TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едмонд Темелко во домашен притвор

Канал5 - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје за МИА. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за на трети декември

Фокус - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември, пренесе телевизија 24. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на ...

Влатко Ѓорчев се враќа на улица, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира за правда и правдини

Фокус - 26.11.2017

Откако денешниот најавен протест беше одложен, Влатко Ѓорчев попладнево на прес конференција соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ортанизира протест на трети декември. Тој додаде дека истите тие кои што во петокот му одредиле уште 30 дена притвор, откако се ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест за притворот на Темелко

Фокус - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе организира протест поради продолжувањето на притворот на Едмонд Темелко. Протестот треба да почне во 19 часот, пред Владата на Република Македонија. Деновиве ВМРО-ДПМНЕ реагираше на притворот на Темелко, бидејќи бил во многу ...

Едмонд Темелко излегува од Шутка, оди во куќен притвор

Алсат-М - 26.11.2017

Градоначалникот на на Пустец Едемнод Темелко најверојатно утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари. Кривичниот суд откако во петокот му го продолжи притворот за нови 30 дена, вчера кривичен совет ја преиначил одлуката и донел поблага мерка ...

Притворот на Едмонд Темелко заменет со куќен притвор

24 Вести - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор,потврдуваат од Кривичниот суд. Решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.Кога тој ќе може да го напушти ...

Темелко пуштен во домашен притвор

Фокус - 26.11.2017

На градоначалникот на Пустец, Едемнод Темелко притворот му е заменет со куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд. Ова решение Кривичниот суд го донел вчера. Најверојатно Темелко утре ќе го напушти затворот.

Едмонд Темелко во домашен притвор

ТВ21 - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е обвинет во предметот за изборни нерегуларности ...

Едмонд Темелко во домашен притвор

Телма - 26.11.2017

Градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко излегува од притвор откако добил поблага мерка за обезбедување односно куќен протвор. Оваа одлука на Кривичниот суд во Скопје следи откако доби позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ...

Едмонд Темелко излегува од притвор во шутка, судот мерката ја замени со куќен притвор

Сакам да кажам - 26.11.2017

Едмонд Темелко, градоначалникот на општина Пустец во Албанија, обвинет за изборни нерегуларности во случајот „Титаник“ на СЈО, од истражниот затвор „Скопје“ во населбата Шуто Оризари ќе биде префрлен во домашен притвор.

Градоначалникот на Пустец од вчера во куќен притвор

Телма - 26.11.2017

Специјалното јавно обвинителство се согласи со барањето на адвокатите на обвинетиот Едмонд Темелко за изборни нерегуларности да му се замени мерката притвор со куќен притвор. Актуелниот градоначалник на Општина Пустец во Албанија е сериозно болен, ...

Одложен најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ за почетокот на декември

24 Вести - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на градоначалникот на Општина ...

Едмонд Темелко излегува од Шутка, оди во куќен притвор

24 Вести - 26.11.2017

По два месеци поминати во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко ќе биде пуштен во куќен притвор. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, одлуката за притвор е укината и преиначена во куќен ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за на 3 декември

Канал5 - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Одложен е за на 3 декември во 18 часот. Од партијата дека одлуката за да му се укине притворот на Темелко доаѓа по нивната најава за организирање на ...

Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа: ВМРО-ДПМНЕ најави голем протест наредната недела против сите неправди

Курир - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на градоначалникот на Општина ...

Продолжен притворот на темелко - ВМРО-ДПМНЕ на протестен собир вечер во 19 часот

Press24 - 26.11.2017

По одлуката за продолжување на притворот на Едмонд Темелко и одлуката на судот за назначување на нов 30 дневен притвор, ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата на Република Македонија.

По најавата за протест, Едмонд Темелко излегува од Шутка!

Курир - 26.11.2017

Откако беше најавен масовен протест поради продолжување на притворот за Едмонд Темелко, градоначалникот ќе излезе од Шутка. Тој според најавите утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари.

ВМРО-ДПМНЕ организира протест пред Владата против притворот на Едмонд Темелко

А1 On - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата, по одлуката за продолжување на притворот на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко за нов 30 дневен притвор.

Вмровци ќе протестираат пред Владата против притворот на Едмонд Темелко

Макфакс - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата, по одлуката за продолжување на притворот на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко за нов 30 дневен притвор.

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест пред Владата против притворот на Едмонд Темелко

Кајгана - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата, по одлуката за продолжување на притворот на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко за нов 30 дневен притвор.

Нова одлука: Едмонд Темелко излегува од затвор

Нетпрес - 26.11.2017

Откако беше најавен масовен протест поради продолжување на притворот за Едмонд Темелко, градоначалникот ќе излезе од Шутка. Тој според најавите утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари.

Темелко излегува од затворот во Шуто Оризари и оди во куќен притвор

Нова ТВ - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор, потврдиле од Кривичниот суд за 24 Вести. Градоначалникот на Пустец Темелко утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари откако во петокот му го ...

Куќен притвор за Едмонд Темелко

А1 On - 26.11.2017

Кривичниот суд одлучил да го замени притворот на Едмонд Темелко со мерка куќен притвор. Решението кривичниот совет го донело вчера, по барање на одбраната на Темелко Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за ...

