TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Канал5 - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

Канал5 - 28.06.2020

Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: - Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? - Уште колкумина од ...

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на листата на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата и со какви пари.

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Канал5 - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача - „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски од Демир Хисар: Се обврзавме на најмалку 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Канал5 - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот мандат. Можеа да го направат македонецот по горд, по достоинствен да го сочуваат она што ...

Мицкоски: Во Европа ќе влеземе не со свиткана кичма, туку исправени, горди и достоинствени

Канал5 - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Битола истакна дека победата на ВМРО-ДПМНЕ на 15 јули ќе биде реалност. „Знам дека во минатото многу политичари тука ветуваа дека ќе донесат живот, но матрицата на СДСМ пред се била да се служат ...

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Фокус - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Новинарот Михајловски до Мицкоски: Како не ти е срам да го споменуваш Никола Младенов во предизборна кампања?

Фокус - 28.06.2020

Вчерашната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на предизборниот настап во Кочани во којашто тој рече дека СДСМ ветувале правда и мир, а донеле само немир во душите на семејствата на на убиените во Смилковско Езеро, „Диво Насеље“ и ...

Мицкоски за критиките за спотот: Ги разбирам СДСМ дека им е тешко да гледаат што направиле

Фокус - 28.06.2020

Ги разбирам СДСМ и Зоран Заев дека им е тешко и мачно да гледаат што направиле изминативе три години. На 15 јули ќе видиме дали ќе се соочиме со губење или ќе добиеме гласови од спотот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по критиките за ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

ТВ21 - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: Три години на порази и неисполнети ветувања

Алсат-М - 28.06.2020

Изминативе три години ќе ги паметиме како години на порази, неправди и безброј неисполнети ветувања. Затоа на 15 јули граѓаните треба да излезат и масовно да гласаат за победничката коалиција на ВМРО ДПМНЕ, порача во Битола лидерот на партијата, ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

24 Вести - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од ...

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во Новаци, Демир Хисар и Битола

24 Вести - 28.06.2020

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ „за Обнова на Македонија“ предводени од лидерот на партијата Христијан Мицкоски вечерва беа со граѓаните на Новаци, Демир Хисар и Битола. Носителот во првата изборна единица Гордана Силјановска Давкова беше во скопски ...

Заев: Мицкоски не кажа став за ниту едно прашање, не се огради ниту од криминалецот Груевски

Фокус - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ нема кажано ниту еден свој став за ниту едно важно прашање, во овие три години не се огради ниту од криминалецот Груевски, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанската трибина вечерва во Куманово на колацијата „Можеме“.

Новинарот Михајловски до Мицкоски: Како не ти е срам да го споменуваш Никола Младенов во предизборна кампања?

Слободен Печат - 28.06.2020

Вистинското прашање е: Зошто сте го следеле и Никола? Одговорот побарај си го кога следниот пат ќе одиш за Будимпешта, напиша Михаловски. Вчерашната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на предизборниот настап во Кочани во којашто тој ...

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

Слободен Печат - 28.06.2020

Мицкоски изразува убеденост дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на овие избори и дека тој ќе биде мандатар, посочувајќи дека бројот на пратеници што ќе ги освои коалицијата ќе зависи од излезеноста на гласачите, што според актуелните анкети е речиси за 20 ...

(Видео) Спасовски: Мицкоски да каже кој го финансира ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Спасовски бара одговор од Мицкоски и уште колкумина ...

(ВИДЕО) Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

„Доста одевме со свиткана кичма, време е да се исправиме и да ја обновиме Македонија“

Курир - 28.06.2020

Свитканата кичма ќе остане запаметена за неславното владеење на Заев и СДСМ, рече во своето интервју, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Има многу реакции, позитивни и негативни, и има доминантно негативни од одредена група на граѓани во ...

СДСМ: Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари?

Нова ТВ - 28.06.2020

Техничкиот премиер и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски упати јавно прашање до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски: “Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Нетпрес - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски од Новаци: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Курир - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски: Сакаме да бидеме авангарда, ќе ги укинеме сите непродуктивни трошења

+инфо - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте

МКД - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача, „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места. Народот се ослободи, народот веќе пркоси, нема кој веќе да го ...

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова

А1 On - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Слободен Печат - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Нетпрес - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

Нетпрес - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот сними интервју во редакцијата на МИА во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори. Мицкоски во интервјуто зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се ...

Мицкоски се обврза на најмалку 640 милиони евра субвенции: Правда ќе има од Гевгелија до Тетово, од Дебар до Делчево

+инфо - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар и рече дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот мандат. – Можеа да го направат Македонецот погорд, по достоинствен да го сочуваат она што ни го ...

Заев се плаши, ако дојде ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе сме се скарале со Бугарија и Грција

+инфо - 28.06.2020

Пред граѓаните, претседателот Заев се осврна и на понудата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, оценувајќи дека во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето а нивниот претседател Христијан Мицкоски и натаму нема став за ниту едно важно ...

(Видео) Заев од Куманово: Ние носевме храбри одлуки, Мицкоски нема став за ниту едно важно прашање за граѓаните

Макфакс - 28.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот премиер Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Слободен Печат - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата рече дека се обврзува за шест месеци да спроведе правда во државата. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 ...

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на овие избори

МКД - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервју за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

Мицкоски: Без програма и визија СДСМ излезе пред народото

Курир - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето интервју за МИА ја коментира програмата која ВМРО-ДПМНЕ ја презентира пред граѓаните, но и тоа дека СДСМ пред граѓаните излезе без програма и визија за следните четири години.

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Слободен Печат - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија” не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Македонецот се борел и со помоќен непријател, но тогаш победувал, така ќе биде и на 15 јули

Нетпрес - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Нова ТВ - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски вети повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Нетпрес - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Новинарот Михајловски до Мицкоски: Како не ти е срам да го споменуваш Младенов во изборна кампања?

360 степени - 28.06.2020

Реакции за предизборната реторика на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, по вчерашниот настап во Кочани, каде посочи дека СДСМ ветувале правда и мир, а донеле само немир во душите на семејствата на убиените во Смилковско Езеро, „Диво Насеље“ и ...

Мицкоски: Власта е исплашена, затоа се заканува и уценува

Курир - 28.06.2020

Заканите и уцените од страна на власта на СДСМ и Заев се доказ дека се во паника и дека знаат дека ќе изгубата, рече во интервјуто за МИА, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Како се одразува кратењето на парите на политичките партии на ...

Мицкоски за партиските спотови: Ги разбирам СДСМ дека мачно е да се гледа тоа што го направија изминативе години

360 степени - 28.06.2020

Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ ќе бидат сериозни побединици на овие избори и се надевам дека претседателот Пендаровски ќе го даде мандатот на победничката коалиција, вели во интервју за МИА, опозицискиот лидер ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.06.2020

Тој истакна дека за време на попладневната посета на пелагониските општини Новаци, Демир Хисар ќе ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање и да ја поддржат коалицијата за обнова на Македонија.

