TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aкцијата на СДСМ за преземање на власт без избори, е во тек

Сител - 01.03.2015

Акцијата на СДСМ за преземање на власт без избори, е во тек. Досега се одржани пет прес конференции на кои Зоран Заев и СДСМ објавија селектирани телефонски разговори на дрзавниот врв и лица кои комуницирале со нив.

Заев - Имам сведоци што ќе ги урнат Груевски и Мијалков

Канал 77 - 01.03.2015

Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека прислушувањето е правено во МВР по налог на Мијалков и Груевски, како што е наведено во неговата пријава, пишува неделникот Фокус во новиот број.

Заев има сведоци што ќе ги урнат Груевски и Мијалков, нo бара гаранција дека ќе останат живи!

Локално - 01.03.2015

Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека прислушувањето е правено во МВР по налог на Мијалков и Груевски, како што е наведено во неговата пријава, пишува неделникот Фокус во новиот ...

Заев има сведоци што ќе ги урнат Груевски и Мијалков, бара гаранција дека ќе останат живи!

Фокус - 28.02.2015

За да ги повика сведоците, Заев инсистирал да се гарантира безбедност за нивните животи и изворите од МВР кои ќе ја потврдат неговата верзија за прислушувањето. Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека ...

Македонските граѓани не сакаат деструктивност и кризи

Дневник - 28.02.2015

Влатко ЃОРЧЕВ Изминатиот месец апсолутно покажа дека диверзијата на Зоран Заев не донесе апсолутно ништо добро во Македонија. Напротив, донесе политичка криза, атмосфера на неизвесност, засилена поларизација, дури и чувство на психоза во јавноста.

Заев има сведоци кои ќе ги урнат Груевски и Мијалков, но бара гаранција за нив

Нова ТВ - 28.02.2015

Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека прислушувањето е правено во МВР по налог на Мијалков и Груевски, како што е наведено во неговата пријава, пишува неделникот „Фокус“.

Заев им се закани на бизнисмените, не му се јавувале на телефон

Курир - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ ја стави и целата македонска економија. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски, додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја финансирал целата ...

Заев им се закани на бизнисмените

Нетпрес - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ ја стави и целата македонска економија, објави „Курир“. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски, додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја ...

Ќе одекнат ли „бомбите“ низ медумската цензура?

Р.С.Европа - 28.02.2015

Граѓаните живеат меѓу двата паралелни светови кои им се претставуваат, едниот на власта, другиот на опозицијата, а оркестрираните информации кои им се сервираат се недоволни да донесат свој суд за одреден настан.

Заев им се закани на бизнисмените, не му се јавувале на телефон

Сител - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ ја стави и целата македонска економија. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски, додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја финансирал целата ...

Семејството Заеви под режим има милионски бизниси

Курир - 28.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев при синоќешното гостување во дебатата на НОВА ТВ потврди дека неговото семејство има милионски бизниси и покрај тоа што опозицијата предводена токму од него постојано говори за немање слобода и обвинува за некаков режим и ...

Не се спрема апсење на Заев, тврди Груевски

Нова ТВ - 28.02.2015

"Не се спрема апсење на Заев", изјави денес премиерот Никола Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Премиерот рече исто така дека не е сега време за оставки кои ги бара Здружението на новинарите на ...

Семејството Заеви во време на режим имаат милионски бизниси

Нетпрес - 28.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев при синоќешното гостување во дебатата на НОВА ТВ потврди дека неговото семејство има милионски бизниси и покрај тоа што опозицијата предводена токму од него постојано говори за немање слобода и обвинува за некаков режим и ...

„Бомби“ во најава: Името, изборите, Скопје 2014, Пустец, „Детонатор“...

еМагазин - 28.02.2015

На вчерашната прес конференција првиот човек на СДСМ, одговарајќи на новинарски прашања, откри на кои теми ќе бидат следните материјали кои ќе ги објави од аферата со прислушувањето. Со зборовите „кога ќе слушнете до каде отишол човекот со името, ...

Заев има сведоци што ќе ги урнат Груевски и Мијалков, бара гаранции дека ќе останат живи

Локално - 28.02.2015

Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека прислушувањето е правено во МВР по налог на Мијалков и Груевски, како што е наведено во неговата пријава. За да ги повика сведоците, Заев инсистирал да се гарантира ...

Милионски бизниси се под режим на семејството Заеви!

Пулс24 - 28.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев при синоќешното гостување во дебатата на НОВА ТВ потврди дека неговото семејство има милионски бизниси и покрај тоа што опозицијата предводена токму од него постојано говори за немање слобода и обвинува за некаков режим и ...

Mедиумите на СОРОС сами почнаа да си се лажат (ФОТО)

Денешен - 28.02.2015

Самиот Заев го демантираа новинарите на Нова ТВ кои признаа дека прекинот на струјата не е саботажа како што сакаше да прикаже Заев, туку технички проблем на Нова ТВ. Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е ...

Семејството Заеви во време на режим имаат милионски бизниси

Вечер Прес - 28.02.2015

Заев во одговорот потврдува за големите бизниси кои ги имаат тој и неговото семејство и вели дека Заеви се вклучени во згради во Струмица, во Скопје, во Гостивар во Охрид, насекаде... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев при синоќешното гостување во дебатата ...

Фото: СДСМ како и медиумите на СОРОС почнаа и сами да си се лажат!

Пулс24 - 28.02.2015

Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е поради технички недостатоци и проблеми на самиот портал, а не поради некаков намерен прекин на струјата како што сакаа да прикажат медиумите на СОРОС и челниците на СДСМ.

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

МК News - 28.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард ...

Заев има сведоци што ќе ги урнат Груевски и Мијалков, бара гаранција дека ќе останат живи!

Либертас - 28.02.2015

Јавниот обвинител го прашал Заев – дали постојат сведоци кои ќе потврдат дека прислушувањето е правено во МВР по налог на Мијалков и Груевски, како што е наведено во неговата пријава, пишува неделникот Фокус во новиот број.

Заев: Прислушување и преку фиксен телефон и мејл

еМагазин - 28.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната прес конференција, на која презентираше нови материјали од аферата со прислушувањето, одговарајќи на новинарско прашање, посочи дека освен телефонските разговори преку мобилен, биле следени и фиксните ...

Соросоидите сами против себе

Република - 28.02.2015

Самиот Зоран Заев го демантираа новинарите на „НоваТВ“ кои признаа дека прекинот на струјата не е саботажа како што сакаше да прикаже Заев, туку технички проблем на поратлот. Прекинот на струјата во „Нова ТВ“ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев упати уценувачко-заканувачка порака до бизнис заедницата

Пулс24 - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ ја стави и целата македонска економија. Изгледа му тргна од рака сите да ги етикетира. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат, а не пак некој да помогне финансиски, додаде Заев, кој ...

Заев со закани до бизнисмените, не му кревале телефон

Република - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ го стави и целата македонска економија. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски- додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја финансирал целата ...

Заев: Двајца сведоци за прислуувањето се изнесени од државата, третиот не успеав да го спасам

МК News - 28.02.2015

– Двајца луѓе се надвор од државата уште пред Нова Година, едно семејство не успеав да го изнесам надвор за да не му се случи тоа што му се случи – одговори Заев. Заев рече дека откако почнал да ги објавува снимките од прислушуваните разговори му ...

Заев: Следеле и на фиксен, ги читале и мејловите

МК News - 28.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарските прашања по прес-конференција, даде одговор и на прашањето, дали фиксните телефони и интернетот се снимани. – За жал имам докази и за фиксни телефони и за и-мејл комуникација – рече Заев.

Груевски не планирал да го апси Заев, и нема да дава оставка!

Локално - 28.02.2015

- Не се спрема апсење на Заев, рече Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Тој не сакаше да одговара на прашања поврзани со содржината на објавените аудоснимки на прес конференција на СДСМ за спрегата ...

Ким Мехмети: Го молам Заев да ги објави сите мои прислушкувани разговори

Либертас - 28.02.2015

Фејсбук статус на Ким Мехмети: Прочитав на еден портал на ДУИ дека сум го замолил претседателот на СДСМ да не ги објави моите прислушкувани телефонски разговори. Ете, јавно и се обраќам на македонската опозиција: го молам Г.

Заев со закани до бизнисмените, не му кревале телефон

Вечер Прес - 28.02.2015

Зоран Заев вчера вечер „на тапет" го стави и целата македонска економија. -Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски- додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја финансирал целата ...

Еден месец политичко бомбардирање

Н.Македонија - 28.02.2015

По обелоденувањето на полициската акција „Пуч“, на 31 јануари и обраќањето на премиерот Груевски, во јавноста секојдневно беа пласирани нови моменти поврзани со акцијата. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во изминатиов период во пет наврати ги објавуваше ...

#бомба: Заев вели дека се следи и имејл комуникацијата

IT.mk - 27.02.2015

Новата #бомба од лидерот на опозицијата, Зоран Заев, можеби беше посветена на политичките реваншизми со рушењето на објектот „Космос“ , но тоа што беше интересно за нас, е што на новинарско прашање, г.

Ким Мехмети: Ќе сметам дека Заев ја штити ДУИ ако не ги објави снимките од мене

Фокус - 27.02.2015

„Го молам господинот Заев да ги објави сите мои прислушувани телефонски разговори! И ако не го стори тоа, ќе сметам дека манипулира со моите прислушувани телефонснки разговори и дека тоа го прави во дослух со ДУИ.

Првата пресуда во „Пуч“ доказ колку држи зборот на премиерот

Телма - 27.02.2015

Како коментар на изречената пресуда, три години затвор, против З.К. еден од уапсените во случајот Пуч, лидерот на СДСМ Заев рече дека тоа е потврда за влијанието врз судството и за тоа, како што рече, колку вреди ветувањето на премиерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Заев не плашат никого

Фокус - 27.02.2015

Во соопштението на владејачката партија уште се вели дека СДСМ сака да предизвика дестабилизација, да го наруши меѓународниот углед на државата и да создаде конфликти во нашето општество. -Ова свесно манипулирање и делење папки е ништо друго освен ...

Заев: двајца сведоци се заштитени надвор од државата

Фокус - 27.02.2015

На оваа тема детали објавува неделникот Фокус во денешниот број. Во вечерашното гостување на порталот Нова тв, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, каде одговара на прашања на публиката преку Твитер и Фејсбук откри дека двајца сведоци кои ја знаат ...

Заев: И сега ме прислушуваат

Фокус - 27.02.2015

„Имам прилично валидни инфомрации дека сè уште ме прислушуваат.“ -Имам прилично валидни инфомрации дека сè уште ме прислушуваат, рече претседателот на опзициската СДСМ во вечерашната „Нова дебата“ на Нова ТВ, која преку стрим се емитуваше на каналот ...

Снема струја во НОВА ТВ додека траеше дебатата со Заев

Фокус - 27.02.2015

НОВА ТВ им се извини на гледачите на својата официјална Фејсбук страница и рече дека немаат објаснување кои се причините за прекинот на струјата. Снема струја во студиото на интернет телевизијата НОВА ТВ, додека траеше дебата со претседателот на ...

