TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: променливо облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 19.06.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервал од 6 до 14, а ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно и облачно

МКД - 12.06.2016

Времето денеска претпладне ќе биде сончево претпладне, а во попладневните часови нестабилно и облачно. Врнежи, проследени со умерена појава на грмежи се очекуваат во поголем дел од земјава, но пред се во северните и западните краишта.

Топло со пороен дожд и грмежи попладне

Популарно - 12.06.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Времето денеска: Пороен дожд со грмежи

А1 On - 12.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Облачно со сончеви периоди

+инфо - 23.09.2017

Од утре следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ...

Претпладне сончево, попладне со дожд

Тера - 11.06.2018

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8 Утринските од 11 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 34 степени.

Утре попладне ќе има невреме

Либертас - 12.06.2016

Утре претпладне ќе биде малку до умерено облачно на североисток со услови за краткотраен дожд. Попладне ќе биде променливо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови.

Попладнево невреме со пороен дожд и грмежи

Курир - 12.06.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Утре облачно со услови за дожд

Канал5 - 12.06.2016

Претпладне малку до умерено облачно на североисток со услови за краткотраен дожд. Попладне ќе биде променливо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови.

Прогноза за недела, врнежи попладне

МетеоПро - 12.06.2016

Недела ќе биде ден кој што ќе помине во сончево време претпладне, додека попладне нестабилната атмосфера ќе го биде главна метео одлика. Врнажи, проследени со умерена појава на грнежи се очеква во поголем дел од земјава, но пред се во северните и ...

Попладнево невреме со пороен дожд и грмежи

МК News - 12.06.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Нема спас од дождот - погледнете какво време не очекува оваа недела

Press24 - 12.06.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Какво време не очекува денес и во наредните неколку дена?

Скопје инфо - 17.07.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 25 до 32 степена.

Времето топло, попладне дожд и грмежи

Нетпрес - 12.06.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Денеска променливо облачно со сончеви периоди

Република - 12.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Облачно време со сончеви периоди

ТВ21 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Времето денеска сончево претпладне, нестабилно попладне

Мета - 12.06.2016

Времето денеска ќе биде сончево претпладне, но нестабилно и облачно во попладневните часови. Врнежи, проследени со умерена појава на грмежи се очекуваат во поголем дел од земјава, но пред се во северните и западните краишта.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Пулс24 - 23.09.2019

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државава. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Променливо облачно време, попладне дожд

Lider - 12.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

ЦЕЛОСНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Попладне очекувајте...

Пулс24 - 12.06.2016

ЦЕЛОСНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Попладне очекувајте... Во текот на денот во Македонија времето беше сончево со слаб ветер. Но, во попладневите часови не очекува целосна промена. Притоа Македонија ќе биде зафатена од пороен дожд кој ќе биде проследен со ...

Попладнево нестабилно со пороен дожд и грмежи

Сител - 12.06.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Денеска температура до 32 степени

Либертас - 11.06.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Локална облачност, особено над планинските предели ќе има попладне, но речиси без никакви услови за дожд. Дневната температура ќе се искачи до максимални 32 Целзиусови степени.

Сончево со температура до 27 степени

Тера - 11.06.2016

Сончево ќе биде во најголем дел од денот. Локална облачност, особено над планинските предели ќе има попладне, но без услови за дожд. Ќе биде умерено топло, речиси идентично на петок. Максималната вредност на температурата ќе биде во границите од ...

Утре очекувајте дожд, од среда топло со зголемување на температурите

Здравство24 - 11.06.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно со сончеви периоди

Телеграф - 11.06.2016

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди , а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните ...

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Канал5 - 11.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Времето во сабота

МетеоПро - 11.06.2016

Денешниот ден ќе ни пружи релативно добри метео услови. Генерално сончево ќе биде во најголем дел од денот. Локална облачност, особено над планинските предели ќе има попладне, но речиси ез никакви услови за дожд.

Попладнево подгответе се за вистинска бура

Репортер - 11.06.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Времето денеска сончево и топло

Мета - 16.07.2018

Денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе достигне до 8 степени, а максималната дневна температура на некои места ќе достигне и до 22 Целзиусови степени. Исто време нè очекува за време на викендот.

