TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серија а: Интер и Милан одиграа нерешено 1:1

Телма - 24.02.2013

Интер и Милан одиграа нерешено 1:1 во дебито на 26 коло во калчо лигата. Милан поведе со голот на Ел Шарави во 21 минута, Интер израмни преку Скелото во 71 минута.

Балотели подготвен за да ги нервира фановите на Интер

Нетпрес - 24.02.2013

Синоќа се одигра премиерниот натпревар од 26. коло во италијанската Серија А, помеѓу екипите на Палермо и Џенова. Дуелот на Сицилија заврши и без победник и без погодоци.

Најава: Милано е на нозе, Италија е во исчекување на Дерби дела Мадонина

Спортклуб - 24.02.2013

Милано е на нозе - со нетрпение се очекува градското дерби помеѓу Милан и Интер. Вечерва со почеток во 20.45 часот, ќе се одигра познатото „Дерби дела Мадонина“, што можеби ќе биде клучно и за двете ...

Ковачиќ: Интер-Милан е најголемо дерби во Италија

СуперСпорт - 24.02.2013

За страниците на “Газета дело Спорт“ зборуваше најновото засилување на Интер, Хрватот Матео Ковачиќ. “Доволно ми беше да погледнам само неколку натпревари на ТВ, за да разберам дека ова е најважното ...

Фото: Дерби дела Мадонина

СуперСпорт - 24.02.2013

Вечерва е големото градско дерби помеѓу Интер и Милан. Веб порталот Goal.com преку карикатура ни прикажува како се следи дербито, на сликата се протагонисти т.е играчи на двете екипи, кои имаат ...

Реми во дербито на „Дела Мадонина“

Оn.net - 24.02.2013

Без победник заврши 162. дерби меѓу Интер и Милан во рамките на 26. коло од италијанската серија А. Милан имаше повеќе од играта, а во 21.

Битката за Милано без победник, „златната резерва“ Скелото спаси бод за Интер (видео)

Екипа - 24.02.2013

Интер и Милан одиграа без победник, 1-1, во најновото градско дерби на „Џузепе Меаца“, во дуел што сигурно ги задоволи вкусовите на фудбалските гурмани.

Дерби дела Мадонина без победник

Оff.net - 24.02.2013

180-то првенствено дерби на Милано заврши без победник. По интересен и неизвесен натпревар, градските ривали Интер и Милан поделија по едно полувреме, а на крајот и ги поделија поените.

Ноќта на Милан во која и Мадонина се жртвуваше

СуперСпорт - 24.02.2013

Поради што победата над Барселона не е хејтерска ода? Затоа што Берлускони немамерно го покажа патот, каде беше разликата? Која е маката на Милан и поради што единствено Алегри е безгрижен? Ако ...

Без победник во миланското дерби

Макфакс - 24.02.2013

Интер и Милан одиграа нерешено 1:1 во 162-то миланско дерби, наречено „Дела Мадонина“. Според прикажаното и пропуштените гол шанси многу поблиску до победата во дербито беше Милан.

Промашувањата на Балотели го спасија Интер (ВИДЕО)

МКД - 24.02.2013

Интер и Милан ремизираа 1-1 во градското дерби на Милано, а за преостанатите два бода треба да жалат „росонерите" кои беа поблиску до победата.

(ВИДЕО) Миланското дерби без победник

Спортклуб - 24.02.2013

Долгоочекуваното дерби на Милано меѓу Интер и Милано донесе вистинска борба меѓу големите ривали, но на крајот славеа нивните конкуренти затоа што натпреварот заврши без победник 1:1.

Промашувањата на Балотели и одбраните на Хандановиќ го спасија Интер

СуперСпорт - 24.02.2013

Во големото градско дерби помеѓу Милан и Интер одиграно во рамките на 26-то коло во Серија А, заврши без победник, 1:1, иако Росонерите уште во првото полувреме можеа да го решат прашањето за ...

ВИДЕО: Дербито на Милано без победник

А1 On - 24.02.2013

Големото италијанско дерби кое се одигра вечерва на “Џузепе Меаца“ завршi без победник 1:1. Милан одигра фантастично прво полувреме во кое беа многу подобри од Интер.

Интер против Милан во фудбалска битка за Милано

Република - 24.02.2013

Интер против Милан, вечерва од 20,45 часот, во фудбалска битка за Милано. Овојпат на „Џузепе Меаца“ бидејќи привилегијата да биде домаќин го има Интер. Стадионот е ист, но имињата се различни.

Балотели дарежлив кон Интер, дербито на Милано без победник (видео)

Република - 24.02.2013

Интер и Милан ги поделија бодовите во дербито на Милано, во 26. коло во Серија А. Италијанските гиганти одиграа 1-1 и останаа во битка за позициите што водат во Лигата на шампионите.

Дербито на Милано во 26.коло од Серија А

24 Вести - 23.02.2013

Милано повторно ќе биде центар на вниманието во италијанската фудбалска јавност, бидејќи по дуелот во средата од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона, викендов на програмата е дербито Интер - ...

Вечерва дербито ИНТЕР-МИЛАН од 20:45 директно на телма

Телма - 23.02.2013

Вечерва на Џузепе Меаца, Интер и Милан влегуваат во 294 пресметка.Милан има 6 победи повеќе во историјатот на ривалството,но Интер славеше на последните пет натпревари.

Дербито на Милано во 26.коло од Серија А

Канал5 - 23.02.2013

Милано повторно ќе биде центар на вниманието во италијанската фудбалска јавност, бидејќи по дуелот во средата од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона, викендов на програмата е дербито Интер - ...

Интер против Милан во Серија А

Макфакс - 23.02.2013

Градското дерби помеѓу Интер и Милан ги фрла во сенка сите останати дуели кои ќе се одиграат во рамките на 26.коло во италијанската Серија А.

Интер против Милан во Серија А

Кајгана - 23.02.2013

Градското дерби меѓу Интер и Милан ги фрла во сенка сите останати дуели кои ќе се одиграат во рамките на 26.коло во италијанската Серија А.

Серија А: Интер и Милан го играат градското дерби

Сител - 23.02.2013

Милано повторно ќе биде центар на вниманието во италијанската фудбалска јавност, бидејќи по дуелот во средата од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона, викендов на програмата е дербито Интер - ...

На Капело му недостига Англија

Екипа - 23.02.2013

Неполна година откако ја напушти функцијата селектор на англиската репрезентација, Фабио Капело истакна дека му недостига интензитетот на фудбалски случувања на „островот“.

Ковачич: Секој кој што верува во Господ не се плаши од ѓаволот

Спортклуб - 23.02.2013

Новата 10-ка во редовите на Интер, Матео Ковачич, во екипата веќе е стандарден помеѓу првите единаесетмина, а според неговите изјави, можеме да кажеме дека веќе в недела ќе го одигра своето прво ...

Кузмановиќ: Па што ако Милан ја победи Барселона, и ние го победивме Клуж!

СуперСпорт - 23.02.2013

Новиот играч за врска на Интер Здравко Кузмановиќ додаде масло на огнот со денешната изјава. Имено ја прочита и ја размонтира тика-така играта на Барса, па во одлична атмосфера и форма го дочекува ...

