TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп знаел за експлозијата во Њујорк пред да биде официјално соопштено

МКД - 18.09.2016

Кандидатот на Републиканската партија за претседател на САД, Доналд Трамп, минатата ноќ, пред да ја објават њујоршките власти, на своите симпатизери им рекол дека на Менхетен „експлодирала бомба“.

Иванка Трамп прекинала интервју поради незгодни прашања

Бриф - 18.09.2016

Ќерката на републиканскиот претседателски кандидат во САД, Иванка Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, по прашањето за поранешните коментари на нејзиниот татко, Доналд Трамп, во врска со породилното отсуство и грижата за ...

Трамп знаел за експлозијата во Њујорк пред да биде официјално соопштено

Вечер - 18.09.2016

Кандидатот на Републиканската партија за претседател на САД, Доналд Трамп, минатата ноќ, пред да ја објават њујоршките власти, на своите симпатизери им рекол дека на Менхетен „експлодирала бомба" Асошиејтед прес наведува дека Трамп тоа го објавил ...

(ВИДЕО) Џими Фалон ја разбушави фризурата на Трамп

Бриф - 18.09.2016

The Tonight Show во четврток! Џими Фалон направи нешто што никој не го направил претходно, ставајќи ги рацете во косата на Доналд Трамп и разбушавувајќи ја неговата позната фризура. – Ќе бидам нежен – го убедуваше Фалон претседателскиот кандидат на ...

Видео: Трамп ја злоупотреби експлозијата во Њујорк при митинг

Фактор - 18.09.2016

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп својот митинг во Колорадо со зборовите: Морам да ви кажам дека пред да се качам во авион дознав во Њујорк експлодирала бомба. Живееме во време кога мора да станеме цврсти.

Иванка Трамп прекинала интервју поради незгодни прашања за политиките на Доналд трамп

Либертас - 18.09.2016

Ќерката на републиканскиот претседателски кандидат во САД, Иванка Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, по прашањето за поранешните коментари на нејзиниот татко, Доналд Трамп, во врска со породилното отсуство и грижата за ...

Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

24 Вести - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии резултати беа објавени синоќа.

Клинтон и Трамп за десет дена за прва телевизиска дебата

Нова ТВ - 17.09.2016

Кандидатите за претседател на САД, Хилари Клинтон и Доналд Трамп, за десет дена ќе ги соочат своите ставови во прават телевизиска дебата. Независната комисија која ги организира трите претседателски дебати и една на кандидатите за потпретседател, ...

Трамп бара разоружување на обезбедувањето на Клинтон

Р.С.Европа - 17.09.2016

Американскиот републикански кандидат за претседател Доналд Трамп ја повика својата соперничка, демократската претседателска кандидатка Хилари Клинтон да го разоружа своето обезбедување за да види јавноста „што ќе и се случело“.

„Демократите треба да почнат да паничат... ако анкетите за една недела се вакви“

МКД - 17.09.2016

Приближно 50 дена пред претседателските избори во САД предноста на Хилари Клинтон во анкетите се намали, што го загрижува демократскиот табор, чија кандидатка предизвикува сè помала одушевеност кај поддржувачите.

Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Идивиди - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Анкета: Клинтон со 4% предност пред Трамп

А1 On - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

+инфо - 17.09.2016

Според ова истражување, спроведено меѓу 9 и 15 септември, за Клинтон би гласале 42 проценти од анкетираните, а за Трамп 38 отсто. Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот ...

Само Трамп и Клинтон се квалификуваа за претседателската дебата

Тера - 17.09.2016

Кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон за претседателските избори во САД на 8-ми ноември и нејзиниот противкандидат од Републиканската партија, Доналд Трамп, за десет дена ќе се соочат во првата телевизиска дебата, имајќи предвид дека ...

Дали Трамп носи перика?

Кајгана - 17.09.2016

Еден од најпознатите американски водители Џими Фалон, доби прилика да направи нешто што го посакуваат голем дел од американските граѓани - да го разбушават Трамп и да проверат дали има перика.

Иванка Трамп прекинала интервју поради незгодни прашања

+инфо - 17.09.2016

Таа ја искритикувала новинарката која го водела интервјуто, со напомена дека во прашањата имало „многу негативен набој“ Ќерката на републиканскиот претседателски кандидат во САД, Иванка Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, по ...

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Алфа - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Клинтон со четири проценти предност пред Трамп...

Н.Македонија - 17.09.2016

Клинтон со четири проценти предност пред Трамп Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии ...

Расте предноста на Трамп пред Клинтон

Курир - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Само Трамп и Клинтон се квалификуваа за претседателската дебата

Точка - 17.09.2016

Кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон за претседателските избори во САД на 8-ми ноември и нејзиниот противкандидат од Републиканската партија, Доналд Трамп, за десет дена ќе се соочат во првата телевизиска дебата, имајќи предвид дека ...

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Сител - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Трамп: Разоружајте ја Клинтон, па да видиме што ќе и се случи

Канал5 - 17.09.2016

Кулминира претседателската кампања во САД. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп со нова контроверзна изјава за Хилари Клинтон, која повторно е протолкувана како индиректен повик за атентат врз неговата соперничка.

Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија

Gotvi.mk - 17.09.2016

Иванка Трамп, ќерката на претседатескиот кандидат на Републиканците, Доналд Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, критикувајќи ја новинарката дека во своите прашања имала „многу негативен набој“.

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Локално - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Доналд Трамп најави за убиство на Хилари

Локално - 17.09.2016

Доналд Трамп повторно навести за убиство на својот конкурент Хилари Клинтон, објави ББС. На предизборен митинг во Мајами републиканскиот кандидат повика за одземање на оружјето на агентите на Тајната служба.

Нова анкета: Клинтон повторно пред Трамп, ниту болеста не влијае на нејзината популарност

Позитив.мк - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос чии резилтати беа објавени синоќа.

Само Трамп и Клинтон се квалификуваа за претседателската дебата

Макфакс - 17.09.2016

Кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон за претседателските избори во САД на 8-ми ноември и нејзиниот противкандидат од Републиканската партија, Доналд Трамп, за десет дена ќе се соочат во првата телевизиска дебата, имајќи предвид дека ...

ТРАМП СЕ ЗАКАНИ: Ќе стави крај на нормализирање на односите со ...

Фактор - 17.09.2016

Кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија Доналд Трамп се закани дека ако биде избран ќе ги поништи преземените чекори за нормализација на односите со Куба од сегашниот претседател Барак Обама , пренесоа агенциите и AP.

