TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загрозен новиот почеток во односите меѓу Србија и Албанија

Deutsche Welle - 19.10.2014

По повеќедецениско длабоко непријателство, историската посета на албанскиот премиер на Белград треба да ги закрпи нарушените односи. Но, дали тоа ќе успее по инцидентот од фудбалскиот натпревар во ...

Бушати: Не треба да се чекаат уште седум децении за посетата на албански премиер на Србија

+инфо - 18.10.2014

Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати изјави дека Албанија е подготвена да ги развива односите со Србија во еден нов дух и изрази надеж дека посетата на албанскиот премиер Еди Рама на ...

Албанците продолжија да се забавуваат: Дрон се појави и на меч во Валона (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 18.10.2014

Три дена по скандалот на дуелот меѓу Србија и Албанија, уште еден дрон се појави на фудбалски натпревар, овој пат на дербито од првенството на Албанија, меѓу Фљамуртари и Скендербег.

По Белград, дрон со знаме леташе и во Валона

Дерби - 18.10.2014

По големиот инцидент на квалификацискиот дуел Србија-Албанија во Белград, дрон на кој е закачено знаме се појави и во Валона. Навивачите очигледно инспирирани од потегот по кој настана и целиот метеж ...

ВИДЕО: Дронови почнаа да летаат низ цела Албанија!!!

Сител - 18.10.2014

Неполни три дена по инцидентот во Белград полета нов дрон и тоа на натпревар од албанското фудбалско првенство. Овој пат дронот го вееше официјалното знаме на Албанија и тоа над теренот на ФК ...

ФОТО: Албанците повторно летаа дрон со албанско знаме!

Сител - 18.10.2014

По квалификацискиот натпревар за Европското првенство 2016 во Франција во Белград, помеѓу Србија и Албанија што беше прекинат во 41 та минута, кога над теренот се појави беспилотно летало со знамето ...

Албанија е подготвена да ги развива односите со Србија

Телеграф - 18.10.2014

Шефот на дипломатијата на Албанија истакна дека не треба да се чека уште седум децении за можност албански премиер да го посети Белград Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати изјави дека ...

Грчкиот владика Андреас бара Грција да стави вето за влез на Албанија во ЕУ

Локално - 18.10.2014

Грција во никој случај не треба да се согласи Албанија да стане членка на ЕУ, остро побара грчкиот владика Андреас, кој ја води митрополијата Kонитсис.

Албанско знаме повторно се вееше на беспилотно летало (видео)

Република - 18.10.2014

На натпреварот Фљамуртари и Скендербег во рамките од албанската прва фудбалска лига повторно на беспилотно летало се вееше знаме. Овој пат наместо знамето на „Голема Албанија“ се вееше официјалното ...

Бушати: Албанија е подготвена да ги развива односите со Србија

Н.Македонија - 18.10.2014

Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати изјави дека Албанија е подготвена да ги развива односите со Србија во еден нов дух и изрази надеж дека посетата на албанскиот премиер Еди Рама на ...

Владика Андреас бара Грција да го запре влезoт на Албанија во ЕУ

Дневник - 17.10.2014

Бранко Ѓорѓевски Грција во никој случај не треба да се согласи Албанија да стане членка на ЕУ, остро побара грчкиот владика Андреас, кој ја води митрополијата Kонитсис.

Албанија упати протестно писмо до Србија

Нетпрес - 17.10.2014

Албанското министерство за надворешни работи му врачило протестно писмо на амбасадорот на Србија во Тирана, Мирољуб Зариќ поради неодамнешниот инцидент на фудбалскиот натпревар меѓу двете ...

Грците во Албанија ја повикаа Владата да го гарантира владеењето на правото

Сител - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија“ ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Во Албанија нападнато грчко село по инцидентот на натпреварот во Белград

+инфо - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија“ ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Нападнато грчко село во Албанија по фудбалскиот натпревар во Белград

Нетпрес - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија“ ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Албанија и испрати протестно писмо на Србија

Алфа - 17.10.2014

Албанското министерство за надворешни работи му врачило протестно писмо на амбасадорот на Србија во Тирана, Мирољуб Зариќ поради неодамнешниот инцидент на фудбалскиот натпревар Албанското ...

ТИРАНА: Албански националисти по телефон им се заканувале на Македонци

Телеграф - 17.10.2014

Со навредливи зборови како „Каури“ и „Илирида не е сон, туку реалност“, „Србин или Македонец - нема голема разлика“, им говореле дека Албанија е земја единствено на Албанците Неколку семејства на ...

“Летаат” протестни ноти меѓу Балканаските земји , Иванов повикува на смиреност

Алфа - 17.10.2014

Албанија до Србија, Грција до Албанија. “Летаат” протесни ноти меѓу Балканските земји по “тажниот” фудбалски натпревар меѓу Србија и Албанија. Албанија до Србија, Грција до Албанија.

Протесна нота на Атина до Тирана

Макфакс - 17.10.2014

Официјална Атина во петокот достави протесна нота до Тирана во која остро се реагира што во селото Дервичан кај Ѓирокастро во јужна Албанија по инцидентот во Белград меѓу Србија и Албанија, групи ...

Грците во Албанија бараат да им биде загарантирано правото на слобода

Денешен - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија“ ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Нападнато грчко село во Албанија по фудбалскиот натпревар во Белград

Точка - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, "Омонија" ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Албанија возврати на демаршот – Албанците протестираат пред српската амбасада

Фактор - 17.10.2014

Албанија остро возврати на демаршот упатен од официјален Белград. Вовозвратниот протест што му бил предаден вчера попладне на амбасадорот на Србија во Тирана Мирољуб Зариќ се изразува негодување ...

Албанија упати протестно писмо до Србија

Точка - 17.10.2014

Албанското министерство за надворешни работи му врачило протестно писмо на амбасадорот на Србија во Тирана, Мирољуб Зариќ поради неодамнешниот инцидент на фудбалскиот натпревар меѓу двете ...

Фудбалерите на Албанија ќе добијат 1.000.000 евра

еМагазин - 17.10.2014

Бизнисменот од Косово, Бесник Бенз, кој пред натпреварот Србија – Албанија вети дека во случај на победа ќе ги награди фудбалерите со 1.000.000 евра, повторно се јави и потврди дека ќе го исполни ...

Владата да го гарантира владеењето на правото

Вечер Прес - 17.10.2014

Да се заштитат законите во државата и да се обезбеди владеењето на правото побара демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија" од албанската Влада по повод инцидентот кој ...

Грците во Албанија ја повикаа Владата да го гарантира владеењето на правото

Локално - 17.10.2014

Демократскиот сојуз на грчкото етничко малцинство во Албанија, „Омонија“ ја повика албанската Влада и премиерот итно да ги преземат сите потребни мерки за заштита на законите во земјата, пред ...

Тирана тврди дека Србија користела јазик на омраза

Утрински - 16.10.2014

Еди Рама бил разочаран од реакцијата на стадионот по појавувањето на леталото Од спортскиот терен инцидентот се префрла на политичко поле. Албанскиот министер за надворешни работи, Дитмир Бушати, ...

Албанскиот селектор најави достоинствен реванш со Србија

Алсат-М - 16.10.2014

Џани ди Бијази тренерот на албанската репрезентација остро го осуди инцидентот кој се случи на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Италијанскиот тренер ветува дека во реванш натпреварот кој се ...

Стефановиќ: Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

24 Вести - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу Србија и ...

Стефановиќ: Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

Утрински - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу ...

Стефановиќ: Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

+инфо - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу ...

Бушати бара Србија да ги повлече навредите против Албанците

Телеграф - 16.10.2014

Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, коментирајќи го инцидентот кој се случи за време на фудбалскиот натпревар меѓу Србија Албанија на стадионот на Партизан во Белград ...

Албанија бара од Србија да ги повлече навредливите изјави

Р.С.Европа - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

„Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците“

Нетпрес - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Србите ќе утврдуваат каде е произведен и како е купен дронот на Албанците

Телеграф - 16.10.2014

Очигледно дека планот им бил да предизвикаат немири на стадионот и изјавите на челниците на албанската влада укажуваат дека сите знаеле каква провокација се подготвува, изјави министерот за внатрешни ...

Што точно имаше на знамето што предизвика прекин на натпреварот Србија- Албанија?

Press24 - 16.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети од две личности. Навидум малку, но сосема доволно за да се прекине меѓународна утакмица. За да се запали оган доволно е само мала искра.

Бушати: Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците

Press24 - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Единствена снимка од тепачката на теренот меѓу Србија и Албанија (ВИДЕО)

Спортклуб - 16.10.2014

И втор ден по натпреварот, тепачката на мечот меѓу Србија и Албанија е во центарот на вниманието на светската спортска јавност. Многу зборови беа изнакажани во овие 40 часа по мечот, многу лица ...

Бушати: Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците

+инфо - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Албанскиот бизнисмен стои на ветеното, фудбалерите ќе добијат 1.000.000 евра

МКД - 16.10.2014

Бизнисменот од Косово, Бесник Бенз, кој пред натпреварот Србија – Албанија вети дека во случај на победа ќе ги награди фудбалерите со 1.000.000 евра, повторно се јави и потврди дека ќе го исполни ...

Бушати: Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците

Сител - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Бушати: Белград да ги повлече навредите за Албанците

Макфакс - 16.10.2014

Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати побара во четвртокот Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Во својот говор во Собранието на Албанија, министерот за ...

Стефановиќ: Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

Сител - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу ...

Погледнете како изгледаат албанските репрезентативци после вчерашната тепачка

Точка - 16.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија синоќа беше прекинат после нередите кои се случија во финишот на првото полувреме. Откако над стадионот се појави дрон со знамето на Голема Албанија, на теренот и ...

Припадници на етничкото грчко малцинство во Албанија нападнати од националисти

еМагазин - 16.10.2014

Припадници на етничкото грчко малцинство во село Дервичани во реонот на градот Ѓирокастро во јужна Албанија, биле нападнати од албански националисти, објави грчкиот весник „Катимерини“.

15 уапсени навивачи по скандалозниот натпревар во Белград

Локално - 16.10.2014

15 навивачи се уапсени по инцидентите за време на европскиот квалификациски дуел меѓу Србија и Албанија синоќа во Белград. Тоа го соопшти прес-службата на Министерството за внатрешни работи на Србија.

Херојот за Србија: Не го познавам зборот страв, одам во Албанија!

