TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во чие име?

Дневник - 21.03.2015

Од ден на ден се појасно го гледаме сценариото подготвено од обвинетите во случајот „Пуч“ кои во соработка со странска разузнавачка служба се обидоа и се’ уште се обидуваат насилно да ја срушат власта.

Што сработи Заев, а што Груевски последниве 45 дена?

Дневник - 21.03.2015

Поминаа точно 45 дена откако почна обидот за рушење на легитимната македонска влада. Падот на Владата не се случи за 3 дена, како што најавуваше Заев. Ниту за 13 дена, ниту за 23, ниту за 33 денови.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

+инфо - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски“, на ...

Заев и СДСМ сами се демантираат, расте нервозата на Бихаќка

Курир - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Сител - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Курир - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Press24 - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев сам си ја избриша иднината

Нетпрес - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Врие на Бихакќа, СДСМ и Заев продолжуваат сами да се демантираат

Нетпрес - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев е марионета, но не е во состојба да го види тоа

Вечер Прес - 21.03.2015

Тие целосно го потценија нашиот народ, но не само тие, туку и нивните нарачатели и сценаристи кои им дадоа зелено светло да го изведат ова токму во овој период. А не пред една, две или 4 години.

Заев и СДСМ сами се демантираат

Вечер Прес - 21.03.2015

Срушената теза за тоа дека Груевски и Мијаков биле оние кои прислушувале јавноста го дозна од повеќе факти. Постојат признанија и судска пресуда од дел од осомничените во случајот „Пуч" дека работеле по нарачка на Заев и Зоран Верушевски без било ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Република - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината (Видео)

МК News - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Локално - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски“, на ...

Груевски: Луѓето како Зоран Заев, неговите помагачи и спонзори самите се избришаа од иднината

Пулс24 - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама, кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев е само марионета

Република - 21.03.2015

Замислете од опозицијата не убедуваа до последно дека прислушување сме нарачале јас и Мијалков?! Замислете каков апсурд. А изминативе 6 недели слушаме разни креирани и очигледно сецкани и конструирани разговори само од нас, и од нашите најблиски ...

Расте нервозата на Бихаќка-Заев и СДСМ сами си се демантираат!

Пулс24 - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Денешен - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Lider - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Заев се сретна со амбасадорот на Италија, Белели

Утрински - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија беше тема на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на Италија во Македонија, Масимо Белели. Како што соопшти СДСМ, лидерот на партијата на средбата посочил дека од наводните ...

Заев: Излезот од политичката криза е во преодна влада!

Фокус - 20.03.2015

Шврговски ја потврди автентичноста на разговорите, кои го покажуваат влијанието на Груевски во судството, истакнал лидерот на СДСМ на средбата со амбасадорот на Италија Белели. Зоран Заев , лидер на СДСМ, денеска разговарал за можностите за излез од ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка -“борците за слобода“ линчуваат новинари

Press24 - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби. Уредно поканет од партијата одиш на прес-конференција, а пречекан ...

Заев се заплеткува сè повеќе- потврдува дека власта не прислушувала

Курир - 20.03.2015

По секое објавување на креираните материјали од страна на Зоран Заев, тој сè повеќе се заплеткува. Со најновата бомба, како што ги нарекуваат од СДСМ, Заев уште еднаш потврди дека власта не прислушувала.

Нови деманти на тврдењата на Заев - Експерти, отпаѓаат тезите дека власта ја прислушувала опозицијата

Алфа - 20.03.2015

Ако се анализираат прес конференциите на СДСМ излегува дека најприслушувана личност е токму првиот човек на Управата за безбедност и контраразузнавање. Оттука, тезите дека Сашо Мијаков е наводен нарачател на целата операција едноставно не држат, ...

Зоран Заев потврди дека власта не прислушкувала

Сител - 20.03.2015

Заев повторно самиот се демантираше. По вчерашната прес конференција веќе никој ниту меѓу најтврдите поддржувачи на СДСМ не верува дека власта ги прислушувала граѓаните. Откако пред два месеци, Заев излезе на прес конфернеција и рече дека Мијалков е ...

„Бомба 12“: СДСМ ја обвини власта за партизација и приватизација на правосудството

Глас на Америка - 20.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ возврати дека опозицискиот водач Заев „ѝ наштетува на државата за да си ги покрие криминалите“ „Оваа тесна група на власт се пазарела, местела судии и обвинители по подобност, нарачувале судски пресуди за себе и за свои блиски, некои од ...

Заев: Решението е преодна влада за да се врати слободата

+инфо - 20.03.2015

Обелоденетите докази ги потврдија сите загрижености нотирани во домашните и меѓународните извештаи, на ЕУ, САД, ОБСЕ, последно и на ООН, за урнисувањето на правната држава и за загрозените човекови права во Република Македонија.

Заев – Белели: Кристално јасно е дека во Македонија нема независен правосуден систем

А1 On - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи беа теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка, “борците за слобода“ линчуваат новинари

Курир - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби. Уредно поканет од партијата одиш на прес-конференција , а пречекан ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка, „борците за слобода“ линчуваат новинари

Нетпрес - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби, објави Курир.

Мирчев: Отпаѓаат тврдењата дека власта ја прислушувала опозицијата

Денешен - 20.03.2015

Социјалдемократите и нивниот лидерот Зоран Заев уште еднаш демонстрираа дека не е власта таа која наредила и спроведувала прислушување во Македонија, туку дека извршител на ова дело е некој друг, ова е впечатокот по вчера објавените материјали на ...

Претседателот Заев се сретна со амбасадорот на Италија Масимо Белели

Бриф - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи беа теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на ...

Заев на средба со италијанскиот амбасадор: Оваа власт повеќе нема легитимитет, решение е преодна Влада

Либертас - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи биле теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Денешен - 20.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев се сретна со италијанскиот амбасадор

Република - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија беше тема на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на Италија во Македонија, Масимо Белели. Како што соопшти СДСМ, лидерот на партијата на средбата посочил дека од наводните ...

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

МК News - 20.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Поради судиите на СДСМ останаа без работа 200.000 луѓе

Н.Македонија - 20.03.2015

Зоран Заев сѐ поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, се вели во реакцијата од ...

Правосудна бомба: Мијалков, Груевски и Јанкулоска на чело на судовите

Призма - 19.03.2015

На дванаесетата по ред политичка бомба Заев презентираше аудио снимки од кои се гледа спрегата меѓу Судскиот совет, Врховниот суд, МВР, УБК и обвинителството – институциите кои според Устав треба да бидат независни една од друга, но сите ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Алсат-М - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Како се местат судии и обвинители тема на 12 бомба на Заев

24 Вести - 19.03.2015

Со нови аудио снимки на разговори, од кои, како што рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се докажува во чии раце е правосудниот систем во Македонија. Според Заев, од телефонските разговори може да се слушне како се местат судии и обвинители.

ВО ЖИВО: Бомба број 12!

Фокус - 19.03.2015

Обраќањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев можете да го следите во живо на ...

Заев: Груевски, Мијалков и Јанкуловска нарачувале судски пресуди

Фокус - 19.03.2015

Тоа го правеле заедно со соработници од ДУИ, меѓу кои биле десната рака на Ахмети – Муса Џафери, и поранешниот министер за правда Блерим Беџети. Премиерот Никола Груевски , шефт на тајната полиција Сашо Мијалков и министерката за внатрешни работи ...

СДСМ: Власта упаѓа во судски предмети

Фокус - 19.03.2015

Во првиот сет снимени разговори кои ги објави Заев се слуша како судски одлуки се нарачуваат. На една од снимките Влатко Мијалков,… Во првиот сет снимени разговори кои ги објави Заев се слуша како судски одлуки се нарачуваат.

Разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков: Местење на судии, партиски кадри

Фокус - 19.03.2015

Во објавените аудио снимки, тие се договараат за местење судии во Основниот суд Скопје 1, Основен суд Скопје 2 и за во Судски совет Во вториот сет разговори што ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев прикажани се три разговори меѓу судијката ...

Нови снимки од СДСМ за „нарачки“ во судството (Видео)

Телма - 19.03.2015

Во судот не донесуваат одлуки туку се нарачуваат, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред да започне да ги објавува новиот сет прислушувани разгоивори. На една од снимките братот на првиот човек на УБК, Влатко Мијалков, зборува со Филимена Маневска за ...

Судството главна тема во 12 - тата „бомба“ на Заев

Алсат-М - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одржа прес конференција на која објави снимени телефонски разговори кои, како што рече, покажувале во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија. Според Заев, сите конци во судството ги влечеле премиерот Никола ...

Заев: Правосудство го контролира тројката Груевски, Мијалков и Јанкулоска!

Deutsche Welle - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ денеска ја објави дванаесетата „бомба“, која според него, целосно сведочи како бил урнисано функционирањето на правниот систем и правната државата Правосудниот систем бил во рацете на тројца луѓе - Никола Груевски, Сашо Мијалков и ...

Заев: „Опасни“ врски во судството

Утрински - 19.03.2015

Според лидерот на СДСМ, неколку луѓе од врвот на извршната власт нарачувале пресуди и договарале судии и јавни обвинители Опозицијата денеска објави нови снимки од прислушувани разговори, кои, според лидерот на СДСМ Зоран Заев, укажуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Утрински - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Уште една бомба за судии и обвинители

Вест - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави 15 снимени телефонски разговори кои, според него, се доказот за тоа зошто е еродирано судството во Македонија и за тоа дека, со право, домашната и меѓународната јавност гласно и загрижувачки почнаа да зборуваат за ...

Заев: Ќе објавиме се што имаме за Монструм!

Телма - 19.03.2015

Прво оставки, па потоа мониторинг во јавното обвинителство. Претседателот на СДСМ Зоран Заев вели дека нема да дозволат јавниот обвинител да подготви извештај како во некои од претходните случаи кои ја тресеа македонската јавност.

СДСМ со обвинувања за спрега меѓу власта и судскиот систем

Дневник - 19.03.2015

Лидерот на партијата вчера обелодени нов серијал разговори што се однесуваат на наводни нерегуларности во овој сектор, порачување судски пресуди за врвот на власта и местење судии и обвинители Ова што се случувало во Македонија, ова брутално, дрско ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

24 Вести - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Денеска дванаесеттата бомба на СДСМ

МКД - 19.03.2015

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави дванаесеттата „бомба“, односно снимки од прислушувани разговори меѓу високи функционери од Владата. Пресот ќе се одржи во 14.30 часот, а Заев ќе продолжи со објавувањето на ...

Во 14:30 Заев ја објавува 12-тата бомба

А1 On - 19.03.2015

Денеска, во 14:30 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 12-тата бомба. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ...

ЖИВО: 12-та бомба

А1 On - 19.03.2015

Во 14 часот и 30 лидерот на СДСМ Зоран Заев ја објавува 12. бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

Заев објави нови снимки за местење судии и нарачување судски пресуди

Кајгана - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во четврток објави нова серија аудио снимки, за кои тврди дека се доказ за тоа на кој начин првите луѓе во власта директно ја уништиле правната држава. Според него, со право реагираат меѓународната заедница и Обединетите ...

Во живо од СДСМ, видео од бомбата број 12 на Заев

Кирилица - 19.03.2015

На видеото подолу можете да ја следите во живо прес конференцијата на СДСМ, на која претседателот Зоран Заев објавува нова т.н. бомба за криминалите на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Конструкции и монтажи нема да го спасат Зоран Заев

+инфо - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, порача ВМРО-ДПМНЕ во својата ...

Заев: Груевски, Мијалков и Јанкулоска имале соработници и во ДУИ

+инфо - 19.03.2015

Ќе видите во чии раце е правосудниот систем. Тројца луѓе местат обвинители и судии и потоа ги влечат за сопствени потреби и цели. Тоа се Никола Груевски, Сашо Мијалков и Гордана Јанкулоска.

Во ЖИВО: Заев ја објавува бомбата 12

Нова ТВ - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз за денеска во 14:30 часот најави прес-конференција на која се очекува лидерот на партијата Зоран Заев да ја објави Бомбата 12. Прес конференцијата во ЖИВО преку каналот на ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев е во политички хаос

Нова ТВ - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, раегираат од ВМРО ДПМНЕ на ...

Бомба 12 на СДСМ: Судски пресуди по нарачка

Р.С.Европа - 19.03.2015

Премиерот Никола Груевски, директорот на УБК Сашо Мијалков и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заедно со поранешниот министер за правда Блерим Беџети и десната рака на Али Ахмети, Муса Џафери, ги влечеле сите конци во правосудниот ...

Заев: Јанкулоска ги водела судиите под бројче

+инфо - 19.03.2015

Министерката Гордана Јанкулоска ги водела судиите под бројче и им ставала оценки по заслуги, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска на прес конференција. Тој објави снимки во кои се слуша како поранешната претседателка на Апелација го известува ...

Заев си даде месијанска улога или испрати порака од странските служби до сите ЕКС-ЈУ земји?

Нетпрес - 19.03.2015

Дали опозицискиот лидер Зоран Заев си даде себеси месијанска улога, или пак испрати порака од странските служби до сите земји од поранешна Југославија? Ова е прашањето кое се наметнува по вечерашниот очаен настап на Заев на Ал Џезира Балканс, во кој ...

Заев #бомба12: Луѓе од власта упаѓаат во судски предмети

Нова ТВ - 19.03.2015

Во првиот сет разговори кои ги објави лидерот на СДСМ Зоран Заев се слуша како се нарачуваат судски одлуки. На една од снимките Влатко Мијалков, брат на првиот човек на УБК, зборува со Филимена Маневска за еден предмет во Аплеација.

Заев: Ставрески барал дозвола од Јанкулоска да му загорчи живот на бивш колега

+инфо - 19.03.2015

Ќе слушнете како министерот Зоран Ставрески за вработен во Министертвото за финансии кој конкурирал без дозвола за судија, бара дозвола од Гордана Јанкулоска да му го загорчи животот, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

СДСМ: Груевски, Мијалков и Јанкуловска местеле судии, обвинители и нарачувале пресуди (ВИДЕО)

МКД - 19.03.2015

Никола Груевски, Сашо Мијалков и Гордана Јанкуловска е тројката што го контролира судскиот систем во Македонија, заедно со функционери од ДУИ, министрите Муса Џафери и Блерим Беџети (за правда).

Заев: Прислушуваните амбасадори ги добија своите папки

+инфо - 19.03.2015

Неколку амбасадори од неколку амбасади ги добија своите папки, рече лидерот на Зоран Заев и одби да одговори на прашањето кои биле двајцата американски амбасадори кои биле прислушувани. Претходно тој изјави дека имаат информации за најмалку шестмина ...

ВМРО-ДПМНЕ: Конструкции и монтажи нема да го спасат Заев од самиот себе

Телеграф - 19.03.2015

Заев е оптоварен со истражните постапки што се водат против него за криминално и незаконско однесување, па, продолжува да одработува за туѓите интереси и се надева дека од оваа каша во која сам влезе со противзаконски дејства, некој друг ќе го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос

Press24 - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев продолжи да го објавува нелегално стекнатиот материјал

Нетпрес - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повторно одржа прес-конференција во седиштето на СДСМ во Скопје, на која објави повеќе наводни телефонски разговори. Во рамки на т.н. бомба 12, Заев објави повеќе нелегално добиени снимки за кои тој тврди дека многу ...

