TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како ќе изгледа денешното затворање на Олимпијадата?

Deutsche Welle - 12.08.2012

Свеченоста на затворањето на Олимписките игри во Лондон ќе биде проследена со спектакуларен огномет, но и со учество на Монти Пајтон и Спајс Грлс.

Кошарка (жени): Американките без конкуренција

Курир - 12.08.2012

Кошаркарките на САД и по 5. пат во низа се Олимписки шампионки. Доминацијата, Американките ја потврдија и во синоќешното финале во кое, без многу мака стигнаа до златниот медал, совладувајќи ја ...

Вечерва свечено затворање на ОИ во Лондон

Сител - 12.08.2012

Триесеттите Олимписки игри на кои во изминатите 15 дена се натпреваруваа повеќе од 10.000 спортисти во 29 спортови, вечерва свечено ќе бидат затворени.

ЛОИ: Американците ја продолжија доминација со ново злато

Сител - 12.08.2012

Кошаркарите на САД очекувано го освоија златниот медал на ОИ во Лондон. „Дрим тимот“ на САД во финалето во Лондон, кое практично беше и реприза на финалето од пред четири години во Пекинг, ја ...

Кошарка (мажи): Американците ја продолжија доминацијата со ново злато

МРТ - 12.08.2012

Кошаркарите на САД очекувано го освоија златниот медал на ОИ во Лондон. „Дрим тимот“ на САД во финалето во Лондон, кое практично беше и реприза на финалето од пред четири години во Пекинг, ја ...

Вечерва свечено затворање на ОИ во Лондон

МРТ - 12.08.2012

Триесеттите Олимписки игри на кои во изминатите 15 дена се натпреваруваа повеќе од 10.000 спортисти во 29 спортови, вечерва свечено ќе бидат затворени.

Марија Савинова со нов златен медал на 800 метри

МКД - 12.08.2012

Марија Савинова од Русија уште еднаш покажа дека во последно време доминира на патеката од 800 метри, освојувајќи го златниот медал на оваа делница на ЛОИ во Лондон.

Кошарка (жени): Американките остануваат неприкосновени на Олимпијадата

МРТ - 12.08.2012

Кошаркарките на САД и по 5. пат во низа се Олимписки шампионки. Доминацијата, Американките ја потврдија и во синоќешното финале во кое, без многу мака стигнаа до златниот медал, совладувајќи ја ...

Најдоброто од британската музика за затворањето на Олимпијадата

Кајгана - 12.08.2012

Свеченоста на затворањето на олимписките игри во Лондон во недела ќе биде проследен со спектакуларен огномет, како и со учество на најдобрите британски бендови и комичари.

Вечерва се гасне олимпискиот оган

Р.С.Европа - 12.08.2012

Лондон се подготвува за финалниот ден од Олимписките игри. Денеска е последниот ден од Летната Олимпијада. Денеска се борбите за злата во кошарка за мажи, бокс, ритмичка гимнастика, машка одбојка и ...

Ексклузивно ФОТО: Вака ќе изгледа затворањето на Олимписките игри

Press24 - 12.08.2012

Ексклузивните фотографии на британски Гардијан од подготовките на затворањето кое ќе се случи вечерва, ветуваат голем спектакл. Подолу и ексклузивни детали за парите, изведувачите и програмата.

Шоу посветено на британската музика за крај на Олимписките игри во Лондон

А1 On - 12.08.2012

Завршната свеченост, предвидена за затворањето на Олимписките игри во Лондон е најавена како Шоу посветено на британската музика.

ЛОИ - КОШАРКА (жени): Американките остануваат неприкосновени на Олимпијадата

Сител - 12.08.2012

Кошаркарките на САД и по 5. пат во низа се Олимписки шампионки. Доминацијата, Американките ја потврдија и во синоќешното финале во кое, без многу мака стигнаа до златниот медал, совладувајќи ја ...

Кошаркарска „зборнаја“ трета на ОИ

Екипа - 12.08.2012

Машката кошаркарска репрезентација на Русија го освои третото место на Олимписките игри во Лондон, откако во малото финале ја совлада Аргентина со 81-77.

Бронза за Русија, Аргентина без медал

А1 On - 12.08.2012

Кошаркарите на Русија го освоија бронзенот олимписки медал во Лондон, откако во натпреварот за третото место ја победија Аргентина со 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20).

Бронзата за руските кошаркари

ЗаЗабава - 12.08.2012

Кошаркарите на Русија го освоија бронзениот олимписки медал на Игрите во Лондон, откако во мечот за третото место ја победија Аргентина со 81-77 (19-20, 21-18, 21-19, 20-20).

Ракомет (мажи): Хрватска го освои бронзениот медал

Курир - 12.08.2012

Ракометната селекција на Хрватска го освои бронзениот медал на ОИ во Лондон откако ја совлада Унгарија со 33:26. Единствениот пораз на Олимписките игри во Лондон и тоа во полуфиналето од Франција со ...

ЛОИ: Руските кошаркари конечно до медал на ОИ

Сител - 12.08.2012

Кошаркарската селекцијата на Русија го освои првиот медал на ОИ, како самостојна земја по распадот на поранешниот Советски Сојуз (СССР).

Кошарка (мажи): Аргентина без медал, Русија „бронзена“

Курир - 12.08.2012

Кошаркарската селекција на Русија го освои бронзениот медал откако беше подобра од Аргентина со 81:77. СССР имаше девет олимписки медали во кошарка, а наследниците на тие одличја, Русија ја освои ...

Рог- Лондон ги „освежи“ Олимписките игри

Р.С.Европа - 12.08.2012

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Жак Рог изјави денеска дека Лондон ги „освежил“ Олимписките игри. Рог го пофали шефот на Организацискиот комитет Себастијан Коу, а ги пофали и ...

Видео: Секси олимпијада

А1 On - 12.08.2012

Спортистките на Олимписките игри во Лондон не престануваат да привлекуваат внимание, некои со нивните достигнувања, а некои со добро оформените ...

Американците остануваат олимписки шампиони

Спортманија - 12.08.2012

НБА ѕвездите во составот на американската репрезентација обезбедија олимписка титула за својата земја на кошаркарскиот турнир во машка конкуренција, но денеска добија достоен отпор во дуелот со ...

