TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шевченко и Ребров немоќни против нашиот состав

Утрински - 13.10.2003

Пријателски фудбалски натпревар одигран во Киев, Украина - Македонија 0:0 Фудбалската репрезентација на Македонија, остана непоразена на жешкиот терен во Киев во пријателскиот натпревар со соодветната селекција на Украина предводена од вонсерискиот напаѓач на италијанскиот Милан Андриј Шевченко.

Бункерот издржа пред „првата пушка“

Дневник - 13.10.2003

ФУДБАЛ - ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР Македонската одбрана опстоја пред налетите на првиот стрелец на Милан Шевченко и украинската „ескадрила“, расипувајќи му го дебито на селекторот Блохин Фудбалската репрезентација на Македонија на најдобар начин ни го честита празникот - со реми без голови во Киев, ...

Нерешено за нови рејтинг бодови

Вест - 13.10.2003

Одлични 0:0 на нашата фудбалска репрезентација во Киев на пријателскиот меч против Украина Судиската тројка од Молдавија во текот на целиот натпревар беше наклонета кон домаќините Специјално од Киев: Тони Зографски Нашата фудбалска репрезентација одигра 0:0 (0:0) во Киев против соодветната ...