TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сноуден има моќни необјавени информации, штетни за САД

Алсат-М - 14.07.2013

Новинарот од „Гардијан“ Глен Гринволд кој што го интервјуираше Едвард Сноуден изјави дека Сноуден има инфоамции кои што се уште можат да и предизвикаат „страшни кошмари “ на САД доколку се објават.

Сноуден - три недели во транзитен простор

Deutsche Welle - 14.07.2013

Едвард Сноуден, човекот кој објави американски шпионски информации, веќе три недели е заглавен во транзитниот простор на аеродромот Шереметјево.

Сноуден е кошмар за САД

Дневник - 14.07.2013

Новинарот на „Гардијан“, Глен Гринвалд, за аргентинскиот весник „Насион“ изјави дека Едвард Сноуден располага со опасни информации што би можеле да бидат најлош кошмар за САД ако бидат откриени.

Документите на Сноуден може да им нанесат голема штета на САД

Макфакс - 14.07.2013

Поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден поседува огромен број документи чиешто потенцијално објавување би предизвикало поголема штета за САД.

Сноуден со своите информации може да ја предизвика најголемата штета во историјата на САД

Press24 - 14.07.2013

Новинарот од „Гардијан“ Глен Гринволд кој што го интервјуираше Едвард Сноуден изјави дека Сноуден има информации кои што можат да предизвикаат голема штета на САД.

Сноуден може да ги уништи САД за неколу минути

Нетпрес - 14.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ја знае "главната тајна" на американското разузнавање и е способен да ги уништи САД за само неколку минути, тврди новинарот на британскиот весник ...

Сноуден најлош кошмар за САД

А1 On - 14.07.2013

Поранешниот службеник на НСА, Сноуден располага со опасни информации кои би можело да станат најлош кошмар за САД доколку ги разоткрие, изјави новинар на „Градијан“.

Сноуден има моќни необјавени информации, штетни за САД

Р.С.Европа - 14.07.2013

Новинарот од „Гардијан“ Глен Гринволд кој што го интервјуираше Едвард Сноуден изјави дека Сноуден има инфоамции кои што се уште можат да и предизвикаат „страшни кошмари “ на САД доколку се објават.

Новинарот на Гардијан: Сноуден има документи-кошмар за САД

Нова ТВ - 14.07.2013

Американскиот разузнавачки протекувач на информации Едвард Сноуден има повеќе штетни информации кои би можело да бидат "кошмар" за американската влада, изјави новинарот кој прв ги објави документите, ...

Случајот Сноуден ги влоши односите меѓу САД и Русија

Нетпрес - 14.07.2013

Случајот со поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден, ги влошува односите меѓу САД и Русија, а двете страни се обидуваат да ги намалат размерите на штетата, коментира германскиот весник ...

Ако ги објави документите што ги има Сноуден може да ја „уништи“ Америка

МК News - 14.07.2013

Поранешниот шпион на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден поседува огромен број документи чиешто потенцијално објавување би предизвикало голема штета за САД.

Сноуден поседува голема количина необјавени информации

Фактор - 14.07.2013

Поранешен вработен во ЦИА, Едвард Сноуден поседува голем број документи чие објавување потенцијално ќе предизвика уште поголема штета на САД, изјави во интервју за аргентинскиот весник „La Nacion“ ...

Сноуден има документи - кошмар за САД

Sky - 14.07.2013

Куп штетни информации кои би можело да бидат "кошмар" за американската влада, поседува американскиот разузнавачки протекувач на информации Едвард Сноуден.

Сноуден доби политички азил од Путин, останува во Русија

Вечер Прес - 14.07.2013

Сноуден нагласил дека нема да преземе никакви активности кои би му нанеле штета на САД и дека им посакува се најдобро. Рускиот претседател Владимир Путин, мирот на САД му го поставил како услов на ...

Сноуден има огромна база на необјавени информации

Локално - 14.07.2013

Поранешен вработен во ЦИА, Едвард Сноуден поседува голем број документи чие објавување потенцијално ќе предизвика уште поголема штета на САД, изјави во интервју за аргентинскиот весник „La Nacion“ ...

Обама и Путин разговараа за Сноуден

Deutsche Welle - 13.07.2013

Американскиот претседател Барак Обама синоќа разговараше со неговиот руски колега Владимир Путин, откако претходно Белата куќа ја предупреди Москва да не му дава на Едвард Сноуден „основа за ...

Обама и Путин разговараа за Сноуден

Утрински - 13.07.2013

Американскиот претседател Барак Обама и рускиот претседател Владимир Путин разговараа по телефон за Едвард Сноуден, но не се откриваат детали за разговорот.

Сноуден: имав моќ да следам комуникации

Телма - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Пилај: Случајот со Сноуден отвора голем број прашања

Алсат-М - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашња, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

САД ја обвинија Русија за „пропагандна игра“ со Сноуден

Утрински - 13.07.2013

Официјален Вашингтон ја обвини Русија за користење на американскиот бегалец Едвард Сноуден за „пропагандна игра“. Реакцијата на САД уследи веднаш по првото појавување на Сноуден во јавноста, по 23 ...

Пилај: Случајот со Сноуден отвора многу прашања за човековите права

24 Вести - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашња, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

Пилај за случајот со Сноуден: неприкосновено е правото на личен живот

Телма - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашња, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

Путин и Обама разговарале за Сноуден

Канал5 - 13.07.2013

Претседателот на САД Барак Обама преку телефон разговарал со рускиот колега Владимир Путин за случајот на Едвард Сноуден поранешниот шпион на ЦИА.

Обама и Путин телефонски разговарале за Сноуден

24 Вести - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговараа за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА Едвард Сноуден.

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

24 Вести - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Вашингтон ја обвини Москва за „пропагандна игра“

Телма - 13.07.2013

Официјален Вашингтон ја обвини Русија за користење на американскиот бегалец Едвард Сноуден за „пропагандна игра“. Реакцијата на САД уследи веднаш по првото појавување на Сноуден во јавноста, по 23 ...

Сноуден ја вжешти линијата меѓу Путин и Обама

Канал5 - 13.07.2013

Белата куќа влезе во дипломатска офанзива за да го спречи Сноуден да го оствари планот кој вчера јавно го објави – да добие привремен азил во Москва од каде ќе се упати во земјите од Латинска ...

Москва нема добиено официјално барање за азил од Сноуден

Телма - 13.07.2013

Русија се уште не примила никакво барање за азил од најбараниот човек во Соединетите американски држави, Едвард Сноуден, потврди шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, иако вчера беше објавена ...

Обама и Путин разговарале за Сноуден

Р.С.Европа - 13.07.2013

Американскиот претседател Барак Обама и рускиот претседател Владимир Путин разговараа по телефон за Едвард Сноуден, но не се откриваат детали за разговорот.

Обама и Путин разговарале за Сноуден

+инфо - 13.07.2013

Американскиот претседател Барак Обама разговарал со рускиот лидер Владимир Путин, откако претходно Белата куќа ја предупредила официјална Москва да не му дава азил на Едвард Сноуден.

Путин и Обама телефонски разговараа за Сноуден

Press24 - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговарале за Едвард Сноуден, јави ИТАР-ТАСС. - На иницијатива на американската страна се одржа телефонски разговор меѓу ...

