TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што остави Субрата Рој – ветувања за инвестиции или лажна надеж?

24 Вести - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ја заврши посетата на Охрид и си заминува од Македонија. Пред македонските власти најави милионски инвестиции во земјава.

Бизнисмените скептични за најавите за инвестиции на Субрата Рој

24 Вести - 14.07.2013

Субрата Рој си замина од Охрид. Вети на пролет ќе почне да се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа. Најави Џумајлија ќе стане млечен гиганд во регионот.

Објавен договорот со Субрата Рој

Алсат-М - 14.07.2013

Првиот договор потпишан со милијардерот Субрата Рој е објавен на веб страната на Министерството за земјоделство. После реакциите од страна на опозицијата, Владата се одлучи за транспарентност.

Си заминува Субрата Рој

Фактор - 14.07.2013

По неколку дена престој во Охрид, Субрата Рој си заминува од Македонија. Доаѓањето на индискиот бизнисмен, кој додека во својата земја се товари за финансиски малеверзации, во Македонија беше ...

Рој си оди, ќе се инвестираат ли милионите во Македонија?

Локално - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ја звршува неколкудневната посета на Охрид. Тој деновиве имаше интензивни средби со владини претставници околу плановите на неговата компанија “Сахара Индија ...

По индиската ноќ во Охрид, Субрата Рој замина во Индија

Сител - 14.07.2013

Заврши неколку дневната посета во Охрид на индискиот бизнисмен мултимилјардерот Субрата Рој .Утрово со менаџерскиот тим од компанијата Сахара Индија Паривар со приватен авиот од охридскиот аеродром ...

(ВИДЕО) Интервју на Субрата Рој за 24 Вести: Немам никакви проблеми со законот во Индија!

Либертас - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој ја заврши посетата на Охрид и си заминува од Македонија. Пред македонските власти најави милионски инвестиции во земјава.

Наздравје договор, а нели Субрата ќе банкнотираше?

Локално - 14.07.2013

Првиот договор потпишан со милијардерот Субрата Рој е објавен на веб страната на Министерството за земјоделство. После реакциите од страна на опозицијата, Владата се одлучи за транспарентност.

Есма му направи мерак на Субрата Рој

Вечер - 14.07.2013

Есма Реџепова - Теодосиевска пееше во чест на индискиот милијардер Субрата Рој и неговите гости на приемот организиран во хотелот Сахара Глобал.

Мактел: Фирмата на Рој во Македонија на иста адреса со адвокатската канцеларија – застапник на Мијалков?!

Бриф - 14.07.2013

Порталот „Мактел“ дознава дека фирмата на Субрата Рој, САХАРА ПУРЕ е регистрирана од адвокатот на Мијалков, Адвокатско друштво Апостолски.

ВИДЕО: Субрата Рој набрзина пресмета колку е богат… како Јонче дигитронче

Бриф - 14.07.2013

Во интервју за 24 Вести, Субрата Рој, индискиот инвеститор во Македонија, на прашањето колку е богат не одговори веднаш.

Завршува посетата на Субрата Рој на Охрид

OhridNews - 14.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ја звршува неколкудневната посета на Охрид. Тој деновиве имаше интензивни средби со владини претставници околу плановите на неговата компанија “Сахара Индија ...

Еве го договорот со кој Субрата Рој го закупи земјиштето

еВести - 14.07.2013

roj Официјално, веќе е потпишан договорот со Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, а Субрата Рој и министерот Љупчо Димовски вчера одржаа заедничка прес-конференција.

Рој: Без инвестиции земјоделството е неодржливо

Deutsche Welle - 13.07.2013

Индиската компанија Сахара груп на Субрата Рој објави инвестициски план за агрокомбинатот Џумајлија, каде за три години планира да вложи 211 милиони евра и да вработи 2.000 лица.

Анкета: граѓаните за Субрата - како да му помогнеме

Нова ТВ - 13.07.2013

„Ја сакам оваа земја и затоа сум тука. Дојдов со голема делегација. Претстојат многу работи што треба да почнат. Работите созреваат и можам да кажам дека тука сум со големи планови и амбиции, но за ...

