TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секогаш има утре – и што тогаш?

Deutsche Welle - 25.09.2016

Помислуваат ли сервилните послушници на тоа што ги чека утре, кога власта ќе се промени, кога водачот ќе мора да отстапи? Секаде, па и во Македонија, сметките кога-тогаш ќе мора да се платат.

Јованоски: Јанева и СДСМ секоја институција врз која стои грбот на овој народ ја прогласуваат за нелегална

Сител - 25.09.2016

Катица Јанева се однесува како да е над се во државата, преку нејзината уста, а и преку устата на опозицијата и тие шарени слушаме немало парламент, бил нелегално избран, Уставниот суд бил нелегално избран, Судот, кривичниот совет бил нелегално ...

Пандов: Преку прислушуваните материјали СДСМ се обиде да го намали рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 25.09.2016

Кој и за чии интереси прислушувал беше главната работа која Катица Јанева требаше да ја разреши затоа што имаше две страни, истакна Александар Пандов на трибината одржана во Охрид во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

Секогаш има утре – И што тогаш?

Репортер - 25.09.2016

Рамислуваат ли сервилните послушници на тоа што ги чека утре, кога власта ќе се промени, кога водачот ќе мора да отстапи? Секаде, па и во Македонија, сметките кога-тогаш ќе мора да се платат.

Пандов: Преку прислушуваните материјали СДСМ се обиде да го намали рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 25.09.2016

Кој и за чии интереси прислушувал беше главната работа која Катица Јанева требаше да ја разреши затоа што имаше две страни, истакна Александар Пандов на трибината одржана во Охрид во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

Јованоски: Јанева и СДСМ секоја институција врз која стои грбот на овој народ ја прогласуваат за нелегална

Курир - 25.09.2016

Катица Јанева се однесува како да е над се во државата, преку нејзината уста, а и преку устата на опозицијата и тие шарени слушаме немало парламент, бил нелегално избран, Уставниот суд бил нелегално избран, Судот, кривичниот совет бил нелегално ...

Фијаско, човече, фијаско

Окно - 25.09.2016

Поплави, земјотреси и немонтирани интервјуа. Македонскиот народ навистина нема време да се опорави од тешки шокови. Нашите деликатни уши, сензитивни погледи и нежни глави, разгалени од постојаната медиумска елеганција, ненадминливите ораторски ...

Секогаш има утре – и што тогаш?

Либертас - 25.09.2016

Помислуваат ли сервилните послушници на тоа што ги чека утре, кога власта ќе се промени, кога водачот ќе мора да отстапи? Секаде, па и во Македонија, сметките кога-тогаш ќе мора да се платат.

Пандов: Преку прислушуваните разговори СДСМ сака да го намали рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 25.09.2016

Кој и за чии интереси прислушувал беше главната работа која Катица Јанева требаше да ја разреши затоа што имаше две страни, истакна Александар Пандов на трибината одржана во Охрид во организација на Граѓанското движње за одбрана на Македонија.

Пандов: Преку прислушуваните материјали СДСМ се обиде да го намали рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Република - 25.09.2016

Кој и за чии интереси прислушувал беше главната работа која Катица Јанева требаше да ја разреши затоа што имаше две страни, истакна Александар Пандов на трибината одржана во Охрид во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

Неделен Фактор - Без Катица би било многу досадно

Фактор - 25.09.2016

Тридневниот собраниски циркус сигурно го кренал рејтингот на досадниот трет канал на МТВ со бурните пратенички прашања против Катица Јанева иако претходно многу интересно беше и на првиот канал каде се случи пуч организиран од колегиумот против ...

Јованоски: Јанева и СДСМ ја прогласуваат за нелегална секоја институција поддржана од народот

Пулс24 - 25.09.2016

Катица Јанева се однесува како да е над се во државата, преку нејзината уста, а и преку устата на опозицијата и тие шарени слушаме немало парламент, бил нелегално избран, Уставниот суд бил нелегално избран, Судот, кривичниот совет бил нелегално ...

Варикина-новинари

Република - 25.09.2016

Родена на: 9 февруари 1965 година во Гевгелија Образование: замислете Правен факултет! Професија: јавен обвинител, специјален Народната збирајте се слепци-помагалци, ќе ја мажиме Дремушка никогаш не била посоодветно употребена како што може да се ...

Јованоски: Јанева и СДСМ секоја институција врз која стои грбот на овој народ ја прогласуваат за нелегална

Република - 25.09.2016

– Катица Јанева се однесува како да е над се во државата, преку нејзината уста, а и преку устата на опозицијата и тие шарени слушаме немало парламент, бил нелегално избран, Уставниот суд бил нелегално избран, Судот, кривичниот совет бил нелегално ...

Секогаш има утре – и што тогаш?

Локално - 25.09.2016

Помислуваат ли сервилните послушници на тоа што ги чека утре, кога власта ќе се промени, кога водачот ќе мора да отстапи? Секаде, па и во Македонија, сметките кога-тогаш ќе мора да се платат.

Катица Јанева како Ума Турман!

Репортер - 24.09.2016

Како Ума Турман во “Кил Бил”, влегува Катица Јанева во Политичкиот нотаријат на вмровскиот апашанат и го растура како “бугарска скупштина”. Без ножеви и сабји, без топузи и летечки ѕвезди, само со себе и од себе, со својата мисија и со својот збор, ...

Опозициски бараби

Курир - 24.09.2016

Катастрофалното интервју на Катица Јанева за јавниот сервис, кое крена голема врева во јавноста, отвори многу сериозни дилеми за капацитетот на специјалната и за „новите професионални стандарди“ во МТВ, но, во исто време, успеа и да го одвлече ...

Директор, па уште и Ратататајковски

Нова ТВ - 24.09.2016

Интервјуто на специјалната обвинителка Катица Јанева за МТВ никогаш немаше никогаш толку да ја распамети и растресе јавноста (а би требало, и тоа многу би било пожелно, особено осомничените и обвинетите), доколку на Ју тјуб не се појавеше извесно ...

Јанева не ја бива за интервјуа, но во Собрание е одлична

еМагазин - 24.09.2016

Да, Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, не ја бива баш кога дава интервјуа пред камери, но деновиве покажа дека одлично се снаоѓа во Собрание. Успеа да се се справи со жестоките напади на пратениците од ВМРО ДПМНЕ, кои имаат многу ...

Катица Јанева како Ума Турман!

Либертас - 24.09.2016

Како Ума Турман во “Кил Бил”, влегува Катица Јанева во Политичкиот нотаријат на вмровскиот апашанат и го растура како “бугарска скупштина”. Без ножеви и сабји, без топузи и летечки ѕвезди, само со себе и од себе, со својата мисија и со својот збор, ...

Вредна бесрамност

Локално - 24.09.2016

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: 1. Никола Груевски изјави дека „Јанева е далеку од нашите очекувања“. Па нормално. Сигурно Марко Зврлевски е поблиску до неговите очекувања. Поради таа близина и ја добивме Катица Јанева.

Вредна бесрамност

Сакам да кажам - 23.09.2016

Ќарот што пратениците го имаат од партијата е многу поголем од срамот дека ги контролирал баш тој кому тие му се верни до гроб 1 Никола Груевски изјави дека „Јанева е далеку од нашите очекувања“. Па нормално.

(ВИДЕО) Милевски: После сите тие мили зборови во интерес на жените, продолжија навредите кон Јанева

А1 On - 23.09.2016

После сите тие мили зборови за интерес на жените, се продолжи со навредите кон Катица Јанева која што три дена ги трпи во Собранието, рече пратеникот и лидер на Либерално-демократската партија, Горан Милевски.

Бламираат фактите што ги открива СЈО, а не настапите на Катица Јанева

Окно - 23.09.2016

Неколку интернет медиуми, кои се оценети во дел од стручната јавност како провладини, веднаш по вчерашното интервју на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, на Македонската телевизија во централните вести, излегоа со содржини кои уште во ...

(ВИДЕО) Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и „независните“ нервозно викаа и тропаа додека зборуваше Катица Јанева

Репортер - 23.09.2016

Фејсбук е објавено видео во кое на едно место се собрани повеќе реакции на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ како и „независните“ пратенички кои нервозно викаа и тропаа додека специјалната обвинителка Катица Јанева одговараше на прашањата во Собранието.

Ванковска: СЈО нека се тргне од политиката бидејќи Катица веќе покажа способност да се лизне на таков терен

Press24 - 23.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи продолжува да го искажува своето мислење на специјалната обвинителка Катица Јанева, особено по интервјуто кое предизивка бура реакции во јавноста.

Повреда на новинарството, законите, но и на достоинството на јавен функционер

Репортер - 23.09.2016

Недозволиво е да се изнесе материјал кој не е објавен од еден медиум и да се појави во друг. Објаснувањето дека се работи за „свиркач“, односно укажувач, воопшто не држи, затоа што за така да се класифицира протекувањето на видеоснимката мора да има ...