Обама и Путин телефонски разговараа за случајот со Сноуден

А1 On - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговараа за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА Едвард Сноуден, јави ...

Обама и Путин телефонски разговараа за случајот со Сноуден

Алфа - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговараа за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА Едвард Сноуден, јави ...

Лавров - Не контактираме со Сноуден

Р.С.Европа - 13.07.2013

За да добие политички азил во Русија, барањето на Едвард Сноуден според рускиот закон, треба да оди преку специфични процедури.

Песков: Сноуден треба да потврди дека нема да им нанесе штета на САД

Руска реч - 13.07.2013

Портпаролот на претседателот на Русија, Дмитриј Песков, изјави дека за да добие политички азил во Русија, поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден треба да потврди дека нема да нанесува повеќе ...

Белата куќа ја моли Русија да го испорача Сноуден

Руска реч - 13.07.2013

Белата куќа ја моли Русија да го испорача Едвард Сноуден, пренесува РИА Новости, повикувајќи се на официјалниот претставник на претседателот на САД, Џеј Карни.

Обама и Путин разговараа за ситуацијата околу Сноуден

Руска реч - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама по телефон разговараа за билатералната соработка, прашањата околу безбедноста и ситуацијата околу поранешниот соработник на ЦИА, Едвард ...

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

Алфа - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

СНОУДЕН: Имав моќ да менувам судбини

Телеграф - 13.07.2013

Го сторив тоа што сметав дека е правилно и почнав кампања за да го променам неисправното. Целта не ми беше да се збогатам, објаснува Сноуден преку соопштение објавено на Викиликс Поранешниот ...

Сноуден сè уште не побарал азил во Русија

Р.С.Европа - 13.07.2013

Руските власти соопштија дека поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој е обвинет за шпионажа во САД, а во моментов е во Русија, сè уште не поднел ...

Пилај: Случајот со Сноуден покренува голем број прашања во врска со човековите права

А1 On - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашања, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

Сноуден: Ја следев сечија комуникација и имав моќ да менувам судбини

Сител - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, изјави дека пред еден месец имал моќ да ја следи сечија комуникација, ...

Сноуден останува во Русија

Руска реч - 13.07.2013

Во транзитната зона на московскиот аеродром „Шереметјево“ е завршен состанокот меѓу поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден и претставниците од организациите за заштита на човековите права и ...

Сноуден има доволно информации за да им предизвика на САД „најголема штета во историјата“

МКД - 13.07.2013

„Американската влада треба да клечи на колена секој ден молејќи се ништо да не му се случи да Сноуден, бидејќи ако нему нешто му се случи, сите информации ќе бидат откриени и тоа би можело да биде ...

Многу прашања за човековите права се покренуваат по случајот со Сноуден

Сител - 13.07.2013

Според високиот комесар за човекови права на Обединетите нации Нави Пилај, случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат ...

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

А1 On - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Сноуден имал моќ да ги менува човечките судбини

Press24 - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

+инфо - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Претседателите Обама и Путин разговарале за Сноуден

Кајгана - 13.07.2013

Откако во петокот доцна навечер портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков за руските медиуми изјави дека во телефонскиот разговор меѓу претседателите Владимир Путин и Барак Обама се ...

Пилај: Случајот со Сноуден покренува голем број прашања во врска со човековите права

Press24 - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашња, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

Пилај: Случајот со Сноуден покренува прашања кои не смеат да се занемарат

Курир - 13.07.2013

Високиот комесар за човекови права на Обединетите нации, Нави Пилај, изјави дека случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот ...

САД потврдија дека Обама и Путин разговарале за Сноуден

Макфакс - 13.07.2013

Откако во петокот доцна навечер портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков за руските медиуми изјави дека во телефонскиот разговор меѓу претседателите Владимир Путин и Барак Обама се ...

Филмот за Сноуден- хит

Нова ТВ - 13.07.2013

Приказната за Едвард Сноуден, протекувачот на информации на НСА , има поделено мислење - но предизвика интерес на филмаџиите од Холивуд до Хонг Конг.

Случај Сноуден: Обама го обвини Путин

Нова ТВ - 13.07.2013

САД ја обвини Русија за давање на "пропагандна платформа" на бегалецот- американскиот разузнавачки протекувач Едвард Сноуден, јавува Би-Би-Си.

СНОУДЕН: Имав моќ која ги менува човечките судбини (ВИДЕО)

Економски - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

СЛУЧАЈ СНОУДЕН: Обама телефонски му се обрати на Путин

Телеграф - 13.07.2013

Обидите на САД да дојдат до разврска на случајот „Сноуден“ качени на повисоко ниво По изјавата на портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Пасков, што тој ја даде за руските медиуми вчера (петок) ...

Путин и Обама по телефон ќе одлучуваат за Сноуден?

Нетпрес - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД разговараа за ситуацијата околу Едвард Сноуден, пренесе РИА Новости. „На иницијатива на американската страна се одржа телефонски разговор меѓу претседателите на САД и ...

Телефонски разговор меѓу Обама и Путин за случајот Сноуден

Либертас - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговарале за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА, Едвард Сноуден, јави ...

Телефонски разговор помеѓу Обама и Путин за Сноуден

Денешен - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговараа за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА Едвард Сноуден, јави ...

Путин и Обама го дискутираа Сноуден телефонски

Локално - 13.07.2013

Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Барак Обама разговараа по телефон за Едвард Сноуден, но не се откриваат детали за разговорот.

Путин и Обама по телефон ќе одлучуваат за Сноуден?

Точка - 13.07.2013

Претседателите на Русија и САД разговараа за ситуацијата околу Едвард Сноуден, пренесе РИА Новости. „На иницијатива на американската страна се одржа телефонски разговор меѓу претседателите на САД и ...

Путин и Обама разговараа за Сноуден

Локално - 13.07.2013

Како што пишува Reuters повикувајќи се на неименуван висок функционер на американската администрација, американскиот претседател Барак Обама во телефонскиот разговор од петокот доцна навечер, кој ...

Пилај: Сноуден покренува голем број прашања во врска со човековите права

Локално - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден и откриените од него масовни нарушувања на неприкосновеното право на личен живот покренуваат серија важни прашња, кои државите не можат да ги занемарат, изјави високиот ...

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

Денешен - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Обама и Путин разговарале за случајот Сноуден

Sky - 13.07.2013

Портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј Песков информираше дека доцна синоќа имало разговор помеѓу претседателите Владимир Путин и Барак Обама.

САД ја обвинија Русија за „пропагандна игра“ со Сноуден

Денешен - 13.07.2013

Официјален Вашингтон ја обвини Русија за користење на американскиот бегалец Едвард Сноуден за „пропагандна игра“. Реакцијата на САД уследи веднаш по првото појавување на Сноуден во јавноста, по 23 ...

Сноуден: Имав моќ да ги менувам човечките судбини

Либертас - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американските безбедносни служби НСА и ЦИА, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на човековите права на московскиот аеродром ...

Москва го прими Едвард Сноуден

Република - 13.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден останува во Москва. Заврпил состанокот во транзитната зона на московскиот аеродром „Шереметјево“ помеѓу Сноуден и претставниците од организациите за ...

