TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астрономските фудбалски плати привлечни за криминалците

Вест - 22.07.2003

БОГАТИТЕ ФУДБАЛЕРИ ОМИЛЕНА ЦЕЛ НА КИДНАПЕРИТЕ Во последно време зачестија киднапирањата на фудбалери и членови на нивните семејства. Најпознат е случајот со обидот за киднапирање на сопругата и синот на англиската фудбалска икона, Дејвид Бекам.....

Семејствата на киднапираните бараат одговори од Ахмети и од Бошкоски

Утрински - 21.07.2003

Конференцијата во Скопје не ја расветли судбината на киднапираните и на исчезнатите лица >„Поддржана е иницијативата за формирање комисија за исчезнатите лица која ќе се состои од членови на Владата, на Собранието и од претставници на меѓународната заедница.

Притворени двајца полицајци осомничени за киднапирање

Вест - 21.07.2003

СО АКЦИЈА НА ОХРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА Полицајците А.Ф. (32) и З.Н. (35) во една од чајџилниците во Охрид го лишиле од слобода лицето С.Р. бидејќи тој наводно им должел пари кои и по истекот на рокот не им ги вратил и со автомобил го однеле во некоја куќа А.Ф. (32) и З.Н.