TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска топло, мало освежување во вторник

Кирилица - 12.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево. Ќе дува слаб, а долж Поварадарието и во источните делови, умерен ветар од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 28 до 35 степени.

Времето денеска сончево и топло

Сител - 18.07.2022

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло, ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе е поинтензивен на североистокот. Ултравиолетовото зрачење УВ ќе има вредност 8. Утринските температури се движат од 10 и 12 степени во ...

Сончево и топло со температура до 35 стпени

Нетпрес - 12.07.2015

Денеска не очекува претежно сончево и топло време со слаб северозападен ветер долж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а дневната од 28 до 35 степени, УВ = 9.

Претежно сончево со слаб ветер

Кајгана - 12.07.2015

Времето во недела ќе биде претежно сончево со слаб умерен северозападен ветер во Повардарието и на истокот од земјата. Утринските температури се движат меѓу 14 и 24 Целзиусови степени, додека максималните дневни ќе достигнат меѓу 24 во западните ...

Пекол во Македонија - еве до колку ќе оди живата на термометарот

Press24 - 12.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево. Ќе дува со слаб, а долж Поварадарието и во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 28 до 35 степени.

И утре ќе биде топло и сончево, разладувaње во вторник

Кирилица - 12.07.2015

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до 36 степени, УВ ...

Претежно сончево со слаб ветер

Макфакс - 12.07.2015

Времето во недела ќе биде претежно сончево со слаб умерен северозападен ветер во Повардарието и на истокот од земјата. Утринските температури се движат меѓу 14 и 24 Целзиусови степени, додека максималните дневни ќе достигнат меѓу 24 во западните ...

Денеска сончево и топло со УВ индекс 9

МКД - 12.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со температури до 35 Целзиусови степени и со слаб умерен ветер од северозападен правец што ќе дува долж Поварадарието и во источните делови.

Топол и сончев летен ден

+инфо - 12.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со температури до 35 Целзиусови степени и со слаб до умерен ветер од северозападен правец што ќе дува долж Поварадарието и во источните делови. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло и дневна температура до ...

Сончево и стабилно време во Охрид

OhridNews - 12.07.2015

Според прогнозата на синоптичарите, наредната седмица во Охрид не очекува стабилно и топло време. Максималната дневна температура ќе се движи од 27 до 32 степени, а минималната од 14 до 17 степени целзиусови.

Какво време ја очекува Македонија утре?

Пулс24 - 12.07.2015

Какво време ја очекува Македонија утре? Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Ќе биде сончево и ќе дува слаб ветер долж Поварадарието

Локално - 12.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево. Ќе дува со слаб, а долж Поварадарието и во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 28 до 35 степени.

Сончево и топло време, УВ индексот 9

Вечер Прес - 12.07.2015

Денеска не очекува претежно сончево и топло време со слаб северозападен ветер долж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а дневната од 28 до 35 степени, УВ = 9.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло, УВ индексот 9

Пулс24 - 12.07.2015

Денеска не очекува претежно сончево и топло време со слаб северозападен ветер долж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а дневната од 28 до 35 степени, УВ = 9.

Утре сончево и топло до 36 степени

Република - 12.07.2015

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од ...

Денеска ќе биде топло со умерен ветер

Република - 12.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб, долж Повардарието и во источните делови со умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а дневната од 28 до 35 степени, УВ = 9.

Сончев ден со умерен северен ветер

Кумановски м. - 12.07.2015

Недела ќе биде сончева и потопла од сабота. Повторно долж повардарие ќе дува умерен северен ветер. Највисоката дневна температура ќе има вредност околу 35°С и тоа во југоисточниот крај. Северниот регион очекува топло време, а максималната ...

УЖИВАЈТЕ ВО СОНЦЕТО УШТЕ ДЕНЕС: Еве какво време не очекува во наредните 7 дена!

Пулс24 - 12.07.2015

Денес во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер, во променлива насока. Најниската температура ќе биде 17, а највисоката 32 степени. Според прогнозите на Хидрометеоролошкиот завод во Македонија, најниската температура ќе биде од 10 до 17 ...

