TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селекторот на македонските фудбалери разочаран од поразот од Албанија

Алсат-М - 07.09.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски е разочаран од конечниот резултат и поразот од 2:1 од Албанија. Македонија во завршницата прими гол и поразена си замина од Скадар.

Нон-стоп фудбал на „Лоро Боричи“, по Албанија и Косово ќе игра во Скадар

SportMedia - 07.09.2016

Стадионот „Лоро Боричи" во Скадар ќе биде во полн погон до крајот на годинава, а на реновираната арена, покрај албанската репрезентација, како домаќин ќе игра и Косово. Косово за првпат игра квалификациски циклус, откако ФИФА и УЕФА ја примија оваа ...

ЌЕ ВИ ГО ЗЕМАТ УМОТ: Девојките во Скадар се како подвижни „бомби“ (ФОТО)

Телеграф - 07.09.2016

Во овој град има навистина што да се види... Скадар е еден од поубавите градови во Албанија и се наоѓа на северот од оваа земја . Меѓутоа ние нема да го паметиме по убаво бидејќи токму во овој град нашата фудбалска репрезентација пред некој ден ...

СДСМ го осуди недоличното навивање во Скадар

МКД - 06.09.2016

Најостро ги осудуваме свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот фудбалски меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар, соопшти СДСМ. „Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

УЕФА презакажа: Ќе се игра од 14 часот

Екипа - 06.09.2016

Прекинатиот квалификациски натпревар меѓу Албанија и Македонија (1-1) , ќе се одигра утре со почеток од 14 часот потврди УЕФА, презакажувајќи го првичниот термин кој гласеше од 12 часот. Најверојатно следејќи ги временските услови во Скадар, а со ...

Немаше карти на голема Албанија, ама имаше натписи со сите градови од западна Македонија (ФОТО)

МКД - 06.09.2016

И овој натпревар на фудбалската репрезентација на Албанија не помина без провокации од страна на навивачите. Во Скадар натпреварот со Македонија беше прекинат поради лошите временски услови, но за политички обоената кореографија ќе мора да се ...

Проблеми за двете селекции: Нашите останаа во Скадар, Албанците се преселија во Бушат

Екипа - 06.09.2016

Силното невреме и прекинатиот квалификациски натпревар од Групата Г за пласман на СП 2018, донесе сериозни проблеми за фудбалските федерации на двете земји, кои непланирано се најдоа во трка за дополнителни ангажмани околу организација на ...

Со иста тактика и ритам во последните 15 минути во Скадар: Македонија има и уште една замена плус

Екипа - 06.09.2016

Македонската репрезентација се очекува со еднаква тактика и ритам, како во второто полувреме на синоќешниот дуел, да ги одигра и последните 15 минути од првиот наш квалификациски натпревар против Албанија, за пласман на СП 2018 во Русија.

Несреќен крај на „бурата“ во Скадар: Балај им донесе триумф на Албанците

Екипа - 06.09.2016

Македонската репрезентација, доживувајќи уште едно „дежа ву“ добро препознатливо за нашата фудбалска историја, запиша несреќен пораз од Албанија од 2-1 (1-0) на првиот натпревар од квалификациите за СП 2018 во Русија.

Нападнати македонските навивачи во Скадар и исвиркана македонската химна!

Турлитава - 06.09.2016

Непосредно пред почетокот на натпреварот меѓу Албанија и Македонија се случи инцидент на трибините на Источната трибина, каде е сместена групата наши навивачи на стадионот „Лоро Боричи”, пишува Супермедиа Домашните навивачи фрлија неколку факели кон ...

Навивач починал после натпреварот Албанија- Македонија

+инфо - 06.09.2016

Станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под висок електричен напон. По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми.

СДСМ ги осуди свирежите на македонската химна на натпреварот во Албанија

Идивиди - 06.09.2016

Скопје, 6 септември 2016 (МИА) - СДСМ денеска преку соопштение ги осуди свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. - Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група ...

СДСМ: Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

Либертас - 06.09.2016

Соопштение на СДСМ: СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

СДСМ го осуди недоличното навивање во Скадар

+инфо - 06.09.2016

СДСМ ги осудува свирежите на нашата државна химна на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија - СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар – се вели во ...

Ќе реагира ли УЕФА: Големоалбанска провокација на мечот Албанија-Македонија

Кајгана - 06.09.2016

Напад со пиротехника врз трибината на која беа македонските навивачи, свиркање на химната на Македонија и политички обоената кореографија на стадионот во Скадар се дел од работите на кои двете најмоќни фудбалски организации ФИФА и УЕФА ќе треба да ...

Албанија се плаши од казна по инцидентите во Скадар и бара оправдување

БркајРабота - 06.09.2016

Македонските навивачи вчера во Скадар беа нападнати со факели, за што сигурно ќе следува казна од УЕФА додека пак домаќините се правдаат дека биле испровоцирани од фановите кои пристигнаа да навиваат за Македонија.

Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и Апелираме на спортски дух

ТВ21 - 06.09.2016

„СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната репрезентација, врз ...