(ВИДЕО) Милевски: После сите тие мили зборови во интерес на жените, продолжија навредите кон Јанева

Репортер - 23.09.2016

После сите тие мили зборови за интерес на жените, се продолжи со навредите кон Катица Јанева која што три дена ги трпи во Собранието, рече пратеникот и лидер на Либерално-демократската партија, Горан Милевски.

Вредна бесрамност

Репортер - 23.09.2016

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: 1. Никола Груевски изјави дека „Јанева е далеку од нашите очекувања“. Па нормално. Сигурно Марко Зврлевски е поблиску до неговите очекувања. Поради таа близина и ја добивме Катица Јанева.

Забраната за НОВА да ја пренесува Катица Јанева личи на Северна Кореја

Нова ТВ - 23.09.2016

Рикардо Гутјерез, генерален секретар на Европска федерација на новинари остро реагира по вчерашната забрана за НОВА да го емитува излагањето на цпецијалната обвинителка Катица Јанева во собраниската Комисија за политички ...

Ванковска: СЈО нека се тргне од политиката бидејќи Катица веќе покажа способност да се лизне на таков терен

Курир - 23.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи продолжува да го искажува своето мислење на специјалната обвинителка Катица Јанева, особено по интервјуто кое предизивка бура реакции во јавноста.

Трет ден собраниска расправа за Специјалното обвинителство

Алфа - 23.09.2016

Трет ден собраниска расправа за работењето на Специјалното обвинителство. Катица Јанева во стара кондиција откако вчера и се слоши поради што и беше прекината седницата. Не одговори за дупката од 4 милиони евра во финансискиот извештај.

Старт.мк: Катица меѓу своите, на кафе со пратениците на СДСМ

Курир - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка отворено ги покажува своите симпатии кон социјал-демократите. Во бифето на Собранието се дружи со нив и на кафе-пауза, покрај што и службено ги застапува нивните интереси.

Јанева на кафе пауза со своите од СДСМ во Собрание

Вечер Прес - 23.09.2016

Катица Јанева, на кафе-пауза во Собранието со „сопартијците" од СДСМ! Специјалната јавна обвинителка отворено ги покажува своите симпатии кон социјал-демократите. Во бифето на собранието се дружи со нив и на кафе-пауза, покрај што и службено ги ...

(ВИДЕО) Милевски: После сите тие мили зборови во интерес на жените, продолжија навредите кон Јанева

Либертас - 23.09.2016

После сите тие мили зборови за интерес на жените, се продолжи со навредите кон Катица Јанева која што три дена ги трпи во Собранието, рече пратеникот и лидер на Либерално-демократската партија, Горан Милевски, пренесе А1он .

Вредна бесрамност

Либертас - 23.09.2016

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: 1. Никола Груевски изјави дека „Јанева е далеку од нашите очекувања“. Па нормално. Сигурно Марко Зврлевски е поблиску до неговите очекувања. Поради таа близина и ја добивме Катица Јанева.

Ниско: Катица Јанева си дозволи да биде играчка во рацете на една партија

Република - 23.09.2016

Ни оние кои стојат зад Катица Јанева не веруваат во неа, изјави главниот уредник на „Сител“, Драган Павловиќ-Латас, во отвореното студио на ТВ „Нова“, на тема „Констроверзното интервју на Катица Јанева”.

Неука, неискусна и суетна, но никако цврста, аргументирана и бритка во умот: Што ќе прави Катица во судница?

Република - 23.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи продолжува да го искажува своето мислење на специјалната обвинителка Катица Јанева, особено по интервјуто кое предизивка бура реакции во јавноста.

Повреда на новинарството, законите, но и на достоинството на јавен функционер

Либертас - 23.09.2016

Пишува: Владо Ѓорчев По неколкудневната хајка против специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, со „силување“ на видеоматеријалот кој преку спонзорирани објави на социјалните мрежи ја деградира и ја омаловажува, сè уште никој не објаснува како и ...

Катица меѓу своите, на кафе со пратениците на СДСМ

Пулс24 - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка отворено ги покажува своите симпатии кон социјал-демократите. Во бифето на Собранието се дружи со нив и на кафе-пауза, покрај што и службено ги застапува нивните интереси.

Опозициски бараби

Република - 23.09.2016

Ненад Мирчевски Катастрофалното интервју на Катица Јанева за јавниот сервис, кое крена голема врева во јавноста, отвори многу сериозни дилеми за капацитетот на специјалната и за „новите професионални стандарди“ во МТВ, но, во исто време, успеа и да ...

СЈО нека се тргне од политиката бидејќи Катица веќе покажа способност да се лизне на таков терен

Пулс24 - 23.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи продолжува да го искажува своето мислење на специјалната обвинителка Катица Јанева, особено по интервјуто кое предизивка бура реакции во јавноста.

Јанева никогаш не се залагала за двојазичност

СПФМ - 23.09.2016

[Рецензија: Катица Јанева чека по телефон некој да ѝ ги испрати одговорите на прашањата од пратениците!] Ова е уште еден текст од серијата напади на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.

(ВИДЕО) Милевски: После сите тие мили зборови во интерес на жените, продолжија навредите кон Јанева

Локално - 23.09.2016

После сите тие мили зборови за интерес на жените, се продолжи со навредите кон Катица Јанева која што три дена ги трпи во Собранието, рече пратеникот и лидер на Либерално-демократската партија, Горан Милевски, информира а1он.

Повреда на новинарството, законите, но и на достоинството на јавен функционер

СПФМ - 23.09.2016

Недозволиво е да се изнесе материјал кој не е објавен од еден медиум и да се појави во друг. Објаснувањето дека се работи за „свиркач“, односно укажувач, воопшто не држи, затоа што за така да се класифицира протекувањето на видеоснимката мора да има ...

ВИДЕО: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и „независните“ нервозно викаа и тропаа додека зборуваше Катица Јанева

Либертас - 23.09.2016

На Фејсбук е објавено видео во кое на едно место се собрани повеќе реакции на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ како и „независните“ пратенички кои нервозно викаа и тропаа додека специјалната обвинителка Катица Јанева одговараше на прашањата во ...

Ванковска: СЈО нека се тргне од политиката бидејќи Катица веќе покажа способност да се лизне на таков терен

Lider - 23.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи продолжува да го искажува своето мислење на специјалната обвинителка Катица Јанева, особено по интервјуто кое предизивка бура реакции во јавноста.

Може да се сликате со мене, им рече Катица Јанева на вмро-вските пратеници

Сакам да кажам - 22.09.2016

Катица Јанева пред попладневната седница на Комисијата за политички систем ги викна пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се сликаат со неа. Репортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК јави дека Специјалната јавна обвинителка ја викна пратеничката Даниела Рангелова да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ

ТВ21 - 22.09.2016

Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ. Очигледно Сугарески и СДСМ очајнички се обидуваат преку вакви празни прес конференции да го одвлечат вниманието на јавноста од срамниот настап на Катица Јанева во Собранието на Република ...

ВМРО ДПМНЕ : Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ

Канал5 - 22.09.2016

Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ, реагираат од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ на изјавата на Горан Сугаревски. Очигледно Сугарески и СДСМ очајнички се обидуваат преку вакви празни прес конференции да го одвлечат вниманието ...

СДСМ обвинува дека власта ја блокира надзорната расправа за поплавите

24 Вести - 22.09.2016

Пратеничката група на СДСМ денеска ги обвини пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Дека во петокот цел ден ја блокирале надзорната расправа за обвинетиот Груевски и неговите кадри да избегаат од соочување со јавноста за поплавите што го погодија Скопје.

Латас: Јанева треба да ја убеди јавноста дека има авторитет и интегритет

Нетпрес - 22.09.2016

Оние кои и ги дале прашањата за интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја потцениле и тоа значи дека таа нема свој став, искоментира уредникот Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова зборувајќи за првото интервју на ...

Грозданов: Катица пробува да испорача политика

Нетпрес - 22.09.2016

Катица Јанева работи случаи на СДСМ, истакна членот на ГРОМ, Виктор Грозданов во отвореното студио на ТВ Нова. Тој зборуваше за почетоците на т.н бомби на опозицијата. -На почетокот СДСМ ги започна бомбите со изјава дека масовно била прислушувана ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме СДСМ да ја претвори расправата за поплавите во циркус!

Нетпрес - 22.09.2016

Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ. Очигледно Сугарески и СДСМ очајнички се обидуваат преку вакви празни прес конференции да го одвлечат вниманието на јавноста од срамниот настап на Катица Јанева во Собранието на Република ...

Латас: Не смее јавен функционер да зависи од партиски уредник

Курир - 22.09.2016

Ни оние кои стојат зад Катица Јанева не веруваат во неа, изјави долгогодишниот новинар и уредник Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова, на тема „Контроверзното интервју на Катица Јанева“.