Од утре повторно невреме

МК News - 11.06.2016

До вторник во попладневните часови ќе има локален развој на нестaбилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од среда сe очекува стабилизирање и затоплување на времето.

Пороен дожд во Македонија

Press24 - 11.06.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови на повеќе места ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено во северните и во источните делови од земјата.

Претпладне сончево и топло време, попладне локален дожд, топол викенд

МКД - 10.06.2016

Денеска времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Викенд временска прогноза и какво време да очекуваме од наредната недела

Факултети - 10.06.2016

Денес е петок, 10 јуни 2016 година, 162-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:11 часот. Денот ќе трае 15 часа и 18 минути. Ова утро во поголем дел од Македонија имаме умерено облачно време со сончеви периоди, а само во еден ...

Денеска попладне пороен дожд

Либертас - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Денеска попладне пороен дожд

А1 On - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Популарно - 06.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и северните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 25 до 32 степена.

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Кајгана - 10.06.2016

Денеска во Македонија претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени, ...

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Идивиди - 10.06.2016

Скопје, 10 јуни 2016 (МИА) - Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

Тера - 10.06.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Попладне се очекува промена на состојбата, односно променливо и нестабилно облачно време, со локален пороен дожд, грмежи и со засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Точка - 10.06.2016

Во петок во Македонија, претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови ...

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Алфа - 10.06.2016

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Телеграф - 10.06.2016

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а дневната од 22 до 28 степени Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмотевици и ...

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Канал5 - 10.06.2016

Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Сончево и топло време, попладне пороен дожд

Курир - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сонце, попладне дожд – за викендот стабилно и потопло

Шеталиште - 10.06.2016

Денес во Македонија, претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени, ...

Денес ќе биде сончево и топло

Вечер - 10.06.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Сончево и топло време, попладне пороен дожд

Вистина.мк - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Облачно и денеска, па се до…

За Се - 10.06.2016

Денеска е петок, 10 јуни 2016 година, 162-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 204 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 8 минути. Денов трае 15 часа и 10 минути.

Претпладне сончевоо, попладне локален пороен дожд и грмежи

Макфакс - 10.06.2016

Во петок во Македонија, претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови ...

Попладне нестабилно со локален пороен дожд

Република - 10.06.2016

П ретпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Тридневна временска прогноза: Што ќе се случува со времето?

Press24 - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Попладне очекувајте пороен дожд

Нетпрес - 27.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Како што информираат од УХМР, во текот на денешниот ден ќе дува умерен ветер од северозападен правец.Температурата ...

Викенд временска прогноза и какво време да очекуваме наредната недела

Република - 10.06.2016

Денес е петок, 10 јуни 2016 година, 162-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:11 часот. Денот ќе трае 15 часа и 18 минути. Ова утро во поголемиот дел од Македонија времето е умерено облачно време со сончеви периоди, а само ...

Kакво време да очекуваме од наредната недела?

Скопје инфо - 10.06.2016

МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА - Во Македонија во сабота се очекува преодна стабилизација на времето, и ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Максималните температури од 22 до 32 степени.

Сончево и топло време, попладне дожд

ТВ21 - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

Мета - 10.06.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне се очекува промена на состојбата, односно променливо и нестабилно облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

(ВИДЕО) Ништо од сончањето за викенд – Стигнуваат дождови – Еве кога повторно ќе ни се врати сонцето

Репортер - 10.06.2016

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, а во попладневните и вечерните часови облачно и нестаболно со локални врнежи од дожд и грмотевици. Како што соопштија од Метеоролошкиот завод, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, после пладне во ...

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Канал 77 - 10.06.2016

Денеска во Македонија претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени, ...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Викендов нѐ очекува...

Пулс24 - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Сончево и топло време, попладне пороен дожд

Lider - 10.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне сончевоо, ПОПЛАДНЕ ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Exclusive.mk - 10.06.2016

Денес во Македонија, претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени, ...

Времето денес ќе биде сончево и топло

Сител - 29.04.2018

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Според Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 24 до 29 степени. Во Скопје слично време со температура до 28 степени и со УВ-индекс 7.

Претпладне облачно, попладне со локални врнежи и грмежи

МКД - 09.06.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималните дневни температури ќе се движат во интервал од 18 до 27 Целзиусови степени.