Фан vs фан: Интер - Милан

24Фудбал - 23.02.2013

26. коло во Серија А го носи големото градско дерби на Милано, познато како Дерби дела Мадонина, нова мега пресметка помеѓу Интер и Милан.

Алегри: Ќе биде израмнет натпревар

СуперСпорт - 23.02.2013

Во пресрет на натпреварот против Интер, Алегри заедно со Берлускони и Галијани одржаа прес-конференција. Тренерот на “Росонерите“ најави дека се уште има дилеми околу стартниот состави и потсети дека ...

Миланското дерби во 26. коло од Серија А

А1 On - 23.02.2013

Милано повторно ќе биде центар на вниманието во италијанската фудбалска јавност, бидејќи по дуелот во средата од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона, викендов на програмата е дербито Интер – ...

Галијани: Алегри останува во Милан

СуперСпорт - 23.02.2013

Претседателот на Милан, Адриано Галијани, ги замолкна гласините во врска за иднината на тренерот Масимилиано Алегри. Тренерот на Милан, Масимилиано Алегри, неодамна беше поврзуван со преминување во ...

Серија А: Колото во знак на „Дерби дела Мадонина“

СуперСпорт - 23.02.2013

Централниот меч на колото сударот помеѓу Интер и Милан кој би можело да донесе нов пресврт во борбата за третата позиција. Јувентус е голем фаворит против Сиена, се надева на услуга во Удинезе.

Чави: Милан го одигра натпреварот од соништата

СуперСпорт - 23.02.2013

Фудбалерот на шпанската Барселона Чави Ернандес изјави вчера дека италијанскиот Милан го одигра „натпреварот од соништата“ против неговата екипа, во која победи со 2:0 во првиот меч од осминафиналето ...

Се расипа гол-машината на Барса

Дневник - 22.02.2013

Фаворитот број еден во најквалитетното натпреварување е поразен во Милано и тоа со два гола разлика без да ја затресе противничката мрежа, што му се случува по вторпат сезонава во 40 одиграни ...

Серија А: Дербито на Милано во фокусот на вниманието

Сител - 22.02.2013

Екипите на Палермо и Џенова вечерва со натпреварот од 20 часот и 45 минути ќе ја отворат тридневната програма од 26.коло во серија А.

Мотивациското видео на Барселона

Оff.net - 22.02.2013

По поразот од 2:0 на гостувањето кај Милан, екипата на Барселона треба да направи голем камбек на Камп Ноу, нешто што не е невообичаено во историјата на клубот.

Фактите говорат - Милан или Јувентус во финалето на ЛШ!

Спортклуб - 22.02.2013

Кога годината завршува на „тројка“, еден од двата моментални Италијански претставници игра во финалето во Лигата на Шампионите. Минатиот пат, на „Олд Трафорд“ во 2003.

Дали екипата на Милан го има најдобриот млад напад во Европа?

Спортклуб - 22.02.2013

За изненадување на многумина, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Барселона со 2-0 на „Сан Сиро“. Боатенг и Мунтари постигнаа голови, но во сенка на голгетерите, двајцата млади напаѓачи ...

Балотели е сега оружје на Милан против Интер

Вечер Прес - 22.02.2013

МИЛАНО НА НОЗЕ, ВО НЕДЕЛА ДЕРБИ ДЕЛА МАДОНИНА Најголемиот број од свирежите кои ќе се слушнат во недела, ќе бидат насочени кон контроверзниот напаѓач, но нема да бидат поштедени нити поранешните ...

Шпанците се соочуваат со излез од ЛШ

Н.Македонија - 22.02.2013

По ремито на Реал Мадрид дома со Манчестер јунајтед и поразите на Валенсија и на Малага, во средата и Барселона претрпе неуспех, со 0-2 на гости кај Милан Меси речиси не се виде на мечот во средата ...

Милан полн со оптимизам го напаѓа градскиот ривал Интер

Идивиди - 22.02.2013

Градот на модата во Италија, Милано викендов повторно ќе биде во центарот на фудбалското внимание, во исчекување на градското дерби меѓу Интер и Милан, во 26. коло на Серија А.

ЛШ: Милан ја надигра Барселона 2:0, галатасарај-шалке 1:1

Телма - 21.02.2013

Милан ја надигра Барселона на “Сан Сиро“ со 2:0 во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Галатасарај и Шалке одиграа нерешено 1:1.

Клаудија Романи ги мотивира играчите на Милан

Вест - 21.02.2013

Една од најубавите и најпознати навивачки на Милан синоќа проба да ги мотивира своите омилени фудбалери пред дуелот со Барселона во Лигата на шампиони.

Милан ја спушти на земја Барселона

Утрински - 21.02.2013

Триумф од 2:0 по седумте меѓусебни дуели без победа, само втор меч за Барса без даден гол сезонава Надежите на Барселона за тројна круна висат на конец откако беше стратешки надиграна во поразот од ...

Балотели со нова девојка ја славеше победата над Барселона

Канал5 - 21.02.2013

Во големата прослава на фудбалерите на Милан по победата над Барселона во осминафиналето од Лигата а шампионите се приклучи и Марио Балотели која на трибините во друштво на новата девојка, соиграчот ...

Чави : Милан одигра натпревар од соништата

Канал5 - 21.02.2013

Асот на Барселона Чави по вчерашниот пораз на Сан Сиро во Милано изјави дека Милан одиграл натпревар од соништата и сосема заслужено славел победа од 2-0 во првиот меч од соминафиналето во Лигата на ...

Кај Милан не поминува „тика-така“, Алегри презадоволен од победата

Дневник - 21.02.2013

Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во рамките на голот на домаќините.

Алегри презадоволен од победата

Канал5 - 21.02.2013

Тренерот на Милан, Масимилијано Алегри тактички одлично ја постави формацијата на неговите избраници кои заслужено остварија солидна предност пред реваншот во Барселона.

Барселона шокирана во Милано

Deutsche Welle - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан ја надиграа Барселона и победија со 2:0, додека Галатасарај и Шалке одиграа 1:1, во првите осминафинални натпревари во Лигата на шампиони.

ВИДЕО: Првиот гол на Милан е регуларен

Курир - 21.02.2013

Многу „прашина“ крена првиот гол на Милан кој го постигна Боатенг, а од Барселона реагираа дека претходно Запата играл со рака.

ВИДЕО: Ноле, Балотели и Робињо се радуваа на победата на Милан

+инфо - 21.02.2013

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ, кој е голем фан на Милан, во живо на трибините на Сан Сиро ја славеше победата на своите миленици над Барселона.

Чави: Милан го одигра натпреварот од соништата

Спортклуб - 21.02.2013

Фудбалерот на екипата на Барселона, Чави Ернандес, изјави дека екипата од Милано, својот вчерашен натпревар против неговата екипа го одиграла како од соништата.

Кај Милан не поминува „тика-така“, Алегри презадоволен од победата

МРТ - 21.02.2013

Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во рамките на голот на домаќините.

Сега Милан е фаворит кај букмејкерите

Екипа - 21.02.2013

Никој не можеше нитуда замисли, освен можеби најзагреаните фанови на Милан, дека „росонерите“ би можеле да ја елиминираат моќната Барселона во осминафиналето на ЛШ, но по триумфот од 2-0 на „Сан ...