Обама и Путин кренаа слушалка поради Едвард Сноуден

Фактор - 13.07.2013

Случајот со Едвард Сноуден ги натера американскиот претседател Барак Обама и рускиот претседател Владимир Путин да се слушнат по телефон, но засега медиумите не објавуваат детали за нивниот разговор.

Сноуден: Имав моќ која ги менува човечките судбини

Н.Македонија - 13.07.2013

Поранешниот соработник на американската Централна разузнавачка служба и на Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, кој вчера се состана со претставници на организации за заштита на ...

Обама и Путин телефонски разговарале за случајот со Сноуден

Н.Македонија - 13.07.2013

Владимир Путин и Барак Обама, pретседателите на Русија и САД, телефонски разговараle за билатералните односи, безбедноста и ситуацијата со поранешниот соработник на ЦИА и НСА Едвард Сноуден, јавuva ...

Дали Сноуден најде азил во Јужна Америка?

Канал5 - 12.07.2013

Многубројни теории и шпекулации за летот на авион на „Аерофлот“ на редовната линија од Москва до Хавана. Медиумите шпекулираат дека во авионот бил најбараниот Американец, Едвард Сноуден, кој патувал ...

Сноуден: САД водат кампања за да ми оневозможат азил

Канал5 - 12.07.2013

Вашингтон води незаконска кампања за да ме спречи да добијам политички азил, обвини екс разузнавачот на Американската безбедносна агенција, Едвард Сноуден во писмото испратено до неколку организации ...

Сноуден до Путин: Ќе направам се, само дајте ми азил!

Канал5 - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец, Едвард Сноуден, побара политички азил во Русија и порача дека ќе ги прифати сите услови што за тоа ќе му ги постави Москва.

Сноуден бара азил во Русија

Deutsche Welle - 12.07.2013

Ненадеен пресврт во аферата Сноуден: Екс-соработникот на американските тајни служби сака да остане во Русија. Ова беше објавено по средбата со активисти за човекови права во транзитниот простор на ...

Амбасадата на САД во Русија му врачи порака на Сноуден да се предаде

24 Вести - 12.07.2013

Амбасадата на САД во Русија му врачила порака на Едвард Сноуден преку еден од активистите за човекови права кои денеска се сретнаа со овој поранешен соработник на американската Агенција за национална ...

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

24 Вести - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден не бил во летот за Хавана

Телма - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Канал5 - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Алсат-М - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

24 Вести - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Вест - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден се` уште на Шереметјево

Утрински - 12.07.2013

„Аерофлот“ демантираше дека тој допатувал во Хавана со нивниот лет, а на московскиот аеродром ќе има средба со адвокати и борци за човекови права Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не ...

Сноуден побара времен азил во Русија

Телма - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија, се додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

Белата куќа: руски азил за Сноуден ќе ги наруши односите

Телма - 12.07.2013

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни денеска изјави дека ако Москва му даде политичкиот азил на Едвард Сноуден тоа ќе ги наруши односите меѓу САД и Русија.

Сноуден тргнал кон Хавана?

Телма - 12.07.2013

Авион на руската компанија Аерофлот на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден.

Сноуден бара политички азил во Русија

Руска реч - 12.07.2013

Едвард Сноуден се сретна во аеродромот Шереметјево со руските правни застапници за да побара поддршка во обезбедувањето на политички азил во Русија.

Едвард Сноуден: Ги прифаќам сите понуди и мојот азилантски статус сега е формален

МКД - 12.07.2013

Ги прифаќам сите понуди за поддршка или азил и со тоа мојот азилантски статус станува формален, изјавил на средбата со активистите за човекови права Едвард Сноуден, поранешниот соработник на ЦИА што ...

Сноуден и официјално побара азил од Русија

Сител - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија, се додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

Американскиот и рускиот претседател ќе разговараат за Едвард Сноуден

А1 On - 12.07.2013

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни потврди дека вечерва американскиот претседател Барак Обама телефонски ќе разговара со рускиот колега Владимир Путин за Едвард Сноуден.

Карни: Политичкиот азил на Сноуден ќе ги наруши односите меѓу САД и Русија

А1 On - 12.07.2013

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни изјави дека ако Москва му даде политичкиот азил на Едвард Сноуден тоа ќе ги наруши односите меѓу САД и Русија.

Сноуден официјално побара азил во Русија

Макфакс - 12.07.2013

Рускиот пратеник Вјасечлав Никонов кој во петокот присуствуваше на средбата на активистите за заштита на човековите права со поранешниот соработник на американското разузнавање Едвард Сноуден, изјави ...

Амбасадата на САД во Русија побара од Сноуден да се предаде

Телеграф - 12.07.2013

Преку еден од активистите присутни на средбата амбасадата на САД му пратила порака на Сноуден, во која било наведено дека тој мора да биде изведен пред суд На состанокот со претставници на ...

Сноуден бара привремен азил во Русија

Глас на Америка - 12.07.2013

Кремљ индицираше дека поранешниот аналитичар од САД може да остане во земјата доколку престане со протекување на тајни. Поранешниот договорен соработник на американското разузнување, Едвард Сноуден, ...

UNHCHR: Случајот на Сноуден покажува дека на поткажувачите им треба заштита

Макфакс - 12.07.2013

Високата комесарка на Обединетите нации за човекови права Нави Пилај, претпазливо во петокот изрази поддршка за пребеганиот поранешен соработник на американската Агенција за национална безбедност ...

Обама и Путин телефонски разговараа за случајот на Сноуден

Макфакс - 12.07.2013

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Барак Обама, телефонски разговараа во петокот навечер за повеќе прашања од билатералната соработка, безбедносни прашања, како и за ситуацијата за ...

Амбасадата на САД во Русија му врачи порака на Сноуден да се предаде

А1 On - 12.07.2013

Амбасадата на САД во Русија му врачила порака на Едвард Сноуден преку еден од активистите за човекови права кои денеска се сретнаа со овој поранешен соработник на американската Агенција за национална ...

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права

Курир - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

Сител - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Сноуден на средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

Press24 - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Сител - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден е на пат за Хавана?

+инфо - 12.07.2013

Авион на руската компанија „Аерофлот“ на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден.

АЕРОФЛОТ: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Телеграф - 12.07.2013

Разоткривачот на шпионската афера „Призма“ сè уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“ , како што вчера се ...

Медиумски непотврдени извештаи дека Сноуден е на пат за Хавана

МРТ - 12.07.2013

Авион на руската компанија Аерофлот на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден.

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

Алфа - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден ги обвинува САД дека му спречуваат азил

Кајгана - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (NSA) Едвард Сноуден кој на медиумите им го откри постоењето на тајна масивна програма за следење на комуникациите на милиони ...

Сноуден, сепак, не бил на летот за Хавана

+инфо - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што се појавија гласини на Твитер, соопшти рускиот екипаж на летот.

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

МРТ - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

МРТ - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Сноуден би сакал да ги посети земјите кои му понудија азил

Сител - 12.07.2013

Едвард Сноуде во писмото со кое упати покана за средба до руски активисти за заштита на човековите права и адвокати, наведува дека сака да ги посети земјите кои се подготвени да му дадат азил.

Несогласување меѓу САД и Кина за Сноуден

Р.С.Европа - 12.07.2013

Кинеските и американските власти не се согласија во однос на предавањето на Едвард Сноуден, кој е обвинет за шпионажа. Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс изјави дека Вашингтон бил ...