Локално - 16.10.2014

Дефанзивецот на германски Фрајбург, Стефан Митровиќ со едно дејство стана херој за цела Србија. Тој беше човекот кој го симна албанското знаме од беспилотното летало, кое се појави за време на ...

Бушати: Белград да ги повлече навредите за Албанците

Република - 16.10.2014

Шефот на албанската диполоматија Дитмир Бушати побара од Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Во својот говор во Собранието на Албанија, министерот за надворешни работи ...

Бушати: Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците

Денешен - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи, Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците. Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Што всушност имаше на знамето кое го "запали" цел регион?

Точка - 16.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети на две личности се најдоа на знамето кое се вееше синоќа на стадионот за време на натпреварот Србија-Албанија. На врвот на знамето стоеше 28.12.1912.

Србија со остар демарш до Албанија поради инцидентот на стадионот во Белград

Локално - 16.10.2014

Над 30 000 публика вреска пред натпреварот: “Смрт за Албанците”, тврди од Тирана фудбалската федерацијана ...

Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

Република - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу ...

Припадници на етничкото грчко малцинство во Албанија нападнати од националисти

Денешен - 16.10.2014

Припадници на етничкото грчко малцинство во село Дервичани во реонот на градот Ѓирокастро во јужна Албанија, доцна синоќа биле нападнати од албански националисти, објави грчкиот весник „Катимерини“.

Албанците и меѓусебно „војуваат“ – кој е заслужен за провокативната акција со дронот

Република - 16.10.2014

Навивачките групи на Албанците во Албанија, но и оние кои живеат на Косово и Метохија и во Македонија се „борат“ за „авторство“ и заслуга за кревање на знамето на „Голема Албанија“ на стадонот на ...

Како Албанците го прошверцуваа знамето на Голема Албанија во Србија?

Точка - 16.10.2014

На „Фејсбук“ страницата на навивачите на репрезентацијата на Албанија е објавено видео на кое може да се види како контроверзното знаме е внесено во Белград.

Бушати: Србија да ги повлече навредливите изјави за Албанците

Н.Македонија - 16.10.2014

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати денеска побара Србија да ги повлече сите свои навредливи изјави против Албанците Според Бушати, српската страна употребила јазик на омраза, ...

Пронајдено е леталото

Идивиди - 16.10.2014

Стефановиќ: , албанската страна сакала да предизвика нереди Белград, 16 октомври 2014 (МИА) - Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено со кое ...

Стефановиќ: Пронајдено е леталото, албанската страна сакала да предизвика нереди

Lider - 16.10.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ изјави денеска дека е пронајдено леталото со кое знамето на т.н. голема Албанија беше спуштено на стадионот на фудбалскиот натпревар меѓу ...

На знамето во Белград се најде и половина Македонија

Дневник - 15.10.2014

Бранко Ѓорѓевски Прексиноќешниот инцидент на фудбалскиот натпревар меѓу Србија и Албанија во Белград, испровоциран со развејувањето на знамето со картата на „Голема Албанија“ пред преполниот стадион, ...

Фудбал квалификации: Прекин во Белград, победа за Португалија во Копенхаген

24 Вести - 15.10.2014

Дуелот меѓу Србија и Албанија што синоќа се играше во Белград не го дочека својот крај откако во 42.минута дојде до инцидент на теренот. Летало со далечинско управување се појави на Стадионот ...

Инцидентот на стадионот во Белград откако слета знамето на Голема Албанија

Фокус - 15.10.2014

Видео од тепачката која настана откако знамето на Голема Албанија слета на теренот пред крајот на првото полувреме, натпреварот беше ...

Голем инцидент го прекина натпреварот меѓу Србија и Албанија (ОБНОВЕНО)

Канал5 - 15.10.2014

Албански навивачи пуштија мал летечки објект во воздух кој се управува со далечински управувач а на истиот имаше знаме на Голема Албанија кое леташе над стадионот во Белград. Скандал во Белград.

Дачиќ: Испланирана политичка провокација

Утрински - 15.10.2014

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ изјави дека инцидентот бил намерна и претходно испланирана политичка провокација. "Ова никогаш не се случило на некој фудбалски натпревар и е ...

Ќе реагира ли Грција за знамето на Голема Албанија?!

Канал5 - 15.10.2014

И половина Грција вклучена во картата на Голема Албанија на вчерашниот фудбалски натпревар во Белград – оваа реченица може да се прочита речиси во сите текстови на грчките медиуми посветени на ...

Знамето со етничка Албанија прошверцувано во јакна?!

Фокус - 15.10.2014

Се појави видео на кое се гледа дека знамето од својата јакна го вади член на една навивачка група од Албанија Иако во српските медиуми проструи информацијата дека со дронот и со албанското знаме на ...

Драгишиќ: Големи пропусти во организацијата на натпреварот

Канал5 - 15.10.2014

Воениот аналитичар Зоран Драгишиќ денеска за српските медиуми изјави дека инцидентот на синоќашниот фудбалски натпревар меѓу Србија и Албанија, е последица на голем пропуст во организацијата на ...

Скандалот во Белград се славеше и во Скопје - скршени автобуси и постојки

Канал5 - 15.10.2014

Искршени двокатни автобуси, демолирана автобуска станица кај клучката после Бит пазар, чкрипки во Тетово среде град- Албанците од Македонија бурно го прославија инцидентот во Белград.

„Шверцерите“ одговорни за веењето на знамето во Белград

Алсат-М - 15.10.2014

Навивачката група од Скопје, Шверцери, ја презеде одговорноста за веењето на знамето со етничка Албанија на стадионот во Белград. Во соопштение на оваа група се наведува дека тоа го сториле двајца ...

Палмери: Од целиот хаос во Белград на крај ќе победи Албанија!

SportMedia - 15.10.2014

Еден од најпознатите спортски новинари во Европа, Италијанецот Танкреди Палмери тврди дека од целиот хаос во Белград синоќа по прекинот на квалификацискиот меч Србија – Албанија на крај ќе ...

Три бода за Албанија и казна за ФСС

Оn.net - 15.10.2014

Еден од најпознатите спортски новинари во Европа, Италијанецот Танкреди Палмери тврди дека од вчерашниот прекин на мечот меѓу Србија и Албанија најголем профит ќе имаат Албанците.

Шверцери од Скопје: Ние го управувавме квaдкоптерот

Таратур - 15.10.2014

Група албански навивачи од Македонија ја презеде одговорноста за провокацијата на стадионот од Партизна, која заврши со хаос на теренот и трибините и со прекин на натпреварот.

Лудило во Тирана: Илјадници ги пречекаа албанските репрезентативци (ФОТО)

Спортклуб - 15.10.2014

Синоќа, нешто по полноќ, илјадници Албанци се собраа на аеродромот во Тирана за да ги пречекаат своите херои - фудбалските репрезентативци кои настапија на квалификацискиот меч против Србија во ...

Дронот кој го влечеше албанското знаме чини 40 евра

Нетпрес - 15.10.2014

Ова е беспилотното летало или популарно наречениот дрон кој го влечеше албанското знаме на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија и чини само 40 евра. Овој модел спаѓа во групата X6 и е еден од ...

„Шверцерите“ од Скопје преземаа одговорност за инцидентот во Белград

Кајгана - 15.10.2014

Албанските медиуми емитуваат информација дека знамето кое се вееше над стадионот во Белград за време на квалификацискиот фудбалски натпревар помеѓу Србија и Албанија, на кое беше нацртана „Голема ...

Албанците го криеле леталото во соблекувална

ЗаЗабава - 15.10.2014

Албанските фудбалери, откако го напуштиле стадионот, го сокриеле леталото кое го носеше знамето на "Голема Албанија" во соблекувалната, јавува "Б92". Делегатот Хари Бин два часа барал од Албанците од ...

Еве што пренесоа медиумите во Грција и Црна Гора за инцидентот во Белград

Курир - 15.10.2014

Знамето на „голема Албанија“ направи хаос на стадионот во Партизан. Териториите кои беа на знамето се територии на околните држави а еве што пренесоа медиумите во Грција, Црна Гора.

ФОТО: Илјадници Албанци ги пречекаа фудбалерите на аеродромот во Тирана

Курир - 15.10.2014

Играчите на Албанија во Тирана ги пречекаа илјадници луѓе. По прекинатиот натпревар во весело расположение фудбалерите на Албанија отишле на аеродромот Никола Тесла, каде при чекирањето пушеле цигари ...

Ново видео од целосниот инцидент на натпреварот Србија - Албанија

Кајгана - 15.10.2014

Ново видео од инцидентот што вчера се случи на квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Албанија се појави на интернет и го покажува целосниот развој на ситуацијата.

Дочекани како херои: илјадници Албанци ги пречекаа фудбалерите на аеродромот во Тирана (ФОТО)

SportMedia - 15.10.2014

По прекинатиот квалификациски меч за пласман на ЕП, помеѓу селекциите на Србија и Албанија, гостинските фудбалери со брзината на светлоста заминаа од Белград, а на аеродромот во Тирана беа дочекани ...

Како албанските репрезентативци спасија жива глава во Белград

Дерби - 15.10.2014

Квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Албанија беше прекинат поради општиот неред кој настана кога беспилотно летало со знамето на „Голема Албанија“ беше во центарот на вниманието во Белград.

„Шверцерите“ од Скопје го предизвикале инцидентот со знамето на стадионот во Белград?

Макфакс - 15.10.2014

Албанските медиуми емитуваат информација дека знамето кое се вееше над стадионот во Белград за време на квалификацискиот фудбалски натпревар помеѓу Србија и Албанија, на кое беше нацртана „Етничка ...

Албанските фудбалери го криеле беспилотното летало во соблекувалната

SportMedia - 15.10.2014

Фудбалските репрезентативци на Албанија го сокриле во својата соблекувална леталото кое ја носеше картата на „Големата Албанија“ и поради кое беше прекинат натпреварот со Србија, во рамките на ...

Како странските медиуми известуваа за инцидентот во Белград

Курир - 15.10.2014

Би-Би-Си, Газета, Гардијан и други странски медиуми известуваа за немирите кои настанаа по прекинот на натпреварот меѓу Србија и Албанија. -Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекинат откако дрон ...

Неколку илјади навивачи ја пречекаа албанската репрезентација, Еди Рама горд!

Телеграф - 15.10.2014

Неколку илјади луѓе ги пречекале фудбалерите на Албанија во Тирана по нивното враќање од Белград Неколку илјади луѓе ги пречекале фудбалерите на Албанија во Тирана, по нивното враќање од Белград од ...