Латас: Потценувачки е некому да му бидат дадени прашањата, тоа значи дека Јанева нема свој став

Курир - 22.09.2016

Оние кои и ги дале прашањата за интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја потцениле и тоа значи дека таа нема свој став, искоментира уредникот Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова зборувајќи за првото интервју на ...

Срамното интервју на Јанева достигнува рекордна посетеност, се шири и надвор од Македонија

Курир - 22.09.2016

Целосното интервју со Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ги руши рекордите за гледаност на социјалните мрежи. Во само еден ден по објавувањето на целосната немонтирана верзија на снименото интервју е отворено над 100.000 пати, пишува ...

Грозданов: Аргирова е главен кривец за таквото интервју на Јанева и тука нема бегање

Курир - 22.09.2016

Членот на централниот одбор на ГРОМ, Виктор Грозданов критичен за работата на Специјалната обвинителка Катица Јанева, во синоќешното отворено студио на ТВ Нова го изрази својот став дека таа води политика што не знае да ја испорача.

ВМРО-ДПМНЕ: Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ

Курир - 22.09.2016

Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ. Очигледно Сугарески и СДСМ очајнички се обидуваат преку вакви празни прес конференции да го одвлечат вниманието на јавноста од срамниот настап на Катица Јанева во Собранието на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со празни пресови сака да го одвлече вниманието од срамниот настап на Јанева

МКД - 22.09.2016

Продолжува некрофилијата и нечовечкото однесување на СДСМ, реагираше ВМРО-ДПМНЕ со соопштение на изјавата на координаторот на пратеничката група на СДСМ, Горан Сугаревски дека Никола Груевски бега од надзорната расправа за поплавите.

Латас: Ни оние коишто стојат зад Катица не и веруваат

Нетпрес - 22.09.2016

Во Македонија досега не сме виделе такво интервју, во смисла дека ни во Европа нема такви, своевремено имаше во Русија и Србија и еве сега видовме кај нас. Секој јавен функционер има обврска за своите јавни настапи.

Латас: Не смее јавен функционер да зависи од партиски уредник

Вечер Прес - 22.09.2016

Ни оние кои стојат зад Катица Јанева не веруваат во неа, изјави главниот уредник на Сител и Вечер Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова, на тема „Констроверзното интервју на Катица Јанева".

МРТ со нова уредничка, но стариот тим повторно во служба на власта за политичка пресметка

СПФМ - 22.09.2016

МРТ – стандардно наопаку. Фото: колаж Сиров материјал од интервјуто на јавниот сервис со специјалната обвинителка Катица Јанева беше објавен деновиве во провладините портали, што предизвика огромен скандал и реакција кај дел од новинарската фела.

(ВИДЕО) Сите пофални зборови на Груевски за Јанева

Бриф - 22.09.2016

Потсетуваме на изјавата на поранешниот премиер, обвинетиот Никола Груевски со која и дава поддршка на на Специјалната јавна обвинителка Катица ...

Необјективен коментаторски извештај претставен како вест

СПФМ - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева деновиве е во „барабан“ на провладините медиуми со критики и напади. Секојдневно се девалвира нејзината личност, а тоа се прави преку написи кои се непрофесионални и во најголем дел коментаторски.

Латас: Потценувачки е некому да му бидат дадени прашањата

Република - 22.09.2016

Оние кои и ги дале прашањата за интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанеца ја потцениле и тоа значи дека таа нема свој став, искоментира уредникот Драган Павловиќ Латас во дебата на ТВ Нова.

Јанева не смее ни апче да се напие!

СПФМ - 22.09.2016

[Рецензија: (Видео)КАТИЦА ЈАНЕВА НА АПЧИЊА ВО СОБРАНИЕ: Дали Катица Јанева има деловна способност да ја врши функцијата која што и е доверена?] Ова е еден срамен текст, надвор од сите норми и правила кој во никој случај не може да се нарече ...

Латас: Јанева не работи во канцеларија, има јавна функција и има обврска да даде отчет без однапред да и се дадат ...

Пулс24 - 22.09.2016

Ни оние кои стојат зад Катица Јанева не веруваат во неа, изјави долгогодишниот новинар и уредник Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова, на тема „Контроверзното интервју на Катица Јанева“.

Латас: Потценувачки е некому да му бидат дадени прашањата

Lider - 22.09.2016

Оние кои и ги дале прашањата за интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанеца ја потцениле и тоа значи дека таа нема свој став, искоментира уредникот Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова зборувајќи за првото интервју на ...

Латас: Не смее јавен функционер да зависи од партиски уредник

Lider - 22.09.2016

Ни оние кои стојат зад Катица Јанева не веруваат во неа, изјави долгогодишниот новинар и уредник Драган Павловиќ Латас во Отвореното студио на ТВ Нова, на тема „Констроверзното интервју на Катица Јанева“.

Пекевски: Не е зло тоа што Јанева не изгледа добро пред камера

Lider - 22.09.2016

Консултантот Синиша Пекевски кој во „Отвореното студио“ на ТВ Нова се соочи со Драган Павловиќ Латас смета дека не е зло тоа што специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не изгледа добро пред камера.

Сепак не стивнуваат реакциите по интервјуто на обвинителката Јанева

Канал5 - 21.09.2016

Поделени реакции по интервјуто на Специјалната обвинителка Катица Јанева на МРТ . Невообичаено, веднаш реагира советот за етика, кој застана во одбрана на обвинителката. Ги повикуваат медиумите да не го злоупотребуваат добиениот материјал и да ...

Македонија влегува во фаза на највалкани игри

Deutsche Welle - 21.09.2016

Третирањето на пржинските придобивки како „привремено окупирани територии“, местенките и диверзиите во МТВ, невестуваат почеток на многу валкан предизборен период, велат аналитичари Во пресрет на закажаните избори , состојбата во Македонија не се ...

Кој ги украде и злоупотреби снимките од интервјуто на Катица Јанева на МТВ?

24 Вести - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите откако во јавноста излезе интегрално сниманото интервју со обвинителката Катица Јанева од страна на националниот сервис. Експерти аналитичари професори и медиумски работници со различни ставови околу случувањата.

Катастрофално е само изнесувањето на немонтираниот материјал од МРТВ

Окно - 21.09.2016

Го изгледав немонтираното интервју на Катица и ама баш ништо не ми се виде катастрофално, освен катастрофата што некој го изнел немонтираниот материјал. Главното прашање е со каква цел ? Дилема ми е колку пари му платиле на тој што го извадил од ...

Катица Јанева срам за правната фела

Курир - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите на јавноста по фијаското на Катица Јанева во интервјуто на МТВ. Иако јавноста беше запознаена со тоа дека Јанева работи аматерски, интервјуто докажа дека обвинителката на која и е дадена една од најсериозните функции во ...

ДВАЈЦА ОБВИНИТЕЛИ, ДВЕ ИНТЕРВЈУА: Зврлевски спроти Јанева, ораторска разлика од светлосни години (ВИДЕО)

Телеграф - 21.09.2016

Доколку се тргне од ставот дека за еден јавен обвинител е неопходно да поседува и многу добри ораторски вештини, за да изгледа убедливо и со факти и со говор во судницата, тогаш повеќе од јасно е кој од двајцата јавни обвинители во земјава со право ...

Шилегов и Мисовски со шепкање и инструкции до Катица Јанева

Press24 - 21.09.2016

Очигледно, Петре Шилегов покрај функцијата портпарол на СДСМ, има добиено задача да биде и портпарол и помагач на Катица Јанева и СЈО. Откако Катица Јанева се појави на денешната седница на Комисијата за политички систем каде треба да се разгледува ...

Јанева како на караоке: Ги прекина Димовски и Ѓорчев и сама си додели збор (ВИДЕО)

Курир - 21.09.2016

Катица Јанева уште еднаш покажа апсолутно непознавање на процедурите и редот во Законодавниот дом, откако за време на Комисијата за политички систем сама си додели збор и го прекина во исказот претседателот на комисијата, пратеникот Влатко Ѓорчев.

Меѓу професорите нема дилема - Катица Јанева нема капацитет за работата што ја работи

Сител - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на Катица Јанева. Меѓу професорите нема дилема. Јанева нема капацитет за работата што ја работи. „Интервјуто беше скандалозно за секој и просечно интелигентен човек, но високо ...

Сител: Меѓу професорите нема дилема - Катица Јанева нема капацитет за работата што ја работи

Press24 - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на Катица Јанева, објавува Сител „Интервјуто беше скандалозно за секој и просечно интелигентен човек, но високо професионално стокмено од екипата на МТВ - секогаш кога Кејти зборува, одат ...