За владиката Тимотеј, Субрата Рој е обичен мангуп

Утрински - 13.07.2013

Охридскиот митрополит Тимотеј го нарече индискиот бизнисмен „обичен мангуп“ и најави дека Црквата ниту има намера да дава ниту да подарува земјиште.

Продолжува одисејата со индискиот милијардер

Телма - 13.07.2013

Продолжува одисејата на македонската влада со индискиот милардер Субрата Рој откако тој најави, своевидна, „дубаизација“ на дел од охридското крајбрежје со изградба на туристички комплекс кај ...

Субрата Рој ќе снима филмови?

+инфо - 13.07.2013

-Потврдена е решеноста и способноста на индиската копманија „Сахара Индија Паривар“ да го реализира проектот во Македонија во делот на туризам, односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој ќе отвора филмска продукција во Македонија

Фактор - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кој во Охрид слета со два приватни авиона е во придружба на 40 члена делегација, во која се менаџери од областа на земјоделството, туризмот, филмската индустрија.

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој на Охридско лето

+инфо - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој минатата вечер се појави на Охридско лето на покана на покровителот на манифестацијата, претседателот Ѓорге Иванов.

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој намина и кај Бакарчески

+инфо - 13.07.2013

Градоначалникот Никола Бакрачески на работната средба со менаџерската делегација предводена од индискиот милијардер, Субрата Рој, ги запознал потенцијалните инвеститори со условите за инвестирање во ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Либертас - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

ГАЛЕРИЈА: Субрата Рој – главна фаца на отворањето на Охридско лето

Либертас - 13.07.2013

Контроверзниот индиски бизнисмен кој во својата земја го гонат за криминал а во Македонија се најавува како инвеститор, Субрата Рој, синоќа беше на отворањето на Охридско лето како почесен гостин на ...

Оф, не...Кичот боли

Локално - 13.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој кој во Охрид слета со два приватни авиона е во придружба на 40 члена делегација, во која се менаџери од областа на земјоделството, туризмот, филмската индустрија.

Субрата Рој ќе отвора филмска продукција во Македонија

Бриф - 13.07.2013

Со посетата на индискиот бизнисмен Субрата Рој на Македонија се најавија голем број на проекти и планови што котроверзниот милионер ги има за земјава, а најинтересна за корисниците на социјалните ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

OhridNews - 13.07.2013

Додека Министерството за култура тврди дека земјиштето во Љубаништа се води на име на Република Македонија, Македонската православна црква истото го негира, истакнувајќи дека тоа е во нивна ...

Охриѓани скептични: Проектот на Субрата е премногу добар за да биде реален

OhridNews - 13.07.2013

Изминативе неколку месеци во центарот на вниманието е индискиот милјардер Субрата Рој, кој во ноември минатата година ја најави инвестицијата во атарот на охридското село Љубаништа, со која се ...

Ставрески: Се надевам дека ќе најдеме решение со МПЦ за земјиштето во Љубаништа

OhridNews - 13.07.2013

„Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста и способноста да го реализираат проектот во Република Македонија во делот на туризмот во Љубаништа, она што е предвидено како проект со сите сегменти кои ...

Градоначалникот Бакрачески оствари средба со Субрата Рој

Sky - 13.07.2013

Градоначалникот Никола Бакрачески и владина делегација составена од министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор Мизо ...

Индискиот гигант Субрата Рој се сретна со Бакрачески

Press24 - 13.07.2013

Денеска градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески оствари работна средба со менаџерската делегација предводена од индискиот гигант Субрата Рој, пренесе Плусинфо.

ГАЛЕРИЈА: Субрата Рој во посета на Охрид

Press24 - 13.07.2013

Денеска индискиот тајкун Субрата Рој е во посета на Охрид каде се сретна со министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор ...

