TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како иранските разузнавачи ги победија американските

Нетпрес - 24.11.2019

Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски“ со Техеран.

Како иранските разузнавачи ги победија американските

+инфо - 24.11.2019

Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски“ со Техеран.

Иранските власти најавија строги казни за „платениците“ што ги организирале протестите

Слободен Печат - 24.11.2019

Иранските власти тврдат дека воспоставиле мир по повеќедневните немири што почнаа на 15 ноември, неколку часа по објавата за зголемување на цената на горивото. Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека ...

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

Нетпрес - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

Нова ТВ - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

Сител - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

САД ги повика социјалните мрежи да ги отстранат профилите на иранските власти

Р.С.Европа - 24.11.2019

Mинистерството за надворешни работи на САД ги повика Фејсбук, Инстаграм и Твитер да ги укинат сите профили на претставниците на иранските власти сè додека повторно не се воспостават интернет-врски во Иран.

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

А1 On - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

АИ: Во протестите во Иран загинале 115 лица

Либертас - 24.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

РАЗУЗНАВАЧКА ВОЈНА: Како иранските разузнавачи ги победија американските

Денешен - 24.11.2019

Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски“ со Техеран, пишува ...

Како иранските разузнавачи ги победија американските

24Инфо - 24.11.2019

Политика – Белград Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски” со ...

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

Опсервер - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

Либертас - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

Како иранските разузнавачи ги победија американските

Опсервер - 24.11.2019

Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски“ со Техеран.

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

24Инфо - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците” уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

АИ: Во протестите во Иран загинале 115 лица

Опсервер - 24.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

Иранските власти се заканија со построги казни за организаторите на протестите

4NEWS - 24.11.2019

Заменик-командантот на иранската Револуционерна гарда, Али Фадави денеска изјави дека строго ќе бидат казнети „платениците“ уапсени за време на протестите што беа организирани поради зголемување на цената на горивото.

Како иранските разузнавачи ги победија американските

MakPress - 24.11.2019

Благодарение на грешките во Вашингтон, Иран ги надмина САД во борбата за влијание во Ирак и се инфилтрира во тамошните државни структури во толкава мера што и функцијата ирачки премиер ја држи лице кое има „специјални врски“ со Техеран.

Во протестите во Иран загинале 115 лица

Фокус - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

Иранската полиција усмртила 115 протестанти против поскапување на горивата

+инфо - 23.11.2019

Веруваме дека вистинската бројка е уште поголема. Ќе продолжиме да ја следиме ситуацијата во оваа земја. Апелираме на сите земји да ги земат за одговорни иранските власти, соопшти Амнести интернешенел.

Во протестите во Иран загинале 115 лица

Курир - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

АИ: Во протестите во Иран загинале 115 лица

Слободен Печат - 23.11.2019

Економската ситуација во земјата е отежната по американските санкции, а населението, откако беше најавено значително зголемување на цените на горивата, на 15 ноември излезе на улиците во многу ирански градови.

Аменсти интернешенел соопшти во протестите во Иран загинале 115 лица

Нетпрес - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

АИ: Во протестите во Иран загинале 115 лица

24Инфо - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

АИ: Иранските безбедносни сили усмртиле 115 демонстранти

Локално - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

АИ: Во протестите во Иран загинале 115 лица

Вечер Прес - 23.11.2019

Амнести интернешенел (АИ) денеска соопшти дека во текот на протестите во Иран загинале најмалку 115 лица, а кои беа организирани поради поскапувањето на горивата во земјата. Организацијата изразува стравување дека бројката на загинати може да биде ...

Иранските власти уапсиле 100 водачи на протестите

Р.С.Европа - 22.11.2019

Иранските власти потврдија дека околу 100 луѓе се уапсени под сомневање дека биле лидери на протестите кои уследија по зголемувањето на цената на горивата. Портпаролот на иранскиот суд за Ројтерс потврди дека се уапсени 100 водачи на протестите.