Знамето и хеликоптерот завршиле кај делегатот

Телеграф - 15.10.2014

Репрезентативците на Албанија одбивале да ги предадат и ги криеле во соблекувалната Холанѓанецот Хари Бијн, кој беше делегат на натпреварот меѓу Србија и Албанија, чекал цели два часа за да ги добие ...

Што имаше на знамето што ги „запали“ Србија и регионот

Телеграф - 15.10.2014

На сликата е картата на „Голема Албанија“ на која покрај границите на сегашна Албанија, се наоѓаат територии на Македонија, Црна Гора, но и на Србија, речиси до Ниш Една мапа, еден датум, еден збор и ...

ВИДЕО: Целата тепачка меѓу српските и албанските фудбалери

Курир - 15.10.2014

Прекинот на вчерашниот натпревар Србија- Албанија се случи откако гледач од редот на албанските навивачи со дрон пушти знаме со карта на „Голема Албанија“ на теренот.

Инцидентот во Белград топ-тема во странските медиуми - што напишаа?

Press24 - 15.10.2014

Би-Би-Си, Газета, Гардијан и други странски медиуми известуваа за немирите кои настанаа по прекинот на натпреварот меѓу Србија и Албанија. -Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекинат откако дрон ...

Националистички скандирања во Скопје (ВИДЕО)

МКД - 15.10.2014

Етничка Албанија, Етничка Албанија... извикуваа навивачите на фудбалската репрезентација на Албанија пред видеобимот поставен на новиот плоштад Скендербег во Скопје.

Ивановиќ: Албанските фудбалери побараа прекин на натпреварот

Нова ТВ - 15.10.2014

Синоќешниот фудбалски натпревар помеѓу Србија и Албанија беше прекинат пред крајот на првото полувреме откако над стадионот во Белград прелета знаме со порака „Голема Албанија“.

Албанци напаѓаат Срби на Косово

Курир - 15.10.2014

На околу 15 минути по прекинот на фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија, се случил напад на непознати лица врз парохискиот дом во српското село Ораховец во Косово.

ХИТ ФОТО: Новото албанско знаме

Сител - 15.10.2014

Македонската Твитер заедница на големо коментира за вчерашните настани на стадионот во Белград, па оваа фотографија насловена „Новото албанско знаме“ стана вистински хит.

ФОТО: "Шверцери" признаа на Фејсбук - Ние управувавме со беспилотното летало во Белград!

Сител - 15.10.2014

Навивачи на Албанската фудбалска репрезентација од Скопје, на својот фејсбук профил објавиле слики со кои се потврдува дека тие стојат позади вчерашниот инцидент на фудбалскиот натпревар Србија - ...

„Блиц“: Како македонските медиуми известуваа за инцидентот?

Курир - 15.10.2014

Знамето на Голема Албанија предизвика хаос на стадионот на Партизан, териториите кои беа прикажани на оваа мапа опфаќаа и територии од опкружувањето, а нивните медиуми на различни начини известуваа ...

(ВИДЕО) Славје во Тетово по прекинот на натпреварот Србија-Албанија

Нова ТВ - 15.10.2014

новинар: Зоран Димовски Синоќа низ тетовските улици околу 500 млади лица скандираа и извикуваа пароли во знак на поддршка на албанската фудбалска репрезентација и пееја навивачки песни откако ...

„Блиц“: Како македонските медиуми известуваа за инцидентот во Белград?

Press24 - 15.10.2014

Знамето на Голема Албанија предизвика хаос на стадионот на Партизан, териториите кои беа прикажани на оваа мапа опфаќаа и територии од опкружувањето, а нивните медиуми на различни начини известуваа ...

ВИДЕО: Еве како Албанците од Македонија го внеле знамето во Белград

Press24 - 15.10.2014

Видео на кое се гледа како член на навивачката група Балисти од Тетово го крие знамето за да го прошверцува во ...

ВИДЕО: Како беше внесено знамето на стадионот во Белград?

Курир - 15.10.2014

На интернет се појави видео снимка на која е прикажано како албански навивaчи го прошверцувале знамето кое предизвика хаос во Белград. Знамето на „Голема Албанија“ била сокриена во постава од јакна, ...

Како знамето со голема Албанија влезе во Србија

Оff.net - 15.10.2014

Според порталот Вечерње новости знамето кое синоќа се најде на стадионот ЈНА, го прошверцувал албански навивач во јакна, а акцијата почнала пред 7 ...

Еве како Албанците го внеле знамето на „Голема Албанија“ во Србија (ВИДЕО)

Телеграф - 15.10.2014

На интернет-страницата на навивачите на Албанија - „Tifozat Kuq e Zi“ е споделен клип на кој е прикажано како Албанец го криел знамето во поставата на јакната Албански екстремисти објавија видео на ...

(Видео) Како е прошверцувано знамето на „Голема Албанија“

Дерби - 15.10.2014

Знамето на „Голема Албанија“ кое што вчера се вееше над стадионот во Белград предизвика немили сцени на теренот и на трибините, а денеска на социјалните мрежи се шири видео на кое може да види како ...

Видео: Како беше прошверцувано знамето на Голема Албанија во Белград?

Кајгана - 15.10.2014

На страницата на навивачите на репрезентацијата на Албанија Tifozat kuq e zi се појави видео на кое се гледа како успеале да го сокријат знамето на голема Албанија и да го прошверцуваат во Белград.

Како странските медиуми го пренесоа вчерашниот инцидент во Србија

Сител - 15.10.2014

Би-Би-Си, Газета, Гардијан и други странски медиуми известуваа за немирите кои настанаа по прекинот на натпреварот меѓу Србија и Албанија. -Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекинат откако дрон ...

ФОТО: Новото албанско знаме

А1 On - 15.10.2014

Македонската Твитер заедница на големо коментира за вчерашните настани на стадионот во Белград, па оваа фотографија насловена „Новото албанско знаме“ стана вистински ...

АЛБАНСКИ ФУДБАЛЕР: Не сакав да дозволам „Шкиите“ да го држат нашето знаме

Телеграф - 15.10.2014

Албанскиот портал Balkanweb.com ја изнесе својата верзија за настаните на натпреварот Србија - Албанија и ги пренесе зборовите на фудбалерот Таулант Џака Знамето на „Голема Албанија“ што синоќа ...

Митровиќ кажа зошто го симнал знамето

Курир - 15.10.2014

Стефан Митровиќ вчера вечерта се најде во центарот на вниманието поради тоа што го симна знамето на „Голема Албанија“ кое леташе над стадинот Партизан на кој се играше натпреварот меѓу Србија и ...

Албанските политичари и пејачи во Македонија во хор го поздравија хулиганството во Белград

МКД - 15.10.2014

Нема официјални реакции од партиите на Албанците во Македонија во однос на вчерашната провокација со веењето знаме со карта на „Голема Албанија“ среде Белград.

Српскиот херој: Сакав знамето да му го однесам на судијата

SportMedia - 15.10.2014

Фудбалскиот репрезентативец на Србија, Стефан Митровиќ изјави дека сакал само да го спушти спорното знаме и да му го однесе на четвртиот судија и потоа натпреварот против Албанија да продолжи.

ФСС – Терористичка акција на Албанците

Макфакс - 15.10.2014

Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) најостро ги осуди сцените на насилство на квалификацискиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија игран во вторникот навечер во Белград порачувајќи дека ...

Нападната куќата на српски поп и запалено српското знаме во Косово

Телеграф - 15.10.2014

Тројца Косовци фрлале стаклени шишиња врз куќите пред православна црква во градот Ораховац Неколку минути по прекинот на фудбалскиот натпревар меѓу Србија и Албанија во Белград, тројца Косовци ...

ПОЛИТИКАТА ГО ПОБЕДИ ФУДБАЛОТ: Настанот мора да се расчисти докрај

Телеграф - 15.10.2014

Сомнеж за вмешаност има и кај политичкото раководство во Србија. Недозволиви се пароли на големи држави, вели професорот Анастасовски Натпреварот помеѓу Србија и Албанија беше многу повеќе од спорт, ...

МИТРОВИЌ: Сакав да го тргнам знамето за да ја продолжиме играта

Телеграф - 15.10.2014

Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекината во 41 минута, по инцидентот кога на теренот се појави знаме на кое беше прикажана „Голема Албанија“ Фудбалскиот репрезентативец на Србија, Стефан ...

Стефан Митровиќ: „Знамето сакав да го однесам кај судијата“

Спортклуб - 15.10.2014

Фудбалскиот репрезентативец на Србија, Стефан Митровиќ, даде своја изјава за инцидентот во Белград во која истакна дека салак спорното знаме да го спушти и да го однесе кај четвртиот судија со цел ...

Што всушност имаше на знамето кое го „запали“ цел регион?

Нетпрес - 15.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети на двајца личности се најдоа на знамето кое се вееше синоќа на стадионот за време на натпреварот Србија-Албанија. На врвот на знамето стоеше 28.12.1912.

За знамето на „Голема Албанија“ се огласи и Грција: Бараме да се почитуваат границите!

МКД - 15.10.2014

Етнос и Катимерини објавија дека група од стотина етнички албански екстремисти по натпреварот го нападнале грчкото малцинство во село во регионот Ѓирокастро.

ФОТО: Што имаше на знамето кое синоќа го “запали“ цел регион?

Press24 - 15.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети на двајца личности се најдоа на знамето кое се вееше синоќа на стадионот за време на натпреварот Србија-Албанија кое дефинитивно го запали регионот.

Сѐ погласните идеи за обединување на „народите на орлите“ без осуда од светот

МКД - 15.10.2014

„Се раѓа голема Албанија! Македонија веќе е мртва, на ред е Србија! Несопирливо е обединувањето на Албанците и спојување со Албанија во територија која треба да биде исчистена и ослободена од секаква ...

ФОТО: Што всушност имаше на знамето кое го “запали“ цел регион?

Курир - 15.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети на двајца личности се најдоа на знамето кое се вееше синоќа на стадионот за време на натпреварот Србија-Албанија. На врвот на знамето стоеше 28.12.1912.

Митровиќ кажа зошто го симнал знамето

Press24 - 15.10.2014

Стефан Митровиќ вчера вечерта се најде во центарот на вниманието поради тоа што го симна знамето на „Голема Албанија“ кое леташе над стадинот Партизан на кој се играше натпреварот меѓу Србија и ...

ФСС – Инцидентот на натпреварот е терористичка акција на Албанците

Кајгана - 15.10.2014

Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) најостро ги осуди сцените на насилство на квалификацискиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија во Белград порачувајќи дека станува збор за ...