„Сахара Индија“ потврди - проектот во Љубаништа ќе се реализира

Inpress - 13.07.2013

Охрид, 12. јули 2013 (ИНПРЕС) Индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ потврди дека ќе го реализира проектот во Македонија во делот на туризмот, проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

СТАВРЕСКИ: Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Економски - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Потврдена решеноста на „Сахара Груп“ да инвестира во Македонија

Денар - 13.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој на средба со Бакрачески

Maxim - 13.07.2013

Денеска градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески оствари работна средба со менаџерската делегација предводена од индискиот гигант Субрата Рој, пренесе Плусинфо.

ФОТО: Индискиот тајкун Субрата Рој е во посета на Охрид

Maxim - 13.07.2013

Денеска индискиот тајкун Субрата Рој е во посета на Охрид каде се сретна со министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор ...

Субрата Рој на средба со Ставревски

24 Вести - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска ќе оствари средба со првиот финансиер Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на „Охридско ...

Рој:Јас сум милионер, но мојата компанија вреди милијарди

24 Вести - 12.07.2013

Јас сум милионер, но мојата компанија вреди милијарди. Индискиот бизнисмен Субрата Рој во ексклузивно интервју за 24 Вести одговара за шпекулациите околу неговиот имот и плановите за инвестирање во ...

Владика Тимотеј: Не му даваме земјиште на Субрата Рој

Нова ТВ - 12.07.2013

Контроверзниот бизнисмен Субрата Рој најверојатно нема лесно да го реализира проектот кај Љубаниште, Охрид, каде заедно со македонските власти најавува градење на луксузен комплекс, со оглед на ...

Субрата Рој, човекот кој ја сака оваа земја

Вест - 12.07.2013

Вие сте неговиот план, сосе вешот... Пишува Биљана СЕКУЛОВСКА Има многу начини да се сака една земја, особено кога е туѓа, особено кога сте таканаречен милијардер, особено кога ве гонат за криминали ...

Комплексот во Љубаништа ќе биде започнат идната година

Телма - 12.07.2013

Изградбата на туристичкиот ресорт „Сахара Македонија“ во Љубаништа се очекува да започне во март идната година. Ова било истакнато на работниот состанок на тимот од компанијата „Сахара Индија ...

Субрата Рој најавува почеток на градбата, МПЦ најавува дека нема да го даде земјиштето

МКД - 12.07.2013

Од идната пролет ќе се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа. Ова е заклучокот по денешниот состанок во Охрид на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од ...

Ставрески: Рој потврди дека ќе изгради комплекс во Љубаништа

Телма - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој ќе гради хотели, ќе прави млеко за извоз, ќе снима филмови...

МКД - 12.07.2013

Конечно сите детали околу инвестициите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ во Македонија се расчистија. Субрата Рој и Зоран Ставрески На денешниот состанок на менаџерите на индиската ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

А1 On - 12.07.2013

Земјиштето во Љубаништа станува спорно-и МПЦ и министерството за култура посочуваат деке се наоѓа во нивна сопственост. Владиката Тимотеј за НОВА изјави дека „нема намера ниту да дава, ниту да ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

А1 On - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Комплексот Љубаништа ќе се гради идната пролет

Алфа - 12.07.2013

Компанијата на индискиот милјардер Субарата Рој, се откажа од барањето да им се обезбедат дополнителни 17 хектари во Љубаништа за реализација на проектот “ Сахарајан Македонија.

Субрата Рој денеска се среќава со Ставрески

+инфо - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска се среќава со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе му биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на културната ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп!

+инфо - 12.07.2013

Немаме намера ниту да даваме, ниту да подаруваме земјиште, ниту, пак, некој прашал за земјиштето. Не може власта, односно Министерството за култура да дава нешто што не е нивно, реагира владиката ...

Субрата Рој – обичен мангуп или сериозен инвеститор?!

Фактор - 12.07.2013

Владиката Тимотеј го нарече Субрата Рој – обичен мангуп. Владата пак се чини вложува многу надежи во индискиот бизнисмен кој беше најавуван како милијардер кој сака да инвестира стотици милиони евра ...

Рој ќе се сретне со Иванов и Ставревски

Канал5 - 12.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска ќе има средби со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и со претседателот Ѓорѓе Иванов, на чија покана ќе присуствува на свеченото отворање на ...