Заев со исто сценарио и зборови како и Црвенковски во 2001

Дневник - 27.02.2015

Дали актуелниот опозициски лидер Зоран Заев со објавувањето на материјалите од наводно прислушување, практично, не го копира потегот на двојот претходник во партијата Бранко Црвенковски од јануари 2001 година со објавувањето на т.н.

Владини и професионални новинари

Дневник - 27.02.2015

Лепа Ѓоргиевска На последната прес-конференција во СДСМ, објавувајќи ја четвртата бомба, Зоран Заев обелодени дека меѓу останатите, биле прислушувани и 100-ина новинари. Тоа значи дека службите, односно домашните служби, како што тврди, покрај ...

Линк: Започнува пресот на СДСМ за петтата „бомба“

Фокус - 27.02.2015

За кратко се очекува да започне прес конференцијата на СДСМ на која Заев продолжува да ги објавува снимените разговори. Денеска е на… За кратко се очекува да започне прес конференцијата на СДСМ на која Заев продолжува да ги објавува снимените ...

Заев: Груевски и Мијалков злоупотребуваат се за да се оддржат на власт!

Фокус - 27.02.2015

Груевски сака да ги убеди луѓето дека не е нечовек, иако е суров и се однесува одмазнички кон сите што не размислуваат како него, рече лидерот на СДСМ. Премиерот Никола Груевски и неговиот братучед, шефот на тајната полиција Сашо Мијалков , ...

Заев: Првичната пресуда во „Пуч“ е празна и наместена

Фокус - 27.02.2015

„Како некој вработен во УБК внел телефонот и почнал да го слуша? Како е можно тоа? Што зборува Груевски? Во врска со пресудата за „Пуч“ во која Костовски ја прифати вината и се согласи на три години затвор без судски процес, Заев одговори дека има ...

Заев: Последните неколку избори се спроведени незаконски!

Фокус - 27.02.2015

Бидете трпеливи, ќе објавиме се, порача тој. Зоран Заев , лидер на опозицискиот СДСМ, истакна дека последните локални, парламентарни и претседателски избори од 2011 година наваму се организирани со кршење на законот.

Заев: Шест амбасадори од највлијателните држави биле снимени

Фокус - 27.02.2015

Не можеше да открие повеке детали оти прво сакал да ги извести лично амбасадорите. Заев откри дека УБК следела шест амбасадори од највлијателните држави. Не можеше да открие повеке детали оти прво сакал да ги извести лично амбасадорите.

Груевски: Не се планира апсење на Заев, и нема да дадам оставка

Утрински - 27.02.2015

„Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев“, одговори денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Петтата бомба на Заев за урнувањето на Космос на Цановски

Телма - 27.02.2015

Урнувањето на станбениот објект Космос на Фиат Цановски е 5-тата бомба која денеска ја објави лидерот на СДСМ , Зоран Заев. Тој презентираше 9 прислушувани телефонски разговори меѓу Премиерот Никола Груевски и Министерот за транспорт и врски, Миле ...

Груевски: не се спрема апсење на Заев

Телма - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев, немам коментар за снимките

24 Вести - 27.02.2015

Се подготвува ли апсење на лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев. Ваквото прашање се наметна откако вчера европратеникот Ричард Ховит на средбата со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска рекол дека е сериозно загрижен од можноста ...

АУДИО Снимените разговори кои денеска ги објави Заев

+инфо - 27.02.2015

Го пренесуваме интегралното аудио снимката од пресот на лидерот на СДСМ , Зоран Заев, на кој тој објави нови докази за криминалните активности на ...

Заев: Се следи и интернетот, снимани се и шест амбасадори

А1 On - 27.02.2015

Има шест амбасадори снимани, и тоа се најаважните, на 6 земји, ама тоа нив ќе им го соопштиме, тоа тие да го знаат. Тоа го направивме и со новинарите. Но секој кој направил кривично дело или неетички потег, посебно ако бил на функција, се ќе се ...

Заев: Тоа што Груевски го правеше со изборите го нема никаде во светот! (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска најави дека на една од наредните конференции за медиумите бомбата од снимките на прислушуваните разговори ќе биде поврзана само со начинот како се спроведувале последните изборни циклуси во Македонија.

Заев вели дека изборните нерегуларности се врв

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој во моментов ја објавува петтата т.н. „бомба“, на новинарско прашање дали има нешто за изгорните нерегуларности и зошто не се објавени досега, одговара дека тие докази се врвот во владеењето на Груевски.

Очигледно Заев не го чита неговиот „Вест“

Press24 - 27.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев не само што не знае дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ заедно кон крајот на 2012 година ги изгласаа измените на Законот за комуникациите, туку очигледно не го чита ниту неговиот „Вест“, кој пред само неколку дена пишуваше токму за ...

СДСМ и медиумите на СОРОС сами почнаа да си се лажат (ФОТО)

Press24 - 27.02.2015

Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е поради технички недостатоци и проблеми на самиот портал, а не поради некаков намерен прекин на струјата како што сакаа да прикажат медиумите на СОРОС и челниците на СДСМ.

НОВА Дебата со социјалните мрежи: Зоран Заев ВО ЖИВО

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев гостува во првото издание на НОВА дебата, во живо преку live stream на нашата веб страница. Ве очекуваме со ваши прашања и коментари, на Фејсбук или Твитер, со хаштаг ‪#‎НоваДебата‬.

СДСМ и медиумите на СОРОС сами почнаа да си се лажат (ФОТО)

Курир - 27.02.2015

Самиот Заев го демантираа новинарите на Нова ТВ кои признаа дека прекинот на струјата не е саботажа како што сакаше да прикаже Заев, туку технички проблем на Нова ТВ. Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е ...

Заев: Излегува дека секој вработен во МВР може да не слуша?

+инфо - 27.02.2015

Како некој вработен во УБК внел телефонот и почнал да го слуша? Како е можно тоа? Што зборува Груевски, излегува дека секој вработен од МВР може да не слуша, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција, во врска со пресудата за ...

Заев вели дека се следеле и мејлови и разговори на фиксни телефони

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, при денешното објавување на петтата бомба за која објави аудио разговор како премиерот нарачува рушење на објектот „Космос“ на бизнисменот Бијат Цаноски, Заев меѓу другото на новинарско прашање одговора дека освен ...

Груевски: Не планираме да го апсиме Заев

+инфо - 27.02.2015

Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев, потврди премиерот Никола Груевски денеска, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од европратениците се ...

Ким Мехмети на Фејсбук: Јавно го замолувам Заев да објави сѐ што има за мене

Нова ТВ - 27.02.2015

Во албанската јавност на големо се шпекулира со евнетуалните прислушувани телефонски разговори на функционери на ДУИ и ДПА, како и на албански јавни личности. Соочен со манипулациите дека побарал од Заев да не ги објави неговите прислушкувани ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Макфакс - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

ГРУЕВСКИ: Не се подготвува апсење на Заев

Телеграф - 27.02.2015

Одговарајќи на новинарско прашање, во однос на загриженоста на Ричард Ховид од можно апсење на лидерот на опозицијата, премиерот тврди дека такво нешто не се подготвува Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, нема да биде уапсен, истакна денеска премиерот ...

Заев продолжи да објавува искреирани материјали добиени од странски служби

Press24 - 27.02.2015

Зоран Заев продолжи да објавува искреирани материјали кои ги добил во соработка со разузнавачот Зоран Верушевски, странски разузнавачки служби и нивни агентури во земјава. Ниту денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која ја ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

Р.С.Европа - 27.02.2015

Премиерот Никола Груевски, на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте се загрижени поради можноста за апсење на претседателот на СДСМ, тој ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од прес конференцијата на лидерот на опозицијата Зоран Заев

Нова ТВ - 27.02.2015

ВИДЕО: Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави прислушкувани разговори во кои се договора рушење на објектот Космос, во сопственост на бизнисменот Фијат Цаневски и сват на сопственикот на А1 ТВ, Велија ...

Ким Мехмети: Го молам Заев да ги објави сите мои прислушувани разговори

+инфо - 27.02.2015

Во албанската јавност наголемо се шпекулира со евeнтуалните прислушувани телефонски разговори на функционери на ДИУ и ДПА, како и на албански јавни личности. Соочен со манипулациите дека побарал од Заев да не ги објави неговите прислушкувани ...

Заев продолжи да објавува искреирани материјали кои ги добил во соработка со Верушевски и странски служби

Сител - 27.02.2015

Заев уште еднаш ги погази своите зборови и комплетно се демантираше со објавата на таканаречената 5та бомба. Иако тврдеше дека премиерот Груевски не бил прислушуван, според објавеното е јасно дека токму првиот човек на владата бил постојана мета на ...

ОПОЗИЦИСКИ „БОМБИ“: Груевски на менито на прислушкувачите?

Телеграф - 27.02.2015

Познавачи на состојбите, го поставуваат прашањето како е можно Груевски да издаде налог за самиот себеси да се прислушува, исто како и првиот човек на УБК, Мијалков Лидерот на опозицијата Зоран Заев денеска по петти пат во јавноста објави материјали ...

(ВИДЕО) Груевски не планирал да го апси Заев, оставка не дава

А1 On - 27.02.2015

- Не се спрема апсење на Заев, рече Груевски кој присуствуваше на отворањето нова спортска сала во скопското село Љубанци. Тој не сакаше да одговара на прашања поврзани со содржината на објавените аудоснимки на прес конференција на СДСМ за спрегата ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

Кирилица - 27.02.2015

Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев, потврди премиерот Никола Груевски денеска, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од европратениците се ...

Заев: Изборните нерегуларности се врв, имаме „бомба“ и за тоа

+инфо - 27.02.2015

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зошто иако за барање техничка влада, главниот аргумент му биле изборните нерегуларности, досега во „бомбите“ нема ништо за изборните нерегуларности, тој рече: - Изборите и изборните ...

Заев: Следеле и на фиксен, ги читале и мејловите

+инфо - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарските прашања по денешната прес-конференција, даде одговор и на прашањето, дали фиксните телефони и интернетот се снимани. - За жал имам докази и за фиксни телефони и за и-мејл комуникација - рече ...

Заев - Јасно се знае кој прислушувал

Р.С.Европа - 27.02.2015

Во пресудата за „Пуч“, нема докази за странски служби, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Експертите велат дека има многу нелогичности во целиот случај. Многу аргументи и докази во процесот што ќе го отвараме ќе потврдат недвосмислено до сите ...

Заев: Ќе објавиме и за А1 телевизија

+инфо - 27.02.2015

На прашањето дали има докази за затворањето на првата независна А1 телевизија, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес конференција рече дека тоа ќе бидат следните чекори. - Да, еден од чекорите коишто ќе следуваат е затварањето на А1 ...