Едмонд Темелко излегува од затворот – доби куќен притвор

Макфакс - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.

Едмонд Темелко оди во куќен притвор

Press24 - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор,потврдуваат од Кривичниот суд, јавува 24Вести. Ваква одлука е донесена поради влошената здравствена состојба на Темелко.

Притворот на Едмонд Темелко заменет со куќен притвор

МКД - 26.11.2017

Градоначалникот на на Пустец Едемонд Темелко утре веројатно ќе излезе од истражниот затвор во Шуто Оризари, откако Кривичниот суд му определи мерка куќен притвор. Кривичниот совет вчера ја преиначил одлуката на Кривичниот суд за продолжување на ...

Едмонд Темелко од Шутка оди во домашен притвор

+инфо - 26.11.2017

Притворот е заменет поради нарушената здравствена состојба на градоначалникот на Пустец обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО. Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, кој е обвинет во случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности, од затворот во ...

Едмонд Темелко во домашен притвор

Стандард - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје за МИА. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е ...

Продолжен притворот на Едмонд Темелко за уште 30 дена

Нетпрес - 26.11.2017

Неофицијално дознаваме дека судот го продолжи притворот за уште 30 дена на единствениот македонски градоначалник надвор од Република Македонија Едмонд Темелко. По Темелко се трагаше откако СЈО бараше притвор, а на 26 септември, сам се предаде на ...

Нема потреба од реизбор на судии: Судот ја спроведува политичката агенда на Заев

Курир - 26.11.2017

Продолжувањето на притворот на Едмионд Темелко, начинот на кој се крши Законот за кривична постапка во предметот Труст и водењето на останатите предмети на СЈО покажуваат дека притисоците и заканите врз судот и судиите од страна на Зоран Заев и СДСМ ...

Едмонд Темелко во домашен притвор

Алфа - 26.11.2017

Единствениот македонски градоначалник во Албанија Едмонд Темелко заминува во куќен притвор. Откако во петокот Кривичниот суд му одреди притвор за уште 30 дена, советот вчера го преиначил решението со домашен притвор.

НДМ: Затворите се празнат од албански затвореници, а Македонецот Темелко скапува в затвор

МКД - 26.11.2017

Народно движење за Македонија ја повикува власта веднаш да го пушти на слобода и Едмонд Темелко кој, според нивните информации се бори за живот во нехумани услови поради серизоно заболување.

Едмонд Темелко излегува од затворот – доби куќен притвор

Кајгана - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.

Едмонд Темелко во домашен притвор

Сител - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е обвинет во ...

Еднонд Темелко ќе остане во куќен притвор, кривничниот совет ја промени мерката за обезбедување

Сител - 26.11.2017

Поради влошената здравствена состојба, притворот на Едмонд Темелко е заменет со куќен притвор. По добиено одобрување од Специјалното обвинителство, Кривичниот совет вчеравечер ја промени одлуката на кривичниот суд со која на градоначлникот на Пустец ...

Едмонд Темелко во куќен притвор

Р.С.Европа - 26.11.2017

Притворот на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, по добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), потврдиле од Кривичниот суд Скопје за МИА.

Одложен протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи за на 3ти декември протестниот собир пред Влада којшто беше најавен за вечерва во 19 часот. Претхоно, ченови на ВМРО-ДПМНЕ на своите профили на Фејсбук најавија дека ќе се протестира по неколку точки, меѓу кои малтретирањето на ...

ВИДЕО: Ѓорчев најави протест на 3 декември

А1 On - 26.11.2017

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека во Македонија се случува политички прогон на оние што мислат и чувствуваат поинаку. – За жал имаме ситуација во која што Македонија за само неколку месеци се врати во 1995-та ...

Едмонд Темелко пуштен во домашен притвор

Слободен Печат - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје за МИА. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е ...

Ѓорчев: Не е доволно Темелко да биде во домашен притвор, треба да е на слобода

МКД - 26.11.2017

Република Македонија во 21-виот век се случува политички прогон. Политички прогон на оние кои што мислат, и чувствуваат поинаку, на оние кои што имаат различни политички убедувања, изјави денеска на прес конференција Владимир Ѓорчев.

Ѓорчев: Протестот е откажан поради одлуката за домашен притвор на Темелко

Макфакс - 26.11.2017

Поради ослободувањето, односно домашниот притвор за Едмонд Темелко, денешниот протест кој што беше најавен за 19 часот се откажува, изјави на прес-конференција, Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ и најави протест за 3-ти декември, со почеток во 18 часот.

ВМРО-ДПМНЕ организира протест за правда и човекови права

+инфо - 26.11.2017

Според Ѓорчев, Македонија е заробена држава во која царувала мафијата. ВМРО-ДПМНЕ го откажа протестот што го најавуваше за вечерва поради ослободувањето на Едмонд Темелко од притвор од затворот во Шуто Оризари и неговото префрлување во домашен ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ по одлуката за продолжување на притворот на Темелко

Нетпрес - 26.11.2017

По одлуката за продолжување на притворот на Едмонд Темелко и одлуката на судот за назначување на нов 30 дневен притвор, ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата на Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ на трети декември ќе одржи граѓански протест за правда и правдини

Алфа - 26.11.2017

Од ВМРО ДПМНЕ го одложија протестот закажан за вечерва, но најавија нов за трети декември пред Владата во Скопје, на кој ќе го изразат својот револт не само за она што му се случува на Темелко, туку воопшто за состојбата во Македонија која станала ...