И утре ќе биде топло, разладувaње во вторник

Н.Македонија - 12.07.2015

Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до 36 степени Во следните два дена ќе има преодно наоблачување, при што во планинските подрачја можен е ...

Сончево и топло време, УВ индексот 9

Вистина.мк - 12.07.2015

Денеска не очекува претежно сончево и топло време со слаб северозападен ветер долж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а дневната од 28 до 35 степени, УВ = 9.

Сончево и топло време со умерен ветер

Lider - 12.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Времето денеска: Претежно сончево со локална облачност

24 Вести - 11.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Утре претежно сончево и топло

Канал5 - 17.07.2022

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поизразен на североистокот. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната во интервал од 29 до 36 степени. УВ=8 Во Скопје сончево и топло.

Од денеска пак сончево и топло време

МКД - 11.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Дневната температура ќе биде од 28 до 34 степени.

Денеска топло со локална облачност во планинските региони

Кирилица - 11.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Сончево и топло време

Сител - 11.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Сончево време, УВ индексот висок

Курир - 11.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува, пренесе МИА.

Денеска топло, дали од утре доаѓа нов топлотен бран

Репортер - 11.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Претежно сончево со мала облачност и покачување на температурите во наредните денови

Локално - 11.07.2015

Во Македонија времето ќе биде претежно сончево со мала облачност во планинските делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 13 до 21, а највисоката дневна од 28 ...

Здивнете викендов, следната недела пекол!

Вечер Прес - 11.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната ќе се движи од 28 до ...

Погледнете само какво разладување ја чека Македонија

Sky - 11.07.2015

Времето во Македонија утре ќе биде претежно сончево со слаб, долж Повардарието умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 22 до 34 степени Целзиусови.

Сончево и топло време - еве што друго ќе се случува со времето

Sky - 11.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево со локална облачност во планинските предели. Во текот на денот ќе дува умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи од 13 до 21, а максималната од 28 до 34 степени.

Уживајте во викендов, следната недела ПЕКОЛ!

Пулс24 - 11.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната ќе се движи од 28 до ...

На Петровден сончево и топло

Република - 11.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерен северен ветер. Утринската температура ке се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 33 степени, соопштија од Хидрометеоролошкиот завод на Македонија.

Сончева сабота

Скопје инфо - 11.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Сончево време, УВ индексот висок

Вистина.мк - 11.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува, пренесе МИА.

Времето денеска: Облачно, наместа со локален дожд и температура до 35 степени

24 Вести - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ќе ...

Утре сончево со локална облачност на планините и температура до 34 степени

Канал5 - 10.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 ...

ВРЕМЕ: Температура до 34 Целзиусови степени

Телеграф - 10.07.2015

Во Скопје ќе преовладува сончево време со слаба облачност Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони . Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува.

Денеска претежно сончево време

А1 On - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 степени.

Здивнете викендов - пеколот допрва доаѓа

Press24 - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува, пренесе МИА.

Сончево со услови за дожд

+инфо - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Сончево време, со услови за дожд во попладневните часови

Нетпрес - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Сончево време со мала облачност, температури од 15 до 35 степени

Курир - 10.07.2015

Времетo во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Сончево со услови за дожд

А1 On - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Нека не ве лаже дождот - Еве што ќе се случува со времето

Сител - 10.07.2015

Жолтата алертна фаза ќе се задржи и во текот на викендот. Во петок претпладне ќе преовладува облачно време со сончеви периоди кога се уште ќе има локални врнежи од дожд со појава на ретки грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер кој ќе ...

Време: Сончево со мала до умерена облачност, наместа со локален дожд

Кирилица - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ќе ...

Какво ќе биде денеска времето

Репортер - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ќе ...

Сончево време со услови за дожд

Република - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Зголемување на облачноста и појава на услови за пороен дожд

Пулс24 - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи.

Прогноза : Еве какво време ќе имаме денес

МК News - 10.07.2015

Времетово Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ќе ...

