TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За кого работи Црвенковски?

Вечер Прес - 31.10.2010

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од очигледното прекршување на законите од страна на Бранко Црвенковски и неговиот Кабинет додека тој ја извршуваше функцијата претседател на Република Македонија, функција ...

ВМРО-ДПМНЕ - „надеж“ Е мега - криминал на Црвенковски

Телма - 30.10.2010

Во врска со случајот „Надеж“ Зоран Ставрески, во функција на член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска изјави дека се работи за голем криминал на Бранко Црвенковски во времето кога ја извршувал функцијата ...

Црвенковски: Да можев, ќе потрошев и повеќе

Дневник - 30.10.2010

Да имав повеќе пари во претседателскиот буџет и тие ќе ги дадев за да се спротивставам на штетната политика на премиерот Никола Груевски, одговори вчера лидерот на СДСМ и поранешен шеф на државата ...

Црвенковски прашува колку вреди потписот на Груевски?

Утрински - 30.10.2010

Експретседателот Бранко Црвенковски на вчерашната прес-конференција потврди дека неговиот кабинет склучил тригодишен договор со тројца словенечки експерти за ПР-стратегија во вредност од 340.000 ...

ВМРО-ДПМНЕ згрозена од прекршувањето на законите во врска со мегаскандалот „Надеж“

Сител - 30.10.2010

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од очигледното прекршување на законите од страна на Бранко Црвенковски и неговиот Кабинет додека тој ја извршуваше функцијата Претседател на Република Македонија, функција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски заговара насилно рушење на власта

Нетпрес - 30.10.2010

Нова политика и нови луѓе се потребни, класичните медиуми се корумпирани, да се организира побуна на младите пензионери и синдикати, да се посетат соседните земји се дел од советите што му ги давале ...

ВМРО ДПМНЕ - Црвенковски сака насилно да ја руши власта

Inpress - 30.10.2010

Скопје, 30. октомври 2010 (ИНПРЕС) Република Македонија ја тресе веќе цела една недела, голема афера поврзана со г. Бранко Црвенковски и нарачаната студија за ПР материјал за кариерата на г.

ВМРО-ДПМЕН: Црвенковски со народни пари води партиски кампањи и ги злоупотребува младите

Форум - 30.10.2010

Вицепремиерот Ставрески го обвини опоицискиот лидер дека манипулира со јавност без морал, кога тврди дека ги оставил документите во архивите на државата, затоа што доколку документите исчезнеле од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски заговарал насилно рушење на институциите

Макфакс - 30.10.2010

ПР - стратегијата „Надеж“ на поранешниот претседател на република Македонија, Бранко Црвенковски, за која потрошил 34.000 евра заговара поништување на слободно изразената волја на граѓаните, заговара ...

Ставрески: „Надеж“ , умирање на надежта за изградба на демократки систем

Курир - 30.10.2010

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од очигледното прекршување на законите од страна на Бранко Црвенковски и неговиот Кабинет додека тој ја извршуваше функцијата Претседател на Република Македонија, функција ...

ВМРО:Црвенковски е фатен на дело!

eReporter - 30.10.2010

Република Македонија ја тресе веќе цела една недела, голема афера поврзана со г. Бранко Црвенковски и нарачаната студија за ПР материјал за кариерата на г.

Црвенковски: Власта измислува афери за да ги сокрие слабостите

А1 - 29.10.2010

Досиеја по дворови, поштенски сандачиња, фабрикуваните наводни афери, како Надеж на Јутјуб, за опозициската СДСМ, е намерно спинување на јавноста за да не се говори за највисокиот степен на ...

Медиумите безнадежни во стратегијата „Надеж“

Дневник - 29.10.2010

Класичните македонски медиуми се корумпирани и затоа е неопходно преоѓање кон нови медиуми. Овој совет на поранешниот претседател Бранко Црвенковски му го дале словенечките експерти ангажирани да ...

Црвенковски: Груевски и Папандреу си ги понижија функциите

Канал5 - 29.10.2010

Груевски и Папандреу си ги девалвираат функциите, се среќаваат, а ништо не договараат, обвинува Црвенковски. На брифинг со новинарите, лидерот на СДСМ вели дека апсурдно било што Груевски пред ...