Злато за кошаркарите на САД

А1 On - 12.08.2012

Кошаркарите на САД го освоија златниот медал на Олимписките игри во Лондон, откако ја совладаа репрезентацијата на Шпанија со 107:100. Финалето очекувано донесе одлична кошарка.

Kошарка (мажи): Златен медал за Дрим-тимот

Курир - 12.08.2012

Кошаркарите на САД очекувано го освоија златниот медал на ОИ во Лондон. „Дрим тимот“ на САД во финалето во Лондон, кое практично беше и реприза на финалето од пред четири години во Пекинг, ја совлада ...

ВИДЕО: Драматичен крај на Олимписките Игри- пожарникарите се борат со голем пожар во Лондон

Press24 - 12.08.2012

Најголем пожар кој го памети Британија во изминатите неколкуи години изби во центар за рециклирање во источен Лондон на 11 километри од Олимпискиот парк „Со години не сме виделе ваков пожар во ...

Американците – најуспешни на Олимписките игри во Лондон

А1 On - 12.08.2012

Најуспешни на Летните олимписки игри во Лондон се спортистите на САД со 104 медали (46, 29, 29), втори се Кинезите со 87 (38, 27, 22), а трети се Британците со 65 освоени медали (29, 17, 19).

Голем пожар во Лондон, ЛОИ не се загрозени

Макфакс - 12.08.2012

Густ чад се издигна во недела над Лондон, откако се запалило рециклирано ѓубре во источниот дел на Лондон, на денот кога се затвараат Олимписките игри.

Бронзен медал за Русија

Точка - 12.08.2012

Кошаркарската репрезентација го освои третото место и бронзениот медал на кошаркарскиот турнир во Лондон совладувајќи ја репрезентацијата на Аргентина со 81:77.

ЛОИ - кошарка (мажи): Американците ја продолжија доминацијата со ново злато

Либертас - 12.08.2012

„Дрим тимот“ на САД во финалето во Лондон, кое практично беше и реприза на финалето од пред четири години во Пекинг, ја совлада селекцијата на Шпанија со 107:100.

Американките олимписки шампиони во кошарка

Денешен - 12.08.2012

Кошаркарките на САД и по 5. пат во низа се Олимписки шампионки. Доминацијата, Американките ја потврдија и во синоќешното финале во кое, без многу мака стигнаа до златниот медал, совладувајќи ја ...

Вечерва свечено затворање на ОИ во Лондон

Денешен - 12.08.2012

Триесеттите Олимписки игри на кои во изминатите 15 дена се натпреваруваа повеќе од 10.000 спортисти во 29 спортови, вечерва свечено ќе бидат затворени.

Сексот е најпосакуваната забава за олимпијците

Вечер Прес - 12.08.2012

За сексуалните забави знаат сите и не се тајна, изјави еден олимписки шампион кој сакаше да остане анонимен Со години по ред спортистите, тренерите и огнените спортски навивачи спорат колку строг ...

Вечерва ќе згасне олимпискиот оган во Лондон

Н.Македонија - 12.08.2012

Триесеттите Олимписки игри на кои во изминатите 15 дена се натпреваруваа повеќе од 10.000 спортисти во 29 спортови, вечерва свечено ќе бидат затворени На церемонијата во Лондон ќе учествуваат 15.000 ...

Британските музички ѕвезди ќе настапат на затворањето на Олимпијадата

Дневник - 11.08.2012

Британската музика ќе биде во центарот на шоуто за затворање на Олимписките игри. Програмата што како и за отворањето се чува во тајност, се предвидува настап на цела плејада музичари, пејачи и ...

САД – Шпанија одново во финалето

Утрински - 11.08.2012

Американците и Шпанците пак се сретнаа во финалето на кошаркарскиот турнир на ОИ во Лондон Машките кошаркарски репрезентациите на САД и Шпанија повторно ќе играат во финалето на Олимписките игри во ...

Спајс Грлс пред олимписко реобединување

Канал5 - 11.08.2012

На почетокот на годинава проструи веста дека Спајсиците ќе ги израдуваат фановите со настап на затварањето на Олимписките игри во Лондон.

Кој ќе ја затвора Олимпијадата?

ЗаЗабава - 11.08.2012

Отворањето на Олимписките Игри беше вистински спектакл за очите и ушите, но организаторите и за крајот подготвуваат уште поголема прослава на која ќе настапуваат најголемите британски, односно ...

Џорџ Мајкл и "Спајс грлс" ќе пеат на затворањето на Игрите

МРТ - 11.08.2012

Поп-иконата Џорџ Мајкл ќе пее на церемонијата на затворањето на летните олимписки игри во Лондон. Со учеството, пејачот ќе го одбележи враќањето на музичката сцена, откако на крајот на минатата ...

САД и Шпанија во битка за олимпиското злато во кошарка

МРТ - 11.08.2012

САД продолжува со убедливо претставување на кошаркарскиот турнир во Лондон. Тоа ги одведе Американците во финалето на турнирот, каде што ќе се борат за златото со составот на Шпанија.

ЛОИ – кошарка (мажи): САД – Шпанија одново во финалето

Сител - 11.08.2012

Репрезентациите на САД и Шпанија ќе играат во финалето на машки Олимписки кошаркарски турнир во Лондон. Во реприза на полуфиналето од ОИ во Пекинг 2008-та година, американскиот „Дрим тим“ ја совлада ...

Ѕвездите кои ќе се погрижат за спектакуларно затворање на Олимписките игри

Press24 - 11.08.2012

Огранизаторите на овогодинешните летни Олимписки игри ке се ангажираат за крајот да биде долго запаметен. Отворањето на Олимпијадата беше следено ширум целиот свет,и мора да признаеме дека беше ...

Заборавената антифашистичка олимпијада

Окно - 11.08.2012

На заборавените алтернативни олимписки игри во Барселона во 1936 година учествуваа 6000 спортисти и спортистки од 22 земји, кои беа организирани како алтернатива на фашистичките игри на Хитлер.

Реприза од Пекинг - Во кошаркарското финале САД - Шпанија

Inpress - 11.08.2012

Лондон, 11. август 2012 (ИНПРЕС) Сосема очекувано, кошаркарите на САД се пласираа во финалето на Олимписките игри во Лондон.

Шоу посветено на британската музика за крај на Олимписките игри во Лондон

Сител - 11.08.2012

Завршната свеченост што е предвидена за затворањето на лондонските Олимписки игри е најавена како шоу посветено на британската музика, од прославениот британски композитор на класична музика Елгар до ...

