TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бабунски: Вардар е клуб со традиција, јасно е како треба да изгледа во новата сезона

Gol.mk - 17.06.2018

Денеска стартува серијата на контролни натпревари за екипата на Вардар на летните подготовки во Словенија. Противник на „црвено-црните“ од 17.30 часот, ќе биде словенечкиот тим Шампион од Целје.

Бабунски: Секоја контрола ќе биде важна за креирање на нашата игра

Вардар - 17.06.2018

Денеска стартува серијата на контролни натпревари за екипата на Вардар на летните подготовки во Словенија. Противник на „црвено-црните“ од 17:30 часот, ќе биде словенечкиот тим Шампион од Целје.

Бабунски: Секој тест дуел во Словенија е и тоа како важен за Вардар

Екипа - 17.06.2018

Вардар денеска, со дуелот против ФК Шампион од Целје (17:30 ч.) ја стартува серијата контролни натпревари за време на летните подготовки во Словенија. Шефот на стручниот штаб, Бобан Бабунски вели дека низ тестовите шанса ќе добијат сите фудбалери, а ...

Бабунски објасни како ќе игра неговиот Вардар

Дерби - 17.06.2018

Екипата на Вардар ги започна подготовките за новата сезона и веќе е во Словенија каде денеска ќе го има првиот тест и тоа против составот на Шампион од Целје. Таа средба од 17:30 часот ќе се одигра во Зрече, а пред истата тренерот Бобан Бабунски ...

Бабунски го одреди составот за пријателскиот меч со Шампион

Вардар - 17.06.2018

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Бобан Бабунски ги одреди првите 11 кои што денеска од 17:30 часот ќе го стартуваат првиот натпревар од летните подготовки со Шампион Целје. На голот шанса доби Игор Алексовски.

ВИДЕО: Новајлиите го разиграа Вардар, дадоа четири гола против Шампион

Gol.mk - 17.06.2018

Македонскиот првак Вардар со победа ги отвори пријателските натпревари во Словенија и во тест-меч со екипата на Шампион од Целје славеше со убедливи 4-1 (3-1). Избраниците на Бабунски очекувано одиграа доминатен натпревар, а изненадија четирите гола ...

Дебитантите донесоа триумф на првиот подготвителен „тест“

Вардар - 17.06.2018

Вардар денеска на првиот контролен натпревар на подготовките во Словенија, издвои лесна победа над Шампион од Целје со 4:1. Едноставно нашиот тим имаше доминација во текот на сите 90. минути, и заслужено дојде до првата победа, и покрај тоа што ...

ШАМПИОН БЕЗ ОДГОВОР: Сигурен старт на „вардарци"

SportMedia - 17.06.2018

Против словенечкиот нисколигаш Вардар славеше со убедливи (4:1), откако два пати погоди Мицевски, а по еднаш Јуфо и и Најдовски... По првото полувреме Вардар имаше убедливи (3:1) во дуелот со екипата од Цеље.

Вардар победнички тргна на подготовките – сите голови ги дадоа летните засилувања!

Sport 1 - 17.06.2018

Најтрофејниот македонски клуб Вардар победнички ги започна овие летни подготовки во Словенија победнички тргнаа во подготовката за новата сезона и европскиот настап следниот месец во квалификациите за Лига Европа, откако попладнево го победија ...

Вардар убедлив против словенечки третолигаш

Екипа - 17.06.2018

Фудбалерите на Вардар триумфираа со 4-1 над словенечкиот третолигаш Шампион од Целје, во првиот контролен натпревар што „црвено-црните“ го одиграа како дел од подготовките за новата сезона.

Видео од победата на Вардар над Шампион на првата „контрола“

Вардар - 17.06.2018

Вардар денеска на првата контролна средба, го совлада составот на Шампион Целје со 4:1. Победникот практично беше решен уште во првиот дел кога „црвено-црните“ имаа предност од 3:1, која што во вториот дел со гол од пенал само ја зголемија.