Барселона надиграна во Милан

Кајгана - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан ја надиграа Барселона и победија со 2:0, додека Галатасарај и Шалке одиграа 1:1, во првите осмина финални натпревари во Лигата на шампиони.

Чави: Ние не личевме на себе, а Милан одигра меч од соништата!

+инфо - 21.02.2013

Иконата на Барса, Чави, по поразот од Милан (2-0) во првиот 1/8-финален меч во Лигата на шампионите изјави дека „росонерите“ одиграле меч од соништата.

Уште еднаш е докажано: За тика-така има решение

СуперСпорт - 21.02.2013

Кога за противник во осминафиналето на Лигата на шампионите ја добијаа Барселона, во Милан знаеје дека ги чека добра забава, но не и претерана можност да прескокнат уште една скала.

Нема еуфорија во Милан по победата над Барса

Кајгана - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан, одиграа тактички перфектен натпревар и по девет години пауза забележаа победа над Барселона. Играчите на Масимилијано Алегри, против фаворизираната Барселона забележаа победа со ...

Алегри: Само јас верував во победата

Спортклуб - 21.02.2013

Тренерот на Милан, Масимилијано Алегри имаше само пофални зборови за своите фудбалери по вечерашниот меч против Барселона на Сан Сиро, но не заборави да истакне дека тој бил единствениот во тимот што ...

ЛШ: Барса потфрли кога најмалку требаше

Сител - 21.02.2013

Огромна сензација приреди Милан во о дербито на осминафиналето од Лигата на шампиони. Росо-нерите го ја совладаа Барселона на Сан Сиро со 2-0 додека Шалке остана непоразен во пеколната атмосфера во ...

Алегри: Мирно, има и реванш!

СуперСпорт - 21.02.2013

Тренерот на Милан ги смирува работите после големата победа. Ја пофали играта во одбраната и жртвувањето за тимот. Масимилиано Алегри беше мирен после победата против Барселона.

Роура: Не добијаа од две шанси

СуперСпорт - 21.02.2013

Тренерот на Барселона, Жорди Роура, верува дека неговиот тим позитивно ќе реагира во реваншот на Ноу Камп, без оглед на лошиот резултат и поразот во првиот меч од осминафиналето од Лигата на ...

Видео: Првиот гол на Боатенг беше регуларен

СуперСпорт - 21.02.2013

Преку ова видео, може јасно да се виде дека голот на Боатенг е регуларен. Запата топката не ја зафати со ...

„Ѓаволите во Рајот“

СуперСпорт - 21.02.2013

Италијанските медиуми во првите извештаи на слава за неочекуваниот триумф на Милан над Барселона, констатираа дека 2:0 е голема предност, против секого, но дека Каталонците ќе бидат гладни за освета.

Милан убедлив против Барселона

Р.С.Европа - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан ја совладаа Барселона со 2:0 во синоќешниот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите. Головите ги постигнаа Боатенг и Мунтари во второто полувреме.

Алегри: Можевме да победиме и поубедливо

24Фудбал - 21.02.2013

Милан синоќа обезбеди одличен резултат победувајќи ја Барселона со 2-0 на Сан Сиро во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите.

Роура: Приказната ќе биде поинаква во реваншот

24Фудбал - 21.02.2013

Барса синоќа доживеа незгоден пораз на Сан Сиро, Каталонците загубија од Милан со 2-0 во натпревар во кој не успеаа да создадат ниту една посериозна шанса кон голот на Абиати.

Радоста на Балотели и Робињо по победата на Милан над Барселона

Кајгана - 21.02.2013

Вчера во рамки на ЛШ се случи вистинска сензација на натпреварот одигран меѓу Милан и Барселона, кој италијанскиот тим го доби со 2-0 со головите на Боатенг и Мунтари.

Барселона надиграна во Милан, Шалке непоразен во Истанбул

Макфакс - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан ја надиграа Барселона и победија со 2:0, додека Галатасарај и Шалке одиграа 1:1, во првите осмина финални натпревари во Лигата на шампиони.

И Ѓоковиќ ја слави победата на Милан против Барса

Екипа - 21.02.2013

И Новак Ѓоковиќ ја слави победата на Милан, против големата Барселона на „Сан Сиро“. За клупскиот ТВ канал на „росонерите“, најдобриот тенисер на светот вели дека ова е фантастичен успех на ...

Пике: Игравме лошо, но и судијата катастрофално згреши

Спортски - 21.02.2013

Стоперот на шпанскиот гигант Барселона, Жерард Пике, беше видно незадоволен пред сe од самиот себе, но и од играта на неговите соиграчи од поразот од Милан на Сан Сиро со 2-0, во првиот 1/8-финален ...

Кај Милан не поминува „тика-така“, Алегри презадоволен од победата

А1 On - 21.02.2013

Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во рамките на голот на домаќините.

Првиот гол на Милан е чист

Оff.net - 21.02.2013

Голот на Боатенг против Барселона предизвика многу полемики, но новите снимки докажуваат дека Запата не играл со ...

Пике: Нема оправдување за поразот

24Фудбал - 21.02.2013

Барселона одигра лош натпревар на Сан Сиро и загуби со 2-0 од Милан во првиот 1/8 финален дуел. Пике вели дека нема оправдување за лошата игра, знае дека тие мора да бидат на многу повисоко ниво на ...

ФОТО: Додека Милан победува, Балотели се бакнува

Курир - 21.02.2013

Марио Балотели уживаше на трибините на „Сан Сиро“. Неговиот тим победуваше, а тој се бакнуваше. Марио Балотели не настапи за Милан на дуелот против Барселона, бидејќи во групната фаза веќе има играно ...

Видео: Балотели и тоа како се ’журкаше’ на трибините

Екипа - 21.02.2013

Најновото засилување на Милан, Марио Балотели и тоа како синоќа имаше причини за радост во победата на неговиот тим над Барселона и покрај тоа што дуелот го проследи од ВИП ложата на „Сан Сиро“.

ФОТО: Милан победува - Балотели се бакнува

Press24 - 21.02.2013

Марио Балотели не настапи за Милан на на вчерашниот натпревар против Барселона, но, дефинитивно не му беше здодевно. Погледнете како се забавуваше тој на трибините на „Сан ...

Пике - Игравме лошо, Милан заслужено победи

Inpress - 21.02.2013

Рим, 21. февруари 2013 (ИНПРЕС) Стоперот на шпанскиот фудбалски гигант Барселона Пике, по поразот од 2-0 од Милан изјави дека е незадоволен од својата и играта на неговиот тим.

Нема еуфорија во Милан по победата над Барса

Макфакс - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан, одиграа тактички перфектен натпревар и по девет години пауза забележаа победа над Барселона. Играчите на Масимилијано Алегри, против фаворизираната Барселона забележаа победа со ...

Уште еднаш се докажа: Има лек и за тика-така

Спортклуб - 21.02.2013

Кога за противник во осмина финалето во Лигата на шампионите ја добија Барселона, од таборот на Милан беа свесни дека ги чека добра забава, но не и преголема можност за пласман во идната фаза.

ВИДЕА: Милан го пронајде лекот за Барса

+инфо - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан успеаја да го пронајдат лекот за играта на Барселона и да слават со 2-0 над фаворизираниот противник синоќа на „Сан Сиро“ во дерби пресметката од 1/8-финалето во Лигата на ...

