TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево, попладне дожд и грмежи

24 Вести - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Утре променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

Канал5 - 17.06.2018

Времето утре променливо облачно на повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 7. Минималната температура од 11 до 18 а дневната највисока температура на воздухот ...

Сончево, попладне дожд и грмежи

Стандард - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Сончево, попладне дожд и грмежи

Слободен Печат - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Попладне нестабилно време со локален дожд и грмежи

Сител - 17.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната ...

Детална временска прогноза за следната недела: Утре пороен дожд и грмежи, особено внимавајте што не очекува од среда

Курир - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Сончево со дожд и грмежи попладне

+инфо - 17.06.2018

Во Скопје слично време, претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната до 29 степени.

Вчера не одмина, денеска циклонот ќе ја покаже силата - подгответе се

Press24 - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Циклонот Силвија ќе „удри" попладнево - не излегувајте од дома

Press24 - 17.06.2018

Во текот на попладнево и вечерва времето во државава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер особено во планинските региони но и во оние населени места кој се во близина на планините и тоа ...

Силно невреме во Битола - се споија небо и земја

Press24 - 17.06.2018

Попладнево и Битолкиот регион беше погоден од циклонот Силвија, стои во временската на Славчо Поповски. Циклонот услови интензивни поројни врнежи од дожд, електрични празнења и засилен ветер.

Претпладне сончево, попладне локален дожд и грмежи

МКД - 17.06.2018

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне се очекува нестабилно време со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурите ќе се движат од 20 до 33 степени, а УВ-индексот ќе биде 7.

Препладне сончево, попладне нестабилно

Макфакс - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони, соопшти УХМР. Ќе дува повремено засилен северен ветер.

Временска прогноза - Сончево, попладне дожд и грмежи

Р.С.Европа - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 18 до 32 степени. УВ-индексот ќе изнесува седум.

УХМР најавува страшно невреме, пороен дожд и грмежи

Сител - 17.06.2018

Времето денес во Македонија претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно засилен ветер, претежно во западните и крајните источни планински региони.

Силвија се засилува: најнови детали – погледнете што ќе донесе

Скопје24 - 17.06.2018

Во текот на попладнево и вечерва времето во државава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер особено во планинските региони но и во оние населени места кој се во близина на планините и тоа ...

Циклонот СИЛВИЈА Попладнево ја поплави Струмица (видео)

Скопје24 - 17.06.2018

Попладнево циклонот СИЛВИЈА ја поплави Струмица. Градот го зафати силно невреме со интензивни поројни врнежи од дожд, засилен ветер и електрични празнења. За кратко време улиците низ градот буквално беа потопени а тоа можете да го погледнете на ...

(Видео) Силни грмежи и дожд во Скопје

Независен - 17.06.2018

Попладнево го зафатија Скопје силен дожд и грмотевици. Улиците веќе се под вода, но засега нема пријави за штети. Невремето е комбинирано со ветер, град и дожд. Погледнете го видеото: ...

Силвија во битола Попладнево ги спои небото и земјата (видео)

Скопје24 - 17.06.2018

Попладнево и Битолкиот регион беше погоден од циклонот Силвија. Циклонот услови интензивни поројни врнежи од дожд, електрични празнења и засилен ветер. Големото невреме буквално ги спои небото и земјата а тоа можете да го погледнете на видеото.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

А1 On - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Попладне дожд и грмежи, со засилен северен ветер

еМагазин - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно

Тера - 17.06.2018

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринските од 10 до 18, а дневните од 23 до 32 степени.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

CivilMedia - 17.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. УВ зрачењето ќе биде со индекс 7.

Продолжуваат високите температури и локалната нестабилност

Кумановски м. - 17.06.2018

loading... Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне нестабилно

Бриф - 17.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната ...

Силното невреме почна да беснее низ Македонија – Еве кога ќе биде најкритично

Sky - 17.06.2018

Утре на повеќе места ќе дува засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд и грмежи , особено во западните и југоисточните делови.Во вторник се очекуваат повремени ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Либертас - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони, соопшти УХМР. Ќе дува повремено засилен северен ветер.