Oбама: Разочаран сум од Кина и Хонг Конг за случајот Сноуден

Нова ТВ - 12.07.2013

Американски официјални лица им изјавија на кинески официјални лица дека тие се разочарани од начинот на кој Кина и Хонг Конг го водат случајот на поранешниот безбедносен службеник Едвард Сноуден, ...

Медиумски непотврдени извештаи дека Сноуден е на пат за Хавана

Сител - 12.07.2013

Авион на руската компанија Аерофлот на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден.

Сноуден бара средба со активисти и правници

Нетпрес - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден се поднел барање за средба во петок со претставници на руски меѓународни организации за човекови права и со адвокати.

Сноудeн сака времено да остане во Русија

А1 On - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија, се додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

Аерофлот: Сноуден не беше на нашиот лет за Хавана

А1 On - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

А1 On - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Сноуден бара средба со групите за човекови права

Р.С.Европа - 12.07.2013

Поранешниот американски соработник на разузнавачките служби Едвард Сноуден ги покани групите за човекови права да се состанат со него на московскиот аеродром Шерметљево.

Рускиот екипаж: Сноуден не беше на нашиот лет

МКД - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатувал во Хавана во авионот на руската компанија Аерофлот, како што тоа синоќа се шпекулираше во медиумите и на социјалните мрежи, соопштил ...

Сноуден ги обвинува САД дека му спречуваат азил

Макфакс - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (NSA) Едвард Сноуден кој на медиумите им го откри постоењето на тајна масивна програма за следење на комуникациите на милиони ...

САД и Кина се судрија во врска со Сноуден

Глас на Америка - 12.07.2013

САД биле разочарани што Кина одбива да го екстрадира Сноуден; Кина сакала да остане фокусирана на кибернетски прашања САД и Кина се судрија во врска со случајот на поранешниот американски ...

Сноуден денес ќе им се обрати на медиумите?

МКД - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе се состане со организациите за заштита на човековите права на московскиот аеродром Шереметјево, а се очекува и обраќање до медиумите, јавува РТ.

Сноуден е на пат за Хавана?

А1 On - 12.07.2013

Авион на руската компанија Аерофлот на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден.

Сноуден сепак не отпатувал во Хавана

Press24 - 12.07.2013

Едвард Сноуден не допатувал во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што се појавија гласини на Твитер, соопшти рускиот екипаж на летот.

Сноуден на средба со адвокати и активисти за човекови права

Р.С.Европа - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден се среќава со руски активисти за човекови права и адвокати на московскиот аеродром.

Сноуден пак побарал политички азил од Русија

МКД - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА што ја обелодени програмата за прислушување на НСА, Едвард Сноуден, денеска побарал политички азил во Русија, изјавувајќи дека не може да лета во Јужна Америка, изјавил ...

Гардијан објави фотографија од средбата на Сноуден со активистите

Макфакс - 12.07.2013

Британскиот весник The Guardian ј аобјави првата фотографија на поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (NSA) Едвард Сноуден од неговата средба со активистите на ...

Сноуден сака да ги посети земјите кои му понудија азил

Press24 - 12.07.2013

Едвард Сноуден испрати писмо до руски активисти за човекови права каде што наведува дека има желба да ги посети земјите кои што се понудија да му помогнат давајќи му азил.

Сноудeн сака да остане во Русија

+инфо - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност, Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија сè додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

ЕДВАРД СНОУДЕН: Сака да ги посети земјите што му понудија азил

Телеграф - 12.07.2013

Во моментов се наоѓа во транзитната зона и разговара со претставниците на невладините организации Во писмо, со кое упати покана за средба до руски активисти за заштита на човековите права и адвокати, ...

Сноуден се среќава со активисти за човекови права

Глас на Америка - 12.07.2013

На аеродромот во Москва американскиот бегалец разговара, за следните чекори по, како што кажа, „заканувачкото однесување“ на САД Поранешниот договорен соработник на американското разузнавање Едвард ...

Сноуден побара азил од Русија

Press24 - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија, се додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

Снoуден ќе бара политички азил Русија

Макфакс - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (NSA) кој го објави постоењето на тајната програма PRISM за следење на комуникациите на милиони луѓе низ светот, на средбата ...

Сноуден повторно бара азил во Русија

Р.С.Европа - 12.07.2013

Руските адвокати и активисти за човекови права, кои се сретнаа со Едвард Сноуден на московскиот аеродром, велат дека поранешниот соработник на американските тајни служби побарал одобрување на ...

Кремљ: Условите за давање азил на Сноуден остануваат исти

А1 On - 12.07.2013

Кремљ досега не доби молба за политички азил од Едвард Сноуден. Условите за давање азил, меѓутоа, остануваат исти, изјави денеска прес-секретарот на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј ...

Снoуден повторно побара политички азил во Русија

Кајгана - 12.07.2013

Британскиот весник The Guardian ја објави првата фотографија на Едвард Сноуден од неговата средба со активистите на организациите за заштита на човековите права којашто во моментов се одвива на ...

Сноуден бара средба со активисти и правници

Точка - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден се поднел барање за средба во петок со претставници на руски меѓународни организации за човекови права и со адвокати.

За првпат пред јавноста: Сноуден на состанок со руските групи за човекови права

Точка - 12.07.2013

Поранешниот соработник на "NSA", Едвард Сноуден зад затворени врати разговара со претставници на организацијата за заштита на човековите права на московскиот аеродром Шерметјево.

Сноудeн се жали кај активистите, Мајкрософт негира вмешаност

Фактор - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноудeн се обрати на претставниците на руските и меѓународните организации за човекови права и на адвокатите и побара средба со нив , ...

Сноуден ќе има средба со организации за заштита на човекови права и адвокати

Локално - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден ќе има денеска средба со организации за заштита на човекови права и адвокати во транзитната зона на московскиот аеродром Шареметјево каде се наоѓа откако ...

Аерофлот демантира дека во нивен лет за Хавана бил Сноуден

Либертас - 12.07.2013

Најбараниот американски бегалец Едвард Сноуден не допатува во Хавана со летот на компанијата „Аерофлот“, како што вчера се појавија гласини на „Твитер“, соопшти рускиот екипаж на летот.

Гардијан објави фотографија од средбата на Сноуден со активистите

Канал 77 - 12.07.2013

Британскиот весник The Guardian ја објави првата фотографија на поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (NSA) Едвард Сноуден од неговата средба со активистите на ...

"Здраво, јас сум Сноуден! До скоро ве следев преку ден и ноќ!"

Точка - 12.07.2013

Една од главните теми во светските медиуми денес е средбата на Едвард Сноуден со претставниците на групите за човекови права на московскиот аеродром, а на Викиликс било објавено што се кажал овој ...

Сноуден сака да ги посети земјите кои му понудија азил

Денешен - 12.07.2013

Во писмо со кое упати покана за средба до руски активисти за заштита на човековите права и адвокати, Едвард Сноуден наведува дека сака да ги посети земјите кои се подготвени да му дадат азил, јави ...

Белата куќа: Евентуалниот политички азил за Сноуден ќе ги влоши односите меѓу САД и Русија

Либертас - 12.07.2013

Портпаролот на Белата куќа, Џеј Карни, денеска изјави дека доколку официјална Москва му одобри политички азил на Едвард Сноуден, сериозно ќе се нарушат односите меѓу САД и Русија.