„Spice Girls“ ќе ги затворат Олимписките игри

Курир - 11.08.2012

Групата „Spice Girls“ повторно ќе се обедини за да настапи на затворањето на Олимписките во Лондон. Девојките се фотографирани на пробата и едвај чекаат да се појават пред публиката.

ЛОИ: Австралиските кошаркарки ја освоија Олимписката бронза

Сител - 11.08.2012

Кошаркарките на Австралија, во натпреварот за 3-место на Олимпијадата во Лондон ја совладаа селекцијата на Русија. Со победата од 83:74 (по четвртини 17:16, 21:14, 19:13 и 26:31), Австралијките го ...

Кошаркарките на Австралија ја надиграа Русија за бронзата

МРТ - 11.08.2012

Олимпискиот вицешампион од Пекинг 2008, Австралија освои бронзен медал на турнирот во кошарка за жени на Олимписките игри во Лондон.

Американките и Норвежанките остануваат олимписки шампиони

Спортманија - 11.08.2012

Американската кошаркарска и норвешката ракометна репрезентација во женска конкуренција ќе бидат олимписки шампиони уште најмалку 4 години.

Шпанија-САД се финалистите во кошарка на ЛОИ во Лондон

Sky - 11.08.2012

За златниот олимписки медал во кошарка ќе се борат репрезентациите на САД и Шпанија. САД во полуфиналето ја совладаа репрезентацијата на Аргентина со 109:83 а кошаркарската репрезентација на Шпанија ...

Борбата на половите продолжи и во Лондон

Н.Македонија - 11.08.2012

Положбата на жените на Летните олимписки игри од нивното прво учество во 1900 година се подобруваше со текот на времето за тие да станат безмалку рамноправни со мажите, со нивната застапеност во сите ...

Враќање на Spice Girls: погледнете ја олимписката проба!

Попара - 11.08.2012

Гласините се точни – познатите Спајс девојки повторно ќе се соберат зада ги затворат Летните Олимписки игри! Иако тие сеуште офоцијално не го потвриле обединувањето, британските фотографи ги уловиле ...

Олимпиското село од идната година станува станбена населба

Утрински - 10.08.2012

Станува збор за 2.818 станови во источен Лондон, a првите станари во нив ќе се вселат идната година Олимпиското село во кое сега престојуваат преку десет илјади олимпијци од 204 земји, учеснички на ...

Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика

Дневник - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика

Утрински - 10.08.2012

Олимпијадата се одржува во Охрид и Скопје, a ученици од регионот ќе ги покажат своите знаења во програмирањето Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада ...

Олимпиското село од вгодина станува станбена населба

Дневник - 10.08.2012

Олимпиското село во кое сега престојуваат преку десет илјади олимпијци од 204 земји, учеснички на годинешниве Олимписки Игри, од 2013 година ќе се претвори во станбена населба во источен Лондон, јави ...

Одземен олимпискиот медал од Атина на Хамилтон во велосипедизам

Алфа - 10.08.2012

Интернационалниот Олимписки комитет денес и официјално му го одзеде златниот медал освоен на олимпијадата во Атина на велиосипедистот од Соединетите Американски Држави, Тајлер Хамилтон.

Спајс Грлс на затворањето на Олимписките игри

А1 On - 10.08.2012

Спајс Грлс го добија тоа што го посакуваа – да настапат на Олимписките игри. Иако организаторите се обидуваа да ја сокријат веста за настапот на Спајс Грлс на Затварањето на Олимписките игри во ...

Македонија домаќин на балканска јуниор-олимпијада по информатика

+инфо - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август е домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика

МРТ - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

ИОК изненаден од големата посетеност на Олимпијадата

Сител - 10.08.2012

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) е изненаден од големата посетеност и од ентузијазмот на Британиците за лондонската Олимпијада, додека во исто време земјата-домаќин го забележува својот најголем ...

Олимпиското село станува станбена населба во источен Лондон

+инфо - 10.08.2012

Олимпиското село, во кое сега престојуваат повеќе од 10.000 олимпијци од 204 земји, учеснички на годинешниве Олимписки Игри, од 2013 година ќе се претвори во станбена населба во источен Лондон.

Олимпиското село станува станбена населба во источен Лондон

Курир - 10.08.2012

Олимпиското село во кое сега престојуваат преку десет илјади олимпијци од 204 земји, учеснички на годинешниве Олимписки Игри, од 2013 година ќе се претвори во станбена населба во источен Лондон.

Македонија домаќин на јуниорска балканска олимпијада по информатика

Нетпрес - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15-ти август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Македонија домаќин на балканска олимпијада по информатика

Курир - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Јуниорска балканска олимпијада по информатика

Сител - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Како Кина ги „произведува“ олимпијците: изолација и тортура за идните шампиони

МКД - 10.08.2012

Во екот на мртвата трка за најуспешна нација на ЛОИ, западните медиуми (читај:американските и британските) се обидоа да понудат еден свој „поглед“ за нехуманиот режим на обука на кинеските олимпијци ...

Македонија од денеска е домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика

Press24 - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика. Македонија ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика како земја-членка ...

ФОТО: Ова е една од најубавите пливачки во Лондон

Курир - 10.08.2012

Ѕвездата на италијанското пливање Федерика Пелегрини важи за една од најубавите пливачки на Олимписките игри во Лондон. Освен Федерика, Италија нема пливачка која има апсирации да освои златен медал.

Австрија веќе нема да финансира олимпијци - "туристи"

Р.С.Европа - 10.08.2012

Австрија веќе нема да подржува спортисти кои одат на Олимпијадите како туристи, изјави австријскиот министер за спорт, Норберт Дарабос, откако таа земја не освои ниеден медал на Олимписките игри во ...

ФОТО: Проба на Spice Girls пред настапот во недела за затворање на Олимписките игри

Сител - 10.08.2012

Victoria Beckham, Geri Halliwell, Emma Bunton, Mel C и Mel B беа сите видени на рутинските проби изведени на традиционалните Форд такси возила во Dagenham, источен ...

ИОК изненаден од големата посетеност на Олимпијадата

МРТ - 10.08.2012

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) е изненаден од големата посетеност и од ентузијазмот на Британиците за лондонската Олимпијада, додека во исто време земјата-домаќин го забележува својот најголем ...

