TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкета на МЦМС и ИДСЦС: Куманово – 18,7% за СДСМ, а 14,2 за ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 17.03.2013

Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Институтот за демократија Социетас цивилис – Скопје (ИДСЦС) спроведуваат повеќе заеднички активности за локалните избори 2013 година, кои ...

Како би гласале жителите на Карпош според ЦИА?

А1 On - 17.03.2013

Центарот за истражување и анализа излезе со резултати од истражувањето за локалните избори во општина Карпош. Истражувањето било спроведено од 9 до 15 март по метод на теренско истражување, при што ...

Анкета: Зоран Дамјановски води во Куманово

+инфо - 17.03.2013

Најголемиот број од граѓаните на Куманово би гласале за актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од „Сојузот за иднината“ Зоран Јовановски покажа анкетата на МЦМС и Институтот за демократија ...

Јакимовски најави гасификација и замена на азбестните кровови во Карпош

Сител - 17.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Српската напредна странка за општина Карпош, Стевчо Јакимовски вечерва имаше средба со жителите на населбата Тафталиџе.

Анкета: Зоран Дамјановски води во Куманово

Либертас - 17.03.2013

Најголемиот број од граѓаните на Куманово би гласале за актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од „Сојузот за иднината“ Зоран Јовановски покажа анкетата на МЦМС и Институтот за демократија ...

Анкета: Дамјановски ќе победи во Куманово

Sky - 17.03.2013

Актуелниот градоначалник и кандидат за иден татко на Куманово од редовите на Сојузот за иднината повторно би победил во Куманово, според анкетата на МЦМС и Институтот за демократија Социетас цивилис.

Уште една анкета ја потврдува победата на Стевчо Јакимовски во Карпош

Макфакс - 17.03.2013

За Стевчо Јакимовски кандидат за градоначалник на Општина Карпош од редовите на СНС, би гласале 44,59 од испитаниците, за Јагнула Куновска од ВМРО-ДПМНЕ 16,06 отсто, додека за Андреј Петров од СДСМ ...

Каде зариба ладата на отпорот?

Денешен - 17.03.2013

Што се случува во опозицијата? Во најмалку две општини во Македонија, Ресен и Карпош, каде во трка за градоначалничката функција се поранешни високи функционери на партијата, а сега исклучени од ...

Анкета: Стевчо Јакимовски води во Карпош, Александар Петревски во Охрид

24 Вести - 16.03.2013

Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Институтот за демократија социетас цивилис - Скопје (ИДСЦС) спроведоа анкети врз граѓани за тоа за кого би гласале на престојните локални избори.

Јакимовски вети нова општинска зграда и помош за спортистите

24 Вести - 16.03.2013

Во Карпош пред граѓаните дел од програмата промовираше и кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка Стевче Јакимовски.

Дуел Јакимовски - Петров. Камерата го потврди ривалството

Утрински - 16.03.2013

Телевизиското соочување меѓу двајцата кандидати за градоначалник на Карпош, довчерашни соработници и сопартијци, предизвика лубопитност на национално ниво Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, ...

Јакимовски: ништо не ми можат

Телма - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општината Карпош Стевчо Јакимовски изјави дека никој не може да го сопре до победата и добивањето нов мандат на првата функција во Карпош.

СДСМ со бојкотот го манипулирал сопственото членство

Дневник - 16.03.2013

Прашањето дали СДСМ навистина беше подготвен да ги бојкотира локалните избори или целиот притисок што го правеше значеше само манипулација со членството и нивна мобилизација за 24 март повторно е ...

МЦМС и ИДСЦС: Јакимовски во водство пред Куновска и Петров

А1 On - 16.03.2013

Според дневното истражување на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Институтот за демократија Социетас цивилис – Скопје (ИДСЦС) во моментов во Карпош води Стевчо Јакимовски со 33,4 ...

Јакимовски најави гасификација и замена на азбестните покриви во Карпош

А1 On - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Српската напредна странка за општина Карпош, Стевчо Јакимовски вечерва имаше средба со жителите на населбата Тафталиџе.

Јакимовски најави замена на азбесните покриви во Карпош

+инфо - 16.03.2013

Во Општина Карпош ќе се формира посебен фонд во кој ќе се прибираат финансиски средства за замена на азбесните покриви на зградите во Карпош кои се канцерогени и штетни за здравјето на граѓаните, ...

Стевчо Јакимовски во „денска шема“ со млади од Карпош

+инфо - 16.03.2013

Kандидатот за нов мандат како прв човек на Карпош и актуелен градоначалник на општината, денеска во рамките на предизборната кампања се сретна со две групи граѓани.

Голема битка за Карпош

+инфо - 16.03.2013

Според истражување на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Институтот за демократија Социетас цивилис – Скопје (ИДСЦС) засега актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски ...