Библиски потоп во Скадар, бериќет во најава (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дерби - 06.09.2016

Старите верувања дека дождот носи бериќет, вечерва не оставија збунети откако во манир на летна бура се отвори небото над Скадар. Македонија е на праг од сензација на стартот во квалификациите, имајќи предвид дека домаќините се репрезентација од ...

Скандалозна кореографија во Скадар: Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови

Gol.mk - 06.09.2016

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот денеска поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути ќе бидат доиграни утре. Но она што остави длабок впечаток на овој дуел, и тоа негативен се навивачите на ...

Невремето дозволи 76 минути фудбал во Скадар, ќе се доигрува денеска

Pixel.mk - 06.09.2016

Албанија и Македонија синоќа во Скадар застанаа на 1:1 по 76 минути игра откако невремето не дозволи да се доигра квалификацискиот натпревар на стадионот „Лоро ...

Србија ја нападна Албанија за кореографијата во Скадар (ФОТО)

Дерби - 06.09.2016

Политички обоената кореографија која била добро организирана беше предмет на анализа на српските медиуми, кои ја пренесоа фотографијата на „Танјуг“ со имиња на десетици македонски градови на трибините од стадионот.

„Црвено-жолтите“ подготвени за последните 15 минути (ВИДЕО)

SportMedia - 06.09.2016

Македонската репрезентација пристигна на стадионот „Лоро Боричи“ за да ги доигра последните 15. минути од мечот со Албанија. Финалниот дел од средбата ќе започне во 14:00 часот. На трибините се очекува околу 3.000 навивачи, бројка која е далеку ...

УЕФА донесе конечна одлука: Мечот се доигрува од 14:00 часот

Спортклуб - 06.09.2016

Натпреварот меѓу Албанија и Македонија кој беше прекинат синоќа во Скадар поради лошото невреме, ќе се одигра во текот на денешниот ден, а УЕФА го одреди и терминот. Првиот термин гласеше 12:00 часот, но истиот е променет и последните 14 минути од ...

Србија ја нападна албанската нација за срамната кореографија во Скадар!

Gol.mk - 06.09.2016

Дали надлежните органи конечно ќе застаната на патот на „големо-албанската“ идеја на фудбалските стадиони? - утрово пишуваат српските медиуми. Синоќа уште пред почетокот на првиот квалификациски натпревар на Албанија и Македонија, во Скадар ...

Албанија се плаши од казна и бара оправдување

SportMedia - 06.09.2016

Инцидентите кои синоќа се случија на стадионот „Лоро Боричи“, а ги иницираа домашните навивачи, најверојатно ќе бидат санкцинирани од страна на УЕФА. Домаќините знаат дека таквите инциденти не ги простуваат во Европската куќа на фудбалот, па сега ...

Албанците најдоа „оправдување“ за инцидентот: Македонците провоцираа со „три прста“

Спортклуб - 06.09.2016

Натпреварот помеѓу Албанија и Македонија во Скадар (1:1) беше прекинат поради страшна олуја која го зафати градот на крајниот север на земјата. Освен силниот дожд, натпреварот во Скадар го одбележа и конфликтот меѓу навивачите.

Влезот бесплатен, стадионот не е ни до пола исполнет

SportMedia - 06.09.2016

Специјално од Скадар, Трајан Маневски Фото: Влатко Перковски Ако синоќа стадионот „Лоро Боричи“ беше исполнет до последно место, денеска дефинитивно нема да биде исто. На 20-тина минути до продолжување на средбата, засега има само околу 4.000 ...

СДСМ: Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

А1 On - 06.09.2016

СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. „Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната репрезентација, врз ...

Двајца навивачи го загубија животот пред и за време на мечот Албанија - Македонија

Спортклуб - 06.09.2016

Двајца албански навивачи загинаа, во одвоени несреќи, пред и за време на дуелот помеѓу Албанија и Македонија во Скадар. Мотоциклист кој од Швајцарија тргнал кон Скадар, го загубил живтот кај Кукс на северот на Албанија.

Ангеловски: Двапати згрешивме и примивме два гола

SportMedia - 06.09.2016

Специјално од Скадар, Трајан Маневски и Зоран Поповски Фото: Влатко Перковски Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски беше разочаран од конечниот резултат и поразот од 2:1.

Македонија не издржа во Скадар

SportMedia - 06.09.2016

Специјално од Скадар, Трајан Маневски и Зоран Поповски Фото: Влатко Перковски Македонија поразена си заминува од Скадар. „Црвено-жолтите“ не успеаа да ги задршат вчерашните 1:1 и на крајот загубија со 2:1, на стартот од квалификациите за Светското ...

Фудбалот злоупотребен за големоалбански провокации

Сител - 06.09.2016

Напад со пиротехника врз трибината на која беа македонските навивачи, свиркање на химната на Македонија и политички обоената кореографија на стадионот во Скадар се дел од работите на кои двете најмоќни фудбалски организации ФИФА и УЕФА ќе треба да ...

Навивач починал на натпреварот Албанија- Македонија

Канал5 - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

Големоалбанска провокација на мечот Албанија-Македонија

Точка - 06.09.2016

Напад со пиротехника врз трибината на која беа македонските навивачи, свиркање на химната на Македонија и политички обоената кореографија на стадионот во Скадар се дел од работите на кои двете најмоќни фудбалски организации ФИФА и УЕФА ќе треба да ...