Дебата на Нова ТВ со Зоран Заев во 20 часот

+инфо - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, гостува во првото издание на Нова дебата, во живо преку live stream на веб страницата www.novatv.mk . Од таму ги повикуваат граѓаните да поставуваат прашања и да коментираат, на фејсбук или твитер, со хаштаг ...

Заев заборави да го чита својот „Вест“

Нетпрес - 27.02.2015

Лидерот на опозицјата, Зоран Заев не само што не знае дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ заедно кон крајот на 2012 година ги изгласаа измените на Законот за комуникациите, туку очигледно не го чита ниту неговиот „Вест“, кој пред само неколку дена пишуваше токму ...

Денеска Заев пак во 14 часот со нова бомба

МКД - 27.02.2015

Зоран Заев, претседателот на СДСМ денеска во 14 часот ќе ја одржи петтата конференција за медиуми на која ќе бидат објавени нови снимки од прислушуваните разговори. И оваа конференцијата ќе може да се следи во живо на партиската интернет страница.

Заев: Сè уште ме прислушуваат

+инфо - 27.02.2015

Имам прилично валидни инфомрации дека сè уште ме прислушуваат, рече вечерва на Нова Тв, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. - За мене се уште постојат посебни истражни мерки (ПИМ), еве, и пасошот ми е земен.

Заев: Груевски кој си ти да ме апсиш мене!

+инфо - 27.02.2015

Кој си ти да го аспиш Заев, нели судството и обвинителството го прави тоа, рече претседателот на СДСМ, на вечерашната отворена дебата на „Нова.тв“, откако премиерот, Никола Груевски, изјави дека не се прават планови за да се уапси лидерот на ...

Заев: Двајца сведоци против режимот се изнесени од државата, третиот не успеав да го спасам

+инфо - 27.02.2015

На прашањето, дали имате луѓе кои би сведочиле против режимот, на вечерашната дебата на Нова ТВ, каде лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговара на прашања од граѓаните, тој рече: - Двајца луѓе се надвор од државата уште пред Нова Година, едно семејство ...

ЖИВО: Заев ја објавува 5. бомба

А1 On - 27.02.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ја објавува 5-тата бомба. Следете ја директно прес конференцијата на СДСМ со старт во 14 часот. Освен на страната на А1он на видеото подолу, прес конференцијата ќе може во живо да се следи ...

Заев: Во прислушуваните разговори нема нарачка за убиство

+инфо - 27.02.2015

Се што можете да замислите дека не е дозволено на избори е направено, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на отворената дебата на Нова.ТВ, каде одговараше на прашања на граѓаните. Тој рече дека има докази монтираниот судски процес на ...

ВИДЕО На Нова ТВ и снема струја среде дебата во живо со Заев!?

+инфо - 27.02.2015

Среде отворената дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Нова ТВ, директниот пренос одеднаш беше прекинат. Од редакцијата велат дека е поради тоа што снемало струја, но немаат објаснување зошто тоа се случило.

Заев продолжува да објавува искреирани материјали

Нетпрес - 27.02.2015

Зоран Заев продолжи да објавува искреирани материјали кои ги добил во соработка со разузнавачот Зоран Верушевски, странски разузнавачки служби и нивни агентури во земјава. Ниту денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која ја ...

Заев за Нова ТВ: Имаме снимки за рекетирање бизнисмени, за името, за Пустец, за Скопје 2014, за Центар...

МКД - 27.02.2015

Двајца луѓе успеавме да пренесеме во странство и да ги заштитиме, но за жал еден од нив не успеавме да го испратиме во странство, а тоа е Зоран Верушевски, изјави вечерва Зоран Заев, првиот човек на СДСМ, на вечерашното гостување на порталот Нова ТВ ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Кајгана - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

Заев: Ок сме! Се случи нешто, но не знаеме што!

+инфо - 27.02.2015

Ок сме. Се случи нешто, но не знаеме што. Најверојатно ја исклучија струјата. Но ветувам кога ќе добијам покана ќе присуствувам повторно. Ова го напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по дебатата на ‎Нова ТВ , ‬ каде одговараше на прашања на публиката ...

Прекинот на струја ги натера СДСМ и Соросовите медиуми да лажат

Нетпрес - 27.02.2015

Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е поради технички недостатоци и проблеми на самиот портал, а не поради некаков намерен прекин на струјата како што сакаа да прикажат медиумите на СОРОС и челниците на СДСМ.

Заев: Ќе слушнете до каде одел Груевски со името и што сè прифаќал

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска ја објави петтата т.н. „бомба“, на новинарски прашања меѓу другото одговори и дека има аудио снимка и за, како што Заев вели до каде одел Груевски и што се прифаќал за името на државата.

Заев: Груевски нарача уривање на инвестицијата „Космос“ на Фиат Цановски

А1 On - 27.02.2015

Пред очите на јавноста се неспорни фактите кои ги објавуваме, Мијалков и Груевски неовластено масовни прислушувале коирестејќи ги сите апаратури за свои лични цели-воспоставување контрола и одржување на власт.

Нова бомба од СДСМ: Груевски прифатил промена на името

Кирилица - 27.02.2015

Во тек е прес конференцијата во седиштето а СДСМ, на која претседателот на партијата Зоран Заев, објавува нови компромитирачки снимки за функционери на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Заев конференцијата ја започна со потсетување дека братучедите Груевски ...

Заев: Груевски ужива во уништувањето на Космос на Цановски

А1 On - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на една од снимките посочи дека Никола Груевски уживал во уривањето на инвестицијата на Фиат цановски, Космос. Како оди ова со Космос? Сега одиме на помалиот објект, ако успееме да го срушиме денеска, големи две машини од ...

Заев продолжи да објавува искреирани материјали добиени од странски служби

Курир - 27.02.2015

Зоран Заев продолжи да објавува искреирани материјали кои ги добил во соработка со разузнавачот Зоран Верушевски, странски разузнавачки служби и нивни агентури во земјава. Ниту денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која ја ...

Заев: Како Груевски и Јанакиески го надгледуваа уривањето на Космос на Фиат Цаноски (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2015

Од денешните снимки се гледа одмаздољубивоста на Никола Груевски во случајот со Фиат Цановски, близок соработник и роднина на Велија Рамковски. Се гледа како по директна наредба Груевски наредува да се урива милионската инвестиција на Цановски, ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

МКД - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

Заев: Доказите за изборите се врв

+инфо - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев истакна денеска дека има докази за незаконски спроведни избори за 2011, 2013 и 2014 година, но дека ќе почека со нивното објавување. - Одиме чекор по чекор и внимателно.

Заев: Снимале и разговори на фиксен и интернет комуникација

+инфо - 27.02.2015

Имам докази и за снимање фиксни телефони и интернет, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција на која се презентираа ...

Очигледно Заев не го чита неговиот „Вест“

Курир - 27.02.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев не само што не знае дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ заедно кон крајот на 2012 година ги изгласаа измените на Законот за комуникациите, туку очигледно не го чита ниту неговиот „Вест“, кој пред само неколку дена пишуваше токму за ...

Снимани биле шестмина амбасадори од највлијателни земји

+инфо - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска изјави дека досега има докази оти шестмина амбасадори во земјава биле цел на незаконско прислушување. - Тие шест се од највлијателните земји. Детали не кажувам, затоа што имаме намера тоа ни да им го соопштиме.

СДСМ со нова петта ”бомба” во 14 часот

Кумановски м. - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14.00 часот ќе ја одржи петтата прес конференција, на која се очекува да објави нови материјали од прислушкуваните разговори. Прес конференцијата може да ја следите во живо на http://www.sdsm.org.mk/ ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев и нема да дадам оставка …

Локално - 27.02.2015

Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев-изјави премиерот Никола Груевски по новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте се ...

Груевски: Не се подготвува апсење на Заев

Тера - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, ...

ВО ЖИВО: Петтата „бомба“ на Заев – од 14 часот

Либертас - 27.02.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе одржи прес конференција во седиштето на партијата, од каде ќе ја објави петтата „бомба“, со материјали за криминал и злоупотреби на власта. Прес конференцијата може да се следи во живо и на Либертас во ...

Денеска во 14 часот Заев ќе објави нова „бомба“

Бриф - 27.02.2015

За 14 часот е најавена прес конференција во седиштето на СДСМ на која лидерот на партијата Зоран Заев ќе објави нови докази за противзаконското работење на актуелната ...

ВО ЖИВО: Пренос од пресот на Заев – бомба бр. 4

Sky - 27.02.2015

Во 14.00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ...

Заев докажа дека Груевски бил прислушуван од странците

Република - 27.02.2015

Продолжуваат манипулациите од центарот на СДСМ на Павел Шатев. Зоран Заев денеска, под притисок на признанието на еден од соработниците на странските служби, продолжи со шоуто со емитување на наводни телефонски разговори.

(ВИДЕО) Заев: Имаме докази и за упад во интернет комуникацијата

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција истакна и дека во инднина ќе изнесе докази за упади во рамки на комуникацијата преку електронската ...

Денеска Заев пак во 14 часот со нова бомба

Тера - 27.02.2015

Зоран Заев, претседателот на СДСМ денеска во 14 часот ќе ја одржи петтата конференција за медиуми на која ќе бидат објавени нови снимки од прислушуваните ...

Каде се разговорите помеѓу Цановски и судијката Кацарска и помеѓу членови на СДСМ и Фијат?

Пулс24 - 27.02.2015

Ниту денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која ја презентираше петтата “бомба“ не помина без низа контрадикторности во кои Заев самиот го погази она што го говореше на претходните свои излагања Зоран Заев продолжи да ...

(ВО ЖИВО) Пренос од прес-конференцијата на Заев за петтата „бомба“

Бриф - 27.02.2015

Во 14 часот започнува прес-конференцијата на СДСМ на која лидерот на партијата Зоран Заев ќе објави нови докази за криминалното и противзаконско работење на владата на Никола Груевски. Следете во ...

ГРУЕВСКИ: Не се спрема апсење на Заев

Sky - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова попладнево го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од ...

Ким Мехмети на Фејсбук: Јавно го замолувам Заев да објави сѐ што има за мене

Локално - 27.02.2015

Во албанската јавност на големо се шпекулира со евнетуалните прислушувани телефонски разговори на функционери на ДУИ и ДПА, како и на албански јавни личности. Соочен со манипулациите дека побарал од Заев да не ги објави неговите прислушкувани ...

Заев продолжува да објавува искреирани материјали од странски служби

Денешен - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев продолжи да објавува искреирани материјали кои ги добил во соработка со разузнавачот Зоран Верушевски, странски разузнавачки служби и нивни агентури во земјава.

Каде се разговорите помеѓу Цановски и судијката Кацарска и помеѓу членови на СДСМ и Фијат?

Република - 27.02.2015

Ниту денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која ја презентираше петтата “бомба“ не помина без низа контрадикторности во кои Заев самиот го погази она што го говореше на претходните свои излагања Зоран Заев продолжи да ...

Денес пука петтата бомба на Заев

Канал 77 - 27.02.2015

На нова прес - конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев денес ќе објави нови снимки од прислушкуваните разговори. Ова е петтата „бомба“ по ред. Настанот може да сер следи во живо на официјалната веб страница на ...

