TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Женската ракометна селекција денеска игра против Италија

Алфа - 24.09.2017

Комбинираниот состав на македонската женска ракометна репрезентација денеска на турнирот во Турција се среќава со селекцијата на Италија. По поразот од А селекцијата на Турција и нерешениот резултат во соочувањето со Б тимот на домаќинот денеска ...

Ракометарките ја совладаа Италија за крај на турнеата во Турција

Sport 1 - 24.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија со победа против Италија ја заврши турнеата во Турција. Иако преполовена, без неколку интернационалки, Македонија ја совлада Италија со 29-24 во одлично второ полувреме.

Ракометарките со победа над Италија се враќаат од контролниот турнир во Турција

Gol.mk - 24.09.2017

Репрезентативките на Македонија запишаа нова победа на турнирот во Турција, откако денес со 29-24 беа поуспешни против селекцијата на Италија. Италијанките подобро го отворија мечот и имаа константно водство од 2-3 разлика, но во вториот период ...

Македонските ракометарки одиграа нерешено против „Б“ селекцијата на Турција

Канал5 - 23.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го одигра и вториот контролен, пријателски натпревар на мини турнирот во Турција. Откако вчера избраничките на селекторот Симе Симевски загубија од „А“ репрезентацијата на Турција 26-30 (полувреме ...

Македонските ракометарки одиграа нерешено против „Б“ селекцијата на Турција

А1 On - 23.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го одигра и вториот контролен, пријателски натпревар на мини турнирот во Турција. Откако вчера избраничките на селекторот Симе Симевски загубија од „А“ репрезентацијата на Турција 26-30 (полувреме ...

Македонските ракометарки одиграа нерешено против Турција „Б“

Сител - 23.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го одигра и вториот контролен, пријателски натпревар на мини турнирот во Турција. Откако вчера избраничките на селекторот Симе Симевски загубија од „А“ репрезентацијата на Турција 26-30 (полувреме ...

Македонските ракометарки одиграа нерешено против Турција

+инфо - 23.09.2017

Утре од 18 часот Македонија треба да го одигра последниот меч, а противник е Италија. Женската ракометна репрезентација на Македонија го одигра и вториот контролен, пријателски натпревар на мини турнирот во Турција.

Сениорките не ја победија ниту Б-репрезентацијата на Турција

SportMedia - 23.09.2017

Нов голем минус за избраничките на селекторот на женската репрезентација, Симе Симовски на меѓународниот турнир во Анкара. По поразот од најдобриот состав на Турција, денеска одиграа без победник (30-30) против Б-тимот на оваа земја.

Ракометарките на Македонија поразени на првиот тест во Турција

24 Вести - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена на првиот контролен натпревар на турнирот во Турција. Избраничките на Симе Симевски загубија со 30:26 од првата турска селекција, во натпревар на кој значително се ослабени без настапот ...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Канал5 - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Канал5 - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018. Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција ...

Ракометарките тргнаа со пораз во Анкара

SportMedia - 22.09.2017

Македонската репрезентација е поразена на првиот меч на пријателскиот турнир, откако беше совладана од најдобрата селекција на Турција со 30-26. Избраничките на Симе Симовски имаа негатива уште по првите 30. минути, губеа со 15-12.

Македонија некомплетна загуби од првата селекција на Турција

24 Ракомет - 22.09.2017

Ракометарките коишто се дел од репрезентацијата на Македонија на турнирот во Турција претрпеа пораз од првата селекција на домаќинот со 26:30. Ова беше прва од трите контроли, но мора да се напомене дека ова не е најсилниот состав на Македонија ...

Пораз на ракометарките на првиот меч во Турција

Екипа - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија претрпе пораз од селекцијата на Турција (30-26), на првиот меч од турнирот што се игра во оваа земја. Турските ракометарки беа подобри во текот на целиот меч, на полувреме водеа со 15-12, за на крајот ...