Нека не ве лаже дождот- еве што ќе се случува со времето

Скопје инфо - 10.07.2015

Жолтата алертна фаза ќе се задржи и во текот на викендот. Во петок претпладне ќе преовладува облачно време со сончеви периоди кога се уште ќе има локални врнежи од дожд со појава на ретки грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер кој ќе ...

Сончево време, со услови за дожд во попладневните часови

Точка - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Сончево време и висок УВ индекс

Н.Македонија - 10.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 ...

Утре температури до 34 степени

Lider - 10.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност во планинските региони. Ќе дува умерен северозападен ветер кој во попладневните часови ќе стивнува. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 28 до 34 ...

Сончево со услови за дожд

Идивиди - 10.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ќе ...

Сончево време со мала облачност, температури од 15 до 35 степени

Вистина.мк - 10.07.2015

Времетo во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Утре сончево со услови за краткотраен локален пороен дожд

Канал5 - 09.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ...

Времето денеска: Сончево и топло, попладне нестабилно со дожд и температура до 39 степени

24 Вести - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Времето денес и прогноза за викендот што следува

Факултети - 09.07.2015

Во четврток во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови локални врнежи од дожд и грмотевици. Локално постојат услови за појава на невреме.

Утре 35 степени

А1 On - 09.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ...

Попладне разладување: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 09.07.2015

Времето ќе биде сончево и многу топло , особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои повеќе ќе бидат застапени во западните и ...

Денеска до 39 степени, попладне дожд

+инфо - 09.07.2015

Сончево и топло, со мала локална облачност, е прогнозата за времето денеска. Во попладневните часови од север ќе има влијание на посвеж воздух што ќе донесе благ пад на температурите. На југ максималната дневна температура ќе достигне до 39 степени.

Сончево и многу топло време, попладне дожд

Курир - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Репортер - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Пеколот допрва доаѓа: Какви вести носат метеоролозите за викендов?

Press24 - 09.07.2015

Жолтата алертна фаза ќе се задржи и во текот на викендот. Во петок претпладне ќе преовладува облачно време со сончеви периоди кога се уште ќе има локални врнежи од дожд со појава на ретки грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер кој ќе ...

Пеколно време и за викенд - Еве какви ќе бидат температурите

Сител - 09.07.2015

Жолтата алертна фаза ќе се задржи и во текот на викендот. Во петок претпладне ќе преовладува облачно време со сончеви периоди кога се уште ќе има локални врнежи од дожд со појава на ретки грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер кој ќе ...

Временска прогноза за 9 јули: Сончево и топло, вечер услови за дожд

Хитпортал - 09.07.2015

Во четврток во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови локални врнежи од дожд и грмотевици. Локално постојат услови за појава на невреме.

Умерено облачно време, попладне дожд

Телеграф - 09.07.2015

Утринската температура ќе се движи од 15 до 21 степен, а дневната од 27 до 35 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има ...

Нека не ве лаже дождот, пеколот допрва ни доаѓа: Што ќе се случува?

Press24 - 09.07.2015

Жолтата алертна фаза ќе се задржи и во текот на викендот. Во петок претпладне ќе преовладува облачно време со сончеви периоди кога се уште ќе има локални врнежи од дожд со појава на ретки грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер кој ќе ...

Утре до попладне сончево и топло, потоа услови за поројни дождови

+инфо - 09.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места, особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за ...

Времето денес сончево и многу топло

Сител - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Претпладне сончево, попладне со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Кајгана - 09.07.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и северните делови. Дневните температури ќе се движат од 24 до 39 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло, попладне дожд

А1 On - 09.07.2015

Времето ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои повеќе ќе бидат застапени во западните и ...

Денеска сончево и топло, утре благ пад на температурите, од сабота пак сончево и топло

МКД - 09.07.2015

Сончев, топол летен ден со мала локална облачност е прогнозата за времето денеска. Во попладневните часови од север ќе бидеме под влијание на посвеж воздух што ќе донесе благ пад на температурите.

Претпладне сончево, попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Макфакс - 09.07.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и северните делови. Дневните температури ќе се движат од 24 до 39 Целзиусови степени.