Времето со нов пресврт – наутро ќе пука сонце, а попладне невреме

Sky - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони, соопшти УХМР. Ќе дува повремено засилен северен ветер.

Сончево, попладне дожд и грмежи

Н.Македонија - 17.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 18 до 32 ...

Утре не очекува променливо време

Канал5 - 16.06.2018

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи особено во планинските региони. Ќе дува повремено засилен северен ветер. УВ=7 Т-мин. од 10 до 18 а т-макс. 23 до 32 степени.

Променливо облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

МКД - 16.06.2018

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Попладне се очекува да биде нестабилно со локален дожд, грмежи и појава на град. Според Управата за хидрометеоролошки работи температурите ќе се движат од 20 до 31 ...

Временска прогноза: Услови за локална појава на невреме со засилен ветер и со појава на град

Факултети - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд и грмежи и со засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Моќен циклон силвија: врнежи, пад на температурите, грмежи И услови ЗА Локално НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 16.06.2018

Во текот на денешниот ден во текот на претпладнево во државава времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд а ќе има услови и за локални грмежи. Од пладневните часови па натаму на повеќе места ќе биде нестабилно со врнежи од дожд ...

Попладне нестабилно, со локален дожд, грмежи и услови за град

А1 On - 16.06.2018

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и со услови за појава на град. Повеќе воден талог ќе наврне на југот и на истокот од земјата.

Нов налет на СИЛВИЈА: од исток и од југоисток над нашата држава патува нова нестабилност! внимание!

Скопје24 - 16.06.2018

Во овие попладневни часови во источните и североисточните предели на државава има нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Оваа нестабилност понатаму ќе се движи кон западните предели што значи попладнево и ...

СИЛВИЈА не не напушта: по денешниот налет следува нов

Скопје24 - 16.06.2018

Нестабилното време со чести врнежи и грмежи како и локална појава на град ќе продолжи и понатаму. Во текот на утрешниот ден иако во текот на претпладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност сепак од пладневните часови па ...

Пред нас е тежок ден: УХМР со предупредување

Press24 - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд и грмежи и со засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Променливо облачно време со попладневен дожд и грмежи

Р.С.Европа - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Циклонот Силвија ќе ја покаже силата: Попладнево бидете внимателни

Press24 - 16.06.2018

Во текот на денешниот ден во текот на претпладнево во државава времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд а ќе има услови и за локални грмежи, стои во временската на метеорологот Славчо Поповски.

УХМР со вонредно предупредување

Press24 - 16.06.2018

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и со услови за појава на град. Повеќе воден талог ќе наврне на југот и на истокот од земјата.

Попладне нестабилно време, со локален пороен дожд, грмежи и град

Сител - 16.06.2018

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и со услови за појава на град. Повеќе воден талог ќе наврне на југот и на истокот од земјата.

УХМР со вонредна временска прогноза за викендов- од понеделник пресврт во времето, особено подгответе се за среда и ...

Курир - 16.06.2018

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и со услови за појава на град. Повеќе воден талог ќе наврне на југот и на истокот од земјата.

Нов налет на циклонот Силвија - се ближи кон нас, не чека целосен пресврт со времето

Press24 - 16.06.2018

Во овие попладневни часови во источните и североисточните предели на државава има нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Оваа нестабилност понатаму ќе се движи кон западните предели што значи попладнево и ...

И денеска се очекува невреме проследно со град

Сител - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд и грмежи и со засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

И денеска попладне дожд и грмежи

+инфо - 16.06.2018

Во Скопје ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд и со грмежи, а не е исклучена и појава на ситен град. Температурата ќе достигне до 26 степени. Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, ...

УХМР со вонредна временска прогноза за викендов- од понеделник пресврт во времето, особено подгответе се за среда и ...

Пулс24 - 16.06.2018

Времето денес претпладне променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови. Попладне ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и со услови за појава на град. Повеќе воден талог ќе наврне на југот и на истокот од земјата.

