Арсенал

Алсат-М - 07.04.2010

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси со четирите голови во мрежата на Арсенал и овозможи на Барселона да биде чекор поблиску до одбрана на титулата во ...

Спорт - Пандев: Интер ме прави среќен

Време - 07.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев по јануарскиот трансфер во италијанскиот првак Интер повторно се врати во натпреварувачки ритам.

Пандев во полуфинале

Таратур - 07.04.2010

Горан Пандев ќе игра во полуфиналето од ЛШ, откако неговиот Интер и на реваншот ја совлада руска ЦСКА со истиот резултат како во Милано, 1:0.

Барса и Интер во полуфиналето во ЛШ

Inpress - 07.04.2010

Барселона, 7. април (ИНПРЕС) Екипите на Барселона и Интер се изборија за меѓусебен дуел во полуфиналето во Лигата на шампионите.

Барселона и Интер се првите полуфиналисти во ЛШ

Алфа - 07.04.2010

Бранителот на трофејот Барселона во реванш дуелот на Ноу Камп го совлада Арсенал со 4:1, а прва ѕвезда на натпреварот беше Лионел Меси, кој беше стрелец на ...

Интер и Барселона во полуфинале, 4 гола на Меси

Р.С.Европа - 07.04.2010

Фудбалерите на Интер и на Барселона се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампиони. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето, Интер и во Москва ја ...

Меси му даде четири гола на Арсенал

Сител - 07.04.2010

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси со четирите голови во мрежата на Арсенал и овозможи на Барселона да биде чекор поблиску до одбрана на титулата во ...

Мурињо: Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Кирилица - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо истакна дека неговиот тим може да ја освои Лигата на шампионите, откако италијанскиот клуб по седум години повторно ќе игра во ...

Барселона и Интер први полуфиналисти во Лигата на шампионите

Макфакс - 07.04.2010

Екипите на Барселона и на Интер се првите полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако во синоќешните реванш натпревари забележаа победи над конкурентите.

Масимо Морати бара одмазда во дуелот со Барселона

24Фудбал - 07.04.2010

Лига на Шампиони Претседателот на Интер, Масимо Морати вели дека тие ќе бараат одмазда кога повторно ќе се сретнат со Барселона во полу-финалето од Лигата на ...

Мурињо:Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Макфакс - 07.04.2010

Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите, изјави по пласманот во полуфиналето португалскиот тренер на Интер, Жозе Мурињо.

Интер и Пандев против вонземјанинот Меси

Вечер Прес - 07.04.2010

Дуелот меѓу шампионите на Италија и Шпанија е првата полуфинална двојка, откако Барса го декласира Арсенал (4:1), а "нероазурите" мининално славеа и во Москва ...

Пандев со Интер во полуфиналето од ЛШ

Идивиди - 07.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со неговиот клуб Интер се пласираа меѓу четирите најдобри екипи во најсилното клупско европско натпреварување, ...

Горан Пандев со Интер во полуфиналето од ЛШ

А1 - 06.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со неговиот клуб Интер се пласираа меѓу четирите најдобри екипи во најсилното клупско европско натпреварување, ...

Барса - Арсенал, ЦСКА - Интер во реванш дуелите од ЛШ

А1 - 06.04.2010

Во елитното фудбалско натпреварување на „Стариот“ континент вечер ќе бидат познати првите полуфиналисти.

Интер и Горан Пандев во полуфинале од ЛШ,Барселона следен противник на италијанскиот првак-шоу на Меси

Телма - 06.04.2010

ЦСКА-Интер 0-1 и со вкупни 2-0 "Неро Азурите" изборија полуфинале,прво по 2003 во ЛШ.Единствениот гол на средбата беше дело на Весли Снајдер.Холанѓанецот биеше ...

Спорт - „Топчиите“ аутсајдери во Барселона

Време - 06.04.2010

Екипата на Арсенал патува како огромен аутсајдер на гостувањето на „Камп ноу“ кај Барселона во рамките од четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Вечерва на Канал 5 Барселона –Арсенал, Москва ЦСКА-Интер

Канал5 - 06.04.2010

Со натпреварот во Москва меѓу ЦСКА и Интер вечерва од 18 часот и 30 минути започнува четвртфиналната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

ЛШ: Интер прв во полуфинале

Телма - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер, во вторник, први се пласираа во полуфинале од Лигата на шампионите, откако во Москва и на реваншот од четврт-финалето ја совладаа ЦСКА со ...

Интер прв полуфиналист во Лигата на шампионите

Кирилица - 06.04.2010

Милански Интер е првиот полуфиналист во Лигата на шампионите, откако вечерва во Москва, и вотрпат ја победи ЦСКА во четвртфиналната рунда и првпат по седум ...