Утре од пекол во бура

Вечер Прес - 09.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ...

Попладне разладување: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Точка - 09.07.2015

Времето ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои повеќе ќе бидат застапени во западните и ...

Ќе биде сончево и многу топло

Локално - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Што се случува со времето?

Sky - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, на места ќе има зголемување на облачноста проследена со краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Времето денес сончево со дожд и грмежи попладне

Sky - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топлo. Во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста и локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната од 33 до 39 ...

Денес сончево и многу топло, а попладне дожд

Пулс24 - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Сончево и многу топло, попладне дожд

Либертас - 09.07.2015

Времето ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои повеќе ќе бидат застапени во западните и ...

Сончево и топло време со температура до 39 степени

Денешен - 09.07.2015

Времето ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои повеќе ќе бидат застапени во западните и ...

Денеска сончево и топло, утре благ пад на температурите

МК News - 09.07.2015

Сончев, топол летен ден со мала локална облачност е прогнозата за времето денеска. Во попладневните часови од север ќе бидеме под влијание на посвеж воздух што ќе донесе благ пад на температурите.

Утре од пекол во бура

Република - 09.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На одделни места особено во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а ќе има услови и за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, особено повеќе услови за врнежи ...

Сончево и многу топло време, попладне дожд

Вистина.мк - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Времето во Македонија ќе биде многу топло

Канал5 - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне пороен дожд. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во западните и ...

Времето денеска: Сончево и топло со температура до 40 степени

24 Вести - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени. Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Tемпературите ќе се искачат до 40-иот степен

Нетпрес - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

ГОРЕШТИНИ: Денеска температури и до 40 Целзиусови степени

Телеграф - 08.07.2015

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 39 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална ...

Времето денеска: Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Кирилица - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Какво време не очекува денес и до крајот на оваа недела

Lady - 08.07.2015

Во Македонија во денес не очекува тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Дополнителен пораст на температурите се очекува и поради јужното воздушно струење, па ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува и слаб ...

Времето сончево со температури до 40 степени

Р.С.Европа - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 12 до 22, а дневната ќе биде од 30 до 40 степени.

Пеколно топло, до 40 степени

+инфо - 08.07.2015

Сончево и многу топло време денеска не очекува низ цела земја. Максималната температура насекаде ќе има вредности над 30 степени, а најтопло ќе биде во поширокиот гевгелиски регион, до 40 степени Целзиусови.

Македонија во жолта фаза, 40 степени и УВ индекс 9

МРТ - 08.07.2015

Особено топло ќе биде денеска и утре, а во југоисточните делови се очекуваат и до 40 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи, во четврток попладне ќе настапи преодно наоблачување со локален, повремено пороен дожд и со грмежи...

Пука сонце па ќе не разлади дожд - невреме во Македонија

Press24 - 09.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

Внимавајте: Температурите до 40 степени Целзиусови и УВ-индекс 9

Курир - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Временска прогноза за 8 јули: Тропски ден, сончево и многу топло

Хитпортал - 08.07.2015

Во Македонија во среда не очекува тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Дополнителен пораст на температурите се очекува и поради јужното воздушно струење, па ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува и слаб ...

ВРЕМЕТО УТРЕ: Температура до 39 степени, попладне дожд

Телеграф - 08.07.2015

Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната од 33 до 39 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на ...

Утре тропски жештини претпладне, тропски дождови попладне

+инфо - 08.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени ...

Денеска тропски ден, сончево и многу топло... Какво време не` очекува до крајот на неделата?

Факултети - 08.07.2015

Во Македонија во среда не очекува тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува и слаб југозападен ветер. Утринските температури од 12°C до 22°C, а максималните дневни температури ...

Денеска пеколна горештина до 40 степени

Сител - 08.07.2015

 Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Денес се очекува тропска горештина и темпрература до 40 степени

Кумановски м. - 08.07.2015

Сончеви и доста топло утро низ земјава ова среда. Во 7 часот УХМР ги измери следниве вредности на температурата на воздухот: До крајот на денот останува сончево и релативно жешко време. Максималната температура насекаде ќе има вредности над 30°С.