Анкета на МЦМС: Јакимовски со три пати поголема поддршка од Петров во Карпош

Република - 16.03.2013

Неизвесна битка за градоначалничките места во Карпош и Охрид најавува и анкетата на Македонскиот центар за меѓународна соработка.

Јакимовски најави гасификација во Карпош

Република - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Карпош, Стевчо Јакимовски вечерва на средбата со жителите на населбата Тафталиџе најави гасификација на општината и формирање на фонд за реконструкција на ...

Стевчо Јакимовски со голема предност пред конкурентите во Карпош

Макфакс - 16.03.2013

Откако Стевчо Јакимовски сврти грб на СДСМ и на Сојузот за иднината и се кандидира за градоначалник на Карпош од СНС, граѓаните сепак останаа со него покажува анкетата на МЦМС.

Димовски бара морална и политичка одговорност од целото раководство на СДСМ

24 Вести - 15.03.2013

Целото раководство на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена ...

ВИДЕО:Петров призна дека СДСМ ја манипулирале јавноста?

Н.Македонија - 15.03.2013

Дуелот на телевизијата 24 вести, помеѓу генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров, и доскорешниот член на СДСМ Стевче Јакимовски повеќе изгледаше на отворање на валканите работи на СДСМ и ...

Јакимовски: Општина Карпош ќе ги поправа лифтовите во високите згради

А1 On - 15.03.2013

„Проблемот со лифтовите во високите згради ни станува сериозен, пред се, безбедносен проблем, кој ги засега граѓаните на Карпош кои живеат во висококатници.

Димовски бара морална и политичка одговорност од целото раководство на СДСМ

А1 On - 15.03.2013

Целото раководство на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена ...

Препукувања по дуелот меѓу Петров и Јакимовски

Н.Македонија - 15.03.2013

Раководството на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле борба за слобода и демократија, туку ...

Јовановски: Само гласот за Андреј Петров е глас за СДСМ

+инфо - 15.03.2013

„Само гласот за Андреј Петров е глас за СДСМ и за опозицијата“, напиша потпретседателот на СДСМ, Зоран Јовановски на својот профил на Фејсбук.

Јакимовски вети дека лифтовите ќе се поправаат на општински трошок

+инфо - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош на Српската напредна странка во Македонија, Стевчо Јакимовски, денеска вети дека лифтовите ќе се поправаат на трошок на Општината.

Димовски: СДСМ глумеше лажно сценарио за да создаде хаос

+инфо - 15.03.2013

Генералниот секретар на СДСМ, Андреј Петров, и довчерашниот претседател на градската организација на СДСМ, Стевчо Јакимовски, синоќа признаа дека не се бореле за слобода и демократија, туку креирале ...

ТВ дуел Јакимовски - Петров

Канал5 - 15.03.2013

Во што е моето предавство кога две недели подоцна СДСМ ја донесе истата одлука - праша Јакимовски. Петров го обвини дека нема ништо храбро во тоа што ги предал.

Жесток дуел Јакимовски-Петров, се отворија картите

Кирилица - 15.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, во дуелот со противкандидатот од СДСМ, Андреј Петров, во емисијата „Вин вин“ на телевизијта „24вести“ ја обвини својата поранешна партија дека ...

Илија Димовски: СДСМ сами признаа дека креирале лажно сценарио за подигнување на рејтингот

Либертас - 15.03.2013

Интегрален транскрипт од прес конференцијата на Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ: Вчера македонската јавност беше сведок на признание од ...

Димовски бара морална и политичка одговорност од целото раководство на СДСМ

Сител - 15.03.2013

Целото раководство на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена ...

СДСМ едно зборувале, друго правеле, а трето мислеле

Вечер - 15.03.2013

СДСМ знаеле дека ќе одат на избори и дека требало да го убедуваат Јакимовски во истото, обидувајќи се да го премислат во намерата да ја поднесе кандидатурата за градоначалник на Карпош со печат на ...

Петров призна дека најавите за бојкот биле манипулација

Точка - 15.03.2013

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести.

ВИДЕО: СДСМ им се заканува на синовите на Стевче Јакимовски

Нетпрес - 15.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски, во гостувањето во емисијата „Вин Вин" кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров го ...

Јакимовски: СДСМ ми се закануваше мене и на моите синови

Република - 15.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, во дуелот со противкандидатот од СДСМ Андреј Петров во емисијата „Вин Вин” на телевизијта 24вести, ја обвини неговата поранешна партија дека му ...

ВИДЕО: Петров призна дека најавите за бојкот биле манипулација

Нетпрес - 15.03.2013

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести.

Андреј Петров призна дека СДСМ го манипулирала народот за бојкотот на изборите

Република - 15.03.2013

Генералниот секретар на СДСМ Адреј Петров во вчерашниот дуел со неговиот противкандидат за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски призна дека неговата партија го манипулирала народот цели два ...