Хилари Клинтон води со 4% пред Доналд Трамп

Стандард - 17.09.2016

Кандидатот на демократите на претседателските избори во САД во ноември Хилари Клинтон води со 4% пред својот републикански ривал Доналд Трамп, пренесе Ројтерс. Најновото истражување на институтот Ипсос, спроведенo за агенцијата, покажува дека ...

Најкреативните навреди за Доналд Трамп

Оff.net - 17.09.2016

Низ цела кампања Трамп дели навреди на секој што ќе му се најде на мета или е следен за требење, и овие навреди најчесто се на ниво на второоделенец: "лажго," "крадец," "мали"... Во исто време, комичарите не можат да се сопрат да го пердашат Трамп.

Трамп повторно навести за убиство на Хилари Клинтон

Стандард - 17.09.2016

Кандидатот за претседател на Републиканската партија Доналд Трамп влезе во нова полемика доцна синоќа, откако по втор пат навести за потенцијално убиство на противничката од Демократската партија Хилари Клинтон, пренесе ДПА.

Клинтон и Трамп за десет дена во прва телевизиска дебата

Позитив.мк - 17.09.2016

Демократската кандидатка Хилари Клинтон и републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп ќе ги искажат своите ставови за 10 дена во прва телевизиска дебата. Независната комисија која организира три претседателски избори и една ...

Дали му е вистинска косата на Доналд Трамп? (видео)

Република - 17.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп во текот на кампањата е подготвен на се, па и на тоа на познатиот американски водител да му дозволи во емисијата да провери дали косата му е вистинска.

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Lider - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Анкета на Ипсос: Хилари Клинтон има четири проценти предност пред Доналд Трамп

Пулс24 - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии резилтати беа објавени синоќа.

Анкета: Клинтон со четири проценти предност пред Трамп

Либертас - 17.09.2016

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикнаски ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос. чии резилтати беа објавени синоќа.

Трамп веќе не го поставува прашањето каде е роден Обама

Глас на Америка - 16.09.2016

Хилари Клинтон се врати на кампањата, напаѓајќи го Трамп за неговата „коспиративна теорија за државјанството на Обама“ Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп, или барем неговата кампања, призна дека верува оти претседателот Барак Обама ...

Хилари закрепна

Утрински - 16.09.2016

Според ажурираните медицински информации објавени од нејзиниот кампус, Хилари Клинтон е „здрава и способна за служба“ како претседател на САД, вели нејзиниот лекар. Во соопштението се вели дека здравствената состојба на кандидатот на демократите за ...

Познатиот водител му ја разбушави косата на Доналд Трамп

ЗаЗабава - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп гостуваше во емисијата "Tonight Show" на Џими Фалон. Џими ја искористи таа прилика да разговора со Трамп како со "обичен човек".

Трамп кај доктор Оз

Утрински - 16.09.2016

Се пожалил дека не сака да вежба, но сака да изгуби околу 7 килограми Доналд Трамп, претседатески кандидат на републиканците и голем шоумен, во средата ја изненади публиката во студиото за „Шоуто на д-р Оз“, со обелоденување на резултатите од ...

Џими Фалон докажа дали Трамп носи перика

Тера - 16.09.2016

Доналд Трамп има 70 години и многу густа коса. Многупати до сега луѓето погодуваa дали тоа е негова коса или всушност носи перика. Но, она што е чудно е што фризурата секогаш му е иста и чудно е како е можно еден старец да има толку многу коса! Џими ...

Џими Фалон го разбушави Доналд Трамп

Panika.be - 16.09.2016

Познатиот водител на вечерното шоу, Џими Фалон, направи нешто што досега не му успеало на никој. Му ја разбушави косата на Доналд Трамп. Дали ова ќе му помогне да стане претседател на Америка, сеуште не се ...

Џими Фалон докажа дали Трамп носи перика

Идивиди - 16.09.2016

Доналд Трамп има 70 години и многу густа коса. Многупати до сега луѓето погодуваa дали тоа е негова коса или всушност носи перика. Но, она што е чудно е што фризурата секогаш му е иста и чудно е како е можно еден старец да има толку многу коса! Џими ...

Загрижувачки анкети за Хилари Клинтон

Точка - 16.09.2016

Приближно 50 дена пред американските претседателски избори продолжува трендот на топење на предноста во анкетите на демократската кандидатка Хилари Клинтон, што го загрижува демократскиот кампус чијашто кандидатка се помалку предизвикува одушевување ...

Докажал дека не е перика: Трамп му дозволил на познатиот водител да му ја разбушави косата на сред емисија

Точка - 16.09.2016

Фризурата на Доналд Трамп, која често предизикува сомнежи дали е вистинска или е перика, го издржала тестот во ударниот термин на американската телевизија во четврток навечер. Трамп гостувал на "The Tonight Show" кај Џими Фелон, една од најгледаните ...

Клинтон е здрава за да биде претседател...

Н.Македонија - 16.09.2016

Клинтон е здрава за да биде претседател Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон (68), вчера објави нови информации за своето здравје, со лекарски заклучок дека е здрава и способна да ја извршува функцијата ...

„Жал ми е, се брзам” – Ќерката на Трамп го прекинала интервјуто поради „негативни прашања”

Точка - 16.09.2016

Ќерката на републиканскиот претседателски кандидат, Иванка Трамп, го прекинала интервјуто за весникот „Космополитен“ по прашањата за некои поранешни коментари на нејзиниот татко Доналд Трамп во врска со семејното отсуство и грижата за децата.

Трамп и Клинтон со еднаква поддршка

Локално - 16.09.2016

Републиканецот Доналд Трамп и демократката Хилари Клинтон, кои се главни кандидати за Белата куќа во САД, имаат практично еднаква поддршка од гласачите во земјата. Ова го покажуваат податоците објавени во четвртокот вечерта од новата генерална ...

(ВИДЕО) Водител му ја разбушави костата на Доналд Трамп, за да покаже дека таа е вистинска

Локално - 16.09.2016

Кандидатот на републиканците се согласи на провокацијата, за да ги побие гласините дека е со перика Кандидатот за претседател на републиканците во САД Доналд Трамп направи нешто невообичаено, за да докаже дека косата му е вистинска и не носи перика.