Тимотеј за НОВА: Не му даваме земјиште на Субрата бидејќи е обичен мангуп

Либертас - 12.07.2013

Контроверзниот бизнисмен Субрата Рој најверојатно нема лесно да го реализира проектот кај Љубаниште, Охрид, каде заедно со македонските власти најавува градење на луксузен комплекс, со оглед на ...

Туристичкиот комплекс во Љубаништа ќе почне да се гради идната пролет

Канал5 - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Субрата Рој: Тврдењата за задолженоста на мојата компанија се измислени!

Либертас - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Субрата Рој во Македонија ќе инвестира една милијарда евра

Канал5 - 12.07.2013

Групацијата “Сахара Индија Паривар” ќе инвестира милјарди евра во земјава. Ова денеска го соопшти Субрата Рој на состанокот со министрите за финансии, транспорт и врски, земјоделие, инвестиции и ...

Владиката Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

Локално - 12.07.2013

Земјиштето во Љубаништа станува спорно-и МПЦ и министерството за култура посочуваат деке се наоѓа во нивна сопственост. Владиката Тимотеј за НОВА изјави дека „нема намера ниту да дава, ниту да ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

Канал5 - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Субрата Рој идната година ќе почне да го гради комплексот во Љубаниште

Вечер - 12.07.2013

Првите инвестиции на индиската компанија "Сахара Индија Паривар" во Македонија ќе бидат насоечни кон Агро-комбинатот Џумајлијаа од Лозово кај Свети Николе.

Субрата Рој вети инвестиции од милјарда евра, треба да почекаме до идната пролет

Бриф - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со владината делегација предводена од вицепремиерот ...

СТАВРЕСКИ: Потврдени инвестициите на Рој

Телеграф - 12.07.2013

Со Индиецот е разговарано и за проекти во филмската индустрија Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија паривар“ да ја реализираат инвестицијата во Македонија во ...

Рој денеска ќе оствари средба со вицепремиерот Ставрески

Охрид Прес - 12.07.2013

Индискиот магнат Субрата Рој кој веќе трет ден ужива во убавините на Охрид, денеска ќе оствари средба со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.

Туристичкиот комплекс во Љубаништа ќе почне да се гради идната пролет

Press24 - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Елитниот туристички комплекс во Љубаништа ќе се гради од идната пролет

Курир - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Kомплексот во Љубаништа ќе започне да се гради догодина, најави Субрата Рој

OhridNews - 12.07.2013

Изградбата на туристичкиот ресорт „Сахара Македонија“ во Љубаништа се очекува да започне во март идната година. Ова било истакнато на работниот состанок на тимот од компанијата „Сахара Индија ...

Kомплексот во Љубаништа ќе започне да се гради догодина, најави Субрата Рој

Спектра ТВ - 12.07.2013

Изградбата на туристичкиот ресорт „Сахара Македонија“ во Љубаништа се очекува да започне во март идната година. Ова било истакнато на работниот состанок на тимот од компанијата „Сахара Индија ...

Субрата Рој се сретна со македонски министри

Спектра ТВ - 12.07.2013

Попладнево во хотелот "Инекс - Горица" во Охрид , се одржа состанок помеѓу индискиот бизнисмен Субрата Рој со министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие ...

Тимотеј: Субрата Рој е обичен мангуп

Sky - 12.07.2013

Македонската православна црква и министерството за култура посочуваат дека земјиштето во Љубаништа се наоѓа во нивна сопственост.

Субрата Рој на средби со Ставрески и Бакрачески

Lider - 12.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска, според најавите, треба да оствари средба со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува ...

Рој денеска на средби со Иванов, Ставрески и Бакрачевски

Економски - 12.07.2013

Субрата Рој денеска ќе се сретне со министерот за финансии Зоран Ставрески, а ќе биде гостин и на претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе присуствува на отворањето на „Охридско лето“.

Од идната пролет ќе се гради туристичкиот комплекс во Љубаништа

Денешен - 12.07.2013

Денеска во Охрид се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Ставрески: Потврдена решеноста на „Сахара Индија Паривар“ да инвестира во Македонија

Денешен - 12.07.2013

Потврдена е решеноста и способноста на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ да го реализираат проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги ...

