TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет - Изгореа 80 затвореници

Време - 09.12.2010

Најмалку 81 човек загина, а 19 се повредени во вчерашниот пожар што избувна во затвор во главниот град на Чиле, Сантијаго. Најголем дел од жртвите се затвореници, јави „Би-Би-Си“.

Во пожар во затвор загинаа над 80 лица

Утрински - 09.12.2010

САНТИЈАГО - Пожар изби вчера во затвор во чилеанскиот главен град при што загинаа 81 затвореник и голем број други беа повредени, вклучувајќи и пожарникар, посочија затворски официјални претставници, ...

Повеќе од 80 жртви во пожар во чилеански затвор

Дневник - 09.12.2010

Осумдесет и три лица загинаа, а 14 се критично повредени во пожарот што вчера избувна во затворот „Сан Мигел“ во чилеанскиот главен град Сантјаго.

Над 80 загинати во пожар во чилеански затвор

Н.Македонија - 09.12.2010

Најмалку 81 лице загинале во голем пожар што вчера зафати затвор во чилеанската престолнина Сантијаго. Во инцидентот биле повредени уште 19 лица, од кои неколкумина се наоѓаат во критична здравствена ...

Расте трагичниот биланс од пожарот во Чиле

Алсат-М - 09.12.2010

Последните информации за бројот на загинати во вчерашниот голем пожар во Чиле во затворот Сан Мигел во близина на главниот град Сантијаго, се искачи на 83 лица. Речиси сите се затвореници.

Повеќе од 80 загинати во пожар во чилеански затвор

А1 - 08.12.2010

Во пожарот кој рано изутринава избувна во затвор во чилеанскиот главен град Сантјаго загинаа 81 лице, објави државната телевизија.

83 затвореници загинаа во пожар во Чиле

Телма - 08.12.2010

Во пожарот во затвор во престолнината на Чиле утрово загинаа 83 затвореници, а повредени се десетина луѓе. Според официјални претставници, пожарот е намерно предизвикан за време на тепачка меѓу ...

Повеќе од 80 лица загинаа во пожар во чилеански затвор

Алфа - 08.12.2010

Во пожарот кој рано изутринава избувна во затвор во чилеанскиот главен град Сантјаго загинаа 81 лице, објави државната телевизија.

Голема несреќа и трагедија во Чиле

Алсат-М - 08.12.2010

Рано утринава по локално време изби силен пожар во најголемиот затвор во главниот град Сантијаго. Според локалните медиуми, загинати се повеќе од 80 лица, пред сè затвореници.

Повеќе од 80 лица загинаа во пожар во чилеански затвор

Сител - 08.12.2010

Во пожарот кој рано изутринава избувна во затвор во чилеанскиот главен град Сантјаго загинаа 81 лице, објави државната телевизија.

Пожар во затвор во Чиле уби најмалку 81 лице

Канал5 - 08.12.2010

Најмалку 81 затвореник загинаа во пожарот што избувна во затвор во главниот град на Чиле, Сантијаго. Пожарот започна во 05.30 по локално време, а телевизиите пренесуваа снимки од кои се гледа како ...

Чиле: Голем пожар во затвор - 81 загинат

Нетпрес - 08.12.2010

Најмалку 81 човек смртно настрадал во пожар во затвор во Сантијаго, Чиле. Како што јавила државната телевизија огнената стихија избувнала денес во затворот Сан Мигел.

Чиле: Во пожар изгореа 81 затвореник

Курир - 08.12.2010

Во затвор во чилеанскиот главен град, рано изутринава изби пожар во кој животот го загубија 81 лице, објави државната телевизија.

Најмалку 81 мртов во пожар во затвор во Чиле

Макфакс - 08.12.2010

Во пожар во затвор во Чиле загинале најмалку 81 затвореник, а бројот на повредените се уште не утврден, соопшти чилеанската полиција, пренесува Асо..

Во пожар во затвор во Чиле најмалку 81 мртов, 14 сериозно повредени

Макфакс - 08.12.2010

Најмалку 81 затвореник загинале, а уште 14 се сериозно повредени во пожар во затвор во Чиле, кој избувнал при бунт на затворениците, соопшти чилеан..

