TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Канал5 - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

24 Вести - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

А1 On - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Алфа - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани конечно добија вода за пиење

Press24 - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

По три дена кавадарчани конечно добија вода

Економски - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

НА ЖЕШТИНИТЕ: Кавадарчани по три дена добија вода

Телеграф - 28.07.2013

Работевме напорно, максимално бевме ангажирани и најпосле го отстранивме дефектот, соопшти доцна синоќа раководителот на работната единица на Водовод и канализација при ЈП „Комуналец” Околу три ...

Кавадарчани конечно, по три дена, добија вода за пиење

Сител - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Бриф - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Локално - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

3.000 кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Sky - 28.07.2013

По три дена, околи 3.000 кавадарчани повторно добија вода, откако истата беше прекината поради дефект на водоводот. - Стануваше збор за голем дефект за кој беа неопходни големи земјени работи.

Кавадарчани добија вода

Република - 28.07.2013

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење. Според комуналното претпријатие посочуваат на голем дефект за кој било неопходна долга поправка.

Од чешмите на кавадарчани конечно потече вода

Фактор - 28.07.2013

Откако поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода, околу три илјади кавадарчани денеска добија вода за пиење, информира Cител телевизија.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Н.Македонија - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Кавадарчани по три дена добија вода за пиење

Идивиди - 28.07.2013

Околу три илјади кавадарчани конечно добија вода за пиење откако претходно поради голем дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

По три дена Кавадарци доби вода за пиење

Lider - 28.07.2013

Околу 3000 жители од Кавадарци конечно добија вода за пиење, откако претходно како резултат на дефект во водоводниот систем три дена останаа без вода.

Три дена без вода за пиење на температури близу 40 степени

+инфо - 27.07.2013

Жителите од висока зона-Запад во Кавадарци, селата Возарци и Шивец и комбинатот Фени индустри, веќе трет ден се без вода за пиење, јавува „Дума“ .

Дел од граѓаните на Кавадарци два дена без вода

А1 On - 26.07.2013

Голем дефект на водоводна цевка фи 150 ги остави два дена без вода за пиење кавадарчани кои живеат во високата зона на градот, запад, жителите на селата Шивец и Возарци, како и комбинатот „Фени”.

Кавадарчани два дена без вода за пиење

Press24 - 26.07.2013

Голем дефект на водоводна цевка фи 150 ги остави два дена без вода за пиење кавадарчани кои живеат во високата зона на градот, запад, жителите на селата Шивец и Возарци, како и комбинатот „Фени”.

Дел од граѓаните на Кавадарци два дена без вода

Сител - 26.07.2013

Голем дефект на водоводна цевка фи 150 ги остави два дена без вода за пиење кавадарчани кои живеат во високата зона на градот, запад, жителите на селата Шивец и Возарци, како и комбинатот „Фени”.

Жителите на Центар утре без вода за пиење

Press24 - 23.07.2013

Утре поради дефект на вентил во шахтата од Ф-2 цола на улица Македонија во Центар, граѓаните ќе останат без вода. Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од кула 8,ул.Даме Груев блок 3 и ...

И утре Бел Камен без вода

+инфо - 23.07.2013

Поради уличен дефект на улицата Бел Камен, утре од 9 часот наутро, па сè до санирање на дефектот без вода ќе бидат жителите на оваа улица од населбата Радишани, соопшти Регионалниот центар за ...

Без вода утре делот околу хотел Бристол

+инфо - 23.07.2013

Поради поправка на дефект на вентил во шахта на улицата Македонија, утре без вода од 9 часот ќе бидат кула 8, ул.Даме Груев блок 3 и Шпаркасе Банка, во близина на сега затворениот хотел „Бристол“.

Утре без вода жителите од Бел Камен

+инфо - 22.07.2013

Поради промена на регулатор во шахта на улицата Бел Камен, утре од 9 часот па сè до санирање на дефектот, без вода ќе останат жителите на оваа улица од општина Бутел, соопшти Центарот за управување ...

Жителите на Бутел утре ќе останат без вода за пиење

Press24 - 22.07.2013

На ден 23.07.2013 година, во вторник, поради промена на регулатор во шахта од Ф - 80 мм на ул.Бел Камен, во периодот од 09.00 часот па се до санирање на дефектот без вода ќе останат корисниците од ул.