И денеска променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Либертас - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

УХМР со вонредна прогноза – од понеделник пресврт во времето, особено среда и четврток

МК News - 16.06.2018

Утре услови за нестабилност ќе има претежно во планинските региони и на север во Скопско. Во понеделник ќе дува засилен ветер и повеќе нестабилно ќе е кон западот, со пороен дожд, грмежи и северен ветер.

Променливо облачно со дожд и грмежи

Пулс24 - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Облачно време, повторно со услови за невреме

еМагазин - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер.Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со засилен ...

Променливо облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Вечер Прес - 16.06.2018

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Попладне се очекува да биде нестабилно со локален дожд, грмежи и појава на град. Според Управата за хидрометеоролошки работи температурите ќе се движат од 20 до 31 ...

Лоши најави за денешната временска прогноза

Фактор - 16.06.2018

Променливо облачно време ни носи денешниот ден. Прогнозите на метеоролозите се дека и ова саботно попладне ќе донесе нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер а на локално ниво е можна и појава на град.

Лоши најави за денешната временска прогноза

Скопје инфо - 16.06.2018

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Попладне се очекува да биде нестабилно со локален дожд, грмежи и појава на град. Според Управата за хидрометеоролошки работи температурите ќе се движат од 20 до 31 ...

Уште неколку дена нестабилно, а еве од кога ни се враќа сончевото време

Sky - 16.06.2018

Утре услови за нестабилност ќе има претежно во планинските региони. Во понеделник ќе дува засилен ветер и повеќе нестабилно ќе е кон западот, со пороен дожд, грмежи и северен ветер. Во вторник се очекуваат повторно поројни врнежи, но условите за ...

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди, попладне нестабилно облачно со локален дожд и грмежи

CivilMedia - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд и грмежи и со засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

1tv - 16.06.2018

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Сончево и топло време, за викендот врнежи

ТВ21 - 15.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Канал5 - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

24 Вести - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

Канал5 - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

24 Вести - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Стандард - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Облачно со врнежи од дожд и грмежи

МКД - 15.06.2018

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Според Управата за хидрометеоролошки работи, на места се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Стандард - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Вонредно: СИЛВИЈА станува се помоќен – очекувајте ИНТЕНЗИВНИ врнежи, грмежи И услови ЗА ново невреме!

Скопје24 - 15.06.2018

Под влијание на МОЌНИОТ ЦИКЛОН СИЛВИЈА територијата на нашата држава ќе остане и во текот на следните денови што значи стабилизирање на времето нема. Денес (петок) истиот ќе стане помоќен па така во текот на претпладнево времето во државава ќе биде ...

Циклонот СИЛВИЈА во Битолско 100% ги уништи земјоделските култури – детали

Скопје24 - 15.06.2018

Во текот на вчерашниот ден Битолскиот регион беше зафатен од силно невреме кое беше во склоп со моќниот циклон СИЛВИЈА и истото услови интензивни врнежи од дожд и град, силни електрични празнења и засилен ветер.

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

А1 On - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Итно ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: од исток кон запад над државава се движи ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 15.06.2018

Во овој момент во склоп со МОЌНАТА СИЛВИЈА од истокот кон западниот дел на државава се движи ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ проследено со интензивни поројни врнежи од дожд, засилен ветер, силни електрични празнења и локална појава на град.

(Видео) Повторно пороен дожд во Скопје

Макфакс - 15.06.2018

Невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати главниот град. Последниве неколку денови подрачјето на Скопје постојано е под влијание на ваква временска нестабилнот, изразена особено во попладневните часови.

УХМР предупредува: Дождот нема да престане да врне со денови, можни непогоди во цела Македонија

Press24 - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава вечерва на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на воден талог, додека преку ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Кајгана - 15.06.2018

Скопје, 15 јуни 2018 (МИА) - Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево и толо, за викендот се најавува обилен дожд

Макфакс - 15.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен ...

И попладнево ќе истура дожд и ќе грми

+инфо - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

УХМР за попладне најавува силно невреме во Македонија

Сител - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Невреме во Скопје: Пороен дожд и силен ветер

Нова ТВ - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

ВИДЕО: Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

А1 On - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Независен - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

Стандард - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Дожд, грмежи и засилен ветер - невреме го зафати Скопскиот регион

Сител - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Пороeн дожд и ветер во Скопје

+инфо - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Времето сончево и топло, попладне краткотраен дожд

А1 On - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 17 ...