„Црвено-црните" ги „цртаат“ последните детали

SportMedia - 16.06.2018

Интензивен тренинг како почеток на вториот ден на подготовките на Вардар во Словенија. Претпладнево „црвено-црните" имаа подготовка во два дела, на која се работеше најпрво на кондициски план, а потоа и на воигрување на тактички варијанти.

„Црвено-црните“ ги вежбаат последните детали пред утрешниот прв „тест“

Вардар - 16.06.2018

Интензивен тренинг како почеток на вториот ден на подготовките на Вардар во Словенија. Претпладнево „црвено-црните“ имаа подготовка во два дела, на која се работеше најпрво на кондициски план, а потоа и на воигрување на тактички варијанти.

Вардарци со пеколен ритам во Словенија - кондициски, па фудбалски тренинг (ФОТО)

Sport 1 - 15.06.2018

Натрофејниот македонски клуб Вардар претпладнево веднаш се фати за работа, по вчерашното пристигнување во Зрече во Словенија на главната фаза од овие летни подготовки. „Црвено-црните“ имаа утрински тренинг за сила „сервиран“ од кондицискиот тренер ...

Да не се Попов и Барсегјан…нема да знаеш дека е Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 15.06.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар ги започна летните подготовки во Зрече, Словенија. А таму, предводени од Бобан Бабунски и еден куп други тренери како асистенти, многу млади и неискусни фудбалери.

Прв работен ден на Вардар во Словенија (ВИДЕО)

Вардар - 15.06.2018

Заврши првиот ден од подготовките на Вардар во Словенија. Момците на Бобан Бабунски уште од стартот тргна со силно темпо, односно со два тренинга во текот на денешниот ден. Со истиото темпо се продолжува и во текот на утрешниот ден, а задутре веќе ...

ФОТО: Вардарци се вклучија во „погон“ во Зрече!

Gol.mk - 15.06.2018

По вчерашното пристигнување на на делегацијата на Вардар во Словенија, од денеска се вклучија во „погон“ и почнаа со тренинзи на теренот во Зрече. „Црвено-црните“ имаа утрински тренинг за сила „сервиран“ од кондицискиот тренер Михајло Костиќ, а ...

Вардарци ги „запалија моторите“ во Словенија

SportMedia - 15.06.2018

По вчерашното пристигнување на Вардаровите фудбалери во Словенија, од денеска се вклучија во „погон" и почнаа со тренинзи на теренот во Зрече. По вчерашното пристигнување на Вардаровите фудбалери во Словенија, од денеска се вклучија во „погон" и ...

Вардарци во „полн ритам“ тргнаа во Словениja

Вардар - 15.06.2018

Вардарци денеска ги стартуваа подготовките во Зрече, Словенија. Планот е во следните 15 дена тимот да се воигра за настапите во Европа, како и за натпреварите од идното првенство. Уште од првиот тренинг Вардаровите фудбалери се ставија во „полн ...

Прв тренинг на „црвено-црните“ на подготовките во Словенија

Вардар - 15.06.2018

По вчерашното пристигнување на Вардаровите фудбалери во Словенија, од денеска се вклучија во „погон“ и почнаа со тренинзи на теренот во Зрече. „Црвено-црните“ имаа утрински тренинг за сила „сервиран“ од кондицискиот тренер Михајло Костиќ, а потоа ...

Подготовките на „црвено-црните“ се селат во Словенија

Вардар - 14.06.2018

Вардаровите фудбалери денеска во попладневните часови, отпатуваа во Словенија каде што ќе ги продолжат летните подготовките за настапите во Европа престојното лето, и за идниот шампионат. Експедицијата на „црвено-црните“ денеска доцна попладне ќе ...

Вардар со 25 фудбалери замина за Словенија

Gol.mk - 14.06.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар замина за Словенија каде ќе ја одработи главната фаза на подготовки за квалификациите за Лигата на Европа како и домашното првенство и Купот. Шефот на стручниот штаб на располагање ќе има 25 играчи, меѓу кои се ...