Интер се избори за полуфинале со победа над CSKA

Сител - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер се изборија за полуфинале во Лигата на шампионите. Откако ја совладаа CSKA на Сан Сир со 1-0, со ист резултат славеа и во Москва на ...

Интер прв патник во полу-финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони Екипата на Интер со победа од 1-0 на Лужники Стадионот во Москва стави печат на својот пласман во полу-финалето од Лигата на Шампионите ...

Интер по 7 години во полуфиналето на Лигата на шампионите

Форум - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер се пласираа во полуфиналето на најелитното клубско фудбалско натпреварување, откако во вторник доцна попладне ја победија ЦСКА на ...

Почнува конечниот расплет, сите очекуваат полуфинале Интер - Барселона

Кирилица - 06.04.2010

Денеска од 18.30 часот Интер со Пандев гостува во Москва со предност од 1-0, а од 20.45 возбудувањата ќе ги надополни Барселона против Арсенал на „Ноу Камп“ со ...

Најава: ЛШ(четвртфинале-реванши, вторник)

Спортски - 06.04.2010

ЦСКА - Интер (вто. 18:30) “Армејците“ се најголемитот изненадување сезонава во ЛШ и тргнуваат по повторување на успехот од Спартак Москва во 1991-та кога ...

Уште една минимална победа на Интер, Пандев ќе игра полуфинале со Барса

Спортски - 06.04.2010

Интер на Лужники премногу лесно и рутинирано ја совлада ЦСКА со 1-0 и се избори за дуел со Барселона во полуфиналто од ЛШ.

ЛШ - Интер во Москва, Барса на Арсенал

Inpress - 06.04.2010

Москва, 6. април (ИНПРЕС) Вечерва и утре во фудбалската Лига на шампиони ќе се одиграат возвратните четвртфинални натпревари.

Реванш натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Сител - 06.04.2010

Со натпреварот во Москва меѓу ЦСКА и Интер вечерва од 18 часот и 30 минути започнува четвртфиналната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Вечерва првите полуфиналисти во Лигата на шампионите

Макфакс - 06.04.2010

Реванш натпреварите од четвртфиналните средби на Лигата на шампионите меѓу ЦСКА и Интер, како и меѓу Барселона и Арсенал се играат вечерва во Москва и ...

Конечната битка за полуфинале започнува

Кајгана - 06.04.2010

Фудбалска европа денес ќе ја тресе првата детерминирачка четврт финална вечер по која ќе биде познат првиот полу финален пар во ЛШ оваа година.

Раниери: Се наоѓаме во одлична форма

Спортски - 06.04.2010

Тренерот на Рома, Клаудио Раниери очекува “волчицата“ да биде перфектна до самиот крај на првеството затоа што неговиот тим моментално е одлично подготвен.

Пандев на пат кон полуфиналето со Интер

Кирилица - 06.04.2010

Италијанскиот шампион Интер води со 1-0 во Москва на полувреме од реваншот во четвртфиналето на Лигата на шампионите, па „неразурите“ се на пат кон ...

ЦСКА – Интер 0:1

Форум - 06.04.2010

Милански Интер по првото полувреме води во Москва со раниот гол на Снајдер, Горан Пандев е стартер и во првиот дел на соиграчите им подготви две убави прилики ...

Интер се избори за полуфинале со победа над CSKA

eReporter - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер се изборија за полуфинале во Лигата на шампионите. Откако ја совладаа CSKA на Сан Сир со 1-0, со ист резултат славеа и во Москва на ...

Арсенал во невозможна мисија

Идивиди - 06.04.2010

ЛИГА НА ШАМПИОНИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ (РЕВАНШ НАТПРЕВАРИ) Иако успеа да остане непоразена на Емирати пред седум дена, сепак, екипата на Арсенал ја очекува тешка мисија ...

Пандев: Интер сака полуфинале по секоја цена

Кирилица - 05.04.2010

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев утре од 18.30 часот со Интер ќе брка полуфинале во Лигата на шампионите, а италијанскиот првак во Москва ...

Пандев: Никогаш не помислував дека ќе се борам за полуфинале во ЛШ

Спортски - 05.04.2010

Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев вели дека никогаш не ни размислувал дека ќе игра во натпревар кој би можел да му донесе полуфинале во ЛШ.

Пандев: Сакаме пласман во следната фаза по секоја цена

24Фудбал - 05.04.2010

Лига на Шампиони Македонскиот интернационалец, Горан Пандев вели дека Интер цели кон победа на утрешниот натпревар со ЦСКА Москва и пласман во полу-финалето по ...

Барса подготвува пекол за Арсенал

Вечер Прес - 05.04.2010

Гол предност на реванш дуелот со преставникот на Русија, ЦСКА (М), имаат фудбалерите на Интер, кои и пред тргнувањето за Москва изјавуваа дека истата таа ...