Петров: Стевчо знаеше дека има помал рејтинг од Коце, затоа не се кандидираше за Скопје

Курир - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Андреј Петров во ТВ дуелот против неговиот довчерашен сопартиец Стевчо Јакимовски рече дека Јакимовски знаел оти има послаб рејтинг од актуелниот ...

(ВИДЕО) Андреј Петров: Знаевме дека Јакимовски ќе изгуби од Коце Трајановски за Скопје

Press24 - 15.03.2013

Дел од вчерашниот ТВ дуел меѓу Стевчо Јакимовски и Андреј Петров во емиијата Вин Вин на 24 ...

Петров: Стевчо избегна да се кандидира за Скопје оти ќе изгубеше од Коце

еВести - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Андреј Петров во ТВ дуелот против неговиот довчерашен сопартиец Стевчо Јакимовски рече дека Јакимовски знаел оти има послаб рејтинг од актуелниот ...

Јакимовски: Како СДСМ мисли да победи со плакат од Советскиот сојуз

Курир - 15.03.2013

Поранешните сопартијци Стевчо Јакимовски и Андреј Петров во ТВ дуел на 24 вести дебатираа од позиции на конкуренти за градоначалници на локалните избори.

ВИДЕО-Јакимовски: Како мисли СДСМ да победи со плакат од Советскиот сојуз

Нетпрес - 15.03.2013

Доскорешните сопартијци Стевчо Јакимовски и Андреј Петров во телевизиски дуел на телевизијата “24 вести“ ги вкрстија копјата како соперници, бидејќи и двајцата се кандидати за градоначалници на ...

Петров: Стевчо знаеше дека има помал рејтинг од Коце, затоа не се кандидираше за Скопје

Нетпрес - 15.03.2013

Во синоќешниот ТВ дуел на кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ Андреј Петров и неговиот поранешен сопартиец Стевчо Јакимовски, Петров рече дека Јакимовски знаел дека има послаб рејтинг од ...

Јакимовски: Лифтовите ќе се поправаат на општински трошок

Нетпрес - 15.03.2013

Проблемот со лифтовите во високите згради ни станува сериозен, пред се, безбедносен проблем, кој ги засега граѓаните на Карпош кои живеат во висококатници.

Димовски: СДСМ сами признаа дека преку хаотични сценарија сакаа подобар рејтинг

Курир - 15.03.2013

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната прес конференција истакна дека СДСМ сами признале дека креирале сценарија на хаос во ...

Димовски бара морална и политичка одговорност од целото раководство на СДСМ

еВести - 15.03.2013

Целото раководство на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена ...

Димовски: Петров и Јакимовски открија дека политичката криза беше сценарио на СДСМ

Нетпрес - 15.03.2013

Генералниот секретар на СДСМ и довчерашниот претседател на градската организација на СДСМ, признаа дека не се бореле за слобода и демократија, туку креирале лажно сценарио, со кое сакале да внесат ...

Димовски бара морална и политичка одговорност од целото раководство на СДСМ

Press24 - 15.03.2013

Целото раководство на СДСМ, вклучувајќи ги и Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, кои вчера ги изнесоа во јавност сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена ...

Јовановски: Глас за СДСМ е само гласот за Андреј Петров

Sky - 15.03.2013

„Само гласот за Андреј Петров е глас за СДСМ и за опозицијата“, напиша Зоран Јовановски потпретседателот на СДСМ, на својот профил на Facebook.

Јакимовски: Лифтовите ќе се поправаат на општински трошок

Sky - 15.03.2013

- Проблемот со лифтовите во високите згради ни станува сериозен, пред се, безбедносен проблем, кој ги засега граѓаните на Карпош кои живеат во висококатници.

Димовски: СДСМ призна дека креирале лажно сцернарио

Sky - 15.03.2013

- Вчера македонската јавност беше сведок на признание од страна на двајца високи функционери во СДСМ, господин Андреј Петров, генерален секретар на СДСМ и господин Стевчо Јакимовски, практично до ...

Илија Димовски: СДСМ да сноси морална и политичка одговорност

Република - 15.03.2013

Повикувајќи се на вчерашниот настап на Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, на кој во јавност беа изнесени сценаријата на СДСМ во последните 3 месеци, кои не биле плод на нивната таканаречена борба за ...

Јакимовски вети поправка на лифтовите во високите згради на општински трошок

Макфакс - 15.03.2013

Општина Карпош на свој трошок ќе ги поправа расипаните лифтови во високите згради, најави во петок кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Стевче јакимовски.

Видео: Јакимовски: СДСМ им се закануваше на моите синови

Денешен - 15.03.2013

Во гостувањето во емисијата „Вин Вин” кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров, актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски го ...