Помпео ги повика Иранците да објават сведочења за протестите

Р.С.Европа - 22.11.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги повикува Иранците да испратат видеа, фотографии и други информации од протестите до САД, за да може да се документираат случувањата. Тој на Твитер напиша дека САД ќе ги изложат работите и ќе ги ...

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

Опсервер - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

MakPress - 22.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

А1 On - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

Курир - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го згасна Интернетот за светот да не слушне за тамошните насилства

Слободен Печат - 21.11.2019

Пристапот до Интернет во Иран е блокиран уште од саботата, поради насилството што избувна на протестите поради зголемувањето на цената на бензинот за 50 проценти. Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што ...

Иран го блокирал интернетот за да не се чуе што зборува Трамп

Нетпрес - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

24Инфо - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство”.

ТРАМП: Иран го исклучи интернетот заради мене

Денешен - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

Локално - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иранската Влада сака „нулта транспарентност“

iPortal - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство“.

Трамп: Иран го блокираше интернетот за да не се чуе што зборувам

Вечер Прес - 21.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Иран е толку нестабилен што тамошната Влада го блокирала пристапот до Интернет, со цел Иранците да не можат да слушнат што зборува тој, коментирајќи го како „ужасно насилство”.

Рохани прогласи победа над демонстрантите, а за хаосот во земјата обвини странски сили

Опсервер - 21.11.2019

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите, обвинувајќи странски сили за предизвикување на немирите во земјата заради повисоката цена на горивата, додека ирански функционер ги отфрли „шпекулативните“ наводи за над ...

Иранскиот претседател прогласи победа, убиени над сто демонстранти

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите, обвинувајќи ги странските сили за предизвикување протести поради цената на горивата. Во исто време, ирански официјален претставник ги отфрли како „шпекулативни“ ...

Рохани: Непријателите нема да профитираат од хаосот кој го создадоа во Иран

Слободен Печат - 20.11.2019

„Нетемелените наводи и фабрикуваните бројки на пристрасните западни организации нема да ја разнишаат владината одлучност да донесува јасни економски одлуки, почитувајќи ги човековите права на својот народ, вклучувајќи го и правото на мирни ...

Иранскиот претседател прогласи победа над демонстрантите

Р.С.Европа - 20.11.2019

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите кои протестира по зголемувањето на цената на нафтата. Тој обвини дека зад немирите на протестите стојат странски непријатели.

АИ: Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

Курир - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

Рохани прогласи победа над демонстрантите, а за хаосот во земјата обвини странски сили

А1 On - 20.11.2019

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите, обвинувајќи странски сили за предизвикување на немирите во земјата заради повисоката цена на горивата, додека ирански функционер ги отфрли „шпекулативните“ наводи за над ...

АИ: Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

А1 On - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

Нетпрес - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

АИ: Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

Опсервер - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

Рохани ги обвини странските сили за предизвикување на немири во земјата

iPortal - 20.11.2019

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите, обвинувајќи странски сили за предизвикување на немирите во земјата заради повисоката цена на горивата, додека ирански функционер ги отфрли „шпекулативните“ наводи за над ...

АИ: Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

Либертас - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

Рохани прогласи победа над демонстрантите, а за хаосот во земјата обвини странски сили

Локално - 20.11.2019

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска прогласи победа над демонстрантите, обвинувајќи странски сили за предизвикување на немирите во земјата заради повисоката цена на горивата, додека ирански функционер ги отфрли „шпекулативните“ наводи за над ...

АИ: Во протестите во Иран загинале над 100 луѓе

MakPress - 20.11.2019

Најмалку 106 луѓе загинале во Иран од почетокот на протестите што почнаа поради зголемување на цената на горивата во државата. Тоа го соопшти невладината Амнести интернешнал по податоци од 21 град во Иран.

