TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дождот дефинитивно го „однесе“ Панорамското тркало

Фактор - 05.12.2017

По дводневните дождови кои предизвикаа помало излевање на Вардар на неколку критични точки во Скопје, градот и дефинитивно нема да продолжи да ги гради скапите но, и потенцијално штетни објекти кои го загрозуваат водостојот на реката и се закана за ...

Сопрена изградбата на Панорамското тркало во Скопје

Build - 05.12.2017

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на денешната прес-конференција информираше дека Градот Скопје ја сопрел изградбата на Панорамското тркало. Тој посочи дека во овој објект се залудно потрошени милионски суми на средства, а притоа е нанесена ...

Шилегов: „Скопје 2014“ станува реална опасност за безбедноста на граѓаните

Алсат-М - 04.12.2017

Прекинати се работите околу панорамското тркало во реката Вардар. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов изјави дека Скопје нема потреба од такво нешто и дека за среќа не е платено ништо за овој проект бидејќи договорот со компанијата „Бетон“ ...

Градот осакатен со „Скопје 2014“, Шилегов најави кривични пријави за изведувачот

ТВ21 - 04.12.2017

Кривична пријава против изведувачот на проектот „Скопје 2014“. Ќе се бара и одговорност за лицата кои го „осакатија“ Скопје со непотребните објекти. Ова денеска го изјави градоначалникот на Градот Скопје, Петре Шилегов.

Град Скопје одвоил околу 5 милиони денари за новогодишно украсување

Нова ТВ - 04.12.2017

Завршена е јавната постапка и потпишано е решението за избор за најповолен понудувач и некаде околу 5 милиони денари (80.000 евра) ќе бидат потрошени на новогодишно украсување на главниот град, соопшти денеска градоначалникот на Скопје, Петре ...

Шилегов: Стопирана е изградбата на Панорамското тркало

Нова ТВ - 04.12.2017

Стопирана е изградбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој потенцираше дека градските ...

Прво средби со газдите на галиите, па одлука за дислоцирање, вели Шилегов

Сакам да кажам - 04.12.2017

Инспектори од Град Скопје неделава ќе имаат состаноци со сопствениците на галиите во реката Вардар, по што ќе се знае дали и како ќе се дислоцираат. „Во тек е правната постапка, деновиве надлежни инспекциски органи од Град Скопје ќе ги посети ...

Шилегов: Панорамското тркало е стопирано, среќа што не е цело платено ГАЛЕРИЈА

+инфо - 04.12.2017

Сè уште траат анализите за дислокацијата на галиите и нанекои споменици Изградбата на Панорамакото тркало е стопирана, жива среќа што не е платено цело, па ќе можеме да заштедите од парите на граѓаните, рече градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Градските власти го расчистуваат отпадот во и околу коритото на Вардар...

Н.Македонија - 04.12.2017

Градските власти го расчистуваат отпадот во и околу коритото на Вардар Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката ...

Шилегов: „Скопје 2014“ е закана за граѓаните

А1 On - 04.12.2017

Проектот „Скопје 2014“, кој според минатата власт требаше да донесе туристи сега претставува закана за граѓаните на Република Македонија, изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Шилегов: Дождовите покажаа дека „Скопје 2014“ е небезбеден за граѓаните и за градот

Мета - 04.12.2017

Галиите, насипите и градежниот шут во реката Вардар ја намалуваат проточноста на коритото и со тоа сериозно ја загрозуваат заштитата од поплави на градот Скопје, изјави денеска Петре Шилегов на прес-конференција пред градилиштето на т.н.

Скопје ќе биде украсено за Нова Година

Скопје инфо - 04.12.2017

Како и сите претходни години, така и оваа, Скопје ќе биде украсено за Нова Година, најави градоначалникот Шилегов. Скопје е посебно магично кога е украсено. Секаде се чувствува празнична атмосфера.

Шилегов: Дождовите покажаа дека проектот „Скопје 2014“ ја загрозува безбедноста на граѓаните

еМагазин - 04.12.2017

Обилните врнежи од дожд кои го зафатија Скопје во текот на изминатите денови предизвикаа излевање во мајор коритото на реката Вардар и штета на скапо платените објекти од проектот „Скопје 2014“, информираше градоначалникот на Град Скопје, Петре ...

Шилегов: Запрена е изградбата на панорамското тркало

Канал 77 - 04.12.2017

Запрена е изградбата на панорамското тркало, а договорот со градежното претпријатие Бетон е сторниран – ова го соопшти градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов одговарајќи на новинарски прашања по денешната прес конференција.

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало

Слободен Печат - 04.12.2017

Стопирана е градбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Градските власти го расчистуваат отпадот во и околу коритото на Вардар

ТВ21 - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник Петре ...