Црвенковски: сите пари за битка против Груевски

Р.С.Европа - 29.10.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска ги повика премиерот Никола Груевски и Владата да соопштат дали имаат политичка волја и институционален капацитет да го вратат процесот на лустрација ...

Црвенковски: Ангажманот на словенечките експерти е чист како солза

Макфакс - 29.10.2010

Во периодот кога беа склучени ангажманите со словенечките консултанти беа со цел да ги приближам до граѓаните ставовите на претседателот вo однос на клучни прашања за државата, затоа што во тој ...

Црвенковски: Ангажманот на словенечките експерти е чист како солза

Форум - 29.10.2010

Во периодот кога беа склучени ангажманите со словенечките консултанти беа со цел да ги приближам до граѓаните ставовите на претседателот вo однос на клучни прашања за државата, затоа што во тој ...

Црвенковски не жали, толку имав, толку потрошив

Сител - 29.10.2010

Црвенковски не жали што трошел држани пари за партиски цели. Сакал да и се спротистави на политиката на Груевски, за која вели, била погубна за Македонија.

На Youtube објавени нови документи за случајот „Надеж“

МРТ - 29.10.2010

Случајот „Надеж“ денеска повторно се актуелизира со поставување нова содржина на порталот Youtube во која се претставени активностите што на поранешниот претседател Бранко Црвенковски му ги ...

Црвенковски потврди дека се потрошени 340.000 евра

Курир - 29.10.2010

Претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски на денаешниот прес конференсија потврди дека биле потрошени 340.000 евра за изработка на ПР Стратегија, главен документ на аферата „НАДЕЖ“ .

Црвенковски: Да имав поише и поише ќе потрошев

Вечер Прес - 29.10.2010

Според стратегијата "Надеж", голем дел од новоформираните невладини организации кои јавно настапуваа против владините политики биле под директива од "Бихаќка" Да имав повеќе средства на располагање, ...

Словенците на Црвенковски му давале надеж за втор мандат

Н.Македонија - 29.10.2010

Речиси 2.400 евра вредела секоја страница со совети што словенечките пиар-експерти му ја напишале на поранешниот претседател Бранко Црвенковски.

Црвенковски им платил на Словенците 340.394 евра

Дневник - 28.10.2010

Додека Бранко Црвенковски бил претседател на државата, на три лица од Словенија им биле исплатени 340.394 евра за разни услуги, објави вчера Кабинетот на актуелниот шеф на државата Ѓорге Иванов.

„Надеж“ пред Антикорупциска

Утрински - 28.10.2010

Случајот на поранешниот шеф на државата, Бранко Црвенковски, стигна и пред Антикорупциската комисија. По сопствена иницијатива, тимот на Илми Селами ќе го истражува случајот „Надеж“ откако јавноста ...

Македонија - Иванов изброи колку трошел Црвенковски

Време - 28.10.2010

Кабинетот на шефот на државата, во време кога Бранко Црвенковски ја извршуваше функцијата, склучил договори за соработка со три лица од Република Словенија, за што се исплатени 340.394 евра.

Нови документи од словенечките ПР експерти на Црвенковски

Канал5 - 28.10.2010

Класичните медиуми се корумпирани и затоа треба да се прејде на нови медиуми истовремено треба да се ангажираат европски невладини организации на тема „Не слобода на медиумите“ пишува во Стратегијата ...

На Youtube објавени нови документи за случајот „Надеж“

Сител - 28.10.2010

Случајот „Надеж“ денеска повторно се актуелизира со поставување нова содржина на порталот Youtube во која се претставени активностите што на поранешниот претседател Бранко Црвенковски му ги ...

Црвенковски плаќал за личен ПР?

Форум - 28.10.2010

Договорот склучен меѓу Кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и словенечки експерти, не бил само за промовирање на евро-атлантските амбиции на Македонија, туку и за односи со јавност ...

ВМРО-ДПМНЕ ја деградира институцијата Претседател на Република Македонија

МРТ - 28.10.2010

Сумата од 340.394 евра што ја објави денеска Кабинетот на Претседателот на државата, а која била потрошена за договори за соработка со словенечки консултанти во време на мандатот на поранешниот ...

