TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и националните интереси

24 Вести - 09.04.2017

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е уценет политичар, тој ќе мора да испорача сѐ што се бара од него

МКД - 09.04.2017

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори и само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа. Само така граѓаните на Република Македонија нема да се чувствуваат измамено, се вели ...

ВМРО – ДПМНЕ: Народот со право е на улиците , излезот е во нови избори

Фокус - 09.04.2017

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа, го повтори уште еднаш денеска својот став партијата на Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

ТВ21 - 09.04.2017

– ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните интереси

Идивиди - 09.04.2017

Скопје, 9 април 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Вест - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Канал5 - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО - ДПМНЕ: Народот нема да дозволи да се раскрчмат државните и национални интереси

Телеграф - 09.04.2017

Албанските партии, наведуваат од ВМРО - ДПМНЕ, потврдиле дека има платформа, а претседателот на СДСМ Зоран Заев има обврска да ја реализира ВМРО - ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Сител - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

Иницијативата ,,За заедничка Македонија‘‘ повикува на помасовни протести против тиранската платформа

Сител - 09.04.2017

Остануваме будни и и нема да дозволиме никој да ја спроведе Тиранската платформа. Иницијатива за Заедничка Македонија повикува на уште поголема масовност на улиците во следните три денови, кои се клучни за заштита на унитарноста на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Вечер - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот му застана на пат на криминалецот Заев и мафијата од СДС

Нетпрес - 09.04.2017

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори, само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу Тиранската платформа, велат од ВМРО ДПМНЕ. Само така граѓаните на Република Македонија нема да се ...

Бидете на готовс во следните 2-3 дена, СДСМ ќе се обиде да направи државен удар во Собрание

Вечер - 09.04.2017

Има гласини дека СДСМ ќе се обидат насилно, пред Велигден да се преземе Собрание и тоа ќе биде една огромна глупост која може да ја направат, тоа е воведување во хаос на државата. Се надевам ќе се воздржат од било какви насилни обиди за преземање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Репортер - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

Тодоров: СДСМ има две опции-малцинска влада или нови избори

Press24 - 09.04.2017

Тоа зависи во голема мера и од СДСМ, се сеќавате дека ние како партија му понудивме на СДСМ доколку се откажат од тиранската платформа ние да ги понудиме нашите 51 пратеник кои што би ја поддржале владата на СДСМ, но не само вербално да се откажат, ...

Тодоров: Малцинска влада или нови избори

Стандард - 09.04.2017

Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ, вчера во интервју за ТВ 24 го повтори ставот на својата партија дека излез од кризата во Македонија има само преку малцинска влада или да се излезе на нови избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот му застана на пат на криминалецот Заев и мафијата од СДС

Курир - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и националните интереси

Локално - 09.04.2017

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот се нови избори и изјаснување на народот за Тиранската платформа

Мета - 09.04.2017

Излезот од ваквата ситуација во која криминогениот СДС ја доведе државата е еден. Нови парламентарни избори! Само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу Тиранската Платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не дозволи раскрчмување на државните и национални интереси

Телевизија Нова - 09.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата и обелоденување на сите работи кои ги прифатиле

24 Вести - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на собранието, законот и уставот и во изборот на претседател на собранието. СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата во Собранието

Нова ТВ - 08.04.2017

СДСМ сака да направи пуч во Собранието, но не успеа со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. „СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка платформата ...

СДСМ повикува на разум, ВМРО-ДПМНЕ ги обвинува за пуч

Алсат-М - 08.04.2017

Парламентарното мнозинство од 67 пратеници избрано на кредибилни избори и формирано на демократски начин е должно според Уставот, Деловникот и законите да избере нов претседател на Собранието и нова Влада, наведува СДСМ во денешното соопштение.

СДСМ повикува на разум, ВМРО-ДПМНЕ ги обвинува за пуч

Р.С.Европа - 08.04.2017

Парламентарното мнозинство од 67 пратеници избрано на кредибилни избори и формирано на демократски начин е должно според Уставот, Деловникот и законите да избере нов претседател на Собранието и нова Влада, наведува СДСМ во денешното соопштение.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири насилна реторика во јавноста

Фокус - 08.04.2017

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ ги блокира демократските процеси и во јавноста шири насилна реторика, само да обезбеди ден повеќе за нови криминали и да обезбеди што поголемо богатство за себе и за своите соработници, реагираат денеска од СДСМ по ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не успеа во своите намери

Вест - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата и обелоденување на сите работи кои ги прифатиле

Сител - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. - СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата и обелоденување на сите работи кои ги прифатиле

Канал5 - 08.04.2017

Скопје, 8 април 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата...