Ретки уникатни фотографии покажуваат како изгледаа жените во Иран пред да започнат да носат бурки

Нане - 19.11.2019

Навикнати сме да го поврзуваме Иран со типичната асоцијација за жените- целосно облечени во црно и покриени со бурка на главата. Но, ретки уникатни фотографии покажуваат како изгледале иранските дами пред да започнат да се облекуваат на овој начин.

САД им помагаат на Иранците да имаат интернет

Р.С.Европа - 19.11.2019

САД им помагаат на Иранците да го заобиколат речиси целосното исклучување на интернетот, наметнато од тамошните власти, во услови кога има насилни протести во земјата поттикнати од зголемувањето на цената на бензинот, соопшти специјалниот ...

ОН ја осуди употребата на сила на протестите во Иран

Р.С.Европа - 19.11.2019

ОН го повикаа Техеран да се воздржи од употреба на сила против демонстрантите и да ги обнови интернет услугите, среде бранот протести предизвикани од зголемување на цените на горивата ширум земјата во кои загинаа најмалку десетина луѓе.

Иран: Тројца припадници на безбедносните сили убиени со ладно оружје од заседа

МКД - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа поставена од учесници на протестите поради зголемувањето на цената на горивото, објавија утрово иранските агенции Исна и Фарс.

САД им помагаат на Иранците да имаат интернет

Курир - 19.11.2019

САД им помагаат на Иранците да го заобиколат речиси целосното исклучување на интернетот, наметнато од тамошните власти, во услови кога има насилни протести во земјата поттикнати од зголемувањето на цената на бензинот, соопшти специјалниот ...

„Кејхан“: На лидерите на протестите во Иран им се заканува смртна казна со бесење

А1 On - 19.11.2019

Иранскиот весник „Кејхан“ денеска сугерира дека организаторите на насилните протестите во Иран поради зголемување на цената на горивото можно е да бидат осудени на смртна казна со бесење. Казната со бесење според весникот е на предлог на иранското ...

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

А1 On - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

Демонстранти во Иран држат сили за безбедност како заложници

Р.С.Европа - 19.11.2019

Портпаролот на иранската влада Али Рабиеј изјави дека демонстранти кои протестираат во Иран поради зголемувањето на цената на горивото земале како заложници припадници на силите за безбедност.

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

Опсервер - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

„Кејхан“: На лидерите на протестите во Иран им се заканува смртна казна со бесење

Либертас - 19.11.2019

Иранскиот весник „Кејхан“ денеска сугерира дека организаторите на насилните протестите во Иран поради зголемување на цената на горивото можно е да бидат осудени на смртна казна со бесење. Казната со бесење според весникот е на предлог на иранското ...

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

Локално - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

Либертас - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

„Кејхан”: На лидерите на протестите во Иран им се заканува смртна казна со бесење

24Инфо - 19.11.2019

Иранскиот весник „Кејхан” денеска сугерира дека организаторите на насилните протестите во Иран поради зголемување на цената на горивото можно е да бидат осудени на смртна казна со бесење. Казната со бесење според весникот е на предлог на иранското ...

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

24Инфо - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

„Кејхан“: На лидерите на протестите во Иран им се заканува смртна казна со бесење

Опсервер - 19.11.2019

Иранскиот весник „Кејхан“ денеска сугерира дека организаторите на насилните протестите во Иран поради зголемување на цената на горивото можно е да бидат осудени на смртна казна со бесење. Казната со бесење според весникот е на предлог на иранското ...

„Кејхан“: На лидерите на протестите во Иран им се заканува смртна казна со бесење

MakPress - 19.11.2019

Иранскиот весник „Кејхан“ денеска сугерира дека организаторите на насилните протестите во Иран поради зголемување на цената на горивото можно е да бидат осудени на смртна казна со бесење. Казната со бесење според весникот е на предлог на иранското ...