Заев издиша и со 12-та бомба, членството прашува: „И што сега?“

Нетпрес - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

ОПОЗИЦИСКИ „БОМБИ“: Заев објави нови снимки од прислушувањето

Телеграф - 19.03.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска повторно одржа прес-конференција на која презентираше нови снимки од прислушувани разговори, а кои, како што тврди, се доказ за блокада на правниот систем во земјава Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, ...

Заев: Оваа власт го урнисала уставниот поредок на земјата без око да и трепне

Макфакс - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во четврток објави нова серија аудио снимки, за кои тврди дека се доказ за тоа на кој начин првите луѓе во власта директно ја уништиле правната држава. Според него, со право реагираат меѓународната заедница и Обединетите ...

АУДИО Судството во канџите на фамилијата

+инфо - 19.03.2015

Сите емитувани снимки од денешната прес-конференција, 12-то продолжение на „бомбите“ може да ги слушнете подолу. - Денеска ќе слушнете во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија.

АУДИО: СДСМ: Власта мести судии, нарачува пресуди

Р.С.Европа - 19.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев објави нова серија нелегално снимени телефонски разговори, овој пат на тема влијанието на политиката врз судството. На прес-конференцијата во партиското седиште, Заев рече дека со телефонските разговори се докажува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Сител - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Заев: Судските пресуди не се донесуваат, туку се нарачуваат од функционерите на власта

Капитал - 19.03.2015

Во дванаесеттото продолжение на проектот на СДСМ, „Вистината за Македонија“, претседателот на партијата, Зоран Заев, повторно му се врати на судството. На денешната прес-конференција тој обвини дека премиерот Никола Груевски, директорот на УБК, Сашо ...

Заев - Правосудниот систем во рацете на власта

Р.С.Европа - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одржува прес конференција на која, како што рече, објавува снимени телефонски разговори кои ќе покажат во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија.

На прес на СДСМ исто како на прес на "Златна Зора" и на "Атака"

Сител - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Заев објави нови аудио- разговори

МРТ - 19.03.2015

Заев за првпат објави и снимки на кои според него се слушаат разговори на државни функционери од редовите на ДУИ, а кои се однесуваат на изборот на јавни обвинители и на судии... Претседателот на СДСМ Зоран Заев продолжи со објавувањето аудио– ...

Заев сè понервозен по издишувањето на бомбите, незадоволното членство го прашува „И што сега?“

Курир - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

(ДОКАЗИ) Заев: Груевски, Мијалков и Јанкулоска се обвинители и судии

А1 On - 19.03.2015

Груевски, Мијалков и Јанкулоска местат обвинители и судии и потоа ги влечат како пиони на шаховска табла, за сопствени потреби и цели. Го урнисале уставниот поредок без око да им трепне, рече Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос

Курир - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Секојдневно се потензично во СДСМ - Заев ја заглави партијата во криза

Сител - 19.03.2015

Чуден поглед, дезориентираност, параноја, нервоза. Вака изгледа опозицискиот лидер во последните денови, велат неговите сопартијци. Тие коментираат дека причина за ваквото однесување на Заев не е само фактот дека бомбите не го дадоа посакуваниот ...

ЗАЕВ ОБЈАВИ УШТЕ ЕДНА „ПРАВОСУДНА БОМБА“: „Груевски, Мијалков и Јанкуловска местеле судии, обвинители и нарачувале ...

Академик - 19.03.2015

Според Заев, снимките се доказ за начинот на кој функционирал правосудниот систем и говорат за тоа како се избирале обвинители и како преку нив се влечеле сите конци во Обвинителството. „Судски пресуди не се донесуваат, туку се нарачуваат“, истакна ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од прес-конференцијата на Зоран Заев за Бомба 12

Нова ТВ - 19.03.2015

НОВА ви ја пренесува ИНТЕГРАЛНО прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која ја објави и 12-та т.н „бомба“ во која се слушнаа телефонски разговори на функционери од власта со нивни упади во судството, именување на судии, инволвирање во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

А1 On - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ по партиски список избра 617 судии и уште стотина јавни обвинители

Макфакс - 19.03.2015

Зоран Заев сè поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна.

Бомба на СДСМ: Местење подобни судии и обвинители

Р.С.Европа - 19.03.2015

Премиерот Никола Груевски, директорот на УБК Сашо Мијалков и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заедно со поранешниот министер за правда Блерим Беџети и десната рака на Али Ахмети, Муса Џафери, ги влечеле сите конци во правосудниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да и наштетува на државата

Р.С.Европа - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведувајќи дека е се поочигледно дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос и како што велат, од една страна е притиснат од големите најави и од друга страна ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ по партиски список избра 617 судии и уште стотина јавни обвинители

Кајгана - 19.03.2015

Зоран Заев сè поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува против туѓи интереси

МКД - 19.03.2015

Конструкции и монтажи нема да го спасат Зоран Заев од самиот себе и од своите криминали. Заев покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Курир - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Курир - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев „испука“ уште една, 12-та „бомба“ за избор на судии

Алфа - 19.03.2015

Денеска во партиските простории на поранешна Бихаќка, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изнесе нови материјали за наводни коруптивни дејствија во македонското судство. Денеска во партиските простории на поранешна Бихаќка, лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...

Кој му се закани на Зоран Заев?

Сител - 19.03.2015

Заев јавно тврди дека тој и неговите сопартијци секојдневно добиваат закани по живот, а ниту еден од нив досега не пријавил било какви притисоци во полиција. Откако вчера во телевизиското интервју тој излезе со сериозни тврдења дека членовите на ...

Новинар на „Сител“ ќе бил истепан на прес-конференција на СДСМ? (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2015

Mалку фалеше нашиот новинар на прес конференцијата на Андреј Жерновски да си замине натепан од братучедот на Радмила Шеќеринска“, се вели во прилогот на „Сител“ Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи.

Латас: Заев е аболициран криминалец, кој сака да дојде на власт

Нетпрес - 19.03.2015

Заев не прави проблем само на ВМРО-ДПМНЕ, Заев не прави проблем само на државата, Заев прави проблем и во својата партија. Така што е гола власт во прашање и голи пари, потенцираше уредникот на телевизија Сител Драган Павловиќ – Латас во дебатната ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Заев: Груевски, Мијалков и Јанкулоска местат судии и обвинители како пиони

+инфо - 19.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска презентираше нови снимки од прислушкувани разговори, за кои рече дека презентираат како Никола Груевски, Сашо Мијлаков и неколкумина помагачи го уриваат интегритетот на правосудството.

ВМРО -ДПМНЕ: Конструкции и монтажи нема да го спасат Заев од самиот себе и од своите криминали

Нетпрес - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, стои во соопштението што денеска ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ, како на настан на фашистичката Златна Зора

Курир - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ, како на настан на фашистичката Златна Зора

Press24 - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ како на настан на фашистичката Златна зора

Нетпрес - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Press24 - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Нетпрес - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски, истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Press24 - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Сител - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Сител - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев како подвоена личност, повторно фатен во обид за лага

Курир - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев како подвоена личност вечерва повторно е фатен во обид за лага, во интервјуто кое беше емитувано на Ал Џазира Балканс. Со слабиот и очаен настап, Заев повторно се дозакопа и сам се демантираше.

Нервозниот Заев го призна делото за кое се сомничи

Курир - 19.03.2015

Слаб и очаен настап имаше лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вечерашно интервју на Ал Џезира Балканс. Заев, кој изгледаше нервозно и напнато воедно го призна делото за кое се сомничи, дека вршел уцена за да се формира техничка влада.

Заев потврди дека СДСМ нема програма

Курир - 19.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев во катастрофално интервју за Ал Џазира Балканс вечерва призна и потврди дека неговата партија нема програма. Дезориентираниот, дефокусиран, видно напнат и нервозен Заев со своите изјави само се дозакопа пред јавноста, ...