Мицкоски на штанд на СДСM: Обновата ќе ви треба, а добро е да се потсетиме како сте можеле а ништо не сте направиле

Курир - 28.06.2020

Мицкоски е во посета на Битола, а во обиколката која ја направи отиде и до штандот на СДСМ. Тој таму размени програми, а на СДСМ им испрати јасна порака што можеле да направат, а не ...

Мицкоски за Никола Младенов: Лицемерство на дланка

Независен - 28.06.2020

Вчера во Виница Христијан Мицкоски, образложувајќи ја програмата на неговата партија, рече: „Ќе има за секого по нешто“. И навистина има за секого по нешто – па и за оние што претрпеа многу маки и загуби за време на 11-годишното владеење на неговата ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

А1 On - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Курир - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски за спотот со подгрбавени луѓе- јас ги разбирам СДСМ

Р.С.Европа - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МИА, одговарајќи на новинарско прашање за реакциите за изборниот спот на неговата партија со подгрбавени луѓе, вели дека ги разбирал СДСМ оти тешко било да го гледаат тоа што го направиле ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Сител - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: За 3 години СДСМ не успеа да исполни ни 5% од ветувањата

Сител - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пак, од Битола и битолско возврати дека СДСМ имало 3 години да исполни барем дел од своите економски ветувања, но не успеале да исполнат ни 5 проценти. Наместо 30 илјади денари просечна плата, сега не сме ни до 25 илјади ...

Мицкоски: Годишно ќе вложиме 2,5 милијарди денари во образование, наука и спорт

Нова ТВ - 28.06.2020

Заев и коалицијата на СДСМ и Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже кој и како ја финансира ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски денеска го повика опозицискиот лидер Христијан Мицкоски јавно да одговори кој ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ, а во спротивно вели, институциите се должни да постапат по допрен глас.

Мицкоски од Демир Хисар: Се обврзавме на најмалку 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Курир - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот мандат. Можеа да го направат македонецот по горд, по достоинствен да го сочуваат она што ...

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Заев ВИДЕО

+инфо - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Заев: Мицкоски немаше и нема став за ниту едно важно прашање за граѓаните

А1 On - 28.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот премиер Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Мицкоски на штанд на СДСM: Обновата ќе ви треба, да се потсетиме како сте можеле, а ништо не сте направиле

Нетпрес - 28.06.2020

По вчерашната посета на штандовите на СДСМ од страна на потпретседателот на партијата и носител на листата во четвртата изборна единица Александар Николоски и кандидатот за пратеник Тимчо Муцунски, денеска „Обновата“ на штандот на СДСМ во Битола ја ...

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

А1 On - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Мицкоски од Битола: Во Европа ќе влеземе не со свиткана кичма, туку исправени, горди и достоинствени

Курир - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Битола истакна дека победата на ВМРО-ДПМНЕ на 15 јули ќе биде реалност. „Знам дека во минатото многу политичари тука ветуваа дека ќе донесат живот, но матрицата на СДСМ пред се била да се служат ...

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

А1 On - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

360 степени - 28.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден мандат, порача вечерва лидерот на партијата Христијан Мицкоски. „Се обврзавме и на најмалку 20 отсто повисоки пензии за пензионерите во еден мандат и враќање на старото ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже кој и како ја финансира ВМРО-ДПМНЕ

Граѓански збор - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски денеска го повика опозицискиот лидер Христијан Мицкоски јавно да одговори кој ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ, а во спротивно вели, институциите се должни да постапат по допрен глас.

Мицкоски: На 15 јули ќе видиме дали ќе се соочиме со губење на гласови поради политичките спотови

Граѓански збор - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервју за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

Мицкоски: На 15 јули ќе видиме дали ќе се соочиме со губење на гласови поради политичките спотови

iPortal - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервју за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Република - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Заев од Куманово: Ние носевме храбри одлуки, Мицковски немаше и нема став за ниту едно важно прашање за граѓаните

24Инфо - 28.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот премиер Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Мицкоски: Се обврзувам за 6 месеци да спроведам правда во државата

Локално - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Република - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат. рече Мицкоски.

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Опсервер - 28.06.2020

Демир Хисар, 28 јуни 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

(ВИДЕО) Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

iPortal - 28.06.2020

Потпретседател на СДСМ и носителот на ИЕ 2 Оливер Спасовски повикува, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? – Уште колкумина од обвинетите ...

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Бизнис Вести - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи

Вечер Прес - 28.06.2020

Мицкоски изразува убеденост дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на овие избори и дека тој ќе биде мандатар, посочувајќи дека бројот на пратеници што ќе ги освои коалицијата ќе зависи од излезеноста на гласачите, што според актуелните анкети е речиси за 20 ...

Спасовски: Уште колкумина од обвинетите и осудените во предметите на СЈО, покрај Камчев, донирале во ВМРО-ДПМНЕ?

Локално - 28.06.2020

Технчкиот премиер Оливер Спасовски денеска го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Мицкоски: Во Европа ќе влеземе не со свиткана кичма, туку исправени, горди и достоинствени

24Инфо - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Битола истакна дека победата на ВМРО-ДПМНЕ на 15 јули ќе биде реалност. „Знам дека во минатото многу политичари тука ветуваа дека ќе донесат живот, но матрицата на СДСМ пред се била да се служат ...

Мицкоски: Повисоки плати за 25 отсто и пензии за 20 отсто

iPortal - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Опсервер - 28.06.2020

Битола, 28 јуни 2020 () – Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: Повисоки плати за 25 и пензии за 20 отсто

Вечер Прес - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Демир Хисар истакна дека партијата направила програма во која се обврзува на најмалку 25 отсто повисока просечна плата во еден четиригодишен мандат.

Мицкоски: Македонецот се борел и со помоќен непријател, но тогаш победувал, така ќе биде и на 15 јули

Република - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Локално - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Вечер Прес - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Локално - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

Centar - 28.06.2020

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ и носител на ИЕ 2 Почитувани, Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? ...

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

Република - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот сними интервју во редакцијата на МИА во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори. Мицкоски во интервјуто зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се ...

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Опсервер - 28.06.2020

Битола, 28 јуни 2020 () – Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, ...

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер - 28.06.2020

Скопје, 28 јуни 2020 () – Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Мицкоски: Сега е време да го победиме нашиот политички противник

Либертас - 28.06.2020

Нашата програма, проект „Обнова за Македонија“ не е за само четири години, тоа е стратегија, проект кој нашата Македонија ќе ја направи вистинска бесконечност, наша гордост, рече на вечерашниот предизборен митинг во Битола, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: До каде е случајот со новинарот Младенов?

Република - 28.06.2020

– порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во Кочани. Во својот говор тој се осврна и на други случаи, како „Диво Насеље“, трагичната смрт на новинарот, Никола Младенов… – рече Мицкоски.

Мицкоски без грам срам праша – До каде е случајот Никола Младенов

Frontline - 28.06.2020

коментира: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Во својот вчерашен говор во предизборната кампања во Кочани, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна на случаите „Смилковско Езеро“, „Диво Насеље“, а ја спомна и трагичната смрт на новинарот, Никола ...

