TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Признание на обвинет од „Монструм“ во судница на видеобим

Н.Македонија - 11.01.2013

Обвинетиот Хаки Азири, еден од обвинетите за случајот „Монструм“, повторно ја смени изјавата за неговата вмешаност во случајот Според последната изјава пред судот, која ја кажа на вчерашното рочиште, ...

Контрадикторни искази на обвинетиот Хаки Азири во случајот ’Монструм’

Таратур - 11.01.2013

На вчерашното второ рочиште од судкиот процес “Монструм“, обвинетиот за помагање при вршење на делото, Хаки Азири, целосно ја отфрли изјавата дадена пред истражен судија на седми мај, откога го одби ...

Од заштитен сведок до обвинителна клупа - Хаки Азири за Монструм сведочи пред судот

24 Вести - 10.01.2013

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судскиот процес против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Сведочат обвинетите за тероризам и помагање.

Обвинетиот Хаки Азири ја повлече изјавата за убиствата кај Смиљковско Езеро

24 Вести - 10.01.2013

Контроверзии и емоции на судскиот процес Монструм. Обвинетиот Хаки Азири кој претходно имаше статус на заштитен сведок, ја повлече изјавата дадена пред истражен судија дека дента на убиството со ...

Хаки Азири со пресвртничка изјава во случајот Монструм

24 Вести - 10.01.2013

Заштитениот сведок кој подоцна стана обвинет во случајот Монструм, Хаки Азири, ја смени изјавата која првично ја даде пред истражниот судија.

Пред истражен судија призна, на судењето за „Монструм“ се пишмани

Р.С.Европа - 10.01.2013

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Хаки Азири ја смени првичната изјава дадена пред истражен судија. Пред Судот негираше каква било вмешаност во петкратното убиство кај Смиљковското Езеро.

Убијци, да горите во пеколот!

Вест - 10.01.2013

„Убијци, како не ви е срам. Ни ги убивте децата, да горите во пеколот“. Вака почна судењето за петкратното убиство кај Смиљковци, кога во судница во Скопскиот кривичен суд за прв пат по трагедијата ...

Хаки Азири - „Стравувам за сопствениот живот“

Утрински - 10.01.2013

Сведочење на првичниот заштитен сведок во „Монструм“, кој се појави како обвинет на судењето „Ова што се случи за мене е вистинска катастрофа.

Заштитениот сведок ја смени изјавата дека Демири и Исмаиловиќ го признале убиството

МКД - 10.01.2013

Сведокот Хаки Азири кој подоцна стана обвинет во случајот „Монструм“ ја смени изјавата која ја има дадено, објаснувајќи дека бил под притисок и дека се плаши за својот живот.

Обвинетиот Хаки Азири го повлече исказот - негира учество во убиствата

Телма - 10.01.2013

Хаки Азири, обвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро во целост го повлече исказот кој го дал во полиција и пред истражен судија.

Обвинетите негираат дека го извршиле убиството

Дневник - 10.01.2013

Не сум учествувал во петкратното убиство - вака вчера се бранеше Агим Исмаиловиќ, првообвинет во случајот „Монструм“, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Железарското ...

Петтемина обвинети од “Монструм“ се изјаснија како невини

Дневник - 10.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство- изјави вчера Агим Исмаиловиќ, првообвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на ...

Поранешниот заштитен сведок во Монструм ќе даде исказ пред судот

Кајгана - 10.01.2013

Хаки Азири, обвинет во случајот Монструм кој беше заштитен сведок, но се откажа од овој статус, во четврток ќе даде исказ пред судот.

Обвинетите за „Монструм“ сами себеси си дадоа алиби

Н.Македонија - 10.01.2013

„Вечерата кога се случи настанот бев на работа“, вака се бранеа тројца обвинети за убиството кај Смиљковско Езеро, каде што лани во април беа ликвидирани четворица матуранти и еден жител на селото ...