Ставрески: „Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста да инвестира во Македонија

Lider - 12.07.2013

Индиската компанија „Сахара Индија Паривар“ ја потврди решеноста да го реализира проектот во Македонија во делот на туризмот односно проектот во Љубаништа, со сите сегменти што ги содржи, изјави ...

Луксузниот комплекс Љубаништа ќе никне на пролет

Maxim - 12.07.2013

Во Охрид денеска се одржува работен состанок на менаџерите на индиската компанија „Сахара Индија Паривар“, предводени од сопственикот Субрата Рој, со голема владина делегација предводена од ...

Субрата Рој најави дека догодина ќе почне да гради во Охрид

24 Вести - 11.07.2013

Првите градежни работи ќе почнат 2014 -2015 година, изјави индискиот бизнисмен Субрата Рој. Рој со неговиот менаџерски тим од Сахара Груп вчера го скенираа автокампот Љубаништа во Охрид каде треба да ...

Субрата Рој: Имам големи планови, се' ќе си дојде со време

Утрински - 11.07.2013

Индискиот милијардер, кој вчера пристигна во неколкудневна работна посета на Охрид, ветува реализација на плановите иако признава дека сега работите се смениле Охрид - Индискиот милијардер Субрата ...

Охрид го подмладува индискиот бизнисмен Субрата Рој

Утрински - 11.07.2013

Охрид - Индискиот милијардер Субрата Рој ужива во убавините на Охрид. Најголемо задоволство му причинувало да ги гледа градот и Езерото од терасата на хотелот „Инекс Горица“ каде е сместен во еден од ...

Бакрачески поради прес-конференција не го пречекал Субрата Рој

Телма - 11.07.2013

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачевски денеска во Скопје, на прашање на Телма, зошто не го пречекал индискиот милијардер Субрата Рој вчера, на аеродромот во Охрид, одговори дека бил службено ...

Субрата Рој смета дека работите за бизнис се созреани, монденскиот туристички центар ќе биде гордост на Охрид

Фактор - 11.07.2013

Индискиот милијардер денеска ќе го шета Охрид, а ќе отиде и до Љубаништа, местото каде планира да го изгради еден од десетте најлуксузни туристички комплекси во светот.

ФОТО Музика на увце за Субрата Рој

+инфо - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум.

ФОТО: Музика на увце за Субрата Рој во Свети Наум

Либертас - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, пренесе Охридпрес .

Субрата Рој се журка во Охрид – виолина на увце (Фото)

МК News - 11.07.2013

Милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, традиционална македонска храна и музика на увце беа дел од забавата.

Сахара Груп: “Работите на терен ќе почнат годинава”

Сител - 11.07.2013

Индиската компанија Сахара Индија Паривар наскоро ќе започне со реализација на најавените проекти. Мултимилјардерот Субрата Рој кој од вчера е вчера е во посета на Охрид заедно со менаџерскиот тим од ...

Еве зошто Субрата го сака Охрид

Вечер - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој по пристигнувањето во Македонија уживаше во ресторанот Острово" во Св.Наум. А, и секој би уживал.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

OhridNews - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

Република - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс, јави ...

Субрата на средби со Иванов Ставрески и Бакрачески

Press24 - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска ќе има средби со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и со претседателот Ѓорѓе Иванов, на чија покана ќе присуствува на свеченото отворање на ...

Субрата Рој ќе гради луксузен туристички комплекс во Љубаништа

ВИС - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс,јави Охрид ...

Музика на увце за Субрата Рој во Свети Наум

Охрид Прес - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум.

ФОТО: Субрата Рој уживаше во Македонската музика

Sky - 11.07.2013

Милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, традиционална македонска храна и музика на увце беа дел од забавата.

Музика на увце за Субрата (ФОТО)

Република - 11.07.2013

Со традиционална македонска храна и музика на увце, индискиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во убавините на Св. Наум.

ФОТО: Традиционална храна и музика на увце за Субрата Рој

Press24 - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во ресторанот „Острово“ во Св.Наум. А, и секој би уживал. Бизнисменот доби традиционална македонска храна и музика на увце, пренесува порталот Охридпрес.