Временска прогноза за викендот што следува

Факултети - 04.05.2017

Денес е четврток, 4 мај 2017 година, 124-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:21, а ќе зајде во 19:38 часот. Денот ќе трае 14 часа и 17 минути. И денеска денот го започнуваме со ведро и топло утро.

Денеска услови за дожд

А1 On - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Популарно - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Претпладне сонце, попладне дожд

+инфо - 09.06.2016

Минималната температура ќе се движи од 8 до 14 степени, а максималната од 22 до 27 степени. Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во ...

Облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Кајгана - 09.06.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 7 до 13 Целзиусови степени, додека дневните ќе ...

Сончево време со температури до 25 степени

Тера - 17.03.2019

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени. Утре и во вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време.

Утре сончево, а попладне пороен дожд

Здравство24 - 09.06.2016

ВРЕМЕТО УТРЕ Сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7 Т-мин. од 8 до 14 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 22 до 27 ...

Сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Точка - 09.06.2016

Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 7 до 13 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до ...

Претпладне сончево, попладне дожд

Курир - 15.05.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен дожд особено на запад, каде што е можна појава и на ретки грмежи и повремено умерени врнежи.

Претпладне сончево, попладне нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и ветер

Канал5 - 09.06.2016

Сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде од 8 до 14 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот ...

Денеска сончево со умерена облачност со услови за попладневен дожд

Шеталиште - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Викенд прогноза – Еве какво ќе биде времето

МК News - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Попладнево подгответе се за вистинско невреме

Репортер - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денеска малку, утре многу дожд. За викендов…

За Се - 09.06.2016

Денеска е четврток, 9 јуни 2016 година, 161-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 205 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути. Денов трае 15 часа и 9 минути.

Тридневна прогноза: Планирате нешто за викенд? - еве какво ќе биде времето

Press24 - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне дожд

Вистина.мк - 15.05.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен дожд особено на запад, каде што е можна појава и на ретки грмежи и повремено умерени врнежи.

Претпладне сончево со температура до 27 степени, попладне дожд

Нетпрес - 09.06.2016

Во претпладневните часови не очекува сончево време со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Макфакс - 09.06.2016

Променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 7 до 13 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до ...

Претпладне сонце, попладне дожд

ТВ21 - 09.06.2016

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Mаксималната температура ќе се движи од 22 до 27 степени.

Нова промена на времето – погледнете што не очекува

Република - 09.06.2016

На Балканот од утре пред попладне ќе биде претежно сончево, а после пладне и навечер ќе биде променливо облачно и нестаболно со локални врнежи од дожд и грмежи. Како што соопштуваат метролозите, ќе дува слаб југоисточен ветер.

Од утре ќе имаме нова промена на времето - погледнете што не очекува

Press24 - 09.06.2016

На Балканот од утре пред попладне ќе биде претежно сончево, а после пладне и навечер ќе биде променливо облачно и нестаболно со локални врнежи од дожд и грмежи. Како што соопштуваат метролозите, ќе дува слаб југоисточен ветер.

Сончево време со температура до 28 степени

Мета - 09.06.2016

Претежно сончево и свежо утро имаме денеска во Македонија, со утринска температура која е пониска од вообичаените за овој период од годината. Околу пладне, прво во западните, а потоа и во другите предели ќе има зголемување на облачноста, која во ...

Метеоролозите најавуваат пороен дожд и грмотевици

Press24 - 09.06.2016

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7 Т-мин. од 8 до 14 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 22 ...

Какво ќе биде времето денес и во наредните денови?

Пулс24 - 25.10.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во одделни котлини и речни долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот се очекува да се намалува облачноста.

Претпладне сончево, попладне дожд

Lider - 09.06.2016

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Најава за пороен дожд и грмотевици!

Пулс24 - 09.06.2016

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 14, а дневната највисока температура на воздухот ќе се ...

Викенд прогноза - Еве какво ќе биде времето

Сител - 09.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Времето денеска сончево со малку облаци

Р.С.Европа - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Сончево со услови за локална нестабилност

МКД - 08.06.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Попладне во јужните делови ќе има локална појава на пороен дожд и ретки грмежи.

Временска прогноза до крајот на неделата

Факултети - 07.12.2016

Денес е среда, 7 декември 2016 година, 342-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:42, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 25 минути. Во утринските часови по котлините имаме појава на магла, која со првите сончеви зраци ќе започне да ...