Монструм: Од заштитен сведок на обвинителна клупа

А1 On - 10.01.2013

Хаки Азири, кој претходно беше заштитен сведок за случајот „Монструм“ се откажа од овој статус и сега е обвинет за помаѓање на тероризам.

Обинетиот „возач“ во „Монструм“ ја смени изјавата

Н.Македонија - 10.01.2013

Хаки Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смиљковско езеро, ја смени изјавата дадена во истрага каде признал дека ги возел обвинетите по убиството и им помогнал да побегнат од ...

Азири негира вмешаност во петкратното убиство

Кајгана - 10.01.2013

Обвинетиот Хаки Азири, кој првично беше заштитен сведок за случајот „Монструм" и пред Истражниот судија рече дека на денот на убиството ги возел обвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, кои му ...

Несудениот заштитен сведок ја смени изјавата за „Монструм“

Дневник - 10.01.2013

Несудениот заштитен сведок, а сега обвинет за случајот „Монструм“, Хаки Азири, вчера во Kривичниот суд во Скопје сведочеше различно од тоа што го кажал во текот на истрагата и тврдеше дека е невин.

Азири: Изјавата пред истражен судија ја дадов под притисок

Кајгана - 10.01.2013

„Точна е изјавата што ја кажав денеска пред судот, претходната ја дадов под притисок на полицијата“, рече обвинетиот во случајот Монструм по контрадикторноста на неговиот исказ пред судот.

Родителите на убиените момчиња убијци горете во пеколот

Алфа - 10.01.2013

Вознемирувачки моменти на соочување со обвинетите убијци на нивните деца. Родителите на момчињата од Радишани им се обратија со зборовите-убијци да горите во пеколот..

За масакрот на Смиљковско Езеро заштитениот сведок дознал преку интернет

+инфо - 10.01.2013

Од вечерта на 12 април лани до рано утрото следниот ден, со првобвинетиот Алил Демири бевме кај братучедот Џевад, а за убиствата кај Смиљковско Езеро дознавме преку интернет, сведочеше претпладнево ...

Хаки Азири: Ми рекоа „Направивме пиздарија, убивме човек!“

+инфо - 10.01.2013

Во скопскиот Кривичен суд во моментов тече видеоснимката од распитот пред истражен судија на обвинетиот за помагање тероризам Хаки Азири.

Судењето за „Монструм“ продолжува

Канал5 - 10.01.2013

Денеска продолжува судењето за „Монструм“. Се очекува исказ да даде Хаки Азири, кој се товари за помагање. Хазири прво беше загрозен сведок, но сам побарал да го изгуби тој статус и да стане обвинет.

Процес"МОНСТРУМ" второ продолжение

Локално - 10.01.2013

Денеска продолжува судењето за „Монструм“. Се очекува исказ да даде Хаки Азири, кој се товари за помагање. Хазири прво беше загрозен сведок, но сам побарал да го изгуби тој статус и да стане обвинет.

Обвинетиот Азири со контрадикторен исказ

Сител - 10.01.2013

Исказот што го дал обвинетиот во случајот „Монструм", Хаки Азири пред истражен судија на 7-ми мај, а кој е контрадикторен со она што во четвртокот го кажа пред судот, беше пуштен на видео за јавноста ...

Хаки Азири: Ми рекоа „убивме човек!“ – денес ја повлече изјавата

МК News - 10.01.2013

Азири пред истражниот судија до детал објасни за масакрот кај Смилковското Езеро,но, денеска пред Судот ја повлече изјавата, тврдејќи дека ниту планирал, ниту учествувал во терористичкиот чин.

Процес "МОНСТРУМ" нa ред се сведоците

Локално - 10.01.2013

Убијци, како не ви е срам. Ни ги убивте децата, да горите во пеколот“. Вака почна судењето за петкратното убиство кај Смиљковци, кога во судница во Скопскиот кривичен суд за прв пат по трагедијата од ...