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

Опсервер - 28.06.2020

Скопје, 28 јуни 2020 () – Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот на кусо ја посети каде во нашето студио го снимивме видео интервјуто во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори.

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

Новинарот Михајловски: Како не му е срам на Мицкоски да го споменува името на Младенов во предизборна кампања?

Локално - 28.06.2020

По вчерашниот настап во Кочани на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кој запраша до каде е истрагата за починатиот новинар Никола Младенов, стигнаа низа реакција на негова сметка.

Михајловски до Мицковски: Како не ти е срам да го споменуваш Никола Младенов?

Либертас - 28.06.2020

Новинарот Горан Михајловски реагираше на вчераната прозивка на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски упатена до СДСМ да одговореле до каде бил, како што кажа, случајот со новинарот Младенов кој беше најден мртов на влезот на Скопје во неговиот ...

Мицкоски: На 15-ти јули ќе видиме дали ќе се соочиме со губење на гласови поради политичките спотови

Локално - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервју за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓаните на Битола

Република - 28.06.2020

Денеска изборниот Караван на ВМРО ДПМНЕ и претседателот на партијата Христијан Мицкоски се во Битола ...

Спасовски: Мицкоски да каже кој го финансира ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Спасовски бара одговор од Мицкоски и уште колкумина ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

Либертас - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

Мицкоски на штанд на СДСM: Обновата ќе ви треба, да се потсетиме како сте можеле, а ништо не сте направиле

Република - 28.06.2020

По вчерашната посета на штандовите на СДСМ од страна на потпретседателот на партијата и носител на листата во четвртата изборна единица Александар Николоски и генералниот секретар Игор Јанушев, носител во третата изборна единица, денеска „Обновата“ ...

Мицкоски: На 15 јули граѓаните гласно ќе говорат зад параванот

iPortal - 28.06.2020

Луѓето сведочат за порази и неправди кои ги има ширум цела држава, луѓето сведочат за неисполнетите ветувања и неиспорачани очекувања, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола.

МИЦКОСКИ ОД НОВАЦИ: Кога Заев говори за правда, тоа е како Ал Капоне да вели дека е невин!

Денешен - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

24Инфо - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

24Инфо - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски: Во Македонија тешко се живее, луѓето се разочарани

Тера - 28.06.2020

Денес претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во посета на Битола, каде што оствари средба со битолчани, а попладнево ќе оствари средба и со жителите на Новаци и Демир Хисар. „ Веќе имавме можност да разговараме со граѓаните за тоа каква е ...

Новинарот Михајловски до Мицкоски: Како не ти е срам да го споменуваш Младенов во изборна кампања?

24Инфо - 28.06.2020

Реакции за предизборната реторика на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, по вчерашниот настап во Кочани, каде посочи дека СДСМ ветувале правда и мир, а донеле само немир во душите на семејствата на убиените во Смилковско Езеро, „Диво Насеље“, а ...

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ...

24Инфо - 28.06.2020

Почитувани, Повикувам, без заобиколувања, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста: – Кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? – Уште колкумина од обвинетите и осудените во предметите на СЈО, покрај Орце ...

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Либертас - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

МИЦКОСКИ ЗА МИА: Убеден сум, ќе ги победиме!

Денешен - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот на кусо ја посети МИА каде во нашето студио го снимивме видео интервјуто во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори. Мицкоски во интервјуто за МИА зборува за програмата со која ...

Мицкоски: Народот пркоси и за две недели ќе приреди огромна победа

Локално - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте, доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Опсервер - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача – „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Опсервер - 28.06.2020

Новаци, 28 јуни 2020 () – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

iPortal - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Ќе бидеме авангарда – првите сто дена ќе бидат динамични

Либертас - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

ВО ЖИВО: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ пред битолчани

Република - 28.06.2020

Следете го во живо обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Битола: ...

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

Поглед - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот сними интервју во редакцијата на МИА во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори. Мицкоски во интервјуто зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се ...

Мицкоски: Доаѓа обнова со која ќе ја исправиме татковината

Република - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски: Народот пркоси и за две недели ќе приреди огромна победа

Вечер Прес - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со жителите од пелагониската општина Новаци истакна дека на 15 јули поддржувачите на нивната коалиција ќе се радуваат на огромна победа.

Мицкоски без грам срам праша – До каде е случајот Никола Младенов

CivilMedia - 28.06.2020

коментира: Во својот вчерашен говор во предизборната кампања во Кочани, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се осврна на случаите „Смилковско Езеро“, „Диво Насеље“, а ја спомна и трагичната смрт на новинарот, Никола Младенов.

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

24Инфо - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот на кусо ја посети МИА каде во нашето студио го снимивме видео интервјуто во рамки на кампањата за предвремените парламентарни избори. Мицкоски во интервјуто за МИА зборува за програмата со која ...

Мицкоски од Битола:  Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

Опсервер - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Заев: Не му простувам на Мицкоски што партиски ги дели лекарите

Frontline - 28.06.2020

На предизборната трибина на СДСМ во Куманово, лидерот на партијата, Зоран Заев, говореше за важноста и пожртвуваноста на здравствените работници во време на Ковид кризата. „Ќе се посветиме на унапредување на здравствениот систем- Стоп Ковид 19.

(Видео) Спасовски: Мицкоски да каже кој го финансира ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 28.06.2020

Потпретседателот на СДСМ и носител на ИЕ 2, Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари? Спасовски бара одговор од Мицкоски и уште колкумина ...

ВО ЖИВО: Мицкоски во Новаци

Вечер - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево е на средба со жителите на ...

Мицкоски: Се колнат во најмилото и лажат, не им верувајте

Вечер - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на средба со жителите од битолско Новаци каде порача - „На 15 јули заедно да се радуваме на една огромна победа“. „Веќе бевме на многу места.

Мицкоски од Виница: Мора да работиме за да си ја обновиме татковината, пепел ќе наследиме

Магазин - 28.06.2020

Ние сме народна партија, нас народот ни дава легитимитет. Политичарот нема да биде привилигирана професија, туку ќе биде со народот, рече вчера од Виница, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски! Мора да работиме за да си ја обновиме татковината, ...

(Видео) Заев од Куманово: Ние носевме храбри одлуки, Мицкоски нема став за ниту едно важно прашање за граѓаните

Вечер - 28.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот премиер Оливер Спасовски и Сања Лукаревска.

Мицкоски од Битола: Изборот е помеѓу обнова или Ал Капоне политиките на Зоран Заев

MakPress - 28.06.2020

Денеска е петтиот ден од кампањата за овие предвремени парламентарни избори кои ќе се случат на 15 јули. Денеска сме овде во Битола и битолско, ќе ги посетиме и Демир Хисар и Новаци, ќе имаме разговори со жителите на Новаци и Демир Хисар секако и со ...

Пред вечерашниот предизборен собир претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Битола Њуз - 28.06.2020

Пред вечерашниот предизборен собир кој е закажан за вечерва во 20,30 часот на плоштадот “Гоце Делчев“ и собирите во Новаци и Демир Хисар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, денес имаше средби со граѓаните на Битола, а го придружуваа ...