Субрата Рој денеска во Љубаништа

Денешен - 11.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, денеска ќе ја посети локацијата во Љубаништа, каде според најавите неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ треба да гради луксузен туристички комплекс, јави ...

Музика на увце за Субрата Рој во Свети Наум

Inpress - 11.07.2013

Охрид, 11. јули 2013 (ИНПРЕС) Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум.

ФОТО: Субрата Рој запеа на Свети Наум

Економски - 11.07.2013

Традиционална македонска храна и музика на увце. Вака познатиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во прекрасниот амбиент на ресторанот „Острово“ во Св. Наум, пишува порталот Охрид пресс.

Субрата Рој на „Охридско лето“ ќе се сретне со Иванов и Ставревски

Maxim - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска ќе има средби со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и со претседателот Ѓорѓе Иванов, на чија покана ќе присуствува на свеченото отворање на ...

ФОТО: Субрата Рој уживаше во традиционалната храна и музиката на увце

Maxim - 11.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој вчера уживаше во ресторанот „Острово“ во Св.Наум. А, и секој би уживал. Бизнисменот доби традиционална македонска храна и музика на увце, пренесува порталот Охридпрес.

Субрата Рој од денеска во Охрид

24 Вести - 10.07.2013

Денеска напладне во Охрид ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава.

Субрата Рој во Охрид - средби со државниот врв

Р.С.Европа - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска и утре ќе престојува во Охрид. Според градоначалникот Никола Бакрачески се очекува Рој да оствари средби со највисокото локално и државно раководство, како дел ...

Субрата Рој главна тема и во Индија и кај нас

Утрински - 10.07.2013

Индиските весници пишуваат дека Комисија за хартии од вредност почнала процес на консултација со бизнис-групацијата за потврдување на автентичноста на инвеститорите Додека македонските власти утре ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

МКД - 10.07.2013

Денеска напладне на охридскиот аеродром ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава.

Субрата Рој пристигна во Охрид - неговиот проект „бара време“

Телма - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во Охрид. Тој денеска слета на аеродромот во Охрид, покрај неговиот, пристигна и уште еден авион на неговата компанија со по голема делегација од неговата ...

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Идивиди - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

А1 On - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој денеска во Охрид

Капитал - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Н.Македонија - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид, пренесува МИА Според информациите од претставници на ...

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Алфа - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

(ВИДЕО) Субрата Рој: Имам големи планови и амбиции, но треба време

А1 On - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој повторно пристигна во Охрид, со поголема група претставници на менаџментот на Сахара Индиан Паривар и повторно ја најави неговата инвестиција во Љубаништа.

Субрата Рој пристигна во Охрид

Кајгана - 10.07.2013

Индискиот мултимилијардер Субрата Сахара Рој околу пладне со два приватни авиони пристигна на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој пристигна во Охрид со големи амбиции и планови

Алфа - 10.07.2013

Со два зесебни лета со приватни авиони, по неколку одлагања ,на охридскиот аеродором слетаа индискиот милјардер Субрата Рој и неговиот постар син Сушанто - првиот пристига од Лондон, вториот од ...

Доктор Субрата Рој стигнува, Сахараја Македонија сепак ќе се гради?

Фактор - 10.07.2013

Со сиот багаж зад себе и обвинувања за финансиски криминал во Индија, милијардерот Субрата Рој доаѓа во Македонија. Не се откажува од идејата за инвестирање на луксузен објект во охридско Љубаништа.

Субрата Рој денеска пристига во Охрид

+инфо - 10.07.2013

Претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, Субрата Рој, компанија која најавува големи инвестиции и во Охрид, но и во земјава, денеска треба да пристигне во Охрид.

ГАЛЕРИЈА Субрата Рој: Дојдов со големи планови за Македонија

+инфо - 10.07.2013

Индискиот милјардер Субрата Рој, предмалку со приватен авион слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Тој предводи поголема делегација од неговата компанија „Сахара Индиjа Паривар“ во која е ...