Вардар со 25 фудбалери замина на подготовки во Словенија

Sport 1 - 14.06.2018

Најтрофејниот македонски клуб Вардар по три дена работа во Скопје од попладнево е во Словенија, каде ќе ги одработи главните подготовки летово пред почетокот на новата европска авантура на 12 јули во квалификациите за Лига Европа.

Вардар замина на подготовки во Словенија

СуперСпорт - 14.06.2018

Играчите на Вардар денеска заминаа за Словенија, кадешто ќе ги продолжат летните подготовки пред да ја почнат авантурата во Европа. „Црвено-црните“ ќе останат во Зрече, Словенија во наредните 15 дена, по што на први јули играчите на Вардар ќе се ...

Вардарци пристигнаа во Зрече

Вардар - 14.06.2018

Вардаровите фудбалери денеска пристигнаа во Зрече, Словенија, каде што ќе ги минат следните 15 дена во кои што ќе тренираат и ќе играат пријателски натпревари. Од Скопје преку Љубљана, 25 фудбалери заедно со стручниот штаб и со останатите ...

Вардарци стигнаа во Словенија, од утре почнуваат со тренинзи (ФОТО)

Sport 1 - 14.06.2018

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, екипата на Вардар, денеска пристигна во словенечко Зрече, каде ќе престојуваат во следните две недели и ќе се подготвуваат за настапите во Лигата на Европа.

Вардар претстави две нови засилувања

ЗаЗабава - 14.06.2018

Македонскиот вицешампион Вардар по ангажманот на Филип Најдовски и Дарко Мицевски денеска промовираше уште две нови имиња. Станува збор за бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо кој во „црвено-црниот“ табор доаѓа од Фљамуртари и за младиот ...

Доказот дека Вардар заслужено беше првак на Југославија! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.06.2018

Пред 31 година најтрофејниот македонски клуб Вардар ја освои својата прва шампионска круна во историјата, тогаш како дел од поранешна Југославија, во период кога сплеткарењето во југословенскиот фудбал доживуваше кулминација со низа „местенки“, но ...

На денешен ден „златната“ вардарова генерација стана шампион на Југославија

Gol.mk - 14.06.2018

Денешниот ден 14 јуни, е еден од најзначајните датуми во историјата на фудбалскиот клуб Вардар. Имено, „црвено-црните“ во 1987 година со одигрувањето на последното коло, станаа нови шампиони на тогашна Југославија во сезоната 1986/87.

Брдаровски: Вардар добива нов лик, се надевам успешно подготвени за Лига Европа!

SportMedia - 14.06.2018

Избраниците на тренерот Бабунски ги започнаа летните подготовки, а преку летните контролки ќе се темпира формата пред настапот на меѓународната сцена. Вардар тргна официјално со летните подготовки и секако главен акцент на истите ќе биде ставен на ...

„Златната генерација“ ја донесе првата шампионска круна

Вардар - 14.06.2018

Иако Вардар децении наназад беше единствениот македонски клуб, кој со успех се натпреваруваше во првата југословенска лига, сепак, долгогодшниот сон на герациите вардарови симпатизери, ќе се оствари на денешен ден 14. јуни во 1987 година.

„Кенгурот“ Талески и Јуфо се нови фудбалери на Вардар!

Gol.mk - 13.06.2018

Македонскиот фудбалски вицепрвак Вардар донесе уште две имиња во своите редови и се засили со младиот Алекс Талески, како и бразилскиот фудбалер Виктор Нилдо Јуфо. Бразилскиот интернационалец кој има 25 години и настапува во средниот ред доаѓа од ...

Вардар се пофали со Јуфо и Талески

TopSport - 13.06.2018

Вардар презентираше уште две засилувања пред стартот на европските натпреварувања, откако ги промовираше Бразилецот Виктор Јуфо и Австралиецот со македонско потекло, Алекс Талески. 25-годишниот Јуфо, кој од 2015 до 2017 го носеше дресот на Шкендија, ...