Во Ораховац нападнат домот на православен свештеник

Сител - 15.10.2014

Неколку минути по прекинот на фудбалскиот натпревар меѓу Србија и Албанија во Белград, тројца Косовци извршиле вандалски напад врз српскиот дел на косовскиот град Ораховац.

Албански Грци нападнати од националисти по фудбалскиот натпревар Србија-Албанија

Сител - 15.10.2014

Припадници на етничкото грчко малцинство во село Дервичани во реонот на градот Ѓирокастро во јужна Албанија, доцна синоќа биле нападнати од албански националисти, објави грчкиот весник „Катимерини“.

ВИДЕО: Пиротехника и навредливи песни на улиците во Тетово вечерва!

Сител - 15.10.2014

По прекинот на мечот во Белград, од непознати причини се слави на улиците во Тетово. Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и ...

ФОТО: Што слават Албанците во Скопје?!

Сител - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки може да се забележи вечерва низ дел од ...

Видео: Македонските Албанци не знаеа што слават синоќа

Нетпрес - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки синоќа можа да се забележат низ дел од ...

Знамето на „Голема Албанија“ се криело во соблекувалната на фудбалерите

Нетпрес - 15.10.2014

Албанските фудбалери го сокриле леталото кое го носеше албанското знаме на „голема Албанија“ во соблекувалната откако го напуштиле теренот на стадионот Партизан.

Што напишаа медиумите во Грција и Црна Гора за инцидентот во Белград?

Press24 - 15.10.2014

Знамето на „голема Албанија“ направи хаос на стадионот во Партизан. Грчка агенција „АНА-МПА“ површно известувала за случувањата на стадионот Партизан.

ФОТО: Албанските фудбалери пречекани како херои на аеродромот во Тирана

Press24 - 15.10.2014

Играчите на Албанија во Тирана ги пречекаа илјадници луѓе. По прекинатиот натпревар во весело расположение фудбалерите на Албанија отишле на аеродромот Никола Тесла, каде при чекирањето пушеле цигари ...

Албанските фудбалери го криеле леталото во соблекувалните?

Press24 - 15.10.2014

Албанските фудбалери го сокриле леталото кое го носеше албанското знаме на „голема Албанија“ во соблекувалната откако го напуштиле теренот на стадионот Партизан.

Ивановиќ: Албанците не беа подготвени да продолжат

Дерби - 15.10.2014

Капитенот на српската фудбалска репрезентација, Бранислав Ивановиќ, во својата изјава за српските медиуми потврди дека албанските репрезентавци не сакале да го продолжат натпреварот.

Што слават Албанците вечерва во Скопје?

Курир - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки може да се забележи вечерва низ дел од ...

Над стадионот на Партизан се вееше знамето на „Голема Албанија“ со делови и од Македонија

МКД - 15.10.2014

Вистинска провокација беше потегот на малобројните навивачи на фудбалската репрезентација на Албанија, кои среде Белград, над стадионот на Партизан, каде што се одржуваше натпреварот, со беспилотно ...

ВИДЕО: Каква е атмосферата во Тетово

Курир - 15.10.2014

По прекинот на мечот во Белград, од непознати причини се слави на улиците во Тетово. Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и ...

Видео од инцидентите во Белград

Хитпортал - 15.10.2014

М ечот од третото коло во квалификациската група „И“ за пласман на Европското во Франција 2016-та, меѓу селекциите на Србија и Албанија кој се игра на стадионот на Партизан во Белград беше прекинат.

Над стадионот на Партизан леташе албанско знаме, српските навивачи збеснаа

Хитпортал - 15.10.2014

М ечот од третото коло во квалификациската група „И“ за пласман на Европското во Франција 2016-та, меѓу селекциите на Србија и Албанија кој се играше на стадионот на Партизан во Белград беше прекинат.

Фотографија која се чини открива многу за инцидентот во Белград

Хитпортал - 15.10.2014

М ечот од третото коло во квалификациската група „И“ за пласман на Европското во Франција 2016-та, меѓу селекциите на Србија и Албанија кој се игра на стадионот на Партизан во Белград се прекина ...

Комплтено видео од инцидентот во Белград

Спортклуб - 15.10.2014

Инцидентите во Белград на средбата помеѓу Србија и Италија никого не остави имун, а излезе и видео на кое јасно се гледа целата ситуација на стадионот ЈНА.

Што се слави на улиците во Тетово и Струга? (ВИДЕО)

Спортклуб - 15.10.2014

На социјалните мрежи се појавија фотографии и видео од Тетово и Струга, каде Албанци прославуваат нешто, но нејасно е што. На сите страни има албански знамиња, како што пишуваат дел од медиумите и ...

Ивановиќ: Бевме покрај играчите на Албанија, сакавме да го продолжиме мечот

СуперСпорт - 15.10.2014

Капитенот на фудбалската репрезентација на Србија, Бранислав Ивановиќ изјави вечерва дека тој и неговата екипа сакале да го продолжат мечот против Албанија во Белград, но дека гостинските играчи не ...

(ФОТО) „Шверцери“ стојат зад прекинот во Белград?!

Дерби - 15.10.2014

Дел од навивачката група „Шверцери“ кои навиваат за клубот Шкупи, преземале одговорност за веењто на знамето „Голема Албанија“ во Белград, пренесува албанските портали „ Спорти1 “ и „ Илирида “.

Ивановиќ: Ние сакавме да играме фудбал

Екипа - 15.10.2014

Не стивнуваат реакциите по синоќешниот голем скандал во Белград, кога беше прекинат квалификацискиот натпревар меѓу фудбалските репрезентации на Србија и на Албанија.

ФОТО: Албанските фудбалери еуфорично дочекани на аеродромот во Тирана

Нетпрес - 15.10.2014

Играчите на Албанија во Тирана ги пречекаа илјадници луѓе. По прекинатиот натпревар во весело расположение фудбалерите на Албанија отишле на аеродромот Никола Тесла, каде при чекирањето пушеле цигари ...

Албанските фудбалери го криеле леталото во соблекувалните

Курир - 15.10.2014

Албанските фудбалери го сокриле леталото кое го носеше албанското знаме на „голема Албанија“ во соблекувалната откако го напуштиле теренот на стадионот Партизан.

Галерија: Како изгледаше инцидентот на натпреварот Србија-Албанија

Нетпрес - 15.10.2014

На синоќешниот фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Србија и Албанија се случи инцидент со појавување на знаме од „Голема Албанија“ на средината на теренот.

Инцидентот во Белград е дело на Шверцери!? (ФОТО)

SportMedia - 15.10.2014

Навивачите на македонскиот фудбалски второлигаш Шкупи (поранешна Слога Југомагнат) стојат зад инцидентот на мечот Србија – Албанија, кога беспилотно летало со развиорено знаме на голема Албанија се ...

Нереди по натпреварот Србија- Албанија- во Виена и Тирана

Нова ТВ - 15.10.2014

Немирите што почнаа вчера на фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија во Белград, прераснаа во конфликти помеѓу навивачите од Тирана до Виена. Фудбалскиот натпревар синоќа беше прекинат, а ...

(ВИДЕО) Објавена снимка – вака знамето на Голема Албанија го внесоа во Србија

Фактор - 15.10.2014

Албанските навивачи на Фејсбук страница објавија снимики од дел од подготовките за своите провокации на натпреварот Србија-Албанија во Белград. Тие поставија видео снимка, на која се гледа како ...

Фудбалерите од Албанија пречекани како херои во Тирана

Бриф - 15.10.2014

Играчите на Албанија во Тирана ги пречекаа илјадници луѓе. По прекинатиот натпревар во весело расположение фудбалерите на Албанија отишле на аеродромот Никола Тесла, каде при чекирањето пушеле цигари ...

(Фото) Тажно: Албанците од Македонија, Косово и Албанија славеја прекинат фудбалски меч

еМагазин - 15.10.2014

Не сум некој љубител на фудбалот, но искрено не се сеќавам некој да славел прекин на фудбалски меч со осмислена политичка провокација. Наместо фудбалски натпревар синоќа во Белград повторно многу ...

Фудбалерите на Албанија пречекани како херои

Вечер Прес - 15.10.2014

Фудбалерите на Албанија уште во вторникот по полноќ со чартер лет го напуштија Белград, а на аеродромот во Тирана ги пречекаа повеќе илјади навивачи. Фудбалерите на Албанија уште во вторникот по ...

Фото: Инцидентот во Белград низ фотографии

Пулс24 - 15.10.2014

Средбата меѓу Србија и Албанија беше дефинитивно прекината и покрај најавите дека по прекинот од речиси половина час натпреварот ќе продолжи. Сега останува прашањето кој ќе ги добие бодовите, а кој ...

Албански Грци нападнати од националисти

Вечер Прес - 15.10.2014

Припадници на етничкото грчко малцинство во село Дервичани во реонот на градот Ѓирокастро во јужна Албанија, доцна синоќа биле нападнати од албански националисти, објави грчкиот весник „Катимерини".

(ВИДЕО) Еуфорија во Куманово и скандирање „Голема Албанија“ откако се појави знамето на стадионот во Белград

Бриф - 15.10.2014

Натпреварот Србија – Албанија беше прекинат кога над стадионот полета беспилотно летало со знамето на „Голема Албанија“. Овој момент со воодушевување беше поздравен во Куманово, каде стотици младинци ...

Нов агол од инцидентот на натпреварот меѓу Србија и Албанија (видео)

Локално - 15.10.2014

Натпреварот помеѓу репрезентациите на Србија и Албанија, кој е дел од квалификациите за ЕП 2016, беше прекинат во 42. минута поради големите немири на трибините, но, исто така, и на теренот на ...

Албанскиот амбасадор во Србија доби демарш

Република - 15.10.2014

Амбасадорот на Албанија во Србија, Илир Бочки доби демарш од српските власти по повод вчерашниот инцидент на натпреварот Србија-Албанија, јавува Блиц.

Фудбалерите на Албанија на аеродромот во Тирана дочекани како херои

Република - 15.10.2014

Фудбалерите на Албанија на аеродромот во Тирана беа дочекани како херои од неколку илјади навивачи .Синоќешниот инцидент од фудбалкиот натпревар меѓу Србија и Албанија предизвика огромни реакции, а ...

Митровиќ: Немав намера да го згазам албанското знаме

Локално - 15.10.2014

За една ноќ 24-годишниот Стефан Митровиќ беше прогласен за новиот херој на Србија, откако го собори беспилотното летало кое носеше знаме со нацртана мапа на Голема Албанија за време на европските ...