Скандалозна кореографија во Скадар: Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови (ФОТО)

Курир - 06.09.2016

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути, ќе бидат доиграни денеска. Но, она што остави негативен впечаток на овој дуел, се навивачите на домашната селекција.

Навивач починал на натпреварот Албанија- Македонија

Сител - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

Ќе има ли реакција на УЕФА и ФИФА за инцидентите во Скадар?

Канал5 - 06.09.2016

Ќе се огласат ли ФИФА и УЕФА за синоќешните инциденти на стадионот во Скадар, особено кога на една од трибините осамнаа натписи со дел од македонските градови, што за дел од медиумите, несомнено асоцираше на Голема Албанија.

Навивач починал на натпреварот Албанија- Македонија

Курир - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

ГОЛЕМОАЛБАНСКА ПРОВОКАЦИЈА: Навивачите во Скадар ги присвоија и преименуваа македонските градови (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 06.09.2016

Сценографијата која се појави на дел од трибините во Скадар, каде синоќа се играше дуелот Албанија - Македонија, иако за некои изгледаше симпатично, ниту малку не беше наивна. Тоа беше отворено нагласување кои градови треба да се дел од нивниот ...

АНГЕЛОВСКИ: Од два удари примивме два гола

Телеграф - 06.09.2016

Селекторот со критики за одбраната, која потфрли при реакцијата за двата гола што ги примивме во Скадар Фудбалската репрезентација на Македонија загуби на гостувањето во Скадар, после маратонски меч и примен гол во 89. минута од средбата.

Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

Локално - 06.09.2016

СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната репрезентација, врз ...

Албанците ја исвиркаа македонската химна, нападнати навивачи

Дневник - 06.09.2016

Непосредно пред почетокот на натпреварот меѓу Албанија и Македонија се случи инцидент на трибините на Источната трибина, каде е сместена групата наши навивачи на стадионот „Лоро Боричи", пренесува Спортмедиа.

Албанците ја исвиркаа македонската химна, па Алиоски ги замолчи (видео)

Скопје инфо - 06.09.2016

Натпреварот беше најавен со исвиркување на македонската химна од публиката во Скадар, а инцидент имаше и на трибините откако неколку факли беа намерно фрлени меѓу малубројните македонски фанови на трибините.

СДСМ го осуди недоличното навивање во Скадар

Стандард - 06.09.2016

„СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар“, соопштуваат од партијата. „Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

Трагедија на мечот Албанија – Македонија

Репортер - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

СДСМ: Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

Нетпрес - 06.09.2016

СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната репрезентација, врз ...

Навивач починал по натпреварот Албанија – Македонија

Република - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што информираа, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш.

СДСМ: Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

Репортер - 06.09.2016

Соопштение на СДСМ: СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

Почина навивач на натпреварот Албанија – Македонија

Нетпрес - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

СДСМ го осуди недоличното навивање во Скадар

Република - 06.09.2016

Во соопштение до медиумите СДСМ ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. „Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

СДСМ го осудува недоличното навивање на натпреварот меѓу Македонија и Албанија

Мета - 06.09.2016

СДСМ денеска преку соопштение го осуди недоличното навивање и свирежите на вчерашниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Албанија. „Очекуваме дека вчерашните груби навреди упатени од група навивачи на домашната репрезентација кон ...

Албанија победи незаслужено, но заслужи санкции од ФИФА

За Се - 06.09.2016

Фудбалскиот натпревар меѓу Албанија и Македонија што се играше два дена, поради невреме го доби репрезентацијата на соседот, но победата е во сенка на оносто на Албанците кон Македонија. Пред дуелот во Скадар на стадионот „Лоро Боричи“ беа нападнати ...

Трагедија на мечот Албанија- Македонија

Press24 - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

Скандалознo: Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови (ФОТО)

Нетпрес - 06.09.2016

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути, ќе бидат доиграни денеска. Но, она што остави негативен впечаток на овој дуел, се навивачите на домашната селекција.

Навивач починал на натпреварот Албанија- Македонија

Скопје инфо - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

СДСМ:Го осудуваме недоличното навивање во Скадар и апелираме на спортски дух

Бриф - 06.09.2016

Соопштение на СДСМ: СДСМ најостро ги осудува свирежите на државната химна на Република Македонија на синоќешниот меч помеѓу Македонија и Албанија во Скадар. Очекуваме дека вчерашните груби навреди извикани од група навивачи на домашната ...

Скандалозна кореографија во Скадар: Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови

Република - 06.09.2016

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути, ќе бидат доиграни денеска. Но, она што остави негативен впечаток на овој дуел, се навивачите на домашната селекција.

Македонија не издржа во Скадар

Дневник - 06.09.2016

Македонија поразена си заминува од Скадар. „Црвено-жолтите“ не успеаа да ги задржат вчерашните 1:1 и на крајот загубија со 2:1, на стартот од квалификациите за Светското првенство 2018 година, пренесува . Дуелот се играше дури два дена.