Роднините на убиените се соочија со обвинетите

Сител - 10.01.2013

Прво соочување на роднините на 5мината убиени македонци со обвинетите од случајот Монструм. После 9 месеци од свирепото убиство, дел од роднините во судската сала ги видоа лицата кои одговараат за ...

Пресврт на судењето за Монструм – Азири го смени исказот, не ги превезувал осомничените

Либертас - 10.01.2013

Обвинетиот во случајот Монструм, Хаки Азири, кој првично беше заштитен сведок, ја смени својата изјава, и таа е сосема спротивна од таа која ја даде пред истражен судија.

Роднините на жртвите очи во очи со обвинетите

Вечер - 10.01.2013

Викотници, солзи и тензија предизвика првата средба на родителите и роднините на петте жртви кај Смиљковското Езеро со обвинетите.

Денеска за „Монструм“ ќе зборува Хаки Азири

Бриф - 10.01.2013

Денеска во Кривичниот суд во Скопје за петкратното убиство кај Смилковското езеро свој исказ ќе даде Хаки Азири. Тој претходно беше заштитен сведок, но потоа се откажа од овој статус и сега е обвинет ...

Хаки Азири: Не сум убиец, терорист и екстремист

Точка - 10.01.2013

Хаки Азири, обвинет за помагање на тероризам во случајот “Монструм“ во својот исказ пред судот ја отфрли изјавата што ја даде на седми мај и рече дека ја дал под притисок.

Контрадикторност во исказот на обвинетиот Хаки Азири

Точка - 10.01.2013

На денешното второ рочиште од судкиот процес “Монструм“, обвинетиот за помагање при вршење на делото, Хаки Азири, целосно ја отфрли изјавата дадена пред истражен судија на седми мај, откога го одби ...

Азири соочен сам со себе - исказот пред истражен пуштен во судница

Тера - 10.01.2013

Исказот што го дал обвинетиот во случајот „Монструм", Хаки Азири пред истражен судија на 7-ми мај, а кој е контрадикторен со она што во четвртокот го кажа пред судот, беше пуштен на видео за јавноста ...

Обвинетите во Монструм негираат дека го извршиле петкратното убиство кај Смилковското езеро

Пулс24 - 10.01.2013

Тројцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кои во среда даваа исказ пред судот тврдат дека ниту го извршиле, ниту пак учествувале во грозоморното убиство.

Беше заштитен сведок, сега ќе одговара за помагање на тероризам кај Смиљковци

БезПардон - 10.01.2013

Хаки Азири е обвинет во случајот „Монструм“ иако претходно беше заштитен сведок, но се откажа од овој статус. Тој денеска се очекува да даде исказ во Кривичниот суд во Скопје.

Од заштитен сведок до обвинителна клупа - Хаки Азири денеска ќе зборува за петкратното убиство

Press24 - 10.01.2013

Иако претходно беше заштитен сведок, Хаки Азири се откажа од овој статус и сега е обвинет за помаѓање на тероризам во случајот "Монструм". Денеска се очекува да даде исказ во Кривичниот суд во Скопје.

Поранешниот заштитен сведок во „Монструм“ денеска на обвинителна клупа

Фама - 10.01.2013

Хаки Азири, кој поран беше заштитен сведок во случајот „Монструм“, но самиот се откажа од овој статус, денеска ќе даде исказ пред Кривичниот суд во Скопје.

Заштитенот сведок од `Монструм` на обвинителна клупа ќе раскаже за петкратното убиство

Sky - 10.01.2013

Заштитен сведок во случајот `Монструм`, Хаки Азири денеска седна на обвинителната клупа. Азири е обвинет за помагање на тероризам и тој е единствениот кој пред истражниот судија дал информации во ...

Хаки Азири: Не сум убиец, терорист и екстремист

Нетпрес - 10.01.2013

Хаки Азири, обвинет за помагање на тероризам во случајот “Монструм“ во својот исказ пред судот ја отфрли изјавата што ја даде на седми мај и рече дека ја дал под притисок.