Во 14 часот во живо-петтата бомба на Заев

Локално - 27.02.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 5-тата бомба. Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, ...

Груевски: Не се планира апсење на Заев

Република - 27.02.2015

- Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Петта „бомба“: Заев одговори на новинарските прашања

Канал 77 - 27.02.2015

Денеска „пукна“ и таканаречената петта бомба на лидерот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Зоран Заев, каде на прес-конференција ги објави и преостанатите снимени разговори. Воедно, лидерот Заев одговори и на новинарски прашања од ...

(БОМБА5) Заев: Груевски нарача уривање на инвестицијата „Космос“ на Фиат Цановски

еМагазин - 27.02.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ денеска на прес конференција објави нови материјали од аферата со прислушувањето. Во фокусот на новите снимки кои ги објави Заев е рушењето на објектот „Космос“ на Фиат Цановски.

Никола Груевски: Не се планира апсење на Заев

Пулс24 - 27.02.2015

- Не се планира апсење на лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит, дека дел од ...

Заев: Ќе објавиме и за А1 телевизија

Локално - 27.02.2015

На прашањето дали има докази за затворањето на првата независна А1 телевизија, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес конференција рече дека тоа ќе бидат следните чекори. – Да, еден од чекорите коишто ќе следуваат е затварањето на А1 ...

ЗАЕВ ВО ЖИВО: Вечерва дебата на НОВА

Sky - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев гостува во првото издание на НОВА дебата, во живо преку live stream на веб страницата www.novatv.mk . - Ве очекуваме со ваши прашања и коментари, на фејсбук или твитер, со хаштаг ‪#‎НоваДебата‬. Петок, 20:00 часот.

Дебата на Нова ТВ со Зоран Заев во 20 часот

Локално - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, гостува во првото издание на Нова дебата, во живо преку live stream на веб страницата www.novatv.mk. Од таму ги повикуваат граѓаните да поставуваат прашања и да коментираат, на фејсбук или твитер, со хаштаг ‪ ...

Груевски: Не планираме да го апсиме Заев

Либертас - 27.02.2015

- Владата не планира да се уапси лидерот на опозицијата Зоран Заев – изјави денеска премиерот Никола Груевски, запрашан за коментар за изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит според која дека дел од ...

Заев: Сето ова ќе заврши на избори

Либертас - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатата на Нова насловена „Бомба или пуч“ изјави дека се што се случува ќе заврши на избори, но, како што рече, со слободно судство, слободен завод за ревизија и слободна антикорупциска комисија.

(ВО ЖИВО) Петтата “бомба” на Заев!

Локално - 27.02.2015

При првото објавување на разговорите, Заев напомена дека премиерот Никола Груевски и првиот човек на УБК Сашо Мијалков прислушувале над 20.000 граѓани во Македонија, меѓу кои, покрај опозицијата, прислушкувани биле и владини министри како ...

Заев: И сега ме прислушуваат

Либертас - 27.02.2015

-Имам прилично валидни инфомрации дека сè уште ме прислушуваат – одговори Зоарн Заев на новинарско прашање на деватата насовена „Дебата или Пуч“ вечерва на Нова Тв. – За мене се уште постојат посебни истражни мерки (ПИМ), еве, и пасошот ми е земен.

Очигледно Заев заборавил да го чита неговиот „Вест“

Денешен - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев не само што не знае дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ заедно кон крајот на 2012 година ги изгласаа измените на Законот за комуникациите, туку очигледно не го чита ниту неговиот „Вест“, кој пред само неколку дена пишуваше токму за ...

БОМБА ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Еве што објавија српските медиуми за пресот на Заев

Sky - 27.02.2015

Дел од медиумите во Србија ја објавија денешната „бомба“ на претседателот на СДСМ Зоран Заев. „Прислушувани странски амбасадори“, „Заев продолжи со објавување докази“, „Бомба ја тресе Македонија“, се само дел од насловите кои ги објавија медиумите ...

Дебата на Нова ТВ со Зоран Заев во 20 часот

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, гостува во првото издание на Нова дебата, во живо преку live stream на веб страницата www.novatv.mk . Од таму ги повикуваат граѓаните да поставуваат прашања и да коментираат, на фејсбук или твитер, со хаштаг ...

Заев: Ѓорѓи Иванов е нелигитимен претседател

Либертас - 27.02.2015

-Ѓорѓи Иванов е нелигитимно избран претседател и јас не го признавам. Но тоа не значи дека не треба да реагира – изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Дебатата можете да ја гледато во живо преку live stream на веб страницата www.novatv.mk .

(ВИДЕО) Среде емисија со Заев снема струја

Либертас - 27.02.2015

Во студијото на Нова среде дебатата „Бомба или Пуч“ на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговораше на прашања поставени преку Фејсбук и Твитер, снема струја. Информацијата ни ја потврдија колегите од Нова.

Заев: Груевски кој си ти да ме апсиш мене?!

Либертас - 27.02.2015

-Кој си ти да го аспиш Заев, нели судството и обвинителството го прават тоа – рече претседателот на СДСМ Зоран Заев, на вечерашната отворена дебата на Нова ТВ, откако премиерот Никола Груевски изјави дека „не планираат да го апсат Заев.

Заев објави петта "бомба" од прислушувани разговори

Точка - 27.02.2015

Во тек е конференцијата на СДСМ на Бихаќка, во која лидерот на партијата Зоран Заев ја објавува новата петта „бомба“ – нови компромитирачки снимки за функционери на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Заев: Ќе слушнете до каде отишол Груевски со името и што се загрозил

Либертас - 27.02.2015

Интегрално ви ги пренесуваме одговорите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во рамки на денешната прес -конференција: П1: Господине Заев, за барање на техничка влада главен аргумент ви беа изборни нерегуларности.

Заев: Се следеле интернетот и фиксната телефонија

Sky - 27.02.2015

Имам докази за снимени разговори на фиксна телефонија и од интернет комуникација, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев предмалку на прес конференцијата како одговор на новинарско ...

ЗАЕВ: Го следеле интернетот и мејловите

Sky - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, предмалку на новинарско прашање извести дека власта ја следела интернет комуникацијата и ...

Во НОВА ТВ снема струја – прекината е дебатата со Зоран Заев

Кумановски м. - 27.02.2015

Отворената дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Нова ТВ, која беше емитувана со директниот пренос, одеднаш беше прекината откако од редакцијата се огласија со соопштение дека одеднаш снемало струја.

Снема струја среде дебата во живо со Заев

Sky - 27.02.2015

Директниот пренос на отворената дебата на НОВАТВ со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одеднаш беше прекинат. Редакцијата на Фејсбук соопшти дека дебатата била прекината поради технички проблеми, односно поради тоа што снемало ...

Заев најави детали за затворањето на А1 телевизија

Sky - 27.02.2015

Затворањето на А1 телевизија ќе биде тема на една од наредните т.н. "бомби" на СДСМ, обелодени предмалку Зоран Заев како одговор на новинарско ...

ЗАЕВ НА ФБ: Ок сме. Се случи нешто, но не знаеме што

Sky - 27.02.2015

Откако дебатната емисија со Зоран Заев, која одеше во живо на НоваТВ беше одеднаш прекината, порталот соопшти дека снемало струја, а Заев се огласи на Фејсбук. - Ок сме. Се случи нешто, но не знаеме што. Најверојатно ја исклучија струјата.

СДСМ располага со прислушкувани снимки и од 2007, 2008 и 2009 година

Sky - 27.02.2015

Заев открива дека има снимки од 2007, 2008 и 2009 година. Тој праша како е можно сега осудениот во акцијата "Пуч" да снима наназад четири години откако бил ...

Груевски: Не се спрема апсење на Заев

еМагазин - 27.02.2015

Власта не планира апсење на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Ова го одговори премиерот Никола Груевски на новинарско прашање како ја коментира изјавата на поранешниот известувач за Македонија во Европарламентот, Ричард Ховит дека дел од европратеницте ...

(Видео) Заев на Нова ТВ: Сето ова ќе заврши на избори

Локално - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатата на Нова ТВ насловена „Бомба или пуч“ изјави дека се што се случува ќе заврши на избори но, како што рече, со слободно судство, слободен завод за ревизија и слободна антикорупциска комисија.

Заев: Биле следени интернетот и е-маил комуникацијата

Локално - 27.02.2015

Заев открива дека има снимки од 2007, 2008 и 2009 година. “Операторите немале ниту право ниту можност да реагораат на преслушувањето. Груевски нека ги објави целосно снимките од средбите со мене, за да се види што се зборело.

Заев: Ок сме! Се случи нешто, но не знаеме што!

Либертас - 27.02.2015

- Ок сме. Се случи нешто, но не знаеме што. Најверојатно ја исклучија струјата. Но ветувам кога ќе добијам покана ќе присуствувам повторно – напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по дебатата на ‎Нова ТВ, ‬ каде одговараше на прашања на публиката преку ...

Заев: Ќе  покажеме до каде одел Груевски во продавањето на името

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција во која изнесе нови аудио-снимки, истакна и дека бил револтиран кога минатите денови се појавија снимки направени во рамки на Посебни истражни мерки кои од провладините медиуми беа ...

Заев: Поседуваме докази за тоа како се спроведувале изборите во 2011, 2013 и 2014

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција рече дека поседува докази за незаконски спроведни избори во 2011, 2013 и 2014 година, кои ќе ги објави според претходно утврдениот план. – Изборите се врв.

(ВИДЕО) Заев: Прислушувани биле шест амбасадори од највлијателни земји

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција на која објави, ако што рече докази за тоа како се одвивало рушењето на Космос , додаде и дека досега има докази оти шестмина амбасадори во земјава биле цел на незаконско прислушување.

Денеска во живо петта “бомба” на Зоран Заев

Локално - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14.00 часот ќе ја одржи петтата прес конференција, на која се очекува да ја објави нови материјали од прислушкуваните разговори. Прес конференцијата може да ја следите во живо ОВДЕ ...

Заев: Шпекулациите на владините медиуми повеќе не поминуваат!

Локално - 27.02.2015

– Поединствена партијата не била. Поздружена СДСМ со народот немало. Поединствени етничките заедници не биле. Шпекулациите на владините медиуми повеќе не поминуваат – изјави Заев вечерва за ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски со своите најблиски соработници е подготвен да ги сотре сите коишто не размислуваат како него

Бриф - 27.02.2015

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија. Братучедите Никола Груевски и Сашо Мијалков неовластено масовно прислушувале, злоупотребувајќи ...

БОМБА бр.5 - Заев на прес конференција во 14 часот

Sky - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14.00 часот ќе оддржи прес конференција, на која се очекува да ја објави нови материјали од прислушкуваните разговори. Прес конференцијата може да ја следите во живо ОВДЕ ...