Вардар претстави две нови засилувања: Талески и Јуфо станаа „црвено-црни“

Дерби - 13.06.2018

По ангажманот на Филип Најдовски и Дарко Мицевски македонскиот вицешампион Вардар денеска промовираше уште две нови имиња. Станува збор за бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо кој во „црвено-црниот“ табор доаѓа од Фљамуртари и за младиот ...

Вардар ги претстави Јуфо и Талески

Sport M - 13.06.2018

Фудбалскиот клуб Вардар ги претстави двете нови засилувања Виктор Нилдо Јуфо и Алекс Талески. Бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо потпиша двегодишен договор со Вардар. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во Македонија, ...

Талески и Јуфо потпишаа за Вардар

24Фудбал - 13.06.2018

Бразилецот Виктор Нилдо Јуфо и момчето од Австралија со македонско потекло Алекс Талески потпишаа двегодишни договори со Вардар. Јуфо доаѓа во Вардар од албанскиот клуб Фљамуртари, 25 годишниот фудбалер по втор пат ќе игра во македонското првенство ...

Вардар се засилува за наредната сезона – пристигнаа Талески и Јуфо!

СуперСпорт - 13.06.2018

Вардар ангажираше уште два фудбалери, кои играат во средината на теренот. Станува збор за 25-годишниот Бразилец, Нилдо Виктор Јуфо и 18-годишниот Австралијанец, Алекс Талески. Јуфо е поранешне играч на Шкендија, додека Талески пристигна од ...

Вардар претстави две нови засилувања!

Независен - 13.06.2018

Фудбалскиот клуб Вардар ги претстави двете нови засилувања Виктор Нилдо Јуфо и Алекс Талески. Бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо потпиша двегодишен договор со Вардар. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во Македонија, ...

Талески и Јуфо станаа „црвено-црни"

SportMedia - 13.06.2018

После Филип Најдовски и Дарко Мицевски, „црвено-црните" донесоа уште две нови имиња за новата сезона Две годишен договор со Вардар потпиша бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во ...

Вардар ги промовираше Јуфо и Талески

Екипа - 13.06.2018

Вардар ги претстави Бразилецот Виктор Нилдо Јуфо и Алекс Талески како нови засилувања за тимот на Бобан Бабунски. Со Филип Најдовски и Дарко Мицевски, тие засега го сочинуваат квартетот нови имиња во „црвено-црните“ редови.

Вардар се пофали со Јуфо и Талески

Макфакс - 13.06.2018

Вардар презентираше уште две засилувања пред стартот на европските натпреварувања, откако ги промовираше Бразилецот Виктор Јуфо и Австралиецот со македонско потекло, Алекс Талески. 25-годишниот Јуфо, кој од 2015 до 2017 го носеше дресот на Шкендија, ...

Вардар претстави две нови засилувања!

Спортски - 13.06.2018

После Филип Најдовски и Дарко Мицевски, најтрофејниот македонски клуб Вардар донесе уште две нови имиња за новата сезона. Две годишен договор со Вардар потпиша бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо.

Вардар претстави две нови засилувања

Стандард - 13.06.2018

Фудбалскиот клуб Вардар ги претстави двете нови засилувања Виктор Нилдо Јуфо и Алекс Талески. Бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо потпиша двегодишен договор со Вардар. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во Македонија, ...

Вардар ги претстави Јуфо и Талески

Слободен Печат - 13.06.2018

Вардар презентираше уште две засилувања пред стартот на европските натпреварувања, откако ги промовираше Бразилецот Виктор Јуфо и Австралиецот со македонско потекло, Алекс Талески. 25-годишниот Јуфо, кој од 2015 до 2017 го носеше дресот на Шкендија, ...

ЦСКА Софија за 100.000 евра сака да го „украде“ Барсегјан од Вардар

SportMedia - 13.06.2018

Бугарите веќе се во сериозни преговори со репрезентатиецот на Ерманија. Останува да се договори цифрата за слободата на фудбалерот која ја кажуваат од Вардар Многу лесно може да се случи Вардар да остане и без уште еден од оние фудбалери кои во ...