На Катица Јанева

Окно - 21.09.2016

Ситуацијата стана неиздржлива. Пискотници се слушаа од Скопје до Зелениково. Морав да го прекинам одморот во Орешани и да видам што рекла Катица Јанева на МТВ. Моите импресии, дарагие друзја, се сосема различни од оние што доминираат на ...

Анализа: Интервјуто на Катица Јанева за МРТ предизвика бура реакции

Алфа - 21.09.2016

Катица Јанева на тапет. Не стивнуваат реакциите откако вчера беше објавено интегралното интервју . Материјалот кој не одеше во етер на националниот сервис ја разбранува јавноста. Катица Јанева на тапет.

Како целосната снимка од интервјуто со Јанева протече во јавност?

Нова ТВ - 21.09.2016

По бурата реакции околу протекувањето на сиров материјал во јавноста од интервјуто на обвинителката Катица Јанева за јавниот сервис, раководството на МРТВ денеска нема одговор за тоа кој ја украде и ја злоупотреби снимката, која интегрално се најде ...

Грозданов: Јанева работи случаи на СДСМ

Курир - 21.09.2016

Катица Јанева работи случаи на СДСМ, истакна членот на ГРОМ, Виктор Грозданов во отвореното студио на ТВ Нова. Тој зборуваше за почетоците на т.н бомби на опозицијата. -На почетокот СДСМ ги започна бомбите со изјава дека масовно била прислушувана ...

БЕТМЕН ВЕЛИТ: Кој ќе нè посвои сега

Телеграф - 21.09.2016

Сфаќате ли колку е отидена работата? Дека на популарните водители не им се дозволува слобода да си ги отворат телефоните, темите и срцата, па да зборуваат со народот кој сака да ги гледа и слуша за она што сакаат да зборуваат? Туку мора да пазат ...

Моите симпатии сега се на страната на Јанева повеќе отколу што беа пред оваа парада на малограѓанштината

Репортер - 21.09.2016

Катица Јанева Ситуацијата стана неиздржлива. Пискотници се слушаа од Скопје до Зелениково. Морав да го прекинам одморот во Орешани и да видам што рекла Катица Јанева на МТВ. Моите импресии, дарагие друзја, се сосема различни од оние што доминираат ...

Македонија влегува во фаза на највалкани игри

Репортер - 21.09.2016

Третирањето на пржинските придобивки како „привремено окупирани територии“, местенките и диверзиите во МТВ, невестуваат почеток на многу валкан предизборен период, велат аналитичари за Дојче веле .

МТВ продуцира медиумски скандал во предизборие!

Репортер - 21.09.2016

Објавувањето на суровиот, немонтиран материјал од емисијата што МРТВ ја сними со јавната обвинителка Катица Јанева го доведува во прашање пржинскиот договор постигнат меѓу ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА во делот на медиумите! Именувањето на Санта ...

Контраспин: Колегиумот на МТВ1 има проблем со новата реалност

Репортер - 21.09.2016

Ако се анализира соопштението на Колегиумот на МТВ1, ќе се види дека не станува збор за непрофесионален однос на Аргирова или на Информативната програма, туку станува збор за несогласување со новата реалност – тоа што на Јавниот сервис се емитуваат ...

Кој ги украде и злоупотреби снимките од интервјуто на Катица Јанева на МТВ?

Репортер - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите откако во јавноста излезе интегрално сниманото интервју со обвинителката Катица Јанева од страна на националниот сервис, пренесува 24 Вести . Експерти аналитичари професори и медиумски работници со различни ставови околу ...

Грозданов: Јанева работи случаи на СДСМ

Press24 - 21.09.2016

Катица Јанева работи случаи на СДСМ, истакна членот на ГРОМ, Виктор Грозданов. Тој зборуваше за почетоците на т.н бомби на опозицијата. -На почетокот СДСМ ги започна бомбите со изјава дека масовно била прислушувана опозицијата, а не Мијалков и ...

„Дневник“: Кога МТВ ќе им намести интервју на прогонетите од Јанева?

Курир - 21.09.2016

Само некој ден откако беше објавен извештајот на Агенцијата за следење на медиумите, според кој јавниот сервис и уште три телевизии известувале неизбалансирано, односно во периодот од 2 до 11 септември во ударните вести СДСМ бил речиси двојно повеќе ...

„Дневник“: Кога МТВ ќе им намести интервју на прогонетите од Јанева?

Нетпрес - 21.09.2016

Само некој ден откако беше објавен извештајот на Агенцијата за следење на медиумите, според кој јавниот сервис и уште три телевизии известувале неизбалансирано, односно во периодот од 2 до 11 септември во ударните вести СДСМ бил речиси двојно повеќе ...

ВИДЕО: Шилегов и Мисовски со шепкање и инструкции до Катица Јанева

Курир - 21.09.2016

Очигледно, Петре Шилегов покрај функцијата портпарол на СДСМ, има добиено задача да биде и портпарол и помагач на Катица Јанева и СЈО. Откако Катица Јанева се појави на денешната седница на Комисијата за политички систем каде треба да се разгледува ...

ВИДЕО: Еве како изгледа ненарачано и нарачано интервју под контрола на СДСМ

Курир - 21.09.2016

Републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски пред скоро една година, поточно на 15 октомври лани му беше гостин на новинарот Чомовски во Топ Тема каде одговараше на десетици незгодни прашања и провокативни потпрашања.

Фото: И правната фела се срами од Јанева

Пулс24 - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите на јавноста по фијаското на Катица Јанева во интервјуто на МТВ. Иако јавноста беше запознаена со тоа дека Јанева работи аматерски, интервјуто докажа дека обвинителката на која и е дадена една од најсериозните функции во ...

Македонија влегува во фаза на највалкани игри

Бриф - 21.09.2016

Третирањето на пржинските придобивки како „привремено окупирани територии“, местенките и диверзиите во МТВ, невестуваат почеток на многу валкан предизборен период, велат аналитичари за Дојче веле.

Кога МТВ ќе им намести интервју на прогонетите од Јанева?

Република - 21.09.2016

Само некој ден откако беше објавен извештајот на Агенцијата за следење на медиумите, според кој јавниот сервис и уште три телевизии известувале неизбалансирано, односно во периодот од 2 до 11 септември во ударните вести СДСМ бил речиси двојно повеќе ...

Кој ги украде и злоупотреби снимките од интервјуто на Катица Јанева на МТВ?

Либертас - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите откако во јавноста излезе интегрално сниманото интервју со обвинителката Катица Јанева од страна на националниот сервис, пренесува 24 Вести . Експерти аналитичари професори и медиумски работници со различни ставови околу ...

Моите симпатии сега се на страната на Јанева повеќе отколу што беа пред оваа парада на малограѓанштината

Либертас - 21.09.2016

На Катица Јанева Ситуацијата стана неиздржлива. Пискотници се слушаа од Скопје до Зелениково. Морав да го прекинам одморот во Орешани и да видам што рекла Катица Јанева на МТВ. Моите импресии, дарагие друзја, се сосема различни од оние што ...

Видео: Вака изгледа ненарачано и нарачано интервју под контрола на СДСМ

Пулс24 - 21.09.2016

Републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски пред скоро една година, поточно на 15 октомври лани му беше гостин на новинарот Чомовски во Топ Тема каде одговараше на десетици незгодни прашања и провокативни потпрашања.

Што ѝ шепоти Мисовски на Катица? (ВИДЕО)

Република - 21.09.2016

На денешната седница на Комисијата за политички систем, на која се разгледува Извештајот за работата на СЈО, во присуство на специјалната обвинителка Катица Јанева, пратениците од опозицијата Петре Шилегов и Горан Мисовски, вогрч од можноста Катица ...

МТВ продуцира медиумски скандал во предизборие!

Либертас - 21.09.2016

Објавувањето на суровиот, немонтиран материјал од емисијата што МРТВ ја сними со јавната обвинителка Катица Јанева го доведува во прашање пржинскиот договор постигнат меѓу ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА во делот на медиумите! Именувањето на Санта ...

Контраспин: Колегиумот на МТВ1 има проблем со новата реалност

Либертас - 21.09.2016

Пишува: Теофил Блажевски По интервјуто на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, во централниот дневник на МРТ на 19.09.2016, вчера од медиумите јавноста беше запозната со две соопштенија – едно во етер и едно на сајтот.

Неподготвеноста за комуникација и нестручноста во постапувањето на Катица Јанева

Република - 21.09.2016

Сотир Костов Јавнообвинителската функција е сериозна, комплексна и одговорна работа. Истата, обвинителите треба да ја извршуваат законито, стручно, непристрасно и објективно. Притоа треба да ги почитуваат и заштитуваат слободите и правата на ...