Мицкоски од Чешиново-Облешево: Неисполнетите ветувања политички ќе му пресудат на Зоран Заев

MakPress - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Мицкоски: До каде е предметот на Младенов, каде е денес убиецот на Мартин Нешкоски?

MakPress - 28.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Мицкоски: Во Европа ќе влеземе не со свиткана кичма, туку ИСПРАВЕНИ, ГОРДИ И ДОСТОИНСТВЕНИ

Вечер - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Битола истакна дека победата на ВМРО-ДПМНЕ на 15 јули ќе биде реалност. На граѓаните на Битола, Мицкоски им порача дека сега е тој момент, кога треба судбината треба да се земе во раце и да се ...

МИЦКОСКИ: Се обврзуваме на зголемување на платите до 25% во еден мандат

Магазин - 28.06.2020

Се обврзуваме на зголемување на платите до 25% во еден мандат. Се обврзуваме на раст на пензиите до 20% во еден мандат. Се обврзуваме на правда и чесна работа. На 15 јули излезете и заокружете го бројот 14, листата предводена од Игор Дурловски, ...

Мицкоски за спотот со свиткани кичми: Ги разбирам СДСМ дека им е тешко да гледаат што направија

365 - 28.06.2020

Тешка, мачна и понижувачка е реалноста во која живеат македонските граѓани, а спотот со свитканите кичми на ВМРО-ДПМНЕ го отсликува единственото ветување што Зоран Заев го исполнил откако функционира на политичката сцена – ветувањето 2008 година ...

Мицкоски прашува до каде е случајот со новинарот Млaдeнов

Expres - 28.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа од Кочани порача дека СДСМ можеше да донесе правда, но од правда донесе само „луј витон“ куферчиња, и „трас-трас“ судски одлуки… „Можеа да донесат мир, а донесоа немир…Немир, на дечињата, на оние ...

Интервју на Мицкоски: Понижувачка е реалноста во која живеат македонските граѓани, затоа ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи

MakPress - 28.06.2020

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА зборува за програмата со која коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да освои што повеќе гласови на претстојните избори, за средбите со граѓаните со почитување на мерките за ...

Мицкоски ветува влез во Европа со достоинство и гордо исправени кичми

365 - 28.06.2020

„Знам дека во минатото многу политичари тука ветуваа дека ќе донесат живот, но матрицата на СДСМ пред сѐ била да се служат со лаги и манипулации предизборно, а потоа следи национална распродажба, криминал и нормално манипулација во судството за да ...

Коалиција „Обнова за Македонија“: На 15-ти јули доаѓа крајот на СДСМ и Зоран Заев

24 Вести - 27.06.2020

Н а 15-ти јули доаѓа крајот на СДСМ и Зоран Заев, т оа е последната битка која не чека. Лагите на Заев и неговите функционери не успеваат никаде. Заев треба да научи дека со народот нема играње, народот дава, но и зема, ова денеска им го порача на ...

Коалиција „Можеме“: Единствено што може да обнови Мицкоски е режимот на Груевски

24 Вести - 27.06.2020

Единствено што може да обноват ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е режимот на Никола Груевски. За две ипол години ги изменивме работите од корен порачаа вечерва од коалицијата „Можеме“, предводена од СДСМ.

Заев: Очекувам истраги за новите „бомби“, има индиции за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 27.06.2020

Во објавените разговори каде се слуша и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски постојат сериозни индиции за сторен криминал и институциите мора да постапат и да се дојде до разрешница и носење одговорност, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во ...

Мицкоски: Ќе изградиме експресен пат од Штип за Кочани, мора да го направиме животот на луѓето подобар

Канал5 - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образованието, науката и спортот од акцизата која ја ...

Канал5 - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница. Од таму истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

Фокус - 27.06.2020

Заев и коалицијата СДСМ – Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски: На 15-ти јули со обнова на Македонија ќе се врати честа и честитоста на Македонецот

Канал5 - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 ја посетија Општината Чешиново – Облешево, при што остварија средба и со мештаните.

„Бомби“ ја тресат изборната кампања, Заев и Мицкоски си ја префрлаат вината

Телма - 27.06.2020

Изборната кампања ја тресат „бомби“. Тајни снимки на високи државни, партиски функционери и бизнисмени кои започнаа да експлодираат во 2015, по пет години се уште се детонираат. На последната која се најдоа на „ју тјуб“ се слуша разговор на лидерот ...

Мицкоски праша до каде е случајот со новинарот Младенов?

Нетпрес - 27.06.2020

ДСМ можеше да донесе правда, а од правда донесе само „луј витон“ куферчиња, и „трас-трас“ судски одлуки…Можеа да донесат мир, а донесоа немир во душите на оние родители кои ги изгубија своите чеда на Смилковско, а денес, сторителите слободно се ...

Мицкоски од Чешиново-Облешево: Лагите на Зоран Заев и неговите функционери не успеваат никаде

Слободен Печат - 27.06.2020

Мицкоски посочи дека поради ветувањата кои не ги исполни му се ближи крајот на Зоран Заев, бидејќи, како што рече, граѓаните паметат се. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор ...

Мицкоски за новата снимка: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против СЈО, туку против политичките злоупотреби

360 степени - 27.06.2020

Мицкоски вели неговата партија никогаш не се противела на работата на СЈО за да го спаси Камчев, туку се борела против политичко влијание и злоупотреба, посочувајќи го како пример случајот „Рекет“ Нелегално снимениот разговор е еден разговор, а сега ...

Мицкоски: Разговорот за Камчев е вистински, но е монтажа на власта

Независен - 27.06.2020

КОЧАНИ – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја потврди автентичноста на разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, оценувајќи дека се работи за монтажа на актуелната власт.

Мицкоски:разговорот меѓу мене и Милески е монтиран за потребите на СДСМ

Р.С.Европа - 27.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја потврдува автентичноста на разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, но рече дека се работи за монтажа на актуелната власт.

Заев: Снимките за Мицкоски не ги пушта СДСМ, најверојатно е некој што бил на состанокот

360 степени - 27.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги демантира обвинувања на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски дека владејачката партија ги монтира и објавува аудиоснимките што се појавуваат на Јутјуб.

Мицкоски: На 15-ти јули со обнова на Македонија ќе се врати честа и честитоста на Македонецот

Нетпрес - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 ја посетија Општината Чешиново – Облешево, при што остварија средба и со мештаните.

Мицкоски: На 15-ти јули со обнова на Македонија ќе се врати честа и честитоста на Македонецот

Курир - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 ја посетија Општината Чешиново – Облешево, при што остварија средба и со мештаните.

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

Слободен Печат - 27.06.2020

Тој ја исклучува можноста тие снимки да се пуштани од СДСМ или од некој од СДСМ бидејќи кога имала партијата што да објави тоа јавно го правела, со транскрипти и доставување до медиумите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува ...