Повеќе од 80 мртви во пожар во затвор во Чиле

Inpress - 08.12.2010

Сантијаго, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Најмалку 80 лице настрадаа во пожарот кој денеска изби во главниот град на Чиле, Сантајаго, јави државната телевизија.

Пред суд осомниченото момче за пожарот во Израел

А1 - 07.12.2010

Денеска пред суд во Израел ќе биде изведено 14-годишно момче под обвинение дека го предизвикало големиот пожар околу израелскиот град Хаифа во кој загинаа 42 лица.

Кој го предизвика пожарот?

Идивиди - 07.12.2010

Тел Авив, 6 декември 2010 (МИА) - Едно 14-годишно момче од регионот на Кармел денеска призна дека фрлил дел од запален јаглен во шума и така предизвикал пожар кој се претвори во најголемата огнена ...

Три жртви во пожар во дом за стари лица во Германија

Кирилица - 07.12.2010

Германската полиција соопшти дека три лица загинале, а шест се хоспитализирани откако избувна пожар во Дом за стари лица во Вирцбург, во јужниот дел на Германија Се уште не е утврдена причината за ...

Тројца загинати во пожар во дом за стари лица во Германија

Сител - 07.12.2010

Германската полиција соопшти дека три лица загинале, а шест се хоспитализирани откако избувна пожар во Дом за стари лица во Вирцбург, во јужниот дел на Германија.

Се запали дом за стари лица во Германија

Курир - 07.12.2010

Германската полиција соопшти дека три лица загинале, а шест се хоспитализирани откако избувна пожар во Дом за стари лица во Вирцбург, во јужниот дел на Германија.

22-ца загинати во пожар во Кина

А1 - 06.12.2010

Најмалку 22-ца го загубија животот, а еден се здоби со тешки изгореници во пожар кој изби од запалена трева и се прошири во планинскиот регион на Тибет во југозападна Кина, соопштија локални ...

Изгаснат пожарот во Израел

А1 - 06.12.2010

Шумскиот пожар во околината на Хаифа, во кој загинаа 41 човек, е изгаснат. Во гаснењето на пожарот, што избувна во вторникот, помогна и дождот што почна да паѓа во текот на ноќта.

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснење на пожар во Кина

Deutsche Welle - 06.12.2010

Најмалку 22 лица загинаа при гаснењето на вчерашниот пожар во кинеската провинција Сечуан. Жртвите биле дел од приближно 2.000 пожарникари, војници и локално население кои учествувале во гаснењето на ...

Две момчиња случајно го потпалиле ридот кај Хаифа

Дневник - 06.12.2010

Израелската полиција приведе две шеснаесетгодишни момчиња за кои се сомнева дека случајно го предизвикале големиот шумски пожар кај Хаифа, кој веќе уби 41 лице и му се заканува на вториот според ...

Големиот шумски пожар во Израел совладан по четири дена

Алфа - 06.12.2010

Најголемиот шумски пожар во историјата на Израел во кој загинаа 41 човек и го уништи националниот парк на Кармелската гора е конечно совладан по четиридневна борба со огнената стихија.

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснење на пожар во Кина

Алфа - 06.12.2010

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснењето на вчерашниот пожар во кинеската провинција Сечуан. Жртвите биле дел од приближно 2.000 пожарникари, војници и локално население кои учествувале во гаснењето на ...

Либанските пожарникари цела недела се справуваат со пожар

Алфа - 06.12.2010

Цела недела либанските пожарникари се обидуваат да го изгаснат шумскиот пожар, кој има опасност да стигне до селотот Фатри, на 45 километри северно од Бејрут.

Изгаснат пожарот во Израел

Алсат-М - 06.12.2010

Шумскиот пожар во околината на Хаифа, во кој загинаа 41 човек, е изгаснат. Во гаснењето на пожарот, што избувна во вторникот, помогна и дождот што почна да паѓа во текот на ноќта.

Израелците гневни на Владата за пожарот

Н.Македонија - 06.12.2010

Израелците бараат оставки во владата на премиерот Бенјамин Нетанјаху, зашто и по четири дена не успева да го изгасне најголемиот пожар во историјата на државата, кој уби најмалку 41 лице, уништи 50 ...