(ВИДЕО) Џими Фалон му ја разбушави “фризурата“ на Доналд Трамп

Локално - 16.09.2016

Џими Фалон му ја разбушави косата на евентуалниот иден претседател на САД Доналд Трамп во своето вечерно шоу. Комичниот ТВ презентер некако го убеди Доналд да му овозможи да му ја разбушави познатата бујна фризура и тоа пред гледачите на ...

Трамп веќе верува дека Обама е роден во САД

Локално - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за Белата куќа Доналд Трамп, еден од лидерите на движењето што поставуваше под сомнение дали претседателот Барак Обама е американски државјанин, веќе верува дека Обама е роден во САД.

Ако Трамп стане претседател, економијата на САД ќе се намали 5 отсто

Дневник - 16.09.2016

Ако републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите, тоа може да има мрачни последици за најголемата економија во светот, посочуваат експертите од британскиот „Оксфорд економикс“, цитирани од ЦНБЦ.

Конечно се докажа Доналт Трамп не носи перика: Познатиот водител му ја разбушави косата во емсија (ВИДЕО)

За Се - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп гостуваше во емисијата “Tonight Show” на Џими Фалон. Џими ја искористи таа прилика да разговора со Трамп како со “обичен човек”.

Градоначалникот на Лондон ја поддржа Хилари Клинтон за претседател на САД

Стандард - 16.09.2016

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан го поддржи кандидатот за претседател на САД од Демократската партија Хилари Клинтон, предупредувајќи дека антимуслиманската реторика на кандидатот од Републиканската партија Доналд Трамп е во корист на „Исламска ...

Трамп полн со ветувања - Ќе отвори 25 милиони работни места

Фактор - 16.09.2016

Доналд Трамп откри нови детали од неговата економска програма со која ветува дека ќе создаде 25 милиони работни места во наредните години со тоа што ќе ги намали даноците за бизнисот, како и за семејниот приход, а исто така вети и укинување на голем ...

Трамп ветува ли ветува – голем подем, ниски даноци …

Стандард - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за Белата куќа, Доналд Трамп наслика синоќа идилична слика на економскиот пораст, кој ги очекува САД, ако биде избран за претседател. Tој вети годишен раст од 4 проценти и ја обвини противничката Хилари Клинтон дека ...

Трамп призна: Обама е роден во Америка

Позитив.мк - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изјави дека повеќе не верува дека Барак Обама е роден надвор од Соединетите Американски Држави, прекинувајќи ја на тој начин расправата околу теоријата за завера која претставува камел ...

Трамп има одлично здравје, Клинтон вети дека ќе го објави својот здравствен картон

Макфакс - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп има „извонредно здравје“ изјави во четвртокот неговиот лекар изнесувајќи опширно резултати од неговите неодамнешни медицински прегледи, додека неговата демократска противкандидатка ...

Трамп и Клинтон ги претставија стратегиите за поголема безбедност на САД

МРТ - 16.09.2016

Американските претседателски кандидати ги претставија своите стратегии за зголемување на безбедноста на Соединетите Американски Држави преку наредбите до воените сили како врховен командант, во првото појавување на американската ТВ мрежа „Ен-Би-Си“.

Иванка Трамп прекинала интервју поради незгодни прашања

Позитив.мк - 16.09.2016

Ќерката на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Иванка Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитан“ после прашањата околу поранешните коментари на нејзиниот татко, Доналд Трамп, во врска со семејното отсуство и грижата за ...

Загрижувачки анкети за Хилари Клинтон

Макфакс - 16.09.2016

Приближно 50 дена пред американските претседателски избори продолжува трендот на топење на предноста во анкетите на демократската кандидатка Хилари Клинтон, што го загрижува демократскиот кампус чијашто кандидатка се помалку предизвикува одушевување ...

Трамп призна дека Обама е роден во САД

Макфакс - 16.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД на изборите на 8-ми ноември, Доналд Трамп, во петокот призна дека актуелниот претседател Барак Обама е роден во Соединетите држави, што претставува необичен пресврт во неговата кампања со кој ги ...

Хилари в петок продолжува со кампањата-Трамп на гости кај Доктор ОЗ

Телма - 15.09.2016

Хилари Клинтон е здрава и способа од петок да ја продолжи кампањата, тврдат лекарите. Нејзиниот единствен противкандидат, Доналд Трамп пак, за својата здравствена состојба одлучи да говори пред милионската публика на популарното ТВ ШОУ „ДОКТОР ОЗ“, ...

Лекарите објавија детали за здравјето на Хилари Клинтон

Нова ТВ - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД Хилари Клинтон, која се опоравува од воспаление на белите дробови денеска продолжува со кампањата, еден ден откако лекарите објавија извештај со заклучок дека е здрава и може да ја извршува ...

Клинтон се враќа на кампањската патека

Глас на Америка - 15.09.2016

Доналд Трамп дискутира за неговото здравје Демократската претседателска кандидатка Хилари Клинтон денеска ја продолжува кампањата, по неколку дена опоравување од пневмонија. Нејзината болест стана јавна, откако го напушти настанот за 11-ти септември ...

Клинтон ќе се сретне со Порошенко

Р.С.Европа - 15.09.2016

Американскиот демократски претседателски кандидат Хилари Клинтон ќе се сретне со украинскиот претседател Петро Порошенко, со цел да ја покаже нејзината поддршка на Киев за разлика од ставот на нејзинот републикански ривал Доналд Трамп кој ја ...

Шулц: Трамп е проблем за целиот свет

Р.С.Европа - 15.09.2016

„Доколку американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што сакаат да го копираат во Европа“.

Обама го „искара“ Трамп за Путин

Утрински - 15.09.2016

Американскиот претседател редовно и често со сарказам се осврнува на пофалбите на Трамп за рускиот претседател Додека Хилари Клинтон закрепнува од пневмонија, претседателот Обама води кампања во нејзино име во Филаделфија.

Средба Хилари Клинтон-Порошенко како одговор на поврзаноста на Трамп со Русија

МКД - 15.09.2016

Демократската кандидатка за претседател на САД Хилари Клинтон ќе се сретне со украинскиот претседател Петро Порошенко подоцна месецов, соопшти синоќа тимот кој ја води нејзината предизборна кампања, како одговор на наводната добра соработка на ...

Трамп според анкетите освојува држава по држава, ќе стане ли нов претседател на САД?

МКД - 15.09.2016

На само осум недели до претседателските избори во САД рејтингот на Доналд Трамп од ден на ден сѐ повеќе расте, пишува Си-ен-ен . Според нивната анкета Трамп ја задржал предноста во државата Охајо, а води и на Флорида.