Свитканата кичма за Заев е патриотизам

Курир - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев тоне во своите контрадикторности. Тој толку често ги менува ставовите и сопствените изјави, што веќе никој не може да знае кога опозицискиот лидер ја кажува вистината.

Заев си даде месијанска улога или испрати порака од странските служби до сите ЕКС-ЈУ земји?

Курир - 19.03.2015

Дали опозицискиот лидер Зоран Заев си даде себеси месијанска улога, или пак испрати порака од странските служби до сите земји од поранешна Југославија? Ова е прашањето кое се наметнува по вечерашниот очаен настап на Заев на Ал Џезира Балканс, во кој ...

АНАЛИТИЧАРИ: Заев остави лоша слика за Македонија во интервјуто на „Ал џезира“

Телеграф - 19.03.2015

Нивната цел е само да се дадат оставки од власта, а за понатаму немаат идеја што би правеле. Народот бара програма, конкретни планови и насоки по кои би се движела земјата. Тие не го понудија тоа досега, вели професорот Мирчев Екстремно лоша слика ...

НОВА во ЖИВО: Бомба 12 на Зоран Заев и СДСМ

Нова ТВ - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз за денеска во 14:30 часот најави прес-конференција на која се очекува лидерот на партијата Зоран Заев да ја објави Бомбата 12. Прес конференцијата ќе можетe во ЖИВО да ја следите на НОВА.

(Во живо) Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја објавува 12-тата бомба

Локално - 19.03.2015

Во живо на lolano.mk можете да ја следите прес конференцијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој ја објавува 12-тата бомба. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, ...

ВМРО ДПМНЕ: Зоран Заев покажува дека се наоѓа во политички хаос

Кумановски м. - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако ...

Нова бомба на Заев – на тапет судството, папки добиле и амбасадори

МК News - 19.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска презентираше нови снимки од прислушкувани разговори, за кои рече дека презентираат како Никола Груевски, Сашо Мијлаков и неколкумина помагачи го уриваат интегритетот на правосудството.

Заев: Влатко Мијалков и Протуѓер бараат судски ургенции

Локално - 19.03.2015

Ова што се случувало во Македонија, дрско однесување на Никола Груевски и Сашо Мијалков буквално го срозило функционирањето на државниот систем и правната држава. Со право домашната и меѓународната јавност почнаа да зборуваат за состојбата во ...

Заев: Судиите се запишани под бројче во тефтерчето на Јанкулоска

Локално - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на прес конференција објави снимки од разговори, за кои вели дека се меѓу секретарката на премиерот Груевски и претседателката на Судскиот совет Александра Зафирвска, во која Зафировска реферира дека согласно ...

(ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО) „Бомба 12“: Прес конференцијата на Заев

еМагазин - 19.03.2015

Интегрално Ви ја пренесуваме денешната прес конференција на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави 15 нови снимки. Тема на денешната прес конфренција беше судството и состојбите во него.

Заев се понервозен по издишувањето на бомбите: Членството го прашува: „И што сега“?

Пулс24 - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

СДСМ објави сет разговори за наводни афери во правосудниот систем (видео)

Кумановски м. - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска на прес конференција објави снимки од нови разговори, за кои вели дека покажуваат во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија. Тројца луѓе местат обвинители и судии и потоа ги влечат како пиони на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во ВИСТИНСКИ ХАОС!

Пулс24 - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Груевски, Мијалков и Јанкулоска имале соработници и во ДУИ

Локално - 19.03.2015

Ќе видите во чии раце е правосудниот систем. Тројца луѓе местат обвинители и судии и потоа ги влечат за сопствени потреби и цели. Тоа се Никола Груевски, Сашо Мијалков и Гордана Јанкулоска.

Рецензија: Нови контрадикторни изјави на Заев околу случајот со поткупот од 200 000 евра

СПФМ - 19.03.2015

Овој текст е невистинит и уште еден од низата пропагандни содржини кои имат за цел да го деградираат претседателот на СДСМ. Притоа, една невистина е земена како мотив и појдовен момент за масакрирање на политичар.

ОДГОВОРИ НА НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА Заев: Вистината до крај ќе ја отвориме (ВИДЕО)

Sky - 19.03.2015

На барање да го коментира прифаќањето на јавниот обвинител, странци да го набљудуваат процесот за бомбите, лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска одговори: „Не се грижете за ова. Ова е давеник за сламка којшто се фаќа. Сé во свое време.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прави „каша“ за да се спаси

Либертас - 19.03.2015

Зоран Заев се поочигледно покажува дека се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави и чукање во гради од една страна и нереализираните ветувања и ефекти кажани пред неговото членство од другата страна, порача ВМРО-ДПМНЕ во својата ...

12-тта бомба посветена на правосудството

Канал 77 - 19.03.2015

Зоран Заев на прес конференција објави дека тројца луѓе ги местеле судските одлуки – Груевски, Мијалков и Јанкуловска. Во тоа им помагале двајцата коалиционери од ДУИ – поранешниот министер за правда, Блерим Беџети и Муса Џафери.

Заев: Имаме снимки за страшниот случај кај Смилковско Езеро и за предавството на власта за името

Тера - 19.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“ ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Вечер Прес - 19.03.2015

Според Латас, разговорите кои ги презентира опозицијата не може да предизвикаат војна, туку единствено СДСМ со "бомбите" свесно сака да ги сруши македонските институции. Додаде дека никој не може да се обвинува се додека не се докаже дека ...

(АУДИО) Јанкулоска во тефтерче ги бележи судиите по бројки

Бриф - 19.03.2015

Во првиот сет снимени телефонски разговори кои денеска ги презентираше СДСМ, а во кои станува збор за партизираното судство, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска договара со Блерим Беџети да ослободат едно место за судија од редовите ...

Заев: Ставрески барал дозвола од Јанкулоска да му загорчи живот на бивш колега

Локално - 19.03.2015

Ќе слушнете како министерот Зоран Ставрески за вработен во Министертвото за финансии кој конкурирал без дозвола за судија, бара дозвола од Гордана Јанкулоска да му го загорчи животот, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

БОМБА: Телефонските разговори објавени на Јутјуб!

Sky - 19.03.2015

Високи владини претставници ги влечеле сите конци во правосудството, објави на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев објави телефонски разговори од, како што рече, повеќе владини претставници, а тема на денешната „бомба“ беше ...

Латас: Заев уценува од опозиција, а што би правел на власт?

Пулс24 - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев: Прислушуваните амбасадори ги добија своите папки

Локално - 19.03.2015

Неколку амбасадори од неколку амбасади ги добија своите папки, рече лидерот на Зоран Заев и одби да одговори на прашањето кои биле двајцата американски амбасадори кои биле прислушувани. Претходно тој изјави дека имаат информации за најмалку шестмина ...

Заев: Мијалков во главна улога во именување на судии

Канал 77 - 19.03.2015

Во последниот сет снимки, според СДСМ, наводно Сашо Мијалков ги информира избраните судики, им ја соопштува убавата вест. Во првиот разговор, Мијалков, наводно и’ кажува дека ќе го памети денот, додека во втората информацијата и’ ја соопштува на ...

Заев ќе објави нова ,,бомба” денеска во 14:30

Фактор - 19.03.2015

Нова прес конференција на опозицијата е закажана да се одржи денеска во 14 : 30 часот во седиштето на СДСМ, каде ќе се обрати лидерот Зоран Заев. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските ...

ВО ЖИВО: Денеска ќе „пукне“ 12-та „бомба“ на Заев – во 14:30

Либертас - 19.03.2015

За денеска е најавена нова прес конференција на СДСМ, на која се очекува лидерот на партијата, Зоран Заев, да објави нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од власта, на кои се слуша за криминал и злоупотреби.