И Ѓоковиќ славеше на Сан Сиро

Кирилица - 21.02.2013

И Ѓоковиќ славеше на Сан Сиро Ѓоковиќ ја искористи паузата од тениските натпреварувања за во живо да го бодри својот омилен клуб.

Пике: Игравме лошо, но и судијата катастрофално згреши

Таратур - 21.02.2013

Стоперот на шпанскиот гигант Барселона, Жерард Пике, беше видно незадоволен пред сè од самиот себе, но и од играта на неговите соиграчи од поразот од Милан на Сан Сиро со 2-0, во првиот 1/8-финален ...

Алегри веруваше во победа над Барселона

Нетпрес - 21.02.2013

Тренерот на Милан, Масимилиано Алегри беше еден од ретките кои веруваа дека Милан може да ја победи Барселона на “Сан Сиро”.

Балотели разменува нежност со Фани на Сан Сиро

Нетпрес - 21.02.2013

Големата победа на Милан над Барселона во првиот 1/8 финалент натпревар од Лигата на шампиони ја прослави и последната милионска аквизиција на “росонерите”, Марио Балотели.

Десаи: Победата на Милан ме потсети на 1994 година

24Фудбал - 21.02.2013

Таа ноќ Десаи беше еден од стрелците за Милан кој ја победи Барса со 4-0 и го крена големиот трофеј. Синоќа Милан одигра одличен натпревар и ја победи Барселона со 2-0, не дозволувајќи им на ...

Галијани: Играчите на Барселона се плашат од Милан

СуперСпорт - 21.02.2013

Екипата на Милан синоќа одигра сјајен натпревар против Барселона, ги разбијаа Каталонците со 2:0. На тој начин Росонерите покажаа дека можат да се носат со Барселона.

Еве како ја прославија победата на Милан Балотели и Робињо

Спортманија - 21.02.2013

Синоќа екипата на Милан на „Сан Сиро“ во Милано сензационално триумфираше над фаворизираниот тим на Барселона со 2:0. На трибините на Сан Сиро беше Марио Балотели кој неодамна потпиша за Милан, но ...

Каков е планот на Барса?

СуперСпорт - 21.02.2013

По првичниот шок, обвинувањата на сметка на судијата и состојбата на теренот на Сан Сиро, во соблекувалната на Барселона е направен план за реваншот со Милан.

Кај Милан не поминува „тика-така“

Кирилица - 21.02.2013

Кај Милан не поминува „тика-така“ Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во ...

Шпанските медиуми се распукаа по Каталонците

Спортклуб - 21.02.2013

Лошата игра и поразот на Барселона од Милан со 2:0 во рамките на првиот натпревар од осмина финалната фаза во ЛШ, шпанските медиуми ја дочекаа со канонада од критики упатени на сметка на Каталонците.

Марка: Најлоша Барса во последните пет години

СуперСпорт - 21.02.2013

Лошата игра и поразот на Барселона од Милан со 2:0 во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите дочекана е со вистинска канонада со критики во шпанските медиуми.

Милан - Барселона или што се случи по натпреварот!

Локално - 21.02.2013

Еуфоријата во Милано зеде врв по славната и неочекувано убедлива победа на седумкратниот првак на Европа Милан над фаворитот на турнирот Барселона. Еве што кажаа водечките личности по натпреварот.

Видеоснимките го оправдаа Милан - првиот гол на Боатенг е регуларен

Локално - 21.02.2013

Крај на дискусиите околу првиот гол на Милан и регуларноста на победата над Барселона во натпреварот од 1/8-финалето на Лигата на шампионите.

Балотели: Меси играше ли против Милан?

Локално - 21.02.2013

Напаѓачот на Милан, Марио Балотели се пошегува со аргентинската ѕвезда на Барселона, Лионел Меси. Италијанскиот репрезентативец беше многу среќен поради победата на неговите соиграчи над каталонците ...

Погледнете како Балотели и Робињо ја прославија победата на Милан

Точка - 21.02.2013

Синоќа екипата на Милан на Сан Сиро во Милано сензационално триумфираше над фаворизираниот тим на Барселона со 2-0. На трибините на Сан Сиро беше Марио Балотели кој неодамна потпиша за Милан, но нема ...

ФОТО: Еве како Балотели ја прославуваше победата на Милан

Либертас - 21.02.2013

Марио Балотели го засили составот на Милан во текот на јануарскиот преоден рок, но сепак не можеше да му помогне на својот тим во Лигата на шампионите поради фактот што во првиот дел од сезоната ...

Кај Милан нема „тика-така“

Денешен - 21.02.2013

Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во рамките на голот на домаќините.

Виља тренира заедно со останатите во Барса

Локално - 21.02.2013

Фудбалерот на Барселона, Давид Виља тренираше заедно со своите соиграчи утринава. Напаѓачот не патуваше со тимот за натпреварот со Милан, со цел да се опорави и се очекува да се појави во игра против ...

(ВИДЕО) Тајното оружје на Милан против Барселона

Република - 21.02.2013

Кога ќе го видите видеото од прекрасната навивачка на Милан Клаудија Романи ќе ви биде јасно зошто вечерва на Сан Сиро падна големата Барселона.

ВИДЕО: Алегри презадоволен од победата

Бриф - 21.02.2013

Екипата на Милан со 2:0 ја победи фаворизираната Барселона во натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, на кој Каталонците упатија само два удари во рамките на голот на домаќините.

Спектакуларна победа на Милан

Канал 77 - 21.02.2013

Од друга страна тренерот Алегри одлично ги постави своите фудбалери на теренот, кои целосно го неутрализираа Лионел Меси, а речиси максимално ги искористија сите свои шанси.

Клаудија им носи среќа на росонерите

Вечер Прес - 21.02.2013

Нејзиното име е Клаудија Романи и е навивачка на италијанскиот гигант Милан. И можеби е подеднакво заслужна за големата победа на "росонерите" над фаворизираната Барселона во првиот 1/8-финален ...

Милан голем кога е најпотребно, Барса мислеше дека е на шопинг

Вечер Прес - 21.02.2013

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 1/8-ФИНАЛЕ (ПРВИ НАТПРЕВАРИ) "Росонерите" приредија незаборавна ноќ и славеа над фаворизираниот каталонски гигант (2:0), додека на мечот во Истанбул, меѓу Галатасарај и Шалке ...

Балотели славеше со бакнежите на секси Фани

Вечер Прес - 21.02.2013

Зимското засилување на Милан, Марио Балотели натпреварот со Барселона, заедно со Робињо, го проследи од трибините на "Сан Сиро".

Милан ја совлада Барселона со 2:0

Локално - 21.02.2013

Фудбалерите на Милан ја совладаа Барселона со 2:0 во синоќешниот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите. Головите ги постигнаа Боатенг и Мунтари во второто полувреме.

Милан не ја прославува победата над Барселона

Канал 77 - 21.02.2013

И покрај задоволството од играта и особено од резултатот, во таборот на Милан нема еуфорија, свесни дека ќе треба да го одиграат и реваншот на „Камп Ноу“.