Спајс грлс ќе ги затворат Игрите (ФОТО)

МКД - 10.08.2012

Церемонијата на отворањето на Олимписките игри во Лондон беше, во најмала рака – спектакл и за очи и за уши, а организаторите и за нивното затворање планираат нешто големо – настап на најголемите ...

Олимписката атмосфера од отворањето се продава и за 50 фунти

МКД - 10.08.2012

Олимпискиот воздух во шише „собран на влезот“ на Олимпискиот парк и искористено шамивче од отворањето со кое се бришело столче се продаваат на онлајн-продавницата „И-беј“ за 50 фунти.

Олимпиското село од следната година станува станбена населба

+инфо - 10.08.2012

Комплексот во кој се сместени неколкуте илјади спортисти од 204 земји учеснички на Олимписките игри во Лондон, популарно нареченото Олимписко село, од следната година ќе се претвори во станбена ...

Шпанците го чекаат дрим - тимот на САД во кошаркарското финале на ОИ

Екипа - 10.08.2012

Кошаркарската репрезентација на Шпанија ја совлада Русија со 67-59 и се пласира во финалето на олимпискиот турнир во Лондон, каде ќе го очекува подобриот од вториот полуфинален меч меѓу САД и ...

ЛОИ: Шпанските кошаркари обезбедија ново финале на ОИ

Сител - 10.08.2012

Актуелниот европски шампион и вице олимписки првак, селекцијата на Шпанија е првиот финалист на Олимпискиот кошаркарски турнир во машка конкуренција.

ИОК изненаден од посетеноста и ентузијазмот на Британците за Олимпијадата

Денешен - 10.08.2012

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) е изненаден од големата посетеност и од ентузијазмот на Британиците за лондонската Олимпијада, додека во исто време земјата-домаќин го забележува својот најголем ...

Македонија домаќин на јуниорска балканска олимпијада по информатика

Точка - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15-ти август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

Македонија домаќин на Јуниорска балканска олимпијада по информатика

Sky - 10.08.2012

Македонија како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика, од денес до 15-ти август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика.

Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика

Денешен - 10.08.2012

Македонија од денеска до 15 август ќе биде домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика (ЈБОИ), како земја-членка на Балканската иницијатива за информатика.

„Спајс грлс“ се подготвуваат за затворањето на Олимпијадата

Н.Македонија - 10.08.2012

Британските медиуми објавија фотографии од пробата за завршната церемонија на која покрај „Спајс грлс“ ќе настапуваат и Џорџ Мајкл, Ени Ленокс, Кејт Буш, „Пет шоп бојс“, гитаристот на „Квин“, Брајан ...

Изјави за паметење на Игрите во Лондон

Утрински - 09.08.2012

„Ја видов таблата со број 31 и помислив дека брат ми е казнет. Помислив: ’Каков идиот е Алистер, добил казна‘. Потоа погледнав на мојата рака и сфатив дека јас сум број 31“ - Освојувачот на ...

Лои Лондон 2012: САД убедлив, по еп Шпанија одново и зема мерка на Франција

Телма - 09.08.2012

Познати се четирите репрезентации кои ќе играат во распределбата на медалите на кошаркарскиот турнир на Олимписките во Лондон.

Олимпијадата го претвори Лондон во „град на духови“

Deutsche Welle - 09.08.2012

Очите на светот се вперени кон Лондон. Олимписките игри се во тек а сепак хотелиерите, таксистите и сопствениците на ресторани страдаат. Олимпијадата го претвори Лондон во град на духови.

Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“

Утрински - 09.08.2012

Унгарските ватерполисти по синоќешниот пораз од Италија нема да имаат можност да го бранат златниот медал освоен на претходните три Олимписки игри Олимпискиот шампион Унгарија натпреварите на Игрите ...

Е овие факти за Олимписките игри не сте ги знаеле

Press24 - 09.08.2012

Ги знаете ли интересните историски факти поврзани за Олимписките игри? - Порано кандидатите се натпреварувале голи. - Првите Олимписки игри во модерното време биле одржани во 1896 година во Атина ...

Алекс Салмонд најави создавање посебен шкотски олимписки состав за следната Олимпијада

Сител - 09.08.2012

Шкотскиот премиер и лидер сепартистичката Шкотска национална партија (СНП), Алекас Салмонд, најави создавање на посебен олимписки состав на Шкотска за следната Олимпијада што во 2016 година ќе се ...

ЛОИ: Американките очекувано во кошаркарското финале

Сител - 09.08.2012

Женската кошаркарска репрезентациија на САД очекувано обезбеди пласман во финалето на ОИ во Лондон, откако попладнево ја совладаа селекцијата на Австралија со 13 поени разлика.

Олимпискиот ефект

Глас на Америка - 09.08.2012

Илјадници, од најразлични места, допатуваа во Лондон за да следат спортови за кои се` довчера можеби и не се интересирале.

Постолимписко опивање (фото)

ЗаЗабава - 09.08.2012

По неколку години интензивен тренинг, строги диети и војничка дисциплина, некои од врвните спортисти, по натпреварите на Олимписките игри, малку повеќе се опуштија.

Американките ја одбранија олимписката титула

Спортманија - 09.08.2012

Женската фудбалска репрезентација на Соединетите Американски Држави ја одбрани олимписката титула од Пекинг победувајќи ја вечерва Јапонија со 2:1 во големото финале.

Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

Сител - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

Курир - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

МРТ - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

А1 On - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Првите олимпијци се натпреварувале голи, а Олимписките игри биле сметани за пагански

А1 On - 09.08.2012

Ги знаете ли интересните историски факти поврзани за Олимписките игри? – Порано кандидатите се натпреварувале голи. – Првите Олимписки игри во модерното време биле одржани во 1896 година во Атина ...

Салмонд најави создавање посебен шкотски олимписки состав за следната Олимпијада

А1 On - 09.08.2012

Шкотскиот премиер и лидер сепартистичката Шкотска национална партија (СНП), Алекас Салмонд, најави создавање на посебен олимписки состав на Шкотска за следната Олимпијада што во 2016 година ќе се ...

Ватeрполо (мажи): Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“

МРТ - 09.08.2012

Олимпискиот шампион Унгарија натпреварите на Игрите во Лондон ги заврши во четвртфиналето откако синоќа е „потопен“ од Италија со 11:9 и со тоа нема да има можност да го брани златниот медал освоен ...