Албанските фудбалери пречекани како херои (фото)

Република - 15.10.2014

По прекинот на натпреварот од рамките за квалификациите за ЕП меѓу Србија и Албанија, гостинските фудбалери веднаш се спакуваа и отидоа на аеродром за да се вратат дома.

Белград испрати демарш до Тирана заради инцидентот на фудбалскиот натпревар

Фактор - 15.10.2014

Инцидентот на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија во Белград се префрли на дипломатско поле. На албанскиот амбасадор во Белград денеска во српското Министерство за надворешни работи му бил врачен ...

(ФОТО) Скопските „Шверцери“ го управувале дронот на стадионот во Белград?!

Бриф - 15.10.2014

Навивачите на македонскиот фудбалски второлигаш Шкупи (поранешна Слога Југомагнат) стојат зад инцидентот на мечот Србија – Албанија, кога беспилотно летало со развиорено знаме на голема Албанија се ...

Џака: Не можев да дозволам еден “Шкије” да го држи нашето знаме

Локално - 15.10.2014

Фудбалерот на Базел (Швајцарија) и на албанскиот национален фудбалски тим Таулант Џака на крајно дрзок начин објасни зошто го земал знамето со Голема Албанија од рацете на српскиот дефанзивец Стефан ...

Што слават Албанците вечерва во Скопје?

МК News - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки може да се забележи вечерва низ дел од ...

И Албанија очекува извинување за инцидентот во Белград

Фактор - 15.10.2014

Албанскиот министер за надворешни Работи Дитмир Бушати изразува жалење затоа што српските власти не се дистанцираат и не го осудуваат инцидентот кој се случи на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија ...

ФОТО: Што всушност имаше на знамето кое го “запали“ цел регион?

МК News - 15.10.2014

Една мапа, еден датум, еден збор и портрети на двајца личности се најдоа на знамето кое се вееше синоќа на стадионот за време на натпреварот Србија-Албанија. На врвот на знамето стоеше 28.12.1912.

Албански медиуми иронично: Срби, ви благодариме на трите лесни бода

Денешен - 15.10.2014

Натпреварот на стадионот на Партизан помеѓу Србија и Албанија е прекинат во 42. минута, бидејќи дојде до инцидент и нереди. Албанските спортски портали пишуваат дека нивната фудбалска репрезентација ...

ФОТО: Дронот кој го влечеше албанското знаме во Белград чини само 40 евра

Денешен - 15.10.2014

Ова е беспилотното летало или популарно наречениот дрон кој го влечеше албанското знаме на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија и чини само 40 евра. Овој модел спаѓа во групата X6 и е еден од ...

Македонските Албанци не знаеја што слават синоќа

Точка - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки синоќа можеа да се забележат низ дел од ...

Албанска играчка предизвика хаос во Белград

Вечер Прес - 15.10.2014

Провокацијата со беспилотното летало со знамето на голема Албанија, беше повод за немили сцени на теренот, по што судијата во 41. минута ги испрати фудбалерите во соблекувалните.

Претседателот Николиќ не го напушти стадионот и покрај заканите

Вечер Прес - 15.10.2014

"Спортските натпревари не се место за пласирање провокативни политички пораки", рече претседателот на Србија, додавајќи дека "за промоција на бескрупулозната и нереална идеја за Голема Албанија" ќе ...

Над стадионот на Партизан се вееше знамето на „Голема Албанија“ со делови и од Македонија

Тера - 15.10.2014

Вистинска провокација беше потегот на малобројните навивачи на фудбалската репрезентација на Албанија, кои среде Белград, над стадионот на Партизан, каде што се одржуваше натпреварот, со беспилотно ...

Србите на стадионот го запалиле знамето на НАТО, фотографијата го опколила светот

Точка - 15.10.2014

Натпреварот меѓу Србија и Албанија веќе со денови го привлекувала вниманието од медиумите, а дека би можело да дојде до инцидент сфатила и УЕФА, која во последен момент натпреварот го прогласила за ...

За Ермира Мехмети знамето на голема Албанија е најубаво во светот

еМагазин - 15.10.2014

Артан Груби и како шеф на кабинетот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, откако присуствувал на синоќешниот натпревар меѓу Србија и Албанија во Белград за српските медиуми, ја даде следнава изјава: ...

Фотографијата која открива многу за инцидентот во Белград

Пулс24 - 15.10.2014

Низ социјалните мрежи кружи оваа фотографија. Мечот од третото коло во квалификациската група „И“ за пласман на Европското во Франција 2016-та, меѓу селекциите на Србија и Албанија кој вчера се ...

Албанци напаѓаат Срби на Косово

Република - 15.10.2014

Петнаестина минути по прекинот на фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија, се случил напад на непознати лица на парохискиот дом во српското село Ораховец во Косово.Како што јави радиото ...

СРБИТЕ НА КОСОВО НА МЕТА: Албанците удрија на црква, палеа српски знамиња и развиорија знаме на Голема Албанија

Пулс24 - 15.10.2014

Група Албанци со извиците „Албанија, Албанија“, поминале низ српскиот дел на Косово, кршејќи по пат стаклени шишиња пиво од ѕидовите на куќите, а најмногу на плоштадот пред црквата „Успение на ...

Како реагираше делегатот на тепачката

Panika.be - 15.10.2014

На интернет се појави слика од реакцијата на делегатот по повод тепачката на мечот Србија – ...

Што се случи со знамето со мапа на „Голема Албанија“ кое се вееше во Белград?

Фактор - 15.10.2014

Знамето со мапа на „Голема Албанија“ кое го предизвика вчерашниот инцидент на фудбалскиот наптревар Србија-Албанија е запленето од страна на српската полиција.

ВИДЕО: Пиротехника и навредливи песни на улиците во Тетово вчера!

МК News - 15.10.2014

По прекинот на мечот во Белград, од непознати причини се слави на улиците во Тетово. Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и ...

Стефан Митровиќ прогласен за национален херој од страна на медиумите во Србија

Локално - 15.10.2014

Дефанзивецот на Србија, Стефан Митровиќ беше прогласен за национален херој во својата татковина, откако успеа да го симне на земја знамето на “Голема Албанија” на стадионот на Партизан доцна синоќа ...

Албанците вечерва слават во Скопје

Бриф - 15.10.2014

Албански знамиња, пукотници од различни видови оружја или петарди, возила обележани во боите на Албанија и интензивна употреба на автомобилските свирки може да се забележи вечерва низ дел од ...

Албанија ги пречека фудбалските репрезентативци како херои

Локално - 15.10.2014

Фудбалските репрезентативци на Албанија беа пречекани во својата земја како херои, откако квалификацискиот дуел за ЕП 2016 во Франција против Србија беше прекинат поради немири на теренот, ...

Фото: Уапсени се српски навивачи

Денешен - 15.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија. Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема информации за причините поради кои тие се приведени.

Еве ги лидерите на Албанците кои ставија почеток на синоќешните инциденти (галерија)

Локално - 15.10.2014

Српскиот весник Курир ги открива лидерите на албанските навивачи кои се виновни за синоќешните инциденти на мечот Србија – Албанија. Како што е познато, дуелот беше прекинат во 41-та минута поради ...

Загрозени србите на Косово

Денешен - 15.10.2014

Петнаестина минути по прекинот на фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија, се случил напад на непознати лица на парохискиот дом во српското село Ораховец во Косово.

Како е донесено знамето на Голема Албанија до престолнината на Србија (видео)

Република - 15.10.2014

На официјалната фејсбук страница на навивачите на Албанија објавен е видео клип на кој се гледа како еден албански навивач го пренесува спорното знаме поради кое вчера изби голем инцидент на теренот ...

(ВИДЕО) Еве како беше „прошверцувано“ знамето на голема Албанија до стадионот во Белград

Бриф - 15.10.2014

На интернет страницата на албанските навивачи “Tifozat Kuq e Zi” n, пред малку беше објавено видео на кое се гледа како се внесува знамето на Албанија во Србија.

„Секој би го бранел своето знаме"

Точка - 15.10.2014

Откако Стефан Марковиќ го фати и го симна знамето на „Голема Албанија“, двајца албански репрезентативци тргнаа да го бранат. Според нив, тоа било нормална реакција...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Еве како албанските навивачи го прошверцуваат знамето на “Голема Албанија“

Денешен - 15.10.2014

На Фејсбук, фан-страницата на навивачите на албанската репрезентација “Tifozat Kuq e Zi“ објавена е видео снимка, на која е прикажано како всушност е прошверцувано знамето на “Голема Албанија“ до ...

ВИДЕО: Албанците во Македонија со факели ја слават диверзијата во Белград

Вечер Прес - 15.10.2014

Тие не можат да кажат дали прославуваат за прекинот на мечот, за тоа што албанското знаме слета на теренот на стадионот на ЈНА, за тепачката меѓу играчите или пак за можноста мечот да биде добиен од ...

Видео: Како беше внесено знамето на стадионот во Белград?

Пулс24 - 15.10.2014

На интернет се појави видео снимка на која е прикажано како албански навивaчи го прошверцувале знамето кое предизвика хаос во Белград. Знамето на „Голема Албанија“ била сокриена во постава од јакна, ...

(ВИДЕО) Еве како беше „прошверцувано“ знамето на голема Албанија до стадионот во Белград

Sky - 15.10.2014

На интернет страницата на албанските навивачи “Tifozat Kuq e Zi” n, пред малку беше објавено видео на кое се гледа како се внесува знамето на Албанија во Србија.

Албанските фудбалери го криеле леталото во соблекувалните

МК News - 15.10.2014

Албанските фудбалери го сокриле леталото кое го носеше албанското знаме на „голема Албанија“ во соблекувалната откако го напуштиле теренот на стадионот Партизан.

Како се подготвуваше “озлогласеното“ албанско знаме (видео)

Локално - 15.10.2014

Интересно видео се шири веќе неколку часа во социјалните мрежи. Тоа беше објавено и од албанските медиуми. Станува збор за прекинатиот квалификациски дуел за ЕП 2016 меѓу Србија и Албанија вчера на ...

(ВИДЕО) Вака беа пречекани албанските фудбалери во Тирана

Фактор - 15.10.2014

Иако стигнаа во раните утрински часови, албанските фудбалери во Тирана беа пречекани како херои по синоќешниот инцидент во Белград на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија.