ВИДЕО: Македонија поразена од Албанија

За Се - 06.09.2016

Пораз од Албанија од 2-1 (1-0) на првиот натпревар од квалификациите за СП 2018 во Русија. Во доигрувањето на дуелот на „Лоро Боричи“ во Скадар, кој синоќа беше прекинат поради силно невреме, Албанците без никаква игра среќно дојдоа до триумфот со ...

14 тензични минути во Скадар за обложувач од Босна

Оff.net - 06.09.2016

Човекот одиграл 25 натпревари, од кои фатил 22, потоа 2 му се пресметани со коефициент 1 (најверојатно ги одложиле) и му останува уште Албанија – Македонија од која ќе треба да следи и трето полувреме.

Македонија не ги издржа 15-те минути во Скадар

Оff.net - 06.09.2016

По два дена фудбал, македонската фудбалска репрезентација се враќа поразена од Албанија. Третото полувреме од мечот против дебитантот на Европските првенства ова лето траеше кусо и кобно по голот на ...

Големоалбанска провокација на мечот Албанија-Македонија

Макфакс - 06.09.2016

Напад со пиротехника врз трибината на која беа македонските навивачи, свиркање на химната на Македонија и политички обоената кореографија на стадионот во Скадар се дел од работите на кои двете најмоќни фудбалски организации ФИФА и УЕФА ќе треба да ...

Прво се крстеше во нив, а сега ги посочи како виновници

Вечер - 06.09.2016

Нашиот национален тим беше многу блиску до освојување на еден бод на тешкото гостување во Скадар, но на крајот репрезентативците на Албанија ги освија трите бода До пред два дена се крстеше во своите избраници, а сега, предводникот на фудбалската ...

Навивач починал на натпреварот Албанија- Македонија

Канал 77 - 06.09.2016

Шеесет и тригодишен маж починал вчера, по натпреварот помеѓу Албанија и Македонија во Скадар – пренесуваат албанските медиуми. Според нив, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел бандера под ...

Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови

Пулс24 - 06.09.2016

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути, ќе бидат доиграни денеска. Но, она што остави негативен впечаток на овој дуел, се навивачите на домашната селекција.

Почина навивач на натпреварот Македонија-Албанија

Пулс24 - 06.09.2016

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло откако лицето К.Ш (64) допрел ...

Ќе реагираат ли ФИФА и УЕФА по скандалот во Скадар? навивачите со порака за голема Албанија! (фото)

Exclusive.mk - 06.09.2016

Напад со пиротехника врз трибината на која беа македонските навивачи, свиркање на химната на Македонија и политички обоената кореографија на стадионот во Скадар се дел од работите на кои двете најмоќни фудбалски организации ФИФА и УЕФА ќе треба да ...

Фудбалскиот натпревар Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

24 Вести - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

Се полни стадионот во Скадар, од Македонија дојдоа балисти и мајмуни

Нова ТВ - 05.09.2016

Пристигнаа првите навивачи на стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар, Албанија. Два автобуси со навивачи од навивачката група „Мајмуни“ од Прилеп, предмалку влегоа и се сместија на трибините, во очекување на натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на ...

Тензичен старт на натпреварот во Скадар

Нова ТВ - 05.09.2016

Натпреварот помеѓу репрезентациите на Албанија и Македонија кој вечерва се игра на стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар, Албанија, започна тензично откако фудбалерите на македонската репрезентација беа исвиркани за време на интонирањето на химната од ...

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Р.С.Европа - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Алсат-М - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

Македонија почнува нов квалификациски циклус

24Фудбал - 05.09.2016

Македонската репрезентација денеска со дуелот во Скадар против Албанија го започнува квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија 2018. Македонија почнува нов квалификациски циклус, прв противник е селекцијата на Албанија која ...

Албанија- прва пречка во квалификациите за СП

Deutsche Welle - 05.09.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скадар го игра првиот меч од квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. Прв противник е соседна Албанија. Македонија има позитивен скор во меѓусебните пресметки со репрезентацијата ...

Македонските навивачи веќе се на стадионот во Скадар (ФОТО)

24Фудбал - 05.09.2016

За околу еден час Македонија со меч против Албанија во Скадар го започнува новиот квалификациски циклус, а поддршка ќе има и од неколку стотици македонски навивачи. На повеќе од еден час до почетокот на мечот на стадионот „Лоро Боручи“ македонските ...

Македонските навивачи се сместија на трибините во Скадар

СуперСпорт - 05.09.2016

Еден час пред почетокот на натпреварот помеѓу Македонија и Албанија за квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година, македонските навивачи се сместија на трибините. Неколку стотици навивачи од Македонија се сместија на трибината и ...

Македонија од Скадар почнува нов квалификациски циклус

МКД - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација во Македонија вечерва во Скадар против Албанија го игра првиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година. Македонија почнува нов квалификациски циклус, прв противник е селекцијата на Албанија која ...

Албанците лути затоа што ФФМ резервирала блокови за навивачи, а нема да има македонски навивачи во Скадар

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Албанија Јорданчо Цветаноски Исклучително голем интерес владее во Скадар за квалификацискиот натпревар меѓу Албанија и Македонија на стартот од квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија.

