TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убава вест: Оздравени 621 лице кои боледувале од Ковид-19

еМагазин - 04.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа регистрирани се 621 оздравени пациенти од Ковид-19 и тоа во: Скопје – 330, Кавадарци – 40, Велес – 37, Тетово – 29, Штип – 25, ...

Нови 734 случаи на Ковид-19 од 3.246 тестирања

еМагазин - 04.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.246 тестирања, а регистрирани се 734 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 313, Битола – 75, Куманово – 46, Прилеп – ...

Скопје, Куманово и Прилеп имаат најмногу нови случаи на коронавирус

Фактор - 04.04.2021

Скопје, Куманово и Прилеп имаат најмногу нови случаи на коронавирус, според податоците кои вчера ги објави Министерството за здравство. Во Скопје има 592, Куманово - 104, Битола – 101. Во другите градови бројот на нови заразени е помал.

Народ колку еден град е со активна корона во Скопје – еве во кои градови ситуацијата со ковид е најкритична

Centar - 04.04.2021

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна: Дистрибуција по градови Заболени (вкупно) Активни случаи (вкупно): Скопје 60299, активни 10584 Прилеп 7291, активни 1166 Куманово 7170, активни 1078 Тетово 6471, активни ...

По Скопје, најзагрозени со корона се Прилеп и Куманово

Република - 04.04.2021

1 394 новорегистрирани случаи на ковид-19, вкупниот број на заболени од вирусот во земјава достигна 134 134 лица, од кои во моментов активни се 21 553. Од нив речиси половина, или 10 613 активни случаи се од Скопје, покажуваат статистиките на ...

Ни денеска „ништо ново“: 45 пациенти починаа од Ковид-19 на возраст од 50 до 95 години, 1394 нови инфицирани

MakPress - 04.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Уште 45 починати од ковид-19 и 1 394 нови случаи од 4 920 тестирања

360 степени - 03.04.2021

Во последното деноноќие починаа 45 лица од ковид-19, а регистрирани се 1 394 нови заболени од направени 4 920 тестирања, информира Министерството за здравство. Нови случаи се регистрирани во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Ковид-19: Речиси половина од активно болните се од Скопје, критично и во Прилеп, Битола, Куманово…

360 степени - 03.04.2021

Со денешните 1 394 новорегистрирани случаи на ковид-19, вкупниот број на заболени од вирусот во земјава достигна 134 134 лица, од кои во моментов активни се 21 553. Од нив речиси половина, или 10 613 активни случаи се од Скопје, покажуваат ...

45 починати од ковид-19 и Уште 1.394 болни од 4.920 тестови

Сакам да кажам - 03.04.2021

Уште 45 лица починаа како последица на ковид-19, со што вкупната бројка на починати од почетокот на пандемијата е 3.905. Починаа 15 лица од Скопје ( 95г , 88г , 88г , 87г ,84г , 84г , 83г , 76г , 74г , 74г , 72г , 69г , 69г , 60г и 50г ) , 4 од ...

Уште 45 жртви на Ковид-19, новозаразени се 1.394, оздравеа 479

Независен - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

45 починати и 1.394 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Сител - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Денеска се регистрирани 1.394 нови случаи на коронавирус, 45 лица се починати

Слободен Печат - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Денеска починале 45 заболени, регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид -19

Канал5 - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19..

1.394 нови случаи на Ковид 19 – починати 45 лица

ТВ21 - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

45 починати од Ковид во последниот ден, 1394 ново заразени со 28% позитивни на тестовите

Телма - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Регистрирани 1.394 нови случаи на Ковид 19, 45 починати

Алсат-М - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

Нови 1.394 заразени со корона, 45 починале

Фокус - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

МЗ: 45 починати и 1.394 нови случаи на Ковид-19 во последните 24 часа

Радио МОФ - 03.04.2021

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие се регистрирани 1.394 нови случаи на Ковид-19, починати се 45 лица, а оздравеле 479 пациенти. Новозаразените се забележани во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

1.394 нови случаи на Ковид 19, починати се 45 лица

24 Вести - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Нови 1.394 случаи со ковид-19, 45 починати, активни 21.553

МКД - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Нови 1.394 случаи на Ковид 19 – починати се 45 лица

ММС - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

Регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, починале 45 лица

MTM - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид-19 во:Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Црна сабота во Македонија, изгубивме уште 45 сограѓани

Фактор - 03.04.2021

ДЕНЕС ИМА 45 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, ...

Регистрирани нови 1.394 случаи со Ковид-19, починaa 45 лица

Либертас - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Втор ден по ред голем број починати од Ковид 19

OhridNews - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, од кои 39 во Охрид, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Денешен биланс од КОРОНА ВИРУСОТ: 45 починати и 1394 заразени

Пулс24 - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

Третиот бран на коронавирусот се уште не попушта: Повторно висока бројката на новозаразени- Поинаа 45 лица од кои 15 се ...

Press24 - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје в о последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Денеска се регистрирани 1.394 нови случаи, починаа 45 лица

Скопје инфо - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Денес 45 починати и 1.394 нови случаи на КОВИД-19

Фактор - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово - 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Регистрирани нови 1394 случаи со Ковид-19, 45 починати во изминатото деноноќие

Вечер Прес - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

Починаа 45 лица од Ковид-19, вкупно 3.905

еМагазин - 03.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа пријавени се вкупно 45 починати лица од Ковид-19 и тоа: 15 од Скопје ( 95г , 88г , 88г , 87г ,84г , 84г , 83г , 76г , 74г , 74г , 72г ...

Повторно висока бројката на починати од Ковид 19, регистрирани нови 1394 заболени

Бриф - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во:-Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63-Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 -Кочани ...

Нови 1.394 случаи на Ковид-19 од 4.920 тестирања

еМагазин - 03.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп ...