Антикорупционерите ќе го проверуваат Црвенковски

Кирилица - 28.10.2010

ДКСК ќе испитува дали екс претседателот дал 500 илјади евра словенечки консултанти за ПР стратегија Антикорупционерите ќе го испитаат и случајот со исплата на хонорари од страна на претседателот ...

Црвенковски потрошил 300.000, Груевски 30 милиони евра

Шпиц - 28.10.2010

Кабинетот на Груевски за три години потроши 30 милиони евра за реклами и за кампањи. Кој и колку тука ги троши совесно народните пари, прашаа од СДСМ.

Нови документи за случајот „Надеж“ на Youtube

Кирилица - 28.10.2010

Случајот „Надеж“ денеска повторно се актуелизира со поставување нова содржина на порталот Youtube во која се претставени активностите што на поранешниот претседател Бранко Црвенковски му ги ...

Бранко во небрано - Хорхе во обрано!?

Inpress - 28.10.2010

Скопје, 28. октомври 2010 (ИНПРЕС) Кабинетот на претседателот Иванов „ничим изазван“ со официјално соопштение, вчера „потврди“ дека за изработка на стратегија за односи со јавност за потребите на ...

Црвенковски плаќал за личен ПР?

Макфакс - 28.10.2010

Договорот склучен меѓу Кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и словенечки експерти, не бил само за промовирање на евро-атлантските амбиции на Македонија, туку и за односи со јавност ...

„Надеж“ за личниот ПР на Црвенковски???

Курир - 28.10.2010

Дали Бранко Црвенковски, со потрошените пари од буџетот на инстуцијата Претеседател на Република Македонија во времето кога ја извршува оваа функција, финансирал стратегија за потребите на Кабинетот ...

Словенците го советувале Бранко Црвенковски како да создава кризи и инциденти. Советите сме ги платиле сите ние

Вечер Прес - 28.10.2010

Формирање на нови медиуми и ангажирање на европски невладини организации преку кои ќе се афирмира тезата за загрозување на слободата на јавните гласила за владини потреби, проактивен однос кон ...

За тројца консултанти 340.394 евра

Н.Македонија - 28.10.2010

Во времето кога Бранко Црвенковски ја извршуваше претседателската функција, неговиот кабинет има склучено договори за соработка, обезбедување развој и истражување со три лица од Република Словенија, ...

Антикорупциска ќе го испитува работењето на Црвенковски

А1 - 27.10.2010

Антикорупционерите ќе го испитаат и случајот со исплата на хонорари од страна на претседателот Црвенковски на експерти од Словенија ангажирани за ПР стратегијата на претседателот.

Кабинет на ПРМ: На консултантите на Црвенковски исплатени 340.394 евра

Алсат-М - 27.10.2010

Кабинетот на претседателот на Република Македонија во време кога Бранко Црвенковски ја извршувше функцијата, има склучено договори за соработка, обезбедување на развој и истражување со три лица од ...

Кабинетот на иванов утврдил 340.000 евра потрошени од Црвенковски

Телма - 27.10.2010

Кабинетот на претседателот на Република Македонија во време кога Бранко Црвенковски ја извршувше функцијата, има склучено договори за соработка, обезбедување на развој и истражување со три лица од ...

СДСМ го обвини претседателот Иванов за манипулацијата преку „Јутјуб“

Дневник - 27.10.2010

Зад манипулацијата пласирана преку интернет-порталот „Јутјуб“, дека Бранко Црвенковски потрошил 500.000 евра за медиумски експерти, стојат ВМРО-ДПМНЕ и шефот на државата Ѓорге Иванов, обвини вчера ...

Иванов ќе го проверува Црвенковски

Утрински - 27.10.2010

По објавувањето на клипот на „Јутјуб“, според кој поранешниот шеф на државата, Бранко Црвенковски, наводно, потрошил 500 илјади евра за пи-ар, од кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов соопштија ...

Кабинет на Претседателот: Црвенковски потрошил 340.000 евра за тројца словенечки консултанти

Канал5 - 27.10.2010

340.394 евра или 20.764.057 денари. Ова е сумата што поранешниот претседател на РМ, Бранко Црвенковски ја исплатил за ангажманот на тројца словенечки ПР експерти, се наведува во соопштението кое ...