Се врати Субрата Рој: Вљубен сум во Македонија

Фактор - 10.07.2013

Со два приватни авиони, во придружба на својот син како и на менаџерите на компанијата “Сахара Индија Паривер”, индискиот мултимилјардер Субрата Рој, денеска се врати во Охрид.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Сител - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Рој:Потребно е време за турстичкиот центар во Љубаништа

Локално - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој пристигна во Охрид. Тој денеска слета на аеродромот во Охрид, покрај неговиот, пристигна и уште еден авион на неговата компанија со поголема делегација од неговата ...

Субрата Рој со два приватни авиони и делегација од 50 луѓе пристигна во Охрид

Сител - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој и неговата делегација од 50 луѓе пристигнаа со два приватни авиони на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој: Имам големи планови и амбиции во Охрид

Канал5 - 10.07.2013

Индискиот мултимилјардер Субрата Рој повторно дојде во Охрид. Делегацијата од Индија на охридскиот аеродром пристигна со два приватни авиони.

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Точка - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска доаѓа во Охрид

Бриф - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Субрата Рој од денеска во нова посета на Македонија

Република - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска пристигнува во нова посета на Македонија. Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар слетува во 12 часот на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Индискиот тајкун Субрата Рој од денеска во Охрид

Нетпрес - 10.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска слетува во Македонија

Press24 - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Рој ќе престојува во неколкудневна посета на земјава.

Субрата Рој од денеска во Охрид

Курир - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денеска пристигнува во Охрид

Sky - 10.07.2013

Денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле ќе пристигне Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар.

Субрата Рој попладнево пристигнува во Охрид

OhridNews - 10.07.2013

Попладнево, на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле се очекува да пристигне индискиот милијардер Субрата Рој, кој според најавите во Охрид ќе престојува два дена.

Субрата Рој од денеска во Охрид

еВести - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој денес пристигнува во Охрид

Таратур - 10.07.2013

Денеска напладне во Охрид ќе слета Субрата Рој, претседателот на групацијата „Сахара Индија Паривар“, компанија која најавува големи инвестиции во Охрид и во земјава.

Субрата Рој пак во Охрид

eReporter - 10.07.2013

Индискиот милијардер и бизнисмен Субрата Рој денескаи утре повторно ќе престојува во Охрид. Охридскиот градоначалник, како што пишуваат локалните медиуми, Никола Бакрачески изјави дека Рој треба да ...

Обновено: Субрата Рој пристигна во Охрид

OhridNews - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, попладнево со приватен авион слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. Тој предводи поголема делегација од неговата компанија „Сахара Индиjа Паривар“ во која ...

Субрата Рој слета на охридскиот аеродром: Имам големи амбиции но треба време

Sky - 10.07.2013

Со својот приватен авион заедно со својот син на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“, пристигна индискиот милијардер Субрата Рој- објави Охридњуз.

Претседателски третман за Субрата Рој во Охрид (Фото)

Охрид Прес - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој, кој ветува изградба на мегаломанскиот туристички комплекс во Љубаништа, пристигна денеска во Охрид, каде ќе престојува, како што е најавено во работна посета на ...

Субрата Сахара Рој пристигна во Охрид

Макфакс - 10.07.2013

Индискиот мултимилијардер Субрата Сахара Рој пристигна во средата околу пладне со два приватни авиони на Охридскиот Аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој доаѓа во Охрид

Lider - 10.07.2013

Субрата Сахара Рој претседател на групацијата Сахара Индија Паривар денеска треба да пристигне во неколкудневна посета на Македонија.

Субрата Рој попладне пристигнува во Охрид

Денешен - 10.07.2013

Претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој во Македонија

Економски - 10.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој денеска околу пладне треба да пристигне на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ во дводневна посета на Охрид.

Претседателски третман за Субрата Рој во Охрид (Фото)

Inpress - 10.07.2013

Охрид, 10. јули 2013 (ИНПРЕС) Индискиот милијардер Субрата Рој, кој ветува изградба на мегаломанскиот туристички комплекс во Љубаништа, пристигна денеска во Охрид, каде ќе престојува, како што е ...