Сончево со мала облачност и слаб ветер

Популарно - 11.07.2018

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Сончево претпладне, пороен дожд попладне

+инфо - 08.06.2016

Максималните дневни температури ќе се движат од 20 до 26 Целзиусови степени. Сончево време не очекува денеска со можни промени во попладневните часови кога во јужните делови на земјава ќе има локална појава на пороен дожд и ретки грмежи.

Сончево време со температура до 26 степени, попладне дожд

Курир - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Утре претпладне сончево, попладне зголемување на облачноста која ќе донесе локален пороен дожд

Канал5 - 08.06.2016

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Нека не ве лажат утрешните облаци, УВ индексот е силен

Република - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе се зголеми облачноста и во јужните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Сончево време со температура до 26 степени, попладне дожд

Вистина.мк - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Попладне невреме

Репортер - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Денеска умерено облачно, но утре и задутре…

За Се - 08.06.2016

Денеска е среда, 8 јуни 2016 година, 160-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 206 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути. Денов трае 15 часа и 9 минути.

МЕСЕЧНА ПРОГНОЗА: Не чекаат многу пресврти со времето

Press24 - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Сончево со температура до 26 степени, попладне дожд

Нетпрес - 08.06.2016

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец не очекува во текот на денешниот ден. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Временска прогноза до крајот на неделата

Скопје инфо - 17.05.2017

Денес е среда, 17 мај 2017 година, 137-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:07, а ќе зајде во 19:51 часот. Денот ќе трае 14 часа и 44 минути. Ова утро во Македонија имаме умерено облачно време со повремени сончеви периоди, ветровито и посвежо ...

Сончево до умерено облачно со услови за локална нестабилност

Кумановски м. - 08.06.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне во јужните делови ќе има локална појава на пороен дожд и ретки ...

Подгответе се - времето повторно со нови изненадувања

Press24 - 08.06.2016

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Т-мин.

Времето денеска повторно променливо, а утре...

Пулс24 - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Еве какво време не очекува денеска?

Lider - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Сончево со мала до умерена облачноста

Exclusive.mk - 05.07.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачноста. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Не чекаат многу пресврти со времето - Погледнете какво ќе биде до крајот на месецот

Сител - 08.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Време: Претпладне сончево, попладне нестабилно

Алсат-М - 24.05.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб западен, а во источните делови умерен северозападен ветер. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Временска за 7 јуни: Ветровито и топло

Хитпортал - 07.06.2016

Денес е вторник, 7 јуни 2016 година, 159-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 15 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно облачно време.

Сончево со попладневни локални врнежи од дожд

МКД - 20.07.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за времето во наредните неколку денови

Факултети - 07.06.2016

Денес е вторник, 7 јуни 2016 година, 159-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 15 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно облачно време.

Сончево со умерена облачност, попладне на југоистокот со дожд и грмежи

Кајгана - 07.06.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните делови со пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 30 степени.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Популарно - 07.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и засилување на ветерот.

Сончев ден, попладне малку дожд

+инфо - 07.06.2016

Слична е прогнозата за времето и за в четврток и петок кога дневните температури ќе се движат од 20 до 27 и од 22 до 28 степени. Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во југоисточните делови ќе има ...

Секој ден со дожд

Тера - 07.06.2016

Денеска во Битола сончево времете со попладневна поголема облачност и можни врнежи од дожд. Дневната темпратура до 25 степен. Четврток, петок и сабота сончево време со умерена облачност и можност за краткотраен дожд.

Сончево со умерена облачност, попладне на југоистокот со пороен дожд и грмежи

Точка - 07.06.2016

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните делови со пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 30 степени.

Денеска не очекува променливо време

Канал5 - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе им а изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи . Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Сончево и топло време, попладне повторно нестабилно со дожд

Курир - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи . Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Од утре попладне пороен дожд и грмежи, викендов затоплување

Точка - 07.06.2016

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови. Во четврток и петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе биде на повеќе места, особено во западните делови од земјава.

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Шеталиште - 07.06.2016

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните делови со пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 30 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Неколкудневна прогноза

Локално - 07.06.2016

Денеска е вторник, 7 јуни 2016 година, 159-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 15 минути. Изутрината во Македонија имаме претежно облачно време.