Словенечките консултанти во времето на Црвенковски добиле 340.394 евра

Форум - 27.10.2010

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија во времето кога Бранко Црвенковски ја извршувал функцијата, има склучено договори за соработка, обезбедување на развој и истражување со три лица од ...

На тројца консултанти од Словенија во времето на Црвенковски исплатени 340.394 евра

Сител - 27.10.2010

Кабинетот на претседателот на Република Македонија во време кога Бранко Црвенковски ја извршувше функцијата, има склучено договори за соработка, обезбедување на развој и истражување со три лица од ...

Кабинетот на Иванов ги потврди информациите на Макфакс

Макфакс - 27.10.2010

Кабинетот на Претседателот Ѓорге Иванов го потврди информациите за кои пишуваше Макфакс, а кои се однесуваа на трошењето за ПР стратегија во времето кога функцијата претседател на државата ја вршеше ...

Кабинетот на Иванов потврди - Сепак биле исплатени 340.000 евра

Inpress - 27.10.2010

Скопје, 27. октомври 2010 (ИНПРЕС) Со официјално соопштение, Кабинетот на претседателот Иванов денес сепак потврди дека за изработка на стратегија за односи со јавност за потребите на поранешниот ...

Антикорупциска ќе го испитува случајот за ПР кампањата на Црвенковски

Макфакс - 27.10.2010

Антикорупциска комисија денеска информираше дека побарала информации од Кабинетите на претседателот Ѓорге Иванов и поранешниот претседател Бранко Црвенковски за наводите како се потрошени 500 илјади ...

Антикорупциска ќе го испитува случајот за ПР кампањата на Црвенковски

Форум - 27.10.2010

нтикорупциска комисија денеска соопшти дека побарала информации од Кабинетите на претседателот Ѓорге Иванов и поранешниот претседател Бранко Црвенковски за наводите како се потрошени 500 илјади евра ...

Исплатени се 340.394 евра на тројца консултанти од Словенија

Кирилица - 27.10.2010

Кабинетот на претседателот на Република Македонија во време кога Бранко Црвенковски ја извршувше функцијата, има склучено договори за соработка, обезбедување на развој и истражување со три лица од ...

Бранко пак лажел - исплатил најмалку 340.000 евра!

Вечер Прес - 27.10.2010

Студијата на Словенците му сугерира на Црвенковски како да го сопнува Груевски во преговорите за името, како да се искомплицира самиот процес на преговори и поларизација на политичките односи во ...

Иванов ги потврди пиар-експертите на Црвенковски

Н.Македонија - 27.10.2010

Кабинетот на актуелниот претседател ги испитува сите законски можности документите поврзани со овој случај да и бидат достапни на јавноста Во архивата на кабинетот на претседателот на државата ...

Црвенковски потрошил 340 илјади евра за консултантски услуги од Словенија

eReporter - 27.10.2010

Вкупно 340.394 евра потрошил Кабинетот на екс претседателот Бранко Црвенковски за консултантски услуги од Словенија, објави денеска Кабинетот на актуелниот македонски претседател Ѓорѓе Иванов.

СДСМ за парите за консултантите на Црвенковски и за тужбата за Утрински весник

eReporter - 27.10.2010

Одговори на новинарски прашања на портпаролот на СДСМ, Емилијан Станковиќ, на прес конференцијата, одржана на 27.10.2010 година Вчера најавивте тужба за Утрински Весник, денес објавија извинување? ...

Кабинетот на Иванов го потврди случајот Надеж, Црвенковски го повикува да ги каже и парите

Канал5 - 26.10.2010

Кабинетот на Иванов на барање на медиумите денеска соопшти дека документите објавени на интернет за соработката на двајца словенечки експерти за односи со јавност со Кабинетот на поранешниот ...

Црвенковски обвинет преку „Јутјуб“

Дневник - 26.10.2010

Обвинување дека Бранко Црвенковски, како поранешен претседател на државата, во 2008 година платил 500.000 евра да му се изработи стратегија за односи со јавност се појави вчера на интернет-порталот ...

Чуден Клип осамна на „Јутјуб“

Утрински - 26.10.2010

Клип насловен „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“ објави интернет-порталот „Јутјуб“, каде што на словенечки јазик се тврди дека поранешниот претседател дал половина милион евра ...