Н.Македонија - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч и не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата во Собранието

Локално - 08.04.2017

СДСМ сака да направи пуч во Собранието, но не успеа со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. „СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка платформата ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата и обелоденување на сите работи кои ги прифатиле

Нетпрес - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. – СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка ...

Тодоров: Нема да дозволиме СДСМ да ја силува државата

Република - 08.04.2017

Во Собранието се спречува обидот на СДСМ на мала врата да ја протнат Тиранската платформа и да ја редефинираат државата. Тоа е суштината. Бегањето од дебата на СДСМ околу Тиранската платформа говори за тоа дека не се подготвени пред народот да кажат ...

Тодоров: Бегањето на СДСМ од дебата за Тиранската платформа говори дека не се подготвени пред народот да кажат што ...

Нетпрес - 08.04.2017

Тоа е суштината. Бегањето од дебата на СДСМ околу Тиранската платформа говори за тоа дека не се подготвени пред народот да кажат што прифатиле и дали тоа за тоа што го прифатиле добиле доверба од граѓаните, истакна во вестите во ТВ 24 членот на ИК ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од дебата и обелоденување на сите работи кои ги прифатиле

Репортер - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. – СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка ...

Тодоров: СДСМ има две опции-малцинска влада или нови избори

Република - 08.04.2017

Тоа зависи во голема мера и од СДСМ, се сеќавате дека ние како партија му понудивме на СДСМ доколку се откажат од тиранската платформа ние да ги понудиме нашите 51 пратеник кои што би ја поддржале владата на СДСМ, но не само вербално да се откажат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не успеа во обидот за пуч

Вечер - 08.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ не успеал во обидот за пуч, не успеал со прекршување на деловникот за работа на Собранието, законот и Уставот, да избере претседател на Собранието. СДСМ не успеа да го направи првиот чекор за на мала врата да ја протурка ...

Тодоров: Бегањето на СДСМ од дебата за Тиранската платформа говори дека не се подготвени пред народот да кажат што ...

Курир - 08.04.2017

Во Собранието се спречува обидот на СДСМ на мала врата да ја протнат Тиранската платформа и да ја редефинираат државата. Тоа е суштината. Бегањето од дебата на СДСМ околу Тиранската платформа говори за тоа дека не се подготвени пред народот да кажат ...

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ им нуди две решенија-едното е отфрлање на Тиранската платформа и 51 пратеник во собранието ...

Курир - 08.04.2017

Се сеќавате дека ние им рековме на СДСМ дека ако се откажат од Тиранската платформа ние ќе им понудиме 51 пратеник, тоа е едното решение, додека другото е да има нови избори, а граѓаните да одлучат дали ќе гласаат за таа Тиранска платфотрма, истакна ...

Тодоров: СДСМ има две опции-малцинска влада или нови избори

Курир - 08.04.2017

Тоа зависи во голема мера и од СДСМ, се сеќавате дека ние како партија му понудивме на СДСМ доколку се откажат од тиранската платформа ние да ги понудиме нашите 51 пратеник кои што би ја поддржале владата на СДСМ, но не само вербално да се откажат, ...

Тодоров: Бегањето на СДСМ од дебата за Тиранската платформа говори дека не се подготвени пред народот да кажат што ...

Пулс24 - 08.04.2017

Во Собранието се спречува обидот на СДСМ на мала врата да ја протнат Тиранската платформа и да ја редефинираат државата. Тоа е суштината. Бегањето од дебата на СДСМ околу Тиранската платформа говори за тоа дека не се подготвени пред народот да кажат ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да спечи дискусија во Собранието

24 Вести - 07.04.2017

Зоран Заев и „злосторничкото здружение околу него“ се обидe да изведе државен удар и да спречат дискусија во законодавниот дом за да ги замолкнат сите што говорат против Тиранската платформа, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

За Груевски најдобро решение за кризата се брзи избори

Р.С.Европа - 07.04.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски изјави денеска дека неговата партија и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името, според, како што рече, сценариото што го ...

Груевски: Народот да се подготви за подолгорочен отпор, битката нема да заврши за неколку дена

МКД - 07.04.2017

Ова се драматични и историски времиња за Македонија, а народот треба да биде подготвен на подолгорочен отпор за справување со сценариото за државата, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска од Струмица.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ прави обид да спречи дискусија во Собранието

Таратур - 07.04.2017

Зоран Заев и злосторничкото здружение околу него се обидe да изведе државен удар и да спречат дискусија во законодавниот дом за да ги замолкнат сите што говорат против Тиранската платформа, се вели во соопштението на ВМРО ДПМНЕ.

Груевски: На сите им е јасно дека некој во некои разговори продал некои работи

Фокус - 07.04.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска уште еднаш се закани со „народ“ и рече дека ВМРО-ДПМНЕ и народот немале да дозволат реализација на тиранска платформа и повтори дека најдобро решение се брзи избори.