Пике: Игравме лошо, но и судијата погреши

Точка - 21.02.2013

Стоперот на Барса, Жерард Пике беше незадоволен од играта на својата екипа, но и од судиите на вчерашниот натпревар помеѓу Милан и Барселона на Сан Сиро.

ФОТО: Што рекоа за поразот на Барса?

Идивиди - 21.02.2013

Барселона вчера на Сан Сиро во Милано претрпе шокантен пораз од Милан во првиот натпревар од осмина- финалето во Лигата на шампиони.

Радоста на Балотели и Робињо

Идивиди - 21.02.2013

Милан вчера на Сан Сиро ја шокираше Барселона, откако со головите на Кевин Принц Боатенг и и Сали Мунтари го победија фаворитот од Каталонија.

Барселона приземјена во Милано

Идивиди - 21.02.2013

Милан ќе има голема предност на реваншот на „Ноу Камп“ после три недели откако синоќа против Барселона беше приредено големо изненадување и обезбедена победа од 2:0. Лионел Меси, Иниеста, Чави...

Галиани: Барса се плаши од Милан

365 - 21.02.2013

Потпретседателот на фудбалскиот клуб Милан, Адриано Галиани, рекол дека во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони се видело колку Барселона се плаши од Милан.

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

Канал5 - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

Дневник - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Меси на потег на „нерамниот“ Сан Сиро

Дневник - 20.02.2013

Барселона, како прв фаворит во најквалитетното натпреварување, на вечерашното гостување кај Милан најмногу стравува од теренот на кој треба да ја демонстрира својата „тик-так“ игра.

Милан против Барса и поновата историја

Утрински - 20.02.2013

„Росонерите“ имаат само една победа во последните десет меѓусебни дуели по триумфот над Каталонците од 4:0 во финалето во 1994 година Додека Милан се подготвува вечерва да ја пречека Барселона во ...

Видео: Тајно оружје на Милан за мечот против Барселона

Канал5 - 20.02.2013

Вечерва се играат последните два натпревари од првиот круг на осминафиналето на Лигата на шампионите за што Милан се вооружил со Клаудија Романи.

ЛШ: Барселона гостин на Милано, Шалке кај супер засилениот Галатасарај

Канал5 - 20.02.2013

Во фудбалска Европа вечерва со двете средби во Милано и Истанбул завршува првата рунда од осминафиналето во елитната Лига на шампионите.

На дербито на Сан Сиро и најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ

Канал5 - 20.02.2013

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва на полниот „Сан Сиро“ ќе биде директен сведок на големото дерби во осминафиналето од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона.

Барселона шокирана во Милано, Шалке непоразен во Истанбул

Канал5 - 20.02.2013

Големата Барселона изненадена и шокирана на Сан Сиро во Милано во првиот осминафинален дуел против Милан. Фаворизираната Барса не го пронајде клучот за отклучување на италијанскиот катанаџо на Милан.

Лш: Милан е под голем притисок да го оправда распродадениот „Сан Сиро“ во пресметката со Барселона

Телма - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која во среда вечер во осминафиналето од Лигата на шампионите му ...

Теренот на Сан Сиро најголем проблем за Барса

Спортклуб - 20.02.2013

Како и на неколку други стадиони последните сезони, лошиот терен на Сан Сиро може да претставува најсериозен противник за Барселона на вечерашниот натпревар против Милан.

Роналдо, Ибрахимовиќ, Клајверт ... - Играчите кои што во минатото го облекле дресот на Милан и Барселона

Спортклуб - 20.02.2013

По трансферите на Дугари и Рајзигер во 1997, многумина играчи го облекоа дресот на двете екипи кои што денес ќе се сретнат во осминафиналниот дуел од ЛШ, Барселона и Милан.

Новак навива за Милан

СуперСпорт - 20.02.2013

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ вечерва во живо ќе го гледа првиот натпревар од 1/8 на Сан Сиро помеѓу Милан и Барса. Од порано е познато дека првиот рекет на светот е навивач на росонерите.

Роура: Не ја прифаќаме улогата на фаворит

Спортклуб - 20.02.2013

Помошник тренерот на Барселона, Жорди Роура за медиумите изјави дека не ја прифаќа улогата на "фаворит" што медиумите во Италија му ја поставија на неговиот тим пред вечерашниот натпревар со Милан во ...

Роура: Не сме фаворити

СуперСпорт - 20.02.2013

Тренерот на Барселона не ја прифаќа улогата на фаворит пред натпреварот од 1/8 финалето во ЛШ на Сан Сиро. Жорди Роура рече дека многу го почитува Милан, бидејќи тој, како што вели е еден од ...

Ноле навива за Милан, ама Типсаревиќ е за Барса

Спортклуб - 20.02.2013

Само неколку часа откако Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил напиша дека вечер ќе биде присутен на Сан Сиро да навива за Милан, доби одговор од неговиот добар пријател Јанко Типсаревиќ.

Алегри: Барса не е непобедлива

СуперСпорт - 20.02.2013

Тренерот на Милан во пресрет на првиот меч од осминафиналето му ја дава улогата на фаворит на Барселона, но додава дека тоа не значи дека неговиот тим е без шанси.

Може ли Милан да го запре Меси?

Екипа - 20.02.2013

Фудбалерите на Милан ќе се обидат да го сторат она што досега ретко кому му појде од рака, да го запрат Лео Меси и на тој начин да се обидат да стигнат до позитивен резултат во првиот осминафинален ...

Капело: Многу е ризично да го чуваш Меси

СуперСпорт - 20.02.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Русија и тренер на многубројни великани во европскиот фудбал, меѓу кои и екипата на Милан.

Официјални состави: Милан - Барселона

24Фудбал - 20.02.2013

Милан: Абиати, Абате, Мексес, Запата, Констант, Монтоливо, Амбросини, Мунтари, Боатенг, Пацини, Ел Шарави Клупа: Амелија, Де Шиљо, Јепес, Траоре, Кристанте, Нианг, Крикиќ Барселона: Валдес, Дани ...

Капело: Премногу е ризично да се маркира Меси

А1 On - 20.02.2013

Селекторот на Руската фудбалска репрезентација и на многу врвни европски екипи. меѓу кои и Милан, Фабио Капело смета дека е доста ризично да се маркира Меси, на вечерашниот дуел на „Сан Сиро“ помеѓу ...

Официјални состави: Милан - Барселона

СуперСпорт - 20.02.2013

Тренерите на Милан и Барселона Масимилиано Алегри и Жорди Роура се решија за овие состави: Милан: Абијати, Абате, Мексес, Запата, Констант, Монтоливо, Амброзини, Мунтари, Боатенг, Пацини, Ел Шарави ...

Милан девет години не ја победил Барса

МКД - 20.02.2013

Седумкратниот европски првак Милан ќе ја дочека шпанска Барселона (четири европски титули) во новата титанска пресметка на европските фудбалски великани во вечерашното осминафинале на најпрестижното ...

Милан ја сруши Барселона

Оff.net - 20.02.2013

По долгата доминација на Барселона, фудбалерите на Милан конечно ги покорија „Каталонците". Барселона цел натпревар не упати удар во рамките на голот и Милан на реваншот ќе патува со 2:0.

Барса падна на Сан Сиро!