Гласни ленти за тивок „Пуч“

Република - 27.02.2015

Во СДСМ, по­крај Зо­ран Ве­ру­шев­ски, зад Зо­ран За­ев сто­јат уште најмалку трој­ца глав­ни ли­ка во ма­ке­дон­ски­от шпи­он­ски свет. Дејс­тву­ва­ње­то на стран­ски­те служ­би, пак, нај­че­сто е зат­скри­е­но во но­ви­нарс­тво­то, по­твр­ду­ва ...

Канческа-Милевска: Медиумите во Македонија се независни

Алсат-М - 26.02.2015

Министерката за култура, Елизабета Канческа – Милевска, не одговори на прашањето дали разговорот објавен вчера од страна на опозицијата е автентичен и дали тоа е нејзиниот гласи каде што бара повеќе простор на вестите на Сител, во разговор со ...

Посочените од снимките без коментар, Канчевска- Милевска избега од прашањето

24 Вести - 26.02.2015

Министерката за култура Елизабета Канчевска- Милевска избега од новинарските прашања за снимката на која се слуша како таа договара новинарски прилози со уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас.

Заев самиот се фати во уште една лага

Курир - 26.02.2015

Првот човек на опозицијата Зоран Заев, вчера повторно по којзнае кој пат самиот се заплетка во сопствените манипулации и лаги. При презентирањето на четвртата “бомба“, Заев вчера рече дека новинарот и сопственик на неделникот ФОКУС, Никола Младенов ...

Шокантно тврдење на Сашо Ордановски дека ги преслушал сите разговори што ги поседува Заев

Сител - 26.02.2015

Аналитичарот Сашо Ордановски откри заканувачка и шокантна информација. Во дебата во која учествуваше вчера излезе со тврдење дека ги преслушал сите разговори кои ги псоедува Заев. Ордановски со оваа изјава ги погази претходните тврдења на лдиерот на ...

За Груевски е рано за одговорност за прислушувањето

Р.С.Европа - 26.02.2015

Не треба да се брза со барањето одговорност од македонските служби поради прислушувањето, вели премиерот Никола Груевски. Опозицискиот СДСМ денеска до Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против премиерот Никола Груевски и непознати лица ...

Експерти: Груевски ги разби конструкциите и манипулациите на Заев за дестабилизација на Македонија

Сител - 26.02.2015

Вчерашната прес конференција на премиерот Груевски е силен удар врз сценариото на Зоран Заев за деструкција на Македонија, сметаат експертите. Според нив, премиерот самоуверено и со докази и факти ја урна конструкцијата и манипулациите на ...

Весниците го анализираат прислушувањето

Р.С.Европа - 26.02.2015

Четвртата бомба на Заев, пресот на Груевски за прислушувањето, студентската борба за нов закон, оставките на првите луѓе на ФЗОМ, дел од темите за кои пишуваа медиумите. Веројатно сите веќе слушнавте: „Четврта бомба на Заев - прислушувани над 100 ...

Заев: Имам сведоци кои ќе ги урнат Груевски и Мијалков

А1 On - 26.02.2015

Во новиот број на Фокус лидерот на СДСМ тврди дека има сведоци кои ќе ги урнат Груевски и Мијалков. Фокус донесува и интервју со градоначалникот на Струга, Зиладин Села кој бара прислушувањето да заврши со оставки и ...

Заев: СДСМ никогаш не бил поединствен

+инфо - 26.02.2015

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев, ги отфрла како веќе видени шпекулациите во провладините медиуми дека вечерва вриело во СДСМ и дека членови сакале да го нападнат Заев. – Поединствена партијата не била.

Груевски одржа прес за „Пуч“, но ги избегна незгодните новинарски прашања

Кирилица - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски вчера, веднаш по лидерот на опозицијата, Зоран Заев, одржа прес-конференција на која зборуваше за случајот „Пуч“ и одговараше на новинарски прашања, но на оние кои не сакаше да ги одговори даде изговор дека веќе ги ...

СДСМ: Груевски потврди масовно незаконско прислушување на граѓаните

Кирилица - 26.02.2015

Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја згрозија јавноста, се вели во писмената реакција на СДСМ на пресот на премиерот Никола Груевски.

Груевски: Заев го руши системот и ја загрозува приватноста на граѓаните

Press24 - 26.02.2015

СДСМ шпекулира со различни бројки дека имало 26.000 прислушувани, па 20.000 и слично, истакна вчера премиерот Груевски. -Сето тоа наменски за да создадат страв кај луѓето дека којзнае што има за некој, односно да имаат можност да го балансираат ...

Силен удар од Груевски врз деструктивното сценарио на Заев

Press24 - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски како кула од карти ги разби конструкциите и манипулациите на лидерот на опозицијата. Неговото излегување кое беше јасно, самоуверено, базирано на докази, факти и аргументи, аналитичарите веќе го прогласија за едно од ...

Деструктивното сценарио на Заев доби силен удар од Груевски

Нетпрес - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски, вчера, со своето обраќање во врска со аферата „Пуч“ како кула од карти ги разби конструкциите и манипулациите на лидерот на опозицијата. Неговото излегување кое беше јасно, самоуверено, базирано на докази, факти и ...

Груевски: нема разговори за техничка влада

Р.С.Европа - 26.02.2015

„Овој случај мора да има правна, институционална и политичка завршница“, рече премиерот Никола Груевски во врска со аферата со прислушуваните телефонски разговори што ги објавува опозицијата.

ТВ Сител: Нашите урeдници самостојно одлучуваат со кого ќе зборуваат

+инфо - 26.02.2015

Сител телевизија вчера објави реакција по прес конференцијата на СДСМ во која телевизијата оценува дека им е загрозен интегритетот, на уредниците и новинарите кој работат во неа. „Ние како медиум во целост, како и нашите уредници, самостојно ...

Силен удар од Груевски врз деструктивното сценарио на Заев

Курир - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски како кула од карти ги разби конструкциите и манипулациите на лидерот на опозицијата. Неговото излегување кое беше јасно, самоуверено, базирано на докази, факти и аргументи, аналитичарите веќе го прогласија за едно од ...

Заев повторно се фати во лага

Нетпрес - 26.02.2015

Првот човек на опозицијата Зоран Заев, вчера повторно по којзнае кој пат самиот се заплетка во сопствените манипулации и лаги, пишуа Курир. При презентирањето на четвртата „бомба“, Заев вчера рече дека новинарот и сопственик на неделникот ФОКУС, ...

Заев самиот се фати во уште една лага

Press24 - 26.02.2015

Првиот човек на опозицијата Зоран Заев, вчера повторно по којзнае кој пат самиот се заплетка во сопствените манипулации и лаги. При презентирањето на четвртата “бомба“, Заев вчера рече дека новинарот и сопственик на неделникот ФОКУС, Никола Младенов ...

Експерти: Груевски со факти ги разби конструкциите на Заев

МРТ - 26.02.2015

По новите детали што ги откри премиерот за случајот „Пуч“ дел од експертската јавност со впечаток дека Груевски со факти ги разбил конструкциите на Заев. Според нив, плановите на опозицијата паѓаат во вода, а власта е во офанзива...

Според Груевски нема разговори за техничка влада

Канал 77 - 26.02.2015

„Овој случај мора да има правна, институционална и политичка завршница“, рече премиерот Никола Груевски во врска со аферата со прислушуваните телефонски разговори што ги објавува опозицијата, пишува РСЕ.

Залутаниот самурај

Пулс24 - 26.02.2015

Политиката отсекогаш била игра во која стратешки се натпреваруваат повеќе страни, кои се обидуваат да се надмудрат една со друга. Но, дали постои граница која не смее да се преминува? Македонија е изрешетана од „бомбите“ на Заев и јавноста полека ...

МВР: Хартиите со кои денеска манипулираше Зоран Заев се најобична лага

Кумановски м. - 26.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосoмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работи.

Силен удар од Груевски врз деструктивното сценарио на Заев

Пулс24 - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски како кула од карти ги разби конструкциите и манипулациите на лидерот на опозицијата. Неговото излегување кое беше јасно, самоуверено, базирано на докази, факти и аргументи, аналитичарите веќе го прогласија за едно од ...

Заев по кој знае кој пат, самиот се фати во уште една лага

Пулс24 - 26.02.2015

Првот човек на опозицијата Зоран Заев, вчера повторно по којзнае кој пат самиот се заплетка во сопствените манипулации и лаги. При презентирањето на четвртата “бомба“, Заев вчера рече дека новинарот и сопственик на неделникот ФОКУС, Никола Младенов ...

Заев: СДСМ не бил поединствен

Либертас - 26.02.2015

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев, ги отфрла како веќе видени шпекуации од провладините медиуми, веста на Прес 24 дека вечерва вриело во СДСМ и дека членови сакале да го нападнат лидерот Заев.

ЗАЕВ ЗА ШПЕКУЛАЦИИТЕ НА НЕКОИ МЕДИУМИ: СДСМ никогаш не била поединствена!

Sky - 26.02.2015

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев, ги отфрла како веќе видени шпекуации од провладините медиуми дека вечерва вриело во СДСМ и дека членови сакале да го нападнат Заев. – Поединствена партијата не била. Поздружена СДСМ со народот немало.

Груевски со своето обраќање му зададе силен удар на деструктивното сценарио на Заев

Денешен - 26.02.2015

Самоуверено, со многу докази, факти и аргументи, премиерот Груевски со своето вчерашно обраќање му зададе силен удар на деструктивното сценарио на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со прецизни одговори на повеќе од 20-тина прашања од новинарите, Груевски ...

Груевски: Играта не е Заев, играта е многу поголема, преголема за неговите сфаќања

Република - 26.02.2015

Не сум имал цел да го замолчам лидерот на СДСМ, ЗОран Заев, вели премиерот Никола Груевски. Тој на вчерашната прес-конференцја посветена на случајот „Пуч“ го искоментира тврдењето на Заев дека постапката против него и неговите соработници била со ...

Груевски: Заев е камиказа

Република - 26.02.2015

Премиерот Никола Груевски на вчерашната прес-конференција посочи дека лидерот на СДСМ Зоран Заев во целата игра со прислушкувањето бил само обичен инструмент. -Ако целта ми беше да го замолчам или спречам, логично би било да ги прифатам неговите ...

Груевски: Заев е камиказа!

Вечер Прес - 26.02.2015

Ако целта ми беше да го замолчам или спречам, логично би било да ги прифатам неговите уцени, како што самиот кажува, тогаш логично и било да ги прифатам неговите уцени, но јас тоа не го направив.

Заев обвини дека власта прислушувала над 100 новинари

Н.Македонија - 26.02.2015

Лидерот на СДСМ обвини дека власта прислушувала новинари и дека се мешала во уредувачката политика на некои медиуми ДЕТОНИРАНА ЧЕТВРТАТА „БОМБА“ НА СДСМ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, обвини дека власта прислушувала над 100 новинари и дека се мешала ...

Груевски: Македонија била цел на странска разузнавачка служба

Н.Македонија - 26.02.2015

Нема да има техничка влада ниту предвремени парламентарни избори, зашто не прифаќам закани и уцени од луѓе што не избираат средства за да ги реализираат своите цели НОВИ МОМЕНТИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ Нема да има техничка влада ниту предвремени ...