Амбасадата на САД во Русија му порача на Сноуден да се предаде

Денешен - 12.07.2013

Амбасадата на САД во Русија му врачила порака на Едвард Сноуден преку еден од активистите за човекови права кои денеска се сретнаа со овој поранешен соработник на американската Агенција за национална ...

Амбасадата на САД во Москва на Сноуден му порача да се предаде

Либертас - 12.07.2013

Амбасадата на САД во Русија му врачила порака на Едвард Сноуден преку еден од активистите за човекови права, кои денеска се сретнаа со овој поранешен соработник на американските безнедносни служби ...

Гринвалд: Ако му се случи нешто на Сноуден, се што знам ќе објавам!

Вечер Прес - 12.07.2013

Едвард Сноуден додека се премислува дали да прифати азил во Венецуела најави средби со организации за заштита на човекови права и адвокати Поранешниот соработник на американските безбедносни служби ...

Обама и Путин вечерва ќе разговараат за Едвард Сноуден

Бриф - 12.07.2013

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни потврди дека вечерва американскиот претседател Барак Обама телефонски ќе разговара со рускиот колега Владимир Путин за Едвард Сноуден.

Здраво, јас сум Сноуден! До скоро ве следев ден и ноќ – ЦИА шпионот се обрати на светот (Видео)

МК News - 12.07.2013

Говорот на Сноуден во целост бил објавен на интернет страницата Викиликс “Здраво. Моето име е Ед Сноуден. Пред повеќе од еден месец имав семејство, дом од соништата и комфорен живот.

Бараниот американски бегалец Сноуден не заминал за Хавана

Sky - 12.07.2013

Рускиот екипаж соопшти дека Едвард Сноуден кој е баран од американските власти за издавање на многу важни тајни од Националната безбедност, не се наоѓал во летот на компанијата Аерофолт кој се ...

Сноудeн сака времено да остане во Русија

Денешен - 12.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден изјави дека сака да остане во Русија, се додека да замине со авион за Латинска Америка, соопшти денеска ...

Несогласување меѓу САД и Кина за Сноуден

Локално - 12.07.2013

Кинеските и американските власти не се согласија во однос на предавањето на Едвард Сноуден, кој е обвинет за шпионажа. Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс изјави дека Вашингтон бил ...

Сноуден бара политички азил во Русија

Денешен - 12.07.2013

Едвард Сноуден се сретна во аеродромот Шереметјево со руските правни застапници за да побара поддршка во обезбедувањето на политички азил во Русија, пишува Руска реч .

Сноуден денес ќе им се обрати на медиумите?

Н.Македонија - 12.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА, Евдард Сноуден ќе се сретне со организации за заштита на човековите права, на московскиот аеродром Шерметјево.

Сноуден е на пат за Хавана?

Н.Македонија - 12.07.2013

Авион на руската компанија Аерофлот на лет од Москва до Хавана го измени курсот што наведе западни медиумски извештаи дека во леталото се наоѓа поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден, пренесува ...

Сноуден се уште не одговорил на предлогот на Венецуела за азил

Канал5 - 11.07.2013

Едвард Сноуден се уште официјално не одговорил на предлогот на Венецуела, која му понуди азил, изјави денеска венецуелскиот министер за внатрешни работи Елиас Хава.

Руски авион скршнал од курсот кон Хавана, не се знае дали во него е Сноуден

МКД - 11.07.2013

Авион на руски Аерофлот на лет од Москва до Хавана скршнал денес од редовниот курс на летот, што предизвикало шпекулации дека во него се наоѓа пребегнатиот поранешен соработник на ЦИА Едвард Сноуден, ...

Сноуден се уште не одговорил на предлогот на Венецуела за азил

А1 On - 11.07.2013

Едвард Сноуден се уште официјално не одговорил на предлогот на Венецуела, која му понуди азил, изјави денеска венецуелскиот министер за внатрешни работи Елиас Хава.

Викиликс го најавува следниот чекор на Сноуден

Нова ТВ - 11.07.2013

Со случајот Едвард Сноуден продолжуваат анализите во Вашингтон- последните проценки се дека венецуелскиот преседател Николас Мадуро со понудата за азил на Сноуден всушност се залага за политички ...

Сноуден: никогаш не сум давал тајни податоци на Русија или Кина

Руска реч - 11.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден, изјави дека никогаш не давал никаква информација на Кина или Русија, пишува The Guardian. „Јас никогаш не сум давал некаква информација на тие влади.

Сноуден заминува во Венецуела?

Нетпрес - 11.07.2013

Неизвесноста околу судбината на Едвард Сноуден продолжува, но според британскиот весник „Гардијан“ најверојатно тој ќе се обиде да стигне до Венецуела.

Сноуден се уште не одговорил на предлогот на Венецуела за азил

Либертас - 11.07.2013

Едвард Сноуден се уште официјално не одговорил на предлогот на Венецуела, која му понуди азил, изјави денеска венецуелскиот министер за внатрешни работи Елиас Хава.

Сноуден: Никогаш не сум дал информации на Русија и Кина

Денешен - 11.07.2013

„Никогаш не сум давал некаква информација на Владите на Кина и Русија“, изјави поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден.

Сноуден се уште не одговорил на предлогот на Венецуела за азил

Бриф - 11.07.2013

Едвард Сноуден се уште официјално не одговорил на предлогот на Венецуела, која му понуди азил, изјави денеска венецуелскиот министер за внатрешни работи Елиас Хава.

Сноуден заминува во Венецуела?

Точка - 11.07.2013

Неизвесноста околу судбината на Едвард Сноуден продолжува, но според британскиот весник „Гардијан“ најверојатно тој ќе се обиде да стигне до Венецуела.

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

24 Вести - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Непријатните звуци на „свиркачот“ го разбудија Берлин

Дневник - 10.07.2013

Нема новинар што не им завидува на колегите од германски „Шпигел“ поради тоа што успеаја да добијат интервју со најпознатиот американски бегалец, Едвард Сноуден.

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Вест - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Сноуден демантира дека на Русија и куна им предал тајни информации

Телма - 10.07.2013

Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден денеска демантираше дека им оддал тајни на кинеските и руските разузнавачки служби, јави ДПА.

Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Курир - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Сител - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Сноуден ја прифати понудата за политички азил од Венецуела

Press24 - 10.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност Едвард Сноуден конечно ја прифати понудата од страна на Венецуела за политички азил.

Трансатланска шпионажа - животот на другите

Р.С.Европа - 10.07.2013

Од прекинување на соработката меѓу американските и европските тајни служби до азил за Едвард Сноуден – политичарите во Европа различно реагираат на информациите за трансатланската шпионажа на ...

NBC: Може ли Сноуден да остане во Русија?

Руска реч - 10.07.2013

Сноуден може да каже наскоро: „Јас сакам да останам овде, во Русија“, кажува Фјодор Лукјанов, искусен експерт и уредник на списанието „Русија во глобалната политика“.

Сноуден: Што би ме мотивирало да дејствувам против САД?!

Нова ТВ - 10.07.2013

Од моментот кога се реши да објави повеќе тајни класифицирани документи кон јавноста, тој беше решен да не бара заштита на анонимност.