Груевски: Народот и ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволат тиранска платформа, решението е брзи избори

Вест - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

НАРОДОТ ДА БИДЕ ПОДГОТВЕН: Груевски повика на долгорочен отпор против тиранската платформа

Телеграф - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача Груевски од Струмица Народот треба да биде подготвен ...

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

Сител - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ предупредува дека СДСМ подготвува Пуч, СДСМ очекува брз избор на влада

Сител - 07.04.2017

Со грубо газење на демократијата, Уставот и собранискиот Деловник, СДСМ бега од дебата за постизборната политичка измама што ја направи со прифаќање на Тиранската платформа. Од ВМРО-ДПМНЕ попладнево обвинуваат за смислено сценарио со кое СДСМ сака ...

Груевски: Оваа битка нема да заврши за неколку дена, народот да се подготви за отпор

Република - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

Press24 - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

Вечер - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Заедно со народот нема да дозволиме спроведување на Тиранската платформа

Нетпрес - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да спечи дискусија во Собранието

Локално - 07.04.2017

Зоран Заев и „злосторничкото здружение околу него“ се обидe да изведе државен удар и да спречат дискусија во законодавниот дом за да ги замолкнат сите што говорат против Тиранската платформа, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника па не знае што прави

Kumanovo News - 07.04.2017

„Крајот ви се гледа, господа од ВМРО-ДПМНЕ.Веќе незнаете ни што зборувате, ни што правите. Го држите народот во заложништво, му ја уништувате државата, единството и слободата.Влијаете врз работата на институциите, навредувате личности и измислувате ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се обидоа да изведат државен удар во Собранието

Мета - 07.04.2017

Зоран Заев и „злосторничкото здружение околу него“ вчера се обидоа да изведат државен удар, да спречат дискусија во законодавниот дом и да ги замолкнат сите што говорат против тиранската платформа, се вели во редовното утринско соопштение на ...

ВМРО ДПМНЕ обвинува дека СДСМ се трансформирала од партија во мафија, СДСМ бара мирно предавање на власта

Фактор - 07.04.2017

Не запираат партиските преписки меѓу двете опонентски партии ВМРО ДПМНЕ и СДСМ. Наместо реално решение за кризата која ја чуствуваат сите граѓани , партиите се обвинуваат со најгрди зборови.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

Курир - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

еМагазин - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа, решение брзи избори

Телевизија Нова - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: Со народот нема да дозволиме тиранска платформа

Телевизија Нова - 07.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порачува Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се вплеткува во сериозно сценарио

МКД - 06.04.2017

СДСМ одбива да се откаже од тиранската платформа, чии елементи водат кон разнебитување на државата. Потоа СДСМ премолчи и за најавите на албанскиот МНР дека токму тие елементи треба да се преточат во Устав на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ оди спротивно на сопствениот народ...

Н.Македонија - 06.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ оди спротивно на сопствениот народ СДСМ сака да спроведе насилно сценарио за преземање на власта, но тоа нема да помине, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ и посочуваат дека излез од политичката криза е Манифестот за единствена Македонија.

СДСМ бара итен избор на претседател на собранието со потписите на десет пратеници

Сител - 06.04.2017

Пратениците од СДСМ, ДУИ и БЕСА се обидуваат преку државен удар во Собранието да формираат Влада која ќе ја прифати тиранската платформа обвинува ВМРО ДПМНЕ. По барањето од Оливер Спасовски со поддршка од најмалку 10 пратеници да биде прекината ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има план како на сила да ја реализира тиранската платформа

Локално - 06.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ во своето редовно утринско соопштение наведува дека главно прашање на јавноста е колку лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и неговите најблиски соработници имаат, како што велат, украдено, рекетирано, затаено бидејќи по ниедна цена не ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за членство во ЕУ и НАТО, наводната блискост со Русија е производ на одредени ...

Press24 - 06.04.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вчерашното гостување во Топ Тема на Телма, посочи дека во однос на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период се ствараат неколку митови, еден од митовите што се создаваат околу ВМРО-ДПМНЕ, а кој што главно ...

СДСМ: Наскоро ќе има нова влада – ДПМНЕ: СДСМ работи спротивно на интересите на народот

Макфакс - 06.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека Манифестот за единствена Македонија е единственото решение за излез од кризата и тоа дека насилно преземање на власта нема да помине. Тие велат дека СДСМ кројат планови како недемократски да почнат да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има план како на сила да ја реализира тиранската платформа

Мета - 06.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ во своето редовно утринско соопштение наведува дека главно прашање на јавноста е колку лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и неговите најблиски соработници имаат, како што велат, украдено, рекетирано, затаено бидејќи по ниедна цена не ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за членство во ЕУ и НАТО, наводната блискост со Русија е производ на одредени ...