Црвенковски се закани со тужба за „Макфакс“

Макфакс - 26.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски реагираше до агенцијата „Макфакс“ заради објавените информации за исплатените пари за консултантски услуги. Реакцијата ја објавуваме во целост.

Кабинетот на Црвенковски демантира дека се потрошени 500 илјади евра за односи со јавноста

МРТ - 26.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ги демантира и ги оценува како конструкција наводите дека како шеф на државата потрошил половина милион евра за ...

Можно е објавување документи за соработка на Црвенковски и словенечките експерти

Форум - 26.10.2010

Кабинетот на македонскиот претседател Ѓорге Иванов ги испитува законските можности за објавување на документите со соработката на двајца словенечки експерти за односи со јавност со Кабинетот ...

Кабинет на Црвенковски:Кабинетот на Иванов кумува на шпекулациите

Форум - 26.10.2010

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов кумува на лагите и шпекулациите со кои се манипулира македонската јавност изминативе два дена Ова се вели во соопштението од Кабинетот на поранешниот ...

Црвенковски се закани со тужба за „Макфакс“

Форум - 26.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски реагираше до агенцијата „Макфакс“ заради објавените информации за исплатените пари за консултантски услуги.

Ивановски: Црвенковски работеше домаќински

Курир - 26.10.2010

По повод вчерашната ју – тјуб снимка во која се тврди дека од кабинетот на тогашниот Претседател Бранко Црвенковски биле незаконски потрошени 500 илјади евра, денес прес со новинарите имаше Игор ...

Случајот “НАДА“ под лупа на кабинетот на Иванов

Курир - 26.10.2010

По објавениот видео клип на светскиот видео сервис you tube за наводно потрошените 500 000 евра за ПР стратегија од страна на кабинетот на поранешниот претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, ...

Иванов ќе ги објави документите за Црвенковски?

Макфакс - 26.10.2010

Кабинетот на македонскиот претседател Ѓорге Иванов ги испитува законските можности за објавување на документите со соработката на двајца словенечки експерти за односи со јавност со Кабинетот ...

Кабинетот на Иванов го потврди случајот „Надеж“

Кирилица - 26.10.2010

Она што можеме да го соопштиме во моментов е дека во архивата на Кабинетот на Претседателот на Република Македонија постои документација која се споменува во извештаите на медиумите и дека во нивната ...

Колку чини ПР-от на Црвенковски?

Макфакс - 26.10.2010

Тројца словенечки професори учествувале во изработката на ПР стратегијата на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, а сумата исплатена за нивните услуги е помала од 500.000 евра, дознава Макфакс.

Кабинетот на Црвенковски реагира на соопштението од Кабинетот на Иванов за „Надеж“

Кирилица - 26.10.2010

Ова е само еден од многуте документи што експертите од Словенија ги имаат подготвено и тоа постои во архивите во Кабинетот на македонскиот претседател, стои во реакцијата од Кабинетот на поранешниот ...

Кабинетот на Иванов кумува на шпекулациите

Макфакс - 26.10.2010

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов кумува на лагите и шпекулациите со кои се манипулира македонската јавност изминативе два дена.

На интернет објавен клип во кој се тврди дека кабинетот на Црвенковски потрошил 500 илјади евра

МРТ - 26.10.2010

Дел од електронските медиуми денеска објавија дека на интернет порталот Youtube, се појави клип на словенечки јазик со наслов „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“.

Црвенковски - Евроинтеграциите приоритет за СДСМ

Р.С.Европа - 26.10.2010

Eден од највисоките приоритети на СДСМ, без разлика дали е на власт или во опозиција, се евро-атлантските интеграции, му рекол лидерот на оваа партија Бранко Црвенковски на заменик-помошникот државен ...

Се отвораат архивите за трошењето на Бранко

Вечер Прес - 26.10.2010

Според извори на Вечер, не се работи за двајца, туку за повеќемина ПР-консултанти од Словенија, за чии услуги во неколку наврати и за различни проекти биле потрошени неколку стотици илјади евра.

Црвенковски потрошил половина милион евра на рекламирање

Н.Македонија - 26.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател Црвенковски ги демантира наводите на документот прикачен на Јутјуб, велејќи дека се работи за видеоматеријали објавени на неофицијален канал, на кој секој може да ...