ФОТО: Доказ дека Шверцерите го предизвикале инцидентот во Белград?

Денешен - 15.10.2014

Скопската навивачка група, Шверцери, се тие кои што го развиле знамето на Голема Албанија над Белград. Како што пренесуваат албанските медиуми, имено тие на нивната фан група постирале слика со ...

Еве како е прошверцувано албанското знаме

Вечер Прес - 15.10.2014

Албанските екстремисти објавија видео на кое се гледа како знамето со голема Албанија е внесено во Србија. Албанските екстремисти објавија видео на кое се гледа како знамето со голема Албанија е ...

Еве како Албанците го внеле знамето на „Голема Албанија“ во Србија (ВИДЕО)

МК News - 15.10.2014

На интернет страницата на албанските навивачи “Tifozat Kuq e Zi”, пред малку беше објавено видео на кое се гледа како се внесува знамето на Албанија во Србија.

ВИДЕО: Делови од Македонија на знамето на Голема Албанија!

МК News - 15.10.2014

Албанските навивачи приредија огромен шок кај приустните на стадионот на Партизан, кога во финишот од првиот дел осамна беспилотно летало со знаме на голема Албанија во кое се вметнати и Косово и ...

Албански Грци нападнати по фудбалскиот натпревар Србија-Албанија

Н.Македонија - 15.10.2014

Припадници на етничкото грчко малцинство во село Дервичани во реонот на градот Ѓирокастро во јужна Албанија, доцна синоќа биле нападнати од албански националисти, објави грчкиот весник „Катимерини“ ...

Николиќ ги предупреди безбедносните служби

Н.Македонија - 15.10.2014

Претседателот на Србија Томислав Николиќ од безбедносните служби, Министерство за внатрешни работи и Царинска управа, побарал синоќешниот инцидент во Белград „да го сфатат како последно ...

Што напишаа странските медиуми за инцидентот во Белград?

Идивиди - 15.10.2014

Квалификацискиот натпревар помеѓу Србија и Албанија на Партизан стадионот во Белград синоќа беше прекинат пред крајот на првото полувреме. Инциднетот настана кога дрон коj носеше знаме на „голема ...

ВИДЕО: Како е прошверцувано знамето на Голема Албанија

Идивиди - 15.10.2014

Албанските навивачи објавија видео во кое може да се види како на Голема Албанија бело прошверцувано во Србија. На интернет страната на навивачите на Албанија „Tifozat Kuq e Zi“ се наоѓа видео клип ...

Стотина Албанци го најавија своето присуство во Белград, Србите се закануваат со апсења

Канал5 - 14.10.2014

- И покрај договорот меѓу Фудбалските сојузи на Србија и на Албанија да нема гостински навивачи на нивните меѓусебни дуели, стотина навивачи на албанската репрезентација го најавија своето присуство ...

Дефинитивен крај на натпреварот Србија - Албанија, што се случуваше во Белград (фото)

Канал5 - 14.10.2014

После повеќе од пола час прекин на натпреварот Србија - Албанија, репрезентативците на Србија се вратија на теренот но само да се опростат од своите навивачи.

ФОТО: Србија и Албанија не го доиграа мечот во Белград

Утрински - 14.10.2014

Средбата меѓу Србија и Албанија е дефинитивно прекината и покрај најавите дека по прекинот од речиси половина час натпреварот ќе продолжи. Пред крајот на првото полувреме, односно во четириесетата ...

Прекинат мечот во Белград

Телма - 14.10.2014

Поради инцидентот со албанското знаме кое влета на стадионот на Партизан не се одигра мечот Србија - Албанија. Евроквалификацискиот натпревар помеѓу Србија и Албанија, кој се играше на партизановиот ...

Албански навивачи во Белград, Србите се закануваат со апсења

24 Вести - 14.10.2014

И покрај договорот меѓу Фудбалските сојузи на Србија и на Албанија да нема гостински навивачи на нивните меѓусебни дуели, стотина навивачи на албанската репрезентација го најавија своето присуство на ...

Навивачи на Албанија сепак пристигнуваат во Белград !?

Канал5 - 14.10.2014

Иако фудбалските федерации на Србија и Албанија пред нивниот прв натпревар во квалификациите за ЕП во 2016 година се договорија на нивните средби да нема гостински навивачи , околу 100 симпатизери на ...

ИНЦИДЕНТИ: Тепачка помеѓу играчите на Србија и Албанија (ФОТО)

Спортклуб - 14.10.2014

Прекинат е натпреварот помеѓу Србија и Албанија, во рамките од квалификациите за ЕП 2016 во Франција. На теренот влета безпилотно летало кое го носеше албанското знаме.

Тепачка на мечот Србија-Албанија, летало албанското знаме, мечот прекинат! (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 14.10.2014

На вечерашниот меч меѓу Србија и Албанија од квалификациите за Еврошапмионатот во Фрација во 40-тата минута од натпреварот дојде до немили сцени, од кои сите се плашеа.

Летечко албанско знаме над теренот, натпреварот во Белград прекинат

Дерби - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Албанија е прекинат пред крајот на првото полувреме, откако и онака зовриената атмосфера во Белград кулминираше по појавувањето на теренот на албанско знаме ...

ФОТО: Албанско знаме на стадионот во Белград - Натпреварот прекинат!

Сител - 14.10.2014

Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекинат. Во финишот на првото полувреме судијата го прекина натпреварот поради провокација на Албанците. Поточно, беспилотно летало со знаме на Албанија леташе ...

ВИДЕО: Прекинат мечот Србија-Албанија, поради инцидент предизвикан од Албанците

Нетпрес - 14.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија е прекинат во финишот од првото полувреме. Тензиите настанаа кон самиот крај од полувремето, по инцидент кој го предизвикаа навивачите и фудбалерите на Албанија.

ПРЕКИН ВО БЕЛГРАД: Знаме со албански симболи повод за тепачка (ВИДЕО)

Телеграф - 14.10.2014

Хелихоптен на далечински управувач се појави на стадионот, а носеше знаме кое предизвика инцидент Натпреварот меѓу Србија и Албанија е прекинат во финишот од првото полувреме откако на стадионот се ...

НАТПРЕВАРОТ ПРЕКИНАТ: Тепачка на мечот Србија – Албанија (ВИДЕО)

Телеграф - 14.10.2014

Прво „летале“ факели на теренот, а потоа во воздухот над теренот се појавило и албанското знаме поставено на посебно летало управувано со далечински управувач Во четириесеттаата минута од фудбалскиот ...

Како започна инцидентот во Белград… (видео)

Екипа - 14.10.2014

Како што извести Комесарот за безбедност на ФСС натпреварот меѓу Србија и Албанија во Белград од квалификациите за ЕП 2016 ќе продолжи. Прекинот не мечот се случи откако над стадионот на Партизан се ...

Србија и Албанија ќе ја продолжат средбата

Телеграф - 14.10.2014

Прекинатиот натпревар во Белград, сепак, ќе биде продолжен После прекин од повеќе од пола час фудбалерите на Србија и Албанија се враќаат на теренот, а информациите од Белград велат дека средбата ќе ...

Мечот Србија-Албанија не го дочека својот крај

Макфакс - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар помеѓу Србија и Албанија е прекинат во 42.минута, откако над стадионот на Партизан се појави големо албанско знаме. Натпреварот до тој момент, на теренот беше исклучително ...

Одлучено е дали ќе продолжи натпреварот Србија - Албанија

Спортклуб - 14.10.2014

Средбата помеѓу Србија и Албанија е во прекин, но најверојатно истиот ќе продолжи, откако паднал договор помеѓу делегатот и судијата. Од српската репрезентација дале зелено светло за продолжување на ...

ФОТО: Дејли мејл известува за инцидентот на натпреварот Србија-Албанија

Курир - 14.10.2014

И светските медиуми известуваа за синоќешните инциденти поради кои беше прекинат натпреварот помеѓу Србија и Албанија во првото полувреме. Тензиите настанаа кон самиот крај од полувремето, кога над ...

ВИДЕО: Први снимки од тепачката во Белград

Курир - 14.10.2014

Српските медиуми пренесуваат дека во четириесетаата минута од фудбалскиот натпревар дојде до немили настани. Најпрво „летаа“ факели на теренот, а потоа во воздухот над теренот се појави и албанското ...

Видео: Албанско знаме леташе над теренот,натпреварот Србија – Албанија прекинат!

Спортски - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Албанија е прекинат пред крајот на првото полувреме, откако и онака зовриената атмосфера во Белград кулминираше по појавувањето на теренот на албанско знаме ...

Албанските фудбалери не сакаат да излезат на теренот, делегациите на состанок со УЕФА (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 14.10.2014

Според најновите информации, вечерашниов натпревар меѓу Србија и Албанија, кој беше прекинат поради тепачка меѓу играчите и навивачите на теренот, нема да продолжи.

Дефинитивен прекин: Мечот во Белград нема да продолжи

SportMedia - 14.10.2014

Квалификацискиот меч помеѓу Србија и Албанија, кој вечерва беше прекинат во самиот финиш од мечот нема да се доигра, објави „РТС“. Мечот беше прекинат поради тепачка помеѓу играчите и влетување на ...

„Голема Албанија“ сред Белград

Оn.net - 14.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија од квалификациите за ЕУРО 2016 беше прекинат во 42. минута, поради бизарниот инцидент што се случи на стадионот на Партизан во Белград.

Моментот кога Белград “експлодираше”: Општа тепачка на теренот, влетаа и навивачите (ВИДЕО)

SportMedia - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар за пласман на Европското првенство помеѓу Србија и Албанија е прекинат во 42-та минута поради големите нереди кои избија на трибините, но и на теренот.

Мечот меѓу Србија и Албанија дефинитивно прекинат

Телеграф - 14.10.2014

Прво беше најавено дека средбата ќе биде продолжена, а потоа спикерот го прогласи мечот за официјално прекинат и завршен Средбата меѓу Србија и Албанија нема да го доживее својот крај на теренот и ...

ФОТО: Знаме од “Голема Албанија“ се вееше над Белград

Курир - 14.10.2014

Тепачката се случи откако гледач од редот на албанските навивачи преку летечка играчка пушти знаме со карта на “Голема Албанија“ на теренот, а кога леталото со албанско знаме го стаса играчот на ...

Во живо Србија-Албанија

Сител - 14.10.2014

Инциденти, провокации, прекини, продолжетоци… Мечот Србија-Албанија течеше добро до 41. минута. Што се случува на теренот следете на следниот ...