Убава вест: Оздравени 479 лица кои боледувале од Ковид-19

еМагазин - 03.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа регистрирани се 479 оздравени пациенти кои боледувале од Ковид-19 и тоа во: Скопје – 245, Прилеп – 35, Кавадарци – 27, Куманово и ...

Уште еден црн биланс: 45 мртви, 1.394 новозаразени

+инфо - 03.04.2021

Пријавени се вкупно 45 починати лица: 15 од Скопје ( 95г , 88г , 88г , 87г ,84г , 84г , 83г , 76г , 74г , 74г , 72г , 69г , 69г , 60г и 50г ) , по 4 од Прилеп (82г , 71г , 56г , 54г), по 3 од Тетово (80г , 75г , 74г, ) и Гостивар (80г ,74г, 66г) , ...

„СЛУШАЈ ГО ВЕНКО“: 45 нови починати од Ковид 19 и 1 394 позитивни од 4 920 тестови

Денешен - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Починаа 45 лица, нови 1.394 случаи со Ковид-19

24Инфо - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Повторно голем број лица ја изгубија битката со коронавирусот

Lider - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Регистрирани нови 1.394 случаи со Ковид-19, 45 починати во изминатото деноноќие

Опсервер - 03.04.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, 45 починати и 479 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Регистрирани нови 1.394 случаи на ковид-19, починале 45 лица

Н.Македонија - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид-19 во:Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп ...

Повторно високи корона-бројки: 45 починати и речиси 1.400 новозаразени

Нетпрес - 03.04.2021

Во последните 24 часа во Македонија со направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на зараза со коронавирусот, а во истиот период забележани се нови 45 смртни исходи кои се припишуваат на компликациите предизвикани од Covid-19, ...

И денес висока бројка на починати од коронавирус во земјава

Курир - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

Од 4.920 тестирања регистрирани 1.394 нови случаи на ковид-19, починаа 45 лица

Мета - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство, според податоците од Институтот за јавно здравје.

Кога Филипче дава сé од себе: 45 починати, 1.394 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Република - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – 31, Кичево – ...

МЗ: Регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид-19, починаа 45 лица

iPortal - 03.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 ...

Нови 1.394 случаи на Ковид-19, починаа 45 лица

Денар - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на Ковид-19 во:Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп ...

Нови 45 починати од ковид, 21.5 илјада активни случаи во државата

365 - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

Висока бројка и денеска: Еве колку новозаболени со Ковид 19 има денеска кај нас

Бизнис Вести - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

Регистрирани нови 1.394 случаи на Ковид-19, починале 45 лица

Точка - 03.04.2021

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 134.134, бројката на оздравени пациенти е 108.676, на починати е 3.905, а бројот на активни случаи изнесува 21.553.

Состојба до 03.04.2021: 45 починати и 1.394 нови случаи од 4.920 тестирања

Црнобело - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

1394 нови случаи, од нив 101 во Битола

Тера - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – 63,Велес – 60, Кавадарци – 50, Охрид – 39, Тетово -38, Штип – 37, Гостивар – 35, Струмица – ...

ЦРНА САБОТА: 1.394 нови случаи на Ковид 19 – починати 45 лица

4NEWS - 03.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 ,Прилеп – ...

Во Куманово двајца починати и 104 новозаболени од кронавирус

Kumanovo News - 03.04.2021

Бројката на заразени од ковид-19 во Куманово постојано расне. Денеска, Куманово е зад Скопје, со нови 104 случаи. Во дневната статистика се регистрирани и двајца се починати и 21 оздравен.

Нови 45 починати од Ковид, 1.394 заболени, 30 кичевчани во листата – додека 2 починале

Порта - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

Повторно висок број заразени, починаа 45 лица од ковид 19

Локално - 03.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 592 -Куманово 104 -Битола 101 -Прилеп 63 -Велес 60 -Кавадарци 50 -Охрид 39 -Тетово 38 -Штип 37 -Гостивар 35 -Струмица 31 -Кичево 30 ...

Уште 45 луѓе ја изгубија битката со Ковид-19

Expres - 03.04.2021

Во последните 24 часа починале 45 лица, информира Министерството за здравство. Најмногу починати има во Скоје – 1- ( 95г , 88г , 88г , 87г ,84г , 84г , 83г , 76г , 74г , 74г , 72г , 69г , 69г , 60г и 50г ) , – по 4 од Прилеп (82г , 71г , 56г , 54г) ...

45 починати лица, од нив 4 од Прилеп, 2 од Битола, 1 од Ресен, 1 од Демир Хисар

Тера - 03.04.2021

Пријавени се вкупно 45 починати лица: 15 од Скопје ( 95г , 88г , 88г , 87г ,84г , 84г , 83г , 76г , 74г , 74г , 72г , 69г , 69г , 60г и 50г ) , – по 4 од Прилеп (82г , 71г , 56г , 54г) – по 3 од Тетово (80г , 75г , 74г, ) и Гостивар (80г ,74г, 66г) ...

Уште 50 починати од ковид-19 и 1.320 позитивни од 4.174 тестови

Сакам да кажам - 02.04.2021

Вкупно 50 болни починаа од ковид-19 за 24 часа, а регистрирани се 1.320 нови случаи од 4.174 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисоката дневна бројка починати од почетокот на пандемијата досега.

50 починати во 24 часа, нов црн рекорд во борбата против Ковид-19

Телма - 02.04.2021

Најцрн ден од почетокот на пандемијата со Ковид-19 во Македонија. За прв пат се регистрирани 50 починати во еден ден. Вкупно 1.320 новозаболени граѓани се забележани денеска од направени 4.174 тестирања.

Нови 1.320 случаи со Ковид-19, 50 починати

Алсат-М - 02.04.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – ...

Регистрирани 1.320 нови случаи на ковид-19 и рекордни 50 починати лица

МКД - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Дневен извештај за коронавирусот: Нови 1.320 случаи , 50 починати, 457 оздравени пациенти

Независен - 02.04.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – ...