Денеска температурите ќе достигнат до 40-иот степен

Денешен - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Сончево и многу топло со температура до 40 степени и УВ-индекс 9

Либертас - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Дождови, грмежи и засилен ветер ќе ја погодат Македонија!

Sky - 08.07.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и северните делови. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8.

Tемпературите ќе се искачат до 40-иот степен

Канал 77 - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Tемпературите ќе се искачат до 40-от степен

Точка - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Времето денеска со температура до 40 степени и УВ индекс 9

Sky - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Сончево и многу топло во Македонија

Вечер Прес - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени во ...

ВНИМАНИЕ: Високи температури и УВ индекс!

Пулс24 - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Внимавајте: Температурите до 40 степени Целзиусови и УВ-индекс 9

Скопје инфо - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Избегнувајте на сонце, денеска до 40 степени

Република - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени, информираат од УХМР.

Утре попладне не очекува мало освежување

Република - 08.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, особено во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе настапи преодно зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер кои ќе бидат повеќе застапени ...

И денеска тропска горештина, останете дома – надвор е +40

Lider - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Времето денес: Внимавајте, температурите до 40 степени Целзиусови и УВ-индекс 9

Вистина.мк - 08.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Денеска претежно сончево, со температура до 38 степени

Канал5 - 07.07.2015

Во Македонија денеска ќе биде сончево, со мала облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура се спушти до 13-иот, а највисоката дневна ќе биде од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност и ќе изнесува 9.

Денеска дневната температура ќе се искачи до 39 степени

Канал5 - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Денеска пекол - температури до 40 степени

Press24 - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Сончево со мала до умерена облачност и многу жешко

Макфакс - 07.07.2015

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 26 до 38 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Временска прогноза до крајот на работната недела

Факултети - 07.07.2015

Во Македонија во вторник не очекува уште еден тропски ден. Сончево и многу топло со повисоки дневни температури од денешните. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува доумерен слаб североисточен ...

Сончево и топло, жолта фаза во наредните три дена

МКД - 07.07.2015

И денеска Македонија ќе биде во т.н. жолта фаза на метеоалармот. Тоа значи дека и денеска ќе имаме сончево и топло време со максимални дневни температури и до 38 Целзиусови степени. Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 37 ...

Температури до 38 степени, УВ-индексот 8

Курир - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Денеска температурата до 40. степен

А1 On - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Топло време со високо УВ-зрачење, не излегувајте доколку немате потреба

Телеграф - 07.07.2015

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер.

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Што ќе се случува со температурите до крајот на неделава?

Press24 - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Денеска до 38 степени, утре уште потопло

+инфо - 07.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Временска прогноза за 7 јули: Сончево и многу топло со високи дневни температури

Хитпортал - 07.07.2015

Во Македонија во вторник не очекува уште еден тропски ден. Сончево и многу топло со повисоки дневни температури. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува доумерен слаб североисточен ветер.

Времето денеска: Сончево и топло со температура до 38 степени

Кирилица - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 31 до 38 степени. Во Скопје сончево и топло со слаб североисточен ветер.

Тропски вторник – температурата ќе се искачи до 38 степени

Кумановски м. - 07.07.2015

Денешниот ден ќе биде сончев и релативно жежок. Малата релетивна влажност е добрата сттрана на ова жешко време, бидејќи топлотниот индекс нема многу да се разликува од реалната температура.

Пола Македонија во алертна фаза - еве како да се заштитите

Скопје инфо - 07.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Денеска сончево и многу топло

Sky - 07.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала облачност, а ќе дува слаб повремен ветер од североисточен правец. Утринската температура се движи од 13 до 21 Целзиусов степен, а дневната ќе достигне од 31 до 38 степени.

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК ЌЕ ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА - Еве што ќе се случува со времето денеска

Sky - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 29 до 40 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 39 ...