ВИДЕО: Еве зошто албанските фудбалери го нападнаа Митровиќ

Курир - 14.10.2014

Фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија е прекинат минута пред крајот на првото полувреме откако се случи тепачка помеѓу играчите на теренот, а и во публиката помеѓу нвивачите на Србија и ...

Прекинат натпреварот Србија - Албанија

Сител - 14.10.2014

Натпреварот од квалификациите за ЕУРО 2016 меѓу Србија и Албанија е прекинат. Вака одлучи судијата Мартин Еткинсон во консултации со делегатот на дуелот.

Албанското знаме леташе над Белград

Оff.net - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар за ЕП 2016 помеѓу Србија и Албанија помина во хаос и се одигра само едно полувреме. Албанските навивачи со далечински управувач уфрлија знаме на терен, фудбалерот на ...

Натпреварот Србија - Албанија не го дочека својот крај

24Фудбал - 14.10.2014

Уште неколку дена пред натпреварот помеѓу Србија и Албанија тензијата растеше, а таа кулминираше на самиот натпревар кој не доживеа ниту едно полувреме.

Со леталото управувал братот на Премиерот на Албанија кој е уапсен во Белград

Екипа - 14.10.2014

Големиот инцидент што се случи на дуелот меѓу Србија и Албанија бил инициран од страна на гостинските навивачи кои натпреварот го следеле од свечената лоша на стадионот на Партизан.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) „Голема Албанија“, ама и голем ќотек во Белград

Екипа - 14.10.2014

Неверојатна провокација од албанска страна се појави на стадионот на ЈНА, која со летало управувано со далечински управувач над теренот надлетуваше знаме на „Голема Албанија“.

ГАЛЕРИЈА: Инцидентот во Белград низ фотографии

Курир - 14.10.2014

Средбата меѓу Србија и Албанија е дефинитивно прекината и покрај најавите дека по прекинот од речиси половина час натпреварот ќе ...

Албански навивачи се веќе во Белград – ги предводи припадник на УЧК!

Сител - 14.10.2014

Група на навивачи од Косово, предводени од поранешни припадници на УЧК веќе стигнале во Белград. Ваквата информација ја пренесоа албанските медиуми, пренесувајќи изјава на Алберт Кастрати, поранешен ...

ГАЛЕРИЈА: Инцидентот во Белград низ фотографии

Сител - 14.10.2014

Средбата меѓу Србија и Албанија е дефинитивно прекината и покрај најавите дека по прекинот од речиси половина час натпреварот ќе ...

ВИДЕО: Делови од Македонија на знамето на Голема Албанија!

Сител - 14.10.2014

Албанските навивачи приредија огромен шок кај приустните на стадионот на Партизан, кога во финишот од првиот дел осамна беспилотно летало со знаме на голема Албанија во кое се вметнати и Косово и ...

Албански навивачи пристигнаа во Белград, Србите во паника!

Таратур - 14.10.2014

Србија и Албанија вечерва со почеток од 20:45 часот го играат својот квалификациски дуел од групата И, а во центарот на вниманието е безбедноста бидејќи утрово албански навивачи пристигнаа во Белград.

Албанците ќе добијат милионска премија доколку победат во Белград

Кајгана - 14.10.2014

Швајцарскиот бизнисмен со косовско потекло Бесник Бенз ветил дека ќе ги награди фудбалските репрезентативци на Албанија со еден милион евра, доколку тие во Белград ја совладаат Србија.

ФОТО: И Шверцерите од Чаир се чаталат низ Белград

Курир - 14.10.2014

Тема број еден во сите спортски медиуми е денешниот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Србија и Албанија. Според последните информации кои пристигнуваат од Србија, околу 100 најверни ...

ФОТО: Ни трага ни глас од Албанци во Белград, се апсат Срби

Курир - 14.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан. Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема ...

Се веат албански знамиња во центарот на Белград (ФОТО)

SportMedia - 14.10.2014

Натпреварот од квалификациска гурпа И за пласман на Европското првенство во Франција, помеѓу селекциите на Србија и Албанија, ќе биде вечерва во центарот на вниманието, пред сѐ поради нетрпеливоста ...

Војна во најава: Албански навивачи се веќе во Белград – ги предводи припадник на УЧК!

SportMedia - 14.10.2014

Група на навивачи од Косово, предводени од поранешни припадници на УЧК веќе стигнале во Белград. Ваквата информација ја пренесоа албанските медиуми, пренесувајќи изјава на Алберт Кастрати, поранешен ...

Навивачи на Албанија од Тетово и од Приштина на пат за Белград

Телеграф - 14.10.2014

Дел од нив веќе се пристигнати во Белград и биле забележани на познатата улица „Кнез Михајлова“. Некои дури и се пофалиле со слики на „Фејсбук“ Натпреварот помеѓу Србија и Албанија, кој денеска ќе се ...

Албанците ќе добијат милионска премија доколку победат во Белград

Макфакс - 14.10.2014

Швајцарскиот бизнисмен со косовско потекло Бесник Бенз ветил дека ќе ги награди фудбалските репрезентативци на Албанија со еден милион евра, доколку тие во Белград ја совладаат Србија, пренесува ...

(ФОТО) Албанските навивачи пристигнаа во Белград

Дерби - 14.10.2014

Србија и Албанија вечерва со почеток од 20:45 часот го играат својот квалификациски дуел од групата И, но сепак Фудбалската федерација на Србија стравува за безбедноста на оваа меѓусебна пресметка ...

Србија-Албанија, фудбалски меч или „војна“?

Курир - 14.10.2014

Вечерва со почеток во 20:45 часот на стадионот на Партизан во Белград, во рамките од квалификациите за ЕП играт Србија и Албанија. Ждрепката одржана во февруари оваа година одлучи во иста ...

Албанските навивачи полека но сигурно пристигнуваат во Белград

Нетпрес - 14.10.2014

Тензијата пред натпреварот помеѓу Србија и Албанија се повеќе расте. Навивачите на Албанија уште пред некое време најавија доаѓање во престолнината на нашиот северен сосед, иако дуелот помеѓу овие ...

ФОТО: Албански навивачи во Белград предводени од УЧК- навивачка војна во најава

Курир - 14.10.2014

Група навивачи од Косово предводена од поранешниот припадник на УЧК, Алберт Кастрати тргна кон Белград за да ја поддржи Албанија на вечерашниот натпревар со Србија.

Ќе има ли жесток судир во Белград? Доаѓаат Косовци од ОВК

Екипа - 14.10.2014

Вечерва во Белград се игра квалификациски натпревар меѓу Србија и Албанија, а информациите од нашиот северен сосед велат дека градот уште отсега наликува на темпирана бомба.

Бизнисмен од Косово ветил 1 милион евра, доколку Албанија ја победи Србија

Курир - 14.10.2014

Извесен Бесник Бенз, бизнисмен од Косово ветил награда од 1 милион евра за фудбалерите на Албанија доколку ја победат Србија. Додека во Албанија ја „спуштаат топката“ и велат дека се работи само за ...

Албански навивачи пристигнаа во Белград, Србите во паника!

Спортски - 14.10.2014

Србија и Албанија вечерва со почеток од 20:45 часот го играат својот квалификациски дуел од групата И, а во центарот на вниманието е безбедноста бидејќи утрово албански навивачи пристигнаа во Белград.

Албанските навивачи пристигнаа во Белград (ФОТО)

МКД - 14.10.2014

Квалификациите за Еврошампионатот во Франција продолжуваат вечерва а во центарот на вниманието на јавноста од балканот несомнено е дуелот на Србија и Албанија во Белград.

Фото: Се апсат Срби низ Белград

Нетпрес - 14.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан. Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема ...

Циркус: Србите демантираат дека член на УЧК влегол во Србија, а тој се слика низ Белград!?

SportMedia - 14.10.2014

Српската полиција демантираше дека припадник на УЧК и водач на навивачите од Приштина, Алберт Кастрати влегол преку Македонија во Србија и веќе стигнал во српската престолнина, на квалификацискиот ...

Видео: Летало со албанско знаме го прекина мечот Србија-Албанија

Кајгана - 14.10.2014

Квалификацискиот натпревар помеѓу Србија и Албанија е прекинат во 42. минута, откако над стадионот на Пaртизан се појави големо албанско знаме. Натпреварот до тој момент, на теренот беше исклучително ...

(ФОТО) Запалено српско знаме на профилот на Гранит Џака

А1 On - 14.10.2014

И покрај договорот меѓу Фудбалските сојузи на Србија и на Албанија да нема гостински навивачи на нивните меѓусебни дуели, стотина навивачи на албанската репрезентација го најавија своето присуство на ...

Албанија со осум Косовци ќе ја напаѓа Србија (ФОТО)

SportMedia - 14.10.2014

Репрезентацијата на Албанија вечерва во Белград гостува кај Србија во квалификацискиот меч за пласман на Евро 2016, а интересен е фактот што во првиот состав на нашиот западен сосед ќе бидат дури ...

Од албанските навивачи ни трага ни глас, се апсеа српски хулигани низ Белград (ФОТО)

SportMedia - 14.10.2014

Онака како и што можеше да се претпостави, по забраната за присуство на гостински навивачи на дуелот Србија – Албанија, вечерва на стадионот на Партизан нема никакви знаци дека се присутни навивачи ...

Беспилотно летало со знаме на Албанија осамна над Белград, мечот прекинат!

SportMedia - 14.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија моментално е во прекин поради беспилотното летало кое се појави над стадионот на Партизан. Во перидоот од 38 до 40 минута од првото полувреме над игралиштетот се ...

ИНЦИДЕНТ: Над Белград се развеа мапа на Косово со албанско знаме, прекинат мечот Србија – Албанија

Екипа - 14.10.2014

Напната беше атмосферата во пресрет на дуелот меѓу Србија и Албанија, па не е преголемо изненадување што овој натпревар е прекинат во финишот од првото полувреме.

(ФОТО) Војна во најава на улиците на Белград: Албанците тргнаа со три автобуси, и „Шверцерите“ од Скопје во Србија!

Бриф - 14.10.2014

Група навивачи од Косово, предводени од поранешни припадници на УЧК веќе стигнале во Белград. Ваквата информација ја пренесоа албанските медиуми, пренесувајќи изјава на Алберт Кастрати, поранешен ...

Фото: И Шверцерите од Чаир се чаталат низ Белград

Пулс24 - 14.10.2014

Тема број еден во сите спортски медиуми е денешниот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Србија и Албанија. Според последните информации кои пристигнуваат од Србија, околу 100 најверни ...