УХМР со нови информации: Подгответе се за дожд и пад на температурите

Press24 - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Вонредна најава од метеоролозите: Циклонот Силвија станува помоќен - подгответе се за ново невреме

Press24 - 15.06.2018

Под влијание на моќниот циклон Силвија и во наредниот период продолжува периодот на нестабилно време, вели метерологот Славчо Поповски. Денеска циклонот ќе стане помоќен па така во текот на претпладнево времето во државава ќе биде променливо облачно ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Курир - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови од државата сe очекува да наврне и поголема ...

И денес нестабилно време, со врнежи и грмежи

Таратур - 15.06.2018

Временеската прогноза за денес, петок, за Македонија најавува променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи . Според Управата за хидрометеоролошки работи, на места се очекува да наврне и поголема ...

Силно невреме го зафати Прилеп

Тера - 15.06.2018

Силно невреме го зафати Прилеп. Дождот предизвика проблеми во одвивањето на сообраќајот. Медиумите јавуваат за штети во дворови и подруми, како и ниските делови од куќите. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороeн дожд проследен со ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Бриф - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд и грмежи

Пулс24 - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови од државата сe очекува да наврне и поголема ...

Не излегувајте во попладневните часови - се најавува нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на ...

Скопје инфо - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови од државата сe очекува да наврне и поголема ...

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Тера - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ= 8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 17 ...

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Либертас - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Денеска сончево и толо, за викендот се најавува обилен дожд

Точка - 15.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен ...

Град, дожд и силен ветер: Попладне се очекува невреме

еМагазин - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

Либертас - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

МК News - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, дневната од 17 до ...

Повторно пороен дожд во Скопје

Точка - 15.06.2018

Невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати главниот град. Последниве неколку денови подрачјето на Скопје постојано е под влијание на ваква временска нестабилнот, изразена особено во попладневните часови.

Сончево и топло, попладне со ретка појава на дожд и грмежи

CivilMedia - 15.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ= 8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 17 ...

Видео од силното невреме кое го погоди Скопје

Sky - 15.06.2018

Невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати главниот град. Последниве неколку денови подрачјето на Скопје постојано е под влијание на ваква временска нестабилност, изразена особено во попладневните часови.

Дожд, грмежи и засилен ветер – невреме го зафати Скопскиот регион

МК News - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

УХМР за попладне најавува силно невреме во Македонија

МК News - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Денеска сончево и толо, за викендот се најавува обилен дожд

Sky - 15.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен ...

Попладне повторно невреме

Вечер Прес - 15.06.2018

Попладне во западните делови од Македонија сe очекува да наврне поголема количина на воден талог, додека максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени.Во останатиот дел од земјата ќе има врнежи, но не толку силни.

Лоши вести за времето: Викендов уште поголемо невреме, но она што се најавува од понеделник ќе ве изненади

Sky - 16.06.2018

До понеделник времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, проследени со грмежи. Врнежите локално ќе бидат поројни и понекаде се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

Попладне нестабилно време со пороeн дожд и појава на град

Н.Македонија - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Невреме со пороeн дожд и засилен ветер во Скопје

Н.Македонија - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд, грмежи и засилен ветер попладнево го зафати Скопскиот регион. Невремето во Скопската котлина, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи за МИА, дошло од Штипскиот и Кумановскиот регион.

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Денар - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

1tv - 15.06.2018

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава на град во попладневните часови на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните делови сe очекува да наврне и поголема количина на ...

Сончево, попладне дожд

Канал5 - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Сончево, попладне дожд

24 Вести - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Вчера „потоп", пред нас уште потежок ден - подготете се за невреме

Press24 - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Макфакс - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

Сончево, попладне дожд

Сител - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Сончево, попладне дожд

+инфо - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Попладне пороен дожд и грмежи

Курир - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Циклонот Силвија ќе пустоши и денеска - се најавува уште посилно невреме од вчера

Press24 - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон Силвија кој во текот на вчерашниот ден донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во Скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град, стои во ...