ЛОИ – ватeрполо (мажи): Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“

Сител - 09.08.2012

Олимпискиот шампион Унгарија натпреварите на Игрите во Лондон ги заврши во четвртфиналето откако синоќа е „потопен“ од Италија со 11:9 и со тоа нема да има можност да го брани златниот медал освоен ...

Првите олимпијци се натпреварувале голи

Курир - 09.08.2012

Ги знаете ли интересните историски факти поврзани за Олимписките игри? - Порано кандидатите се натпреварувале голи. - Првите Олимписки игри во модерното време биле одржани во 1896 година во Атина.

Голем пожар во "Куќата на Нов Зеланд"

Press24 - 09.08.2012

Околку 300 луѓе евакуирани во куќата отворена за време на Олимписките игри Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по ...

Како изгледа дневното мени на олимпијците

Таратур - 09.08.2012

Спортистите и спортистките поради исклучителниот физички напор на кој секојдневно се изложени, јадат многу повеќе отколку физички пасивните луѓе.

Како изгледа дневното мени на олимпијците

Спортски - 09.08.2012

Спортистите и спортистките поради исклучителниот физички напор на кој секојдневно се изложени, јадат многу повеќе отколку физички пасивните луѓе.

Олимписките игри пред финансиски колапс

Факултети - 09.08.2012

Организаторите се исплашени поради трипати помалиот број гости на ОИ, од очекуваното. Доколку продолжи вака, тие не би биле во можност да ги надокнат трошоците за изградбата на спортските борилишта и ...

Жак Рог презадоволен од Игрите

Курир - 09.08.2012

Претстедателот на Меѓународниот олимписки комитет Жак Рог, деновиве прв пат се осврна на досегашниот тек на лондонските Олимписки игри.

Најголемите олимписки разочарувања - Аргентина, Турција, Австрија...

Inpress - 09.08.2012

Лондон, 9. август 2012 (ИНПРЕС) Како и секое издание на Олимписките игри имаме многу пријатни, но и многу непријатни спортски изненадувања.

Фото: Кога олимписките спортистки ќе станат секси модели

Денешен - 09.08.2012

Спортистките кои нас секојдневно не одушевуваат со своите вештини и достигнувања зад кои стојат часови напирна работа, а кога ќе се пресоблечат и кога ќе ја остават нивната работна облека се ...

Фото:Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

Денешен - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Социјални игри 2012

Н.Македонија - 09.08.2012

Социјалните мрежи Твитер и Фејсбук служат за доближување на спортистите до навивачите и за нивна меѓусебна комуникација, но претераната активност некои олимпијци ги чинеше настап во Лондон и ...

Пожар во „куќата на Нов Зеланд“ во Лондон

Идивиди - 09.08.2012

Околу 300 луѓе беа синоќа итно евакуирани од „Куќата на Нов Зеланд“, отворена за време на Олимписките игри во Лондон, по експлозијата на две боци со плин, што веднаш потоа предизвика пожар.

Бугарскиот ветеран во Лондон

Идивиди - 09.08.2012

Јордан Јовчев е еден од репрезентативците на Бугарија во гимнастика на ЛОИ во Лондон оваа година. Тој е еден од ретките спортисти на Олимпијадата кои ја имаа честа да го носат знамето на својата ...

Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“

Идивиди - 09.08.2012

Олимпискиот шампион Унгарија натпреварите на Игрите во Лондон ги заврши во четвртфиналето откако синоќа е „потопен“ од Италија со 11:9 и со тоа нема да има можност да го брани златниот медал освоен ...

Лои лондон 2012: САД и Австралија убедливо, Русија и Франција тесно

Телма - 08.08.2012

Содинетите Американски Држави ќе играат против Австралија во полуфиналето на кошаркарскиот турнир, додека втората двојка во борбата за медалите ја сочинуваат, Русија и Франција.

Камерунски спортисти „исчезнаа“ од Олимпиското село во Лондон

Дневник - 08.08.2012

Седумина спортисти од олимпискиот состав на Камерун „исчезнаа“ од Олимпискиото село во Лондон. Спортистите излегле од Олимпиското село и повеќе не се вратиле, веројатно за да останат во Европа, јави ...

Во олимпиското село има многу секс?!

Канал5 - 08.08.2012

Организаторите на Олимписките игри во Лондон отвориле истрага во врска со тоа како во олимпиското село каде што се сместени спортистите пристигнала пратка од Австралија со кондоми од производител кој ...

Камерунски спортисти „исчезнаа“ од Олимпиското село во Лондон

Deutsche Welle - 08.08.2012

Седумина спортисти од олимпискиот состав на Камерун „исчезнаа“ од Олимпискиото село во Лондон. Спортистите излегле од Олимпиското село и повеќе не се вратиле, веројатно за да останат во Европа.

Полемика - Без норма да не се оди на Олимпијада. Потребна е нова стратегија за спортот

Утрински - 08.08.2012

Некогашниот селектор на пливачите Димитрија Поповски и претседателот на Атлетската федерација на Македонија, Крсто Серафимовски, одговараат на пет прашања инспирирани од настапот на македонските ...

Хрватска трасира пат кон трето олимписко злато

Дневник - 08.08.2012

Ракометните репрезентации на Хрватска и на Исланд се најголемите фаворити за освојување на златниот медал по завршувањето на првата фаза од машкиот олимписки турнир, бидејќи и двете селекции немаат ...

Нема работа за тетовираните

ЗаЗабава - 08.08.2012

Градските власти во јапонскиот град Осака воведоа забрана за тетовирање, така што оние кои сакаат да добијат или веќе имаат работа во овој град, не смеат ниту да помислат на телото да имаат тетоважа.

Видео: Тетоважите на спортистките

Спортски - 08.08.2012

Погледнете неколку интересни тетоважи од спортистки кои учествуваат на Олимписките игри во Лондон. На снимката може да ја видите Лор Манури, француска пливачка, Наталија Валева, Фабијана Мурер, ...

Седуммина Кемeрунци исчезнаа од олимпиското село!

Курир - 08.08.2012

Добро читате... седум члена на камерунската олимписка експедиција изчезнаа без трага и глас. Сепак, за среќа ова не е вест од црната хроника, спортистите веројатно се добро и на безбедно, само не ...