САД ја предупредија Русија за последиците од соработката со Сноуден

Нетпрес - 10.07.2013

Ако Русија му помогне на Едвард Сноуден да добие азил од било која земја, тогаш тоа ќе се одрази на американско-руските односи, изјавиа портпаролката на Стејт департментот Џенифер Псаки.

Објавен нов сегмент од интервјуто на Сноуден

Глас на Америка - 10.07.2013

Поранешниот разузнавачки аналитичар Едвард Сноуден објаснува зошто ја открил тајната американска шпионска програма. Британскиот весник Гардијан го објави видеото од интервјуто направено на 6-ти јуни ...

Сноуден доби пасош за државјанин на светот

Нетпрес - 10.07.2013

Организацијата „Светска влада на граѓаните на светот“ му издаде на Едвард Сноуден пасош за државјани на светот. Ова беше објавено на официјалниот профил на организацијата на социјалната мрежа ...

Американска невладина на Сноуден му даде пасош на Граѓанин на светот

Макфакс - 10.07.2013

Организацијата на Светската влада на граѓаните на светот (World Service Authority) му издаде на поранешниот соработник на американското разузнавање Едвард Сноуден пасош на граѓанин на светот, се вели ...

Сноуден демантира дека им предал доверливи информации на Кина и Русија

А1 On - 10.07.2013

Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден денеска демантираше дека им оддал тајни на кинеските и руските разузнавачки служби, јави ДПА.

Сноуден не им давал информации на Кина и на Русија

Телеграф - 10.07.2013

Познатиот бегалец тврди дека ниту една држава нема да земе нешто од неговите компјутери полни со доверливи информации Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден демантира дека им одал тајни на ...

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

А1 On - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

МРТ - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Сноуден сè уште не го прифатил азилот во Венецуела

+инфо - 10.07.2013

Викиликс објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден сè уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа Твитер го напиша рускиот ...

ВИКИЛИКС: Сноуден сè уште не ја прифатил понудата на Венецуела

Телеграф - 10.07.2013

Поранешниот разузнавач вработен во НСА, Едвард Сноуден, се уште официјално го нема прифатено азилот понуден од Венецуела , објави „Викиликс“ на својот „Твитер“ профил, пишува „ Ројтерс “.

Сноуден: Азилот во Венецуела не е прифатен

Нова ТВ - 10.07.2013

Министерот за надворешни работи на Венецуела изјави дека протекувачот на информации Едвард Сноуден не прифати азил во неговата земја и идентично, Викиликс, вели дека Сноуден не се согласил да оди во ...

Сноуден прифати политички азил во Венецуела

Sky - 10.07.2013

Едвард Сноуден поранешен соработник на американската Агенција за национална безбедност ја прифати понудата од страна на Венецуела за политички азил.

САД ја предупредија Русија за последиците од соработката со Сноуден

Точка - 10.07.2013

Ако Русија му помогне на Едвард Сноуден да добие азил од било која земја, тогаш тоа ќе се одрази на американско-руските односи, изјавиа портпаролката на Стејт департментот Џенифер Псаки.

Сноуден демантира дека им предал доверливи информации на Кина и на Русија

Либертас - 10.07.2013

Поранешниот соработник со американските безбедносни служби НСА и ЦИА, Едвард Сноуден денеска демантираше дека им оддал тајни на кинеските и руските разузнавачки служби.

Викиликс: Сноуден се уште го нема прифатено азилот од Венецуела

Либертас - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот соработник со американските безбедносни служби НСА и ЦИА, Едвард Сноуден, се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа ...

Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Денешен - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Сноуден доби пасош за државјанин на светот

Точка - 10.07.2013

Организацијата „Светска влада на граѓаните на светот“ му издаде на Едвард Сноуден пасош за државјани на светот. Ова беше објавено на официјалниот профил на организацијата на социјалната мрежа ...

Едвард Сноуден доби пасош за државјанин на светот

Денешен - 10.07.2013

Организацијата „Светска влада на граѓаните на светот“ на својот официјален профил на социјалната мрежа „Твитер“ објави дека му издала на Едвард Сноуден пасош за државјанин на светот.

Објавен нов дел од интервјуто на Сноуден

Локално - 10.07.2013

Британскиот весник Гардијан го објави видеото од интервјуто направено на 6-ти јуни во Хонг Конг, каде Сноуден пребега минатиот месец.

Сноуден: Никогаш не сум дал информација на ниту една влада

Фактор - 10.07.2013

Никогаш не сум дал информација на ниту една влада и тие никогаш нема да земат нешто од мојот лаптоп. Вака поранешниот американски разузнавач, Едвард Сноуден, денеска ги демантираше информациите дека ...

Не соработувајте со Сноуден!

Локално - 10.07.2013

Ако Русија придонесе кон тоа Едвард Сноуден да добие азил во трета земја, таквиот потег ќе се одрази на американско-руските односи, изјави портпаролот на Стејт департментот Џенифер Псаки.

„Викиликс“: Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Н.Македонија - 10.07.2013

Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера на социјалната мрежа „Твитер“ го ...

Сноуден демантира дека предавал информации на Кина и Русија

Н.Македонија - 10.07.2013

Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден денеска демантираше дека им оддал тајни на кинеските и руските разузнавачки служби, јави ДПА Бразилскиот блогер и колумнист Глен Гринвалд, кој на 6 ...

Сноуден прифаќа азил во Венецуела поради безбедност?

Н.Македонија - 10.07.2013

Едвард Сноуден најверојатно ќе прифати азил во Венецуела за да избегне да биде кривично гонет во САД, изјави американскиот новинар Глен Гринвалд, кој прв ги објави документите кои Сноуден ги ...

Сноуден: Како САД, шпионираат ширум светот?

Н.Македонија - 10.07.2013

Американските и сојузничките објекти за собирање на известувачки податоци распоредени се низ воените и другите објекти на САД и сојузниците, како и во американските конзулати и амбасади, тврди Едвард ...

Сноуден се уште не го прифатил азилот во Венецуела

Идивиди - 10.07.2013

Вашингтон, 10 јули 2013 (МИА) - Интернет страницата „Викиликс“ објави дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се уште официјално не го прифатил азилот во Венецуела, како што тоа вчера ...

Сноуден упати молба за азил до Венецуела

Телма - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Три јужноамерикански држави му нудат азил на Сноуден

Deutsche Welle - 09.07.2013

Поранешниот американски разузнувач Едвард Сноуден, доби понуди за азил од три јужноамерикански држави, но и натаму останува во транзитната зона на московскиот аеродром Шереметјево.

Мадуро до Сноуден : Те брка империјата , дојди кај нас !

Канал5 - 09.07.2013

Едвард Сноуден ќе добие азил во Венецуела. Веста ја објави на својот Твитер профил руски дипломат попладнево, за по половина час да ја повлече информацијата.

Венецуела доби официјално барање за азил од Сноуден

Алсат-М - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден ја прифати понудата на Венецуела за политички азил

24 Вести - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Венецуела доби официјално барање за азил од Сноуден

24 Вести - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден побара азил од Венецуела

Утрински - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден конечно најде засолниште?

Нетпрес - 09.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден, ја прифати понудата на Венецуела да оди во азил во таа земја, објави „висок руски претставник на Твитер“, пренесува „Асошиејтед прес“.

Сноуден лета за Венецуела?