Сончево и топло, жолта фаза во наредните три дена

Тера - 07.07.2015

И денеска Македонија ќе биде во т.н. жолта фаза на метеоалармот. Тоа значи дека и денеска ќе имаме сончево и топло време со максимални дневни температури и до 38 Целзиусови степени. Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 37 ...

Утре 40 степени !!!

Локално - 07.07.2015

Уште еден тропски ден. еве ги температирите измерени во 17 часот МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ : 25 Маврово, 28 Лазарополе, 30 Берово и Охрид, 31 Претор, 32 Прилеп, Крива Паланка, 33 Битола, 34 Тетово, 35 Скопје-Петровец, Виница, 36 Скопје-зајчев Рид, ...

Не очекува ПЕКОЛ: Во среда и четврток до 40 степени

МК News - 07.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Уште еден тропски ден

Локално - 07.07.2015

Во Македонија во вторник не очекува уште еден тропски ден. Сончево и многу топло со повисоки дневни температури од денешните. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува доумерен слаб североисточен ...

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Денешен - 07.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Сончево и топло со температура до 38 степени

Канал 77 - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

И денес пеколни горештини

МК News - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Опасни температури: Половина Македонија во алертна фаза

Вистина.мк - 07.07.2015

Денеска во Македонија е претежно сончево, а на планинските предели со мала до умерена облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Температури до 38 степени, УВ-индексот 8

Вистина.мк - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Сончево и топло со слаб североисточен ветер

Идивиди - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Пеколна горештина и денеска

Lider - 07.07.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Температури до 37 степени, започнуваат летните горештини

Вистина.мк - 07.07.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени. УВ ќе изнесува 8.

Времето сончево и многу топло

Алсат-М - 06.07.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 ...

Опасни температури: Пола Македонија во алертна фаза

Канал5 - 06.07.2015

Од утре подрачјето на Македонија постепено ќе подпадне под влијание многу топла воздушна маса од југозапад , која во наредните 3 до 4 денови ќе предизвика надпросечни топли дневни температури. Особено топло ќе биде в среда и четврток.

Во среда и четврток до 40 степени

Утрински - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Утре сончево со температура до 38 степени, УВ-индексот ќе изнесува 9

Канал5 - 06.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Од денеска вистински летни горештини

Канал5 - 06.07.2015

Од денеска Македонија ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југозапад, која во наредните денови ќе услови натпросечни дневни температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток кога на повеќе места температурата ќе надмине 36, а во ...

Опасно време поради горештините: Половина Македонија во жолта алертна фаза

Press24 - 06.07.2015

Денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, а на планинските предели со мала до умерена облачност. Ке продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Во среда и четврток до 40 степени

А1 On - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Претежно сончево и топло, УВ индекс 9

А1 On - 06.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

И утре топло - температурата до 38 степени

+инфо - 06.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 Целзиусови степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Временска прогноза за 6 јули: Сончево и многу топло

Хитпортал - 06.07.2015

Првиот ден од новата работа седмица нема многу да се разликува од денешниот. Сончево и многу топло со пораст на температурите. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува доумерен слаб ...

Топлотен бран во Македонија - Температури до 40 степени

Сител - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Пола Македонија во алертна фаза

Press24 - 07.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Температури до 37 степени, започнуваат летните горештини

Курир - 06.07.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Во среда и четврток до 40 степени

Репортер - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Во среда и четврток температури до 40 степени

Нетпрес - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Во среда и четврток до 40 степени

Курир - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Утре температури до 38 Целзиусови степени

Телеграф - 06.07.2015

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 37 Целзиусови степени Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб ...

Надвор вистински пекол: Што ќе се случува со времето?

Press24 - 06.07.2015

Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Сончево и топло време со температура до 37 степени

Сител - 06.07.2015

Скопје, 7 јули 2015 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени.

Не очекува сончево време, Македонија во жолта фаза

Нетпрес - 06.07.2015

Врeмето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево. На планинските предели со мала до умерена облачност. Ке продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Опасни температури: Пола Македонија во алертна фаза

Курир - 06.07.2015

Денеска во Македонија е претежно сончево, а на планинските предели со мала до умерена облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Неделна временска прогноза... Внимавајте, вредноста на УВ индексот се зголемува

Факултети - 06.07.2015

Првиот ден од новата работа седмица нема многу да се разликува од вчерашниот. Сончево и многу топло со пораст на температурите. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува доумерен слаб ...