Видео: Петров призна дека СДСМ однапред бил решен да оди на избори

Денешен - 15.03.2013

За време на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести, помеѓу секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, Петров со една од ...

Јакимовски до Петров: Како мислите да победите со плакат од Советскиот сојуз?

Денешен - 15.03.2013

Поранешните сопартијци Стевчо Јакимовски и Андреј Петров во ТВ дуел на 24 вести дебатираа од позиции на конкуренти за градоначалници на локалните избори, пишува Курир.

Димовски: СДСМ се служи со хаос за да добие на рејтинг

Денешен - 15.03.2013

Тие јавно признаа дека се служат со хаотични сценарија за да си го подобрат партискиот углед меѓу граѓаните, посочи членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Петров: Стевчо не се кандидираше за Скопје бидејќи знае дека има помал рејтинг од Коце

Денешен - 15.03.2013

Во ТВ дуелот кандидатот за градоначалник на Карпош, Андреј Петров против неговиот довчерашен сопартиец Стевчо Јакимовски рече дека Јакимовски знаел оти има послаб рејтинг од актуелниот скопски ...

(ВИДЕО) Андреј Петров: Знаевме дека Јакимовски ќе изгуби од Коце Трајановски за Скопје

Maxim - 15.03.2013

Дел од вчерашниот ТВ дуел меѓу Стевчо Јакимовски и Андреј Петров во емиијата Вин Вин на 24 ...

Јакимовски: СДСМ ми пукна во грб, Петров: Јакимовски нè разочара (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2013

Стефче Јакимовски и Андреј Петров, бившите сопартијци и актуелни конкуренти за градоначалничката функција на скопската општина Карпош, вечерва се отворија пред камерите на ТВ 24 вести.

(ВИДЕО) Петров: Јакимовски не е политичка партија

А1 On - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Андреј Петров, на вечерашната дебата во емисијата „Вин-вин“ го обвини Стефче Јакимовски дека бркал од работа членови на СДСМ вработени во општината, ...

СДСМ: Јакимовски ги злоупотребува возилата на Општина Карпош

+инфо - 14.03.2013

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија смета дека кандидатот на Српската напредна странка и, како што велат, новопечениот миленик на фамилијата и ВМРО-ДПМНЕ, Стевчо Јакимовски, целокупниот возен ...

Јакимовски: СДСМ игра „демоде“

+инфо - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник за Општина Карпош Стевчо Јакимовски, смета дека неговите пријатели од СДСМ се обидуваат на „демоде“ начин да ги освојуваат гласовите на граѓаните и жали поради таквата ...

Андреј Петров обвини дека Стевчо Јакимовски бркал членови на СДСМ од работа

+инфо - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Андреј Петров, на вечерашната дебата во емисијата „Вин-вин“ го обвини Стевчо Јакимовски дека бркал од работа членови на СДСМ вработени во општината, ...

Андреј Петров: Јакимовски го погрешил слоганот, нема ништо храбро во предавството!

+инфо - 14.03.2013

Андреј Петров, кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ на вечерашниот дуел во емисијата „Вин-вин“ со својот противкандидат Стефчо Јакимовски, рече дека тој го погрешил слоганот за кампањата кој ...

СДСМ: Ја осудуваме злоупотребата на возниот парк на општина Карпош во кампањата на Јакимовски

Либертас - 14.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението од СДСМ: Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ја осудува злоупотребата на државните ресурси од страна на кандидатот на Српската напредна странка и ...

Јакимовски: Ги советувам пријателите од СДСМ, да престанат да плачат и да се фатат за работа

Либертас - 14.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението од Стевчо Јакимовски, кандидат за градоначалник на Општина Карпош од Српската напредна странка – реакција на соопштението од СДСМ: Жал ми е што моите пријатели ...

Андреј Петров: Јакимовски не е доволно силен за да го споредувате со СДСМ

Либертас - 14.03.2013

Андреј Петров, кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ на вечерашниот дуел во емисијата „Вин-вин“ со својот противкандидат Стевче Јакимовски, рече дека тој го погрешил слоганот за кампањата кој ...

Андреј Петров: Јакимовски го погрешил слоганот, нема ништо храбро во предавството!

Локално - 14.03.2013

Андреј Петров, кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ на вечерашниот дуел во емисијата „Вин-вин“ со својот противкандидат Стевчо Јакимовски, рече дека тој го погрешил слоганот за кампањата кој ...

СДСМ им се закануваше на моите синови (ВИДЕО)

Вечер - 14.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски, во гостувањето во емисијата "Вин Вин" кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров го ...

(ФОТО) Уништен пропагандниот материјал на Стефчо Јакимовски

Бриф - 14.03.2013

Дел од политичкиот пропаганден материјал на кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник на општина Карпош ноќеска е уништен.