А1 On - 09.07.2013

Руски функционери тврдат дека поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден ја прифатил понудата за азил на Венецуела. Сеуште нама потврда на оваа информација, а само неколку часа претходно ...

Венецуела доби официјално барање за азил од Сноуден

+инфо - 09.07.2013

Венецуела добила официјална молба за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден . Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден ја прифати понудата на Венецуела за политички азил

Сител - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Сноуден прифатил азил во Венецуела?

+инфо - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден , кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Сноуден сепак се одлучи за Венецуела

Економски - 09.07.2013

Едвард Сноуден сепак се одлучи да земе политички азил од Венецуела откако оваа држава официјално се понуди да му даде азил, пренесуваат светските медиуми.

WikiLeaks: Сноуден уште официјално не ја прифатил понудата од Венецуела

Макфакс - 09.07.2013

Претставници на WikiLeaks велат дека поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден се` уште официјално не ја прифати понудата на Венецуела за политички азил, преку пораката објавена во вторникот ...

Три латиноамерикански држави му нудат азил на Сноуден

+инфо - 09.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден, кому латиноамериканските земји му понудија азил со поддршка на Куба, сè уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром „Шереметјево“.

Мадуро: Сноуден, те гони цела империја!

Press24 - 09.07.2013

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро го повика Сноуден да одлучи дали сака да долета во Каракс, откако тој испрати барање за азил, за да ги избегне САД. -Примивме писмо со барање за азил.

Сноуден ја прифати понудата на Венецуела за политички азил

Курир - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Едвард Сноуден и понатаму на аеродромот во Москва

Курир - 09.07.2013

Едвард Сноуден, поранешниот соработник на ЦИА кому латиноамериканските земји му понудија азил со поддршка на Куба, се уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром Шереметјево.

Сноуден прифатил азил во Венецуела?

Нова ТВ - 09.07.2013

Едвард Сноуден кого САД го бараат за оддавање на информации за тајните програми на САД за следење на комуникациите го прифатил предлогот за азил на венецуелскиот претседател Николас Мадуро.

Сноуден побара азил од Венецуела

Press24 - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден, изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо Мартинели.

Венецуела доби официјално барање за азил од Сноуден

МРТ - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден и натаму на аеродромот во Москва

МРТ - 09.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден, кому латиноамериканските земји му понудија азил со поддршка на Куба, денеска се уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром Шереметјево.

Велика Британија си ја шпионира дури и кралицата

МКД - 09.07.2013

За разлика од другите земји, кои ги чуваат само метаподатоците, Велика Британија го собира сиот сообраќај што минува низ земјата во рок од три дена, кажал Сноуден.

Властите на САД: Обама нема да ја откаже посетата во Русија поради Сноуден

Руска реч - 09.07.2013

Властите на САД официјално ги негираа слуховите за можното откажување на посетата на Барак Обама во Русија поради поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден, пренесува РИА Новости.

Амбасадата на Никарагва во Москва официјално ја потврди молбата на Сноуден за азил

Руска реч - 09.07.2013

Амбасадата на Никарагва во Москва официјално го потврди барањето на Едвард Сноуден за да му додели политички азил, пренесува РИА Новости.

Сноуден официјално побарал азил од Венецуела

Курир - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден официјално побара азил во Венецуела

Алфа - 09.07.2013

Едвард Сноуден поранешниот соработник на ЦИА и американски непријател број еден поради откривањето на шпионската афера, официјално побара азил во Венецуела.Претседателот на оваа држава Николас Мадуро ...

Венецуела доби официјално барање за азил од Сноуден

А1 On - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Мадуро: Азилот е завршена работа, Сноуден треба да реши кога ќе дојде

Сител - 09.07.2013

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изјави дека Венецуела ја добила „официјалната молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден.

Сноуден и понатаму останува на московскиот аеродром

Нетпрес - 09.07.2013

Поранешниот американски разузнавачки советник, Едвард Сноуден, на кого три латиноамерикански земји му понудија азил со поддршка од Куба, се’ уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром ...

Ирска го отфрли налогот на САД за апсење на Сноуден

Макфакс - 09.07.2013

Ирскиот Врховен суд, поради неправилности во постапката, го отфрли американскиот налог за апсење на поранешниот советник на американската разузнавачка служба NSA Едвард Сноуден во случај да слета на ...

ВИДЕО: Интервју со Сноуден за неговите мотиви

Р.С.Европа - 09.07.2013

Британскиот весник Гардијан објави нови делови од интервјуто со Едвард Сноуден, поранешен соработник на американските служби за безбедност, коj објави детали за следењето на телекомуникациите.

Венецуела потврди дека добила барање за азил од Сноуден

МКД - 09.07.2013

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, потврди дека во понеделникот неговата земја добила официјално барање за азил од американскиот бегалец Едвард Сноуден.

Московските бездомници и Џорџ Лукас се фатија за Сноуден

Руска реч - 09.07.2013

Од моментот кога Сноуден допатува на аеродромот „Шереметево“ во Москва, не се појави никаква документирана потврда за тоа каде тој навистина се наоѓа.

Сноуден бара азил во Венецуела

Глас на Америка - 09.07.2013

Претседателот Мадуро потврди дека неговата држава го примила официјалното барање. Венецуела примила официјално барање за азил од поранешниот американски разузнавачки аналитичар Едвард Сноуден.

Руски пратеник напишал, па избришал дека Сноуден ја одбрал Венецуела за азил

МКД - 09.07.2013

Бегалецот од американските власти Едвард Сноуден одбрал да ја прифати понудата за политички азил од Венецуела, соопштил рускиот шеф на комисијата на долниот дом за надворешни работи Алексеј Пушков.

Сноуден ја прифатил понудата за азил од Венецуела

Либертас - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американските безбедносни служби, Агенцијата за национална безбедност (НСА) и Централната агенција за разузнавање (ЦИА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на ...

Сноуден: САД им греши на сите луѓе во светот

Локално - 09.07.2013

"Америка е убава земја, со убави луѓе, но некои од нејзините владетели работат за сопствени интереси", вели поранешниот офицер на ЦИА, Едвард Сноуден во интервју за весникот "Гардијан".

Сноуден побара азил од Венецуела

Република - 09.07.2013

Едвард Сноуден и официјално побарал азил од Венецуела. Оваа земја добила оцифијално барање за азил од поранешниот соработник во ЦИА, изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со ...

Сагата заврши: Сноуден прифати азил од Венецуела

Sky - 09.07.2013

Едвард Сноуден кого САД го бараат за оддавање на информации за тајните програми на САД за следење на комуникациите го прифати предлогот за азил на венецуелскиот претседател Николас Мадуро.

Едвард Сноуден одлучил каде заминува во азил

Точка - 09.07.2013

Известувачот Едвард Сноуден, или "американскиот предавник", како што многумина го нарекуваат, одлучил во која земја ќе побара азил.

Сноуден и натаму на аеродромот во Москва

Бриф - 09.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден, кому латиноамериканските земји му понудија азил со поддршка на Куба, денеска се уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром Шереметјево.

Сноуден официјално побара азил од Венецуела

Денешен - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден и понатаму останува на московскиот аеродром

Точка - 09.07.2013

Поранешниот американски разузнавачки советник, Едвард Сноуден, на кого три латиноамерикански земји му понудија азил со поддршка од Куба, се’ уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром ...