СДСМ продолжува со бомбите, Груевски се вади на странските служби

Призма - 25.02.2015

Според Груевски, Македонија била цел на прислушување на странска служба, во која Заев се вклучил кон средината на 2014 година и сакал да ги употреби сниманите материјали за да издејствува формирање техничка Влада.

#бомба: Властите прислушувале стотина новинари, обвини Заев

IT.mk - 25.02.2015

Македонските власти, поточно Управата за безбедност и контроразузнавање води куп досиеја за стотина македонски новинари кои се критични кон власта, а меѓу нив е и покојниот уредник на Фокус, Никола Младенов, за кој УБК има посебно досие, обвини ...

Груевски демантира поврзаност со прислушувањето

24 Вести - 25.02.2015

За случајот „Прислушување“, прес конференција во Владата одржа премиерот Никола Груевски. Рече дека прислушувањето било вршено од лица вработени во УБК по нарачка на Верушевски, без знаење на раководството на Министерството и Владата, како и со ...

МВР: Најостро ги демантираме сите изнесени клевети од Заев

Утрински - 25.02.2015

Министерството за внатрешни работи испрати реакција по прес-конфернецијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „Хартиите со кои манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање.

Заев: Спрега Влада- УБК- медиуми, прислушувани над 100 новинари од УБК

24 Вести - 25.02.2015

Шест нови снимки со кои се докажува директната спрега меѓу Влада- УБК и медиуми, презентираше денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев објави дека биле прислушувани над 100 новинари и обработувани од аналитичкиот центар на УБК и од провладините и од ...

Груевски : Ние не стоиме зад прислушувањето

Телма - 25.02.2015

Владата отфрли одговорност за прислушкувањето. На денешната прес конференција Премиерот Никола Груевски истакна дека тоа го правеле странски служби. “ Македонија била таргет на прислушување од странска служа, а кон средината на 2014 за овие ...

ФОТО: Груевски: Вмешани се странски служби

Утрински - 25.02.2015

Служба на странска држава, според премиерот, следела комуникации на јавни личности, преку свои агенти во Македонија Македонија била цел на странска безбедносна служба, која преку полициски агенти во земјава го реализирала прислушувањето во ...

Три години затвор за главниот инженер во УБК

Вест - 25.02.2015

Звонко Костовски (49) од Велес, вработен во МВР како главен инженер во Управата за безбедност и контраразузнавање, еден од осомничените во мегааферата „Пуч" што ја отвори лидерот на најголемата опозициона партија Зоран Заев, е осуден на единствена ...

Заев: Прислушувани над 100 новинари

Вест - 25.02.2015

Повеќе од 100 новинари биле прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање, изјави на прес-конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев, а според него, рекордот го држи трагично загинатиот уредник на "Фокус" Никола Младенов, кој бил не само ...

МВР: Хартиите на Заев се обична лага, а не документи на УБК

Вест - 25.02.2015

„Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање", реагираше МВР во писмено соопштение. Според МВР, Министерството за внатрешни работи и УБК во време ...

Груевски: Откривме дека прислушувала странска служба

Вест - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски тврди дека странска разузнавачка служба стои зад прислушувањето во Македонија, со помош на луѓе од македонското разузнавање. Груевски одбива да го објави името на странската служба, која ги врбувала тројцата обвинети од ...

Објавени нови аудио снимки на Бихаќка

Канал5 - 25.02.2015

И денеска на Бихаќка беа објавени снимени разговори, за како што рече лидерот Заев спрегата на новинарите и политичарите. На аудио снимките на неколку пати беше пуштан наводно автентичен разговор на министерката Јанкуловска, на директорот на УБК ...

Груевски: Не калкулирам за националните и државните интереси

Канал5 - 25.02.2015

Техничка влада нема да прифатам, изјави премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција, на која исто така потенцираше дека нема да има ниту предвремени избори. Лидерот на опозицијата, рече тој, ќе мора да помачи со избори, со идеи и со ...

МВР: Документите на Заев се најобична лага

Фокус - 25.02.2015

Во соопштението уште се вели дека Министерството ги почитува сите закони и УБК никогаш незаконски не прислушувала новинари. Министерството за внатрешни работи излезе со реакција на денешната пресконференција на Зоран Заев на која тој презентираше, ...

Мијалков си го прислушувал својот разговор со Јанкулоска?

Дневник - 25.02.2015

Со нови материјали со разговори меѓу министри, шефот на УБK Сашо Мијалков и премиерот Никола Груевски меѓусебно, но и неколкумина од нив со уредникот на вестите на „Сител“ Драган Павловиќ-Латас вчера излегоа опозиционерите.

Позната ни е странската служба

Дневник - 25.02.2015

Позната е странската служба што го вршела прислушувањето на државниот врв и повеќе лица од јавниот живот во Македонија, како и начинот на кој ги прислушувала и нејзините соработници во Македонија, меѓу кои е лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев, ...

Груевски: Македонија била мета на странска служба!

Deutsche Welle - 25.02.2015

Кон средина на 2014. за материјали наменети за странска служа се заинтересирало и лицето З.Заев, кој прво со нив се обиде да изнуди техничка влада, рече премиерот Груевски, одговарајќи на четвртата „бомба“ на опозицијата Македонија била таргет на ...

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Алсат-М - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во денешната писмена реакција од Министерството за внатрешни работи на прес-конференцијата на ...

Груевски: Македонија била цел на странска разузнавачка служба

Алсат-М - 25.02.2015

Во изминатиот период Македонија била таргет на снимање телефонски разговори на странска разузнавачка служба, потпомогната од нивни соработници во Република Македонија. Снимениот материјал се преведувал на англиски јазик и се испраќал кај нарачателот.

Груевски: Македонија била таргет на снимање разговори на странска разузнавачка служба

Канал5 - 25.02.2015

Во изминатиот период Македонија била таргет на снимање телефонски разговори на странска разузнавачка служба, потпомогната од нивни соработници во Република Македонија. Снимениот материјал се преведувал на англиски јазик и се испраќал кај нарачателот.

Заев даде исказ за прислушувањето, за „Пуч“ с` уште не е повикан

Дневник - 25.02.2015

Во Јавното обвинителство лидерот на СДСМ Зоран Заев даде исказ како оштетена страна и како сведок по основа на поднесената пријава од страна на неговата партија за аферата со прислушуваните разговори наводно на над 20.000 граѓани.

Заев: Васта прислушувала над 100 новинари

Фокус - 25.02.2015

На денешната прес-конференција на СДСМ, лидерот на партијата Зоран Заев ја објави четвртата „бомба“. Заев истакна дека најновите прислушувани разговори кои ги… На денешната прес-конференција на СДСМ, лидерот на партијата Зоран Заев ја објави ...

Заев презентираше пет нови снимки за прислушувани новинари

Телма - 25.02.2015

„Знам дека вистината за Македонија од овие досега објавени материјали е несватлива и тешка за секој човек“, рече на денешната прес конференција во седиштето на партијата Лидерот СДСМ, Зоран Заев, Ќе презентираме, рече Заев, дополнителни докзаи за ...

Заев: Никола Младенов бил најмногу прислушуван!

Фокус - 25.02.2015

Меќу прислушуваните бил и доајенот на македонското новинарство Младенов Зоран Заев на прес -конференцијата истакна дека најмногу прислушуван бил новинарот и основачот на неделникот „Фокус“, Никола Младенов .

СДСМ: Министерката Канческа- Милевска си нарачува прилог кај Латас?!

Фокус - 25.02.2015

И министерката за култура се појави во прислушуваните разговори Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , објави разговор за кој тврди дека се води меѓу министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и уредникот во „Сител“, Драган Павловиќ-Латас .

„Бомба“ број четири: Мијалков, Јанкуловска, Груевски... во улога на медиумски уредници?

Deutsche Welle - 25.02.2015

Пукна и четвртата бомба на СДСМ. Лидерот на партијата Зоран Заев соопшти дека властите прислушувале над сто новинари и презентираше снимки кои, според него, укажуваат на интервенции на власта во работата не медиумите.

Заев: Јанкулоска ја уредува програмата во МРТВ?!

Фокус - 25.02.2015

Министерката забранува прилог на националната телевизија МРТВ Зоран Заев денеска објави и снимка на, која според него, зборуваат министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и портпаролот на МВР, Иво Котевски.

И премиерот Груевски фатен во прислушуваните разговори

Фокус - 25.02.2015

Јавноста го слушна и гласот на Груевски во аферата „Прислушување“ Во денешните прислушувани разговори кои ги објави СДСМ, беше и телефонскиот разговор меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески .

Пукна четвртата „бомба“ на СДСМ

Алсат-М - 25.02.2015

Обвинувања за прислушување новинари е темата на четвртата „бомба“ што денеска ја објави претседателот на СДСМ, Зоран Заев. На прес-конференцијата одржана во седиштето на партијата Заев рече дека од страна на власта биле прислушкувани над 100 ...

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Канал5 - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во денешната писмена реакција од Министерството за внатрешни работи на прес-конференцијата на ...

Аудио: Јанкулоска му нарачува медиумски прилози на Протуѓер во Дневник, Сител, МТВ и Канал5

Фокус - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка, за која што кажа дека е разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и Мартин Протуѓер како договараат… Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка, за која што кажа дека е разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и Мартин ...

Аудио: Заев: Јанкуловска забранува емисија на МТВ, а ако новинарката не послуша ќе лета од работа

Фокус - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио-снимка во која првата полицајка Гордана Јанкулоска му кажува на својот портпарол Иво Котевски дека емисија… Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио-снимка во која првата полицајка Гордана Јанкулоска му ...

Премиерот Груевски призна дека Заев со ПИМ мерки бил снимен во неговиот кабинет

Фокус - 25.02.2015

Обвинителството сега треба да одговори кој ќе одговара што овие снимки се појавија на интернет и на неколку медиуми, бидејќи биле тајни, а нивното објавување е казниво По објавувањето на четвртата „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, веднаш на ...

Аудио: Заев: Латас признава дека на вестите на Сител од 12 прилози, седум се пропаганда

Фокус - 25.02.2015

Според Заев, Латас нервозено и вика дека нивните вести се претвориле во пропаганда, а од 12 прилози 7 се за владата. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио снимка во која министерската за култура Елизабета Канческа – Милевска бара од уредникот на ...

СДСМ со четврта „бомба“ за спрегата власт- медиуми

24 Вести - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција обелодени нови шест аудио телефонски снимки кои, како што рече, се доказ за контрола на медиумите од еден центар, во директна спрега Влада- УБК - медиуми.

ФОТО: Четврта бомба на СДСМ: Прислушувани над 100 новинари

Утрински - 25.02.2015

Опозицијата презентираше шест телефонски разговори, кои според нив ја разобличуваат спрегата меѓу премиерот, УБК и медиумите Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, презентираше нова серија снимени разговори од аферата масовно прислушување, според кои, како ...