Курир - 06.04.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вчерашното гостување во Топ Тема на Телма, посочи дека во однос на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период се ствараат неколку митови, еден од митовите што се создаваат околу ВМРО-ДПМНЕ, а кој што главно ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за членство во ЕУ и НАТО, наводната блискост со Русија е производ на одредени ...

Пулс24 - 06.04.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вчерашното гостување во Топ Тема на Телма, посочи дека во однос на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период се ствараат неколку митови, еден од митовите што се создаваат околу ВМРО-ДПМНЕ, а кој што главно ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот за членство во ЕУ и НАТО, наводната блискост со Русија е производ на одредени ...

Телевизија Нова - 06.04.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во вчерашното гостување во Топ Тема на Телма, посочи дека во однос на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период се ствараат неколку митови, еден од митовите што се создаваат околу ВМРО-ДПМНЕ, а кој што главно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Поради криминалите на Заев, СДСМ ја прифати тиранската платформа

24 Вести - 05.04.2017

Поради криминалите кои ги има сторено Зоран Заев и дел од раководството на СДСМ, тие ја прифатија тиранската платформа која е неуставна и спротивна на највисоките државни и национални интереси, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ бара откажување од тиранската платформа, СДСМ бара одблокирање

Р.С.Европа - 05.04.2017

Манифестот за единствена Македонија е создаден со цел да има обединување околу националниот интерес, истакна денеска на прес-конференција Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Бонус од 20 пратеници за победникот на изборите

МКД - 05.04.2017

Маниифестот за eдинствена Македонија гарантира владеење на правото и правна држава како клучен услов за успех на државата. Во Манифестот предложен од ВМРО-ДПМНЕ се предвидува секој иден добитник на парламентарните избори, да добие бонус 20 ...

ВМРО-ДПМНЕ потсетува на манифестот: По 20 пратеници бонус за победникот за да нема уцени!

+инфо - 05.04.2017

„Ова е добар предлог за кој било победник на некои наредни избори да не биде уценет“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение потсети дека во неодамна објавениот манифест предложила принцип што ќе оневозможи во иднина да бидат ...

ВМРО – ДПМНЕ: Партијата на Заев е дел од подземјето и сака поделба на Македонија

Фокус - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт. Манифестот за единствена Македонија гарантира владеење на правото и правна ...

Рангелова: Граѓаните на Република Македонија не сакаат редефинирање по урнек препорачан од други држави

А1 On - 05.04.2017

„Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Го ставаме интересот на граѓаните на прво место, затоа го нудиме Манифестот за Единствена Македонија

А1 On - 05.04.2017

„Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето. Криминалецот Зоран Заев за време на катастрофалното владеење со Струмица, незаконски го има зголемено своето ...

ВМРО-ДПМНЕ: Обединување околу националниот интерес

Вест - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е со цел обединување околу националниот интерес...

Н.Македонија - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е со цел обединување околу националниот интерес ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е создаден со цел обединување околу националниот интерес

Сител - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е создаден со цел обединување околу националниот интерес

Канал5 - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев незаконски го има зголемено своето богатство за десетици милиони евра

Телеграф - 05.04.2017

Во писменото соопштение се наведува дека Заев и криминогеното раководство на СДСМ знаат дека правдата доаѓа и дека се ближи денот кога ќе треба да се платат сметките и да се одлежат затворските казни Со приведувањето наркодилери и мафијаши блиски до ...

РАНГЕЛОВА: Манифестот е за обединување околу националниот интерес

Телеграф - 05.04.2017

Граѓаните сакаат обединување околу државните и националните интереси на она што се нарекува единствена Македонија, рече Рангелова посочувајќи дека СДСМ молчејќи прифаќа редифинирањето на Македонија Манифестот за единствена Македонија е создаден со ...

Заев беше повикан и од своите пратеници но не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Сител - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ констатира жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, сеуште не излегува да каже дека ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е создаден со цел обединување околу националниот интерес

Вечер - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

ВМРО-ДПМНЕ: По 20 пратенички места плус за победникот за да нема уцени

Либертас - 05.04.2017

„Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето. Криминалецот Зоран Заев за време на катастрофалното владеење со Струмица, незаконски го има зголемено своето ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот за eдинствена Македонија e граѓански концепт кој сплотува

Нетпрес - 05.04.2017

Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Криминалецот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со Манифестот се гарантира владење на правото и правна држава

Локално - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бонус 20 пратеници за иден победник на парламентарни избори

Стандард - 05.04.2017

„ВМРО-ДПМНЕ го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за Единствена Македонија како граѓански концепт кој сплотува и води кон економски развој. Маниифестот за Единствена Македонија гарантира владеење на правото и ...