Азири се откажа од исказот пред Истражен судија, негира вмешаност во петкратното убиство

Хајд Парк - 10.01.2013

Обвинетиот Хаки Азири, кој првично беше заштитен сведок за случајот „Монструм“ и во изјава пред Истражниот судија рече дека на денот на убиството ги возел обвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ...

Екс-заштитениот сведок Хаки Азири вели: Изјавата пред истражен ја дадов под притисок!

БезПардон - 10.01.2013

Хаки Азири кој е обвинет за помагање на тероризам во случајот „Монструм“, во својот исказ во скопскиот Кривичен суд ја отфрли изјавата што ја даде на 7 мај лани и рече дека ја дал под притисок.

Азири соочен сам со себе – Исказот пред истражен пуштен во судница

Хајд Парк - 10.01.2013

Исказот што го дал обвинетиот во случајот „Монструм“, Хаки Азири пред истражен судија на 7-ми мај, а кој е контрадикторен со она што во четвртокот го кажа пред судот, беше пуштен на видео за јавноста ...

Контрадикторност во исказот на обвинетиот Хаки Азири

Нетпрес - 10.01.2013

На денешното второ рочиште од судкиот процес “Монструм“, обвинетиот за помагање при вршење на делото, Хаки Азири, целосно ја отфрли изјавата дадена пред истражен судија на седми мај, откога го одби ...

Обвинетиот помагач во „Монструм“, Хаки Азири се заплетка, ги смени изјавите!

БезПардон - 10.01.2013

Исказот на Хаки Азири кој го дал пред истражен судија на 7 мај лани, кој е контрадикторен со она што тој денеска го изјавил во Кривичниот суд во Скопје бил пуштен за јавноста да знае што тој тогаш ...

Хаки Азири направи пресврт во "Монструм"

Press24 - 10.01.2013

Еден од обвинетите за петкратното убиство, Хаки Азири, денеска направи пресврт во судскиот процес "Монструм" Азири во обвинителниот акт ги откри наводните детали за масакрот кај Смилковското ...

Хаки Азири: Демири и Исмаиловиќ ми рекоа „Убивме човек!“

Курир - 10.01.2013

Заштитениот сведок кој подоцна стана обвинет во случајот „Монструм“, Хаки Азири, ја смени изјавата која ја има дадено, објаснувајќи дека бил под притисок и дека се плаши за својот живот.

Азири: Изјавата пред истражен судија ја дадов под притисок на полицијата

Пулс24 - 10.01.2013

Точна е изјавата што ја кажав денеска пред судот, претходната ја дадов под притисок на полицијата, рече обвинетиот во случајот Монструм по контрадикторноста на неговиот исказ денеска пред судот со ...

Поранешниот заштитен сведок во Монструм ќе даде исказ пред судот

Макфакс - 10.01.2013

Хаки Азири, обвинет во случајот Монструм кој беше заштитен сведок, но се откажа од овој статус, во четврток ќе даде исказ пред судот.

Азири се откажа од исказот пред Истражен судија, негира вмешаност во петкратното убиство

Макфакс - 10.01.2013

Обвинетиот Хаки Азири, кој првично беше заштитен сведок за случајот „Монструм" и пред Истражниот судија рече дека на денот на убиството ги возел обвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, кои му ...

Азири соочен сам со себе - исказот пред истражен пуштен во судница

Макфакс - 10.01.2013

Исказот што го дал обвинетиот во случајот „Монструм", Хаки Азири пред истражен судија на 7-ми мај, а кој е контрадикторен со она што во четвртокот го кажа пред судот, беше пуштен на видео за јавноста ...

Азири: Изјавата пред истражен судија ја дадов под притисок на полицијата

Макфакс - 10.01.2013

Точна е изјавата што ја кажав денеска пред судот, претходната ја дадов под притисок на полицијата, рече обвинетиот во случајот Монструм по контрадикторноста на неговиот исказ денеска пред судот со ...