Едмонд Темелко излегува од затворот – доби куќен притвор

Вечер Прес - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.

Груевски: Да имав вина, немаше да го мачат Темелко за лажна изјава против мене!

Вечер Прес - 26.11.2017

„ Да имав вина, немаше борецот за човековите права на Македонците и тешко болниот Едмонд Темелко да го држат во притвор со директна порака до него дека, ако потпише изјава против мене, веднаш ќе го ослободат.

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТЕМЕЛКО: ВМРО-ДПМНЕ излегува на протест

Фактор - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе организира протест поради продолжувањето на притворот на Едмонд Темелко. Протестот треба да почне во 19 часот, пред Владата на Република Македонија. Деновиве ВМРО-ДПМНЕ реагираше на притворот на Темелко, затоа што бил во многу ...

По одлуката за продолжување на притворот на Темелко, ВМРО-ДПМНЕ повикува на протест вечерва во 19 часот

Република - 26.11.2017

По одлуката за продолжување на притворот на Едмонд Темелко и одлуката на судот за назначување на нов 30 дневен притвор, ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата на Република Македонија,пренесува ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред Владата против притворот на Едмонд Темелко

Мета - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе организира протест против продолжувањето на притворот на градоначалникот на општина Пустец во Албанија, Едмонд Темелко, потврди за „Мета“ директорот на Центарот за комуникациите на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест за притворот на Темелко

Либертас - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе организира протест поради продолжувањето на притворот на Едмонд Темелко. Протестот треба да почне во 19 часот, пред Владата на Република Македонија. Деновиве ВМРО-ДПМНЕ реагираше на притворот на Темелко, бидејќи бил во многу ...

Темелко во домашен притвор

Тера - 26.11.2017

Градоначалникот на на Пустец Едемонд Темелко утре веројатно ќе излезе од истражниот затвор во Шуто Оризари, откако Кривичниот суд му определи мерка куќен притвор. Кривичниот совет вчера ја преиначил одлуката на Кривичниот суд за продолжување на ...

Темелко, сепак, излегува од Шутка

Република - 26.11.2017

Kривичниот совет му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор, потврдуваат од Кривичниот суд. Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за прием на решението и негово спроведување.

Притворот на Едмонд Темелко заменет со куќен притвор

Либертас - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор,потврдуваат од Кривичниот суд. Решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.Кога тој ќе може да го напушти ...

Познатиот градоначалник во куќен притвор

Sky - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, решението на кривичниот совет кој постапувал по барање на одбраната на Темелко е донесено вчера.

Едмонд Темелко оди во куќен притвор

Фактор - 26.11.2017

Кривичниот суд му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор. Oваа информација ја потврдуваат од Кривичниот суд. Градоначалникот на на Пустец, Темелко најверојатно утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари.

Едмонд Темелко е пуштен во домашен притвор

еМагазин - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје за МИА. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира по одлуката за продолжување на притворот на Темелко

Локално - 26.11.2017

По одлуката за продолжување на притворот на Едмонд Темелко и одлуката на судот за назначување на нов 30 дневен притвор, ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ организира протест против притворот на Едмонд Темелко

Канал 77 - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва организира протестен собир пред владата, кој ќе започне во 19 часот. Собирот е реакција на одлуката за продолжување на притворот на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко за нов 30 дневен притвор.

По најавата за протест, Едмонд Темелко утре излегува од Шутка!

Вечер Прес - 26.11.2017

Откако беше најавен масовен протест поради продолжување на притворот за Едмонд Темелко, градоначалникот ќе излезе од Шутка. Тој според најавите утре излегува од истражниот затвор во Шуто Оризари.

Одложен најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ за почетокот на декември

Локално - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на градоначалникот на Општина ...

Темелко од Шутка заминува во домашен притвор

Поглед - 26.11.2017

На градоначалникот на Пустец, Едемнод Темелко притворот му е заменет со куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд. Мерката е воведена по добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

За Едмонд Темелко заменет притворот со куќен притвор

Локално - 26.11.2017

Кривичниот суд одлучил да го замени притворот на Едмонд Темелко со мерка куќен притвор. Решението кривичниот совет го донело вчера, по барање на одбраната на Темелко Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за ...

Темелко излегува од притвор, судот ја заменил мерката со куќен притвор

Мета - 26.11.2017

Градоначалникот на општина Пустец во Албанија, Едмонд Темелко, обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО, од истражниот затвор „Скопје“ во населбата Шуто Оризари ќе биде префрлен во домашен притвор.

Одложен протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи за на 3ти декември протестниот собир пред Влада којшто беше најавен за вечерва во 19 часот. Претхоно, ченови на ВМРО-ДПМНЕ на своите профили на Фејсбук најавија дека ќе се протестира по неколку точки, меѓу кои малтретирањето на ...

Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа: Следната недела голем протест на ВМРО – ДПМНЕ против сите неправди

Република - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата, протестот е одложен за на 3 декември (недела) во 18 часот. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на ...

Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа: Следната недела голем протест на ВМРО – ДПМНЕ против сите неправди

Вечер Прес - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата, протестот е одложен за на 3 декември (недела) во 18 часот. Собирот требаше да биде реакција на одлуката за притворот на ...

Куќен притвор за Едмонд Темелко

Поглед - 26.11.2017

Кривичниот суд одлучил да го замени притворот на Едмонд Темелко со мерка куќен притвор. Решението кривичниот совет го донело вчера, по барање на одбраната на Темелко Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за Темелко за следната недела

Либертас - 26.11.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за притворот на градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко, што беше најавен за вечерва пред Владата и го презакажа за 3 декември, соопшти партијата.

Ѓорчев: Протестот е откажан поради одлуката за домашен притвор на Темелко

Вечер Прес - 26.11.2017

Поради ослободувањето, односно домашниот притвор за Едмонд Темелко, денешниот протест кој што беше најавен за 19 часот се откажува, изјави на прес-конференција, Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ и најави протест за 3-ти декември, со почеток во 18 часот.

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за Темелко за следната недела

Мета - 26.11.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за притворот на градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко, што беше најавен за вечерва пред Владата и го презакажа за 3 декември, соопшти партијата.

ВМРО ДПМНЕ најави демонстрации пред Владата

Sky - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи за на 3ти декември протестниот собир пред Влада којшто беше најавен за вечерва во 19 часот. Претхоно, ченови на ВМРО-ДПМНЕ на своите профили на Фејсбук најавија дека ќе се протестира по неколку точки, меѓу кои малтретирањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестoт за Темелко за 3 декември

Фактор - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестoт кој вечерва требаше да се одржи пред Владата во 19 часот. Протестот е одложен за декември. Протестот беше закажан поради одлуката за продолжување на притворот за градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко.

Темелко, сепак, излегува од Шутка

Вечер Прес - 26.11.2017

Kривичниот совет му го укинал притворот на Едмонд Темелко и му определил мерка куќен притвор, потврдуваат од Кривичниот суд. Кога тој ќе може да го напушти притворското одделение зависи од процедурата за прием на решението и негово спроведување.

Едмонд Темелко излегува од Шутка, таму помина два месеца – оди во куќен притвор

Локално - 26.11.2017

По два месеци поминати во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко ќе биде пуштен во куќен притвор, информира ТВ24. Како што потврдуваат од Кривичниот суд, одлуката за притвор е укината и ...

Влатко Ѓорчев се враќа на улица, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира за правда и правдини

Локално - 26.11.2017

Откако денешниот најавен протест беше одложен, Влатко Ѓорчев попладнево на прес конференција соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ортанизира протест на трети декември. Тој додаде дека истите тие кои што во петокот му одредиле уште 30 дена притвор, откако се ...

Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа: ВМРО- ДПМНЕ најави голем протест наредната недела против сите ...

Пулс24 - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември (недела) во 18 часот. -Република Македонија во 21-виот век се случува политички прогон.

ВМРО-ДПМНЕ откажа еден протест и најави друг

CivilMedia - 26.11.2017

„Република Македонија во 21-виот век се случува политички прогон. Политички прогон на оние кои што мислат, и чувствуваат поинаку, на оние кои што имаат различни политички убедувања“ – рече Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира за сите неправди на 3. декември

еМагазин - 26.11.2017

Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, најави граѓански протест за правда и правдини кој што ќе се одржи на 3-ти декември во недела во 18 часот. „Идниот викенд дојдете во Скопје да се протестира за правда, да се протестира за ...

Груевски: Да имав вина, немаше да го мачат Темелко за лажна изјава против мене!

Република - 26.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во четвртиот дел од интервјуто за „Република“ ги отфрла обвиненијата од СЈО и вели дека Едмонд Темелко го измачуваат во притвор за да потпише изјава против него.

Вмровци ќе протестираат пред Владата против притворот на Едмонд Темелко

Вечер Прес - 26.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен собир кој би започнал во 19 часот пред Владата, по одлуката за продолжување на притворот на градоначалникот на Општина Пустец, Едмонд Темелко за нов 30 дневен притвор.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ најави протест на 3ти декември

Поглед - 26.11.2017

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, го откажа најавениот протест кој што беше најавен за во 19 часот пред Владата на Република Македонија, откако Едмонд Темелко, беше пуште на домашен притвор и го презакажа за 3ти декември во 18 часот.

Груевски: Темелко е болен, а тие го измачуваат да потпише изјава против мене

Нетпрес - 25.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во четвртиот дел од интервјуто за порталот „Република“ говореше и за состојбата со Едмонд Темелко, за кого вели дека лежи во затвор со директна порака дека ако потпише изјава против него ќе биде ...

Груевски: Темелко е толку болен, што лесно може да се случи да почине, а тие го измачуваат во притвор за да потпише ...

Press24 - 25.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во четвртиот дел од интервјуто за порталот „Република“ говореше и за состојбата со Едмонд Темелко. Вели дека лежи во затвор со директна порака дека ако потпише изјава против него ќе биде ослободен.