ФОТО СДСМ: Ја осудуваме злоупотребата на државните ресурси од новопечениот миленик на „фамилијата“

Sky - 14.03.2013

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ја осудува злоупотребата на државните ресурси од страна на кандидатот на Српската напредна странка и, како што велат од СДСМ, новопечениот миленик на ...

Јакимовски и Петров во WIN-WIN дебата на „24 Вести“

БезПардон - 14.03.2013

Вечерва во 21часот на „24 Вести“ во емисијата WIN-WIN гледајте ја предизборната дебата помеѓу кандидатот за градоначалник на Општина Карпош ,Стевчо Јакимовски и неговиот ривал Андреј ...

Јакимовски: СДСМ да престане да плаче и да се фати за работа

еВести - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски упати демант на соопштението на СДСМ во кое се вели дека Јакимовски ги злоупотребува возилата на Општина Карпош.

Јакимовски го демантира СДСМ за злоупотребата на возилата на Општината

Нетпрес - 14.03.2013

„Жал ми е што моите пријатели од СДСМ избраа ваков вид на „борба“ и се обидуваат на „демоде“ начин да ги освојуваат гласовите на граѓаните.

Јакимовски: СДСМ да престане да плаче и да се фати за работа

Курир - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски упати демант на соопштението на СДСМ во кое се вели дека Јакимовски ги злоупотребува возилата на Општина Карпош.

Јакимовски: Пријателите од СДСМ играат „демоде“

БезПардон - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник за Општина Карпош Стевчо Јакимовски, смета дека неговите пријатели од СДСМ се обидуваат на „демоде“ начин да ги освојуваат гласовите на граѓаните и жали поради таквата ...

Јакимовски: СДСМ избра „демоде“ борба

Sky - 14.03.2013

- Жал ми е што моите пријатели од СДСМ избраа ваков вид на „борба„ и се обидуваат на „демоде“ начин да ги освојуваат гласовите на граѓаните.

ВО ЖИВО: ТВ дуел на Андреј Петров и Стевчо Јакимовски

Press24 - 14.03.2013

Андреј Петров и Стевчо Јакимовски се соочуваат на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести Емисијата можете да ја ...

Петров: Стевче ги избрка членовите на СДСМ од општинската администрација

БезПардон - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Андреј Петров, на вечерашната дебата во емисијата „Вин-вин“ го обвини Стефчо Јакимовски дека бркал од работа членови на СДСМ вработени во општината, ...

(ВИДЕО) Андреј Петров призна: Ја манипулиравме јавноста дека ќе ги бојкотираме изборите

Press24 - 14.03.2013

Андреј Петров во ТВ дуелот со Стевчо Јакимовски призна дека СДСМ манипулирала со јавноста и дека партијата секако планирала да се појави на локалните ...

СКАНДАЛОЗНО: СДСМ им се закануваше на моите синови (ВИДЕО)

Курир - 14.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски, во гостувањето во емисијата „Вин Вин" кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров го ...

(ВИДЕО) Јакимовски: СДСМ им се закануваше на моите синови

БезПардон - 14.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски, во гостувањето во емисијата „Вин Вин” кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров го ...

Кој победи во ТВ дуелот помеѓу Јакимовски и Петров: ВМРО-ДПМНЕ

Фама - 14.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ не излегува на ТВ дуел, а повторно е победник по вечерашниот настап помеѓу Стевчо Јакимовски и Андреј Петров.

Јакимовски: СДСМ им се закануваше на моите синови (Видео)

еВести - 14.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат за оваа скопска општина, Стевчо Јакимовски, во гостувањето во емисијата „Вин Вин” кај Оливера Трајковска во дуелот со Андреј Петров го ...

ВИДЕО: Петров призна дека најавите за бојкот биле манипулација

Курир - 14.03.2013

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести.

Петров призна дека иако најавија бојкот планирале да одат на избори (Видео)

еВести - 14.03.2013

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести.

Јакимовски и Петров: „Предавник“, „Лицемер“, „Грешник“

Република - 14.03.2013

Двајцата довчерашни сопартијци во врвот на СДСМ, сега „лути“ противници за градоначалничкото место во Карпош, во тв дебата не изоставија да си префрлаат кој извршил предавство, кој згрешил, а кој ...

Јакимовски: СДСМ попушти под притисокот на меѓународната заедница (Видео)

Курир - 14.03.2013

СДСМ лажеше дека меѓународната заедница врши притисок врз Груевски, а е на наша страна, а всушност СДСМ попушти под притисок на меѓународната заедница.

ВИДЕО: Жестока дебата помеѓу Андреј Петров и Стевчо Јакимовски

Sky - 14.03.2013

Погледнете дел од жестоката дебата помеѓу Андреј Петров и Стевчо Јакимовски, која вечерва се емитуваше на ТВ 24 Вести. web counter embed video plugin powered by Union ...