Заев објави нови материјали со прислушувани разговори

МРТ - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нови материјали со прислушувани разговори. Вели дека со овие аудио-снимки сака да ја покаже спрегата меѓу владата и медиумите... Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев и денеска објави снимени разговори.

МВР: Хартиите на Заев се лага

+инфо - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосомничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање. Министерството за внатрешни работи и УБК во време на сегашното раководство никогаш ниту незаконски ...

ГРУЕВСКИ: Снимањата се од професионалци од надвор (ВИДЕО)

Телеграф - 25.02.2015

Јасно е дека материјалите биле наменети за странска служба, за лица кои не ги познаваат доволно политичките случувања во земјава, а со цел нарачателот да има комплетна анализа од што се случува во Македонија, рече Груевски Премиерот на Република ...

Груевски: Уцените на Заев ги пријавив во надлежните институции, по што следуваа ПИМ мерки

Курир - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски пред јавноста посочи дека откако ги добил уцените од Зоран Заев, тој тоа го пријавил до надлежните институции. Груевски истакна дека пред Заев да побара средба со него, лидерот на СДСМ веќе прераскажувал и дак материјали на ...

МВР: Хартиите со кои денес манипулираше Зоран Заев се најобична лага

МКД - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосомничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, вели МВР во своето соопштение до медиумите по прес-конференцијата во која лидерот на СДСМ Зоран Заев ...

Груевски: Заев е камиказа, играта е преголема за неговите сфаќања

Курир - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција посочи дека лидерот на СДСМ Зоран Заев во целата игра со прислушкувањето бил само обичен инструмент. -Ако целта ми беше да го замолчам или спречам, логично би било да ги прифатам неговите ...

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Press24 - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работи.

Груевски: Освен случајот со Заев, никогаш не се снимало ниту ќе се снима во мојата канцеларија

Курир - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски денес во своето обраќање до јавноста одговори на сите прашања поврзани со актуелните политички случувања во земјава. По заканите кои до него ги упати опозицискиот лидер Заев, кој во меѓувреме почна да објавува прислушувани ...

ВИДЕО: Груевски образложи детали за аферата „Пуч“

Нетпрес - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски, денеска на вонредна прес-конференција изнесе детали од акцијата „Пуч“, односно кој е нарачателот на снимените разговори, кои се клучните играчи во целото сценарио и на кој начин се прибавени материјалите.

Груевски: Македонија е цел на странска разузнавачка служба, а Заев реализатор на нејзините цели

МКД - 25.02.2015

Лицето З.В. е реализаторот на нарачката на една странска разузнавачка служба за следење на влијателни поединци во нашето општество за нејзини цели. Тој за таа цел ангажирал две лица што работеле во УБК и го вршеле снимањето.

Груевски: Освен во случајот со Заев никогаш не се снимало ниту ќе се снима во мојата канцеларија

Нетпрес - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски денес во своето обраќање до јавноста одговори на сите прашања поврзани со актуелните политички случувања во земјава. Меѓу другото тој даде одговор на прашањето „Дали во неговата канцеларија постојано се снима“? -Одговорот е ...

ВИДЕО Заев: Копии од сите материјали има кај Мијалков

+инфо - 25.02.2015

На прашањето дали материјалите што денеска беа доставени до новинарите, се единствените копии и немате други копии, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговори: - Има кај Сашо Мијалков. Ако го гледате црвенилото во моите очи, тоа е работење до наутро.

Груевски: признанието покажа - зад прислушувањата стои странска служба

Алфа - 25.02.2015

Нарачател и финансиер на операцијата прислушување е странска служба, а главен соработник бил Верушевски а Заев бил само инструмент, рече премиерот Никола Груевски на денешната прес конференција.

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Сител - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање. Министерството за внатрешни работи и УБК во време на сегашното раководство никогаш ниту незаконски ...

МВР: Документите со кои денеска манипулираше Заев се лага, не документи од УБК

Нетпрес - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работи.

Груевски: Заев е камиказа, играта е преголема за неговите сфаќања

Сител - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција посочи дека лидерот на СДСМ Зоран Заев во целата игра со прислушкувањето бил само обичен инструмент. -Ако целта ми беше да го замолчам или спречам, логично би било да ги прифатам неговите ...

(ВИДЕО) Заев: Копии од сите материјали има кај Мијалков

А1 On - 25.02.2015

На прашање дали материјалите што денеска беа доставени до новинарите, се единствените копии и немате други копии, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговори: - Има кај Сашо Мијалков. Ако го гледате црвенилото во моите очи, тоа е работење до наутро.

Заев ја објави четвртата "бомба"

Алфа - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ ја објави четвртата бомба. Објави разговори за прислушувани новинари. Заев рече дека на листата биле повеќе од 100 новинари и сопственици на медиуми. Нова прес-конференција на лидерот на СДСМ за таканаречената бомба и повторно дел од ...

МВР: Хартиите кои ги покажа Заев, не се документи на УБК

Макфакс - 25.02.2015

Хартиите со кои манипулираше четвртоосомничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работиоткако претходно во средата челникот на ...

МВР: Хартиите што ги покажа Заев не се документи на УБК

Кајгана - 25.02.2015

Хартиите со кои манипулираше четвртоосомничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работи откако Заев на прес-конференција подели ...

СДСМ:Груевски го потврди масовното незаконско прислушување

Нова ТВ - 25.02.2015

Опозициската СДСМ со реакција на прес конференцијата на премиерот Никола Груевски. Во реакцијата се вели: „Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја ...

СДСМ: Очајни се обидите на Груевски со акциони филмови да се брани од вистината

А1 On - 25.02.2015

Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја згрозија јавноста, велат од СДСМ. Груевски потврди масовно незаконско прислушување на граѓаните на ...

Груевски: Знаеме која странска служба прислушувала

Р.С.Европа - 25.02.2015

Македонија била таргет на прислушување на разговори од страна на странска разузнавачка служба, потпомогната од нивни соработници од земјава, рече премиерот Груевски. Во изминатиот период Македонија била таргет на прислушување на разговори од страна ...

Во 14 часот-петтата бомба на Заев

А1 On - 27.02.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 5-тата бомба. Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, ...

Груевски - Странски служби прислушувале во Македонија

Р.С.Европа - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека странски служби прислушувале во Македонија, а за остварување на своите цели го користеле лидерот на опозицијата, Зоран Заев. Груевски не сакаше да каже за која странска служба станува ...

Груевски: Македонија била цел на прислушување од странска служба

МРТ - 25.02.2015

„Нашиот план е да се бориме со факти и со аргументи за ова што и се случува на нашава држава“, порача премиерот Никола Груевски кој објави нови детали за случајот „Пуч“. Груевски одговори на голем број прашања кои овој период стигнале до него, а ...

СДСМ: Груевски со „акциони филмови“ се брани од вистината

+инфо - 25.02.2015

Очајни се обидите на Груевски со „акциони филмови“ да се брани од вистината. СДСМ е цврсто решена, вистината за Македонија ќе биде обелоденета докрај. Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и ...

Коментар на редакцијата на Сител

Сител - 25.02.2015

Редакцијата на Сител по којзнае кој пат е згрозена од нападите на СДСМ и Заев врз интегритетот на телевизијата и на уредниците и новинарите кој работат во неа. Сител Телевизија има легитимно уставно загарантирано право да пренесува информации, да ...

Четвртата „бомба“ денеска во 14 часот

+инфо - 25.02.2015

Во 14 часот ќе почне прес-конференцијата на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе објави нови материјали од неовластено прислушкување, дознава Плусинфо од партијата. Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и ...

Заев денеска во 14 часот со четврта бомба

МКД - 25.02.2015

Денеска во седиштето на СДСМ претседателот на партијата Зоран Заев ќе одржи конференција за медиумите на која ќе продолжи да ги објавува снимките од прислушуваните разговори на министри, државни функционери, новинари, сопственици на медиуми...

Заев објави четврта „бомба“; Груевски отфрли одговорност и обвини странска служба

Глас на Америка - 25.02.2015

Водачот на СДСМ тврди дека првите луѓе во власта „владеат и менаџираат со медиумите и новинарите“; „Oвде играта е многу поголема“, изјави македонскиот премиер во своето прво јавно обраќање по аферата со масовно прислушување Непосредно по четвртата ...

Во 14 часот Заев ја објавува петтата „бомба“, НОВА во ЖИВО од „Бихаќка“

Нова ТВ - 25.02.2015

Денеска во 14.00 часот, во седиштето на СДСМ, лидерот на партијата, Зоран Заев ќе одржи прес конференција на која се очекува т.н петта „бомба“, односно објавување на прислушкувани телефонски разговори на власта.

ЖИВО: Заев ја објавува четвртата бомба

А1 On - 25.02.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 4-тата бомба. Следете ја директно прес конференцијата на СДСМ со почеток во 14 часот. Освен на страната на А1он на видеото подолу, обраќањето на претседателот на СДСМ можете да ...

Груевски: Не калкулирам за националните и државните интереси

Сител - 25.02.2015

Техничка влада нема да прифатам, изјави премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција, на која исто така потенцираше дека нема да има ниту предвремени избори. Лидерот на опозицијата, рече тој, ќе мора да помачи со избори, со идеи и со ...

АУДИО: Интегралните разговори од денешната “бомба“

Нова ТВ - 25.02.2015

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев објави шест прислушувани разговори, кои, како што кажа, ја разобличуваат спрегата ...

(АУДИО) Заев: Јанкулоска нарачува кој новинар што да покрива

А1 On - 25.02.2015

Дополнителни докази за суровата вистина – за тоталната контрола на Никола Груевски и братучедот Сашо Мијалков. Се се прави од еден центар Управата за следење и управување каде во машинатасе ставени над сто новинари, рече на прес конференцијата ...

‪#‎бомба4 Заев: Најприслушуван е доајенот на новинарството - Никола Младенов

Нова ТВ - 25.02.2015

-Еден од најприслушуваните новинари од страна на УБК бил доајенот на макеоднското новинарство, уредникот на неделникот Фокус, новинарот Никола Младенов. Од оправдани причини нема да ги објавиме разговорите, а документите од разговорите се предадени ...

Сител ќе го пуштам, Ранду да дојде...

+инфо - 25.02.2015

Денеска ќе објавиме дополнителни докази и документи за механизмите за тотална контрола што ја воспоставиле братучедите Груевски и Мијалков и уште неколку луѓе, рече на прес-конференцијата во СДСМ, Зоран Заев, лидерот на партијата.

Заев: Прислушувани се над 100 новинари

+инфо - 25.02.2015

Повеќе од 100 новинари во Македонија се прислушувани, изјави денеска на прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев. - И новинарите од провладините медиуми и професионалните новинари кои критички ги опсервираат состојбите во Македонија Како власта ...

Прислушкување новинари, четврта „бомба“ на СДСМ

Р.С.Европа - 25.02.2015

Прислушувањето на новинари е темата на четвртата „бомба“ на опозицијата. На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека биле прислушкувани над 100 новинари од Република Македонија, и тоа, како што истакна и од провладините ...