Заев: Никој не треба да биде малтретиран, туку да одговара според законот

Кумановски м. - 25.11.2017

loading... Немам грижа на совест, но сметам дека треба да се земе предвид здравствената состојба на Едмонд Телемко и да му се дадат олеснителни околности во текот на судскиот процес, рече премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница, ...

Тешко болен Едмонд Темелко уште 30 дена останува во притвор

Вечер Прес - 25.11.2017

Порталот „Курир" неофицијално дознава дека судот го продолжи притворот за уште 30 дена на единствениот македонски градоначалник надвор од Република Македонија Едмонд Темелко. По Темелко се трагаше откако СЈО бараше притвор, а на 26 септември, сам се ...

Едмонд Темелко во лоша здравствена состојба, притворот продолжен за уште 30 дена

Република - 25.11.2017

Судот го продолжи притворот за уште 30 дена на единствениот македонски градоначалник надвор од Република Македонија, Едмонд Темелко, објавуваат некои медиуми повикувајќи се на неофицијални извори.

За македонските здруженија во Албанија држењето на Темелко во притвор е ,,антимакедонски чин“

AKO - 25.11.2017

Македонско друштво “Илинден”-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Огранок Голо Брдо се вознемирени заради влошеното здравје на Едмонд Темелко, гадоначалник на општина Пустец и претседател на Македонска Алијанса за Европска Интеграција (МАЕИ) во ...

Заев не сака судиите да му се умилкуваат

Фокус - 24.11.2017

Премиерот Зоран Заев рече дека не чувствува грижа на совест тоа што градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, се наоѓа во притвор иако има здравствени компликации. -Не сум направил ништо за да имам грижа на совет, но сметам дека притвор треба да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот на Едмонд Темелко е злосторство со умисла

Канал5 - 24.11.2017

Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира. Зоран Заев и неговите слуги во судската власт знаат дека здравствената ...

Кога правата се во притвор, тортурата е на слобода

Deutsche Welle - 24.11.2017

И покрај хипокризијата со која ВМРО-ДПМНЕ се ужаснува од затворските услови кои не ги подобри кога беше на власт, пред случајот Темелко не смее да се замижи, како што се мижело за слични примери во минатата деценија.

Заев: Судот да посегне кон притворот како мерка само кога мора

Нова ТВ - 24.11.2017

Што помалку да се користи притворот како мерка на судот и истиот да се дава само во неопходни слуачи, апелираше денеска премиерот Зоран Заев од собраниската говорница, коментирајќи го случајот на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко.

Заев: Притворот треба да се избегнува, освен во случај на убиство и слично

Макфакс - 24.11.2017

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски го запраша премиерот Зоран Заев, дали имал грижа на совест за состојбата на Едмонд Темелко, кој е во притовор во лоша здравствена состојба, бидејќи бил жртва на политиката и истовремено борец.

Заев: Имам грижа на совест за притворот на Едмонд Темелко

А1 On - 24.11.2017

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски упати прашање до премиерот Зоран Заев дали има грижа на совест за притворот на Едмонд Темелко кој има сериозни здравствени проблеми.

Заев за Темелко: Никој не треба да биде малтретиран, туку да одговара според законот

Стандард - 24.11.2017

Немам грижа на совест, но сметам дека треба да се земе предвид здравствената состојба на Едмонд Телемко и да му се дадат олеснителни околности во текот на судскиот процес, рече премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница, одговорајќи на ...

Заев: Притворот да се определува само кога мора

+инфо - 24.11.2017

Премиерот посочи дека нема намера да се меша во одлуките на судството и обвинителството, но ја искористи можноста да го каже неговото лично мислење. Немам грижа на совест, но сметам дека треба да се земе предвид здравствената состојба на Едмонд ...

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко

CivilMedia - 24.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Заев: Притворот треба да се избегнува освен во случај на убиство и слично

Точка - 24.11.2017

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски го запраша премиерот Зоран Заев, дали имал грижа на совест за состојбата на Едмонд Темелко, кој е во притовор во лоша здравствена состојба, бидејќи бил жртва на политиката и истовремено борец.

Кога правата се во притвор, тортурата е на слобода

Либертас - 24.11.2017

И покрај хипокризијата со која ВМРО-ДПМНЕ се ужаснува од затворските услови кои не ги подобри кога беше на власт, пред случајот Темелко не смее да се замижи, како што се мижело за слични примери во минатата деценија.

Кога правата се во притвор, тортурата е на слобода

iPortal - 24.11.2017

И покрај хипокризијата со која ВМРО-ДПМНЕ се ужаснува од затворските услови кои не ги подобри кога беше на власт, пред случајот Темелко не смее да се замижи, како што се мижело за слични примери во минатата деценија.

Заев: Притворот треба да се избегнува освен во случај на убиство и слично

Вечер Прес - 24.11.2017

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски го запраша премиерот Зоран Заев, дали имал грижа на совест за состојбата на Едмонд Темелко, кој е во притовор во лоша здравствена состојба, бидејќи бил жртва на политиката и истовремено борец.