Околу 200 Македонци со поддршка на фудбалерите во Скадар (ФОТО)

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Албанија, Јорданчо Цветаноски Како што не информираат од Фудбалската федерација на Македонија се очекува присуство на околу 200 до 300 македонски навивачи кои ќе ги бодрат нашите репрезентативци вечерва на стадионот “Лоро Боричи“ во ...

Тричковски: Имаме играчи кои можат да не донесат до триумф во Скадар

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Албанија Јорданчо Цветаноски Македонија денеска од 20:45 часот на стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар, со дуелот против Албанија, го стартува новиот квалификациски циклус за пласман на СП 2018 во Русија.

Прв крупен кадар е Скадар: Ако знаеме и можеме, редно е да покажеме

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Јорданчо Цветаноски Нови квалификации, нови надежи. Не треба да се залетуваме со имагинација, но треба конечно да покажеме на терен. Првиот крупен кадар од акцијата е во Скадар, албанскиот град кој ја пречекува Македонија на гости ...

Македонските навивачи веќе се на стадионот „Лоро Боричи“

МКД - 05.09.2016

Македонските навивачи веќе ги фатија позициите на трибината која им припаѓа во Скадар на стадионот „Лоро Боричи", нашите фудбалери ќе имаат поддршка од неколку стотини фанови. На повеќе од еден час до почетокот на мечот на стадионот „Лоро Боручи“ ...

„Фалангата“ се смести на „Лоро Боричи“, Мрме го „скрои“ тимот со Алиоски во нападот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Албанија Јорданчо Цветаноски Македонската фаланга никогаш не ги остава спортистите кои го носат националниот дрес да се борат сами на терените, без разлика за кој спорт станува збор.

Цивилизациска заостанатост: Албанците ја свиркаа македонската химна

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Јорданчо Цветаноски Добредојдовте во Скадар. Албанија е ова, овде цивилизација и отменост, не барајте. Барем таков е впечатокот пред самиот почеток на натпреварот. Целиот стадион „Лоло Боричи“, се разбира, без македонските ...

ВИДЕО: Последните мигови од мечот во Скадар, невидена олуја ја прекина пресметката

Екипа - 05.09.2016

ЕКИПА во Скадар, Албанија Јорданчо Цветаноски Невидена олуја, испратена со силен дожд и ветар, го прекина квалификацискиот натпревар меѓу Албанија и Македонија во Скадар на стартот од квалификациите за СП 2018 во Русија.

Чичко Дончо дојде да им каже како се победува 5:1 против Албанија

SportMedia - 05.09.2016

Специјално од Скадар, Трајан Маневски и Зоран Поповски Македонија е со позитивен биланс во дуелите против Албанија, бидејќи во осум меча има четири победи, три нерешени и само еден пораз. Од сите овие средби, најефикасен, а воедно и најубедлив ...

Македонија го „проба“ стадионот „Лоро Боричи“

Идивиди - 05.09.2016

Нашите репрезентативци предводени од капитенот Горан Пандев и селекторот Игор Ангеловски, во одлична атмосфера во одработија вчерашниот тренинг пред денешниот дуел со Албанија. И самите се уверија во добрите услови на подновениот стадион „Лоро ...

Мечот во Скадар ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Gol.mk - 05.09.2016

Во Скадар владее фудбалска атмосфера воочи дебитанскиот натпревар на албанската репрезентација во мундијалските квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка од трибините на ...

Фудбалската репрезентација стартува во квалификациите за СП 2018

Кајгана - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во Скадар ќе ги стартува во квалификациите за Мундијалот во Русија во 2018 година. Албанија е првиот противник на најдобрите македонски фудбалери во Г групата, во која уште се Италија, Шпанија, Израел и ...

Македонија против Албанија ги почнуваа квалификациите за СП во фудбал

+инфо - 05.09.2016

Натпреварот Албанија – Македонија се игра вечер со почеток од 20 часот и 45 минути во Скадар. Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот ...

Македонија против Албанија ги почнува квалификациите за СП во фудбал

А1 On - 05.09.2016

Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018.

Македонија во позитивна атмосфера го одработи тренингот во Скадар, Тричковски вети голема борба (Фотогалерија)

Дерби - 05.09.2016

Македонската фудбалска репрезентација синоќа го одработи првиот тренинг на стадионот во Скадар, на кој оваа вечер ќе го одигра мечот против Албанија со кој ќе стартуваме уште еден квалификациски циклус.

Ќе ги нема снајперите од Тирана, вечер стрелците на терен се на ред

SportMedia - 05.09.2016

Специјално од Скадар, Зоран Поповски и Трајан Маневски ФОТО: Влатко Перковски Албанците имаат само една победа во меѓусебните дуели со Македонија, таа од Тирана 1999 година, кога не победија со 2-0, во чудни околности и тензична атмосфера и со ...

Македонија против Албанија ги почнуваа квалификациите за СП во фудбал

Идивиди - 05.09.2016

Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат, македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018.

Албанија е првата пречка за новиот почеток на Македонија: Нека продолжи традицијата

Спортклуб - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во Скадар 20.45 часот со меч против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации за Светското првенство во 2018 година. Избраниците на селекторот Ангеловски, вечерва пред себе ќе ...