Доаѓа нов топлотен бран - ќе биде пеколно топло

Press24 - 06.07.2015

Од денеска нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југозапад, која во наредните денови ќе услови надпросечни дневни температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток кога на повеќе места температурата ќе надмине 36, ...

Почнува жешка недела, до четврток 40 степени!

Кирилица - 06.07.2015

Денеска ќе биде сончево и многу топло, со пораст на температурите. Ќе дува слаб до умерен северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Висок УВ индекс оваа недела

МРТ - 06.07.2015

о вторник и среда ќе биде сончево и многу топло. Минималните температури од 12 до 23 степени, а максималните ќе достигнат до 28 до 40-от степен... Ултравиолетовиот индекс денеска ќе достигне 8 од 10 мерни единици.

Ќе пука сонце па ќе не освежи дожд

Скопје инфо - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Во среда и четврток до 40 степени

Либертас - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Опаснo високи температури: Пола Македонија во алертна фаза

Вечер Прес - 06.07.2015

Од утре подрачјето на Македонија постепено ќе подпадне под влијание многу топла воздушна маса од југозапад , која во наредните 3 до 4 денови ќе предизвика надпросечни топли дневни температури. Особено топло ќе биде в среда и четврток.

Започнуваат летните горештини, денес температури до 37 степени

Пулс24 - 06.07.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Топлото време допрва ЗАПОЧНУВА: Eве какви температури не очекуваат во наредните денови!

Пулс24 - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Започнуваат летните горештини

Скопје инфо - 06.07.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени. УВ ќе изнесува 8.

В среда и четврток до 40 степени

Република - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Пеколно топло - доаѓа нов топлотен бран

Канал 77 - 06.07.2015

Од денеска нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југозапад, која во наредните денови ќе услови надпросечни дневни температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток кога на повеќе места температурата ќе надмине 36, ...

Денеска сончево и топло

Локално - 06.07.2015

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи од 26 до 37 степени. И во Скопје се очекува слично, сончево и топло, време.

Сончево и топло време со температура до 37 степени

Sky - 06.07.2015

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево и топло, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи од 26 до 37 степени. И во Скопје се очекува слично, сончево и топло, време.

Во среда и четврток до 40 степени

Денешен - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Температурата денес ќе го достигне 37-от степен

МК News - 06.07.2015

Времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Пола Македонија во алертна фаза

Пулс24 - 06.07.2015

Денеска во Македонија е претежно сончево, а на планинските предели со мала до умерена облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Сончево и топло време со температура до 37 степени

Денешен - 06.07.2015

Времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени. УВ ќе изнесува 8.

Нè очекува сончево време, Македонија во жолта фаза

Точка - 06.07.2015

Врeмето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево. На планинските предели со мала до умерена облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.

Во среда и четврток до 40 степени

Локално - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Во среда и четврток температури до 40 степени

Точка - 06.07.2015

Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните делови се очекуваат и до 40 ...

Сончево и топло, благ пад на температурите од четврток

Н.Македонија - 06.07.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност и со слаб повремен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степен, а дневната од 31 до 38 степени Во Скопје се очекува ...

Топло со висок УВ индекс

Идивиди - 06.07.2015

Времето дене ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени. УВ ќе изнесува 8.

Во среда и четврток до 40 степени

Идивиди - 06.07.2015

Скопје, 6 јули 2015 (МИА) - Македонија во следните неколку денови ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Особено топло ќе биде во среда и четврток, кога во југоисточните ...

Од денеска пеколна горештина

Lider - 06.07.2015

Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Опаснo високи температури: Пола Македонија во алертна фаза

Lider - 06.07.2015

Денеска во Македонија е претежно сончево, а на планинските предели со мала до умерена облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Највисоката дневна температура ќе достигне од 29 до 36 степени.