Оn.net - 20.02.2013

Во дербито на осминафиналето од Лигата на шампиони, Милан со 2:0 на Сан Сиро ја порази моќната Барселона. Боатенг и Мунтари погодија за значајна предност на „росонерите“ пред реваншот на Ноу Камп.

Видео: Кој е тој Меси, ова ли е моќната Барселона? Милан до фантастичен триумф на „Сан Сиро“ (2-0)

Екипа - 20.02.2013

Милан уште еднаш ја покажа големината на врвните клубови, да играат најдобро кога тоа ќе биде најзначајно. Токму во тој стил избраниците на Масимилијано Алегри го одиграа првиот осминафинален ...

На „Сан Сиро“ големата Барселона падна на колена пред Милан

Спортклуб - 20.02.2013

Во првиот осминафинален натпревар одигран на „Сан Сиро“, големата Барселона падна на колена пред италијанскиот преставник во Лигата на Шампионите, Милан.

ВИДЕО: „Тики-така“ не поминува кај Милан!

Курир - 20.02.2013

Милан ја изненади фаворизираната Барселона. Избраниците на Масимилијано Алегри со 2:0 го победија шпанскиот гигант на „Сан Сиро“ во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите.

Херојска ноќ во Милано, Барса гледаше „црвено-црна“ рапсодија

СуперСпорт - 20.02.2013

Барселона немоќна како никогаш досега. Милан ја совлада со 2:0. Звучи како чудо, но не е, со оглед на прикажаното на теренот.

Милан подобар од Барселона

Алфа - 20.02.2013

Натпреварот беше решен во второто полувреме кога домашниот тим на два пати успеа да ја затресе мрежата на Виктор Валдес. Првиот погодок беше дело на Кевин Принс Боатенг во 57-та минута.

Милан ја шокираше Барселона!

Спортски - 20.02.2013

Дури и најверните фанови на Милан се сомневаа дека нивниот тим може со 2:0 да ја совладаат фаворизираната Барселона. Но, одличната тактичка поставеност, среќата при првиот гол, како и бледата игра на ...

Милан и судијата ја победија Барса

ЗаЗабава - 20.02.2013

Фудбалерите на Милан славеа со 2-0 на "Сан Сиро" во осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Барселона, додека Галатасарај и Шалке одиграа 1-1.

ФОТО: Како Балотели ја прославуваше победата на Милан

А1 On - 20.02.2013

Марио Балотели го засили составот на Милан во текот на јануарскиот преоден рок, но сепак не можеше да му помогне на својот тим во Лигата на шампионите поради фактот што во првиот дел од сезоната ...

Милан ја шокираше Барселона

24Фудбал - 20.02.2013

Милан важеше за аутсајдер во пресметката со ’Каталонците’ но избраниците на Масимо Алегри вечерва обезбедија одличен резултат во пресрет на реваншот на Камп Ноу.

Алегри: Барселона не ни шутна на гол

Екипа - 20.02.2013

Масимилијано Алегри е стратегот што ги собира комплиментите на целокупната европска фудбалска јавност, откако шефот на стручниот штаб на Милан им докажа на сите дека Барселона може да биде запрена.

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

Press24 - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Пике: Погрешно е да се обвинува судијата

Екипа - 20.02.2013

Фудбалерите на Барселона се во шок по слабата игра и претрпениот пораз од 2-0 од Милан во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.

Каталонците го признаа поразот

Спортклуб - 20.02.2013

Фудбалерите на Барселона го прифатија вечерашниот пораз од Милан во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и изразија надеж дека ќе успеат да дојдат до пресврт на реваншот на Ноу Камп ...

Пике: Бевме очајни, немаме изговор за поразот

СуперСпорт - 20.02.2013

Фаворизираната Барселона го загуби вечерашниот натпревар против Милан на „Сан Сиро“ со 2:0. „Тика-така“ тактиката на Барселона не успеа на „Сан Сиро“.

Барса мотив за прво сезонско исполнување на„Сан Сиро“ до последно седиште

Таратур - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

А1 On - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

МРТ - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Дали Милан ќе ја запре Барса ?

Кирилица - 20.02.2013

Дали Милан ќе ја запре Барса ? Без дилеми, најатрактивниот од сите осум дуели во осмина финалето на Лигата на шампиони ќе се одогра вечерва на Сан Сиро, Милан - Барселона, два тима кои освоиле вкупно ...

Чави: Ние сме како некогаш што беа Лејкерси

СуперСпорт - 20.02.2013

„Мозокот“ на Барселона истакнува дека не може себе да се замисли во некој друг клуб и дека е почестен што игра во најдобриот клуб на сите времиња.

Пујол: Милан ми е втор најдраг клуб!

СуперСпорт - 20.02.2013

Пред натпреварот од 1/8 финалето од ЛШ помеѓу Милан и Барса, капитенот на „Каталонците“ признава дека навива за Милан кога не игра против неговиот тим.

Го знаете ли вицот на Балотели за Меси?

МКД - 20.02.2013

Фудбалерите на Барселона ги „лекуваат“ раните по поразот од Милан, но навивачите на „росонерите“ и сите што не ги сакаат каталонците, уживаат во сеирот на сметка на Лионел Меси .

Чудото се случи: Барселона декласирана на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

МКД - 20.02.2013

Малкумина очекуваа, многумина се сомневаа, но Милан вечерва сепак направи чудо во осминафиналето од Лигата на шампионите совладувајќи ја Барселона со 2-0.

Алегри: Само јас верував во победа над Барселона

МКД - 20.02.2013

Тренерот на италијанскиот калчолигаш Милан, Масимилијано Алегри изјави дека никој не верувал во победа над Барселона, дури ни најголемите навивачи на клубот, откако „росонерите“ синоќа забележаа ...

ЛШ: Спектакл на „Сан Сиро“, Милан против Барса

Макфакс - 20.02.2013

Натпреварите, Милан-Барселона, односно Галатасарај-Шалке во рамките на осмина финалето во Лигата на шампиони ќе се одиграат во среда навечер.

Алегри: Мора да веруваме дека можеме да ја поминеме Барселона

24Фудбал - 20.02.2013

Вечерва на Сан Сиро, Милан ја пречекува Барселона во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите. Каталонците се голем фаворит во овој двобој, но Милан нема да се предаде, ќе направи се за ...

Барселона го распродаде „Сан Сиро“

Курир - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Роура: Секогаш е задоволство да се игра на Сан Сиро

24Фудбал - 20.02.2013

Барселона вечерва ќе влезе како голем фаворит во 1/8 финалниот двобој против Милан. Сан Сиро ќе биде исполнет, навивачите на Росоњерите ќе се обидат да го понесат својот тим против посилниот тим на ...

Барселона редовен гостин на Сан Сиро

Оff.net - 20.02.2013

Екипата на Милан не може глава да крене од силата на „Каталонците" со кого само минатата сезона во Лигата на шампионите се сретна четири пати.

Сите погледи свртени кон „Сан Сиро“

Курир - 20.02.2013

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата е дуелот кој привлекува најмногу внимание од осминафиналните пресметки. Се среќаваат Милан и Барселона на „Сан Сиро“, додека на вториот меч играат ...

Спектакл во Милано, пекол во Истанбул

Оn.net - 20.02.2013

Милан - Барселона и Галатасарај - Шалке се двата дуели со кои вечерва ќе се стави крај на првата рунда осминафинални натпревари во Лигата на шампионите.