Преку 500 „Балисти“ ќе патуваат за Скадар да ја поддржуваат Албанија

Gol.mk - 05.09.2016

Тензијата расте пред денешниот натпревар во првото коло од квалификациите за СП во Русија помеѓу Македонија и Албанија. Атмосферата ја подгреваат и популарните навивачи на Шкендија „Балистите“, кои најавуваат присуство на денешниот натпревар во ...

Илјада навивачи се упатија кон Скадар - Трибините сепак преполовени

Спортклуб - 05.09.2016

Околу илјада навивачи, утринава се упатија кон Скадар, да го проследат мечот од квалификацискиот циклус за Мундијалот во Русија 2018. година. Од различни градови сплотени тргнаа во поддршка за победа на македонскиот национален состав.

Од 600 навивачи од Македонија, 300 ќе навиваат за Албанија вечерва во Скадар

Сакам да кажам - 05.09.2016

Околу 600 навивачи од Македонија се очекува да присуствуваат на фудбалскиот натпревар Албанија-Македонија што се игра вечерва во Скадар на почетокот од квалификациите за Светското првенство во Русија.

Скадар обоен во црвено и црно (Фото)

SportMedia - 05.09.2016

Албанските навивачи расположени го очекуваат вечерашниот дуел на стадионот „Лоро Боричи“. Од рано наутро градот е „накитен“ со навивачи реквизити во националните бои на Албанија. Капацитетот на стадионот ќе биде исполнет, бидејќи уште пред една ...

ФОТО: „Фалангата“ на еден час пред мечот ечи на „Лоро Боричи“

Gol.mk - 05.09.2016

Уште час и половина преостанува од стартот на првиот квалификациски натпревар на нашите репрезентативни фудбалери за Светското првенство во Русија, кој ќе го одиграат во Скадар против домашната селекција на Албанија.

Подготвена е македонската коцка на „Лоро Боричи“

SportMedia - 05.09.2016

Македонските навивачи пристигнаа во Скадар и веќе се сместија на една од „коцките" на стадионот Лоро Боричи. Ги има од Прилеп, Куманово, Скопје и ќе се обидат да ги бодрат македонските репрезентативци до успех.

СОСТАВИ: Македонскиот стартен тим во Скадар преполн со дефанзивци

Gol.mk - 05.09.2016

Познат е официјалниот состав на македонската репрезентација за мечот со Албанија. Селекторот Игор Ангеловски се определи за дефанзивен состав и ги остави на клупата за резервни фудбалери Бесарт Ибраими, Иван Тричковски и Илија Несторовски.

Почнуваат квалификациите за СП 2018 - „Фалангата“ се укотви во Скадар (фото)

Спортклуб - 05.09.2016

Вечерва во Скадар ќе се одигра првиот квалификациски натпревар за Светсото првенство во Русија 2018 година, Македонија гостува во Албанија. На трибини во Скадар, нашата репрезентација ќе има подршка од некои 200 навивачи, што е солидна бројка како ...

Почна војна на трибините во Скадар, нападнати македонските навивачи

SportMedia - 05.09.2016

Непосредно пред почетокот на натпреварот меѓу Албанија и Македонија се случи инцидент на трибините на Источната трибина, каде е сместена групата наши навивачи на стадионот „Лоро Боричи". Домашните навивачи фрлија неколку факели кон гостинските ...

ФОТО: Провокација со фрлање на факел меѓу албанските и македонските навивачи

Gol.mk - 05.09.2016

На повидок е првиот инцидент пред почетокот на натпреварот во Скадар помеѓу Албанија и Македонија. На 15-20 минути до почетокот на натпреварот дојде до фрлање на пиротехнички средства од едната до другата трибина, каде што се навивачите на двете ...

Исвиркана македонската химна во Скадар

А1 On - 05.09.2016

Свирежи од трибините на химната на Република Македонија на мечот Албанија-Македонија во Скадар. Химната едвај можеше да се слушне од гласноста на трибините. Дуелот во Скадар против Албанија, е прв од новиот квалификациски циклус за Светското ...

ВИДЕО: Албанските фанови ја исвиркаа македонската химна пред почетокот на натпреварот

Gol.mk - 05.09.2016

По првиот инцидент на трибините, по кој еден факел заврши на делот каде се наоѓаат македонските навивачи, следеа некоректни скандирања од страна на двете навивачки групи. Пред почетокот на натпреварот очекувањата се исполнија и нашата химна беше ...

Македонската химна исвиркана на мечот Македонија - Албанија ВИДЕО

+инфо - 05.09.2016

Дуелот во Скадар против Албанија, е прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018. Свирежи од трибините на химната на Република Македонија на мечот Албанија-Македонија во Скадар, јави А1он.

Албанските навивачи ја исвиркаа македонската химна, Садику донесе водство за домаќините (Видео)

Дерби - 05.09.2016

Македонската фудбалска репрезентација уште во деветтата минута и дозволи на Албанија да поведе во Скадар, па со голот на Садику домаќините дојдоа до важна предност уште на почетокот на квалификациите за СП во Русија.