Циклонот „Силвија“ и денеска ќе прави пустош - големо невреме се очекува попладне

Сител - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон Силвија кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град, ...

Вонредно: циклонот СИЛВИЈА ќе беснее и во текот НА следните денови! најнови детали

Скопје24 - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон СИЛВИЈА кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во Скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град.

Неверојатни температури низ Македонија - погледнете каква е моменталната состојба

Press24 - 14.06.2018

Вечерва локално процесите проследени со интензивен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и услови за појава на град Слично време со чести врнежи и грмежи како и услови за локално невреме ќе продолжи и во текот на следните денови како и за ...

Сончево и топло, од утре облачно со повремени врнежи од дожд

МКД - 14.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Сончево, попладне дожд

А1 On - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Моќен циклон СИЛВИЈА: доаѓа ново невреме – обилен дожд, ветер, грмежи и град

Скопје24 - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон СИЛВИЈА кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во Скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град.

Неверојатни температури низ Македонија – погледнете каква е моменталната состојба

Курир - 14.06.2018

Вечерва локално процесите проследени со интензивен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и услови за појава на град. Слично време со чести врнежи и грмежи како и услови за локално невреме ќе продолжи и во текот на следните денови како и за ...

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Скопје инфо - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

Попладне пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Сончево време, попладне со дожд

Мета - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 25 до 33 Целзиусови степени.

Дожд и грмежи до крајот на неделава

24Инфо - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Синоптичарите најавуваат град попладнево, а еве какво ќе биде времето од утре

Sky - 14.06.2018

Денес попладне локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град, особено во источните делови. Утре во текот на денот времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои ...

Славчо Попоски најави дека циклонот Силвија ќе донесе големо невреме

Фактор - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон Силвија кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во Скопскиот регион, а на многу места е регистрирана и појава на град.

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Точка - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

Најмногу дожд во Скопје

CivilMedia - 14.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Доаѓа моќниот циклон Силвија и носи обилен дожд, ветер, грмежи и град

Скопје инфо - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон Силвија кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град, ...

Врнежливо и посвежо до крајот на неделава

iPortal - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

Циклонот „Силвија“ – големо невреме се очекува попладне

МК News - 14.06.2018

Продолжува влијанието на моќниот циклон Силвија кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати дрвја во скопскиот регион а на многу места е регистрирана и појава на град, ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Н.Македонија - 14.06.2018

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 33 степени.

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Денар - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

Топло со температура до 36 степeни

24 Вести - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Топло со температура до 36 степени

Канал5 - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

Фокус - 13.06.2018

– Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Скопје го зафатати пороен дожд и град – Фото+Видео

Скопје24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Циклонот Силвија направи хаос во Скопје - улиците преполни со вода

Сител - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот Силвија кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата, стои во временската на Славчо ...

Најмногу дожд во Скопје

+инфо - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР со детали по невремето- еве каде има наврнато најмногу дожд

Курир - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

А1 On - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Нова ТВ - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

Слободен Печат - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР: Пороен дожд и град го потопи Скопје

Сител - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Независен - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Денеска сончево, од утре променливо облачно и нестабилно

МКД - 13.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Пред нас е споен викенд: Еве какво време ја очекува Македонија во наредните денови

Курир - 13.06.2018

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер ...

Топло со температура до 36 степени

А1 On - 13.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ= 8 Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени,а дневната ...

Вонредно: во пресрет на СИЛВИЈА – од денес доаѓа НЕВРЕМЕ во македонија

Скопје24 - 13.06.2018

Како што и претходно најавивме и информираме од денес (среда) па во следните денови нашата териотрија но и регионот ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА, Во текоит на денешниот средочен ден во текот на претпладнево сеуште времето во државава ќе ...