Поранешниот заштитен сведок во Монструм ќе даде исказ пред судот

Inpress - 10.01.2013

Скопје, 10. јануари 2013 (ИНПРЕС) Хаки Азири, обвинет во случајот Монструм кој беше заштитен сведок, но се откажа од овој статус, денес ќе даде исказ пред судот.

Поранешен заштитен сведок ќе зборува за случајот „Монструм“

Денешен - 10.01.2013

Хаки Азири, кој претходно беше заштитен сведок за случајот „Монструм“ се откажа од овој статус и сега е обвинет за помаѓање на тероризам.

Господ ќе ве казни викаа кон убијците од „Монструм“, роднините на убиените

Денешен - 10.01.2013

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судскиот процес против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Денес сведочеше Хаки Азири, кој претходно имаше статус на заштитен сведок, па ...

Хаки Азири денеска ќе зборува за петкратното убиство

Maxim - 10.01.2013

Иако претходно беше заштитен сведок, Хаки Азири се откажа од овој статус и сега е обвинет за помаѓање на тероризам во случајот "Монструм". Денеска се очекува да даде исказ во Кривичниот суд во Скопје.

Хаки Азири: Ниту сум планирал, ниту сум учествувал во терористичкиот чин

Maxim - 10.01.2013

Еден од обвинетите за петкратното убиство, Хаки Азири, денеска направи пресврт во судскиот процес "Монструм". Азири во обвинителниот акт ги откри наводните детали за масакрот кај Смилковското ...

Продолжение на судскиот процес „Монструм“

24 Вести - 09.01.2013

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжува судењето против шестминатата обвинети за тероризам за петкратното убиство кај Смиљковското езеро извршено во април минатата година.

Обвинетите во „Монструм“ се бранат дека имаат алиби

Р.С.Европа - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Смиљковското Езеро во април минатата година, на денешното продолжение на судскиот ...

Исмаиловиќ: Ниту сум носел долга брада, ниту сум убил некого

Вест - 09.01.2013

„Категорично тврдам дека никогаш во животот не сум извршил убиство. Не е вистина тоа што го пишува во обвинението. Никогаш не сум имал голема брада и не сум имал таков изглед како што ме опишал ...

Продолжува судењето за случајот „Монструм“

Утрински - 09.01.2013

Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април (велики четрток) минатата година.

Обвинетите во „Монструм“ изјавија дека не се виновни за петкратното убиство кај Железарско Езеро

МКД - 09.01.2013

Двајца од шестемина обвинети за петкратното убиство кај Железаското Езеро во Скопје денеска пред Кривичниот суд се изјаснија како невини по однос на обвинението дека го извршиле убиството.

Обвинетите во „Монструм“ негираат вмешаност во петкратното убиство

Телма - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април минатата година, на денешното продолжение на судскиот ...

Денес продолжува судењето за случајот Монструм

Кајгана - 09.01.2013

Продолжува судењето за случајот Монструм, односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро што се случи на 12 април минатата година.

Обвинетите од „Монструм“ повторно во судница

Дневник - 09.01.2013

Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април (велики четрток) минатата година.

Продолжува судењето за монструм

Капитал - 09.01.2013

Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април (велики четрток) минатата година.

Продолжува судењето за случајот „Монструм“

А1 On - 09.01.2013

Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април (велики четрток) минатата година.

Првообвинетите во „Монструм“ велат дека не се виновни

Н.Македонија - 09.01.2013

Во Основниот суд 1 во Скопје започна распитот на обвинетите за случајот „Монструм“ за убиството на петмината рибари кај Смилковското езеро, блису скопско Радишани Четири часа трае сослушувањето на ...

Обвинет во „Монструм”: Никогаш не сум бил на Железарските езера

А1 On - 09.01.2013

„Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство“, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм”, пренесе Макфакс.