Македонското друштво Илинден бара итно ослободување на Темелко

Р.С.Европа - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Колозова: Која е потребата од садизам и тортура врз Едмонд Темелко?!

Нетпрес - 23.11.2017

Професорката Катерина Колозова на својот фејсбук профил го сподели соопштението на Обединетата македонска дијаспора која изразува вознемиреност за влошеното здравје на Едмонд Темелко и праша дали има потреба од таков садизам кој се врши врз него.

(ВИДЕО) Јовановски: Заев и неговите слуги не дозволуваат Темелко да добие соодветна медицинска нега

А1 On - 23.11.2017

„Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира. Зоран Заев и неговите слуги во судската власт знаат дека здравствената ...

Јовановски: Притворот на Едмонд Темелко е злосторство со умисла

Макфакс - 23.11.2017

Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонско друштво „Илинден“: Едмонд Темелко е уапсен без вина, бараме итно да се ослободи

МКД - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, изразија огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

ОМД бара ослободување на Едмонд Темелко од притвор

МРТ - 23.11.2017

Дијаспората предупредува дека со селективниот пристап на Специјалното јавно обвинителство и двомесечниот притвор се кршат човековите права, како и правото за оддржуивање фер и транспарентен судски процес.

Дијаспората сплотена – бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Курир - 26.11.2017

Едмонд Темелко доби уште 30 дена притвор и покрај неговата сериозно влошена здравствена состојба. Поддршка за единствениот македонски градоначалник во друга земја, пристигна од македонската дијаспора пред оваа одлука за продолжување на притвор.

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Сител - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Македонското друштво „Илинден“ од Тирана бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Нетпрес - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Македонското друштво „Илинден“ од Тирана бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Точка - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Јовановски: Притворот на Едмонд Темелко е злосторство со умисла

Точка - 23.11.2017

Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Локално - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

ОМД загрижена за влошеното здравје на Едмонд Темелко

МК News - 23.11.2017

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) е сериозно вознемирена од веста за влошеното здравје на Едмонд Темелко, градоначалник на Пустец, Албанија, кој во 2010 година ја доби Наградата за човекови права на ОМД и инсистира СЈО веднаш да побара ...

Јовановски: Притворот на Едмонд Темелкое злосторство со умисла

Вечер Прес - 23.11.2017

Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко

Либертас - 23.11.2017

Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, градоначалник на општина Пустец и претседател на единствената македонска ...

Јовановски: Притворот на Едмонд Темелкое e злосторство со умисла

Локално - 23.11.2017

Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира, рече на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко...

Н.Македонија - 23.11.2017

Македонското друштво „Илинден“ бара итно ослободување на Едмонд Темелко Македонско друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, искажуваат огромна загриженост и вознемиреност за влошената здравствена состојба на Едмонд Темелко, ...

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

Канал5 - 22.11.2017

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, апелира македонските институции итно да ги преземат сите потребни чекори и да го ослободат од затвор лидерот на партијата и градоначалник на Пустец Едмонд ...

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

ТВ21 - 22.11.2017

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска Интеграција (МАЕИ), апелира македонските институции итно да ги преземат сите потребни чекори и да го ослободат од затвор лидерот на партијата и градоначалник на Пустец ...

Коневски: Едмонд Темелко има сериозна болест, не може да станува од кревет, ниту да се пресоблекува

Фокус - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права. Тој има сериозна болест од која секој ден му е загрозен животот, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. „Едмонд Темелко има сериозна болест од која што секој ден му е загрозен ...

ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување на Едмонд Темелко

Алсат-М - 22.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување од притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. Опозицијата барањето го основа на здравствената состојба на Темелко и обвинувањата за монтирање на случајот, што според нив е сценарио на СДСМ и на СЈО.

ВМРО-ДПМНЕ бара укинување на притворот за Темелко

24 Вести - 22.11.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување од притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. Од партијата велат дека здравствената состојба на Темелко е влошена. Остануваат на ставот дека случајот, што го отвори СЈО за изборни нерегуларности, ...

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

МКД - 22.11.2017

Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) апелира до македонските институции итно да ги да преземат сите потребни чекори за да се надмине оваа ситуација и да помогнат да се дозволи потребната лекарска нега за градоначалникот на Пустец, ...

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

Р.С.Европа - 22.11.2017

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска Интеграција (МАЕИ), апелира македонските институции итно да ги преземат сите потребни чекори и да го ослободат од затвор лидерот на партијата и градоначалник на Пустец ...

ВМРО-ДПМНЕ: Едмонд Темелко има сериозна болест и загрозен му е животот

МКД - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права и тој мора да биде ослободен, побара денеска ВМРО-ДПМНЕ. „Единствениот Македонец кој е градоначалник надвор од границите на државава, веќе два месеци се наоѓа во притвор.

Професорката Колозова: Која е потребата од садизам и тортура врз Едмонд Темелко?!

Курир - 22.11.2017

Професорката Катерина Колозова на својот фејсбук профил го сподели соопштението на Обединетата македонска дијаспора која изразува вознемиреност за влошеното здравје на Едмонд Темелко и праша дали има потреба од таков садизам кој се врши врз него.

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

Сител - 22.11.2017

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска Интеграција (МАЕИ), апелира македонските институции итно да ги преземат сите потребни чекори и да го ослободат од затвор лидерот на партијата и градоначалник на Пустец ...