Бидете крајно внимателни – Атмосферата е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА и СИЛВИЈА носи силно НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 13.06.2018

Атмосферата над нашата држава е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА поради АФРИКАНСКИОТ БРАН кој се наоѓа над нас. Од север ќе се спушта посвежа воздушна маса па така ќе дојде до судирна две воздушни маси (топла и студена) со што ќе дојде до развивање на олујни ...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: попладнево и вечерва можно невреме во скопскиот регион

Скопје24 - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата.

ФОТО: Скопје го зафатати пороен дожд и град

Курир - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

„Силвија“ стигна во Скопје ФОТО

+инфо - 13.06.2018

Пополаднево главниот град го зафати силен дожд проследен со грмежи. Циклонот е наречен „Силвија“. Во центарот на Скопје покрај дождот паѓа и град, а улиците полека, но сигурно се претвораат во речни ...

Циклонот „Силвија“ го зафати Скопје

Слободен Печат - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Циклонот е наречен „Силвија“. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.

Надвор „затишје пред бура": Невремето најсилно во Скопје, очекувајте ново

Press24 - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Топло со температура до 36 степени

Независен - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Не излегувајте ако не морате: Денеска температура до 36 степени

Сител - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Пред нас е споен викенд: До кога ќе беснее циклонот во Македонија

Press24 - 13.06.2018

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер ...

Денеска топло, до 36 степени

+инфо - 13.06.2018

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија.

Денеска до 36 степени, утре дожд

Нова ТВ - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Пред нас е новиот страшен циклон Силвија

Сител - 13.06.2018

Од денес па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е Силвија. Истиот ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се почести и ...

Циклонот Силвија пристигна и во Скопје: Подгответе се за силно невреме

Press24 - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот Силвија кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата, стои во временската на Славчо ...

Денеска доаѓа пороен дожд со грмежи

24Инфо - 13.06.2018

До крајот на денот ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево се очекува нестабилност со локален пороен дожд и ...

Внимавајте: Попладнево и вечерва можно невреме во скопскиот регион

МК News - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Локално - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Еве каде има наврнато најмногу дожд

Пулс24 - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Фото: Паѓаа дрва и гранки – оштетени автомобили во Скопје

МК News - 13.06.2018

Дрва и гранки паѓаа при невремето во Скопје и оштетија автомобили. Оваа фотографија е објавена на Ѕидот на сообраќајниот срам. Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, ...

Денеска топло со температура до 36 степени

Либертас - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Драматична промена на времето: Не очекуваат обилни врнежи, непогоди и град

Sky - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Неремето со нов удар: Денеска поројни дождови и грмотевици, а од петок ново изненадување

Sky - 13.06.2018

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Во петок во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да ...

Топло време со температура до 36 степени

Пулс24 - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Скопје инфо - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Денеска доаѓа пороен дожд со грмежи

Точка - 13.06.2018

До крајот на денот ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се преместува кон ...

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Пулс24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Пред нас е новиот страшен циклон Силвија

Скопје инфо - 13.06.2018

Од денеска па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е Силвија. Истиот ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се почести и ...

Внимавајте: Попладнево и вечерва можно невреме во скопскиот регион

Република - 13.06.2018

Во текот на попладневиве часови како и во вечерните часови најголем дел од државава вклучувајќи ја и Скопската котлина ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА кој ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Денар - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Топло со температура до 36 степени

Денар - 13.06.2018

Сончево и топло време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Канал5 - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло до 35 степени

Канал5 - 27.08.2020

Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Сончево и топло до 35 степени

24 Вести - 27.08.2020

Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Доаѓа циклонот Силвија: Силно невреме со град по пеколот, останете дома

Press24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА, стои во временската на Славчо Поповски. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па ...

Следи пресврт со времето: Временска за продолжениот викенд

Press24 - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло до 35 степени

Сител - 27.08.2020

Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Сончево и топло до 35 степени

А1 On - 27.08.2020

Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Почнаа жештините: Африкански бран над Македонија - подгответе се за 35 степени

Press24 - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

Сончево и топло до 35 степени

Независен - 27.08.2020

Фото: Б. Грданоски Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Не очекува летен вторник

Таратур - 12.06.2018

Сончево и топло време, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, вели вторничката временска прогноза за Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Сончево и многу топло, температури до 35 степени

Курир - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

ПОПОСКИ: екстремен ув индекс и пеколно време – погледнете ги најновите детали!