Претседателскиот кабинет ќе го проверува работењето на Црвенковски/ВИДЕО

eReporter - 26.10.2010

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ќе ја провери архивата по обвинувањето дека неговиот претходник Бранко Црвенковски 2008 година платил 500.000 евра да му се изработи стратегија за односи со ...

Колку пари трошел екс претседателот Црвенковски за ПР кампањи?

Канал5 - 25.10.2010

На интернет порталот Јутуб денеска беше објавен клип во кој се тврди дека Кабинетот на поранешниот претседател Црвенковски потрошил 500 илјади евра, за предлог стратегија за односи со јавност од ...

Реакција на Кабинетот на поранешниот претседател на РМ, Бранко Црвенковски

Макфакс - 25.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, достави реакција во врска со текстот „Кабинетот на Црвенковски потрошил половина милион евра на ПР?“ објавен од страна на Н.А.

„А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“

Кирилица - 25.10.2010

На интернет порталот „YouТube“ се појави клип на словенечки јазик со наслов „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“ Клипот е поставен вчера и на него е прикажана наводна ...

Кабинетот на Црвенковски потрошил половина милион евра на ПР?

Макфакс - 25.10.2010

На интернет порталот Youtube, се појави клип на словенечки јазик со наслов „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“.

Потрошени 500.000 евра за ПР, од кабинатот на екс претседателот Црвенковски?

Курир - 25.10.2010

Од понеделник на интернет порталот Youtube, се појави клип кој е на словенечки јазик под насловот „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“ На клипот стои предлог стратегија за односи ...

Објавениот текст за потрошените половина милион евра за кампања е шпекулација

Inpress - 25.10.2010

Скопје, 25. октомвир 2010 (ИНПРЕС) Денешниот текст објавен во врска со потрошените половина милион евра за изработка на стратегија, е комплетна конструкција и шпекулација.

Потврдена соработката на словенечки професори со поранешниот претседател Црвенковски

Макфакс - 25.10.2010

Професорот Пеџа Ашанин Голе од Љубљана заедно со професорот Дејан Верчич изведувале истражувачко – консултантски проект за Кабинетот на претседателот на Република Македонија во времето кога ...

Кабинетот на Црвенковски демантира дека се потрошени 500 илјади евра за ПР

Курир - 25.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ги демантира и ги оценува како конструкција наводите дека како шеф на државата потрошил половина милион евра за ...

Црвенковски за “Надеж” потрошил половина милион евра!?

Сител - 25.10.2010

“Надеж” –предлог стратегија како да се дејствува до крајот на мандатот и како да се заработат повеќе политички поени. Експретседателот Бранко Црвенковски во јуни 2008 за својата “Надеж” потрошил ...

Црвенковски демантира дека се потрошени 500 илјади евра за односи со јавноста

Кирилица - 25.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ги демантира и ги оценува како конструкција наводите дека како шеф на државата потрошил половина милион евра за ...

Реакција на Кабинетот на поранешниот претседател на РМ, Бранко Црвенковски

Форум - 25.10.2010

Кабинетот на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, достави реакција во врска со текстот „Кабинетот на Црвенковски потрошил половина милион евра на ПР?“ објавен од страна на Н.А.

Потврдена соработката на словенечки професори со поранешниот претседател Црвенковски

Форум - 25.10.2010

Професорот Пеџа Ашанин Голе од Љубљана заедно со професорот Дејан Верчич изведувале истражувачко – консултантски проект за Кабинетот на претседателот на Република Македонија во времето кога ...

Кабинетот на екс претседателот Црвенковски потрошил половина милион евра на ПР?

Форум - 25.10.2010

На интернет порталот Youtube, се појави клип на словенечки јазик со наслов „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“ Клипот е поставен во понеделник и на него е прикажана наводна ...

Црвенковски потрошил половина милион евра за кампања?!

Inpress - 25.10.2010

Скопје, 25. октомври 2010 (ИНПРЕС) На интернет порталот You Tube, се појави видео клип на словенечки јазик со наслов „А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!“.

Бранко Црвенковски потрошил половина милион евра јавни пари за приватна кампања?!

Вечер Прес - 25.10.2010

На интернетскиот портал Youtube се појави клип на словенечки јазик со наслов "А за тоа Бранко Црвенковски потрошил 500 илјади евра?!".