TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оџаков од денеска селектор на селекцијата до 21 година?

Вест - 24.05.2002

Со завршување на квалификацискиот циклус Со одигрувањето на баража натпревар на нашите фудбласки надежи (до 19 год.) против Шпанија, Жарко Оџаков ја напушта тренерската клупа на оваа селекција и од денеска, според претходно донесената одлука на Управниот одбор на ФСМ треба да седне во селекторската ...

Високо поразени во натпревар со малку мотиви

Утрински - 24.05.2002

Реванш од баражот за ЕП до 19 год.: Шпанија - Македонија 4:0 На реванш бараж натпреварот кој се одигра во Мурсија Шпанија, за пласман на ЕП кое ќе се одржи од 21 до 28 јули во Норвешка, за фудбалери до 19 години, селекцијата на Македонија доживеа очекуван пораз од фаворизираниот домаќин со 4:0 ...

Меч за збогување со "финската" генерација и Оџаков

Вест - 22.05.2002

Нашата фудбалска репрезентација (до 19 год.) денеска го игра реванш натпревар против Шпанија По несреќно загубениот прв натпревар во Струмица од 1:3 кога цело полувреме игравме без исклучениот Пандев, вечерва нашата фудбалска репрезентација во Мурсија ќе го игра реванш мечот против соодветната ...

Во Мурсија на надигрување

Утрински - 20.05.2002

Бараж меч, Шпанија - Македонија фудбал Денеска во 15 часот, фудбалската експедиција на Македонија предводена од селекторот Жарко Оџаков и неговиот помошник Драги Сетинов од скопскиот аеродром отпатува за Мурсија Шпанија, каде што в среда нашите надежи ќе го одиграат реванш бараж натпреварот со ...