Трамп отвори хотел близу Белата Куќа

Факултети - 15.09.2016

Доналд Трамп отвори нов хотел со 263 соби. Хотелот е во близина на Белата Куќа. Инвестицијата изнесува 200 милиони долари. Trump International Hotel се наоѓа во Old Post Office Pavilion на 15 минути пеш од Белата Куќа.

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

Идивиди - 15.09.2016

Вашингтон, 15 септември 2016 (МИА) - Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување ...

Обвинителот на Њујорк отворил истрага за Фондацијата Трамп

Правдико - 15.09.2016

Главниот обвинител на државата Њујорк изјави дека е отворена истрага за Фондацијата на Доналд Трамп, спомнувајќи ги сомнежите за „неправилности“ во рамки на организацијата на републиканскиот кандидат за американски претседател.

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

А1 On - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

А1 On - 15.09.2016

Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави денеска претседателот на Европски парламент, Мартин ...

Трамп отвори хотел близу Белата Куќа

Тера - 15.09.2016

Доналд Трамп отвори нов хотел со 263 соби. Хотелот е во близина на Белата Куќа. Инвестицијата изнесува 200 милиони долари. Trump International Hotel се наоѓа во Old Post Office Pavilion на 15 минути пеш од Белата Куќа.

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

+инфо - 15.09.2016

Поранешната државна секретарка (68) „и натаму е здрава и подобна да биде претседател на САД“, напиша нејзината лична лекарка Лиза Бардак. Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови ...

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај...

Н.Македонија - 15.09.2016

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е ...

ХИЛАРИ Е ЗДРАВА: Според лекарите, таа може да биде претседател

Телеграф - 15.09.2016

Клинтон закрепнува од „благо и лесно“ воспаление на белите дробови, кое ѝ беше дијагностицирано откако ѝ се слоши во неделата на комеморацијата за жртвите на терористичките напади извршени во САД на 11 септември 2001 година Кандидатката на ...

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Сител - 15.09.2016

Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави денеска претседателот на Европски парламент, Мартин ...

ШУЛЦ: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Телеграф - 15.09.2016

Претседателот на Европскиот парламент стравува дека неодговорен човек би дошол на функција која бара најголема одговорност Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично ...

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

Сител - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем...

Н.Македонија - 15.09.2016

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави ...

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

Точка - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Хилари и се враќа на кампањата - нејзиното нарушено здравје оди во прилог на Трамп?

Канал5 - 15.09.2016

Кандидатката од Демократската партија за претседател на САД Хилари Клинтон, која заздравува од воспаление на белите дробови, денеска ја продолжува предизборната кампања - еден ден откако лекарите објавика извештај со заклучок дека таа е здрава и ...

Клинтон ја продолжува кампањата, прашањата за здравјето остануваат...

Н.Македонија - 15.09.2016

На гласачите им е битно здравјето на кандидатите за претседател, покажува анкета спроведена пред да ѝ се слоши на Клинтон во Њујорк Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, денеска се очекува да ја продолжи ...

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Локално - 15.09.2016

Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави денеска претседателот на Европски парламент, Мартин ...

Клинтон е добро, тврди нејзината лекарка

Локално - 15.09.2016

Лекарката на Хилари Клинтон, изјави дека таа закрепнала од воспалението на белите дробови и дека е здрава и подготвена да служи како претседателка на САД. Оваа изјава е дел од соопштенијата за медицинските податоци на Хилари Клинтон, кандидатката на ...

Клинтон ќе се сретне со Порошенко

Локално - 15.09.2016

Американскиот демократски претседателски кандидат Хилари Клинтон ќе се сретне со украинскиот претседател Петро Порошенко, со цел да ја покаже нејзината поддршка на Киев за разлика од ставот на нејзинот републикански ривал Доналд Трамп кој ја ...

Американски лекар повика на тревога: Трамп и Путин ја затруле Хилари Клинтон

Локално - 15.09.2016

Изборниот штаб треба да направи токсиколошки анализи на нејзината крв, повикува патоанатомот Бенет Омал Кандидатот на демократите за претседател на САД Хилари Клинтон може да била отруена.

Лекарот на Трамп објасни колку е здрав кандидат за претседател на САД

Локално - 15.09.2016

Медицинската белешка содржи информации за нивото на холестерол и крвниот притисок Кандидатот на Републиканската партија за претседател на САД Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба според лекарот му д-р Харолд Борнстајн, пренесе Франс прес, ...

Лекарски извештај:

Дневник - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

Нетпрес - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Доналд Трамп зборува за своето здравје со „доктор Оз“ (ВИДЕО)

Стандард - 15.09.2016

Кандидатот за претседател на Републиканската партија, Доналд Трамп ја коментира „целокупната негова здравствена состојба и медицинската историја на неговото семејство“ во емисијата „Шоуто на доктор Оз“.

Клинтон е добро, тврди нејзината лекарка

Мета - 15.09.2016

Лекарката на Хилари Клинтон, изјави дека таа закрепнала од воспалението на белите дробови и дека е здрава и подготвена да служи како претседателка на САД. Оваа изјава е дел од соопштенијата за медицинските податоци на Хилари Клинтон, кандидатката на ...

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Република - 15.09.2016

– Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави денеска претседателот на Европски парламент, ...

Шефот на Европарламентот го нарече Трамп проблем за целиот свет

Стандард - 15.09.2016

Шефот на Европарламентот Мартин Шулц, во интервју за Шпигел изразил загриженост од можно избирање на Доналд Трамп за претседател на САД. – Тогаш на должноста, која бара највисоко чувство на одговорност, ќе се најде дефинитивно неодговорен човек.

Неуспешното ресетирање на односите меѓу САД и РФ доведе до криза во Украина

Руска реч - 15.09.2016

Изборниот штаб на Доналд Трамп покрај оваа констатација оцени дека на САД им е потребен силен претседател, а не повторно некој кој ќе спроведува политика на „лидерство зад туѓ грб“. Неуспешното ресетирање на односите меѓу Русија и САД преземено во ...

Зошто Трамп е закана за американската економија?

Фактор - 15.09.2016

Економијата на САД може да загуби 5% од потенцијалниот раст ако кандидатот на републиканците за претседател Донад Трамп победи на изборите и ги примени сите искажани досегашни политики. Ова го покажува анализата на експертите од „Ofxord Economics“.