Двајца нови играчи во Вардар: Талески и Јуфо станаа „црвено-црни“

Вардар - 13.06.2018

После Филип Најдовски и Дарко Мицевски, „црвено-црните“ донесоа уште две нови имиња за новата сезона. Две годишен договор со Вардар потпиша бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во ...

Нови две засилувања во Вардар - Бразилецот Јуфо и Австралиецот Талески

Sport 1 - 13.06.2018

Откако во Вардар дојдоа Филип Најдовски и Дарко Мицевски, како први две засилувања во овој летен преоден рок, најтрофејниот македонски клуб денеска промовираше уште двајца новајли – Бразилецот Виктор Јуфо и макеоднскиот Австралиец, Алекс Талески.

Вардар претстави две нови засилувања

Локално - 13.06.2018

Фудбалскиот клуб Вардар ги претстави двете нови засилувања Виктор Нилдо Јуфо и Алекс Талески. Бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо потпиша двегодишен договор со Вардар. За фудбалерот од средниот ред ова е втор предизвик во Македонија, ...

Вардар претстави две нови засилувања: Талески и Јуфо станаа „црвено-црни“

Точка - 13.06.2018

По ангажманот на Филип Најдовски и Дарко Мицевски македонскиот вицешампион Вардар денеска промовираше уште две нови имиња. Станува збор за бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо кој во „црвено-црниот“ табор доаѓа од Фљамуртари и за младиот ...

Бабунски: Заврши една убава приказна, ова е почеток на нов проект

МКД - 11.06.2018

Вардар денеска ги почна подготовките за новата сезона, под „палката“ на Бобан Бабунски беше одржан првиот тренинг на еден сосема поинаков тим од тој ланскиот кој се пласираше во групната фаза од Лига Европа.

Бабунски: Почнуваме нов проект

24Фудбал - 11.06.2018

Вардар денеска ги почна подготовките за новата сезона, под „палката“ на Бобан Бабунски беше одржан првиот тренинг на еден сосема поинаков тим од тој ланскиот кој се пласираше во групната фаза од Лига Европа.

Бабунски: Вардар почнува нов проект, благодарам што јас ја добив довербата да го водам!

Екипа - 11.06.2018

Шефот на стручниот штаб на „црвено-црните“ Бобан Бабунски, денеска го реализираше првиот собир на „вардарци“ пред стартот на новата сезона. Бабунски најпрво се заблагодари за укажаната доверба да го води тимот, се заблагодари на досегашниот придонес ...

Бабунски: Ова е почеток на нов проект

Стандард - 11.06.2018

Вардар денеска почна со летните подготовки, при што главен акцент ќе биде ставен на квалификациите за Лига Европа, кои според распоредот ова лето стартуваат кон средината на јули. „Црвено-црните“ се собраа во тренинг кампот во Хиподром, а потоа ...

Бабунски: Ова е почеток на нов проект

+инфо - 11.06.2018

Вардар денеска почна со летните подготовки, при што главен акцент ќе биде ставен на квалификациите за Лига Европа, кои според распоредот ова лето стартуваат кон средината на јули. „Црвено-црните“ се собраа во тренинг кампот во Хиподром, а потоа ...

Бабунски: Ова е почеток на нов проект

Независен - 11.06.2018

Вардар денеска почна со летните подготовки, при што главен акцент ќе биде ставен на квалификациите за Лига Европа, кои според распоредот ова лето стартуваат кон средината на јули. „Црвено-црните“ се собраа во тренинг кампот во Хиподром, а потоа ...

Вардар со Јуфо, Мицевски и Најдовски тргна во летни подготовки

Gol.mk - 11.06.2018

Македонскиот фудбалски вицепрвак во нов лик ги започна летните подготовки за квалификациите на Лигата на Европа и наредната сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Со тројца новајлии во својот состав, Бабунски означи старт на европското ...