Субрата Рој денеска ќе слета во Охрид

Maxim - 10.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој денеска напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Рој ќе престојува во неколкудневна посета на земјава.

Субрата Рој под истрага во Индија за фантомските инвеститори

Нова ТВ - 09.07.2013

Индија покренува истрага за фантомските инвеститори во компанијата на Субрата Рој, Сахара Во меѓувреме, Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London Рој во ...

Субрата Рој: Ја сакам оваа земја и затоа сум тука

Нова ТВ - 09.07.2013

„Ја сакам оваа земја и затоа сум тука. Дојдов со голема делегација. Претстојат многу работи што треба да почнат. Работите созреваат и можам да кажам дека тука сум со големи планови и амбиции, но за ...

Појаснување

Утрински - 09.07.2013

Министерството за култура го дава следново појаснување во врска со текстот „Субрата од скопскиот плоштад“, објавен во саботното издание на „Утрински весник“: „Министерството за култура во согласност ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

МКД - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на Јуниверсити оф Ист Лондон (University of East London). На специјална церемонија во Краун плаца хотелот присуствуваа членови на ...

Милијардерот Субрата Рој стана почесен доктор

+инфо - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Фактор - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на „University of East London“. „Овој настан за мене има големо значење.

Субрата Рој утре доаѓа во Македонија

+инфо - 09.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој утре напладне ќе слета на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Претседателот на Сахара Индија Паривар ќе престојува во неколкудневна посета на Македонија.

Субрата Рој стана почесен доктор по економија

Кирилица - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Утре Субрата Рој пристигнува во Македонија – ќе слета на охридскиот аеродром

Либертас - 09.07.2013

Утре во 12 часот на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле пристигнува контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар.

РЕТРО ВИДЕО: Песна за повторно добредојде на Субрата Рој

Либертас - 09.07.2013

Во пресрет на утрешното повторно доаѓање на Субрата Рој во Македонија, ве потсетуваме на највпечатливиот и најкоментиран дел од годинешната Златна бубамара, односно настапот на Сашко Коцев со песната ...

Субрата Рој од денеска во Охрид

Вечер - 09.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, денес ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Бриф - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Точка - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на University of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Нетпрес - 09.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата Сахара Паривар, стана почесен доктор на економски науки на Универзитетот на Ист Лондон.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Таратур - 09.07.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, сопственик на компанијата Сахара Паривар, стана почесен доктор на економски науки на University of East London.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Press24 - 09.07.2013

Индијскиот милијардер Субрата Рој Сахара заработи титула почесен доктор на економски науки на University of East London.

Субрата Рој стана почесен доктор на науки

Република - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на Универзитетот од источен Лондон (University of East London).

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Охрид Прес - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки на „University of East London“. - Овој настан за мене има големо значење.

ФОТО: Субрата Рој стана почесен доктор на економски науки

Курир - 09.07.2013

Субрата Рој Сахара стана почесен доктор на економски науки наUniversity of East London. На специјална церемонија во Crowne Plaza Hotel присуствуваа членови на семејството, претставници на ...

Субрата Рој повторно под истрага

Sky - 09.07.2013

Индискиот портал Money Control објави дека Индија покрена истрага против како што велат фантомските инвеститори на Субрата Рој- Сахара.

Субрата Рој утре доаѓа во Охрид

Нетпрес - 09.07.2013

Субрата Рој, претседателот на групацијата Сахара Индија Паривар, утре напладне ќе пристигне на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле.

Субрата Рој утре доаѓа во Охрид

Република - 09.07.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој утре напладне ќе слета на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле. Претседателот на Сахара Индија Паривар ќе престојува во неколкудневна посета на Македонија.

Субрата Рој стана почесен доктор по економски науки

Lider - 09.07.2013

Титулата од University of East London е резултат на неговата повеќедецениска работа како сопственик на една од најголемите компании во Индија.

Субрата Рој докторираше по економија

Maxim - 09.07.2013

Индијскиот милијардер Субрата Рој Сахара заработи титула почесен доктор на економски науки на University of East London.