СДСМ: Груевски ги потврди скандалите поврзани со него и неговите соработници

Макфакс - 25.02.2015

Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја згрозија јавноста, се вели во писмената реакција на СДСМ на пресот на премиерот Никола Груевски.

(АУДИО) Заев: Латас признава дека вестите на Сител се пропаганда

А1 On - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на прес конференција објави снимки, на кои вели, се гледа како блиски соработници на Груевски се јавува кај уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас како нарачува прилог.

Груевски: Не калкулирам со националните интереси

Нетпрес - 25.02.2015

Техничка влада нема да прифатам, изјави премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференција. Tој одговарајќи на новинарско прашање потенцираше дека нема да има ниту предвремени избори.

Најследен и најприслушкуван Никола Младенов

+инфо - 25.02.2015

Најследен, најприслушуван со години бил сопственик на неделникот Фокус, Никола Младенов, рече Заев, велејќи дека многу работи нема да објави од обемните извештаи што стасале до нив. Тој нагласи дека следени и прислушкувани се над 100 новинари, а ...

Заев: УБК ги следела критичките новинари, најдолго Никола Младенов

А1 On - 25.02.2015

Критичките новинари биле следени и документирани, рече Зоран Заев и покажа документи со назнака на УБК за прислушување над сто новинари. Биле прислушувни над 20.000 граѓани, сите материјали ќе ги дадеме на новинарите, рече тој.

Прислушувани над сто новинари! Најприслушуван бил Никола Младенов (ВИДЕО)

МКД - 25.02.2015

Власта, преку УБК, прислушувала над сто новинари и сопственици на медиуми, објави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев, а најприслушуван, со години, бил сопственикот на Фокус Никола Младенов.

СДСМ: Груевски ја потврди содржината на прислушуваните материјали

МКД - 25.02.2015

Никола Груевски ги потврди сите скандали поврзани за него и неколкумина негови соработници и невешто се обиде да се правда за срамните потези што ја згрозија јавноста, реагира СДСМ на обраќањето до јавноста од страна на премиерот.

МВР: УБК не следела новинари и не правела нивна анализа

Телеграф - 25.02.2015

Најостро ги демантираме сите изнесени клевети и конструкции објавени денеска од страна на четвртоосомничениот Зоран Заев, се вели во рекацијата на Министерството Министерството за внатрешни реагира на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ ...

Заев: Со години биле следени и прислушувани новинари и сопственици на медиуми (ВИДЕО)

МКД - 25.02.2015

Потресувачка е вистината за Македонија што ја дознаваме од овие снимки. Дознаваме во каква држава живееме и со кого си имаме работа. Нашите материјали покажуваат дека со години биле следени и прислушувани новинари и сопственици на медиуми, рече Заев ...

СДСМ ја објави четвртата бомба: Власта прислушувала повеќе од 100 новинари

Кирилица - 25.02.2015

Во тек е прес конференција во седиштето на СДСМ на која претседателот на партијата Зоран Заев, објавува нова, четвртта т.н. бомба за криминалите на власта. Заев ја започна конференцијата со најава дека денес ќе презентира нови докази за контролата ...

Заев: Без налог се прислушувани новинарите

+инфо - 25.02.2015

Без налог се прислушувани новинарите, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарско прашање. - Огромен број од новинарите се следени со години, повеќе од 2 и 3 и 4 години, како што е случајот со Никола Младенов, а и со некои други новинари - ...

Видео снимка од прес конференцијата на Заев

+инфо - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска соопшти дека неовластено биле прислушкувани повеќе од 100 новинари во земјава и од провладини и од критички настроени медиуми. Најдолго прислушкуван бил трагично загинатиот новинар и уредник на „Фокус“ Никола ...

МВР: Хартиите на Заев се лага, УБК никогаш не следела новинари незаконски

А1 On - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосомничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање. Министерството за внатрешни работи и УБК во време на сегашното раководство никогаш ниту незаконски ...

Груевски: Заев го руши системот и ја загрозува приватноста на граѓаните

Курир - 25.02.2015

СДСМ шпекулира со различни бројки дека имало 26.000 прислушувани, па 20.000 и слично, истакна вчера премиерот Груевски. -Сето тоа наменски за да создадат страв кај луѓето дека којзнае што има за некој, односно да имаат можност да го балансираат ...

АУДИО: СДСМ со четврта„бомба“ за спрегата медиуми-власт

Р.С.Европа - 25.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави шест прислушувани разговори, кои, како што рече, ја разобличуваат спрегата премиер-УБК-медиуми. Заев рече дека за некои новинари, меѓу кои и загинатиот уредник на Фокус, Никола Младенов, се правени и досиеја.

Заев: Еве го премиерно и Груевски

+инфо - 25.02.2015

Првпат откако почнавме да ги објавуваме снимките од незаконските прислушкувања кои се правеле по наредба на кои братучедите Груевски и Мијалков и уште неколку други луѓе, ќе го чуете и гласот на Груевски, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на ...

Заев: Прислушувани над 100 новинари, Никола Младенов најмногу (видео)

Кајгана - 25.02.2015

Повеќе од сто новинари со години биле прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање, објави во среда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а најприслушуван бил загинатиот Никола Младенов, уредник, новинар и сопственик на неделникот Фокус.

ОБНОВЕНО: АУДИО Снимките кои ги презентираше Заев денеска

+инфо - 25.02.2015

СДСМ пред малку ги објави снимките од сите прислушкувани разговори кои беа презентирани денеска. Фото: ...

(ВИДЕО) Заев: УБК прислушувала над сто новинари

А1 On - 25.02.2015

Знам дека Вистината за Македонија, и од овие материјали што досега ги објавивме, e запрепастувачка, тешка, болна, несфатлива за еден нормален човек. Денеска почитувани граѓани и новинари, ќе објавиме дополнителни докази и аргументи за суровата и ...

„Бомба“ четири на Заев: АУДИО-снимките кои ги објави денеска

Нова ТВ - 25.02.2015

Аудио-снимките кои претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги објави на денешната прес-конференција и на кои, беа обелоденети телефонски разговори помеѓу функционерите на власт, при уредување на вести во медиумите, како и тоа дека критичките новнари биле ...

И четвртата „бомба“ на Заев не стресе ништо

Нетпрес - 25.02.2015

Лидерот на опозициската СДСМ денеска ја објави четвртата „бомба“, која не предизвика никакви „тектонски поместувања“, како што беше најавувано. Тој објави шест разговори меѓу кои на министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и шефот на ...

Зоран Заев објави нови материјали за снимени разговори

Телеграф - 25.02.2015

Според новите материјали презентирани денеска, како што тврди лидерот на СДСМ, биле прислушувани 100 новинари во Македонија Денешните материјали што ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се однесуваат на, како што рече, прислушувани разговори на ...

ВИДЕО Заев: Повеќе од 100 новинари таргет на УБК

+инфо - 25.02.2015

Го објавуваме во интегрална форма денешниот прес на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „Знам дека Вистината за Македонија, и од овие материјали што досега ги објавивме, e запрепастувачка, тешка, болна, несфатлива за еден нормален човек.

СДСМ: Никола Младенов најприслушуван новинар

Макфакс - 25.02.2015

Повеќе од сто новинари со години биле прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање, објави во среда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а најприслушуван бил загинатиот Никола Младенов, уредник, новинар и сопственик на неделникот Фокус.

Груевски побарал ПИМ мерки за Заев

Нова ТВ - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски изјави дека побарал ПИМ мерки за лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес конференцијата која е во тек. По барањата за техничка влада и најавите дека Заев поседува некакви компромитирачки материјали, Груевски рече дека пријавил ...

Снимките од четвртата „бомба“ на СДСМ

Кирилица - 25.02.2015

Аудио-снимките кои претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги објави на денешната прес-конференција и на кои, беа презентирани телефонски разговори во кои учествуваат врвот на државата, а се однесуваат на влијанието и контролата на ...

Груевски побарал ПИМ мерки за Заев

+инфо - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски изјави дека побарал ПИМ мерки за лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес конференцијата која е во тек. По барањата за техничка влада и најавите дека Заев поседува некакви компромитирачки материјали, Груевски рече дека пријавил ...

Груевски: Дали во мојата канцеларија постојано се снима? Не!

+инфо - 25.02.2015

Дали во мојата канцеларија постојано се снима? Не. Тогаш беше поставена камера, која беше демонтирана, рече Никола Груевски на денешниот прес кој е во тек. Ова се однесуваше на снимката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во кабинетот на ...

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Алфа - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во денешната писмена реакција од Министерството за внатрешни работи на прес-конференцијата на ...

Груевски: Заев го руши системот и ја загрозува приватноста на граѓаните

Нетпрес - 25.02.2015

СДСМ шпекулира со различни бројки дека имало 26.000 прислушувани, па 20.000 и слично. Сето тоа наменски за да создадат страв кај луѓето дека којзнае што има за некој, односно да имаат можност да го балансираат гневот на граѓаните од фактотот дека ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од прес-конференцијата на Зоран Заев за „бомба4“

Нова ТВ - 25.02.2015

НОВА ви ја пренесува ИНТЕГРАЛНО прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која ја објави и четвртата т.н „бомба“ во која се слушнаа телефонски разговори на функционери од власта и одредени новинари, за тоа како да бидат уредувани ...

МВР: Хартиите на Заев не се документи од УБК

Р.С.Европа - 25.02.2015

Министерството за внатрешни работи со излезе со писмена реакција на прес-конференцијата на лидерот на СДСМ, соопштувајќи дека хартиите со кои денеска манипулирал четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за ...

(ВИДЕО) Груевски: Не снимавме ние туку непознати сторители во центарот на Скопје

А1 On - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски на прес конференција во Владата посочи дека тие не прислушувале, туку Зоран Верушевски во соработка со странски служби и дека двајца вработени во УБК без знаење на институцијата.

МВР: Хартиите со кои манипулираше Заев се најобична лага, а не документи на УБК

Курир - 25.02.2015

Хартиите со кои денеска манипулираше четвртоосмничениот Зоран Заев се најобична лага, а не документи на Управата за безбедност и контраразузнавање, се вели во реакцијата од Министерството за внатрешни работи.

Груевски: Нема предвремени избори

Нова ТВ - 25.02.2015

Премиерот Никола Груевски рече дека институциите во Македонија знаат која е странската служба од кои, според него, лидерот на СДСМ Зоран Заев ги добил материјалите. Одговарајќи на новинарски прашања, за тоа, доколку тезата за странски служби е ...

Груевски: Не прифатив техничка влада, Заев е искористен како инструмент

Макфакс - 25.02.2015

Апсолутно не е точно дека на средбите со челникот на опозицијата Зоран Заев сме прифатиле техничка влада, што го покажува и тоа што СДСМ не се врати во Собранието, рече на прес-конференцијата посветена на аферата „Пуч“ во средата премиерот Никола ...