Тројца ирански полицајци избодени до смрт

MakPress - 19.11.2019

Тројца припадници на иранските безбедносни сили се убиени со ладно оружје од заседа што ја поставиле демонстрантите, јавија денеска двете ирански новински агенции ИСНА и ФАРС. Во Техеран поради протестите распоредени се припадници на специјалните ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Сител - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

А1 On - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Нетпрес - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

Демонстрантите во Иран земале полицајци за заложници

А1 On - 18.11.2019

Портпаролот на иранската Влада Али Рабеи денеска изјави дека „насилните демонстранти“, незадоволни од зголемувањето на цените на бензините за 50 отсто, во текот на немирите земале за заложници полицајци и персонал на агенциите за обезбедување, не ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Курир - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

Вашингтон ја осуди употребата на сила врз демонстранти во Иран

Р.С.Европа - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила по дводневните демонстрации поради поскапувањето на горивото. Во протестите, поради кои Техеран го забрани пристапот на интеренет,загинаа најмалку две лица.

Се шират немирите во Иран поради зголемувањето на цената на нафтата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.11.2019

Гневните демонстранти нападнаа неколку полициски станици а интернетот во целата држава е блокиран Анти -владините протести во Иран нагло ескалираа откако властите во Техеран ја зголемија цената на нафтата и нафтените деривати.

Најмалку шест луѓе загинале на протестите во Иран

Р.С.Европа - 18.11.2019

Тензиите во Иран остануваат на високо ниво и по три дена откако се зголемија цените на горивата, што предизвика протести во десетици градови. Нема јасни податоци за денешните случувања на улиците, оти во најголем дел од државата интернетот е ...

САД ги подржуваат иранските мирни протести за зголемената цена на гориво

Слободен Печат - 18.11.2019

Според иранските медиуми откако почнаа протестите уапсени се повеќе десетици луѓе. Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица.

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Опсервер - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

Рабеи: Демонстрантите во Иран земале полицајци за заложници

24Инфо - 18.11.2019

Портпаролот на иранската Влада Али Рабеи денеска изјави дека „насилните демонстранти” , незадоволни од зголемувањето на цените на бензините за 50 отсто, во текот на немирите земале за заложници полицајци и персонал на агенциите за обезбедување, не ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

24Инфо - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Либертас - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...

Најмалку шест луѓе загинале на протестите во Иран

Вечер Прес - 18.11.2019

Тензиите во Иран остануваат на високо ниво и по три дена откако се зголемија цените на горивата, што предизвика протести во десетици градови. Нема јасни податоци за денешните случувања на улиците, оти во најголем дел од државата интернетот е ...

Рабеи: Демонстрантите во Иран земале полицајци за заложници

Либертас - 18.11.2019

Портпаролот на иранската Влада Али Рабеи денеска изјави дека „насилните демонстранти“ , незадоволни од зголемувањето на цените на бензините за 50 отсто, во текот на немирите земале за заложници полицајци и персонал на агенциите за обезбедување, не ...

Рабеи: Демонстрантите во Иран земале полицајци за заложници

Опсервер - 18.11.2019

Портпаролот на иранската Влада Али Рабеи денеска изјави дека „насилните демонстранти“ , незадоволни од зголемувањето на цените на бензините за 50 отсто, во текот на немирите земале за заложници полицајци и персонал на агенциите за обезбедување, не ...

Рабеи: Демонстрантите во Иран земале полицајци за заложници

MakPress - 18.11.2019

Портпаролот на иранската Влада Али Рабеи денеска изјави дека „насилните демонстранти“ , незадоволни од зголемувањето на цените на бензините за 50 отсто, во текот на немирите земале за заложници полицајци и персонал на агенциите за обезбедување, не ...

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

MakPress - 18.11.2019

Белата куќа ги осуди иранските власти поради употреба на сила во дводневните демонстрации поради зголемување на цената на горивото, при што загинаа најмалку две лица. – САД ги поддржуваат Иранците и нивните мирни демонстрации против режимот што ...