ЛОИ: САД и Русија убедливи на стартот од машкиот кошаркарски турнир

Сител - 08.08.2012

Убедливи победи во своите први настапи на олимпискиот турнир за кошаркари остварија САД и Русија. Резултати 1.коло група А: Нигерија – Тунис 60:56, САД – Франција 98:71 и Аргентина – Литванија 102:79.

ОИ пред банкрот

+инфо - 08.08.2012

Според првичните оцени на организаторите, за време на Олимписките игри во Лондон се очекуваше да дојдат околу 300.000 туристи, но по првите 10 дена во Велика Британија пристигна само една третина од ...

Што доведе до финансиски колапс на ОИ во Лондон?

Курир - 08.08.2012

На властите во Лондон им останува да се тешат дека го украсија, исчистија и повторно го изградија источниот дел на градот.

Пливачите најголеми потрошувачи на кондоми

+инфо - 08.08.2012

Организаторите на Игрите ја прочитаа изјавата на голманката на фудбалската репрезентација на САД, Хоуп Соло, која вели дека спортистите постојано се сексаат во олимпиското село и затоа им поделија ...

Ова е најдолгото олимписко презиме

Курир - 08.08.2012

Ирански олимпиец во кревање товар го поседува најдолгото презиме на Олимписките игри во Лондон. На Олимписките игро во Лондон учествуваат над 10.000 спортисти, а еден добар дел од нив имаат ...

Седум Камерунци избегале од олимпиското село во Лондон

МРТ - 08.08.2012

Седум камерунски спортисти исчезнаа за време на Олимписките игри во Лондон, потврди британското Министерство за спортот.

Најтешките олимписки дисциплини

Кафе пауза - 08.08.2012

Спортските натпревари на Олимписките игри, по правило, се едни од потешките, но одредени олимписки дисциплини се издвојуваат како најтешки.

Лондон 2012 ќе бидат најгледани Олимписки игри во историјата

МКД - 08.08.2012

Летните Олимписки игри во Лондон го воведоа најголемиот спортски настан во нова ера на олимписките преноси и ќе постави рекорд во кумулативен број на гледачи за време на Игрите со околу 4,8 милијарди ...

Лондон 1948 - Лондон 2012

Оff.net - 08.08.2012

Британската престолнина е првиот град кој бил домаќин на три Олимпијади (1908, 1948 и 2012). Да погледеме колку Олимписките игри се промениле од последниот пат кога Лондон бил домаќин пред 64 ...

Најсмешните моменти на Олимписките игри (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 08.08.2012

За некого е туризам, за некого шанса за промоција, за некој круна на посветеноста кон спортот, но заедничко за сите е дека на ЛОИ не се бираат средства за да се стигне до посакуваната цел.

Сменет тренерот на шпанските олимпијци

МРТ - 08.08.2012

Договорот на селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија до 21 година Луис Миа нема да биде обновен. Одлуката на федерацијата беше донесена по елиминацијата на тимот без постигнат гол на ...

Луди настани кои се случиле на Олимпијадите

Кајгана - 08.08.2012

Ако претходно објавивме за историски настапи кои ја обележале Олимпијадата заради човековиот дух и резултати, овој пат имаме бизарна листа на луди настани кои се случиле на истата.

МОК потврди дека исчезнале натпреварувачи од тимот на Камерун

Р.С.Европа - 08.08.2012

Меѓународниот олимписки комитет потврди дека седум натпреварувачи од тимот на Камерун се водат за исчезнати. Од Комитетот денеска соопштија дека официјално биле известени од страна на Олимпискиот ...

Видео: Тетоважите на спортистките

Таратур - 08.08.2012

Погледнете неколку интересни тетоважи од спортистки кои учествуваат на Олимписките игри во Лондон. На снимката може да ја видите Лор Манури, француска пливачка, Наталија Валева, Фабијана Мурер, ...

Видете како олимпијците се алкохолизираат на големо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 08.08.2012

Крајот на одредени дисциплини на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Лондон значи славје за тие што се закитиле со медалите, а за другите значи почеток на релаксирачкиот дел од спортскиот собир, кој ...

ЛОИ – кошарка (мажи): Русија во борбата за медали

Сител - 08.08.2012

Кошаркарите на Русија се пласираа во натпреварите во борба за медалите откако во четвртфиналето ја победија Литванија со 83:74. Нивни противник ќе им биде победникот од натпреварот Франција – Шпанија.

Непожелни кондоми се делат во селото

Вечер Прес - 08.08.2012

Организаторите за сомнителните кондоми разбраа благодарение на австралиската натпреварувачка во велосипедизам Каролин Бушан, која на својот профил на Твитер постави фотографија од австралиските ...

Камерунци избегаа од Олимпиското село во Лондон

Вечер Прес - 08.08.2012

Седуммина олимпијци на Камерун избегаа од Олимпиското село во Лондон, потврди претставник на олимписката делегација на оваа африканска земја.

Како Гринич ја украде Олимпијадата. Што доведе до финансиски колапс на ОИ во Лондон?

Денешен - 08.08.2012

На властите во Лондон им останува да се тешат дека го украсија, исчистија и повторно го изградија источниот дел на градот.

Најдобрата прослава на златен медал

Идивиди - 08.08.2012

Германскиот олимпиец Роберт Хартинг синоќа освои златен медал во фрлање диск на ЛОИ во Лондон, а веднаш по дознавањето на конечниот распоред го имаше и најдоброто прославување на освоениот медал.

Седуммина камерунски олимпијци „исчезнаа“ од Олимпиското село во Лондон

Идивиди - 08.08.2012

Седуммина спортисти од олимпискиот состав на Камерун „исчезнаа“ од Олимпиското село во кое се сместени сите учесници на лондонската Олимпијада.

Семејствата на убиените Израелци на игрите во Минхен револтирани од односот на Олимпискиот комитет

Канал5 - 07.08.2012

Вдовица на еден од израелските спортисти кои беа убиени за време на Олимпијадата во Минхен во 1972 година јавно го искажа својот револт поради односот на Олимпискиот комитет кон загинатите.

Олимписките тетоважи хит во Лондон

Дневник - 07.08.2012

Лондон овие денови е преплавен со тетоважи бидејќи на натпреварите во градот учесниците на Олимписките игри едноставно се натпреваруваат со своите тетоважи на мускулестите тела.