„Црвено-црните“ стартуваа со подготовките за новата сезона

Вардар - 11.06.2018

Вардар денеска тргна со летните подготовки, и секако главен акцент на истите ќе биде ставен на квалификациите во Лигата на Европа, кои според распоредот ова лето стартуваат кон средината на месец јули.

Тргна Вардар, кон Европа, и да ја врати титулата во Скопје!

SportMedia - 11.06.2018

Шефот на стручниот штаб, Бобан Бабунски означи старт на летните подготовки за настапите во Лигата на Европа и она што следува... Вардар денеска тргна со летните подготовки, и секако главен акцент на истите ќе биде ставен на квалификациите во Лигата ...

Бабунски: Вардар почнува нов проект, сакаме да ги вратиме резултатите!

Gol.mk - 11.06.2018

Бобан Бабунски ќе го води Вардар и наредната сезона. Стратегот означи старт на летните подготовки, а на првата средба со тимот и новинарите посочи дека сака тимот да игра што подобро в година и да се претстави далеку подобро во однос на лани во ...

И Бобан Бабунски прозиваше: Главно деца и три нови имиња (ФОТО)

Екипа - 11.06.2018

По Шкендија и Работнички, и Вардар попладнево во својата тренинг база ги стартуваше летните подготовки за новата сезона. Шефот на стручниот штаб Бобан Бабунски ја реализираше првата прозивка пред активните тренинзи кои ќе бидат во насока на што ...

Гачевски: Вардар е подмладен, но сакаме примерна борба во Европа

Gol.mk - 11.06.2018

Еден од најискусните фудбалери во составот на Вардар е голманот Филип Гачевски, кој ќе остане „црвено-црн“ и в година и ќе го чува голот на тимот во домашното првенство и Лигата на Европа.

Бабунски: Ова е почеток на нов проект, кој верувам дека ќе ја врати публиката на трибини!

Sport 1 - 11.06.2018

Најтрофејниот македонски клуб Вардар со „еден тон“ млади фудбалери ги започна денеска подготовките за новата сезона, во која прва цел е добриот настап во квалиифкациите за Лига Европа во кои црвено-црните тргнуваат како носители во воведните две ...

Барсегјан: Нема врска што имаме нов лик, Вардар секогаш мора да победува

Gol.mk - 11.06.2018

Ерменскиот репрезентативец Тигран Барсегјан ќе биде главна алка во нападот на Вардар и наредната сезона. Иако се зборуваше дека ќе го напупшти најтрофејниот клуб, сепак, тој ќе остане и в година, а сака што повеќе победи во „црвено-црниот“ дрес и ...

Гачевски: Само да не ни се падне Ференцварош!

Sport 1 - 11.06.2018

Вардарци денеска ја почнаа новата авантура со нов лик, со воведниот тренинг на стартот на летните подготовки, за кои тренерот Бобан Бабунски ќе има подмладен тим со кој ќе треба една сезона по историскиот настап во Лига Европа повторно да донесе ...

Бабунски: Целта е да создадеме игра и стратегија за успешни резултати

Вардар - 11.06.2018

Шефот на стручниот штаб на „црвено-црните“ Бобан Бабунски, денеска ја одржа првата прозивката на екипата, а потоа и првиот тренинг на тренинг кампот во Хиподром. Со тоа и официјално најтрофејниот македонски клуб ги започна подготовките за новата ...

Бабунски: Ова е почеток на нов проект

А1 On - 11.06.2018

Вардар денеска почна со летните подготовки, при што главен акцент ќе биде ставен на квалификациите за Лига Европа, кои според распоредот ова лето стартуваат кон средината на јули. „Црвено-црните“ се собраа во тренинг кампот во Хиподром, а потоа ...

Бабунски: Ова е почеток на нов проект, имаме цел и стратегија

Дерби - 11.06.2018

Македонскиот вицешампион, Вардар денеска ги започна подготовките за новата сезона во која предизвикот е настапот во Лига Европа и домашните натпреварувања. „Црвено-црните“ сега изгледааа сосема поинакво во однос на изминативе сезони, ги нема ...