Илиоски: Заев сè уште не сака да каже што прифатил од платформата

Точка - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, сè уште не излегува да каже дека ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: По 20 пратенички места плус за победникот за да нема уцени

Мета - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ во своето утринско соопштение денеска потсети дека предложила принцип што ќе оневозможи во иднина да бидат уценувани победниците на изборите. „Во манифестот предложен од ВМРО-ДПМНЕ се предвидува секој иден добитник на парламентарните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот е создаден со цел обединување околу националниот интерес

Курир - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши ...

Рангелова: Граѓаните на Република Македонија не сакаат редефинирање по урнек препорачан од други држави

Локално - 05.04.2017

„Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

Илиоски: Иако Заев беше повикан и од своите пратеници, тој не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Република - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, се уште не излегува да каже дека ја ...

СДСМ бегаат од одговор за тиранската платформа - го напуштија Собранието

Вечер - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изрази жалење што Зоран Заев по сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој секојдневно е на улиците така и од пратениците од СДСМ, се уште не излегува да каже дека ја прифатил ...

ВМРО-ДПМНЕ:Граѓаните на Република Македонија не сакаат редефинирање по урнек препорачан од други држави

Press24 - 05.04.2017

Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

Илиоски: Заев се’ уште не сака да каже што прифатил од платформата

Нетпрес - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, се’ уште не излегува да каже дека ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: По 20 пратенички места плус за победникот за да нема уцени

Репортер - 05.04.2017

Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето. Криминалецот Зоран Заев за време на катастрофалното владеење со Струмица, незаконски го има зголемено своето ...

Илиоски: Иако Заев беше повикан и од своите пратеници, тој не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Курир - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, се уште не излегува да каже дека ја ...

Илиоски го повика Заев на говорница да каже што прифатил од платформата

Фактор - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ го повика Зоран Заев да излезе на говорница и да открие што СДСМ прифатил од албанската платформа која е услов за формирање нова влада. - Иако пратениците од СДСМ јавно го повикаа Зоран Заев да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од ...

Курир - 05.04.2017

Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Криминалецот ...

СДСМ бегајќи од одговорите за тиранската платформа ја напуштија собраниската сала

Вечер - 05.04.2017

Пратениците од СДСМ неможејќи да го издржат притисокот и прашањата кои секојдневно им се упатуваат за прифатената тиранска платформа ја напуштија салата каде во тек е собраниската седница.

Заев излезе и кажа дека нема проблем со Тиранската платформа, но кога го виде народот на улиците, проба да си игра со ...

Република - 05.04.2017

– ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против Албанците, напротив тие имаат направено многу проекти за нив и тоа е едно од митовите во јавноста, но постоеше една кампања во изминативе неколку години во медиумите и во Македонија и на Балканот каде што ВМРО-ДПМНЕ ...

Рангелова: Со одбивањето на Манифестот, СДСМ докажува дека тие не се за обединување туку дека тие се за поделби

Вечер - 05.04.2017

Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Поради криминалите на Заев, СДСМ ја прифати тиранската платформа

Позитив.мк - 05.04.2017

Зоран Заев и дел од раководството на СДСМ, поради криминалите кои ги има сторено, ја прифатија тиранската платформа која е неуставна и спротивна на највисоките државни и национални интереси, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Илиоски: Иако Заев беше повикан и од своите пратеници, тој не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Press24 - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ констатира жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, сеуште не излегува да каже дека ја ...

Рангелова: Платформата ја уназадува и одалечува Македонија од евроинтеграциите

Стандард - 05.04.2017

„Секој ден народот ги слуша креаторите на неуставната Тиранска Платформа како ја негираат и напаѓаат Македонија, а криминогениот СДСМ молчејќи го прифаќа редифинирањето на Република Македонија.

СДСМ бегајќи од одговорите за Тиранската платформа ја напуштија собраниската сала

Курир - 05.04.2017

Пратениците од СДСМ неможејќи да го издржат притисокот и прашањата кои секојдневно им се упатуваат за прифатената Тиранска платформа ја напуштија салата каде во тек е собраниската седница.

Николовски: Зоран Заев излезе и кажа дека нема проблем со Тиранската платформа, но кога виде народ од 250 илјади ...

Курир - 05.04.2017

-ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против Албанците, напротив тие имаат направено многу проекти за нив и тоа е едно од митовите во јавноста, но постоеше една кампања во изминативе неколку години во медиумите и во Македонија и на Балканот каде што ВМРО-ДПМНЕ ...