Шилегов: Наместо да донесе туристи, „Скопје 2014“ стана закана за граѓаните

Фокус - 04.12.2017

Проектот „Скопје 2014“ претставува закана за граѓаните на Република Македонија, изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. -Овој проект не само што не го разви туризмот, туку и претставува опасност за граѓаните.

Се огласи Шилегов во врска скапо платените објекти од проектот „Скопје 2014“

Бизнис Вести - 04.12.2017

Обилните врнежи од дожд кои го зафатија Скопје во текот на изминатите денови предизвикаа излевање во мајор коритото на реката Вардар и штета на скапо платените објекти од проектот „Скопје 2014“.

Шилегов: Стопирана изградбата на панорамското тркало

МКД - 04.12.2017

Градбата на панорамското тркало е стопирана. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари, изјави денеска скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Шилегов: Последните дождови покажаа дека „Скопје 2014“ станува реална опасност за безбедноста на граѓаните

Либертас - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник Петре ...

Шилегов: „Скопје 2014“ е опасен за граѓаните

Вечер - 04.12.2017

Проектот „Скопје 2014“ претставува закана за граѓаните, изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Овој проект не само што не го разви туризмот, туку и претставува опасност за граѓаните.

Шилегов: Последните дождови покажаа дека „Скопје 2014“ станува реална опасност по граѓаните и нивните имоти

iPortal - 04.12.2017

Обилните врнежи од дожд кои го зафатија Скопје во текот на изминатите денови предизвикаа излевање во мајор коритото на реката Вардар и штета на скапо платените објекти од проектот „Скопје 2014“.

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало

Скопје инфо - 04.12.2017

Стопирана е градбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Шилегов: „Скопје 2014“ е опасност за безбедноста на граѓаните

Newsroom - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник, Петре ...

Шилегов: „Скопје 2014“ е опасен за граѓаните

Точка - 04.12.2017

Проектот „Скопје 2014“ претставува закана за граѓаните, изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Овој проект не само што не го разви туризмот, туку и претставува опасност за граѓаните.

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало

Стандард - 04.12.2017

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска изјави дека е стопирана е градбата на Панорамското тркало. „Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари“, изјави Шилегов.

Градските власти го расчистуваат отпадот во и околу коритото на Вардар

Идивиди - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник Петре ...

(Видео) Шилегов: „Скопје 2014“ е опасен за граѓаните

Макфакс - 04.12.2017

Проектот „Скопје 2014“ претставува закана за граѓаните, изјави градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. „Овој проект не само што не го разви туризмот туку и претставува опасност за граѓаните.

Шилегов: Стопирана изградбата на панорамското тркало...

Н.Македонија - 04.12.2017

Шилегов: Стопирана изградбата на панорамското тркало Стопирана е градбата на панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари.

Се расчистува отпадот во коритото на Вардар

Слободен Печат - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник Петре ...

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало

ТВ21 - 04.12.2017

Стопирана е градбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Градските власти го расчистуваат отпадот во и околу коритото на Вардар

Сител - 04.12.2017

Насобраниот отпад, во и околу коритото на реката Вардар, уште денеска Град Скопје почнува да го расчистува. За нас безбедноста на граѓаните и заштитата на објектите околу реката Вардар се наш приоритет, истакна денеска скопскиот градоначалник Петре ...

Шилегов: Стопирана е градбата на Панорамското тркало

Newsroom - 04.12.2017

„Стопирана е градбата на Панорамското тркало“, соопшти денес градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. „Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари“, додаде Шилегов посочувајќи дека ...

Шилегов: „Скопје 2014“ опасен за граѓаните

МРТ - 04.12.2017

Според градскиот татко, се покажало дека проектот„Скопје 2014“ бил опасен за граѓаните. Состојбата на подрумите на објектите околу реката Вардар, како што рече, јасно покажува дека залудно се потрошени милионските суми за изградба на овие објекти.

Шилегов: Стопирана е градбата на Панорамското тркало

Локално - 04.12.2017

„Стопирана е градбата на Панорамското тркало“, соопшти денес градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. „Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари“, додаде Шилегов посочувајќи дека ...

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало, среќа што не е платено, ќе заштедиме граѓански пари

Либертас - 04.12.2017

Стопирана е градбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Шилегов: Стопирана е изградбата на Панорамското тркало

Р.С.Европа - 04.12.2017

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска изјави дека е стопирана изградбата на Панорамското тркало. „Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари“ изјави Шилегов, кој потенцираше дека ...

Шилегов: Стопирана изградбата на Панорамското тркало

Кумановски м. - 04.12.2017

loading... Стопирана е градбата на Панорамското тркало. Градот Скопје нема потреба од него и имаме среќа што не е платено, па барем ќе заштедиме граѓански пари. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник Петре Шилегов.