Времето денеска сончево со услови за пороен дожд

Орбис - 07.06.2016

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и со грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер, кој на моменти ќе достигнува до ...

Сончево со умерена облачност, попладне на југоистокот со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 07.06.2016

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните делови со пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 30 степени.

Времето денеска сончево со услови за пороен дожд

Мета - 07.06.2016

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе достигнува до околу ...

Дожд, грмежи и студено време за Јуни

За Се - 07.06.2016

Денеска е вторник, 7 јуни 2016 година, 159-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 207 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 6 минути. Денов трае 15 часа и 8 минути.

Сончево и топло време, попладне повторно нестабилно со дожд

Вистина.мк - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи . Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Репортер - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе им а изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи . Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Сончево и топло пртепладне, попладне дожд

Нетпрес - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој ...

Влажен бран над Македонија: Дожд, грмотевици и силен ветар

Press24 - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе им а изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи . Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд со грмежи

Вечер - 07.06.2016

Времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во југоисточните делови ќе има пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. Максималните дневни температури ќе се движат од 20 до 30 степени, и тоа: во Скопје 26 ...

Прогноза за времето во наредните неколку денови

Скопје инфо - 07.06.2016

Денес е вторник, 7 јуни 2016 година, 159-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 15 часа и 15 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно облачно време.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд со грмежи

Република - 07.06.2016

Времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во југоисточните делови ќе има пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. Максималните дневни температури ќе се движат од 20 до 30 степени, и тоа: во Скопје 26 ...

Засилен ветер и дожд и грмотевици во попладневните часови

Кумановски м. - 07.06.2016

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе им а изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре попладне пороен дожд и грмежи, викендов затоплување

Нетпрес - 07.06.2016

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови. Во четврток и петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе биде на повеќе места, особено во западните делови од земјава.

Следните два дена нестабилно време, а викендот целосна промена

Република - 07.06.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови на земјава.

Времето денеска: Сончево со краткотраен пороен дожд

Канал 77 - 07.06.2016

Денеска во Македонија не’ очекува сончево време со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи. Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ...

Времето сончево, а попладне...

Пулс24 - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи . Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Сончево и топло, попладне повторно нестабилно со дожд

Lider - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи . Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Сончево со умерена облачност, попладне ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Exclusive.mk - 07.06.2016

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните делови со пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 30 степени.

Од утре попладне пороен дожд и грмежи, викендов затоплување

Exclusive.mk - 07.06.2016

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи во јужните делови. Во четврток и петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе биде на повеќе места, особено во западните делови од земјава.

Спремете се за невреме: Дожд, грмотевици и силен ветар до крајот на неделата

Сител - 07.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе им а изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дож и грмежи . Ќе дува умерен а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе ...

Временска за 6 јуни: Попладне нестабилно со врнежи од дожд

Хитпортал - 06.06.2016

Денес е понеделник, 6 јуни 2016 година, 158-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 4:58, а ќе зајде во 20:07 часот. Денот ќе трае 15 часа и 15 минути. Врнежите од дожд кои во вчера навечер и во текот на ноќта ја зафатија источната поливина на ...

Неделна временска прогноза: Какво време да очекуваме во текот на оваа работна недела?

Факултети - 06.02.2017

Денес е понеделник, 6 февруари 2017 година, 37-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:36, а ќе зајде во 16:59 часот. Денот ќе трае 10 часа и 23 минути. САТЕЛИТСКА СЛИКА – Облачно и над просечно топло утро имаме денеска во Македонија, па слободно ...

И во наредните денови нестабилно и свежо време

Тера - 06.06.2016

Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период од годината, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со појава на краткотраен пороен дожд, ...

И во наредните денови нестабилно и свежо време

Точка - 06.06.2016

Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период од годината. Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период ...

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со краткотраен пороен дожд

Телеграф - 06.06.2016

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 23 до 30 степени Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилна облачност која ќе биде ...

Сончево наутро, дожд попладне

За Се - 06.06.2016

Денеска е понеделник, 6 јуни 2016 година, 158-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 208 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 4 часот и 59 минути, а ќе зајде во 20 часот и 6 минути. Денов трае 15 часа и 7 минути.

И во наредните денови нестабилно и свежо време

Нетпрес - 06.06.2016

Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период од годината, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со појава на краткотраен пороен дожд, ...