ОБНОВЕНО Македонската химна исвиркана на мечот Македонија - Албанија ВИДЕО

+инфо - 05.09.2016

Дуелот во Скадар против Албанија, е прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018. Свирежи од трибините на химната на Република Македонија на мечот Албанија-Македонија во Скадар, јави А1он.

Исвиркана македонската химна во Скадар на натпреварот против Албанија

Либертас - 05.09.2016

Свирежи од трибините на химната на Република Македонија на мечот Албанија-Македонија во Скадар, јави А1он . Химната едвај можеше да се слушне од гласноста на трибините. Во текот на натпреварот првиот гол го постигна Албанија во 9-та минута, а ...

Моментот кога Македонците беа мета во Скадар со факели (Видео)

Спортклуб - 05.09.2016

Вечерва пред почетокот на мечот во Скадар, помеѓу домаќинот Албанија и селекцијата на Македонија, повеќе наликуваше на воено поле за тестирање на пиротехника, отколку на фудбалски меч. На два пати се случи провокација од навивачите на Албанија, меѓу ...

ВИДЕО: Кој прв го фрли факелот меѓу навивачите во Скадар?

Gol.mk - 05.09.2016

Пред денешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија, дојде до несакани моменти во кои главни актери беа навивачките групи на двете репрезентации. Конфликтот настана помеѓу малата група македонски навивачи и навивачи од Приштина, кои денес ...

ПРЕЛИМИНАРНА ОДЛУКА: Мечот во Скадар ќе продолжи утре во 12.00 часот

Gol.mk - 05.09.2016

Делегатот на натпреварот Албанија - Македонија, Збигњев Прземицки донесе одлука дека мечот во Скадар кој беше прекинат заради дожд, ќе се доигра утре од 12.00 часот на стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар.

Ангеловски: Да се вратиме во Скопје непоразени

Сител - 05.09.2016

Со многу самодоверба настапија селекторот Игор Ангеловски и репрезентативецот Иван Тричковски на прес конференцијата пред средбата со Албанија во Скадар, вечерва 20.45ч. Впечаток е дека Македонија е подготвена да ја одигра својата игра против ...

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Курир - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

МЕЧ ПОД СИЛНИ БЕЗБЕДНОСНИ МЕРКИ: Вечерва нов историски дуел меѓу Македонија и Албанија (ФОТО)

Телеграф - 05.09.2016

Токму овде, во Скадар, пред девет години нашата фудбалска репрезентација ја прослави последната победа над западниот сосед. Стрелец на единствениот гол тогаш беше Стевица Ристиќ Триумфот на македонските младински репрезентативци во Шкотска во ...

Во Скадар мирно претпладне, возбудувањата допрва следуваат...

Н.Македонија - 05.09.2016

Во Скадар мирно претпладне, возбудувањата допрва следуваат Мирно, топло и многу спарно претпладне во Скадар, со можни врнежи од дожд попладнево и вечерва, како најава за квалификациски дуел за СП 2018 година меѓу Албанија и Македонија (20,45 часот) ...

Македонија во позитивна атмосфера го одработи тренингот во Скадар, Тричковски вети голема борба

Точка - 05.09.2016

Македонската фудбалска репрезентација синоќа го одработи првиот тренинг на стадионот во Скадар, на кој оваа вечер ќе го одигра мечот против Албанија со кој ќе стартуваме уште еден квалификациски циклус.

Со страст во Скадар, за почеток на патот кон СП 2018...

Н.Македонија - 05.09.2016

Натпреварот од 1-то коло од квалификациите за СП 2018, Албанија - Македонија, се игра вечерва во Скадар (20.45 часот). Во досегашните пет циклуси за СП, најдобар пласман на Македонија беше 4-то место во групата, а еднаш беше последна, за СП 2014 во ...

Дончевски во Скадар да ги бодри „рисовите“

Сител - 05.09.2016

Натпреварот во Скадар против домашната селекција на Албанија не само што ќе го означи стартот на новиот квалификациски циклус за СП во Русија туку и буди спомени кај оние кои ја пишуваа историјата на македонскиот репрезентативен фудбал.

СКАДАР НА НОЗЕ ЗА АЛБАНИЈА - МАКЕДОНИЈА: Река народ кон „Лоро Боричи“

Телеграф - 05.09.2016

На трибините на стадионот и мала група навивачи кои допатуваа од Македонија како поддршка за „црвено-жолтите“ Стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар ќе биде исполнет до последно место за фудбалскиот натпревар меѓу Албанија и Македонија во квалификациите ...

НЕДОЛИЧЕН ОДНОС ОД ТРИБИНИТЕ: Свирежи за македонската химна во Скадар (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 05.09.2016

На стадионот се сместени и околу 100 навивачи од Македонија кои допатуваа во Скадар да ги бодрат „црвено-жолтите“. Изолирани се на една од трибините зад головите од даваат бидат поддршка за македонските репрезентативци Фудбалскиот дуел меѓу ...

Македонија во негатива од еден гол против Албанија по првите 45 минути...

Н.Македонија - 05.09.2016

Македонија во негатива од еден гол против Албанија по првите 45 минути Албанија води против Македонија со 1-0 по првото полувреме на квалификацискиот натпревар во Скадар за СП 2018. Стрелец на голот беше Садику во 9 минута со удар од 16-на метри по ...