Рекорден број на 50 починати и 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Сител - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Црн рекорд: 50 починати, регистрирани се 1.320 нови случаи на Ковид 19

Канал5 - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 .

1.320 нови случаи на Ковид 19, починати се 50 лица

24 Вести - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Рекорден број на 50 починати и нови 1 320 случаи на коронавирус

ТВ21 - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Рекордни 50 починати и 1.320 новозаразени со Ковид-19

Радио МОФ - 02.04.2021

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 50 лица. Починати се 19 лица од Скопје (95г, 92г, 86г, 84г, 81г, 80г, 80г, 78г, 76г, 75г, 73г, 73г, 70г, 70г, 68г, 62г, 61г, 60г, 58г), 4 од ...

Нови 1.320 заразени со корона, дури 50 починале

Фокус - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

РЕКОРДЕН БРОЈ НА 50 ПОЧИНАТИ: Регистрирани 1.320 нови случаи на коронавирус

Пулс24 - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Црн петок! Педесет лица починаа од ковид-19, регистрирани се 1.320 новозаболени

+инфо - 02.04.2021

Според статистиката како оздравени се водат 457 пациенти. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на ковид-19, ...

Црн петок: Македонија со рекорден број на починати од коронавирусот- регистрирани 1.320 нови случаи на Ковид 19

Press24 - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје в о последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Денеска дури 50 починати од коронавирусот

Фактор - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

50 лица ја загубија битката со коронавирусот во последното деноноќие, најцрн рекорд досега

Вечер Прес - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Починати се 50 лица, 1.320 случаи со Ковид-19 во изминатото деноноќие

ММС - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Третиот бран не попушта: Нови 43 случаи на Ковид во Охрид, 1.320 во земјата, 50 починати

OhridNews - 02.04.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи со Ковид-19, од кои 43 во Охрид. Најмногу нови случаи и денеска има во Скопје – 580, а двоцифрен број ...

Нови 1.320 случаи на Ковид-19 од 4.174 тестирања

еМагазин - 02.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

50 починати лица, 1320 нови заболени со Ковид 19

Бриф - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во:-Скопје 580 -Битола 113 -Куманово 75 -Прилеп 59 -Велес 50 -Охрид 43 -Кавадарци 41 -Тетово 38 -Гостивар 36 -Струмица 32 -Штип 31 -Кочани 30 ...

Во Скопје бројот на активни се искачи над 10.000

Фактор - 02.04.2021

Во главниот град бројот на активни се искачи над 10.000 случаи. Најновите податоци на Министерството за здравство покажуваат дека во Скопје има 10.281 активни случаи. Следен град е Прилеп, со 1.106 случаи и Куманово со 966.

Убава вест: 457 оздравени од Ковид-19

еМагазин - 04.04.2022

Министерството за здравство информира дека се регистрирани 457 оздравени пациенти од Ковид-19: Скопје – 250, Битола – 33, Прилеп – 29, Охрид – 28, Тетово – 19, Кичево – 16, Велес – 10, Делчево – 9, Куманово и Гостивар – по 6, Кавадарци и Струмица – ...

Рекордни 50 починати од Ковид-19, дури 19 од Скопје

еМагазин - 02.04.2021

Министерството за здравство информира дека се пријавени вкупно 50 починати лица од Ковид-19: 19 од Скопје (95г, 92г, 86г, 84г, 81г, 80г, 80г, 78г, 76г, 75г, 73г, 73г, 70г, 70г, 68г, 62г, 61г, 60г, 58г), 4 од Кичево (63г, 62г, 56г, 53г), по 3 ...

ПРОБИЕНИ СИТЕ ПЛАФОНИ НА СМРТНОСТА: Шокантен број од 50 нови починати од Ковид 19 и 1 320 нови случаи од 4 174 тестови ...

Денешен - 02.04.2021

Дури 50 лица починале изминатите 24 часа како последица на Ковид 19, соопшти Министерството за здравство. Од нив, 19 од Скопје (95г, 92г, 86г, 84г, 81г, 80г, 80г,7 8г, 76г, 75г, 73г, 73г, 70г, 70г, 68г, 62г, 61г, 60г, 58г), 4 од Кичево ...

Црн петок: Рекордни 50 починати, над 1320 новозаразени

Centar - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Црн петок: 50 починати од Ковид 19 и 1320 новозаболени

Lider - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а ...

AЛАРМАНТНО: 50 лица починаа од ковид-19, 1.320 новозаболени

Нетпрес - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, регистрирани се 1.320 нови случаи на ковид-19, 457 пациенти се регистрирани како оздравени, додека 50 лица ја загубија битката со вирусот.

Дури 50 починати и 1.320 нови случаи со Ковид – 19

Опсервер - 02.04.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – ...

Починаа 50 лица, нови 1.320 заразени со коронавирус

24Инфо - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Рекордни 50 починати од ковид-19 изминатово деноноќие, 1.320 нови случаи на ковид-19

Мета - 02.04.2021

Во последните 24 часа од последиците на ковид-19 починале 50 лица во земјава, што е рекорден број на починати во едно деноноќие од регистрираниот прв смртен случај кај нас. Според бројките што попладнево ги објави Министерството за здравство, во ...

Корона биланс: 1.320 новозаразени, починаа 50 лица

iPortal - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 580 -Битола 113 -Куманово 75 -Прилеп 59 -Велес 50 -Охрид 43 -Кавадарци 41 -Тетово 38 -Гостивар 36 -Струмица 32 -Штип 31 -Кочани 30 ...