Обвинет во „Монструм": Никогаш не сум бил на Железарските езера

Кајгана - 09.01.2013

„Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство“, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Обвинетите во Монструм негираат вмешаност во петкратното убиство

Кајгана - 09.01.2013

Тројцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кои даваа исказ пред судот тврдат дека ниту го извршиле, ниту пак учествувале во грозоморните убиства.

Обвинетите во „Монструм“ негираат дека се терористи

Алфа - 09.01.2013

Тројца од обвинетите за петкратното убиство на Смиљковското езеро негираат дека се терористи. Пред судот тврдеа дека имаат алиби - никој од тројцата во моментот на убиството не бил кај езерото.

Продолжува процесот за случајот „Монструм“

+инфо - 09.01.2013

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“, на кој на обвинителната клупа седнаа Фејзи Азири, Агим Исмаиловиќ, Рами Сејди и Хаки Азири, а на останатите ...

Обвинет во „Монструм“ вели дека бил во џамија за време на убиството

+инфо - 09.01.2013

Вo Кривичниот суд Скопје 1 денеска започна главниот распит на обвинетите кои обвинителството ги товари дека како акт на терористички чин го планирале и извршиле петкратното убиство на Смиљковско ...

Азири: Бев на фарма по јагниња кога се случило петкратното убиство

+инфо - 09.01.2013

Во миговите кога беа убиени четирите момчиња и рибарот кај Смиљковското Езеро, јас бев на фарма оти требаше да земам јагниња за градоначалникот на општина Илинден и за еден пријател, се бранеше ...

Сејди Рами: Никогаш во животот не сум бил на Смиљковско Eзеро

+инфо - 09.01.2013

Никогаш во мојот живот не сум бил на Смиљковските Езера, а не знаев дека и местото се вика така сè до 13 април кога од телевизија разбрав за убиството што се случило таму, ја започна својата одбрана ...

Продолжува судскиот процес за случајот "Монструм"

Сител - 09.01.2013

Денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случајот Монструм, односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро што се случи на 12 април минатата година.

Продолжува судењето за случајот „Монструм“

Кирилица - 09.01.2013

Продолжува судењето за случајот „Монструм“ Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април ...

Судењето за смилковско петкратно убиство

Локално - 09.01.2013

Судскиот процес за петкратното убиство кај Смилковското езеро, познат како случај „Монструм“, во кој се обвинети шест лица за тероризам почнува денеска во Кривичниот суд во Скопје.

Продолжение на судскиот процес „Монструм“

Локално - 09.01.2013

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжува судењето против шестминатата обвинети за тероризам за петкратното убиство кај Смиљковското езеро извршено во април минатата година.

Двајца од обвинетите за Монструм зборуваа во своја одбрана – негираат дека ги извршиле убиствата на Смилковското езеро

Канал5 - 09.01.2013

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ рече дека вечерта на 12 април бил во интернет кафе кое го држеле неговиот брат Африм и Алил Демири кои се во бегство.

НИе не сме убијците-, велат обвинетие во МОНСТРУМ

Локално - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, првообвинет во случајот наречен „Монструм“ и Фејзи Азири, кој одговара за петкратното убиство кај Смилковското Езеро, тврдат дека не се виновни за тетористичкиот акт.

Исмаиловиќ тврди дека бил во џамија, Азири на фарма, додека се случувале убиствата кај Смиљковското езеро

Либертас - 09.01.2013

И Агим Исмаиловиќ, и Фејзи Азири, двајца од обвинетите за случајот „Монструм“, тврдат дека не се виновни по обвинувањата.

Сослушани дел од обвинетите во „Монструм“

МРТ - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април минатата година, на денешното продолжение на судскиот ...

Судење Монструм: Обвинетите тврдат не биле виновни за масакрот

Канал5 - 09.01.2013

Во периодот мегу 19 и 21 часот кога според обвинението биле извршени убиствата а потоа сторителите организирано избеглае од Смиљковското езеро, обвинетите тврдеа дека биле на друго места и со други ...