Рангелова: Со одбивањето на Манифестот, СДСМ докажува дека тие не се за обединување туку дека тие се за поделби

Курир - 05.04.2017

Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

Илиоски: Заев не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Пулс24 - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, се уште не излегува да каже дека ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните видоа дека СДСМ е дел од подземјето

Пулс24 - 05.04.2017

Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Криминалецот Зоран Заев за време на катастрофалното владеење со Струмица, ...

Рангелова: Со одбивањето на Манифестот, СДСМ докажува дека тие не се за обединување

Пулс24 - 05.04.2017

Граѓаните на Република Македонија на 11-ти декември јасно се изјаснија дека ги поддржуваат проектите и реформите предвидени во Програмата на ВМРО-ДПМНЕ кои значат просперитет на земјата. Тие не гласаа за пост изборни измами кои ги наметнува ...

Илиоски: Иако Заев беше повикан и од своите пратеници, тој не излезе на говорница да каже што прифатил од платформата

Телевизија Нова - 05.04.2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење што Зоран Заев после сите повици како од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, од народот кој што секојдневно е на улиците, така и од пратениците од СДСМ, се уште не излегува да каже дека ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не сакаат менување на Уставот и вметнување на Тиранската платформа

Телевизија Нова - 05.04.2017

Граѓаните не сакаат редефинирање по урнек препорачан од други држави, ниту менување на Устав и вметнување на Тиранската Платформа во него, велат од ВМРО-ДПМНЕ. По одбивањето на Манифестот за единствена Македонија, СДСМ докажува дека тие не се за ...

Рангелова: Манифестот е за обединување околу националниот интерес

Телевизија Нова - 05.04.2017

Манифестот за единствена Македонија е создаден со цел да има обединување околу националниот интерес, истакна денеска на прес-конференција Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од ...

Телевизија Нова - 05.04.2017

Со приведувањето на наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните видоа дека партијата е дел од подземјето, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Криминалецот ...

Србов: Нека се откаже СДСМ од платформата и ќе состави Влада

Телевизија Нова - 05.04.2017

Доколку СДСМ се откаже од платформата, повторно може да состави Влада, изјави политичкиот аналитичар Никола Србов потсетувајќи на понудата од ВМРО-ДПМНЕ дека доколку се откажат од платформата ќе им дадат поддршка да состават Влада.

Андонов: ВМРО-ДПМНЕ со полно право бара од СДСМ да се откаже од платформата

Телевизија Нова - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ со полно право бара од СДСМ да се откаже од платформата, бидејќи СДСМ ја поддржа платформата. Тоа е политички факт. СДСМ треба да се откаже од платформата, и тоа, не како донесувач, туку како потенцијален спроведувач на истата, изјави ...

Србов: СДСМ да ја отфрли платформата бидејќи ја урива унитарноста на Македонија

Телевизија Нова - 05.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ уште пред да започне со преговорите кажа дека нема да состави Влада по секоја цена, и платформата беше камен за сопнување со цел да не се состави Влада. ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли платформата уште пред да седне на преговори, појасни Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против Манифестот, а е за тиранската платформа

24 Вести - 04.04.2017

На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија. СДСМ молчи околу Манифестот, кој обединува и сплотува, а прифати да ја реализира ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

МКД - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава.

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 04.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата, велат од СДСМ. СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее

А1 On - 04.04.2017

„Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава.

Илиоски: Манифестот предложен од ВМРО-ДПМНЕ гарантира владеење на правото

А1 On - 04.04.2017

Граѓаните на Република Македонија сакаат мултиетничка, граѓанска и просперитетна држава, граѓаните не сакаат бинационална, подвоена и федерализирана држава. Тиранската Платформа за која граѓаните немаа можност да се произнесат на избори, е ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ, Програмата на новата Влада носи живот и правда

А1 On - 04.04.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Вест - 04.04.2017

На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија. СДСМ молчи околу Манифестот, кој обединува и сплотува, а прифати да ја реализира ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Телеграф - 04.04.2017

Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ е против овој обединувачки Манифест, а е за тиранската платформа, која пропагира бинационалност, двојазичност и конфедерализам На Република Македонија неопходно ѝ е обединување околу највисоките национални и државни интереси, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест...

Н.Македонија - 04.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Канал5 - 04.04.2017

На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија. СДСМ молчи околу Манифестот, кој обединува и сплотува, а прифати да ја реализира ...