Дури 50 починати од ковид во последните 24 часа, најцрн рекорд од почетокот на пандемијата

365 - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Рекордни 50 лица починати од коронавирус во последните 24 часа

Денар - 02.04.2021

Во последните 24 часа во Македонија од коронавирус починаа 50 лица, што е рекорден број смртни случаи од почетокот на пандемијата. Во истиот период потврдени се 1.320 нови случаи, а оздравени се 457 пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Состојба до 02.04.2021: 50 починати и 1.320 нови случаи од 4.174 тестирања

Црнобело - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 580 -Битола 113 -Куманово 75 -Прилеп 59 -Велес 50 -Охрид 43 -Кавадарци 41 -Тетово 38 -Гостивар 36 -Струмица 32 -Штип 31 -Кочани 30 ...

Црн петок: Рекордни 50 починати и 1.320 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Точка - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци - 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Регистрирано 50 починати како последица од Ковид-19 и 1.320 нови случаи во последните 24 часа

CivilMedia - 02.04.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи со Ковид-19, информираат од Министерството за здравство.

Рекордни 50 починати пациенти во последните 24 часа!

MakPress - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

Денеска се регистрирани 1.320 нови случаи на Ковид 19, починати се 50 лица

Frontline - 02.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – ...

50 лица починаа, повторно висок број на заразени со коронавирус

4NEWS - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

1320 нови случаи, од нив 113 во Битола

Тера - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, Тетово – 38, Гостивар – 36, Струмица – 32, Штип – ...

Тројца починати и 75 новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 02.04.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 1.320 нови случаи од 4.174 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Вкупно 50 болни починаа од ковид-19. Новорегистрираните се од: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид ...

Рекордот соборен, за жал денес 50 починати и 1.320 нови случаи на Ковид-19

Порта - 02.04.2021

Во последните 24 часа се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 580 -Битола 113 -Куманово 75 -Прилеп 59 -Велес 50 -Охрид 43 -Кавадарци 41 -Тетово 38 -Гостивар 36 -Струмица 32 -Штип 31 -Кочани 30 ...

Бројките не стивнуваат: Регистрирани 1320 нови случаи на Ковид 19

Локално - 02.04.2021

Во последните 24 часа, Министерството за здравство информираше дека се направени 4.174 тестирања, а регистрирани се 1.320 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 580, Битола – 113, Куманово – 75, Прилеп – 59, Велес – 50, Охрид – 43, Кавадарци – 41, ...

29 починати од ковид-19 од 49-92 години, уште 1.402 болни од 3.978 тестови

Сакам да кажам - 01.04.2021

Дваесет и девет пациенти починаа од ковид-19 во болнички услови во изминатите 24 часа, а од 3.978 тестови регистрирани се 1.402 позитивни, соопшти Министерството за здравство. Пријавени се 10 починати од Скопје (49, 61, 2 лица со 62,63,68, ...

Ковид во 24 часа: 29 починати и 1 402 нови заразени

360 степени - 01.04.2021

Во земјава во моментов има 19 874 активни случаи, од кои 9 850 се во Скопје Дваесет и девет починати и 1 402 новозаразени со коронавирус во изминатите 24 часа во земјава. Најмногу од починатите се од Скопје – 10, (49г, 61г, 2 лица со 62г,63г,68г, ...

1.402 нови случаи на Ковид 19 – оздравени 761 пациент, починати 29 лица

ТВ21 - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Нови 1.402 случаи на КОВИД, починаа 29 лица, оздравени 761 пациент

Независен - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

Денеска се регистрирани 1.402 нови случаи на ковид-19, починати се 29 лица

МКД - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Денеска се регистрирани 1 402 нови случаи на ковид-19, а починати се 29 лица

Слободен Печат - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 3 978 тестирања, а регистрирани се 1 402 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес ...

29 починати и 1402 ново заразени од Ковид-19 со високи 35% позитивни тестови

Телма - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Пријавени се вкупно 29 починати лица: 10 од Скопје (49г, 61г, 2 лица со 62г,63г,68г, 69г,72г,74г,и 76г), 3 од Битола (62г, 64г, 71г), по 2 пациенти од Прилеп ...

Нови 1.402 заразени со корона, 29 починале

Фокус - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

1.402 нови случаи на Ковид-19, починати се 29 лица

Сител - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

МЗ: 29 починати и 1.402 нови случаи на Ковид-19

Радио МОФ - 01.04.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 1.402 нови случаи на Ковид-19, при направени 3.978 тестирања. Починале 29 лица, додека 761 пациент оздравел.

Регистрирани се 1.402 нови случаи на Ковид 19, починале 29 заболени

Канал5 - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19.

1.402 нови случаи на Ковид 19, починати се 29 лица

24 Вести - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Нови 1.402 случаи на КОВИД, оздравени 761 пациент, починати 29 лица

Вечер Прес - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

29 починати и 1.402 новозаболени од ковид-19 во последните 24 часа

+инфо - 01.04.2021

Според статистиката, како оздравени се регистрирани 761 пациент. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на ...

1.402 нови случаи, 29 починати и 761 оздравени од Ковид-19

Либертас - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

КОРОНАВИРУС: Направени се 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи

Фактор - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Вкупно 3.810: Од Ковид-19 починаа 29 лица

еМагазин - 01.04.2021

Министерството за здравство информира дека се пријавени вкупно 29 починати лица од Ковид-19: 10 од Скопје (49г, 61г, 2 лица со 62г, 63г, 68г, 69г, 72г, 74г и 76г), 3 од Битола (62г, 64г, 71г), по 2 пациенти од Прилеп (75г и 92г), Гостивар (70г и ...

Убава вест: 761 оздравени од Ковид-19

еМагазин - 01.04.2021

Министерството за здравство информира дека се Регистрирани 761 оздравен пациент од Ковид-19 од: Скопје – 388, Прилеп – 51, Битола – 45, Кавадарци – 37, Гостивар – 28, Тетово – 27, Куманово – 26, Велес – 24, Штип и Неготино – по 19, Гевгелија – 18, ...