Почна судскиот процес за Монструм обвинетите проговореа

Сител - 09.01.2013

Заврши распитот за тројца обвинети од случајот Монструм. Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири и Сејди Рами денеска пред судот се бранеа дека не се виновни за петкратното убиство кај Смилковското езеро на ...

Обвинетите негираат било каква поврзаност со крвавиот злостор

Вечер - 09.01.2013

Судскиот процес против шестемина обвинети за масакрот кај Смиљковското Езеро, познато во јавноста како случајот "Монструм", вчера продолжи во скопскиот Кривичен суд.

Продолжува судењето за петкратното убиство

Точка - 09.01.2013

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска продолжува судењето против шестмината обвинети за тероризам поради петкратното убиство кај Смиљковското езеро извршено во април лани.

Обвинет во „Монструм“ бил во џамија за време на убиството

Бриф - 09.01.2013

Денеска во Кривичниот суд Скопје 1 започна главниот распит на обвинетите кои обвинителството ги товари дека како акт на терористички чин го планирале и извршиле петкратното убиство на Смилковско ...

Обвинетите во “Монструм“ тврдат дека не биле ни близу до Смилковското езеро на Велики Четврток

Точка - 09.01.2013

Двајца од четворицата обвинети во случајот “Монструм“, денеска пред судот ги отфрлија обвиненијата. Двајца од четворицата обвинети во случајот “Монструм“, денеска пред судот ги отфрлија обвиненијата ...

Обвинет во „Монструм": Никогаш не сум бил на Железарските езера

Тера - 09.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Продолжение на судскиот процес за ’Монструм’, во очекување одбрана на обвинетите

Таратур - 09.01.2013

Продолжува судењето на обвиенатите за случајот Монструм - петкратното убиство кај Смилковското езеро што се случи на 12 април минатата година.

Продолжува судењето за Монструм, се очекува одбраната на обвинетите

Пулс24 - 09.01.2013

Продолжува судењето за случајот Монструм, односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро што се случи на 12 април минатата година.

Продолжува судењето за петкратното убиство

Нетпрес - 09.01.2013

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска продолжува судењето против шестминатата обвинети за тероризам поради петкратното убиство кај Смиљковското езеро извршено во април лани.

Продолжува судењето за Монструм, се очекува одбраната на обвинетите

Канал 77 - 09.01.2013

Главниот претрес за овој случај се одложи откако судот го прифати барањето на адвокатите на обвинетите да направат увид во списите на предметот.

Денеска продолжува судскиот процес за "Монструм"

Press24 - 09.01.2013

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за грозоморното петкратно убиство кај Смилковското Езеро. Судскиот процес за случајот "Монструм" стартуваше на 20 декември.

Продолжува судењето на „Монструмот“

БезПардон - 09.01.2013

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“, па повторно на обвинителната клупа ќе седнат Фејзи Азири, Агим Исмаиловиќ, Рами Сејди и Хаки Азири, додека на ...

Продолжува судењето за случајот „Монструм“

еВести - 09.01.2013

Во Кривичнот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случајот „Монструм односно за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април (велики четрток) минатата година.

Заштитниот сведок за „Монструм“ на обвинителна клупа

Курир - 09.01.2013

Хаки Азири се откажа од статусот заштитен сведок, па сега е обвинет за помагање на тероризам во случајот „Монструм“. Во Кривичниот суд, денес треба да седне на обвинителна клупа и да го даде својот ...

Обвинет во „Монструм“: Никогаш не сум бил на Железарските езера

Пулс24 - 09.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм“, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Обвинет во „Монструм”: Никогаш не сум бил на Железарските езера

БезПардон - 09.01.2013

„Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство“, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм”, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Обвинет во „Монструм“ вели дека никогаш не бил на Железарските езера

Фама - 09.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", пренесува Макфакс.