Мицкоски: Ќе изградиме експресен пат од Штип за Кочани, мора да го направиме животот на луѓето подобар

Курир - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Мицкоски: Ние сме народна партија, нас народот ни дава легитимитет

Курир - 27.06.2020

Ние сме народна партија, нас народот ни дава легитимитет. Политичарот нема да биде привилигирана професија, туку ќе биде со народот. Мора да работиме за да си ја обновиме татковината, пепел ќе наследиме.

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓаните во Кочани- пред граѓаните ќе ја претстави програмата со над 1.000 проекти

Курир - 27.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе одржи завршен митинг пред граѓаните на Кочани. Средбата со граѓаните и говорот пред нив ќе биде со сите препораки и мерки против ширење на коронавирусот.

Заев: Снимките се потврда за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ, очекувам истрага

360 степени - 27.06.2020

Објавените разговори каде се слуша и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се сериозна потврда за криминал и незаконско финансирање на партијата. Очекувам сериозна истрага за да се дојде до разрешница и носење одговорност, порача претседателот ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образованието, науката и спортот од акцизата која ја ...

Курир - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното ...

Мицкоски: До каде е случајот со новинарот Младенов?

360 степени - 27.06.2020

СДСМ можеше да донесе правда, а од правда донесе само „луј витон“ куферчиња, и „трас-трас“ судски одлуки. Можеа да донесат мир, а донесоа немир во душите на оние родители кои ги изгубија своите чеда на Смилковско Езеро, а денес, сторителите слободно ...

Мицкоски: На 15-ти јули со обнова на Македонија ќе се врати честа и честитоста на Македонецот

+инфо - 27.06.2020

Мицкоски посочи дека поради ветувањата кои не ги исполни му се ближи крајот на Зоран Заев. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, ...

Мицкоски од Чешиново-Облешево: На 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ

А1 On - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Мицкоски за новата снимка: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против СЈО, туку против политичките злоупотреби

Курир - 27.06.2020

Мицкоски вели дека неговата партија никогаш не се противела на работата на СЈО за да го спаси Камчев, туку се борела против политичко влијание и злоупотреба, посочувајќи го случајот „Рекет“ Нелегално снимениот разговор е еден разговор, а сега се ...

Мицкоски: Доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ

Независен - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

А1 On - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ќе изградиме експресен пат од Штип за Кочани, мора да го направиме животот на луѓето подобар

Нетпрес - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Мицкоски во Зрновце: Што напрви СДСМ за три години? Броеше Луј Витон ташни и куфери и носешe трас трас судски одлуки

+инфо - 27.06.2020

Тој рече дека на ВМРО-ДПМНЕ. му треба голема победа и побара да гласаат за коализијата „Обнова за Македонија“. Од СДСМ и Беса ќе слушнете се само нема да слушнете дека можат да направат повеќе за македонецот.

Мицкоски: Ние сме народна партија, легитимитетот го добиваме од народот

Нетпрес - 27.06.2020

Ние сме народна партија, нас народот ни дава легитимитет. Политичарот нема да биде привилигирана професија, туку ќе биде со народот. Мора да работиме за да си ја обновиме татковината, пепел ќе наследиме.

Мицкоски: Разговорот меѓу мене и Милески е монтиран за потребите на СДСМ

Нетпрес - 27.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја потврдува автентичноста на разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, но рече дека се работи за монтажа на актуелната власт.

Мицкоски: СДСМ можат повеќе Луј Витон куферчиња да складираат во еден ресторан во југоситочна Македонија

Нетпрес - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

А1 On - 27.06.2020

Заев и коалицијата СДСМ – Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образованието, науката и спортот

+инфо - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека во економијата ќе има рамен данок од 8 % најнизок во Европа за сите оние кои што ќе вработат млад човек до 29 години нема данок, но и инвестиции 0 данок ...

Мицкоски: СДСМ можат повеќе Луј Витон куферчиња да складираат во еден ресторан во југоситочна Македонија

Република - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното ...

Мицкоски во Виница: Да покажеме каков е македонскиот пиреј, каков е македонскиот пркос

iPortal - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното ...

Мицкоски: На 15 јули со обнова на Македонија ќе се врати честа и честитоста на Македонецот

Република - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 Игор Јанушев ја посетија Општината Чешиново – Облешево, при што остварија средба и со мештаните.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

Опсервер - 27.06.2020

Скопје, 27 јуни 2020 () – Заев и коалицијата СДСМ – Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ...

Мицкоски: Најмалку 640 милиони евра субвенции во еден мандат за земјоделците, редовен пласман на родот

Бизнис Вести - 27.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача синоќа од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од ...

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

iPortal - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Ковид ѕид на срамот: Кластер ВМРО, си држеле митинг во Неготино

Frontline - 27.06.2020

На фотографијата се гледа дека воопшто не се почитуваат мерките за заштита од Ковид-19, присутните воопшто не одржуваат потребно растојание, иако тоа е една од трите најважни препораки за превенција од ширење на вирусот.

Кластер ВМРО-ДПМНЕ, митинг во Неготино и Кавадарци

CivilMedia - 27.06.2020

На Фејсбук групата „Ковид ѕид на срамот“, е објавeна фотографија од Неготино каде што лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа митинг. На фотографијата се гледа дека воопшто не се почитуваат мерките за заштита од Ковид-19, присутните воопшто ...

Ковид ѕид на срамот: Кластер ВМРО Демир Капија, Мицкоски со сите се поздравува, екс градоначалникот без маска

Frontline - 27.06.2020

Во групата на Фејсбук, „Ковид ѕид на срамот“ се најдоа и слики од партиски собир на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Демир Капија, каде бил присутен и претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, придружуван од сопартијци, меѓу кои и поранешниот ...

По партискиот собир со непочитување мерки во Неготино, дружбата на ВМРО-ДПМНЕ продолжила…

Frontline - 27.06.2020

Кластер ВМРО, дел 2, дружба после митинг во Неготино. Резултати после 14 дена, стои во објавата во групата Ковид ѕид на срамот. Во Фејсбук групата „Ковид ѕид на срамот“ беше објавена слика од голем собир на граѓани поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ во ...

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

Денешен - 27.06.2020

Заев и коалицијата СДСМ – Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

24Инфо - 27.06.2020

Заев и коалицијата СДСМ – Беса не нудат ништо освен порази, криминал и корупција и единствено на што се подготвени е да тргуваат со националното достоинство и со честа со угледот на луѓето, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Заев: Чулев да го викне на распит и Мицкоски и Камчев

Бриф - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски ja потврди автентичноста на новата „бомба“: Од еден разговор монтирани се парчиња по потреба на СДСМ

еМагазин - 27.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја потврдува автентичноста на разговорот меѓу него и и ЗоранМилески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, оценувајќи дека се работи за монтажа на актуелната власт.

Мицкоски од Чешиново-Облешево: На 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ

Либертас - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

Опсервер - 27.06.2020

Скопје, 27 јуни 2020 () – Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Од еден разговор се сечат и се монтираат парчиња по потреба на СДСМ

Опсервер - 27.06.2020

Скопје, 27 јуни 2020 () – Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со разговорот што денеска беше пуштен во јавноста изјави дека станува збор за нелегално снимен разговор и оти од еден разговор се сечат, и монтираат парчиња по ...