МАЕИ: Едмонд Темелко е сериозно болен

Таратур - 22.11.2017

Едмонд Темелко, кој е во Истражниот затвор „Скопје“, се наоѓа во крајно сериозна здравствена состојба,соопшти Македонска Алијанса за Европска Интеграција (МАЕИ). „Роднините на Едмонд Темелко, не’ информираа дека не му е дозволено да користи ...

ОМД изразува загриженoст за влошеното здравје на борецот за човекови права на Македонците, Едмонд Темелко

Press24 - 22.11.2017

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) е сериозно вознемирена од веста за влошеното здравје на Едмонд Темелко, градоначалник на Пустец, Албанија, кој во 2010 година ја доби Наградата за човекови права на ОМД и инсистира СЈО веднаш да побара ...

МАЕИ: Едмонд Темелко е сериозно болен

Press24 - 22.11.2017

Едмонд Темелко, кој е во Истражниот затвор „Скопје“, се наоѓа во крајно сериозна здравствена состојба,соопшти Македонска Алијанса за Европска Интеграција (МАЕИ). -Роднините на Едмонд Темелко, не информираа дека не му е дозволено да користи ...

Коневски: Пртиворот на Едмонд Темелко е политичка тортура

Нова ТВ - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права. Тој има сериозна болест од која секој ден му е загрозен животот, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. „Единствениот Македонец кој е градоначалник надвор од границите на ...

(Видео) Коневски: Едмонд Темелко има сериозна болест

Макфакс - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. Како што рече тој, Едмонд Темелко има сериозна болест од која што секој ден му е загрозен животот.

(ВИДЕО) Коневски: Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права

А1 On - 22.11.2017

„Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права. Единствениот Македонец кој е градоначалник надвор од границите на државава, веќе два месеци се наоѓа во притвор.

Коневски: Притворот на Темелко е политичка тортура и газење на човековите права (ВИДЕО)

Стандард - 22.11.2017

„Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права. Единствениот Македонец кој е градоначалник надвор од границите на државава, веќе два месеци се наоѓа во притвор“, изјави денеска Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ.

МАЕИ: Едмонд Темелко е сериозно болен

Нетпрес - 22.11.2017

Едмонд Темелко, кој е во Истражниот затвор „Скопје“, се наоѓа во крајно сериозна здравствена состојба,соопшти Македонска Алијанса за Европска Интеграција (МАЕИ). „Роднините на Едмонд Темелко, не’ информираа дека не му е дозволено да користи ...

Коневски: Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права

Нетпрес - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко претставува политичка тортура и газење на човековите права, тој е единствениот Македонец кој е градоначалник надвор од границите на државава, веќе два месеца се наоѓа во притвор, рече во средата на прес-конференција Ивица ...

Се бара итна лекарска нега за Едмонд Темелко, кој е во затвор

+инфо - 22.11.2017

И македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов неодамна изрази загриженост за здравствената состојба на Темелко. Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) апелира до македонските институции итно да се дозволи потребната лекарска нега за Едмонд ...

Јовановски: Заев и неговите слуги не дозволуваат Едмонд Темелко да добие соодветна медицинска нега иако неговиот живот ...

Курир - 23.11.2017

Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека Зоран Заев и неговите слуги во судската власт уште од крајот на септември знаат дека Едмонд Темелко боледува од автоимуна, дегенеративна болест која постојано прогресира.

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

Press24 - 22.11.2017

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска Интеграција (МАЕИ), апелира македонските институции итно да ги преземат сите потребни чекори и да го ослободат од затвор лидерот на партијата и градоначалник на Пустец ...

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

А1 On - 22.11.2017

Итно преземање на потребните чекори за ослободување од затвор на лидерот на Македонската алијанса за европска Интеграција (МАЕИ) и градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко побара единствената партија на Македонците во Албанија.

Коневски: Едмонд Темелко има сериозна болест

Точка - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. Како што рече тој, Едмонд Темелко има сериозна болест од која што секој ден му е загрозен животот.

МАЕИ бара ослободување на Едмонд Темелко

Локално - 22.11.2017

Итно преземање на потребните чекори за ослободување од затвор на лидерот на Македонската алијанса за европска Интеграција (МАЕИ) и градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко побара единствената партија на Македонците во Албанија.

(Видео) Коневски: Едмонд Темелко има сериозна болест

Вечер Прес - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. Како што рече тој, Едмонд Темелко има сериозна болест од која што секој ден му е загрозен животот.

ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување на Темелко за кој тврди дека е сериозно болен

Фактор - 22.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување од притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. Како причина ја наведуваат здравствената состојба на Темелко. Според нив неговото притворање е сценарио на СДСМ и на СЈО.

МАЕИ: Едмонд Темелко е сериозно болен

Вечер Прес - 22.11.2017

„Роднините на Едмонд Темелко, не информираа дека не му е дозволено да користи здравствена заштита што е спротивно на сите универзални права. Иако до македонските судовии беа доставени и соодветни лекарски докази, тие одбиваат да му овозможат ...