(ВИДЕО) Јакимовски: СДСМ им се закануваше на моите деца

Press24 - 14.03.2013

Стевчо Јакимовски и Андреј Петров го извадија „валакниот веш“ на денешниот ТВ дуел во емисијата Вин ...

(ВИДЕО) Андреј Петров призна: Ја манипулиравме јавноста дека ќе ги бојкотираме изборите

Maxim - 14.03.2013

Андреј Петров во ТВ дуелот со Стевчо Јакимовски призна дека СДСМ манипулирала со јавноста и дека партијата секако планирала да се појави на локалните ...

(ВИДЕО) Јакимовски: СДСМ им се закануваше на моите деца

Maxim - 14.03.2013

Стевчо Јакимовски и Андреј Петров го извадија „валакниот веш“ на денешниот ТВ дуел во емисијата Вин ...

Петров и Јакимовски со се` потешки меѓусебни обвинувања

Телма - 13.03.2013

Преку злоупотреба на администрацијата и на државните ресурси, со користење типични вмровски методи, Стевче Јакимовски се обидува да создаде лажна слика дека има голема поддршка од граѓаните, обвини ...

Се собираат потписи кој ќе гласа за Стевчо Јакимовски?!

А1 On - 13.03.2013

Изборната кампања се вжештува, а се поостри стануваат и меѓусебните обвинувања на политичките противници. На социјалните мрежи се појави упатство за кое што се тврди дека е од изборниот штаб на ...

СДСМ: Јакимовски ја шета администрацијата како циркус низ Карпош

А1 On - 13.03.2013

„СДСМ констатира дека кандидатот на СНС, Стевче Јакимовски преку злоупотреба на државни ресурси и со користење на типични вмровски методи под присила ја товари администрацијата во автобуси и ја шета ...

СДСМ: Стевче со автобуси ја развозува администрацијата по митинзи

+инфо - 13.03.2013

СДСМ го обвини Стевчо Јакимовски, сегашниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат, дека за да создаде илузија на посетеност на неговите митинзи, ги развезува со автобуси вработените во ...

Петров: Јакимовски ја шета администрација како циркус низ Карпош

+инфо - 13.03.2013

Резервниот кандидат за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски ги користи сите ресурси, ја товари државната администрација во автобуси и како циркус ја шета низ општина Карпош, изјави ...

Јакимовски вечерва пред Драмски

+инфо - 13.03.2013

Денеска во 18 часот, во близина на Драмскиот театар, во населбата Карпош 1, кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од Српската напредна странка во Македонија, Стевчо Јакимовски, ќе одржи ...

Јакимовски: Забораваат дека Груевски им е вистински противник

+инфо - 13.03.2013

Повторно противкандидатот за градоначалник на Карпош, Андреј Петров, наместо со конструктивни предлози и проекти се служи со навреди и клеветења, одговори Стевчо Јакимовски, кандидат на Српската ...

СДСМ: Јакимовски е миленик на режимот на Груевски

+инфо - 13.03.2013

СДСМ потврдува дека негов противник е Никола Груевски, реагира СДСМ на обвинувањето на кандидатот за градоначалник на Српската напредна странка во Македонија, Стевчо Јакимовски, дека тие се ...

СДСМ: Јакимовски ја товари администрацијата во автобуси и ја шета низ Карпош

Либертас - 13.03.2013

СДСМ констатира дека кандидатот на СНС, Стевче Јакимовски преку злоупотреба на државни ресурси и со користење на типични вмровски методи под присила ја товари администрацијата во автобуси и ја шета ...

Јакимовски: Карпош не го даваме!

Канал5 - 13.03.2013

Граѓаните на Карпош се со префинет вкус и ќе им речат „не“ на партиите од кои едната им нуди несериозен кандидат, а другата кандидат од инает, рече Јакимовски.

Стевчо наш, искусен маж со упатство по гласови за избори!

Вечер - 13.03.2013

Активистите од изборниот штаб на кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски, преку упатство се советуваат да прават тимови со распоред за посета на граѓаните во нивните домови.

СДСМ: Новопечениот вмровец Стевчо на сила ја шета администрацијата низ Карпош

Бриф - 13.03.2013

СДСМ денес преку соопштение го обвини кандидатот на Српската народна странка за градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски, дека преку злоупотреба на државни ресурси и со користење на, како ...

СДСМ: Јакимовски под присила ја носи администрацијата на митинзи

Нетпрес - 13.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпоп Стевчо Јакимовски на трошок на општината плаќа автобуси и вработените во администрација ги носи на неговите митинзи, тврди поранешната партија на ...

СДСМ: Стевче на митинзи ја носи администрацијата со автобуси

БезПардон - 13.03.2013

СДСМ го обвини Стевчо Јакимовски, сегашниот градоначалник на Карпош и кандидат за нов мандат, дека за да создаде илузија на посетеност на неговите митинзи, ги развезува со автобуси вработените во ...