Неизбалансираноста на МТВ продолжува

Пулс24 - 21.09.2016

Само некој ден откако беше објавен извештајот на Агенцијата за следење на медиумите, според кој јавниот сервис и уште три телевизии известувале неизбалансирано, односно во периодот од 2 до 11 септември во ударните вести СДСМ бил речиси двојно повеќе ...

МТВ продуцира медиумски скандал во предизборие!

Локално - 21.09.2016

Објавувањето на суровиот, немонтиран материјал од емисијата што МРТВ ја сними со јавната обвинителка Катица Јанева го доведува во прашање пржинскиот договор постигнат меѓу ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА во делот на медиумите! Именувањето на Санта ...

Шилегов и Мисовски со шепкање и инструкции до Јанева

Пулс24 - 21.09.2016

Очигледно, Петре Шилегов покрај функцијата портпарол на СДСМ, има добиено задача да биде и портпарол и помагач на Катица Јанева и СЈО. Откако Катица Јанева се појави на денешната седница на Комисијата за политички систем каде треба да се разгледува ...

На Катица под прозор да ѝ плукнеме: Јанева ја бранат Соросовите војници заканувајќи им се на медиумите

Република - 21.09.2016

Ужасно, срамно и понижувачки започна втората година од работата на СЈО. Иако освен врвен театар не видовме ништо врвно во работата на ова обвинителство, уште помалку врвен професионализам и бескомпромисна борба за правда, како што помпезно се ...

Контраспин: Колегиумот на МТВ1 има проблем со новата реалност

Локално - 21.09.2016

Ако се анализира соопштението на Колегиумот на МТВ1, ќе се види дека не станува збор за непрофесионален однос на Аргирова или на Информативната програма, туку станува збор за несогласување со новата реалност – тоа што на Јавниот сервис се емитуваат ...

Шилегов и Мисовски со шепкање и инструкции до Катица Јанева

Вечер Прес - 21.09.2016

Очигледно, Петре Шилегов покрај функцијата портпарол на СДСМ, има добиено задача да биде и портпарол и помагач на Катица Јанева и СЈО Откако Катица Јанева се појави на денешната седница на Комисијата за политички систем каде треба да се разгледува ...

Катица не носи веќе чипка, ама ораторството уште и е сериозен проблем

еМагазин - 21.09.2016

Интервјуто на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за МТВ стана топ тема. Без разлика дали го гледавте официјалното кое одеше на телевизијата или онаа верзија која излезе подоца „нелегално“, заклучокот е дека Јанева и по една година на оваа ...

Јанева работи случаи на СДСМ

Пулс24 - 21.09.2016

Катица Јанева работи случаи на СДСМ, истакна членот на ГРОМ, Виктор Грозданов во отвореното студио на ТВ Нова. Тој зборуваше за почетоците на т.н бомби на опозицијата. -На почетокот СДСМ ги започна бомбите со изјава дека масовно била прислушувана ...

Јанева ги прекина Димовски и Ѓорчев и сама си додели збор

Пулс24 - 21.09.2016

Катица Јанева уште еднаш покажа апсолутно непознавање на процедурите и редот во Законодавниот дом, откако за време на Комисијата за политички систем сама си додели збор и го прекина во исказот претседателот на комисијата, пратеникот Влатко Ѓорчев.

Јанева на апчиња? Јавноста загрижена за нејзината способност да ја врши функцијата

Пулс24 - 21.09.2016

После оваа снимка, се повеќе се наметнува прашањето колку Катица Јанева е пресметлива и способна да одговори на обврските за кои платена од граѓаните, објави Журнал . Очигледно е дека има проблеми со интелектуалниот капацитет, со вниманието кое и е ...

Македонија влегува во фаза на највалкани игри

Либертас - 21.09.2016

Третирањето на пржинските придобивки како „привремено окупирани територии“, местенките и диверзиите во МТВ, невестуваат почеток на многу валкан предизборен период, велат аналитичари за Дојче веле.

Кој ги украде и злоупотреби снимките од интервјуто на Јанева на МТВ?

Локално - 21.09.2016

Не стивнуваат реакциите откако во јавноста излезе интегрално сниманото интервју со обвинителката Катица Јанева од страна на националниот сервис, информира 24Вести. Експерти аналитичари професори и медиумски работници со различни ставови околу ...

Грозданов: Јанева работи случаи на СДСМ

Lider - 21.09.2016

„Катица Јанева работи случаи на СДСМ“, истакна новинарот и член на ГРОМ, Виктор Грозданов во отвореното студио на ТВ Нова. Тој зборуваше за почетоците на т.н бомби на опозицијата. „На почетокот СДСМ ги започна бомбите со изјава дека масовно била ...

Давидовиќ: Треба да одговорите на сите прашања доколку сте носител на јавна функција

Lider - 21.09.2016

„Не можам да коментирам што мислела Катица Јанева, таа сигурно знае, но факт е дека треба да се одговори на сите прашања доколку сте носител на било која јавна функција и особено ако истата предизвикува големо внимание и јавноста има големи ...

Грозданов: Јанева не објави од каде излегоа прислушкуваните разговори

Lider - 21.09.2016

Членот на централниот одбор на ГРОМ, Виктор Грозданов критичен за работата на Специјалната обвинителка Катица Јанева, во отвореното студио на ТВ Нова го изрази својот став дека таа води политика што не знае да ја испорача.

МРТ им се извини на гледачите за непрофесионализмот на партискиот уредник

Вест - 20.09.2016

По бројните и бурни реакции на јавноста по интервјуто на МРТ со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, Македонската телевизија на својот сајт објави пошироко објаснување за целиот случај.

„Елоквентноста“ на Јанева ќе се цени во судница

Deutsche Welle - 20.09.2016

Катица Јанева не е оратор. И не мора да биде. Ниту тоа се очекува од неа. Таа нема никакво искуство пред камери. Но, едно е јасно. Не калкулира и не глуми. Коментар на Катерина Блажевска „Договорени прашања - празни одговори, „квази -интервју“, ...

МТВ: И се извинуваме на Јанева, вработен во телевизијата го злоупотреби интервјуто

Фокус - 20.09.2016

Од јавниот сервис јавно се извинија што целото интервју без монтажа, на специјалната обвинителка Катица Јанева, протече во јавноста откако го објавија дел од провладините портали. Од МТВ велат дека некој од вработените го злоупотребил интервјуто и ...

Програмски колегиум на МТВ: Нарачаното интервју со Јанева беше емитувано без наше одобрение

Фокус - 20.09.2016

Од Колегиумот на Првиот програмски сервис на МРТ, излегоа со реакција по емитуваното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева. Од Колегиумот обвинуваат дека интервјуто било емитувано без нивна дозвола, а прстот го вперија кон новата ...

Kога МТВ ќе им намести интервју на прогонетите од Јанева?

Дневник - 20.09.2016

Само некој ден откако беше објавен извештајот на Агенцијата за следење на медиумите, според кој јавниот сервис и уште три телевизии известувале неизбалансирано, односно во периодот од 2 до 11 септември во ударните вести СДСМ бил речиси двојно повеќе ...

Што сакаше МТВ да скрие во интервјуто со Катица Јанева

Дневник - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се увери во непрофесионалноста на Аргирова, пренесува ...

Нонковиќ: Во „професионализираната“ МРТ предводена од „независната“ Аргирова, сериозно се намачиле да измонтираат едно ...

Курир - 20.09.2016

За елоквентноста, професионалноста и писменоста на т.н. Специјална обвинителка Катица Јанева, целата македонска јавност можеше да се увери уште кога беше поставена на позицијата, а кога при првичните изјави не можеше да состави една просто-проширена ...

K-15 ПРАВЕА ПОДОБРИ СКЕЧЕВИ: Објавен целиот разговор со Јанева, пред аматерската монтажа на МТВ (ВИДЕО)

Телеграф - 20.09.2016

Во новинарската фела се коментира дека потегот на уредувачкиот тим во информативната програма на МТВ, на чие чело е Санта Аргирова, предложена од СДСМ, е воедно и противуслуга на Јанева. Обидот да се измонтира интервјуто внесе дополнителни сомнежи ...

Дали може помизерно: Крт од МРТ ја дал неизмонтираната снимка од Катица Јанева на портал

А1 On - 20.09.2016

Порталот Република денеска како што објавуваат „екслузивно“ го набавиле неизмонтираниот материјал од интервјуто на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дадено за јавниот сервис. Со тоа, порталот наведува дека била видлива ...

Ванковска: Катица Јанева нема интелектуален и професионален капацитет

Press24 - 20.09.2016

Кате Блажевска високо ја ценам - како светулка во темнината на медиумскиот простор, но овој пат не се сложувам со неа. Прво, Катица Јанева е многу повеќе од (специјална) обвинителка - таа, сакале да признаеме или не, доби и симболичка улога во ...

Ќе има ли одговорност за новинарката која непрофесионално ги прикриваше гафовите на Катица Јанева?