Ирска го отфрли налогот на САД за апсење на Сноуден

Канал 77 - 09.07.2013

Ирскиот Врховен суд, поради неправилности во постапката, го отфрли американскиот налог за апсење на поранешниот советник на американската разузнавачка служба NSA Едвард Сноуден во случај да слета на ...

Екс шпионот на ЦИА Сноуден побара азил од Венецуела

МК News - 09.07.2013

Венецуела добила „официјална молба“ за азил од поранешниот соработник во ЦИА, Едвард Сноуден. Тоа го изјави венецуелскиот претседател Николас Мадуро по средба со претседателот на Панама Рикардо ...

Сноуден и натаму на аеродромот во Москва

Денешен - 09.07.2013

Поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден, кому латиноамериканските земји му понудија азил со поддршка на Куба, денеска се уште се наоѓа во транзитната зона на московскиот аеродром Шереметјево.

Сноуден ја прифати понудата на Венецуела за политички азил

Бриф - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Сноуден ја прифати понудата на Венецуела за политички азил

Денешен - 09.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден, кој го обелодени постоењето на тајните програми на САД за следење на комуникациите, го прифатил ...

Мадуро: Сноуден, момче, те гони цела империја!

Н.Македонија - 09.07.2013

Претседателот на Венецуела објасни дека до сега немал контакти со поранешниот службеник на ЦИА, Едвард Сноуден иако би сакал да разговара со него Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро го повика ...

Сноуден ќе избира меѓу Венецуела и Боливија

Утрински - 08.07.2013

Руските власти му праќаат пораки на најбараниот Американец да си замине „Венецуела соопшти дека ја прошири понудата за азил за Едвард Сноуден, но дека не добила одговор од него“, изјави министерот за ...

ЕУ и САД ќе отпочнат разговори за создавање на најголемата светска трговска зона

24 Вести - 08.07.2013

ЕУ и САД ќе ги отпочнат разговорите за создавање на најголемата светска трговска зона. Преговорите имаат за цел да се отстранат бариерите за трговија и инвестиции меѓу двете сили и да се постигне ...

Венецуела последната шанса за Сноуден, изјави влијателен руски политичар

Канал5 - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела последната шанса за Сноуден, изјави влијателен руски политичар

24 Вести - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Алексеј Пушков: Венецуела последната шанса за Сноуден

Вест - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела последната шанса за Сноуден

Утрински - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Пушков: Венецуела е последната шанса на Сноуден, инаку ќе треба да се жени со Чепмен

Руска реч - 08.07.2013

Шефот на комитетот во Думата за меѓународни работи, Алексеј Пушков, смета дека Венецуела е последната шанса за Едвард Сноуден да добие политички азил. Ова тој го напиша на својот микроблог Twitter.

ЕУ и САД ќе разговараат за слободна трговска зона

Р.С.Европа - 08.07.2013

ЕУ и САД ќе ги отворат разговорите за создавање на најголемата светска трговска зона. Разговоритре се очекува да започнат денеска, и се случуваат паралелно со настаните околу откривањето на ...

Венецуела последната шанса за Сноуден

Курир - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Кастро: Сноуден го гонат поради неговите идеали

Нетпрес - 08.07.2013

Кубанскиот претседател Раул Кастро ги пофалил латиноамериканските влади кои му понудија азил на поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден.

САД и ЕУ - најголема светска трговска зона

Р.С.Европа - 08.07.2013

ЕУ и САД денеска ги започнуваат разговорите за создавање на најголемата светска трговска зона. Тие ќе се одвиваат под притисок на настаните околу американскиот надзор на телекомуникациите, при што ...

Венецуела последната шанса за Сноуден

+инфо - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, го повика поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Претседателот на Никарагва го добил барањето за азил на Сноуден

Курир - 08.07.2013

Амбасадорот на Никарагва во Русија, Луис Алберто Молина изјави денеска дека неговата дипломатска мисија му го испратила на претседателот на државата Даниел Ортега писмото на поранешниот соработник на ...

Претседателот на Никарагва го доби барање за азил на Сноуден

А1 On - 08.07.2013

Амбасадорот на Никарагва во Русија, Луис Алберто Молина изјави денеска дека неговата дипломатска мисија муго испратила на претседателот на државата Даниел Ортега писмото на поранешниот соработник на ...

Венецуела последната шанса за Сноуден, изјави влијателен руски политичар

А1 On - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела е последната шанса за Сноуден

Press24 - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела последната шанса за Сноуден, изјави влијателен руски политичар

МРТ - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела последната шанса за Сноуден, изјави влијателен руски политичар

Сител - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела последна шанса за Сноуден

Алфа - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Кастро: Сноуден го гонат поради неговите идеали

Точка - 08.07.2013

Кубанскиот претседател Раул Кастро ги пофалил латиноамериканските влади кои му понудија азил на поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден.

Венецуела последната шанса за азил на Сноуден

Денешен - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Русија:Прифати азил Сноуден оти ова ти е последна шанса

Локално - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Сноуден побара политички азил од Никарагва

Денешен - 08.07.2013

Амбасадорот на Никарагва во Русија, Луис Алберто Молина изјави денеска дека неговата дипломатска мисија му го испратила на претседателот на државата Даниел Ортега писмото на поранешниот соработник на ...

Сноуден го предаде барањето за азил на Никарагва

Sky - 08.07.2013

Амбасадорот на Никарагва во Русија, Луис Алберто Молина изјави денеска дека неговата дипломатска мисија му го испратила на претседателот на државата Даниел Ортега писмото на поранешниот соработник на ...

Русија: Венецуела е последната шанса за Сноуден

Вечер Прес - 08.07.2013

Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, го повика поранешниот соработник на ЦИА Едвард Сноуден да го прифати предлогот на Венецуела за азил.

Венецуела до утре ќе чека одговор од Сноуден

Денешен - 08.07.2013

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА), Едвард Сноуден досега не контактирал со властите во Каракас во врска со понудата што му ја упати претседателот на ...

Кастро ги критикува САД, поддршка за Сноуден

Н.Македонија - 08.07.2013

Претседателот на Куба, Раул Кастро му даде поддршка на поранешниот агент на ЦИА, Едвард Сноуден. „Куба го поддржува правото на земјите да дадат азил на сите кои се протерани поради своите идеали„, ...

Што пишува Сноуден во барањето за азил?

Н.Македонија - 08.07.2013

„Јас Едвард Сноуден, барам азил во Република Никарагва, затоа што ме прогонува Владата на САД...„ Никарагва ги објави деталите од барањето за азил кое го упатил Едвард Сноуден, поранешен агент на ...

Претседателот на Никарагва го доби барањето за азил на Сноуден

Н.Македонија - 08.07.2013

Амбасадорот на Никарагва во Русија, Луис Алберто Молина изјави денеска дека неговата дипломатска мисија му го испратила на претседателот на државата Даниел Ортега писмото на поранешниот соработник на ...

Венецуела последната шанса за Сноуден

Идивиди - 08.07.2013

изјави влијателен руски политичар Москва, 8 јули 2013 (МИА) - Влијателен член на рускиот Парламент, кој често ја изразува позицијата на Кремљ, вчера го повика поранешниот соработник на ЦИА Едуард ...