ФОТО СДСМ: Јакимовски ја товари администрацијата во автобуси и ја шета низ општината

Sky - 13.03.2013

СДСМ констатира дека кандидатот на СНС, Стевче Јакимовски преку злоупотреба на државни ресурси и со користење на типични вмровски методи под присила ја товари администрацијата во автобуси и ја шета ...

Јакимовски: СДСМ тотално неподготвени влегоа во изборната кампања

БезПардон - 13.03.2013

Повторно противкандидатот за градоначалник на Карпош, Андреј Петров, наместо со конструктивни предлози и проекти се служи со навреди и клеветења, одговори Стевчо Јакимовски, кандидат на Српската ...

Јакимовски ги презентираше остварените ветувања

Нетпрес - 13.03.2013

Градоначалникот и кандидат за истата функција во општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска пред граѓаните на Карпош го презентираше отчетот “Остварени ветувања 2009-2012“: Извештај за реализирани ...

Реакција на Јакимовски на изјавата на Андреј Петров

Sky - 13.03.2013

Повторно противкандидатот за градоначалник на Карпош Андреј Петров, наместо со конструктивни предлози и проекти се служи со навреди и клеветења, реагира кандидатот за градоначалник на Карпош од СНС, ...

СДСМ: Јакимовски кукавички го предаде отпорот

Sky - 13.03.2013

Точно е дека противник на СДСМ е Никола Груевски, потврдуваат од СДСМ, по повод изјавата на Стевчо Јакимовски. Но, додаваат оттаму, противници на СДСМ се и сите сателити на режимот, меѓу кои е и ...

Јакимовски го презентираше оствареното пред жителите на Карпош

Република - 13.03.2013

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска ги презентираше досегашните остварувања “Остварени ветувања 2009-2012“пред граѓаните на Карпош.

СДСМ: Кога Стевчо зборува за предавници, тоа е исто како кога Груевски зборува за предавници

А1 On - 12.03.2013

„Социјалдемократскиот сојуз уште еднаш потенцира дека Стевчо Јакимовски, кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, очигледно го има загубено контактот со реалноста кога во очај, после своето ...

СДСМ: Јакимовски нема контакт со реалноста

+инфо - 12.03.2013

Кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, Стевчо Јакимовски очигледно го има загубено контактот со реалноста кога во очај, после своето дезертирање од СДСМ, фрла дрва и камења по партијата ...

Стевчо Јакимовски: Бесплатно во градинка, бесплатна ужинка и бесплатни екскурзии за училиштата

+инфо - 12.03.2013

Бесплатни ужинки и бесплатни екскурзии за учениците во основните училишта како и бесплатен престој во градинките за децата во општина Карпош од 2014 година ветува Стевчо Јакимовски, кој се кандидира ...

Јакимовски: Предавник е Андреј Петров кој во 2008 ја подари општина Карпош на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 12.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението од кандидатот за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски – реакција на соопштението од СДСМ: Јас воопшто не знам за што треба да се договараме, бидејќи ние ...

Јакимовски: Бесплатни градинки за жителите на Карпош

Сител - 12.03.2013

Бесплатни ужинки, екскурзии и бесплатен престој во градинките. Стефче Јакимовски кандидатот за градоначалник на Карпош најави многу бенефиции и олеснето образование за учениците од 2014 ...

СДСМ: На кое дереџе спадна Стевчо, да се фали со измислени анкети и да биде ѕвезда на Сител

Бриф - 12.03.2013

Социјалдемократскиот сојуз во денешното соопштение до јавноста уште еднаш потенцира дека Стевчо Јакимовски, кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, очигледно го има загубено контактот со ...

Јакимовски: Бесплатни ужинки, екскурзии, градинки за децата од Карпош

Точка - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска на жителите на Карпош им вети бесплатни ужинки и екскурзии за учениците од основните училишта и бесплатни градинки за децата од ...

СДСМ: Стевче Јакимовски загубил контакт со реалноста

Република - 12.03.2013

Кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, Стевчо Јакимовски, очигледно, го има загубено контактот со реалноста кога во очај, по своето дезертирање од СДСМ, фрла со дрва и камења по партијата ...

СДСМ: На кое дереџе падна Стевчо да се фали со измислени анкети и да биде главна ѕвезда на Сител?

Нетпрес - 12.03.2013

Социјалдемократскиот сојуз уште еднаш потенцира дека Стевчо Јакимовски, кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, очигледно го има загубено контактот со реалноста кога во очај, после своето ...

СДСМ: Јакимовски го напушти бојното поле заради личен интерес

Sky - 12.03.2013

- Социјалдемократскиот сојуз уште еднаш потенцира дека Стевчо Јакимовски, кандидатот на Српската напредна странка во Карпош, очигледно го има загубено контактот со реалноста кога во очај, после ...