Седум олимпијци од Камерун избегаа од олимпиското село во Лондон

Канал5 - 07.08.2012

Седуммина спортисти од Камерун исчезнаа од олимпиското село во Лондон, јавува Ројтерс. Се претпоставува дека Камерунците веќе се некаде во Европа во потрага по подобар живот.

Африканско село: цел континент под еден покрив

Канал5 - 07.08.2012

Главна дестинација за фановите на африканските спортисти на Олимписките игри во Лондон дефинитивно е Африканското село. Во Кенсингтон гарден се здружија повеќе олимписки комитети на земјите од Африка ...

Македонија исчезнува олимписки

Дневник - 07.08.2012

Kатастрофалниот настап на македонските спортисти на Летните олимписки игри во Лондон би требало да предизвика сериозни реакции во нашата земја, затоа што пораката што ја испраќаме со вакви настапи е ...

Ете ги азилантите: седум Камерунци исчезнаа од олимпиското село

МКД - 07.08.2012

Седум камерунски спортисти побегнале од олимпиското село во Лондон, објави Министерството за спорт и физичка едукација на Велика Британија.

Седуммина Камерунци исчезнале од ОИ

Макфакс - 07.08.2012

Седуммина камерунски спортисти, дел од олимпискиот тим на оваа земја, исчезнале од Лондон, се претпоставува дека тие пребегале во Европа.

Видео: Секси страна на Олимпијадата

Спортски - 07.08.2012

30-те олимписки игри во Лондон се во полн ек и полни со интересни и возбудливи моменти од спортските борилишта. Но ние сакaме да ви ја претставиме другата страна на Олимпијадата, и за момент да ве ...

ЛОИ: „Изгубени“ седум спортисти на Камерун

Сител - 07.08.2012

Седум спортисти на Камеруна, не се повеќе дел од експедицијата на оваа држава на Олимписките игри во Лондон. Олимпискиот комитет на Камерун соопшти дека немаат повеќе контакт со седум спортисти.

Хрватски олимписки шампион не сака да работи во ресторан

Курир - 07.08.2012

Стрелецот Џовани Черногораз им го донесе второто злато на Хрватите на Олимписките игри во Лондон. Во финалето во дисциплината трап тој собра 146 бодови, а по директниот дуел за најсјајното одличје го ...

Камерунски спортисти избегале од Олимпиското село, не сакаат дома!

+инфо - 07.08.2012

По сите работи што досега ги видовме и чувме на Олимписките игри во Лондон, фалеше уште имиграциски скандал. Британското министерство за спорт и физичка едукација соопшти дека седуммина камерунски ...

Исчезнаа седум олимпијци

ЗаЗабава - 07.08.2012

Седум камерунски спортисти кои дојдоа на Олимписките игри во Лондон исчезнаа и се претпоставува дека побегнале во некои од европските земји.

Kамерунски олимпијци „исчезнаа“ од Олимпиското село во Лондон

Р.С.Европа - 07.08.2012

Седумина спортисти од олимпискиот состав на Камерун „исчезнаа“ од Олимпиското село во кое се сместени сите учесници на лондонската Олимпијада.

ФОТО: Олимписките тетоважи хит во Лондон

Курир - 07.08.2012

Лондон овие денови е преплавен со тетоважи бидејќи на натпреварите во градот учесниците на Олимписките игри едноставно се натпреваруваат со своите тетоважи на мускулестите тела.

Олимписките тетоважи хит во Лондон

А1 On - 07.08.2012

Лондон овие денови е преплавен со тетоважи бидејќи на натпреварите во градот учесниците на Олимписките игри едноставно се натпреваруваат со своите тетоважи на мускулестите тела.

Стратегија: Србија ќе ги укине и Б-нормите за ОИ, а ние се радуваме на вајлд - карти

Екипа - 07.08.2012

Претседателот на Олимпискиот комитет на Србија, Владе Дивац, изјави дека нашиот северен сосед ќе ги укине олимписките Б-норми, затоа што спортистите со нив не и го искажуваат должното почитување на ...

Седуммина камерунски спортисти побегнале од Олимпиското село, бараат подобар живот

Екипа - 07.08.2012

Седуммина камерунски спортисти побегнале од Олимпиското село и најверојатно ќе се обидат да останат во Европа од економски причини, барајќи подобри услови за живот.

ЛОИ – кошарка (жени): Американките без проблем против Канада

Сител - 07.08.2012

Кошаркарките на актуелниот олимписки шампион САД без проблеми изборија пласман во полуфиналето на Олимписките игри откако попладнево ја совладаа Канада со убедливи 91:48.

Видео: Секси страна на Олимпијадата

Таратур - 07.08.2012

30-те олимписки игри во Лондон се во полн ек и полни со интересни и возбудливи моменти од спортските борилишта. Но ние сакaме да ви ја претставиме другата страна на Олимпијадата, и за момент да ве ...

Седуммина Камерунци исчезнале од ОИ

Кајгана - 07.08.2012

Седуммина камерунски спортисти, дел од олимпискиот тим на оваа земја, исчезнале од Лондон, се претпоставува дека тие пребегале во Европа.

Олимписки шампион избркан од италијанската репрезентација!

+инфо - 07.08.2012

Италијанскиот олимписки комитет вчера соопшти дека освојувачот на златен медал во дисциплината 50 километри брзо одење на минатите ЛОИ во Пекинг, Алекс Шварц бил позитивен на допинг тестот направен ...

Прогласени најгрдите олимпијки

Хитпортал - 07.08.2012

Н а Олимписките игри секогаш се прават листи со најсексипилните спортистки, но овој пат германскиот весник „Bild“ реши да ја промени перспективата.

Исчезнале седум камерунски олимпијци

Спортманија - 07.08.2012

Седум членови на олимписката делегација на Камерун исчезнале пред и за време на олимпијадата и никој не знае каде се. Оваа информација ја потврди Министерот за спорт на африканската земја, Дејвид ...

Видео: Секси Олимпијада

Курир - 07.08.2012

Како „пресек“ на сите оние резултати, интересни и возбудливи моменти од спортските борилишта во Лондон ви ги претставуваше секси олимпијките кои настапуваат на Олимписките игри.