Објавена 12 „ бомба “ на Заев

Тера - 19.03.2015

„Ќе слушнете како се заглавуваат невини луѓе, како се креираат судбини за човечиња, како се местат судии и обвинители, како во партијата се договара избор на судии, како се нарачуваат пресуди и како се прават одмазднички планови за несовесните ...

(ВИДЕО) Бомба бр.12 – Заев: Судството е во рацете на Груевски, Мијалков и Јанкулоска! Местат обвинители и судии , ...

Либертас - 19.03.2015

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Ова што се случувало во Македонија, ова брутално, дрско и недозволиво по ниеден основ самоволие, на Никола Груевски, неговиот братучед ...

Нова „бомба“ во 14,30 на Бихаќка

Бриф - 19.03.2015

За денеска е најавена нова прес конференција на СДСМ, на која се очекува лидерот на партијата, Зоран Заев, да објави нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од ...

На прес-конференција на СДСМ, исто како на настан на Златна Зора

Пулс24 - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Заев сè понервозен по издишувањето на бомбите, незадоволното членство го прашува „И што сега?"

Вечер Прес - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

Заев: Објавуваме жална вест и одиме полека за граѓаните да останат на нога

Канал 77 - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, не ги кажа имињата на двајцата амрикански дипломати, кои биле прислушувани. Заев беше прашан, меѓу другото за коментар за улогата на странските експерти за случајот „Пуч“, кои беа бидат само набљудувачи.

(ВИДЕО ВО ЖИВО) 12-та бомба на Заев!

Бриф - 19.03.2015

Следете ја во живо прес конференцијата на СДСМ, на која ќе бидат презентирани нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од власта, на кои се слуша за криминал и ...

Закани, пцости и навреди кон новинарите на пресовите на СДСМ

Република - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Република - 19.03.2015

Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во дебатната емисија „Акцент“ на МРТ потенцира дека Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција, па праша како може аболициран човек како Заев да ...

(ВИДЕО) „Бомба 12“ на Заев насочена кон Правосудниот систем

Фактор - 19.03.2015

Опозицискиот лидер денеска ја објави таканаречената 12 по ред „бомба“. На прес конференцијата одржана во седиштето на СДСМ Зоран Заев, овој пат објави аудио разговори во кои, како што тврди покажале во чии раце е правосудниот систем во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Вечер Прес - 19.03.2015

Од партијата посочуваат дека Заев продолжува да и наштетува на државата и оти тоа го прави свесно, само за да се обиде да им го намали значењето на своите криминални и незаконски постапувања.

(Бомба 12) Заев: Во Македонија не се донесуваат судски пресуди, туку се нарачуваат

еМагазин - 19.03.2015

Тема на денешната прес конфренција на СДСМ, на која лидеот од седиштето на партијата, Зоран Заев презентираше нови 15 ауди снимки беше судството и состојбите во него. Според Зоран Заев, Никола Груевски, Сашо Мијалков и Гордана Јанкуловска е тројката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Република - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Заев презентира снимки за влијанија врз судството

Н.Македонија - 19.03.2015

Судството и состојбите во него беа темата на дванаесеттата прес-конференција од серијалот „бомби“ на опозицијата ДВАНАЕСЕТТА „БОМБА“ НА СДСМ Снимените разговори, вкупно 15 на број, вчера ги презентира лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од седиштето на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Конструкции и монтажи нема да го спасат Заев

Н.Македонија - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Lider - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се наоѓа во политички хаос

Lider - 19.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, наведува дека се поочигледно е дека тој покажува оти се наоѓа во политички хаос, притиснат од големите најави, од една страна, и нереализираните ветувања и ефекти ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Lider - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковско Езеро

Фокус - 18.03.2015

Понатаму во интервјуто, Заев вели дека ќе бидат објавени и снимки кои го покажуваат предавството на сегашната власт по однос на спорот за името на Македонија. Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа ...

Заев: Имаме снимки за страшниот случај кај Смилковско Езеро и за предавството на власта за името

МКД - 18.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Заев: Веруваме во разрешница во која Груевски ќе замине од политичката сцена

+инфо - 18.03.2015

Веруваме во конечна разрешница во која Никола Груевски ќе замине од политичката сцена, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џазира. Според него, однесувањето на премиерот е очекувано. - Ова е очекувана реакција од Груевски.

ВИДЕО Заев: Има закани по живот на опозиционери

+инфо - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира. - Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме. Имаме папки за слобода и демократија во кои има конкретни докази за работи кои се ...

Заев е соочен со цврсти докази за случајот „Поткуп“

Нетпрес - 18.03.2015

Со цврсти докази од кои нема бегање и кои ќе ги натераат да се срамат и најтврдокорните поддржувачи на Зоран Заев. Вака извори од истрагата велат дека тече предметот за поткупот од 200.000 евра.

Заев: Нема да ги бркаме од работа луѓето од јавната администрација

+инфо - 18.03.2015

Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира, откако ќе настапи смена на власта во земјава.

СДСМ молчи за случајот со поткупот, Заев параноично ја бара сламката за спас

Нетпрес - 18.03.2015

Веќе една недела СДСМ молчи по однос на случајот за кој е осомничен Зоран Заев поради примање поткуп во висина од 200.000 евра, објави Курир. Јавноста се уште не доби одговор од опозициската партија на главното прашање, зошто лидерот на СДСМ чекал ...

СДСМ една недела молчи за случајот со поткупот - доказите предизивикаа параноја кај Заев

Press24 - 18.03.2015

Веќе една недела СДСМ молчи по однос на случајот за кој е осомничен Зоран Заев поради примање поткуп во висина од 200.000 евра. Јавноста се уште не доби одговор од опозициската партија на главното прашање, зошто лидерот на СДСМ чекал една ипол ...

СДСМ се уште молчи за случајот со поткупот, доказите предизивикаа параноја кај Заев

Курир - 18.03.2015

Веќе една недела СДСМ молчи по однос на случајот за кој е осомничен Зоран Заев поради примање поткуп во висина од 200.000 евра. Јавноста се уште не доби одговор од опозициската партија на главното прашање, зошто лидерот на СДСМ чекал една ипол ...

Врие во СДСМ: Народот ја препозна фарсата на Заев кој остана без поддршка

Курир - 18.03.2015

Врие во СДСМ. И за раководството на опозициската партија е кристално јасно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај ...

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Макфакс - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана градоначалник

А1 On - 18.03.2015

„Локалните челници на СДСМ сакаат во Битола да го пресликаат неодговорното и нејасно однесување на Зоран Заев. Не веруваат во Обвинителството, ама поднесуваат кривични пријави до него. Ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана ...

Папки за двајца американски амбасадори и за бугарски дипломати во Скопје

+инфо - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Материјалите веќе им биле предадени на бугарските дипломати во Скопје, објави денеска бугарскиот дневен весник Труд .

Опозиционерите не се задоволни од „Бомбите“ на Заев

Сител - 18.03.2015

Жестоки расправии и кавги на раб на тепачка. Вака изгледа работната атмосфера во просториите на Бихаќка. Извори на Сител од СДСМ брифираат дека во опозицијата никој па дури ни самиот Заев не е задоволен од ефектот на бомбите.

Заев е соочен со цврсти докази за случајот „Поткуп“

Сител - 18.03.2015

Со цврсти докази од кои нема бегање и кои ќе ги натераат да се срамат и најтврдокорните поддржувачи на Зоран Заев. Вака извори од истрагата велат дека тече предметот за поткупот од 200.000 евра.

Членството на СДСМ разочарано од сценариото за „бомбата“?!

Алфа - 18.03.2015

„Бомбашкото“ сценарио ги скара социјалдемократите. Извори од Бихаќка откриваат дека по трибината на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на која присуствуваа околу 30 илјади граѓани, и по средбите на раководството со дипломатските претставници атмосферата во ...

