TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баросо “го искара“ Брисел да не се меша во се’

Lider - 25.10.2013

Брисел мора да престане да се меша и да го оптоварува бизнисот се непотребни регулативи, истакнал претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо, во текст за британскиот весник “Дејли ...

Баросо шпионирањето на САД го спореди со режимот во Источна Германија

Телеграф - 24.10.2013

Претседателот на Еврокомисијата потсети што се случува, кога државата ја користи власта за да упадне во личниот живот на луѓето Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо го заштити ...

Баросо предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ за скандалот со американското шпонирање во Европа

А1 On - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“. Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Баросо предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ во врска со скандалот со американското шпонирање во Европа

Кирилица - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“. Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Баросо предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ за скандалот со американското шпонирање во Европа

+инфо - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“. Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Баросо предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ поради американското шпонирање

Денешен - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“. Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Европа ја шпионираат сите

Република - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“. Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Баросо предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ од САД

Н.Македонија - 24.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо го заштити „основното право“ на личен живот и предупреди за опасноста од „тоталитаризам“ Неговите изјави се во врска со новите откритија за ...

Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ

Идивиди - 24.10.2013

кога ќе ги исполнат условите Берлин, 23 октомври 2013 (МИА) - Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балкански земји во Европската ...

Барозо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Алсат-М - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо, рече дека сите балкански држави треба да станат членки на Европската Унија, но откако ќе ги исполнат критериумите за членство.

Баросо „за“ проширување на ЕУ кон Балканот

Deutsche Welle - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо, се изјасни за прием на земјите од Балканот во ЕУ. Вратите за пристап треба да бидат отворени и за ...

Баросо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

24 Вести - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија.

Барозо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Економски - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

МРТ - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Баросо „за“ проширување на ЕУ кон Балканот

Таратур - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо, се изјасни за прием на земјите од Балканот во ЕУ. Вратите за пристап треба да бидат отворени и за Турција.

Баросо - Сите балкански земји треба да станат членки на ЕУ

Inpress - 23.10.2013

Берлин, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека сите балкански земји треба да станат членки на Европската унија.

Европската комисија избегна банкрот

Економски - 23.10.2013

Комитетот за буџет на Европската Парламентот доцна синоќа одобри дополнителни 2,7 милијарди евра за да се пополни буџетот за оваа година на Европската комисија , на тој начин избегнувајќи банкрот.

Баросо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

А1 On - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. Како што јави ИТАР-ТАСС, Баросо потенцира дека покрај за ...

Баросо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ

+инфо - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балкански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Баросо: Со Македонија разговорите не се почнати поради спорот со името

Нова ТВ - 23.10.2013

„Долгорочно земјите од Балканот ќе бидат примени, кога ќе ги исполнат предусловите и критериумите“, рече шефот на Комисијата на ЕУ, Жозе Мануел Баросо за весникот „Билд“, пренесува Дојче Веле.

БАРОСО: Балкански земји ќе влезат во ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Телеграф - 23.10.2013

Вратите на Унијата остануваат отворени и за Турција, која е важна држава од економска и од геостратешка гледна точка Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо , во интервју за ...

Барозо: Сите балкански земји ќе влезат во ЕУ по исполнувањето на условите

Press24 - 23.10.2013

Во интервју за германскиот весник „Билд“, претседателот на Европската комисија, Барозо, се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија.

Барозо: Сите балкански земји ќе бидат дел од ЕУ, кога ќе ги исполнат условите

Курир - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балкански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Барозо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Сител - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Барозо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Алфа - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Баросо "ЗА" проширување на ЕУ кон Балканот

Вечер Прес - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо се изјасни за прием на земјите од Балканот во ЕУ. Во интервјуто за германскиот весник "Билд", Баросо потврдува дека вратите за пристап треба ...

Баросо: Сите балкански земји треба да бидат членки на ЕУ

Sky - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека сите балкански земји треба да бидат членки на Европската унија. Тој напомена дека ниту вратите за Турција не се затворени.

Баросо: Сите балкански земји ќе станат членки на ЕУ кога ќе ги исполнат условите

Либертас - 23.10.2013

Претседателот на Европската комисија во интервју за германскиот весник „Билд“ се заложи за прием на сите балклански земји во Европската унија. - На подолог рок (во ЕУ) ќе ги примиме сите балкански ...

Европската комисија ќе банкротира! – Баросо бара спас

Фактор - 22.10.2013

Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо побара итен прилив на готов капитал, за да не банкротира оваа институција. Мартин Шулц, претседателот на Европскиот парламент на почетокот на ...

На Европската комисија и се заканува банкрот

Точка - 22.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо побара итен прилив на пари, со цел да не дојде до банкрот на оваа институција. Претседателот на Европскиот парламент Мартин Шулц на почетокот ...

На Еропската комисија и се заканува банкрот

Денар - 22.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо побара итен прилив на пари, со цел да не дојде до банкрот на оваа институција. Претседателот на Европскиот парламент Мартин Шулц на почетокот ...

На Европската комисија и се заканува банкрот

Lider - 22.10.2013

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо побара итен прилив на готов капитал, за да не дојде до банкрот на оваа институција. Мартин Шулц, претседателот на Европскиот парламент на ...