Македонија без интернационалките поразена од Турција

Gol.mk - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија одигра тест-дуел со Турција, на кој во првиот натпревар на тестирањето пред квалификациите за ЕП 2018 загуби со 26-30 (12-15). Македонија немаше сила за пресврт и речиси цела средба бркаше резултат, но ...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

А1 On - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

+инфо - 22.09.2017

Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција. Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Курир - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018. Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција ...

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

+инфо - 22.09.2017

Селекторот на Македонија Симе Симовски за овие натпревари ќе смета на 17 ракометарки, додека од понеделник таа бројка ќе се зголеми на 23 ракометарки Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни ...

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Sport M - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018. Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција ...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Курир - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

А1 On - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018. Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција ...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Вечер Прес - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција, откако домаќинот славеше со 30:26 Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против ...

Македонските ракометарки поразени на контролниот дуел со Турција...

Н.Македонија - 22.09.2017

Македонските ракометарки поразени на контролниот дуел со Турција Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 26-30 од првата турска селекција, додека утре ќе игра ...

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Идивиди - 22.09.2017

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018. Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција ...

Ракометарките во Турција ја брусат формата за квалификациите за ЕП

24 Ракомет - 21.09.2017

Утрово ракометарките коишто се дел од сениорската репрезентација на Македонија заминаа за Турција каде што од утре до недела ќе одиграат три контролни натпревари во рамки на подготовките за двата дуела од квалификациите за ЕП 2018.

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

Канал5 - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави поширокиот список за првите две средби за ЕП во Франција

Дерби - 18.09.2017

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за првите два квалификациско натпревари за настап на Европското Првенство во Франција во 2018 година.

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

Курир - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот за Шведска и Србија

SportMedia - 18.09.2017

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

Sport M - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот на ракометарки за квалификациите за ЕП 2018

МКД - 18.09.2017

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за првите два меча од квалификациите за Европското првенство 2018 во Франција.

Шест ракометарки на Вардар повикани во сениорската репрезентација за турнир во Турција

Вардар - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски повика шест ракометарки на Вардар за настап на меѓународен турнир во Турција што ќе се одигра од 21 до 24 септемрври.

Симовски повика 17 ракометарки за турнирот во Турција

24 Ракомет - 18.09.2017

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски ги објави имињата на ракометарките на коишто смета за турнирот во Турција кој се одржува од петок до недела. Во комбинација се 17 ракометарки, но нема да бидат сите ...

Симовски го објави списокот на ракометарки за квалификациите за ЕП

Екипа - 18.09.2017

Селекторот на женскара ракометна репрезентација, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на чии услуги ќе смета за стартот од квалификациите за ЕП 2018 што ќе се одржи во Франција.

Симовски го објави списокот за квалификациските дуели со Шведска и Србија

Макфакс - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список со ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревара од квалификациите за Европското првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот за квалификациите, претходно договорен турнир во Турција

Gol.mk - 18.09.2017

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското првенство следната година во Франција.

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и со Србија

А1 On - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот на репрезентативки

Алфа - 18.09.2017

Селекторот на Женската Сениорска Репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од Квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Селекторот на сениорките Симовски повика седум вардарки за квалификациите за ЕП 2018

Вардар - 18.09.2017

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за подготовките за натпреварите со Шведска и Србија за пласман на Европско Првенство 2018 во Франција.

Објавен списикот на ракометарки за дуелите со Шведска и Србија

Спортски - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список со ракометарки за квалификациските натпревари за ЕП во Франција. Македонските ракометарки квалификациите ќе ги отворат против Шведска на ...

Симовски со 23 ракометарки за квалификациите, се враќаат Десподовска и Белеска

24 Ракомет - 18.09.2017

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за првите натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот со ракометарки повикани за дуелите со Шведска и Србија

Република - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот на ракометарки за дуелите против Шведска и Србија

Вечер Прес - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревари од квалификациите за Европското Првенство 2018 година во Франција.

Симовски го објави списокот за квалификациските дуели со Шведска и Србија

Точка - 18.09.2017

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список со ракометарки на кои ќе смета за двата први натпревара од квалификациите за Европското првенство 2018 година во Франција.