Молк во СДСМ за скучајот со поткупот на Заев од 200 000 евра

Алфа - 18.03.2015

Молк во СДСМ за случајот поткуп од 200 илјади евра. Социјалдемократите сеуште не даваат одговор зошто Заев молчел и случајот го пријавил откако институциите го осомничија за примање поткуп.

Агенција Фокус: Прислушувани американски и бугарски амбасадори во Македонија

А1 On - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус , лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев признава дека биле прислушувани и бугарски и американски дипломати

МКД - 18.03.2015

Има снимки од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ за бугарската агенција „Фокус“ . Заев повторил дека на неколку амбасади во Скопје им биле предадени снимките од ...

Заев за бугарски „Фокус“: Имаме снимки за предавство на името и за Смилковско

Нова ТВ - 18.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција „Фокус“ вели дека опозицијата ќе објави снимки во кои ќе се чуе предавство на власта во врска со спорот за името и телефонски разговори за случајот „Монструм“, петкратното ...

Заев за бугарски Фокус: Прислушувани двајца американски амбасадори

Бриф - 18.03.2015

Во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, потврдил дека постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Република Македонија.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Либертас - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев: Ќе објавиме записи за предавство на власта во однос на името

Бриф - 18.03.2015

Ќе покажеме записи кои инкриминираат предавство на власта во однос на спорот за името на Македонија. Тоа го изјави во интервју за бугарската агенција “Фокус” лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев. “Ние ветивме дека се што поседуваме ќе објавиме.

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковското езеро и за предавство за името

Локално - 18.03.2015

Понатаму во интервјуто, Заев вели дека ќе бидат објавени и снимки кои го покажуваат предавството на сегашната власт по однос на спорот за името на Македонија. Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа ...

Заев: Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“

еМагазин - 18.03.2015

Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опзицијата. Зоран Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај Монструм

Либертас - 18.03.2015

Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опозицијата. Зоран Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Прислушувани и бугарски амбасадори во Скопје?!

Фактор - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Тоа го потврдил во интервју за бугарската агенција Фокус лидерот на СДСМ Зоран Заев. Според него сите записи на дипломатите им биле врачени лично, а овој ...

Заев: Имаме снимки за Смилковско Езеро и предавството на власта за името

МК News - 18.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“ , пренесува МКД.мк „Ќе објавиме сè што ...

Заев: Веруваме во разрешница во која Груевски ќе замине од политичката сцена

Локално - 18.03.2015

Веруваме во конечна разрешница во која Никола Груевски ќе замине од политичката сцена, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џазира. Според него, однесувањето на премиерот е очекувано. – Ова е очекувана реакција од Груевски.

Заев: Има закани по живот на опозиционери

Локално - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира. – Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме. Имаме папки за слобода и демократија во кои има конкретни докази за работи кои се ...

Заев: Нема да ги бркаме од работа луѓето од јавната администрација

Локално - 18.03.2015

Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира, откако ќе настапи смена на власта во земјава.

(ВИДЕО) Заев: Луѓето од јавната администрација нема да ги бркаме од работа

Либертас - 18.03.2015

-Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, откако ќе настапи смена на власта во земјава – најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју на ...

Паника во СДСМ: Народот не наседнува на фарсата на Заев

Пулс24 - 18.03.2015

Врие во СДСМ. И за раководството на опозициската партија е кристално јасно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај ...

(ВИДЕО) Заев: Опозиционери се соочуваат со закани по животот

Либертас - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери – изјави рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното интервју за Ал Џeзира. – Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме.

„Скромниот“ Груевски одби да се пресели во резиденцијата, а сега купува илјадници квадрати на Водно?!

Либертас - 18.03.2015

„Премиерот Никола Груевски одбива да се пресели во премиерската резиденција на Водно и планира за време на својот премиерски мандат да си остане дома, во станот каде што живееше и досега. Од неговиот кабинет велат дека премиерот не сака да им се ...

Прес конференцијата во живо ќе се емитува на ТВ Вис, најави Заев

Sky - 18.03.2015

Прес конференцијата која се очекува да започне, ќе се емитува на ТВ Вис, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев преку својот профил на ...

Три излези од кризата во која е СДСМ: 1. Автобуска станица 2. Железничка станица 3. Аеродром

Вечер Прес - 18.03.2015

Според извори од СДСМ, во партијата владеат жестоки разногласија, препирки и кавги по прашањето дали целосно ја промашија стратегијата. Социјалдемократите не можат да го најдат одговорот и причината за тоа што бомбите им одекнаа само во мали, за нив ...

Граѓаните го препознаа мрачното сценарио на Зоран Заев

Република - 18.03.2015

Раководството на СДСМ е свесно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана градоначалник

Локално - 18.03.2015

„Локалните челници на СДСМ сакаат во Битола да го пресликаат неодговорното и нејасно однесување на Зоран Заев. Не веруваат во Обвинителството, ама поднесуваат кривични пријави до него. Ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана ...

Сценариото на Заев не само што не даде резултати, туку и дополнително и нанесе штета на СДСМ

Денешен - 18.03.2015

Сценариото на Социјалдемократскиот сојуз за објавување на информации кои требаше да резултираат со промена на власта не само што не ги дадоа ефектите кои ги очекуваше опозицијата, туку тие дополнително му нанесоа штета на СДСМ.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Тера - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев го фаќа параноја, изгледа затоа СДСМ уште молчи за случајот со поткупот!

Пулс24 - 18.03.2015

Веќе една недела СДСМ молчи по однос на случајот за кој е осомничен Зоран Заев поради примање поткуп во висина од 200.000 евра. Јавноста се уште не доби одговор од опозициската партија на главното прашање, зошто лидерот на СДСМ чекал една ипол ...

Папки за двајца американски амбасадори и за бугарски дипломати во Скопје

Локално - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Материјалите веќе им биле предадени на бугарските дипломати во Скопје, објави денеска бугарскиот дневен весник Труд .

СДСМ се уште молчи за случајот со поткупот, доказите предизивикаа параноја кај Заев

Вечер Прес - 18.03.2015

Веќе една недела СДСМ молчи по однос на случајот за кој е осомничен Зоран Заев поради примање поткуп во висина од 200.000 евра Јавноста се уште не доби одговор од опозициската партија на главното прашање, зошто лидерот на СДСМ чекал една ипол година ...

АГЕНЦИЈА ФОКУС: Прислушувани американски и бугарски амбасадори!

Sky - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Ова во интервју за бугарската агенцијата Фокус го потврдил лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

еМагазин - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, пренесува Макфакс.

Заев да ги објави и своите разговори во целост

Дневник - 17.03.2015

- Тоа што Заев не го објави разговорот со мене од 14 февруари 2013 е уште еден доказ за неговата нечесна игра и намери - вели претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски за „Дневник“. Тој пред 5 дена, на прес-конференција побара од лидерот на СДСМ, ...

Груевски: Наводите на Заев за плацовите се целосно измислени

Дневник - 17.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацови и оти наводно сум сопственик на каков било плац или на каков било начин поседувам имот надвор од оној што е пријавен ...

Граѓаните не сакаат бесни и луди идеи

Дневник - 17.03.2015

Измина многу време откако бомбите на Зоран Заев почнаа да ни фрчат над главите. Првата бомба бла, бла, бла... Втората исто, третата, четвртата и сите други почнаа да заличуваат на невкусна турли-тава.

Селективност или тактика со бомбите?

Дневник - 17.03.2015

Десетина бомби досега се испукани на „Бихаќска“. Речиси секој втор ден лидерот на социјалдемократите Зоран Заев излегува на прес-конференција и со еуфорија, придружуван од членството и симпатизерите во партија обзнанува нови наводни афери за ...

Заев го информираше Рамон Абароа Каранза за политичката криза и можните излезни решенија

А1 On - 17.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија, Рамон Абароа Каранза. Политичката криза во Република Македонија и можните излезни решенија беа тема ...