Пујол: Милан е мојот втор омилен клуб

Таратур - 20.02.2013

Капитенот на Барселона, Карлес Пујол пред гостувањето на шпанскиот гигант во Милано, во рамките на првиот круг од 1/8 финалето на Лигата на шампионите, изјави дека Росонерите заземаат посебно место ...

ФОТО: Сите фудбалери кои го носеле дресот на Милан и Барселона

Курир - 20.02.2013

Фудбалскиот клуб Барселона на својата интернет страница објави интересна фотографија од сите фудбалери кои ги бранеле боите на Каталонскиот тим, а претходно или подоцна настапувале за Милан.

"Сан Сиро" во центарот на вниманието

ЗаЗабава - 20.02.2013

Вечерва на програмата се два осминафинални натпревари од Лигата на шампионите во кои Милан ја пречекува Барселона, додека Галатасарај ќе го нагости Шалке.

Италија спремна за спектаклот: Барса е најдобар тим во светот, но Милан има шанси

+инфо - 20.02.2013

Вечерва (20,45 ч.) на „Сан Сиро“ Милан ја пречекува моќната Барселона во големата дерби пресметка од 1/8-финалето во Лигата на шампионите.

Форца Милан!!!

Сител - 20.02.2013

Италијанскиот модел Клаудиа Рома ја изрази поддршката кон играчите на Милан пред првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на Шампионите со Барселона на \" Сан Сиро \" кој ќе се одигра вечерва со ...

Романи дополнително ги мотивира фудбалерите на Милан

Нетпрес - 20.02.2013

Познатиот италијански модел кој живее во Мајами, Клаудиа Романи, нема да биде дел од вечерашниот спектакл на “Сан Сиро” каде што ќе се одигра првиот 1/8 финален натпрева од Лигата на шампиони, помеѓу ...

Барса мотив за прво сезонско исполнување на„Сан Сиро“ до последно седиште

Спортски - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Најава: Сите патишта водат кон Сан Сиро

Спортклуб - 20.02.2013

Вечерва ќе се одиграат и последните две осмина финални пресметки во рамките на Лигата на шампионите, а еден од дуелите кој ќе го привлече вниманието на целокупната фудбалска јавност е дуелот помеѓу ...

Росонерите сакаат одмазда, но како ли ќе стигнат до неа?

Спортклуб - 20.02.2013

Каталонскиот гигант во 2006 и 2012 година на два пати го елиминира Милан на патот кон освојувањето на нивната осма титула во Лигата на шампионите, па така, Росонерите вечерва во првиот осмина финален ...

ЛШ - Милан-Барса, Галатасарај-Шалке

Inpress - 20.02.2013

Милано, 20. февруари 2013 (ИНПРЕС) Вечерва во Лигата на Шампионите ќе се одиграат последните две средби од 1/8 финалето од нокаут фазата.

(ГАЛЕРИЈА) Погледнете го тајното оружје на Милан против Барса!

+инфо - 20.02.2013

Вечерва на „Сан Сиро“ силите ќе ги одмерат европските гиганти Милан и Барселона во рамките од Лигата на шампионите. Гостите ја имаат улогата на фаворит, а домаќините „спасот“ го гледаат во својот нов ...

Пујол: Милан е мојот втор омилен клуб

Спортски - 20.02.2013

Капитенот на Барселона, Карлес Пујол пред гостувањето на шпанскиот гигант во Милано, во рамките на првиот круг од 1/8 финалето на Лигата на шампионите, изјави дека Росонерите заземаат посебно место ...

Росонерите ослабени против Барса

СуперСпорт - 20.02.2013

Фудбалерите на Милан ќе бидат ослабени за вечерашниот натпревар против Барселона во 1/8 финалето од ЛШ, затоа што Масимилиано Алегри нема да може да смета на Фламини и Ночерино.

И Ноле вечерва ќе го бодри Милан

Спортклуб - 20.02.2013

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва ќе присуствува на натпреварот меѓу Милан и Барселона од осминафиналето на Лигата на шампионите и ќе ги бодри "росонерите".

Видео: Барса шокирана на Сан Сиро!

Таратур - 20.02.2013

Дури и најверните фанови на Милан се сомневаа дека нивниот тим може со 2:0 да ја совлада фаворизираната Барселона. Но, одличната тактичка поставеност, среќата при првиот гол, како и бледата игра на ...

Барселона го наполни „Сан Сиро“

Денешен - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Милан на Сан Сиро ја пречекува фаворизираната Барселона

Точка - 20.02.2013

Вечерва со почеток во 20:45 часот на Сан Сиро во Милано ќе се судрат екипите на Милан и Барселона. Вечерва Милан на Сан Сиро ја пречекува екипата на Барселона која што е еден од главните кандидати за ...

Сензационален триумф на Милан, реми на Галатасарај и Шалке

Точка - 20.02.2013

Екипата на Милан вечерва со 2-0 славеше над екипата на Барселона на Сан Сиро. Херои на Росоњерите вечерва беа Боатенг и Мунтари.

(ВИДЕО) Головите од мечот Милан – Барселона

Република - 20.02.2013

Милан го шокираше тимот на Барселона. Еве како szólj hozzá: AC Milan 2 0 FC Barca hoofoot.com ...

Барса нокаутирана на Сан Сиро

МК News - 20.02.2013

Во првото полувреме немаше многу возбудувања, Милан имаше дефанзивна игра, додека Барселона со популарната тики-така се обидуваше да стигне до голот на Милан. Немаше голови во првото полувреме.

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

Локално - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Милан ја шокира Барселона (2-0)

Република - 20.02.2013

Милан ја шокира Барселона и на реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите ќе патува со убава предност од 2-0. Во вториот дуел, вечерва, Галатасарај и Шалке 04 одиграа без победник 1-1.

Чави: Барселона ќе ја паметат како Меџик Џонсон и Лејкерси

Вечер Прес - 20.02.2013

За пет или шест години кога ќе помине нашето време, сите ќе не паметат, како што е со шампионската генерација на Лејкерси од пред 30 години, додаде Чави Фудбалерот на Барселона Чави Ернандез, истакна ...

Вистински шлагер во ЛШ, Милан против Барселона

Република - 20.02.2013

Вистински фудбалски шлагер за сите сладокусци ќе биде вечерашниот дуел на европските гиганти Милан и Барселона, во Милано на „Сан Сиро“, од 20,45 часот.

Балотели жали што нема да игра во ЛШ

Локално - 20.02.2013

Тренерот на Милан, Масимилиано Алегри откри дека Марио Балотели е вознемирен од фактот дека нема да може да му помогне на тимот против Барселона.

Вечер спектакл во Лигата на Шампионите Милан против Барселона

Канал 77 - 20.02.2013

Милан последен пат ја совладал Барселона во 2004 година со 1:0, стрелец бил Андриј Шевченко, инаку Барселона нема пораз на последните три гостувања во Милано, Каталонците имаат две победи е едно реми.

„Тајното оружје“ на Милан

Идивиди - 20.02.2013

Милан вечерва на Сан Сиро ќе го пречека тимот на Барселона во првиот осмина- финален натпревар од Лигата на шампиони. Иако „миланезите“ не се фаворитите за овој дерби натпревар, според италијанските ...