Манифестот предложен од ВМРО-ДПМНЕ гарантира владеење на правото

Тера - 04.04.2017

Граѓаните на Република Македонија сакаат мултиетничка, граѓанска и просперитетна држава, граѓаните не сакаат бинационална, подвоена и федерализирана држава. Тиранската Платформа за која граѓаните немаа можност да се произнесат на избори, е ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за федерализација и поделби

Вест - 04.04.2017

СДСМ денеска во реакцијата на прес-конференцијата на Зоран Илиоски побара од ВМРО-ДПМНЕ да ја почитува, како што се вели, јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Сител - 04.04.2017

На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија. СДСМ молчи околу Манифестот, кој обединува и сплотува, а прифати да ја реализира ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот нуди правна сигурност, економски развој и обединување

Сител - 04.04.2017

Што има СДСМ против Манифестот за единствена Македонија, прашаа денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека Манифестот нуди сигурност, економски развој и обединување околу прашањата од национален интерес, а СДСМ сепак не го поддржува и цврсто ...

Собранието и вчера се конституираше...

Н.Македонија - 04.04.2017

Собранието и вчера се конституираше Пратениците и вчера ја продолжија конститутивната седница за избор на претседател, заменик-претседател, членови и нивни заменици во собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата.

Манифест наспроти програма...

Н.Македонија - 04.04.2017

Периодов со развиени и разработени политички ставови за излез од политичката криза излегоа двете најголеми политички партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. По канонадата од меѓусебни вербални расправања, политичките партии овој пат излегоа со јасни насоки и ...

РЕПЛИКИ И КОНТРAРЕПЛИКИ: ВМРО-ДПМНЕ побара од СДСМ да го прифати манифестот исто како тиранската платформа

Телеграф - 04.04.2017

Сите дилеми ќе се решат ако претседателот на СДСМ, Зоран Заев, излезе пред Собранието да каже дали постои и дали ја прифаќа тиранската платформа, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски Во Собранието денеска продолжи конститутивната седница на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Нетпрес - 04.04.2017

На Република Македонија неопходно и е обединување околу највисоките национални и државни интереси, а тоа го нуди Манифестот за единствена Република Македонија. СДСМ молчи околу Манифестот, кој обединува и сплотува, а прифати да ја реализира ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само народот на избори одлучува во каква земја сака да живее

Локално - 04.04.2017

„Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее, дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава“, се вели во редовното утринско соопштение на ...

СДСМ молчи околу Манифестот кој обединува, а прифати Тиранската Платформа која разединува

Вечер - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Има негаторски изјави кон Македонија, а СДСМ молчи

Фактор - 04.04.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека има негаторски изјави кон Македонија, а СДСМ молчи. Според нив, само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее, дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 04.04.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 04.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси, порача СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата

Стандард - 04.04.2017

„ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси“, соопштуваат денеска од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи за Манифестот што обединува, а прифати тиранска платформа што разединува

Република - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава, соопштуваат од ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ, Програмата на новата Влада носи живот и правда!

Точка - 04.04.2017

СДСМ уште еднаш го повика ВМРО-ДПМНЕ веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: Само народот на избори одлучува во каква земја сака да живее

Мета - 04.04.2017

„Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее, дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава“, се вели во редовното утринско соопштение на ...

СДСМ: Ги лажат граѓаните за да продолжат со криминалните нафтени платформи

Фактор - 04.04.2017

СДСМ уште еднаш посочи дека не постојат никакви платформи кои се закана за Македонија, туку единствено продолжува штетата која ВМРО-ДПМНЕ ја нанесува со лажењето и поддршката на криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот за единствена Македонија нуди правна сигурност и економски развој

Нетпрес - 04.04.2017

Граѓаните на Република Македонија сакаат мултиетничка, граѓанска и просперитетна држава, граѓаните не сакаат бинационална, подвоена и федерализирана држава. Тиранската Платформа за која граѓаните немаа можност да се произнесат на избори, е ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ, Програмата на новата Влада носи живот и правда!

Слободен Печат - 04.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ против Манифестот за единствена Македонија, но за тиранската платформа

Вечер - 04.04.2017

- Манифестот за единствена Република Македонија нуди правна сигурност, економски развој и обединување околу националниот интерес, но СДСМ е против него, а нема апсолутно ништо против тиранската платформа која секојдневно вади над 200.000 граѓани на ...

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ, Програмата на новата Влада носи живот и правда!

Макфакс - 04.04.2017

СДСМ уште еднаш го повика ВМРО-ДПМНЕ веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи околу Манифестот кој обединува, а прифати Тиранската Платформа која разединува

Курир - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава, соопштуваат од ...

Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ, Програмата на новата Влада носи живот и правда!