Заев очекува Мицкоски и Камчев да бидат повикани во полиција по објавените снимки

Локално - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Потребно е на 15-ти јули да излеземе масовно

Локално - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Заев за Канал 5: Очекувам истраги за новите аудио бомби, има индиции за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 27.06.2020

Во објавените разговори каде се слуша и Мицкоски постојат сериозни индиции за сторен криминал и институциите мора да постапат и да се дојде до разреница и носење одговорност, истакна денеска претседателот Зоран Заев за Дневникот на Канал 5 ...

Заев: Очекувам истраги за новите „бомби“, има индиции за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 27.06.2020

Во објавените разговори каде се слуша и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски постојат сериозни индиции за сторен криминал и институциите мора да постапат и да се дојде до разрешница и носење одговорност, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во ...

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

4NEWS - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната трибина во Охрид посочи дека пред да ги решат сите крупни прашања во државава, му понудил заедничка Влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Заев за Канал 5: Очекувам истраги за новите аудио бомби, има индиции за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 27.06.2020

Во објавените разговори каде се слуша и Мицкоски постојат сериозни индиции за сторен криминал и институциите мора да постапат и да се дојде до разреница и носење одговорност, истакна денеска претседателот Зоран Заев за Дневникот на Канал 5 ...

Заев: Очекувам истраги за новите аудио бомби, има индиции за криминално финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 27.06.2020

Во објавените разговори каде се слуша и Мицкоски постојат сериозни индиции за сторен криминал и институциите мора да постапат и да се дојде до разреница и носење одговорност, истакна денеска претседателот Зоран Заев за Дневникот на Канал 5 ...

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

24Инфо - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски и Николоски на средби со граѓаните од Демир Капија

4NEWS - 27.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Ќе изградиме експресен пат од Штип за Кочани, мора да го направиме животот на луѓето подобар

24Инфо - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Мицкоски од Чешиново-Облешево: На 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ

Граѓански збор - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ.

Мицкоски за новата снимка: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не било против СЈО, туку против политичките злоупотреби

Либертас - 27.06.2020

Мицкоски вели дека неговата партија никогаш не се противела на работата на СЈО за да го спаси Камчев, туку се борела против политичко влијание и злоупотреба, посочувајќи го случајот „Рекет“ Нелегално снимениот разговор е еден разговор, а сега се ...

Мицкоски од Чешиново-Облешево: На 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и СДСМ

Опсервер - 27.06.2020

Скопје, 27 јуни 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот во третата изборна единица Игор Јанушев ја посетија општината Чешиново – Облешево, од каде порача дека на 15-ти јули доаѓа крајот на Зоран Заев и ...

Мицкоски: Ќе изградиме експресен пат од Штип за Кочани, мора да го направиме животот на луѓето подобар

iPortal - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ја посетија Општина Зрновци. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пред гласачите од Зрновци порача дека треба голема победа за ВМРО-ДПМНЕ за да нема уцени ...

Заев: Снимките за Мицкоски ги пушта некој од присутните на состанокот

Либертас - 27.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека ја исклучува можноста СДСМ да ги пушта во јавност разговорите што се појавија деновиве, а на кои се слуша гласот на лидерот на опозоцијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: СДСМ во три години од мандатот броеше Луј Витон ташни и куфери и носешe трас трас судски одлуки

Либертас - 27.06.2020

Од СДСМ и Беса ќе слушнете се само нема да слушнете дека можат да направат повеќе за македонецот. Прашањето е што направија 3 години, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој заедно со Игор Јанушев носител на Изборната Единица 3 ...

Мицкоски: Од еден разговор се сечат и се монтираат парчиња по потреба на СДСМ

MakPress - 27.06.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со разговорот што денеска беше пуштен во јавноста изјави дека станува збор за нелегално снимен разговор и оти од еден разговор се сечат, и монтираат парчиња по потреба на СДСМ и на ...

Мицкоски: Обновата ќе донесе реализација на над 1000 проекти

MakPress - 27.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кавадарци од каде што истакна дека денеска во Македонија сите граѓани живеат мачна и сурова реалност, тие се безнадежни и многумина ја имаат изгубено вербата во системот, а ...

Мицкоски за новата снимка: Тоа е истиот разговор, се сечат и монтираат парчиња по потреба на СДСМ и Заев, мислат дека ...

365 - 27.06.2020

„Тоа е само еден разговор, а се сечат и монтираат парчиња по потреба на СДСМ и Зоран Заев. Мислат дека тоа ќе помогне нешто во нивната кампања за намалување на дебаклот што им следи“, вели за МИА лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, откако ...

Мицкоски: Да си ги вратиме децата од надвор

AKO - 27.06.2020

,,Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите. Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија. Доста ни ја газеа честа и достоинството. Македонецот е решен да се бори за Македонија онаква каква што сите ...

Мицкоски и Николоски во Кавадарци: На 15-ти јули граѓаните ќе го пратат Заев во политичка пензија

MakPress - 27.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од ...

Заев: „Со векови наназад генетската нишка на ВМРО-ДПМНЕ е иста – гола политика, борба за пари, власт, моќ и немање ...

365 - 27.06.2020

Заев му понудил заедничка влада и пола од министерствата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, му понудил дури и да се договорат за премиер, но Мицкоски не ја прифатил понудата, рече претседателот на СДСМ на синоќешната трибина во Охрид.

Мицкоски од Неготино: Требаше повеќе да работат, наместо да газат по персиските килими во институциите

Фокус - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои, како што рече, пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе повисок стандард за граѓаните, повисоки плати за 25% и реализирани над 1000 ...

Канал5 - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Кавадарци истакна дека денеска во Македонија сите граѓани живеат мачна и сурова реалност, се наведува во партиското соопштение. Мицкоски во Кавадарци истакна дека денеска во Македонија сите граѓани ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

ТВ21 - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Канал5 - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот, објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот Империја додека тој бил под ПИ – мерки.

Мицкоски на видео средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која

Канал5 - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Канал5 - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните, се наведува во партиското соопштение.

Мицкоски до Која: Ние се залагаме за фер кампања, додека СДСМ прави предизборен поткуп

Фокус - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Мицкоски : Власта во нервоза и страв од пораз се однесува недемократски

Канал5 - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене, се наведува во партиското соопштение.

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

ТВ21 - 26.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната трибина во Охрид посочи дека пред да ги решат сите крупни прашања во државава, му понудил заедничка Влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски за новата снимка: Нема ништо криминално и инкриминирачки

Фокус - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски и Николоски на средби со граѓаните од Демир Капија

ТВ21 - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците и загарантиран откуп

Канал5 - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Неготино им се заблагодари на основачите и ветераните на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. -Изминативе денови започна кампањата за предвремените парламентарни избори и започна во едни специфични услови од ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Алфа - 26.06.2020

Граѓаните да бидат спокојни бидејќи најдобрите години допрва доаѓаат, Македонија ќе се исправи и ќе биде пример на Балканот како треба да изгледа една држава со ред, чест и достоинство, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Сител - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил под ПИ – ...