Фото: Српски навивачи уапсени пред мечот Србија-Албанија

Пулс24 - 14.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан. Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред ...

Натпреварот во Белград ќе продолжи и покрај тепачката

Бриф - 14.10.2014

Официјалните лица на натпреварот меѓу Србија и Албанија во Белград од квалификациите за ЕП 2016 соопштија дека тој ќе продолжи и покрај големата тепачка во 40. минута.

Се степаа фудбалерите на Србија и Албанија

Вечер Прес - 14.10.2014

Во финишот од првото полувреме над трибините се појави летало на кое беше поставена мапа на „Голема Албанија" со албанско знаме во црвено-црни бои. Голем инцидент се случи за време на ...

Знамето на Голема Албанија го прекина мечот во Белград

Република - 14.10.2014

На социјалните мрежи се споделува слика на знамето по чие разлетување над игралиштето мечот беше прекинат. Не се работи за знаме на Албанија како се посочуваше туку за знаме на Голема Албанија.

Албанците ќе добијат милионска премија доколку победат во Белград

Тера - 14.10.2014

Швајцарскиот бизнисмен со косовско потекло Бесник Бенз ветил дека ќе ги награди фудбалските репрезентативци на Албанија со еден милион евра, доколку тие во Белград ја совладаат Србија, пренесува ...

ФОТО: Аларм во Србија, Белград полн со албански навивачи

Денешен - 14.10.2014

Србија и Албанија вечерва со почеток од 20:45 часот го играат квалификациски дуел од групата И, а во центарот на вниманието е безбедноста бидејќи утрово албански навивачи пристигнаа во Белград.

И Шверцерите од Чаир се чаталат низ Белград

Вечер Прес - 14.10.2014

Иако немаат дозвола за влегување на стадионот, албанските ултраши предводени од групата "Плисат" од Приштина (навивачи на Приштина) и "Шверцери" од Скопје на големо се фалат со фотографии од Белгради ...

Официјално: Србија-Албанија прекинат поради „вознемирувачки работи на терен“

Република - 14.10.2014

Натпреварот Србија-Албанија во Белград дефинитивно е прекинат. Делегатот соопшти дека натпреварот е прекинат поради вознемирувачки работи на теренот. Српските навивачи се поздравија со навивачите, ...

Белграѓани стравуваат од крвави пресметки: Албанците пристигнаа во Србија, ги предводи припадник на УЧК

Точка - 14.10.2014

Натпреварот вечерва помеѓу Србија и Албанија дефинитивно е од највисок ризик. Нивниот прв дуел во рамките на групата „И“ се игра вечерва во Белград во 20:45.

Дополнето: (ВИДЕО) Се степаа фудбалерите на Србија и Албанија – натпреварот е прекинат

Либертас - 14.10.2014

Во 40-тата минута од натпреварот помеѓу Албанија и Србија во Белград се случија немили настани. Прво беа фрлени „бакљи“ на теренот, а потоа албанското знаме леташе над теренот на посебно летало ...

Уапсени српски навивачи пред мечот Србија-Албанија (фото)

Република - 14.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан. Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема ...

Беспилотно летало со Албанско знаме над стадионот во Белград – навивачите збеснаа (Видео)

МК News - 14.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија моментално е во прекин поради беспилотното летало кое се појави над стадионот на Партизан. Албански навивачи пуштија мал летечки објект во воздух (кој се управува ...

Видео: Причина за прекинот на натпреварот Србија - Албанија

Пулс24 - 14.10.2014

Српскиот фудбалер Митровиќ го дофати знамето и успеа да го симне леталото, по што реагираа албанските играчи и настана мешаница во која беа вклучени и српски навивачи.

Албански навивачи во Белград предводени од УЧК- навивачка војна во најава

МК News - 14.10.2014

Група навивачи од Косово предводена од поранешниот припадник на УЧК, Алберт Кастрати тргна кон Белград за да ја поддржи Албанија на вечерашниот натпревар со Србија.

Прекинат мечот Србија Албанија- влета албанско знаме, фудбалерите ги нападнаа домаќините (видео)

Република - 14.10.2014

Прекинат е фудбалскиот натпревар Србија- Албанија. Во 41-вата минута над игралиштето прелета хеликоптерче- на далечинско- со албанско знаме, по што судијата Еткинсон го прекинува мечот заради „голема ...

ВИДЕО од тепачката на Србите и Албанците на стадионот во Белград

Бриф - 14.10.2014

Во 40. минута од натпреварот во Белград се случија немилите сцени од кои сите се плашеа. Прво беа фрлени „бакљи“ на теренот, а потоа албанското знаме леташе над теренот на посебно летало управувано ...

Стотина Албанци oдат кон Белград, Србите се закануваат со апсења!

Вечер Прес - 14.10.2014

Комесарот за безбедност на ФС на Србија Миливој Мирков потенцира дека секој навивач на Албанија кој ќе успеа да стигне до стадионот од страна на службите за одржување на редот ќе биде отстранет и ...

Фото: Се апсат Срби низ Белград

МК News - 14.10.2014

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан. Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема ...

Знамето на Голема Албанија го прекина мечот во Белград

Пулс24 - 14.10.2014

Не се работи за знаме на Албанија како се посочуваше туку за знаме на Голема Албанија. На социјалните мрежи се споделува слика на знамето по чие разлетување над игралиштето мечот беше прекинат.

Тензично во Белград: Беспилотно летало со знаме на Голема Албанија се појави над стадионот и предизвика хаос на теренот

Точка - 14.10.2014

Натпреварот од квалификациите за ЕП 2016 помеѓу Србија и Албанија е прекинат откако над стадионот на Партизан се појави беспилотно летало кое носеше албанско знаме.

ХАОС НА МЕЧОТ МЕЃУ СРБИЈА И АЛБАНИЈА: Албанско знаме закачено на дрон се вееше на теренот - следеше тепачка! (ФОТО)

Sky - 14.10.2014

Мечот меѓу Србија и Албанија е прекинат пред крајот на првиот дел после провокациите на навивачите, по што следеше метеж на стадионот. Во 42. минута над стадионот на Партизан се појави летало на далечинско управување кое носеше албанско знаме и ...

Официјално: Фудбалскиот натпревар Србија-Албанија прекинат поради „вознемирувачки работи на терен“

Пулс24 - 14.10.2014

Натпреварот Србија-Албанија во Белград дефинитивно е прекинат. Делегатот соопшти дека натпреварот е прекинат поради вознемирувачки работи на теренот. Српските навивачи се поздравија со навивачите, ...

Албански навивачи на натпреварот меѓу Југославија и Албанија во 1967 година (видео)

Република - 14.10.2014

На социјалните мрежи се појави видео од натпреварот меѓу Југославија и Албанија одигран во 1967 година во рамките на Европскиот куп на нации. Натпреварот е одигран на стадионот на Партизан, а ...

ВИДЕО: Еве зошто албанските фудбалери го нападнаа Митровиќ

МК News - 14.10.2014

Фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија е прекинат минута пред крајот на првото полувреме откако се случи тепачка помеѓу играчите на теренот, а и во публиката помеѓу нвивачите на Србија и ...

ВИДЕО: Прекинат мечот Србија-Албанија

Тера - 14.10.2014

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија е прекинат во финишот од првото полувреме. Тензиите настанаа кон самиот крај од полувремето, по инцидент кој го предизвикаа навивачите и фудбалерите на Албанија.

ВИДЕО: Над стадионот на Партизан се развеа албанското знаме, прекинат натпреварот Србија-Албанија

Денешен - 14.10.2014

Беспилотно летало со знамето на Албанија влета на стадионот на Партизан поради што беше прекинат натпреварот. При крајот првото полувреме над игралиштето се појави беспилотно летало со црвено-црна ...

Косовски навивачи предводени од УЧК во Белград на фудбал (фото)

Република - 14.10.2014

Група навивачи од Косово предводена од поранешниот припадник на УЧК, Алберт Кастрати тргна кон Белград за да ја поддржи Албанија на вечерашниот натпревар со Србија.

(Обновено) Причина за прекинот на натпреварот Србија – Албанија (видео)

Република - 14.10.2014

Натпреварот Србија – Албанија во рамките од квалификациите за европското првенство 2016 година е во прекин пред самиот финиш на првото полувреме поради провокацијата што ја направија албанските ...

Во живо Србија-Албанија

Република - 14.10.2014

Инциденти, провокации, прекини, продолжетоци… Мечот Србија-Албанија течеше добро до 41. минута. Што се случува на теренот следете на следниот линк. Republika ...

Ликот кој им вети на Албанците 1 мил. евра за победа во Белград

Вечер Прес - 14.10.2014

Тој е сопственик на фирмата "Garage Benz universel Ajeti", која е лоцирана во Женева и се бави со сервисирање, продажба и увоз на половни автомобили. Репрезентативците на Албанија ќе добијат бонус од ...

Албански навивачки групи отпатуваа во Белград

Н.Македонија - 14.10.2014

Србија и Албанија вечерва со почеток од 20:45 часот го играат својот квалификациски дуел од групата И за Европско првенство во фудбал и бројни навивачи од Косово, Албанија и Македонија утрово ...

Видео: Беспилотно летало со албанското знаме во Белград

Н.Македонија - 14.10.2014

Натпреварот од квалификациите за ЕП 2016 помеѓу Србија и Албанија е прекинат откако над стадионот на „Партизан“ се појави беспилотно летало кое носеше албанско знаме Тензично е вечерва во Белград на ...

Инцидент во Белград: Гостите развеаја знаме на Голема Албанија, мечот прекинат/ВИДЕО

Lider - 14.10.2014

Поради инцидент на трибините, натпреварот помеѓу Србија и Албанија е прекинат во финишот од првото полувреме. Тензиите настанаа кон самиот крај од полувремето, кога над стадионот се развиори албанско ...

Каква провокација: Со дрон развеано албанско знаме во Белград/ВИДЕО

Lider - 14.10.2014

Ова е моментот кога од публиката на гостите од Албанија со помош на специјално летало дрон беше развеано албанското знаме по што беше прекинат ...

Еве како албанските фудбалери го нападнаа Митровиќ / Видео

Lider - 14.10.2014

Фудбалскиот натпревар помеѓу Србија и Албанија е прекинат минута пред крајот на првото полувреме откако се случи тепачка помеѓу играчите на теренот, а и во публиката помеѓу нвивачите на Србија и ...