Починати се 29 лица, нови 1.402 случаи на Ковид-19

ММС - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

Ковид-19 не стивнува: 1.402 новозаразени, 29 лица починаа

Скопје инфо - 01.04.2021

На нешто помалку од 4.000 направени тестови во изминатото деноноќие, бројот на новозаразени е повисок од 1.400. Според извештајот на Министерството за здравство, состојбата од изминатите 24 часа е следна: Во последните 24 часа се направени 3.978 ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Србија ни донираше уште 40.000 вакцини, денес имаме над 1.400 заразени

Фактор - 01.04.2021

СРБИЈА ДОНИРАШЕ УШТЕ ВАКЦИНИ ЗА МАКЕДОНИЈА Во Македонија денеска пристигна втората донација од Србија. Премиерот Зоран Заев информираше дека станува збор за два пати по 20.000 дози од вакцината Спутник V, при што изрази огромна благодарност до ...

Бројката на новозаразени од коронавирусот и денеска четирицифрена- починаа 29 лица

Press24 - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје в о последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Нови 1.402 случаи на Ковид-19 од 3.978 тестирања

еМагазин - 01.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – ...

Регистрирани нови 1402 случаи на Ковид 19, 29 починати лица

Бриф - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во:-Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70-Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

Нови 46 случаи на ковид во Охрид, 1.402 во земјата, голем број починати и денеска

OhridNews - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

Скопје, Битола и Куманово имаат најмногу нови случаи на коронавирусот

Фактор - 01.04.2021

Скопје, Битола и Куманово се градовите кои денеска имаат најмногу нови случаи на коронавирусот. Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес ...

Регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19, починати 29 лица

Акцент - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70 -Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

Денеска 1.402 нови случаи на ковид-19 од 3.978 тестирања, починаа 29 лица

Мета - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – ...

Починаа 29 лица, нови 1.402 случаи на Ковид-19

Lider - 01.04.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 1.402 нови случаи на Ковид-19, при направени 3.978 тестирања. Починале 29 лица, додека 761 пациент оздравел.

29 починати и 1.402 нови случаи со ковид, во Скопје речиси 10.000 активни

Скопско Ехо - 01.04.2021

Дваесет и девет починати и 1.402 новозаразени со коронавирус во изминатите 24 часа во земјава. Најмногу од починатите, десет се од Скопје (49г, 61г, 2 лица со 62г,63г,68г, 69г,72г,74г,и 76г), 3 од Битола (62г, 64г, 71г), по 2 пациенти од Прилеп (75г ...

Регистрирани 1.402 нови случаи на ковид-19, починаа 29 лица

Н.Македонија - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

Нови 1.402 случаи на КОВИД, оздравени 761 пациент, починати 29 лица

Опсервер - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

МЗ: Регистрирани се 1.402 случаи на Ковид-19, починаа 29 лица

iPortal - 01.04.2021

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се регистрирани нови 1.402 случаи на КОВИД. Оздравеле 761 пациент и починале 29 лица, сите во болнички услови. Вкупната бројка на дијагностицирани е 131.424, а направени се 3.978 ...

И денес високи бројки – 1.402 нововозарзени со Ковид 19, починати 29 лица

Нетпрес - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Повторно високи бројки: 1.402 нови случаи на Ковид 19, починати 29 лица

Република - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

ПОЧИНАА УШТЕ 29 ЛИЦА: 1.402 нови случаи на коронавирус

Курир - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

Високи бројки: Нови 29 починаа, нови 1.402 случаи на ковид 19 – еве каде е најкритично

Centar - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

Починаа 29лица, нови 1402 случаи на коронавирус

24Инфо - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

Состојба до 01.04.2021: 29 починати и 1.402 нови случаи од 3.978 тестирања

Црнобело - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70 -Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

Повторно високи бројки: Регистрирани 1.402 нови случаи на Ковид-19, починаа 29 лица

Точка - 01.04.2021

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 131.424, бројката на оздравени пациенти е 107.740, на починати е 3.810, а бројот на активни случаи изнесува 19.874.

Нови 1.402 заразени од Ковид-19, починаа 29 лица

Денар - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

29 нови починати и 1.402 новодијагностицирани со ковид, близу 20 илјади активни случаи во државата

365 - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70 -Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

Регистрирани 1.402 нови случаи од 3.978 тестирања, 29 починати

Кајгана - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на COVID-19. Во: -Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70 -Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

29 пациенти ја загубија битката со Ковид-19, 1402 нови случаи

MakPress - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, ...

105 нови случаи во Битола и 45 оздравени пациенти

Тера - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

Еден починат и 84 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид – 46, Кавадарци – 40, Штип – 36, Гевгелија – 32, Тетово ...

Еден починат и 84 новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа регистрирани се 1.402 нови случаи на ковид-19, а направени се 3.978 тестирања. По градови во: Скопје – 603, Битола – 105, Куманово – 84, Велес – 82, Прилеп – 70, Струмица – 52, Охрид ...

Ковид-19 бранот не запира: Денес 1402 нови случаи, починале 29 лица, апел за почитување на мерките за заштита!

Порта - 01.04.2021

Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 603 -Битола 105 -Куманово 84 -Велес 82 -Прилеп 70 -Струмица 52 -Охрид 46 -Кавадарци 40 -Штип 36 -Гевгелија 32 -Тетово и Гостивар по 28 ...

Најнов ковид-биланс: 35% од тестираните се позитивни на Ковид-19

Локално - 01.04.2021

Од Министерството за здравство попладнево соопштија дека во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на коронавирус, што претставува 35 проценти од тестираните биле позитивни.

Починаа 29 лица, нови 1.402 случаи на корона

Expres - 01.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови случаи на КОВИД-19.

Уште 1.511 позитивни од 4.445 тестови и 32 починати од ковид-19

Сакам да кажам - 31.03.2021

За 24 часа починаа 32 болни од ковид-19, меѓу кои и 33-годишна родилка од Делчево, а регистрирани се уште 1.511 позитивни од 4.445 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисока дневна бројка позитивни од почетокот на коронакризата ...