Тинејџер со наргиле го предизвикал пожарот во Израел

Форум - 06.12.2010

Едно четиринаесет годишно момче од регионот Кармел го предизвикало најголемиот пожар во историјата на Израел. Тамошните медиуми јавуваат дека момчето во шумата фрлило мал дел од запален ќумур ...

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснење на пожар во Кина

Сител - 06.12.2010

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснењето на вчерашниот пожар во кинеската провинција Сечуан. Жртвите биле дел од приближно 2.000 пожарникари, војници и локално население кои учествувале во гаснењето на ...

Изгаснат пожарот во Израел

МРТ - 06.12.2010

Шумскиот пожар во околината на Хаифа, во кој загинаа 41 човек, е изгаснат. Во гаснењето на пожарот, што избувна во вторникот, помогна и дождот што почна да паѓа во текот на ноќта.

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснење на пожар во Кина

МРТ - 06.12.2010

Најмалку 22 луѓе загинаа при гаснењето на вчерашниот пожар во кинеската провинција Сечуан. Жртвите биле дел од приближно 2.000 пожарникари, војници и локално население кои учествувале во гаснењето на ...

Либанските пожарникари цела недела се справуваат со пожар на 45 километри од Бејрут

МРТ - 06.12.2010

Цела недела либанските пожарникари се обидуваат да го изгаснат шумскиот пожар, кој има опасност да стигне до селотот Фатри, на 45 километри северно од Бејрут.

Четиринаесет годишно момче призна дека со наргиле го предизвикал пожарот во Израел

Сител - 06.12.2010

Едно 14-годишно момче од регионот на Кармел денеска призна дека фрлил дел од запален јаглен во шума и така предизвикал пожар кој се претвори во најголемата огнена стихија во историјата на Израел.

Пожарот во Израел е ставен под контрола

Курир - 06.12.2010

Шумскиот пожар во околината на Хаифа, во кој загинаа 41 човек, е изгаснат. Во гаснењето на пожарот, што избувна во вторникот, помогна и дождот што почна да паѓа во текот на ноќта.

22 лица загинаа при гаснење на пожар во Кина

Курир - 06.12.2010

При гаснењето на вчерашниот пожар во кинеската провинција Сечуан, загинаа 22 лица. Жртвите биле дел од приближно 2.000 пожарникари, војници и локално население кои учествувале во гаснењето на пожарот.

Пожар во Кина, 22 жртви

Нетпрес - 06.12.2010

Најмалку 22 лица починаа и три се повредени во пожарот што ги зафати пасиштата во југозападна Кина и при тоа ги обиколи и зароби луѓето кои работеа на неговото гаснење, јавува “Бета“.

Конечно совладан пожарот во Израел

Нетпрес - 06.12.2010

Најкатастрофалниот пожар во историјата на Израел при што загинаа 41 лице и го опустоши националниот парк во шумата Кармел, конечно е совладан вчеравечер по 76 часа борба, благодарение на помошта на ...

22 жртви од пожар во Тибет

Курир - 06.12.2010

Најмалку 22 мртви и 3 лица со тешки изгореници во шумски пожар. Ова се резултатите од пожарот кој се шири во планините на регионот на Тибет во југозападна Кина.

Најмалку 22 лица загинаа во пожар во југозападниот дел на Кина

Макфакс - 06.12.2010

Најмалку 22 лица загинаа, а три се повредени во пожар во југозападниот дел на Кина. Огнот ги опколил и заробил луѓето кои се обидувале да го изгасн..

Големиот шумски пожар во Израел совладан по четири дена

Макфакс - 06.12.2010

Најголемиот шумски пожар во историјата на Израел во кој загинаа 41 човек и го уништи националниот парк на Кармелската гора е конечно совладан по че..

Тинејџер со наргиле го предизвикал пожарот во Израел

Макфакс - 06.12.2010

Едно четиринаесет годишно момче од регионот Кармел го предизвикало најголемиот пожар во историјата на Израел. Тамошните медиуми јавуваат дека момче..