Гардијан: Бизнисот влијае на политиката во САД

Стандард - 15.09.2016

Бизнисот во САД има сериозно влијание врз политиката, предводена од властите, станува јасно од документи, до кои има добиено пристап британски Гардијан. Изданието го коментира тоа, откако анонимен извор му обезбедил на изданието 1.500 страници од ...

Шулц: Ако победи Трамп целиот свет ќе има проблем

Либертас - 15.09.2016

Доколку републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп победи на изборите во ноември, тоа ќе биде проблематично за целиот свет и ќе ги охрабри оние што го имитираат во Европа, изјави денеска претседателот на Европски парламент, Мартин ...

Клинтон е подобна да биде претседател, според лекарски извештај

Либертас - 15.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседателските избори во САД, Хилари Клинтон објави денеска нови информации за својата здравствена состојба, со лекарскиот заклучок дека е здрава и подобна за извршување на претседателскиот мандат.

Обама: Авторитарниот Путин е модел за Трамп

24 Вести - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама возврати на изјавата на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп кој го нарече послаб лидер од рускиот претседател Владимир Путин. Обама на митингот на демократите во Филаделфија изјави дека Трамп ...

Обама во кампања за Клинтон: Ова е мрачна верзија на републиканците

Нова ТВ - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека навистина сака кандидатката на Демократската партија за претседател на САД Хилари Клинтон да биде избрана за негов наследник и ги обвини Републиканците, чиј кандидат е Доналд Трамп дека шири омраза.

Клинтон во четврток се враќа во кампања

Глас на Америка - 14.09.2016

Таа ќе оди во Гринсборо, Северна Каролина каде ќе зборува за нејзината визија за Америка Хилари Клинтон планира утре да се врати на кампањската патека, откако пред време го напушти настанот за сеќавање на жртвите во нападите на 11-ти септември, во ...

И Трамп ќе објави лекарски наоди

Утрински - 14.09.2016

Републиканскиот кандидат изјави дека здравствената состојба стана „тема“ во изборната кампања Претседателскиот кандидат на американските републиканци Доналд Трамп вети дека ќе ги изнесе деталите за неговата здравствена состојба откако кај неговиот ...

Обама: авторитарниот Путин е модел за Трамп

Р.С.Европа - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама возврати на изјавата на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп кој го нарече послаб лидер од рускиот претседател Владимир Путин. Обама на митингот на демократите во Филаделфија изјави дека Трамп ...

Хилари ја криела пневмонијата од тимот

Утрински - 14.09.2016

Ни им кажала на поголемиот дел од соработниците, одлучувајќи тоа да го задржи само за семејството и блиските соработници Според извештаите, кандидатката за претседател на САД од редовите на демократите, Хилари Клинтон, ја криела дијагнозата за ...

Обама - Изборите не смеат да станат реалити шоу

Р.С.Европа - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама возврати на изјавата на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп кој го нарече послаб лидер од рускиот претседател Владимир Путин. Според Обама, Соединетите Држави не смеат да дозволат изборите да ...

Американски патолог тврди дека Трамп или Путин ја отруле Хилари Клинтон

МКД - 14.09.2016

Американскиот патолог Бенет Омалу предупреди дека постои можност Хилари Клинтон да била отруена, пренесува Вашингтон пост . Тој на Твитер напишал дека се сомнева дека Клинтонка ја отруле рускиот претседател Владимир Путин или нејзиниот републикански ...

Обама ѝ ја води кампањата на Клинтон, го спореди Путин со Садам Хусеин (ВИДЕО)

МКД - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама ја заменува болната Хилари Клинтон во кампањата за претседателските избори. Така барем американските медиуми го толкуваат неговиот говор на митингот на Демократската партија во Филаделфија, каде што жестоко го ...

Обвинителот на Њујорк отворил истрага за Фондацијата Трамп

Точка - 14.09.2016

Главниот обвинител на државата Њујорк изјави дека е отворена истрага за Фондацијата на Доналд Трамп, спомнувајќи ги сомнежите за „неправилности“ во рамки на организацијата на републиканскиот кандидат за американски претседател.

Обама: Трамп неосновано го велича Путин

Канал5 - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама му возврати на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп кој неодамна го оквалификува како послаб лидер од рускиот претседател Владимир Путин.

Поранешниот прв човек на ЦИА кој ја предизвика војната во Ирак нов советник на Трамп...

Н.Македонија - 14.09.2016

Поранешниот прв човек на ЦИА кој ја предизвика војната во Ирак нов советник на Трамп Поранешниот директор на ЦИА, Џејмс Вулси е новиот советник за национална безбедност на републиканскиот претседателски кандидат, Доналд Трамп.

Американски патолог: Можно е Путин и Трамп да ја отруле Клинтон

Канал5 - 14.09.2016

Познат американски патолог изјави дека постои можност влошеното здравје на Хилари Клинтон да е резултат на труење. Патологот Бенет Омалу отиде и чекор подалеку. На твитер напиша дека кандидатката за претседател на демократите е можно да е отруена од ...

Трамп во водство пред Клинтон за скоро 5 отсто

Канал5 - 14.09.2016

Кандидатот за американски претседател од Републиканската партија Доналд Трамп ја помина својата сопарничка од Демократската партија Хилари Клинтон за 4,7 отсто, сведочат податоцита на анкетата која ја спроведе истражувачкиот центар Дорнсиф и ...

Јавниот обвинител во Њујорк води истрага за фондацијата на Трамп

Канал5 - 14.09.2016

Јавниот обвинител во Њујорк Ерик Шнајдермен соопшти дека обвинителството води истрага за фондацијата на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп, поради сомнежи за неправилности.

Шокантно тврдење на американски научник: Хилари е отруена од Путин или Трамп!

Точка - 14.09.2016

Познатиот американски научник Бенет Омалу изјави дека Хилари Клинтон е отруена, а за тоа се виновни Владимир Путин или Доналд Трамп, пренесува британски Metro. Преку својот профил на социјалната мрежа Твитер, Бенет Омалу ги повика најблиските луѓе ...

Главниот обвинител ја истражува фондацијата на Трамп

Локално - 14.09.2016

Њујоршкиот главен обвинител Ерик Шнајдерман започна истрага против раководството на Фондацијата “Доналд Трамп” – организацијата на републиканскиот кандидат за претседателската функција. Ова го соопшти извор, запознаен со предметот, цитиран од ...