Нови 1 511 случаи на ковид, починаа 32 лица во последното деноноќие

360 степени - 31.03.2021

Вкупната бројка на дијагностицирани лица со ковид во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 130 022, бројката на оздравени пациенти е 106 979, на починати е 3 781, а бројот на активни случаи изнесува 19 262 Во последното деноноќие, Институтот ...

Денеска се регистрирани 1 511 нови случаи на ковид-19, а починати се 32 лица

Слободен Печат - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4 445 тестирања, а регистрирани се 1 511 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес ...

Регистрирани се 1.511 нови случаи на Ковид 19 , починале 32 лица

Канал5 - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 .

1.511 нови случаи на Ковид 19 – починати 32 лица

ТВ21 - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

1.511 нови случаи на КОВИД-19, починати се 32 лица

Сител - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Рекордни 1.511 новозаразени со Ковид-19 – починаа 32 лица

Радио МОФ - 31.03.2021

Министерството за здравство денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 1.511 новозаразени со Ковид-19. Регистрирани се 654 случаи во Скопје, 116 во Куманово, 86 во Битола, 68 во Велес, 64 во Прилеп, 56 во Тетово, 55 во Гостивар, ...

Регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид 19, починати се 32 лица

Независен - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид 19, починати се 32 лица

Телма - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

1.511 новозаразени и 32 починати во изминатите 24 часа

Фокус - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

1.511 нови случаи на Ковид 19, починати се 32 лица

24 Вести - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Рекордни 1.511 нови случаи на ковид-19, починати се 32 лица

МКД - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

1511 нови заболени од Ковид 19, починати 32 лица

Бриф - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

Нови 44 случаи на Ковид -19 во Охрид, 1 починат, 2 оздравени

OhridNews - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

Убава вест: Оздравени се 587 пациенти заболени од Ковид-19

еМагазин - 31.03.2021

Министерство за здравство информира дека регистрирани се 587 оздравени пациенти од Скопје – 316, Прилеп – 31, Куманово – 26, Велес – 23, Тетово – 22, Кавадарци и Битола – по 18, Гостивар – 17, Неготино -14, Штип, Струмица и Гевгелија – по 13, Крива ...

Починаа 32 лица од ковид-19, најмладиот на 33 години, а регистрирани се 1.511 новозаболени

+инфо - 31.03.2021

Според извештајот регистрирани се 587 оздравени пациенти. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на ...

Рекорден број на новозаразени - 32 починаа како последица на Ковид

Press24 - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Денес има 32 починати и над 1.500 заразени со коронавирусот

Фактор - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Починати се 32 лица, регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид-19

ММС - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Нови 1.511 случаи со Ковид-19 од 4.445 тестирања, а бројот на активни случаи изнесува 19.262

еМагазин - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на Ковид-19 во Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – ...

Нов црн ковид биланс во последното деноноќие: 32 починати, 1511 новозаболени лица

Вечер Прес - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

ПОВТОРНО ЦРНА СТАТИСТИКА: Од коронавирус починаа уште 32 македонски граѓани, 1.511 новозаразени

Курир - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

32 починати и 1.511 новозаразени од корона вирус

iPortal - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

1511 новозаболени, 32 починати, дел од нив под 50 години – вакцини нема!

Република - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени , а регистрирани се , регистрирани се 587 оздравени пациенти, а Според податоците најмногу новозаболени има во Скопје – ...

Уште еден ден со црна ковид статистика – 32 починати и над 1.500 новозаразени

Нетпрес - 31.03.2021

Во последните 24 часа во Македонија се пријавени нови 32 смртни исходи кои се доведуваат во поврзаност со компликациите предизвикани од болеста Covid-19, додека во истиот период со 4.445 тестирања кај 1.511 лица, или повеќе од третина од наодите, е ...

Починаа 32 пациенти, а регистрирани се 1.511 нови случаи на Ковид-19

Lider - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид 19, починати се 32 лица

Опсервер - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Починаа 32 лица, рекордни 1.511 случаи на Ковид-19

24Инфо - 31.03.2021

Денеска се регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид -19, вкупната бројка на дијагностицирани е 130.022, оздравени се 587 пациенти, а починати се 32 лица информираат од Министерството за здравство.

Нови 1511 случаи на ковид-19, починати 32 лица

Н.Македонија - 31.03.2021

Денеска се регистрирани 1.511 нови случаи на ковид -19, вкупната бројка на дијагностицирани е 130.022 , оздравени се 587 пациенти а починати се 32 лица информираат од министерството за здраство.

Црн рекорд: 1.511 нови случаи на ковид, починаа 32 лица – Еве каде е најкритично

Centar - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Триесет и двајца нови починати од Ковид 19 и 1 511 позитивни од 4 445 тестови или 34 отсто

Денешен - 31.03.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од Ковид 19 починати се вкупно 32 лица: 13 од Скопје (84г, 83г, 77г, 75г, 73г, 68г, 66г, 64г, 63г, 63г, 51г ,42г и 41г), по 2 пациенти од Прилеп (79г и 68г), Куманово (70г и 61г), ...

32 починати од ковид во последните 24 часа, вкупниот број на заразени надмина 130 илјади

365 - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

1.511 нови случаи на COVID-19, 32 починати

Кајгана - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на COVID-19. Во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

Состојба до 31.03.2021: 1.511 нови случаи од 4.445 тестирања

Црнобело - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, Штип и Охрид по 44 -Струмица 38 -Гевгелија 35 ...

Нови 1511 заболени од Ковид-19, починаа 32 лица

Денар - 31.03.2021

Денеска се регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид -19, вкупната бројка на дијагностицирани е 130.022, оздравени се 587 пациенти, а починати се 32 лица информираат од Министерството за здравство.