Пелегрини го исцеди своето момче

Вечер Прес - 07.08.2012

Апстиненција? Нема шанси. Дали си луд, одговори пливачката на предлогот на своето момче за воздржување за време на Олимписките игри Додека трае полемиката дали е дозволен секс пред настап, во Лондон ...

Олимписките тетоважи хит во Лондон

Денешен - 07.08.2012

Лондон овие денови е преплавен со тетоважи бидејќи на натпреварите во градот учесниците на Олимписките игри едноставно се натпреваруваат со своите тетоважи на мускулестите тела.

Седуммина олимпијци од Камерун, исчезнаа во Лондон

Sky - 07.08.2012

Седуммина камерунски олимпијци кои присуствуваа на Олимписките игри во Лондон исчезнаа и се верува дека тоа го сториле поради економски причини.

Во Лондон исчезнале камерунски олимпијци

Н.Македонија - 07.08.2012

Седуммина спортисти од Камерун кои учествуваа на Летните олимписки игри во Лондон исчезнале од Олимпиското село - изјавил шефот на камерунскиот национален тим Дејвид Оџонг.

Олимписките кругови – хит тетоважа во Лондон

Канал5 - 06.08.2012

Откако спортистите ги открија своите совршени тела со истетовирани олимписки кругови на нив, овие тетоважи станаа хит за публиката и бројните туристи во Лондон.

ЛОИ 2012:кина опстојува на врвот со 31 златен медал,завршија денешните финални атлетски трки

Телма - 06.08.2012

Во скок со стап,светската рекордерка,Елена Исинбаева не успеа да го одбрани првото место од Пекинг и златниот медал го замени со бронзен.Подобри од русинката беа Џенифер Стучински(Сур),која прескокна ...

Олимписко финансиско фијаско

Оn.net - 06.08.2012

На лондонските власти утеха ќе им биде тоа што за Олимпијадата го украсија, исчистија и обновија источниот дел на градот. Инаку, ќарот им е минимален, тврдат експертите.

Најнепривлечна олимпијка во Лондон е...

Спортманија - 06.08.2012

Уште пред почетокот на олимписките игри, медиумите од целиот свет ги прогласуваа најатрактивните олимпијки, односно учеснички на олимпијадата чие учество не треба да се пропушти.

ЛОИ – кошарка (мажи): Прва победа за Велика Британија

Сител - 06.08.2012

Кошаркарите на Велика Британија ја остварија првата победа на машкиот турнир откако во рамките на 5.коло ја совладаа Кина со 90:58.

Пливачите и пливачките на Олимписките игри трошат најмногу кондоми

Хитпортал - 06.08.2012

„Видов како луѓето се сексаат на јавни места, на трева, меѓу зградите… Ма секаде“, изјавила женскиот фудбалски голман на САД, Хоуп Соло, на последните Олимпикси игри во Пекинг во 2008 година.

Ден без рекорди на Олимписките игри

Оff.net - 06.08.2012

На десеттиот натпреварувачки ден на Олимписките игри во Лондон беа распределени медалите во 18 дисциплини во осум спортови, но за прв пат од почетокот на Олимпијадата не беше срушен ниту еден светски ...

Ефремов: Во Рио со олимписка норма

Оff.net - 06.08.2012

Единствениот македонски олимпиец кој не потфрли и го даде својот максимум на Олимписките игри во Лондон, атлетичарот Кристиан Ефремов најавува уште подобри резултати и пласман помеѓу најдобрите 16 на ...

Новa населба и болница на местото на олимпиското село

Спортманија - 06.08.2012

Олимпиското село ќе ја заврши својата функција по крајот на олимписките игри, а британската влада потврди што ќе се случува со овој простор во иднина.

Олимпијадата во минус

МКД - 06.08.2012

Олимписките игри во Лондон ќе завршат со минусно салдо, кога ќе се споредат преголемите вложувања во изградбата на олимписките објекти и трипати помалата бројка на туристи кои ја посетија британската ...

А да беше вака и во Лондон?

Оff.net - 06.08.2012

Пред почетокот на Олимписките игри посакавме да има повеќе вакви настани и во Лондон , ама за среќа на спортистите не се исполни нашата желба.

Лорд Коу: Најголемата ноќ за британската атлетика

МРТ - 06.08.2012

Претседателот на Организациониот комитет на Олимписките Игри во Лондон, Лорд Коу, поранешен олимписки и светски шампион и светски рекордер во атлетика, изјави дека синоќешните натпревари, во кои ...

Мајките и олимписките шампиони (Видео)

Спортманија - 06.08.2012

Ова промотивно видео за олимписките игри важи за едно од најдобрите направени во пресрет на олимпијадата во Лондон. Улогата на мајка е една од најтешките, но и најубавите во животот, а мајките имат ...

„Каза Бразил“ отворена во Лондон на Олимпијадата во 2016 година

Курир - 06.08.2012

Бразил овори своја кука во Лондон за промоција на Рио де Женаиро, домаќин на следните Олимписки игри во 2016 година. Покрај претставувањето на природните убавини на земјата и на нејзините туристички ...

„Каза Бразил“ отворена во Лондон за Олимпијадата во 2016 година

А1 On - 06.08.2012

Бразил овори своја куќа во Лондон за промоција на Рио де Женаиро, домаќин на следните Олимписки игри во 2016 година. Покрај претставувањето на природните убавини на земјата и на нејзините туристички ...

Британците во финансиска була

Вечер Прес - 06.08.2012

Организаторите сметаа дека ЛОИ ќе им донесат заработка од 10 милијарди фунти, но сега излегува дека нема да заработат ни една десетина од оваа сума Летните олимписките игри во Лондон се во минус, ...

Ќарот од Олимпијадата- минимален

Н.Македонија - 06.08.2012

Според прелиминарните проценки на организаторите, во текот на првата недела Олимпијадата во Лондон требало да допатуваат 300.000 туристи, а допатувале само 100.000 Повеќе експерти сметаат дека веќе е ...

Промоција на „Рио 2016“ во Лондон

Н.Македонија - 06.08.2012

Бразил овори своја куќа во Лондон за промоција на Рио де Жанеиро, домаќин на следните Олимписки игри во 2016 година Покрај претставувањето на природните убавини на земјата и на нејзините туристички ...

Олимписки киксови

Идивиди - 06.08.2012

ЛОИ во Лондон се’ уште се во полн ек, иако до сега беа срушени повеќе рекорди и спортистите освоија повеќе медали во своите спортови.