Курир - 20.09.2016

Интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева предизвика бура од реакции во целокупната јавност. Откако целиот материјал од снименото интервју, без никакви монтажи и корекции беше објавен во медиумите, излезе на површина ...

ВАНКОВСКА РАСПАЛИ ПО ЈАНЕВА: Таа жена е интелектуално и професионално неспособна

Телеграф - 20.09.2016

Вистинските судски процеси бараат врвни оратори, тоа е поврзано со способноста да се презентираат доказите, да се увери судот во нивната основаност и поврзаност со наводите на обвинението, вели професорката Ванковска, која порачува специјалната ...

Реакција на мрт за интервјуто со обвинителката Катица Јанева

МРТ - 20.09.2016

Првиот програмски сервис на МТВ ѝ се извинува на јавноста, Специјалното јавно обвинителство и на обвинителката Катица Јанева, за ситуацијата во која снименото интервју за МТВ протече во јавноста.

Дали Катица Јанева седна на интервју со однапред договорени прашања?

Алфа - 20.09.2016

Порталот Република го објави интегралното интервју на специјалната обвинителка кое им го доставил загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика за настапот на Катица Јанева со преполовениот метеријал кои синојка се емиту ...

МИЗЕРИЈА: Крт од МРТ ја дал неизмонтираната снимка од Катица Јанева на портал

Репортер - 20.09.2016

Порталот Република денеска како што објавуваат „екслузивно“ го набавиле неизмонтираниот материјал од интервјуто на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дадено за јавниот сервис. Со тоа, порталот наведува дека била видлива ...

Двојните аршини на „професионалното“ новинарство на опозициските медиуми

Курир - 20.09.2016

Опозициските медиуми уште еднаш ги покажаа двојните аршини кои ги имат во известување. Па така, тоа што еднаш за нив било скандал, сега е мизерија. Ставајќи се во одбрана на специјалната обвинителка Катица Јанева по интервјуто дадено за МРТ со своја ...

Реакција на Колегиумот на Првиот програмски сервис на МРТ по емитуваното интервју на обвинителката Катица Јанева

МРТ - 20.09.2016

Иако одговорниот уредник, пред една недела беше известен дека постои желба да се направи интервју со г-ѓата Јанева, сепак уредничката Аргирова сосема недоследно и без одобрение на Колегиумот на Првиот програмски сервис, на своја рака го продуцираше ...

Колегиумот на МРТ се извинува за непрофесионалното интервју

Курир - 20.09.2016

Партискиот уредник со политички нарачаните интервјуа го руши угледот на националната телевизија и ги доведува во заблуда граѓаните. Во истата се нагласува дека доколку одговорниот уредник на МТВ1 или Колегиумот на Првиот програмски сервис беа ...

МТВ: И се извинуваме на Јанева, вработен во телевизијата го злоупотреби интервјуто

Репортер - 20.09.2016

Од јавниот сервис јавно се извинија што целото интервју без монтажа, на специјалната обвинителка Катица Јанева, протече во јавноста откако го објавија дел од провладините портали. Од МТВ велат дека некој од вработените го злоупотребил интервјуто и ...

Реакции и обвинувања меѓу одговорните во МРТ за интервјуто на Јанева

Нова ТВ - 20.09.2016

По интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева објавено од страна на Јавниот сервис, а по кое следуваа реакции за објавениот дел кој протекол од телевизијата, немонтираниот, Првиот програмски сервис на МТВ ѝ се извини на јавноста, ...

Реакција на МРТВ по интервјуто на Јанева

Press24 - 20.09.2016

МРТ со реакција откако протече во јавност немонтираното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева. Реакцијата ви ја пренесуваме во целост. Првиот програмски сервис на МТВ ѝ се извинува на јавноста, Специјалното јавно обвинителство и на ...

МТВ и се извини на Јанева за протеченото немонтирано интервју

Стандард - 20.09.2016

„Првиот програмски сервис на МТВ ѝ се извинува на јавноста, Специјалното јавно обвинителство и на обвинителката Катица Јанева, за ситуацијата во која снименото интервју за МТВ протече во јавноста .

МТВ: И се извинуваме на Јанева, вработен во телевизијата го злоупотреби интервјуто

А1 On - 20.09.2016

Од јавниот сервис јавно се извинија што целото интервју без монтажа, на специјалната обвинителка Катица Јанева, протече во јавноста откако го објавија дел од провладините портали. Од МТВ велат дека некој од вработените го злоупотребил интервјуто и ...

МРТ се извини за протекување на немонтираното интервју со Катица Јанева

+инфо - 20.09.2016

Инаку порталот Република денеска „екслузивно“, како што самите пишуваат, го набавиле неизмонтираниот материјал од интервјуто на Јанева за МТВ. МРТ реагираше по протекувањето во јавност на снимка од интервјуто со специјалната јавна обвинителка Катица ...

Заев со сечени и монтирани разговори оцрнуваше луѓе, а Аргирова со сечено и монтирано интервју сака да ја оправи Катица ...

Курир - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите во јавноста по скандалозното и срамно интервју на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вчерашниот Дневник на МРТ. Новинарите и медиумските работници го делат ставот дека Јанева едноставно нема капацитет за ...

Чилиманов: Ако беше неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори, тогаш легитимно е да се објави ...

Нетпрес - 20.09.2016

Новинарот Цветин Чилиманов преку социјалната мрежа Фејсбук им се обрати на како што вели колегите кои се обидуваат да ја бранат Катица Јанева. Според него ако било неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори на колеги новинари со ...

Колегиумот на МРТ се извинува на гледачите за непрофесионалното интервју со Катица Јанева

Press24 - 20.09.2016

Партискиот уредник со политички нарачаните интервјуа го руши угледот на националната телевизија и ги доведува во заблуда граѓаните. Ви ја пренесуваме целосната реакција на Програмскиот колегиум на МРТ Иако одговорниот уредник, пред една недела беше ...

РЕАКЦИЈА НА КОЛЕГИУМОТ НА МРТ: Се извинуваме за непрофесионалното интервју со Катица Јанева

Телеграф - 20.09.2016

Доколку, одговорниот уредник на МТВ1 или Колегиумот на Првиот програмски сервис беа директно инволвирани во реализацијата на интервјуто, за истото да изгледаше по сите стандарди и нормативи на професионално работење, сега немаше да дојдеме до ...

Резил пред камери: Јанева не знаела за кои кривични дела е обвинението за „Пуч“

Нетпрес - 20.09.2016

Катица Јанева воопшто не знаела за кои кривични дела било обвинението во предметот „Пуч“, кое завчера требаше да го застапува пред Судот, објави порталот „Прес 24“. Откако пукнал резилот пред камерите, партискиот главен и одговорен уредник на ...

Колегиумот на МРТ се извинува за недоследностите во интервјуто со Јанева

Нетпрес - 20.09.2016

Партискиот уредник со политички нарачаните интервјуа го руши угледот на националната телевизија и ги доведува во заблуда граѓаните. Иако одговорниот уредник, пред една недела беше известен дека постои желба да се направи интервју со г-ѓата Јанева, ...

Ванковска: За општо добро, нека не ја пуштаат Катица пред камери!

Нетпрес - 20.09.2016

Професорката Билјана Ванковска преку социјалните мрежи го искажа своето мислење по интервјуто на специјалната обвинителка Катица Јанева за МРТ. Ванковска интервјуто го оценува како скандалозно и смета дека Катица е доказ и за (не)квалитетот на ...

„Елоквентноста“ на Јанева ќе се цени во судница

Репортер - 20.09.2016

Катица Јанева не е оратор. И не мора да биде. Ниту тоа се очекува од неа. Таа нема никакво искуство пред камери. Но, едно е јасно. Не калкулира и не глуми. „Договорени прашања – празни одговори, „квази -интервју“, „скандалозно интервју во дневникот ...

ВИДЕО: Што сокри МТВ - погледнете го интервјуто на Јанева пред да биде измонтирано

Press24 - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република , за да може јавноста вистински да се информира за способноста на првиот човек на СЈО ...

„Република“ објави ексклузивна снимка од целото интервју на МРТ: Уредникот поставен од СДСМ се обиде да ја прикрие ...

Курир - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се увери во непрофесионалноста на Аргирова, ексклузивно ...

МТВ сокри од јавноста: Катица Јанева не знаела за кои кривични дела е обвинението за Пуч

Курир - 20.09.2016

Катица Јанева воопшто не знаела за кои кривични дела било обвинението во предметот Пуч, кое завчера требаше да го застапува пред Судот, дознава Press24. Откако пукнал резилот пред камерите, партискиот главен и одговорен уредник на Македонската Радио ...