Њујоршката обвинителство ја истражува фондацијата на Доналд Трамп

Локално - 14.09.2016

Њујоршкиот главен обвинител Ерик Шнајдерман започна истрага против раководството на Фондацијата “Доналд Трамп”. Њујоршкиот главен обвинител Ерик Шнајдерман започна истрага против раководството на Фондацијата “Доналд Трамп” – организацијата на ...

Обама ѝ ја води кампањата на Клинтон, го спореди Путин со Садам Хусеин

Вечер - 14.09.2016

Американскиот претседател Барак Обама ја заменува болната Хилари Клинтон во кампањата за претседателските избори. Така барем американските медиуми го толкуваат неговиот говор на митингот на Демократската партија во Филаделфија, каде што жестоко го ...

Обама го критикува Трамп поради симпатиите спрема Путин

Руска реч - 14.09.2016

Претседателот на САД Барак Обама го критикува претседателскиот кандидат Доналд Трамп. Претседателот на САД Барак Обама е уверен дека рускиот лидер Владимир Путин претставува „пример“ за републиканецот Доналд Трамп.

Главниот обвинител на Њујорк започна истрага против Фондацијата Доналд Трамп

Стандард - 14.09.2016

Главниот обвинител на Њујорк, Ерик Шнајдерман започна истрага против фондацијата на Доналд Трамп, „за да се осигури дека таа одговара на законите за добротворните организации во Њујорк“, рече тој, пријави Политико.

Обвинителот на Њујорк отворил истрага за Фондацијата Трамп

Макфакс - 14.09.2016

Главниот обвинител на државата Њујорк изјави дека е отворена истрага за Фондацијата на Доналд Трамп, спомнувајќи ги сомнежите за „неправилности“ во рамки на организацијата на републиканскиот кандидат за американски претседател.

„Едноставно смешно“:Светот за критиката на Обама за Трамп

Руска реч - 14.09.2016

„Едноставно смешно“ - така светската јавност го коментира однесувањето на Обама поради интервјуто кое Трамп го даде на телевизијата РТ (RT). Економистот Ричард Волф вели дека острите изјави на Обама на сметка на Трамп се поврзани со обидот на ...

Принципиелните разлики меѓу Клинтон и Трамп за Русија

Стандард - 14.09.2016

Бесното ржење и заканувачките чекори со кои САД се надеваше дека ќе ја натера Русија во аголот, на прв поглед секнаа. Двете страни постигнаа договор за спроведување на голем план за заеднички напади врз „Џабхат ан Нусра и ИД во Сирија.

Обама денес во кампања наместо Клинтон

Глас на Америка - 13.09.2016

Хилари Клинтон зеде неколку дена одмор за да се опорави од пневмонија Американскиот претседател Барак Обама денес ќе води кампања за неговата поранешна државна секретарка Хилари Клинтон, откако таа зеде неколку дена одмор заради пневмонија.

Клинтон: се чувствувам добро

Р.С.Европа - 13.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон потврди дека имала моментална вртоглавица и оти ја загубила рамнотежата на комеморацијата на жртвите од терористичките напади во неделата во Њујорк.

Проблемите на Клинтон ги загрижуваат демократите

Deutsche Welle - 13.09.2016

Кампањата на Клинтон се обидува да ги ублажи последиците од аферата со нејзиното здравје со најава за поголема транспарентност. Демократите се нервозни поради приближувањето на Трамп. Хилари Клинтон ги информирала најблиските соработници за својата ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

+инфо - 13.09.2016

Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак и тврдеше дека тогашниот ирачки претседател Садам Хусеин крие хемиско оружје. Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот ...

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

+инфо - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Идивиди - 13.09.2016

Вашингтон, 13 септември 2016 (МИА) - Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп.

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

А1 On - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

А1 On - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак ...

Клинтон се враќа – се чувствувала подобро и наскоро ќе ја продолжи кампањата

Капитал - 13.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, денеска изјави дека се чувствува добро и оти нетрпеливо чека да се врати во предизборната кампања, односно во борбата со нејзиниот ривал Доналд Трамп.

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Алфа - 13.09.2016

Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Тoj досега одбиваше да го направи тоа, а неговата изјава доаѓа откако кај Хилари Клинтон лекарите дијагностицираа пневмонија.

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Вест - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Алфа - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за ...

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Сител - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Сител - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност...

Н.Македонија - 13.09.2016

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност Поранешниот директор на ЦИА, Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп.

ПО ИНЦИДЕНТОТ СО КЛИНТОН: Трамп ќе и ја открие својата здравствена состојба на јавноста

Телеграф - 13.09.2016

Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето доаѓа откако на Хилари Клинтон, демократскиот претседателски кандидат, лекарите ѝ дијагностицираа пневмонија Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Курир - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак ...

Клинтон: Наскоро продолжувам со кампањата

Канал5 - 13.09.2016

Демократската кандидатка за претседател на САД Хилари Клинтон потврди дека имала моментална вртоглавица и оти ја загубила рамнотежата на комеморацијата на жртвите од терористичките напади во неделата во Њујорк.

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Курир - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Дворот на Доналд: Погледнете во новиот мега-луксузен хотел на Трамп

Точка - 13.09.2016

Во центарот на Вашингтон бил отворен луксузен хотел во сопственост на републиканскиот претседателски кандидат, Доналд Трамп. Хотелот "Trump International Hotel", каде ноќевање ќе чини најмалку 895 долари, бил отворен без многу медиумско внимание во ...

Здрави ли се Клинтон и Трамп за да ја вршат функцијата претседател?...

Н.Македонија - 13.09.2016

На бившата прва дама ѝ се слоши во Њујорк, а нејзината лекарка откри дека дехидрирала и дека има пневмонија, но нагласи дека заздравува и дека се чувствува добро. Болеста на Клинтон ги поттикна американските медиуми пак да ги постават прашањата за ...

Проблемите на Клинтон ги загрижуваат демократите

Локално - 13.09.2016

Кампањата на Клинтон се обидува да ги ублажи последиците од аферата со нејзиното здравје со најава за поголема транспарентност. Демократите се нервозни поради приближувањето на Трамп, информира DW.

Хилари Клинтон проговори за своето здравје, вирус разболе и други од нејзиниот тим

Локално - 13.09.2016

Хилари Клинтон нема трпение да се врати на работа. Кандидатот на Демократската партија за претседател на САД напиша во нејзиниот профил на Твитер дека се чувствува прекрасно и со нетрпение очекува да се впушти во предизборните настани.