Јакимовски: Бесплатни ужинки, екскурзии, градинки за децата од Карпош

Нетпрес - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска на жителите на Карпош им вети бесплатни ужинки и екскурзии за учениците од основните училишта и бесплатни градинки за децата од ...

Јакимовски вети бесплатни ужинки и екскурзии за учениците во основните училишта

Sky - 12.03.2013

Основното училиште „Вера Циривири Трена“ и градинката „Орце Николов“ кои што во минатата година беа целосно реконструирани, во наредниот временски период ќе бидат затоплувани со термални пумпи, што ...

Јакимовски вети дека ќе ги поддржува културата и уметноста

Sky - 12.03.2013

Вечерва во кафулето “Ли”, кое се наоѓа на платото на Млечен ресторан, кандидадот за Градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски им врачи признанија на уметниците добитници на наградите , на ...

Бесплатни ужинки и екскурзии вети Јакимовски

Макфакс - 12.03.2013

Основното училиште „Вера Циривири Трена" и градинката „Орце Николов" кои што во минатата година беа целосно реконструирани, во иднина ќе бидат затоплувани со термални пумпи.

Црвенковски „со ѓон“ на Јакимовски на митинг во Лептокарија

Утрински - 11.03.2013

Лидерот на СДСМ и на здружената опозиција Бранко Црвенковски, на предизборен митинг со жителите на Општина Карпош, му „наплати“ на својот довчерашен претседател на Градската конференција на СДСМ и ...

СДСМ: Немаме договор со „отпораши“ на батерии и продадени души

Н.Македонија - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...

СДСМ: Јакимовски пласира лаги и дезинформации дека има договор со СДСМ и Андреј Петров

А1 On - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата, за која смета дека, се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, „пласирајќи груби лаги и дезинформации дека ...

Јакимовски:Јас бев тој кој го врати Карпош во рацете на СДСМ

Н.Македонија - 11.03.2013

СДСМ навистина се служат со смешни работи. Сами си пуштаат гласини и сами си ги демантираат.Јас воопшто не знам за што треба да се договараме, бидејќи ние сме противкандидати на овие избори?, се вели ...

СДСМ: Немаме договор со Јакимовски

+инфо - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата, за која смета дека, се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, „пласирајќи груби лаги и дезинформации дека ...

Јакимовски: СДСМ сам си пушта гласини

+инфо - 11.03.2013

Кандидатот за градоначалник од Српската напредна страна во Македонија, Стевчо Јакимовски, смета дека СДСМ се служи со смешни работи, дека сами си пуштаат гласини и сами си ги демантираат.

СДСМ: Не правиме договори со отпораши на батерии и продадени души од типот на Јакимовски

Либертас - 11.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на СДСМ и Сојузот за иднината: СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо ...

СДСМ: Јакимовски шири лаги дека имал договор со СДСМ и Петров

Бриф - 11.03.2013

„СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...

Вистиномер: Стевчо Јакимовски - Приоритети

Sky - 11.03.2013

Градоначалникот Стевчо Јакимовски во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 36 проекти како приоритетни.

СДСМ: Стевчо Јакимовски е отпораш на батерии и продадена душа

Press24 - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...

СДСМ: Немаме, ниту ќе имаме некогаш договор со отпораши на батерии и продадени души како Стевче Јакимовски

БезПардон - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...

СДСМ: Немаме договор со отпораши на батерии и продадени души

Sky - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...

Јакимовски: СДСМ е во очајнички обид, Петров е предавник

Курир - 11.03.2013

СДСМ навистина се служат со смешни работи. Сами си пуштаат гласини и сами си ги демантираат, реагира Стевчо Јакимовски. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на градоначалникот на ...

Јакимовски: Петров е предавник

еВести - 11.03.2013

СДСМ навистина се служат со смешни работи. Сами си пуштаат гласини и сами си ги демантираат, реагира Стевчо Јакимовски. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на градоначалникот на ...

Јакимовски реагираше на соопштението на СДСМ

Sky - 11.03.2013

- СДСМ навистина се служат со смешни работи. Сами си пуштаат гласини и сами си ги демантираат.Јас воопшто не знам за што треба да се договараме, бидејќи ние сме противкандидати на овие избори? - ...

Јакимовски: Петров му помага на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 11.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски, во последното соопштение обвини дека делувањето Андреј Петров како во 2008 година, така и сега е во интерес на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Стевчо Јакимовски е отпораш на батерии и продадена душа

Maxim - 11.03.2013

СДСМ ја осудува манипулацијата која се обидува да ја создаде кандидатот за градоначалник од Српската напредна странка, Стевчо Јакимовски, пласирајќи груби лаги и дезинформации дека имал договор со ...