Ексклузивно: Што сакаше МТВ да скрие во интервјуто со Катица Јанева

Нетпрес - 20.09.2016

Целиот материјал од снименото интервју, без никакви монтажи и корекции, до нашата редакција го достави анонимен извор со цел да се прикаже во вистинско светло непрофесионализмот на МТВ и нејзиниот главен уредник на информативната редакција.

„Република“ објави ексклузивна снимка од целото интервју на Катица Јанева за МТВ

Сител - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се увери во непрофесионалноста на Аргирова, ексклузивно ...

ДОГОВОРЕНИ ПРАШАЊА, ПРАЗНИ ОДГОВОРИ: Јанева се појави на МТВ во квази-интервју (ВИДЕО)

Телеграф - 20.09.2016

Катица Јанева, првиот човек на Специјалното јавно обвинителство, иако беше очигледно дека однапред ги добила прашањата, кои сами по себе не беа воопшто новинарско-провокативни, одговорите ги имаше спремено однапред и за цело време ги држеше пред ...

Нонковиќ: Во „професионализираната“ МРТ предводена од „независната“ Аргирова, сериозно се намачиле да измонтираат едно ...

Press24 - 20.09.2016

За елоквентноста, професионалноста и писменоста на т.н. Специјална обвинителка Катица Јанева, целата македонска јавност можеше да се увери уште кога беше поставена на позицијата, а кога при првичните изјави не можеше да состави една просто-проширена ...

МТВ сокри од јавноста: Катица Јанева не знаела за кои кривични дела е обвинението за Пуч

Press24 - 20.09.2016

Катица Јанева воопшто не знаела за кои кривични дела било обвинението во предметот Пуч, кое завчера требаше да го застапува пред Судот, дознава Press24. Откако пукнал резилот пред камерите, п артискиот главен и одговорен уредник на Македонската ...

ВИДЕО: Како Катица Јанева се подготвува за судењето за Пуч

Press24 - 20.09.2016

Знае ли Катица Јанева за кои дела ги гони обвинетите во случајот Пуч. Ако се суди по видеото од нејзиното вчерашно интервју на МТВ кое денеска го објави Република, тешко. Јанева воопшто не знае за кои кривични дела ги гони Заев, Верушевски и ...

Контраспин: Бламираат фактите што ги открива СЈО, а не настапите на Катица Јанева

Либертас - 20.09.2016

Пишува: Теофил Блажевски Неколку интернет медиуми, кои се оценети во дел од стручната јавност како провладини, веднаш по вчерашното интервју на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева , на Македонската телевизија во централните вести, излегоа ...

Пуч во МТВ: Колегиумот ја обвини Аргирова за непрофесионалност со Јанева

Фактор - 20.09.2016

Програмскиот колегиум на МТВ излезе со соопштение во кое оди контра главната и неодамна поставена уредничка Санта Аргирова која ја посочи за главен виновник за „фијаското“ со интервјуто со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Нонковиќ: „Професионализираната“ МРТ предводена од „независната“ Агирова сериозно се помачи да го измонтира фијаското ...

Пулс24 - 20.09.2016

За елоквентноста, професионалноста и писменоста на т.н. Специјална обвинителка Катица Јанева, целата македонска јавност можеше да се увери уште кога беше поставена на позицијата, а кога при првичните изјави не можеше да состави една просто-проширена ...

Што сакаше да сокрие МТВ во интервјуто со Катица Јанева

Пулс24 - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се увери во непрофесионалноста на Аргирова Целиот ...

Чилиманов: Ако илегално набавените телефонски разговори мораше да се објават, тогаш мора да се објави и снимката на ...

Пулс24 - 20.09.2016

Новинарот Цветин Чилиманов преку социјалната мрежа Фејсбук им се обрати на како што вели колегите кои се обидуваат да ја бранат Катица Јанева. Според него ако било неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори на колеги новинари со ...

(ВИДЕО) Целото интервју на Катица Јанева за МТВ

еМагазин - 20.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во своето прво интервју за МТВ вели оти верува дека судот ќе отвори случај за нивните обвиненија, бидејќи имаат доволно докази за предметите. Освен прислушкуваните материјали, Јанева вели дека СЈО има и ...

„Елоквентноста“ на Јанева ќе се цени во судница

Либертас - 20.09.2016

Катица Јанева не е оратор. И не мора да биде. Ниту тоа се очекува од неа. Таа нема никакво искуство пред камери. Но, едно е јасно. Не калкулира и не глуми. „Договорени прашања – празни одговори, „квази -интервју“, „скандалозно интервју во дневникот ...

Ниту МТВ на чело со Аргирова не успеа да ѝ го сокрие срамот на Катица Јанева (ВИДЕО)

Република - 20.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, вчерашното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.

Ако беше неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори, тогаш легитимно е да се објави снимката на ...

Република - 20.09.2016

Новинарот Цветин Чилиманов преку социјалната мрежа Фејсбук им се обрати на како што вели колегите кои се обидуваат да ја бранат Катица Јанева. Според него ако било неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори на колеги новинари со ...

Ексклузивно: Што сакаше МТВ да скрие во интервјуто со Катица Јанева

Република - 20.09.2016

Целиот материјал од снименото интервју, без никакви монтажи и корекции до нашата редакција го достави анонимен извор со цел да се прикаже во вистинско светло непрофесионализмот на МТВ и нејзиниот главен уредник на информативната редакција.

Да се каже дека само интервјуто со Катица се снимало вака е перверзна невистина

Либертас - 20.09.2016

Го изгледав немонтираното интервју на Катица и ама баш ништо не ми се виде катастрофално, освен катастрофата што некој го изнел немонтираниот материјал. Главното прашање е со каква цел ? Дилема ми е колку пари му платиле на тој што го извадил од ...

Заев со сечени и монтирани разговори оцрнуваше луѓе, а Аргирова со сечено и монтирано интерју сака да ја оправи Катица ...

Пулс24 - 20.09.2016

Новинарот Цветин Чилиманов преку социјалната мрежа Фејсбук им се обрати на како што вели колегите кои се обидуваат да ја бранат Катица Јанева. Според него ако било неопходно да се објават илегално набавени телефонски разговори на колеги новинари со ...

Колегиумот на МРТ се извини за непрофесионалното интервју

Пулс24 - 20.09.2016

Партискиот уредник со политички нарачаните интервјуа го руши угледот на националната телевизија и ги доведува во заблуда граѓаните. Иако одговорниот уредник, пред една недела беше известен дека постои желба да се направи интервју со г-ѓата Јанева, ...

„Република“ објави ексклузивна снимка од целото интервју на Катица Јанева – јавноста во шок

МК News - 20.09.2016

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се увери во непрофесионалноста на Аргирова, ексклузивно ...

Јавноста се прашува дали ќе има одговорност за новинарката која ги прикриваше гафовите на Јанева

Пулс24 - 20.09.2016

Интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева предизвика бура од реакции во целокупната јавност. Откако целиот материјал од снименото интервју, без никакви монтажи и корекции беше објавен во медиумите, излезе на површина ...

Лавина од коментари: Погледнете го целосното немонтирано видео од интервјуто со Катица Јанева

Точка - 20.09.2016

Порталот "Република" го објави целосното интервју со Катица Јанева на МТВ, кое предизвика поделени реакции од јавноста. Некои медиуми ги нападнаа специјалната јавна обвинителка Јанева и уредничката на МТВ, Санта Аргирова, за наводна непрофесионалост.

Ванковска: Сјовистите бараат оправдување, а вистинските судски процеси бараат врвни оратори

Република - 20.09.2016

Универзитетската професорка Биљана Ванковска на својот Фејсбук профил пишува дека Катица Јанева е многу повеќе од (специјална) обвинителка, а кога веќе е симбол на некаква си револуција и кога преку медиумите и преку јавната дебата се поврзува со ...

Пандов:Арам да и се парите на Катица Јанева што ги зема од нас!

Република - 20.09.2016

-Брука, на човек да му е срам да гледа. Арам да и се парите што ги зема од нас. Вака аналитичарот Александар Пандов реагира на прашање околу интервјуто со Првата Специјална Обвинителка на Јавниот сервис.

МРТ со извинување и осуда за протекувањето на снимката од интервјуто со Јанева

Либертас - 20.09.2016

МРТ реагираше по протекувањето во јавност на снимка од интервјуто со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Реакцијата ви ја пренесуваме во целост: Првиот програмски сервис на МТВ ѝ се извинува на јавноста, Специјалното јавно обвинителство и ...

Ратајковски со контра реакција и напад кон Аргирова за интервјуто на Јанева

Либертас - 20.09.2016

Откако попладнево со реакција за протеченото немонтирано интервју на обвинтелката Катица Јанева се јави Првиот програмски сервис на МТВ, вечерва со контра-реакција се јави Колегиумот на Првиот програмски сервис на МРТ.