1.511 нови случаи на Ковид-19, починати се 32 лица

Точка - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Во Куманово рекордни 116 позитивни на ковид-19, двајца починати

Kumanovo News - 31.03.2021

Во Центарот за јавно здравје во Куманово, во изминатите 24 часа регистирани се рекордни 116 новозабоелни од коронавирус. Починати се двајца пациенти на возраст од 61 и 70 години. Според статистиката на Министерството за здравство, оздравени се 26 ...

32 починати лица, 1.511 нови случаи на Ковид 19, од нив 86 во Битола

Тера - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Срушен е рекордот: 1511 нови случаи, 32 починати лица

MakPress - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Денеска се регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид 19 – Вкупната бројка на дијагностицирани е 130.022 – Оздравени се ...

Frontline - 31.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, ...

Регистрирани 1.511 нови случаи на Ковид-19 во земјава

4NEWS - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 654, Куманово – 116, Битола – 86, Велес – 68, Прилеп – 64, Тетово – 56, Гостивар – 55, Кавадарци, Штип и Охрид – по 44, Струмица – 38, ...

Гостиварско има над 50 нови потврдени случаи на корона

Gostivarpress.mk - 31.03.2021

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во: -Скопје 654 -Куманово 116 -Битола 86 -Велес 68 -Прилеп 64 -Тетово 56 -Гостивар 55 -Кавадарци, ...

Во Кичево растат бројките, додека денес рекордни 1511 нови случаи и 32 починати

Порта - 31.03.2021

Министерството за здравство денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 1.511 новозаразени со Ковид-19. Регистрирани се 654 случаи во Скопје, 116 во Куманово, 86 во Битола, 68 во Велес, 64 во Прилеп, 56 во Тетово, 55 во Гостивар, ...

Ковид-биланс: Нови 1511 заразени и 587 оздравени пациенти

Локално - 31.03.2021

„Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на коронавирус“, соопштија од Министерството за здравство.

Нови 1.272 случаи на Ковид-19 од 3.948 тестирања

еМагазин - 30.03.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.948 тестирања, а регистрирани се 1.272 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 619, Битола – 75, Прилеп – 65, Куманово – ...

Убава вест: 868 оздравени од Ковид-19

еМагазин - 30.03.2021

Министерството за здравство информира дека се регистрирани 868 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје – 421, Охрид – 55, Куманово – 50, Прилеп – 46, Велес – 35, Кавадарци – 27, Неготино и Гевгелија – по 25, Штип и Струмица – по 20, Битола – 19, ...

Скопје има 619 нови случаи на коронавирусот

Фактор - 30.03.2021

Според најновите податоци на Министерството за здравство, Скопје има 619 нови случаи на коронавирусот. Зад главниот град е Битола, каде има 75 нови заразени, Прилеп – 65, Куманово – 61, Тетово – 50, Кавадарци – 40, Велес - 39, Охрид – 34, Штип – 32, ...

1272 нови случаи, од нив 75 во Битола

Тера - 30.03.2021

Во последните 24 часа се направени 3.948 тестирања, а регистрирани се 1.272 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 619, Битола – 75, Прилеп – 65, Куманово – 61, Тетово – 50, Кавадарци – 40, Велес – 39, Охрид – 34, Штип – 32, Струмица и Струга – по 23, ...

МЗ: Нови 1272 ковид-случаи

Локално - 30.03.2021

Од Министерството за здравство тукушто информираа дека во последните 24 часа се направени 3.948 тестирања, а регистрирани се 1.272 нови случаи на коронавирус. По градови, билансот изнесува: Скопје – 619, Битола – 75, Прилеп – 65, Куманово – 61, ...

41 починат од ковид-19 за 24 часа, уште 303 позитивни од 1.405 тестови

Сакам да кажам - 29.03.2021

Четириесет и едно лице починаа по компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, од кои најмладиот пациент е на 22-годишна возраст. „Станува збор за странски државјанин, со хронично заболување.

(ОБНОВЕНО) Ковид-19: Починаа 41 пациент – најмладиот на 34 години, регистрирани и 303 новозаразени

360 степени - 29.03.2021

Најголем дел од починатите се од Скопје 16, а по 5 смртни случаи изминатото деноноќие запишале и Прилеп и Велес *Првично во извештајот испратен до медиумите пишуваше дека меѓу починатите има 22-годишен пациент од Струга.

303 нови случаи на Ковид 19, починати се 41 лицe

24 Вести - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

Регистрирани се 303 нови случаи на Ковид 19, починале 41 заболен

Канал5 - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 .

Нови 303 случаи на коронавирус, 41 лице почина, 1169 пациенти се излекувани

Слободен Печат - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

МЗ: 41 починат од Ковид-19, 303 новозаразени

Радио МОФ - 29.03.2021

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека од Ковид-19 во изминатото деноноќие починало 41 лице, односно, 16 од Скопје (34г, 41г, 50г, 60г, 64г, 65г, 3 лица на 67г., 69г, 70г, 71г, 72г, 77г, 80г и 86г), по 5 пациенти од Прилеп (43г, 2 ...

41 починат и 303 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Сител - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Починати 41 лице од Ковид-19 изминативе 24 часа, нови 303 заболени

Телма - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

Починаа 41 лице, нови 303 случаи на коронавирус, оздравени 1 169 пациенти

ТВ21 - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

Црн биланс: Ковидот однесе уште 41 жртва

Независен - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

Нови 303 случаи на Ковид-19, 41 починат – најмладиот имал 22 години

Фокус - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Регистрирани 303 случаи на ковид-19, починати 41 лице

МКД - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

303 нови случаи, 41 починати 1169 оздравени од Ковид-19

Либертас - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

КОРОНАТА „КОСИ“: Денес има 41 починат и 303 нови случаи

Фактор - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

41 починат од Ковид-19, 303 новозаразени, 1169 оздравени пациенти

Бриф - 29.03.2021

„Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19“, соопшти Министерството за здравство. Новите заболени се регистрирани во:-Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 ...