НЕБОТО СЕ ОТВОРИ НАД СКАДАР: Мечот во прекин, судијата ги повлече играчите (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 05.09.2016

Според пропозициите мечот би можел да се регистрира со постоечкиот резултат оти се минати две третини од регуланото време Фудбалскиот натпревар во Скадар во моментот е во прекин. Небото се отвори над Скадар, силен дожд проследен со силен ветар и ...

ВИДЕО: Албанците ја исвиркаа македонската химна, па Алиоски ги замолчи

Курир - 05.09.2016

Натпреварот беше најавен со исвиркување на македонската химна од публиката во Скадар, а инцидент имаше и на трибините откако неколку факли беа намерно фрлени меѓу малубројните македонски фанови на ...

Македонија против Албанија ги почнуваа квалификациите за СП во фудбал

Локално - 05.09.2016

Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018.

Фудбалската репрезентација стартува во квалификациите за СП 2018

Макфакс - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија од Скадар ќе стартува во квалификациите, преку кои ќе се обиде да стигне до Мундијалот во Русија во 2018 година. Албанија е првиот противник на најдобрите македонски фудбалери во Г групата, во која уште се ...

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Скопје инфо - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

МК News - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска со натпреварот во Скадар против селекцијата на Албанија го почнува новиот циклус квалификации. Домаќинот е учесник на последното Европско првенство што се одржа во Франција и очекува голема поддршка ...

Исвиркана македонската химна во Скадар

Репортер - 05.09.2016

Свирежи од трибините на химната на Република Македонија на мечот Албанија-Македонија во Скадар. Химната едвај можеше да се слушне од гласноста на трибините. Дуелот во Скадар против Албанија, е прв од новиот квалификациски циклус за Светското ...

Свирежи за македонската химна, Алиоски ги замолкна трибините (ВИДЕО)

Република - 05.09.2016

Фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Албанија и на Македонија, кој вечерва се играше на стадионот „Лоро Боричи“ во Скадар, Албанија, започна тензично откако фудбалерите на македонската репрезентација беа исвиркани за време на интонирањето ...

(ВИДЕО) НЕБОТО СЕ ОТВОРИ НАД СКАДАР: Мечот во прекин, судијата ги повлече играчите

Репортер - 05.09.2016

Според пропозициите мечот би можел да се регистрира со постоечкиот резултат оти се минати две третини од регуланото време Фудбалскиот натпревар во Скадар во моментот е во прекин. Небото се отвори над Скадар, силен дожд проследен со силен ветар и ...

Два автобуси од навивачката група “Мајмуни” се упатија кон Албанија за да ја бодрат македонската репрезентација

Маркукуле - 05.09.2016

Два автобуси од навивачката група “Мајмуни” утрово се упатија кон Скадар, Албанија, да ја бодрат македонската фудбалска репрезентација, на натпреварот од првотото коло од квалификациите за Светското првенство, што ќе се одржи 2018 година во Русија.

Македонија против Албанија ги почнуваа квалификациите за СП во фудбал

Lider - 05.09.2016

Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018.

Мечот Албанија-Македонија ќе го обезбедуваат 900 полицајци

Канал 77 - 05.09.2016

Најмалку 900 полициски службеници ќе бидат ангажирни во обезбедувањето на фудалскиот натпревар Албанија­-Македонија, што ќе се одигра на стадионот „Лоро Бориќи“ во Скадар, в понеделник навечер.

Македонија против Албанија ги почнува квалификациите за СП во фудбал

Канал 77 - 05.09.2016

Со оптимизам, мотивираност и желба за добар резултат македонските фудбалери го очекуваат вечерашниот дуел во Скадар против Албанија, прв од новиот квалификациски циклус за Светското првенство 2018.

Почна војна на трибините во Скадар, нападнати македонските навивачи

Маркукуле - 05.09.2016

Непосредно пред почетокот на натпреварот меѓу Албанија и Македонија се случи инцидент на трибините на Источната трибина, каде е сместена групата наши навивачи на стадионот „Лоро Боричи”, пишува Супермедиа Домашните навивачи фрлија неколку факели кон ...

Албанците ја исвиркаа македонската химна, Алиоски ги замолчи

Пулс24 - 05.09.2016

Натпреварот беше најавен со исвиркување на македонската химна од публиката во Скадар, а инцидент имаше и на трибините откако неколку факли беа намерно фрлени меѓу малубројните македонски фанови на трибините.

Фудбалската репрезентација стартува во квалификациите за СП 2018

Exclusive.mk - 05.09.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија од Скадар ќе стартува во квалификациите, преку кои ќе се обиде да стигне до Мундијалот во Русија во 2018 година. Албанија е првиот противник на најдобрите македонски фудбалери во Г групата, во која уште се ...

Албанците не дозволија да се отпее македонската химна во Скадар, цел стадион свиреше! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 05.09.2016

Вечерва во 20:45 Македонија започна првиот натпревар од квалификациите за СП 2018 во Русија. Прв ривал на нашите фудбалери е репрезентацијата на Албанија, учесник на Европското првенство кое се одигра во Франција летово.