Скопје24 - 12.06.2018

Во текот на денешниот вторничен ден под влијание на Африкански бран времето во државава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и раните вечерни часови особено во планинските предели но и во оние населени ...

Нестабилно со поројни врнежи и грмежи

Макфакс - 12.06.2018

Во пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер и ...

Доаѓа пороен дожд со грмежи- ова е најновата временска прогноза

Сител - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Ексклузивно НА метеорологот ПОПОСКИ: доаѓа циклон СИЛВИЈА! врнежи, грмежи, невреме и град!

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Метеоролозите издадоа предупредување: Пристигнуваат пеколни жештини

Press24 - 12.06.2018

Во текот на денешниот ден Македонија ќе биде под влијание на Африкански бран. Времето ќе биде сончево и екстремно топло со мала до умерена локална облачност, информира метерологот Славо Попоски.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

А1 On - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Независен - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Стандард - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Доаѓа пороен дожд со грмежи- ова е најновата временска прогноза

Курир - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Температури до 36 степени до крајот на неделата

Кајгана - 12.06.2018

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрво ќе биде во западните делови, а потоа претежно ...

Од денеска вистинско лето

+инфо - 12.06.2018

Во петок ќе има изолирана појава на нестабилност, претежно во планинските подрачја. Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево и многу топло

Пулс24 - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

Силно невреме во Македонија: Доаѓа кон Скопје – Oд утре не удира циклонот Силвија

МК News - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

УХМР најавува пообилен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за град

Кумановски м. - 12.06.2018

loading... Денес во попладневните часови, претежно во планинските региони ќе има услови за појава на изолирана нестабилност проследена со појава на локален пороен дожд и грмежи. Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните ...

Почнаа жештините, подгответе се за 35 степени

Скопје инфо - 12.06.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Локално - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Доаѓа пороен дожд со грмежи

Пулс24 - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Либертас - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Попладне услови за пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за град

Точка - 12.06.2018

Денес во попладневните часови, претежно во планинските региони, ќе има услови за појава на изолирана нестабилност проследена со појава на локален пороен дожд и грмежи. Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а ...

И денеска сончево и топло

Тера - 12.06.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град

24Инфо - 12.06.2018

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА.

Жежок летен ден денеска

Мета - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 13 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 26 до ...

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Либертас - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Н.Македонија - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

24 Вести - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 34 степени.

Сончево со мала облачност, попладне пороен дожд во западните делови

ТВ21 - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Канал5 - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Времето сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Фокус - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Ќе биде сончево и топло со умерна облачност попладне

Р.С.Европа - 11.06.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температура на воздухот ќе достигне до 34 степени.

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Независен - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево, попладне пороен дожд на запад

+инфо - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

А1 On - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Продолежен викенд - еве какво време не очекува

Сител - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Стандард - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Стигнуваат летните температури – понеделничка временска прогноза

Таратур - 11.06.2018

Во Македонија денес ќе имаме сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се ...

Голема промена на времето: Следуваат врнежи, грмежи и пад на температурите

Press24 - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија беше сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови беше забележан краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура се движеше од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Пред нас е неработен ден - ќе се спасиме ли од невремето за споениот викенд

Press24 - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Попладне пороен дожд

Пулс24 - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Мета - 11.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 34 Целзиусови степени.

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Ново изненадување со времето

Sky - 12.06.2018

Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Од среда следува период на променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат и во форма на невреме.

Претпладне сончево, попладне со дожд

Тера - 28.04.2021

Денеска претпладне сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури од 14 до 25.

Сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

CivilMedia - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Денеска сончево со мала облачност, попладне на запад пороен дожд

Либертас - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево со мала облачност, попладне повторно невреме

МК News - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Променливо време со температура до 34 степени

Н.Македонија - 11.06.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната највисока температура на ...

Сончево и топло со температура до 34 степени

Денар - 11.06.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температура на воздухот ќе достигне до 34 степени.