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Вечер - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за ...

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Press24 - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Екс агент на ЦИА: Трамп е регрутиран од Путин

Позитив.мк - 13.09.2016

Еван Мек Малин, поранешниот агент на ЦИА, анализира дека претседателскиот кандидат Доналд Трамп е регрутиран од страна на Владимир Путин со цел да работи за руски интереси. Ваквиот заклучок го добил по фалбите кои Трамп ги искажа за лидерството на ...

Бизнисмен ќе донира 5 милиони долари ако Трамп ја покаже даночната пријава

Стандард - 13.09.2016

Коосновачот на „LinkedIn“ изјави дека ќе направи донација од 5 милиони долари за добротворна кампања за ветерани, ако кандидатот на републиканците за претседател Доналд Трамп ги покаже своите даночни пријави.

Хилари оздраве, подготвена за прво соочување со Трамп

Фактор - 13.09.2016

Хилари Клинтон соопшти дека нејзината здравствена состојба се подобрува и дека е подготвена да се врати на претседателската кампања каде за две недели ја очекува првата дебата против Доналд Трамп.

Клинтон проговори за своето здравје

Стандард - 13.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон изјави вчера на Твитер дека се чувствува подобро и нема трпение да продолжи предизборната кампања, пренесоа светските агенции.

Основачот на Linkedin ќе му даде 5 милиони на Трамп под еден услов

Фактор - 13.09.2016

Рид Хофман, еден од ко-основачите на Linkedin вети дека ќе му даде 5 милиони долари на Доналд Трамп да ја води кампањата за претседател на САД, но само под еден услов, а тоа е ако го објави неговиот даночен извештај од кој ќе може да се види колку ...

Здравствената состојба на Хилари Клинтон- главна тема на изборната кампања

МРТ - 13.09.2016

Здравствената состојба на претседателскиот кандидат Хилари Клинтон стана главна тема на изборната кампања во Соединетите Американски Држави. Минатата недела таа мораше со помош на нејзиното обезбедување да ја напушти церемонијата за оддавање почит ...

Загрижени демократи бараат резерва за „болната“ Хилари

Позитив.мк - 13.09.2016

Претседателската кандидатка Хилари Клинтон покрај проблемите со Доналд Трамп кој изрази сомнежи дека нема енергија за кампањата, сега има проблеми и со својата Демократска партија чии угледни членови размислуваат превентивно да се постави резерва ...

Зошто штабот на Клинтон не ја кажа вистината за нејзиното здравје?

Стандард - 13.09.2016

Во почетокот на месецот, за време на предизборна манифестација на демократите во Кливленд, Хилари Клинтон добива силен напад на кашлица. Мораше да го прекине говорот. Објаснувањето: веројатно поради нејзината алергија на полен.

Американски патолог тврди: Путин и Трамп ја затруле Хилари Клинтон

Република - 13.09.2016

Познатиот американски научник-патолог Бенет Омалу изјавил дека Хилари клинтон била затруена, а дека за тоа се виновни Путин или Трамп, пишува весникот „Метро“, а пренесува „Спутник“. На својот Твитер патологот го советува предизборниот штаб на ...

Citigroup: Луѓето не ја сфаќаат доволно сериозно шансата за победа на Трамп

Стандард - 13.09.2016

Главното сценарио на Citigroup предвидува Хилари Клинтон да победи на претседателските избори, откако веројатноста тоа да се случи е 65%. Во исто време инвеститорите не ги сфаќаат сериозно 35-те проценти шанса, претседател на САД да стане Доналд ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Lider - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак ...

Поранешен шеф на ЦИА советник на Трамп за национална безбедност

Канал 77 - 13.09.2016

Поранешниот директор на ЦИА Џејмс Вулин ќе стане советник за национална безбедност на републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, соопшти изборниот штаб на Трамп. Вулс е познат како голем заговорник на американската инвазија на Ирак ...

Трамп вети дека ќе ги открие деталите за своето здравје

Lider - 13.09.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе им ги покаже на јавноста податоците за неговата здравствена состојба. Трамп досега одбиваше да го направи тоа, а изјавата во која е дадено ветувањето, доаѓа откако кај демократскиот ...

Путин и Трамп ја затруле Хилари Клинтон?!

Пулс24 - 13.09.2016

Познатиот американски научник-патолог Бенет Омалу изјавил дека Хилари Клинтон била затруена, а дека за тоа се виновни Владимир Путин или Доналд Трамп, пишува весникот „Метро“, а пренесува „Спутник“.

Хилари Клинтон поради пневмонија го откажа патот за Калифорнија

24 Вести - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот лекар откако таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнинатата од терористичките напади во Њујорк по што и се слошило пред да влезе во ...

Си Ен Ен: Трамп во предност пред Клинтон пред првата дебата

Нова ТВ - 12.09.2016

Кандидатката на демократите на претседателските избори во САД Хилари Клинтон и натаму води според повеќето анкети, но истражувањето на Си Ен Ен и корпорацијата ОРЦ покажува дека нејзиниот ривал Доналд Трамп има мала предност.

Хилари Клинтон го откажа патот за Калифорнија

Р.С.Европа - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнинатата од терористичките напади во Њујорк по што се сопнала пред да влезе во ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

Алсат-М - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Здравјето на Клинтон - нов пресврт во кампањата

Deutsche Welle - 12.09.2016

Пневномијата од која боледува Хилари Клинтон, а која беше прикривана сѐ додека за малку не колабираше во неделата, го отвори прашањето за нејзиното здравје во последните недели од кампањата за претседателските избори.

Хилари Клинтон има пневмонија

Утрински - 12.09.2016

Непријатна дијагноза за кандидатката на демократите во претседателската трка за американски претседател Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон го откажа предизборното патување во Калифорнија откако и беше дијагностицирана пневмонија.

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

А1 On - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Идивиди - 12.09.2016

Њујорк, 12 септември 2016 (МИА) - Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од ...

Откажувањето на собирот на Клинтон во Калифорнија, за Трамп ќе биде доказ на тезите за здравствена неподобност на ...