(DW) „Елоквентноста“ на Јанева ќе се цени во судница

Локално - 20.09.2016

Катица Јанева не е оратор. И не мора да биде. Ниту тоа се очекува од неа. Таа нема никакво искуство пред камери. Но, едно е јасно. Не калкулира и не глуми- пишува DW. „Договорени прашања – празни одговори, „квази -интервју“, „скандалозно интервју во ...

Аргирова го сними интервјуто инкогнито, без да ги следи професионалните принципи, затоа Информативната програма треба ...

Република - 20.09.2016

Колегиумот на Првиот програмски сервис на МРТ излезе со реакција по емитуваното интервју на обвинителката Катица Јанева. Реакцијата ја пренесуваме во целост. Случувањата и настаните поврзани со интервјуто на специјалната јавна обвинителка во ...

РЕПУБЛИКА: Ексклузивно: Што сакаше МТВ да скрие во интервјуто со Шефицата на СЈО?!

Вечер Прес - 20.09.2016

Интервјуто онака како што е презентирано, всушност, е класично засрамување на Јанева и на СЈО пред севкупната јавност, особено со зафатите на Аргирова најголемиот дел од интервјуто гостинот отпосле да биде „покриен" со инсерти, во функција на ...

Ратајковски со контра реакција и напад кон Аргирова за интервјуто на Јанева

Локално - 20.09.2016

Откако попладнево со реакција за протеченото немонтирано интервју на обвинтелката Катица Јанева се јави Првиот програмски сервис на МТВ, вечерва со контра-реакција се јави Колегиумот на Првиот програмски сервис на МРТ.

Лошата и добрата вест за видеото на Јанева и МТВ

Локално - 20.09.2016

Го изгледав немонтираното интервју на Катица и ама баш ништо не ми се виде катастрофално, освен катастрофата што некој го изнел немонтираниот материјал. Главното прашање е со каква цел ? Дилема ми е колку пари му платиле на тој што го извадил од ...

ДВ: „Елоквентноста“ на Јанева ќе се цени во судница

Бриф - 20.09.2016

„Договорени прашања – празни одговори, „квази -интервју“, „скандалозно интервју во дневникот на јавниот сервис“, „Јанева станува уште една црна дамка и вистински удар врз професионалните стандарди“… Ова се само дел од обвинувањата од провладини ...

Катица Јанева не знаела за кои кривични дела е обвинението за Пуч

Пулс24 - 20.09.2016

Катица Јанева воопшто не знаела за кои кривични дела било обвинението во предметот Пуч, кое завчера требаше да го застапува пред Судот, дознава Press24. Откако пукнал резилот пред камерите, партискиот главен и одговорен уредник на Македонската Радио ...

МРТ со извинување и осуда за протекувањето на снимката од интервјуто со Јанева

Локално - 20.09.2016

МРТ реагираше по протекувањето во јавност на снимка од интервјуто со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Реакцијата Ви ја пренесуваме во целост: Првиот програмски сервис на МТВ и се извинува на јавноста, Специјалното јавно обвинителство и ...

Опозициските медиуми со двојни аршини

Пулс24 - 20.09.2016

Опозициските медиуми уште еднаш ги покажаа двојните аршини кои ги имат во известување. Па така, тоа што еднаш за нив било скандал, сега е мизерија. Ставајќи се во одбрана на специјалната обвинителка Катица Јанева по интервјуто дадено за МРТ со своја ...

Колегиумот на МРТ се извинува за непрофесионалното интервју

Lider - 20.09.2016

Партискиот уредник со политички нарачаните интервјуа го руши угледот на националната телевизија и ги доведува во заблуда граѓаните. Иако одговорниот уредник, пред една недела беше известен дека постои желба да се направи интервју со г-ѓата Јанева, ...

Интервју на Катица Јанева вечерва на МРТВ

Фокус - 19.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јаневаќе има интервју вo Дневникoт нa МРТВ вo 19:30 чaсoт, информираат од СЈО на нивната Фејсбук страна. Инаку, уредник на информативната програма на МРТВ во предизборието, согласно договорот помеѓу политичките ...

ГРОМ: Јанева да се определи дали е на страна на законот или на криминалот

Канал5 - 19.09.2016

Граѓанската опција за Македонија денеска ја обвини специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за нестручно и тенденциозно работење. Според ГРОМ доказ за тоа е нејзиниот извештај за сработеното..

Катица Јанева во Дневникoт нa МТВ вo 19.30 чaсoт

+инфо - 19.09.2016

Уредник на информативната програма на МРТВ, согласно договорот помеѓу политичките партии, во периодот до изборите е Санта Аргирова. ецијалното јавно обвинителство преку Фејсбук страницата најави дека шефицата на ова обвинтелство, Катица Јанева ќе ...

Партискиот уредник на МТВ го избламира јавниот сервис- Јанева целосно се изрезили

Сител - 19.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, денешното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.

ВИДЕО: Партискиот уредник на МТВ го избламира јавниот сервис- Јанева целосно се изрезили

Press24 - 19.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, денешното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.

Реакции: Каков резил за Катица Јанева и МТВ - кој чита нарачани прашања?

Press24 - 19.09.2016

Реакции на социјалните мрежи по скандалозното интервју на Катица Јанева. Пратеникот Илија Димовски вели дека од ова, нема подолу за новинарството во Македонија. Новинарот и член на ад хок телото за медиуми Цветин Чилиманов зачуден од праксата да се ...

Јанева се избламира во интервјуто за МРТВ

Нетпрес - 19.09.2016

Интервјуто на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева емитувано вечерва во централниот дневник на МРТВ предизвика лавина реакции на социјалните мрежи. Вниманието на јавноста го привлече фактот што Јанева одговарајќи на прашањата читаше од ...

Катица Јанева во Дневникoт нa МРТВ вo 19:30 чaсoт

Репортер - 19.09.2016

Специјалното јавно обвинителство преку Фејсбук страницата најави дека шефицата на ова обвинтелство, Катица Јанева ќе има интервју вo Дневникoт нa МРТВ вo 19:30 чaсoт. Инаку, уредник на информативната програма на МРТВ, согласно договорот помеѓу ...

Партискиот уредник на МТВ го избламира јавниот сервис- Јанева целосно се изрезили

Курир - 19.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, денешното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.

Јанева за МТВ: Потребен е нов Закон за заштита на сведоци

МРТ - 19.09.2016

Катица Јанева апелира до пратениците да ги изгласаат измените во Законот за заштита на сведоци. Во интервју за Македонската телевизија таа зборува за една година СЈО... Вториот 6-месечен извештај на Специјалното јавно обвинителство, Собранието ќе го ...

Катица Јанева во Дневникoт нa МТВ вo 19.30 чaсoт

Бриф - 19.09.2016

Специјалното јавно обвинителство преку Фејсбук страницата најави дека шефицата на ова обвинтелство, Катица Јанева ќе има интервју вo Дневникoт нa МТВ вo 19.30 чaсoт. Уредник на информативната програма на МРТВ, согласно договорот помеѓу политичките ...

Известување или медиумско судење?

СПФМ - 19.09.2016

Коментаторскиот и тендециозен наслов, практично го најавува написот кој е во ист стил. Едностраноста се забележува во изоставените изјави од денот на настанот. Политичката пристрасност е јасна од коментарите, а забележливи се и обидите за лична ...

Катица Јанева вечерва во вестите на МТВ 1 во 19:30 часот

Локално - 19.09.2016

Специјaлнaтa јaвнa oбвинителкa Катица Јанева вечерва ќе има интервју во МТВ 1. Нејзината појава на фрекфенциите на јабниот радио0дифузен сервис доаѓа откако уредувачкото кормило го презеде новинарката Санта Аргирова.

Катица Јанева: Пуч мора да продолжи, Кривичен да биде независен

Фактор - 19.09.2016

Специјалната јавна обвинителка во интервју за МТВ посочи дека досега се преслушани само 12% од „бомбите“ и според нив се започнати предистражни или истражни постапки. Прашана дали има фаворизирање кон опозицијата бидејќи сите предмети се насочени ...

Јанева целосно се изрезили

Пулс24 - 19.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, денешното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.

Катица Јанева во Дневникoт нa МРТВ вo 19:30 чaсoт

Либертас - 19.09.2016

Специјалното јавно обвинителство преку Фејсбук страницата најави дека шефицата на ова обвинтелство, Катица Јанева ќе има интервју вo Дневникoт нa МРТВ вo 19:30 чaсoт. Инаку, уредник на информативната програма на МРТВ, согласно договорот помеѓу ...

Партискиот уредник на МТВ го избламира јавниот сервис- Јанева целосно се изрезили

Lider - 19.09.2016

Иако СДСМ ветуваше професионализација на МРТВ со инсталирањето на својот партиски уредник, денешното интервју со Катица Јанева беше вистински пример за тоа како изгледа новинарството замислено од опозицијата.