Локално - 04.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот нуди правна сигурност, економски развој и обединување околу националниот интерес

Курир - 04.04.2017

Граѓаните на Република Македонија сакаат мултиетничка, граѓанска и просперитетна држава, граѓаните не сакаат бинационална, подвоена и федерализирана држава. Тиранската Платформа за која граѓаните немаа можност да се произнесат на избори, е ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е за Тиранската Платформа која пропагира бинационалност, двојазичности и конфедерализам

Репортер - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е за Тиранската Платформа која пропагира бинационалност, двојазичности и конфедерализам

Канал 77 - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи околу Манифестот кој обединува, а прифати Тиранската Платформа која разединува

Пулс24 - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манифестот нуди правна сигурност и економски развој

Пулс24 - 04.04.2017

Граѓаните на Република Македонија сакаат мултиетничка, граѓанска и просперитетна држава, граѓаните не сакаат бинационална, подвоена и федерализирана држава. Тиранската Платформа за која граѓаните немаа можност да се произнесат на избори, е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е против обединувачкиот Манифест, а е за тиранската платформа

Телевизија Нова - 04.04.2017

Само народот на Република Македонија може да одлучува во каква земја сака да живее. Само народот може да одлучува дали сака суверена и унитарна Македонија која се гордее со мултиетничноста или федерализирана, бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ против Манифестот за единствена Македонија, но за тиранската платформа

Телевизија Нова - 04.04.2017

Манифестот за единствена Република Македонија нуди правна сигурност, економски развој и обединување околу националниот интерес, но СДСМ е против него, а нема апсолутно ништо против тиранската платформа која секојдневно вади над 200.000 граѓани на ...

Шесто продолжение на седницата: Груевски се појави во Собрание, СДСМ го обвини Мијалков

МКД - 03.04.2017

Заврши шестото продолжение на Конститутивната седница и денеска со истата пракса како и минатата недела. И на денешното, шесто продолжение во Собрание, повторно се слушаа обвинувањата за намерно блокирање на работата на Собранието, за работење ...

ВМРО-ДПМНЕ за 5 дена зборувале повеќе од 9 часа

А1 On - 03.04.2017

Минаната недела ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на собраниската говорница зборувале точно 557 минути, односно 190 минути повеќе од сите останати политички партии. СДСМ и коалицијата на говорница биле 305 минути, односно нешто повеќе од 6 часа, ДУИ 51 ...

(Обновено) Пратениците продолжија со дебатата за платформата...

Н.Македонија - 03.04.2017

(Обновено) Пратениците продолжија со дебатата за платформата Со процедурални забелешки и со реплики денеска започна шестото продолжение на конститутивната седница на Собранието на која се дискутира за Комисијата за избори и за именувања.

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува СДСМ да го прифатат Манифестот, а не Тиранската платформа - за СДСМ лагите за непостоечки закани ...

Сител - 03.04.2017

Манифестот за единствена Република Македонија понуден од ВМРО-ДПМНЕ е позитивна насока во која треба да се движи државата, сметаат политичките аналитичари. Оценуваат дека принципите за национално и државно обедување ќе придонесат за решавање на ...

Пратениците продолжија со кавгите за платформата и за двојазичноста

Мета - 03.04.2017

Со процедурални забелешки и со реплики, главно на пратеници од својата партија, и со вадење дури и сообраќајна дозвола како доказ за двојазичност, денеска почна шестото продолжение на конститутивната седница на Собранието, на која се дискутира за ...

Пратениците денеска свршија со конститутивната – утре пак !

Локално - 03.04.2017

Нема напредок, продолжува лажираната дебата за точките на дневениот ред, а се тера сосем друга дебата со меѓусебни обвинувања. Со процедурални забелешки и со реплики, главно на пратеници од својата партија, и со вадење дури и сообраќајна дозвола ...

ВМРО-ДПМНЕ за 5 дена зборувале повеќе од 9 часа

Репортер - 03.04.2017

Минаната недела ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на собраниската говорница зборувале точно 557 минути, односно 190 минути повеќе од сите останати политички партии. СДСМ и коалицијата на говорница биле 305 минути, односно нешто повеќе од 6 часа, ДУИ 51 ...

Пратениците продолжија со кавгите

Слободен Печат - 03.04.2017

Не сум слушнал во светот некој да протестира против јазикот на другиот и не сум слушнал со што овој јазик ги загрозува државата и македонскиот јазик, рече Сурија Рушиди од Алијанса за Албанците.

Андонов: Заев е подготвен по секоја цена да ја испорача сметката

Курир - 03.04.2017

Многу е јасно зошто Заев не се откажува од Тиранската платформа. Албанците по нарачка гласаа за СДСМ. Некој седнал и пресметал дека ВМРО-ДПМНЕ нема да има помалку од 450.000 гласови. Ова го истакна универзитетскиот професор Оливер Андонов во ...

Стојанче Ангелов се обрати до ВМРО-ДПМНЕ! Еве што им порача

Бизнис Вести - 03.04.2017

Стојанче Ангелов од пред конференција ги повика ВМРО-ДПМНЕ да излезат од владата во која седат со ДУИ, партијата која е носител на албанската платформа од која наводно ја бранат Македонија.