Капитал - 12.09.2016

Поради болест, кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, го откажа предизборниот собир во Калифорнија што требаше да се одржи денеска. Како што соопшти нејзиниот портпарол Ник Мерил, Клинтон ниту денеска, ниту ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

+инфо - 12.09.2016

Трамп и Клитон веќе се подготвуваат за следниот голем настан во трката, првата претседателска дебата која е закажана за 26 септември. Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

А1 On - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Клинтон се сопнала

Тера - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнинатата од терористичките напади во Њујорк по што се сопнала пред да влезе во ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Курир - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови...

Н.Македонија - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон дијагностицирана со пневмонија, соопштија нејзните лекари На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, кои се случија ...

Хилари Клинтон има пневмонија накратко ја прекинува кампањата

Канал5 - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк по што се сопнала пред да влезе во ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Предност на Трамп во однос на Клинтон

Курир - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

Точка - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Зошто Хилари ја криела болеста

Вест - 12.09.2016

САД (Дојче веле) - Пневномијата од која боледува Хилари Клинтон, а која беше прикривана се` додека за малку не колабираше во неделата, го отвори прашањето за нејзиното здравје во последните недели од кампањата за претседателските избори.

Трамп за болеста на Хилари: Сакам да се опорави, но тука има нешто...

Точка - 12.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседателските избори во САД, Доналд Трамп денес изјави дека здравствената состојба на еден претседателски кандидат е важно прашање. Доналд Трамп порача дека здравјето на човекот кој што се кандидира за претседател на ...

"Трамп веќе победи": По најновиот дебакл на Хилари, кој ќе гласа за болна претседателка?

Точка - 12.09.2016

Кандидатката на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, го откажала предизборниот собир во Калифорнија закажан за денес, откако вчера ѝ се слошило на комеморацијата по повод 15-годишнината од терористичкиот напад на САД.

Нов удар за кампањата: Хилари Клинтон ја криела болеста?

Канал5 - 12.09.2016

Хилари Клинтон за која се дозна дека има воспаление на белите дробови, си „даде“ уште еден политички „автогол“ бидејќи за својата болест не ја известила јавноста, сметаа политичките аналитичари.

Хилари Клинтон се разболе, има воспаление на белите дробови

Локално - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Здравјето на Клинтон – нов пресврт во кампањата

Локално - 12.09.2016

Пневномијата од која боледува Хилари Клинтон, а која беше прикривана сѐдодека за малку не колабираше во неделата, го отвори прашањето за нејзиното здравје во последните недели од кампањата за претседателските избори, информира DW.

Трамп проговори за состојбата на Клинтон

Локално - 12.09.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изрази надеж дека неговата главна опонентка, демократката Хилари Клинтон, која се разболе од пневмонија, ќе биде во ред во најскоро време, пренесоа светските агенции.

Трамп: Медиумите беа неверојатно нечесни

Дневник - 12.09.2016

Kонтроверзниот американски републиканец Доналд Трамп ја критикуваше состојбата на американските медиуми и лидерот на САД во интервју дадено за државна руска телевизиска мрежа. Во интервју водено од новинарот Лари Kинг, емитувано за „Раша тудеј“, ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Нетпрес - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Хилари Клинтон го откажа патувањето до Калифорнија поради пневмонија

Стандард - 12.09.2016

Кандидатот на демократите за претседател Хилари Клинтон го откажа патувањето до Калифорнија во рамките на предизборната кампања, бидејќи и е дијагностицирана пневмонија, соопшти претставник на нејзиниот штаб, цитиран од Ројтерс.

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Дневник - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Хилари Клинтон има пневмонија и накратко ја прекинува претседателската кампања

Република - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако вчера таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, по што се сопнала и пред да влезе ...

Хилари Клинтон го откажа патот за Калифорнија

Бриф - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15 годишнинатата од терористичките напади во Њујорк по што се сопнала пред да влезе во ...

Хилари Клинтон на лекување поради пневмонија

МРТ - 12.09.2016

Откако изгуби свест на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, Клинтон ја откажа кампањата во Калифорнија. Медицинскиот тим на демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон соопшти дека таа има воспаление на ...

Хилари Клинтон тешко болна

Press24 - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

Нетпрес - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

(Видео) На Клинтон и се слошило на одбележувањето на 11-ти септември – обезбедувањето ја однесе до возилото

Позитив.мк - 12.09.2016

За време на одбележувањето на 15-годишнината од нападите на 11-ти септември, кандидатот за претседател на Демократската партија, Хилари Клинтон, ненадејно си заминала пред да заврши церемонијата, затоа што и станало премногу топло, а на трибините ...

Трамп гази кон победа!

Вечер - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен" во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ" покажа дека ...

Хилари Клинтон има пневмонија и накратко ја прекинува претседателската кампања

Вечер - 12.09.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон има пневмонија, соопшти нејзиниот доктор откако вчера таа ненадејно ја напушти комеморацијата по повод 15-годишнината од терористичките напади во Њујорк, по што се сопнала пред да влезе во ...

Хилари Клинтон е болна од пневмонија, Трамп „пука“ од здравје

Фактор - 12.09.2016

Доналд Трамп како да знаеше дека здравјето на Хилари Клинтон не е во најдобар ред и во два наврата упорно ги убедуваше медиумите дека е сосема физички здрав со приказ на систематските прегледи од неговиот личен лекар.

Причината поради која му оди на Трамп? Одговорот е … мексиканскиот пезос!

Стандард - 12.09.2016

Ако сакате да дознаете како Доналд Трамп се справува во претседателската кампања, тогаш треба само да фрлите поглед на мексиканскиот пезос. Експертите забележуваат дека движењето на мексиканската валута има врска со активностите и кампањата на Трамп.

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Канал 77 - 12.09.2016

Демократската кандидантка на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови – соопштија нејзните лекари. На Клинтон и’ се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Lider - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...

Си-Ен-Ен анкета: Трамп со предност во однос на Клинтон

Пулс24 - 12.09.2016

Истражувањето што го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека Доналд Трамп има предност во однос на Хилари Клинтон. На предизборниот собир во Вирџинија, републиканецот Трамп сподели со ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Предност на Трамп во однос на Клинтон

Маркукуле - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Анкета на Си-Ен-Ен: Мала предност на Трамп во однос на Клинтон

Lider - 12.09.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, според повеќето анкети и понатаму е во водство, но истражувањето кое го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека ...

Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови

Либертас - 12.09.2016

Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон има воспаление на белите дробови, соопштија нејзните лекари. На Клинтон и се слошило додека присуствуваше на комеморацијата по повод 15 годишнината од терористичките напади во Њујорк, на 11 ...