Нови 303 случаи на ковид-19, бројот на починати лица е 41

Скопје инфо - 29.03.2021

Заклучно со денешните бројки, во Македонија има 18.000 активни случаи на заразени со коронавирус. Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, ...

Починаа 41 пациент, нови 303 случаи со Ковид-19 во земјава

ММС - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Рекорден број на починати пациенти од Ковид 19 денеска во Македонија - висок број на новозаразени

Press24 - 29.03.2021

Од ден во ден има се повеќе новозаразени со вирусот Ковид 19 во Македонија, а денеска е регистриран рекорден број на починати пациенти од поетокот на годинава. Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 1.405 ...

Нови 303 случаи на Ковид-19 од 1.405 тестирања, бројот на активни случаи е 18.000

еМагазин - 29.03.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – ...

ОБНОВЕНО Црн понеделник, 34 годишно лице е меѓу 41 починат од ковид-19, 303 се ново заболени

+инфо - 29.03.2021

Регистрирани се 1.169 оздравени пациенти. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на ковид-19, 41 лице ја ...

Ковид-биланс: 41 починати во едно деноноќие во државата, најмладиот има 22 години!

Вечер Прес - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

Убава вест: Оздравени 1.169 заболени од Ковид-19

еМагазин - 29.03.2021

Министерство за здравство информира дека се регистрирани 1.169 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје – 532, Прилеп – 78, Кавадарци – 63, Куманово – 58, Неготино – 47, Велес – 44, Гостивар – 42, Штип – 36, Тетово и Битола – по 34, Кочани – 22, ...

Нови 303 случаи на Ковид-19, оздравени 1169, починаа 41 лице

Опсервер - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Нови 303 случаи на Ковид-19, починаа 41 лице

iPortal - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

„СЕ Е ПОД КОНТРОЛА“ БРКА ДНЕВЕН РЕКОРД: Нови 41 починати од Ковид 19, најмладиот на 22 години и 303 позитивни од 1 405 ...

Денешен - 29.03.2021

Министерството за здравство информира за пријавени нови 41 починато лице од Ковид 19 во последните 24 часа: 16 од Скопје (34г,41г,50г,60г,64г,65г, 3 лица на 67г., 69г,70г, 71г,72г, 77г, 80г и 86г), по 5 пациенти од Прилеп (43г, 2 лица на 67г, 71г и ...

ЦРН ПОНЕДЕЛНИЧКИ БИЛАНС: 41 починат, МЗ со грешка во дневниот извештај

Курир - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Починати 41 лице од Ковид-19, најмладиот на 22 годишна возраст, нови 303 заболени

24Инфо - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

Црн понеделник: Во 24 часа 41 смртен случај како последица на корона вирусот

Lider - 29.03.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 303 случаи на Ковид-19. Има вкупно 1169 оздравени пациенти, а починаа 41 лице, соопшти денеска Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Црн понеделник – 41 починат, најмладиот е 22 години, 303 лица се заразени со Ковид-19

Нетпрес - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Црн понеделник: Рекордни 41 починат, најмладиот имаше 34 години

Centar - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

Црн понеделник: 41 пациент почина од ковид-19, регистрирани се 303 нови случаи

Република - 29.03.2021

Вкупно 41 пациент во изминатите 24 часа ја загубија битката од ковид-19, информира Министерството за здравство. Според извештајот на МЗ 16 лица починале од Скопје (34г, 41г, 50г, 60г, 64г, 65г, 3 лица на 67г.

Рекордот од ноември се повтори, 41 починато лице од ковид-19, 303 нови случаи, 1.169 оздравени

Мета - 29.03.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на ковид-19 во Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – ...

Починати 41 лице, регистрирани 303 нови случаи на КОВИД-19

Акцент - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

Нови 303 случаи на коронавирус, почина 41 лице

Точка - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Состојба до 29.03.2021: 303 нови случаи од 1.405 тестирања

Црнобело - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

41 починати во едно деноноќие во државата, најмладиот има 22 години!

365 - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

Нови 303 заразени со Ковид-19, починаа 41 лице

Денар - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Нови 303 случаи, 41 починат и 1.169 оздравени

Кајгана - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на COVID-19. Во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија ...

Ковид-биланс: Над 300 новозаразени во последните 24 часа

Локално - 29.03.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на коронавирус. Билансот по градови изнесува: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, ...

Тројца починати и 17 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 29.03.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, ...

1 година по пандемијата, Македонија запишува црн рекорд: 41 лице починаа од Ковид-19, 22 годишен стружанец најмлад меѓу ...

MakPress - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

303 нови случаи на Ковид -19 во државава

Тера - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Денес нови 303 случаи на Коронавирус и 41 лице починати

Порта - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 195 -Прилеп 28 -Куманово 17 -Гостивар 14 -Тетово 8 -Кавадарци 7 -Велес, Штип и Неготино по 6 -Струга и Кичево по 3 -Струмица и Гевгелија по ...

Регистрирани 303 нови ковид случаи, 41 починат – меѓу нив 22 и 34 годишни пациенти

Frontline - 29.03.2021

Во последните 24 часа се направени 1.405 тестирања, а регистрирани се 303 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 195, Прилеп – 28, Куманово – 17, Гостивар – 14, Тетово – 8, Кавадарци – 7, Велес, Штип и Неготино – по 6, Струга и Кичево – по 3, Струмица ...

Регион на Гостивар има 452 активно заразени со коронавирус

Gostivarpress.mk - 29.03.2021

Министерството за здравство денес потврди 14 нови случаи на коронавирус во регион на Гостивар (општини Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше), како и 42 оздравени лица. Евидентиран е и еден смртен случај.