Познатиот македонски градоначалник сериозно болен

Sky - 22.11.2017

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права, вели Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ. Како што рече тој, Едмонд Темелко има сериозна болест од која што секој ден му е загрозен животот.

ВМРО-ДПМНЕ: Едмонд Темелко не можел ни да јаде, ни на дише, ни да се движи

Локално - 22.11.2017

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, денес на прес конференција тврдеше дека Едмонд Темелко е изложен на политичка тортура и се газат неговите човекови права, откако е притворен по обвинението на СЈО.

МАЕИ: Едмонд Темелко е сериозно болен

Република - 22.11.2017

Едмонд Темелко, кој е во Истражниот затвор „Скопје“, се наоѓа во крајно сериозна здравствена состојба, соопшти Македонска Алијанса за Европска Интеграција (МАЕИ). „Роднините на Едмонд Темелко, не информираа дека не му е дозволено да користи ...

Груевски до Мета: Притворот на Темелко е политички притисок, тој е борец за човекови права

iPortal - 21.11.2017

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и претседателот на Албанија, Илир Мета, на денешната средба разговарале за македонско-албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република Македонија, ...

Бездушници

Република - 21.11.2017

Денес на денот на Св.Архангел Михаил, го молам Господ да го спаси овој народ од бездушници и засилени јуришници кои на народот му прават големо зло. Зоран Заев и неговата врхушка секојдневно ја растураат неговата државата.

Груевски до Мета: Притворот на Темелко е политички притисок, тој е борец за човекови права

Либертас - 21.11.2017

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на Албанија, Илир Мета, на вчерашната средба разговарале за македонско албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република Македонија, ...

Груевски: Притворот и здравствената сосотојба на Темелко се доказ за нечовечко однесување

AKO - 21.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со претседателот на Република Албанија Илир Мета, запознавајќи го својот соговорник за актуелните случувања во државата го отвори и случајот со притворот на Едмонд Темелко кој е единствениот ...

Груевски му се пожали на Мета дека притворот на Темелко е поради политички притисок

Фокус - 20.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на Албанија, Илир Мета, на денешната средба разговарале за македонско албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република Македонија, соопштија од ...

Иванов и Мета загрижени за здравјето на Темелко: Во притворот му е влошено здравјето, дали ќе може да го преживее ...

Фокус - 20.11.2017

На денешната средба меѓу Ѓорѓе Иванов и претседателот на Албанија, Илир Мета станало збор и за градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко кој се наоѓа во притвор во Македонија. Иванов притоа посочи дека пренел и до Владата дека здравствената состојба ...

Мета и Иванов загрижени за здравствената состојба на притворениот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко

Сител - 20.11.2017

Со вметнувањето во законот за малцинства на бугарско малцинство во поседен момент, Албанија покажала дека се грижи за малцинските заедници, смета албанскиот Претседател Илир Мета. Мета не сакаше да одговори со што е уценета албанската влада од ...

Груевски до Мета: Притворот на Едмонд Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

МКД - 20.11.2017

Македонско- албанските односи, актуелната политичка состојба и стратешките приоритети на Република Македонија биле главни теми на средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со претседателот на Албанија, Илир мета, на која присуствуваа ...

Случајот на Едмонд Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

Курир - 20.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес (20 ноември 2017та година) заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски оствари средба со претседателот на ...

Груевски: Одлуката за притвор на Темелко е резултат на политички притисок

Press24 - 20.11.2017

Одлуката за притвор на Едмонд Темелко е резултат на политички притисок и не е заснована на правни принципи, изјави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на средбата со претседателот на Република Албанија Илир Мета.

Груевски до Мета: Случајот на Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

Стандард - 20.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес оствари средба со претседателот на Република Албанија Илир Мета. На средбата се разговарало за македонско албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република ...

Случајот на Едмонд Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

Нетпрес - 20.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во понеделникот заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, се сретнаа со претседателот на Република Албанија Илир ...

Мета и Иванов загрижени за здравјето на Едмонд Темелко

Локално - 20.11.2017

Градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко кој беше притворен како обвинет во случај на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности е со многу нарушено здравје, а двајцата претседатели на Македонија и на Албанија, Ѓорге Иванов и Илир ...

Груевски до Мета: Притворот на Темелко е политички притисок, тој е борец за човекови права

Мета - 20.11.2017

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на Албанија, Илир Мета, на денешната средба разговарале за македонско албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република Македонија, ...

Груевски до Мета: Притворот на Темелко е политички притисок, тој е борец за човекови права

Локално - 20.11.2017

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и претседателот на Албанија, Илир Мета, на денешната средба разговарале за македонско албанските односи, за актуелната политичка состојба и за стратешките приоритети на Република Македонија, ...

Иванов и Мета загрижени за здравствената состојба на притворениот Едмонд Темелко

Либертас - 20.11.2017

На новинарско прашање, Иванов и Мета потврдија дека на средбата станало збор и за градоначалникот на Пустец Едмонд Темелко кој се наоѓа во притвор во Македонија. Иванов притоа посочи дека пренел и до Владата дека здравствената состојба на Темелко е ...

Средба Груевски-Мета: Притворот за Едмонд Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

Република - 20.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес (20 ноември 2017та година) заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски оствари средба со претседателот на ...