Мицкоски: Доаѓаат најубавите години затоа што се обврзуваме да исполниме се што сме напишале во нашата изборна програма ...

Слободен Печат - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната политичка ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат

Нетпрес - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната политичка ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Курир - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат

+инфо - 26.06.2020

Можеа да направат повеќе работи, само требаше повеќе да работат, наместо да уживаат фино залегнати во нивните кожни фотелји, да ги газат оние персиски килими во институциите. Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска ...

„Заев знае дека ќе загуби затоа е нервозен“

Курир - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Мицкоски од Кавадарци: Македонецот е решен да се бори за Македонија!

Нетпрес - 26.06.2020

Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите. Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија, истакна вечерва пред кавадарчани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Доста ни ја газеа честа и достоинството.

Мицкоски: Не се сите исти, најдоброто допрва доаѓа

+инфо - 26.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. – Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме ...

Мицкоски до шефицата на ОБСЕ: Власта во нервоза и страв од пораз се однесува недемократски

+инфо - 26.06.2020

Предвремените парламентарни избори и актуелната политичка ситуација во Македонија, биле теми на видео средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене.

Мицкоски ветува судења за шест месеци за вмешаните во криминал и корупција

Независен - 26.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Слободен Печат - 26.06.2020

Мискоски тврди дека е цел на следење, на снимање, и за себе вели дека е „трофеј” за поедини структури. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се ...

Мицкоски: Нема ништо криминално и инкриминирачки во објавениот разговор

Нетпрес - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

ВМРО-ДПМНE: Власта во нервоза и страв од пораз се однесува недемократски

Нетпрес - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене. На средбата се разговараше за предвремените парламентарни избори и ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор, обвинителите и судиите да постапуваат

МКД - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски не гледа ништо криминално во објавениот приватен разговор

Независен - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски за МИА: Има уште ден дел од аудиоснимката кој не им одговара да го објават

360 степени - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за државната агенција ја коментира најновата аудиоснимка што денеска се појави на Јутјуб Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста, сите мора да бидат еднакви пред законот

+инфо - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 денеска ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот

Независен - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на Изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски- Клеменс Која: За ВМРО-ДПМНЕ здравјето на граѓаните е пред сè

Слободен Печат - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Интервју – Мицкоски: СДСМ донесе многу неправди и понижувања, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „исправи“ Македонија

Глас на Америка - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Гласот на Америка вели дека Македонија три години е соочена со „пандемија“ предизвикана од СДСМ и која донела многу неправди и понижувања.

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Курир - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат и сигурен и загарантиран откуп

Курир - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната политичка ...

Мицкоски од Кавадарци: Доста ни ја газеа честа и достоинството, Македонецот е решен да се бори за Македонија

Курир - 26.06.2020

Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите. Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија, истакна вечерва пред Кавадарчани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.. Доста ни ја газеа честа и достоинството.

Мицкоски од Кавадарци: Уште во првите 6 месеци од новата влада, секој што сторил криминал ќе одговара

360 степени - 26.06.2020

Ветувам дека ние во првите шест месеци секаде каде што има основа за сторени криминал и корупција, ќе се одговара, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денешниот предизборен настап во Кавадарци, каде дел од карванот на опозицијата ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе повисок стандард за граѓаните и повисоки плати за 25 отсто

Слободен Печат - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кавадарци од каде што истакна дека денеска во Македонија сите граѓани живеат мачна и сурова реалност, тие се безнадежни и многумина ја имаат изгубено вербата во системот, а ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор, ете ниски страсти

+инфо - 26.06.2020

Чудно, ова доаѓа еден ден после онаа закана која што ја доби еден адвокат за неговиот клиент… Дуковски кој јавно кажа дека му се заканиле дека ќе го ликвидираат неговиот клиент ако премногу зборува.

Нема да има привилегирани, сите мора да бидат еднакви пред законот

Нетпрес - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски-Која: Заев знае дека ќе загуби затоа е нервозен

Нетпрес - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците и загарантиран откуп

Вечер Прес - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставале цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната ...

Мицкоски пред неготинчани ја презентира програмата на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставале цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната ...

ВО ЖИВО: Средба со жителите на Неготино

Република - 26.06.2020

Денеска, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4 Александар Николоски имаа средби со жителите на Неготино, по што ќе се сретнат и со жителите на Кавадарци.

Чулев за случајот „Теретана“: Мицкоски не бил тогаш во објектот, снимките се од октомври

Локално - 26.06.2020

На прашање за случајот „Теретана“, техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, изјави дека одделението за внатрешна контрола постапувале, се вршело вештачење на материјалот, се направило и фото-албум, се разговарало не само со вработените, ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Република - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците и загарантиран откуп

Опсервер - 26.06.2020

Скопје, 26 јуни 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставале цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата ...

Мицкоски: Доста ни ја газеа честа и достоинството, Македонецот е решен да се бори за Македонија онаква каква што сите ...

Република - 26.06.2020

Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите. Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија, истакна вечерва пред Кавадарчани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. , порача Мицкоски од Кавадарци.

Мицкоски: Почнува обновата, секој што сторил криминал ќе одговара

Локално - 26.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

24Инфо - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски: Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите

PressingTV - 26.06.2020

Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите . Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија, истакна вечерва пред Кавадарчани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Доста ни ја газеа честа и достоинството.

Мицкоски: Почнува обновата, секој што сторил криминал ќе одговара

Опсервер - 26.06.2020

Кавадарци, 26 јуни 2020 () – Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван ...

Мицкоски: Почнува обновата, секој што сторил криминал ќе одговара

Либертас - 26.06.2020

-Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од нашите грла најсилно што може, заокружувајќи го бројот 14 за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за обнова на Македонија, ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе повисок стандард за граѓаните, повисоки плати за 25% и реализирани над 1000 ...

Опсервер - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кавадарци од каде што истакна дека денеска во Македонија сите граѓани живеат мачна и сурова реалност, тие се безнадежни и многумина ја имаат изгубено вербата во системот, а ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе повисок стандард за граѓаните, повисоки плати за 25% и реализирани над 1000 ...

24Инфо - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кавадарци од каде што истакна дека денеска во Македонија сите граѓани живеат мачна и сурова реалност, тие се безнадежни и многумина ја имаат изгубено вербата во системот, а ...

Мицкоски: Почнува обновата, секој што сторил криминал ќе одговара

Вечер Прес - 26.06.2020

Гласајте за историски најголема победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача вечерва од Кавадарци Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Петнаесетти јули е денот кога масовно и гласно позади гласачкиот параван треба да зборуваме, да викаме од ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Либертас - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Вечер Прес - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски на видео средба со шефицата на Специјална мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене

Опсервер - 26.06.2020

Скопје, 26 јуни 2020 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене.

Мицкоски на видео средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која

Опсервер - 26.06.2020

Скопје, 26 јуни 2020 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација во Македонија, ...