Заев со шпанскиот амбасадор: Врвот на судството и обвинителството се под власта

+инфо - 17.03.2015

Објавувањето на Вистината за Македонија потврди дека првите луѓе на судството и обвинителството се под директна контрола на врвот на власта. Се потврди дека лошата состојба со медиумите е последица на воспоставената директна контрола на власта ...

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Кирилица - 17.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Купи ден – помини!

Локално - 17.03.2015

И во оваа пригода морам повторно да се навратам на очајот на Грујовата пропагандна машинерија… На почетокот смислија план дека ќе го „претркаат“ опозиционерското објавување на скандалите со прислушувањата со тоа што ќе направат компликувана и тешко ...

Демантот на Груевски треба да се стутка и да му се фрли пред Влада

Либертас - 17.03.2015

Груевски призна дека имал план да постане сопственик на градежна парцела на Водно. Доказ е што тој не го демантира разговорот од снимката што ја објави Зоран Заев на 15 овој месец а на која Груевски и Јанакивески разговараат за промена на ГУП и ДУП ...

Заев со шпанскиот амбасадор: Врвот на судството и обвинителството се под власта

Локално - 17.03.2015

Објавувањето на Вистината за Македонија потврди дека првите луѓе на судството и обвинителството се под директна контрола на врвот на власта. Се потврди дека лошата состојба со медиумите е последица на воспоставената директна контрола на власта ...

Заев се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија

Sky - 17.03.2015

Соопштение – средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев со амбасадорот на Кралството Шпанија во Р. Македонија, Рамон Абароа Каранза. Интегрален текст од соопштението на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила ...

Заев на средба со шпанскиот амбасадор: Потребен е нов ветер за иднината на Македонија

Либертас - 17.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со амбасадорот на Кралството Шпанија во Р. Македонија, Рамон Абароа Каранза. Политичката криза во Република Македонија и можните излезни решенија биле ...

Груевски: Наводите на Заев за плацевите се измислени и невистинити

Вест - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски одговори на обвинувањата за незаконски купен имот

Алсат-М - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски, денекса писмено одговори на вчерашните обвинувања дека незаконски купувал имот во Скопје, а на што посочи лидерот на СДСМ Зоран Заев при објавувањето на аудио снимките од десетата бомба.

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

24 Вести - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Заев повторно се појави пред јавен обвинител

24 Вести - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од неговиот адвокатски тим, денеска повторно се појави пред јавен обвинител од Одделот за организиран криминал, овој пат поради сомнеж за примање поткуп.

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Утрински - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Заев во Обвинителство за обидот за поткуп

Утрински - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од неговиот адвокатски тим, денеска повторно се појави пред јавен обвинител од Одделот за организиран криминал, овој пат поради сомнеж за примање поткуп.

Груевски демантира дека купувал парцели на Водно, Жерновски најавува иницијатива пред Уставниот

24 Вести - 16.03.2015

Целосно невистинити се објавените снимки од опозицијата, на кои според нив се слуша гласот на премиерот Груевски кој во разговор со министерот Јанакиески, договара купување градежни парцели на Водно за лични интереси, порача премиерот Никола ...

Заев пред обвинител за примање поткуп

Фокус - 16.03.2015

Заев за кратко време излезе од обвинителството со што се доби впечаток дека не давал исказ. Неофицијално ниту пак му биле презентирани доказите. Со повикот во обвинтиелството се потврдува дека и овој случај ќе се процесуира.

Груевски: Немам имот надвор од пријавениот во анкетниот лист

Вест - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски со соопштение ги демантираше тврдењата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека, преку офшор-компании од Белизе и од Лугано, купувал парцели на Водно. " Најостро ги демантирам како целосно невистинити наводите изјавени од Зоран ...

Груевски тврди дека нема парцели

Фокус - 16.03.2015

Овие наводи се целосно измислени и невистинити. Тоа се лаги и конструкции чија цел е јасна, а тоа е моја компромитација, како дел од сценариото кое овој човек го одработува „Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од ...

Груевски: Не поседувам плацеви на Водно

Фокус - 16.03.2015

„Тоа се лаги и конструкции чија цел е јасна, а тоа е моја компромитација, како дел од сценариото кое овој човек го одработува.“ Премиерот Никола Груевски денеска го демантираше Зоран Заев дека поседува градежни плацеви на Водно.

Заев: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Нова ТВ - 16.03.2015

Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на најголемата опозициона партија и на целата коалиција, коишто сме со исти ставови.

Груевски: Лаги се наводите на Заев дека сум купувал градежни плацови

Макфакс - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацови и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

А1 On - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски: Немам имот на Водно

МКД - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви, се вели во денешниот демант на премиерот Никола Груевски на вчерашната конференција за медиуми на претседателот на ...

ВИДЕО Заев за ХТВ: Наша цел е враќање на европските вредности

+инфо - 16.03.2015

Ова ќе трае се додека не се вратат слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на најголемата опозициона партија и на целата коалиција, коишто сме со исти ставови.

Заев: Никој од власта не е повикан на разговор во обвинителство

МКД - 16.03.2015

Никој, ниту Груевски, ниту Мијалков, ниту Горан Груевски, ниту Јанкулоска, ниту Јанакиески... никој од пријавените досега не е повикан во Јавното обвинителство да дава свој исказ, изјави денеска пред обвинителството Зоран Заев, претседателот на СДСМ.

Заев секој ден се демантира самиот себе

Сител - 16.03.2015

Зоран Заев се повеќе се заплеткува во своите лаги. Откако полицијата ја информираше јавноста дека струмичкиот градоначалник се сомничи за криминал тежок 200.000 евра, лидерот на СДСМ во свој стил, секој ден со различна изјава.

Заев пред обвинител за обидот за поткуп

Макфакс - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со неговиот адвокат, во понеделник, се појави пред јавен обвинител од Одделот за организиран криминал, поради сомнеж за примање поткуп. Пред само пет дена, Заев беше во обвинителството на распит поради случајот „Пуч“.

Граѓаните му порачаа на Заев дека стојат зад реформите на власта

Сител - 16.03.2015

Народот го сруши сценариото на Зоран Заев. Десетици илјади граѓани вчера кажаа гласно не на обидот на опозицијата со помош на странските служби да ја дестабилизира Македонија. Над 15.000 граѓани во спортскиот центар Борис Трајковски и двојно повеќе ...

Заев пред обвинител за обидот за поткуп

Кајгана - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со неговиот адвокат, денеска се појави пред јавен обвинител од Одделот за организиран криминал, поради сомнеж за примање поткуп. Пред само пет дена, Заев беше во обвинителството на распит поради случајот „Пуч“.

Со нови лаги Заев ги потврдува сомнежите за поткуп од 200.000 евра

Press24 - 16.03.2015

Нема крај на лагите на Зоран Заев. Опозицискиот лидер во Универзална сала пред своите симпатизери излажа дека уште минатиот понеделник поднел пријава дека му бил нуден поткуп. Потоа кажа дека пријава поднел подоцна, за вчера да ја смени приказната и ...

Нови контрадикторни изјави на Заев околу случајот со поткупот од 200 000 евра

Алфа - 16.03.2015

Откако Зоран Заев заработи кривична пријава за поткуп лидерот на СДСМ неколкупати излезе со контрадикторни изјави за случајот со 200.000 евра. За целиот скандал молчат и од неговата партија.

Заев пред Обвинителството за примање поткуп

Р.С.Европа - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев заедно со неговиот адвокатски тим денеска повторно беше во Јавното обвинителство поради сомненија за примање поткуп. Тој е осомничен дека примил поткуп од 200 илјади евра за приватизација на земјиште, односно дека како ...