Исмаиловиќ: Ниту сум имал долга брада, ниту сум убил некого

Press24 - 09.01.2013

Aгим Исмаиловиќ, еден од обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, денеска пред Судот изјави дека не е човекот кој заштитениот сведок Е1 го видел на местото на злосторството.

Обвинет во „Монструм“: Никогаш не сум бил на Железарските езера

Хајд Парк - 09.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм“, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Обвинетите во “Монструм“ тврдат дека не биле ни близу до Смилковското езеро на Велики Четврток

Нетпрес - 09.01.2013

Двајца од четворицата обвинети во случајот “Монструм“, денеска пред судот ги отфрлија обвиненијата велејќи дека за време на петкратното убиство, тие биле далеку од Смилковското езеро, едниот во ...

Случај Монструм: Обвинет тврди дека никогаш не носел брада и не убил никој

Sky - 09.01.2013

Еден од обвинетите кои се товарат за масакрот кај Смилковското Езеро, Агим Исмаиоливиќ денеска пред Судот изјави дека не тој човекот за кој заштитениот сведок Е1 сведочеше дека го видел на местото на ...

Обвинетите од „Монструм“ тврдат: Не сме виновни!

Курир - 09.01.2013

Обвинетите за петкратното грозоморно убиство тврдат пред Судот дека не се виновни. Велат дека не го сториле масакрот и дека воопшто не биле тој ден на Смилковското езеро.

Обвинетите од Монструм тврдат дека не се виновни

еВести - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм”, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април минатата година, на денешното продолжение на судскиот ...

Двајца од обвинетите во "Монструм" тврдат дека се невини за петкратното убиство

eReporter - 09.01.2013

Двајца од шестемина обвинети за убиството на петтемина Македонци кај Смиљковското Езеро во близина на Скопје изјавија денеска пред Кривичниот суд дека се невини по однос на обвинението дека тие се ...

Обвинетите во Монструм негираат вмешаност во петкратното убиство кај Смилковското езеро

Таратур - 09.01.2013

Тројцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кои во среда даваа исказ пред судот тврдат дека ниту го извршиле, ниту пак учествувале во грозоморното убиство.

Продолжува судењето за Монструм, се очекува одбраната на обвинетите

Макфакс - 09.01.2013

Продолжува судењето за случајот Монструм, односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро што се случи на 12 април минатата година.

Обвинет во „Монструм": Никогаш не сум бил на Железарските езера

Макфакс - 09.01.2013

Никогаш не сум бил на Железарските езера и не сум учествувал во петкратното убиство, изјави Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм", кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното ...

Обвинетите во Монструм негираат вмешаност во петкратното убиство кај Смилковското езеро

Макфакс - 09.01.2013

Тројцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кои во среда даваа исказ пред судот тврдат дека ниту го извршиле, ниту пак учествувале во грозоморното убиство.

Продолжува судењето за „Монструм“

Денешен - 09.01.2013

Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува судењето за грозоморното петкратно убиство кај Смилковското ...

Продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“

Inpress - 09.01.2013

Скопје, 9. јануари 2013 (ИНПРЕС) Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжува судењето против шестминатата обвинети за тероризам за петкратното убиство кај Смиљковското езеро извршено во април ...

Сослушани дел од обвинетите во „Монструм“

Денешен - 09.01.2013

Агим Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм”, кој се товари дека е еден од извршителите на петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април минатата година, на денешното продолжение на судскиот ...

Продолжува судењето за петкратното убиство

Maxim - 09.01.2013

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за грозоморното петкратно убиство кај Смилковското Езеро. Судскиот процес за случајот "Монструм" стартуваше на 20 декември.

Исмаиловиќ: Никогаш во животот не сум извршил убиство

Maxim - 09.01.2013

Aгим Исмаиловиќ, еден од обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, денеска пред Судот изјави дека не е човекот кој заштитениот сведок Е1 го видел на местото на злосторството.