Барселона одново во напад на Милан

Идивиди - 20.02.2013

Тимовите коишто минатата година се судрија во четвртфиналето овој пат излегуваат на терен во рамките на осминафиналето од Лигата на шампионите, а Барселона одново е со улогата на фаворит против Милан.

Барселона причина „Сан Сиро“ првпат сезонава да биде полн

Идивиди - 20.02.2013

За првпат сезонава стадионот „Сан Сиро“ во Милано е целосно распродаден, а „виновник“ за тоа е шпанскиот фудбалски гигант Барселона која вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите му гостува ...

Милан веќе заработи милиони од мечот со Барселона

Канал5 - 19.02.2013

Во клупската каса на италијанскиот гигант Милан се слеале повеќе од 4,5 милиони евра само од продажбата на влезници за првиот осминфинален натпревар против Барселона во Лигата на шампионите.

Алегри: Советите од претседателот секогаш добро доаѓаат

СуперСпорт - 19.02.2013

Милан утре ќе го одигра првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ на домашен терен против Барселона. Тренерот на Милан верува дека неговата екипа може да избори пласман во 1/4 финалето.

Алегри пред Барса: Само храбро!

СуперСпорт - 19.02.2013

Тренерот на Милан вели дека неговите играчи мораат да покажат верба во сопствените способности против силниот шпански ривал.

Дали Балотели се смири во Милан?

СуперСпорт - 19.02.2013

Марио Балотели нас сите одамна не навикна на најразлични испади. Сепак, деталите од натпреварот против Парма покажува и дека „Супер Марио“ умее да го контролира својот темпаремент.

Капело: На Милан ќе и треба среќа да ја победи Барселона

СуперСпорт - 19.02.2013

Поранешниот тренер на Милан Фабио Капело смета дека неговиот поранешен клуб треба да има малку среќа како би ја исфрлиле Барселона.

Милан ќе биде ослабен против Барселона

Спортклуб - 19.02.2013

Масимилијано Алегри ќе има доста проблеми при форимирањето на стартниот состав за првиот осмина фианлен дуел во Лигата на шампионите против Барселона.

Капело: Милан има потреба од среќа во дуелот со Барса

Нетпрес - 19.02.2013

Селекторот на Русија и поранешен тренер на Милан, Реал (М), Јувентус и Рома, Фабио Капело, откри дека италијанскиот преставник во Лигата на шампиони, Милан има потреба од голема среќе во првата 1/8 ...

Кркиќ: Милан не смее да го изгуби првиот меч од Барса

СуперСпорт - 19.02.2013

Фудбалерот на Милан Бојан Кркиќ смета дека евентуален пораз од Барселона во среда на Сан Сиро ќе ги уништи сите шанси на Росонерите да се пробијат во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Милан веќе се офајди од Барса

Оn.net - 19.02.2013

Во клупската каса на „росонерите“ влегоа повеќе од 4,5 милиони евра од продажбата на билетите за првиот дуел од осминафиналето на Лигата на шампиони.

Фламини и Ночерино го пропуштаат дуелот против Барса

24Фудбал - 19.02.2013

Лоши вести за фановите на Милан во пресрет на 1/8 финалниот натпревар против Барселона кој утре се игра на Сан Сиро. Милан информираше дека Метју Фламини и Антонио Ночерино се повредиле.

Фан vs фан: Милан - Барселона

24Фудбал - 19.02.2013

Нова мега пресметка во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, нов дуел помеѓу гигантите на европскиот фудбал, Милан и Барселона.

Чави: Ни претстои важна серија, мора да ги добиеме сите натпревари

Локално - 19.02.2013

Вториот капитен на Барселона, Чави Ернандез изјави дека пред тимот претстои важна серија од натпревари против Милан, Севиља и Реал Мадрид.

Роура: Барселона не може да биде фаворит против Милан

Локално - 19.02.2013

Помошник тренерот на Барселона, Жорди Роура не се согласи со дефиницијата "фаворит", што медиумите во Италија му ја поставија на неговиот тим пред утрешниот натпревар со Милан во Лигата на Шампионите.

Капело откри како може да се сопре Меси

Локално - 19.02.2013

Поранешниот тренер на Милан и актуелен селектор на Русија, Фабио Капело откри како некој тим би можел да го неутрализира четирикратниот добитник на "Златната топка" и ѕвезда на Барселона, Лионел Меси.

Милан и Барселона во шеста епизода последниве две години

Вечер Прес - 19.02.2013

Каталонскиот гигант е фаворит, а "росонерите" нема што да загубат, па затоа секој друг резултат е добредојден за избраниците на Алегри Фудбалерите на Милан нема што да загубат, а можат многу да ...

Каталонците стравуваат од вештачката трева на Сан Сиро

Вечер Прес - 19.02.2013

Тревата на "Сан Сиро" повторно е тема за дискусија пред првиот натпревар од 1/8-финалето во ЛШ меѓу Милан и Барселона. Изминатата сезона "сино-црвените" се пожалија кај УЕФА за лошата состојба на ...

Барселона со Чави, но без Вилја против Милан

Екипа - 18.02.2013

Барселона ќе биде засилена со Чави за првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против Милан, откако шпанскиот репрезентативец се рехабилитираше од повредата што го мачи веќе извесно ...

Занети: Не очекував дека Балотели ќе дојде во Милан

СуперСпорт - 18.02.2013

Капитенот на Интер не го криеше разочарувањето што Марио Балотели премина во редовите на градскиот ривал. Хавиер Занети ниту малку му се допадна одлуката на некогашниот клупски другар.

Се враќа Чави, но не и Виља и Адријано

Спортклуб - 18.02.2013

Играчот за врска на Барселона, Шпанецот Чави Ерандез ќе биде подготвен за гостувањето на Сан Сиро против Милан во рамките на првиот осмина финален натпревар помеѓу овие две екипи.

Виља: Не сум 100% подготвен

СуперСпорт - 18.02.2013

Играчот на Барселона, Давид Виља, за шпанските медиуми изјави дека поради проблем со камен во бубрегот од минатта недела не е потполно спремен играч за натпреварот од Лигата на Шампионите во среда ...

Чави спремен за Милан, Адриано и Виља не играат

СуперСпорт - 18.02.2013

Фудбалерите на Барселона се на пат за Италија да го одиграа првиот натпревар од 1/8 во рамките на Лигата на Шампионите против Милан на Сан Сиро.

Чави и Виља спремни за Милан?

СуперСпорт - 18.02.2013

Иако не играа против Гранада, искусните фудбалери на Барселона ќе бидат спремни за мечот од Лигата на шампионите. Давид Виља и Чави не учествуваа во победата над екипата на Гранада.

Чави се врати во групата на Барса за мечот со Милан

Локално - 18.02.2013

Помошникот на Тито Виланова - Жорди Роура, ја одреди групата од 20 фудбалери што ќе патува за Италија за дуелот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Милан.

Интер останува без тренер при неуспех во дербито на Милано

Локално - 18.02.2013

Тимот на Интер ќе има нов тренер, ако следната недела тимот го загуби градското дерби со Милан, тврдат медиумите во Италија.