Зоран Заев се појави пред обвинителот за случајот поткуп

+инфо - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од неговиот адвокатски тим, денеска се одзва на поканата на јавен обвинител од Одделот за организиран криминал поради обвинението за примање поткуп.

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Press24 - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

ГРУЕВСКИ: Наводите на Заев за плацевите се целосно измислени и невистинити

Телеграф - 16.03.2015

Премиерот ги демантира наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно купувал градежни плацеви и дека наводно е сопственик на било каков плац Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно ...

Со нови лаги Заев ги потврдува сомнежите за поткуп од 200.000 евра

Курир - 16.03.2015

Нема крај на лагите на Зоран Заев. Опозицискиот лидер во Универзална сала пред своите симпатизери излажа дека уште минатиот понеделник поднел пријава дека му бил нуден поткуп. Потоа кажа дека пријава поднел подоцна, за вчера да ја смени приказната и ...

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Макфакс - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.

Премиерот Груевски ги демантираше наводете на Заев за плацевите

Р.С.Европа - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски во пишаната изјава во врска со вчерашните обвинувања од лидерот на СДСМ, најостро ги демантираше како целосно невистинити наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно купувал градежни плацеви и дека наводно бил ...

Груевски тврди дека нема друг имот надвор од анкетниот лист

+инфо - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски: Наводите дека поседувам имот кој не е во мојот анкетен лист се измислени и невистинити

Курир - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски ги демантираше наводите изјавени од Зоран Заев дека купувал градежни плацеви и дека наводно бил сопственик на било каков плац кој не е пријавен во неговиот имотен лист, потенцирајќи дека овие наводи се целосно измислени и ...

Премиерот Груевски ги демантираше обвинувањата за купување плац на Водно

Нетпрес - 16.03.2015

Премиерот на Република Македонија испрати демант по прес-конференцијата на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова е интегралниот текст: Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал ...

(ВИДЕО) Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

А1 On - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, ...

Потсвеста на премиерот

Либертас - 16.03.2015

Од последниот говор на премиерот Никола Груевски, под наслагите на празна реторика и економски ветувања кои ги повторува со намера практично да ја корумпира јавноста да не го види криминалот кој се обелоденува преку „бомбите“, се извлекуваат неколку ...

Биле на баци рака во ДУИ, па извисиле кај странците

Вечер Прес - 16.03.2015

Според информациите на ВЕЧЕР, Заев пред дипломатите рекол дека негова единствена замисла за завршување на оваа кампања е преодна влада, но согласно новите околности рекол дека нема на ум друго решение и не знае каков би можел да биде крајот на ...

Груевски го демантира Заев

Канал 77 - 16.03.2015

-Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски знаел дека Заев има докази за плац на Водно?

Либертас - 16.03.2015

Премиерот Груевски по вчера објавената “бомба“ за земјиште од 14 илјади квадрати кое го купил за да гради хациенда, денеска излезе со демант до медиумите во кој тврди дека наводите на Заев се невистинити: - Најостро ги демантирам, како целосно ...

Груевски ги демантира наводите на Заев

Фактор - 16.03.2015

Премиерот Груевски преку соопштение до јавноста ги демантираше наводите изјавени од Зоран Заев дека купувал градежни плацеви и дека наводно бил сопственик на било каков плац кој не е пријавен во неговиот имотен лист, истакнувајќи ги наводите на Заев ...

Зошто Груевски не каже кои се странските служби, која им е целта, кој тоа сака преку Заев да ни го промени името?

Локално - 16.03.2015

Лицето Зоран Заев одработува агенда која не ја разбира – рече Груевски. Ако Груевски ја разбира таа агенда тогаш зошто не ја објасни и не каже кои странски служби стојат зад неа, која им е целта, кој тоа сака преку Заев да ни го промени името? Или ...

Купи ден – помини!

Либертас - 16.03.2015

И во оваа пригода морам повторно да се навратам на очајот на Грујовата пропагандна машинерија… На почетокот смислија план дека ќе го „претркаат“ опозиционерското објавување на скандалите со прислушувањата со тоа што ќе направат компликувана и тешко ...

Со нови лаги Заев ги потврдува сомнежите за поткуп од 200.000 евра

Пулс24 - 16.03.2015

Нема крај на лагите на Зоран Заев. Опозицискиот лидер во Универзална сала пред своите симпатизери излажа дека уште минатиот понеделник поднел пријава дека му бил нуден поткуп. Потоа кажа дека пријава поднел подоцна, за вчера да ја смени приказната и ...

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Локално - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). Ви пренесуваме дел од интервјуто: „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија.

Груевски: Немам имот на Водно

еМагазин - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацови и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски со демант: Наводите дека поседувам имот кој не е во мојот анкетен лист се измислени и невистинити

Пулс24 - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски ги демантираше наводите изјавени од Зоран Заев дека купувал градежни плацеви и дека наводно бил сопственик на било каков плац кој не е пријавен во неговиот имотен лист, потенцирајќи дека овие наводи се целосно измислени и ...

Заев: Наша цел е европските вредности да се вратат во земјата!

Фактор - 16.03.2015

Опозицискиот лидер денеска даде интервју за националната Хрватска радио телевизија (HRT). Тој во интервјуто посчи дека ваквата состојба во земјава ќе трае додека не се врати слободата. „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и ...

Демант од премиерот Никола Груевски

Sky - 16.03.2015

- Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Заев за ХРТ: Ќе се објавуваат материјали се додека не се врати слободата и демократијата

еМагазин - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Денешен - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Груевски: Наводите дека поседувам имот кој не е во мојот анкетен лист се невистинити и измислени

Република - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски ги демантираше наводите изјавени од Зоран Заев дека купувал градежни плацеви и дека наводно бил сопственик на било каков плац кој не е пријавен во неговиот имотен лист, потенцирајќи дека овие наводи се целосно измислени и ...

(ВИДЕО) Заев за ХРТ: Ова ќе трае се додека не се вратат слободата и демократијата во Македонија

Либертас - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, ...

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Локално - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...

Заев пред обвинител за примање поткуп

Локално - 16.03.2015

Заев за кратко време излезе од обвинителството со што се доби впечаток дека не дал исказ. Неофицијално ниту пак му биле презентирани доказите. Со повикот во обвинтиелството се потврдува дека и овој случај ќе се процесуира.

ЗАЕВ ЗА ХРТ: ОВА ќе трае додека не се врати СЛОБОДАТА! (ВИДЕО)

Sky - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија. „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на ...

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Тера - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.

Груевски демантира дека купувал градежни плацеви

Бриф - 16.03.2015

Премиерот Никола Груевски ги демантираше наводите изјавени од Зоран Заев дека купувал градежни плацеви и дека наводно бил сопственик на било каков плац кој не е пријавен во неговиот имотен лист, потенцирајќи дека овие наводи се целосно измислени и ...

Груевски: Немам имот на Водно

Тера - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви, се вели во денешниот демант на премиерот Никола Груевски на вчерашната конференција за медиуми на претседателот на ...

Зоран Заев се појави пред обвинителот за случајот поткуп

Либертас - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од неговиот адвокатски тим, денеска се одзва на поканата на јавен обвинител од Одделот за организиран криминал поради обвинението за примање поткуп.

Заев повторно пред Јавен обвинител

Sky - 16.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со својот адвокатски тим, денеска повторно се појави пред надлежен јавен обвинител од Одделот за организиран криминал, а во врска со случајот во кој е осомничен за примање поткуп, јавува телевизијата „24 Вести“.

Груевски: Наводите на Заев за плацевите целосно измислени и невистинити

Lider - 16.03.2015

Најостро ги демантирам, како целосно невистинити, наводите изјавени од Зоран Заев за тоа дека наводно сум купувал градежни плацеви и дека наводно сум сопственик на било каков плац, или пак на било каков начин поседувам имот надвор од оној кој е ...