Мицкоски за новата „бомба“: Нема ништо криминално, нека снимаат, нека следат

24Инфо - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

iPortal - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски: Власта во нервоза и страв од пораз се однесува недемократски

MTM - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене. На средбата се разговараше за предвремените парламентарни избори и ...

МИЦКОСКИ СО НИКОЛОСКИ ВО ДЕМИР КАПИЈА: Ви ветувам, во првите шест месеци ќе ставиме крај на криминалот на СДСМ, но и на ...

Денешен - 26.06.2020

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе се стави крај ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

4NEWS - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил под ПИ – ...

Мицкоски: Власта во нервоза и страв од пораз се однесува недемократски

24Инфо - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене На средбата се разговараше за предвремените парламентарни избори и ...

Мицкоски: Ќе го заштитиме националното достоинство

4NEWS - 26.06.2020

Се обврзуваме на заштита на националното достоинство и враќање на националната гордост и секој кој што го негира правото на нашиот мајчин јазик треба да знае дека нема за милиметар да попуштиме од тоа што се избориле нашите предци, истакна ...

Мицкоски: СДСМ во страв и нервоза од изборен пораз, преминува кон насилство

Република - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која. На средбата се разговарало за актуелната политичка ситуација во Македонија, предвремените парламентарни ...

Мицкоски на ОБСЕ им се пожали дека власта била недемократска оти била нервозна

Либертас - 26.06.2020

Предвремените парламентарни избори и актуелната политичка ситуација во Македонија, биле теми на видео средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР Лаима Андрикиене.

Мицкоски-Андрикиене: Секој човечки живот вреди и ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи да се загрозат граѓаните

Република - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку видео-врска оствари средба со шефицата на Специјалната мисија за оценка на изборите на ОБСЕ/ОДИХР, Лаима Андрикиене. На средбата се разговарало за предвремените парламентарни избори и ...

Мицкоски: Не треба да губиме надеж, најдоброто допрва доаѓа

Граѓански збор - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците во еден мандат и сигурен и загарантиран откуп

Република - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната политичка ...

МИЦКОСКИ ЗА СНИМКАТА: А, што има криминално во нејзе? Но, има уште еден дел што не им одговара!

Денешен - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски за новата „бомба“: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

еМагазин - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Опсервер - 26.06.2020

Скопје, 26 јуни 2020 () – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот ...

Мицкоски призна дека се среќавал со Камчев

Локално - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски од Неготино: 640 милиони евра субвенции за земјоделците и загарантиран откуп

Локално - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставале цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната ...

Мицкоски: Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Опсервер - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

Мицкоски за бомбите: Чудно како се објавуваат разговори во кои нема ништо криминалнo ден по заканите кон Боки 13

MakPress - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека тој се среќавал со бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот империја додека тој бил ...

Мицкоски: Им порачувам на сите функционери кои 3 години токсично се богатеа на грбот на народот дека правдата ќе ги ...

MakPress - 26.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Ресен каде што пред истакна дека после 15 јули, ВМРО-ДПМНЕ најпрво ќе економски ќе ја обновиме Македонија, за нашите сограѓани да станат горди и богати, а потоа ќе следи ...

Мицкоски: Стојам пред вас, ве гледам во очи и ви ветувам дека во првите 6 месеци сите индиции за криминал ќе бидат ...

MakPress - 26.06.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните. Мицкоски при своето обраќање посочи дека во првите 6 месеци од владеењето на ...

МИЦКОСКИ: На 15 јули ќе го казниме ова раководство на СДСМ и Заев, да се спасиме од оваа тригодишна пандемија

Магазин - 26.06.2020

На 15 јули да излеземе масовно и да го казниме ова раководство на СДСМ и Зоран Заев, да се спасиме од оваа тригодишна пандемија. Потоа заедно еден до друг, како што само ние знаеме, да ги засукаме ракавите и да ја обновиме Македонија, порача од ...

Мицкоски: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор, ете ниски страсти

Мак. Весник - 26.06.2020

За него, како што вели, е чудно што објавувањето на овој приватен разговор доаѓа само ден откако еден од адвокатите во случајот „Рекет“ пријави закани за ликвцидација на неговиот клиент. – Тоа е истиот оној разговор што веќе беше објавен.

Мицкоски: Со реализацијата на изборната програма ќе донесеме подобро секојдневие за македонските граѓани

MakPress - 26.06.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата посета денеска во Неготино им се заблагодари на оние кои пред многу години до денес ставаа цигла по цигла, штица по штица за да може да стојат пред најголемата и најорганизираната политичка ...

МИЦКОСКИ: Поддржете ја обновата за ја спасиме оваа наша Македонија, напатена, вековна, потоа да ги засукаме ракавите и ...

Магазин - 26.06.2020

Народот е исправен, нема веќе народ со свиткана кичма како што велеше Зоран Заев во 2008 година. Сега е моментот, на 15 јули сите заедно, масовно да излеземе горди, достоинствени, уште рано наутро и да ја поддржиме листата предводена од маестро ...

Мицкоски и Николоски на средби со жителите на Неготино (Во живо)

MakPress - 26.06.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4 Александар Николоски имаа средби со жителите на Неготино, по што ќе се сретнат и со жителите на Кавадарци.

Нова „бомба“ за „Рекет“: Мицкоски вели дека нема ништо инкриминирачко, но чудно е што е објавена ден по заканите до ...

365 - 26.06.2020

Нема ништо криминално и ништо инкриминирачко во разговорот, но чудно е што снимката е објавена денес, ден откако осудениот за „Рекет“ Бојан Јовановски доби закана по живот преку неговиот адвокат Сашо Дуковски , вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски од Струга: Граѓаните на 15 јули ќе изберат обнова и ќе ја исправат Македонија од неправдите СДСМ и Зоран Заев

Канал5 - 25.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Струга . Мицкоски денеска беше во посета на Струга каде што истакна дека благодарение на погрешните политики на ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев, денеска ...

Мицкоски: Ќе го заштитиме националното достоинство

ТВ21 - 25.06.2020

Се обврзуваме на заштита на националното достоинство и враќање на националната гордост и секој кој што го негира правото на нашиот мајчин јазик треба да знае дека нема за милиметар да попуштиме од тоа што се избориле нашите предци, истакна ...

Мицкоски во Ресен : Ќе го заштитиме националното достоинство, додека постои ВМРО-ДПМНЕ ќе постојат Македонија, Гоце ...

Канал5 - 25.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Ресен, се наведува во соопштението на ВМРО - ДПМНЕ. Мицкоски денеска беше во посета на Ресен каде што пред истакна дека после 15 јули, ВМРО-ДПМНЕ најпрво ќе економски ќе ја ...

Мицкоски од Вевчани: Да го поразиме вирусот Заев, а потоа ќе си ја обновиме државата

Фокус - 25.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево од Вевчани порача дека на 15-ти јули ќе се стави крај на вирусот Зоран Заев, а потоа ќе започне обновата на Република Македонија.