TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демонстранти ги нападнаа принцот Чарлс и Камила

Шпиц - 12.12.2010

Неколку часа откако британскиот парламент го изгласа предлогот за зголемување на школарината, група гневни демонстранти во Лондон го нападнаа автомобилот на принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Свет - Нападнат автомобилот на принцот Чарлс

Време - 11.12.2010

Во Лондон завчера дојде до жестоки судири меѓу полицијата и студентите што протестираа против владината одлука да ја зголеми нивната школарина.

Свет - Нападнати принцот Чарлс и Камила

Вест - 11.12.2010

ЛОНДОН, 11 декември (АП) - Принцот Чарлс, облечен во смокинг, нервозно гледа напред додека демонстрантите со тупаници маваат по неговиот автомобил.

Демонстрантите го нападнаа автомобилот на принцот Чарлс

А1 - 10.12.2010

Вкупно 12 полицајци се полесно и потешко повредени, како и 43 демонстранти побарале медицинска помош, по вчерашните петти по ред студентски протести во текот на еден месец во Лондон поради владиниот ...

Разбеснетите студенти го нападнаа возилото на Принцот Чарлс

Канал5 - 10.12.2010

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила имаа можност на своја кожа да го почувствуваат гневот на студентите кои вчера предизвикаа големи нереди во Лондон незадоволни од намерата на Владата да ја ...

Демонстранти го нападнаа Автомобилот co Принцот Чарлс и Камила

Телма - 10.12.2010

Автомобилот со кој патувале Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила бил нападнат од демонстрантите што учествуваа на вчерашниот студентски протест против поскапувањето на школарините во Лондон.

Лондон - Напад врз автомобилот на принцот Чарлс

Алсат-М - 10.12.2010

Студентите кои протестираат во Лондон поради покачување на цената на школарината во Британија, вчера се нафрлија врз автомобилот со кој се превезуваа принцот Чарлс и сопругата Камила.

Принцот Чарлс и Камила зафатени од насилството во Лондон

Кирилица - 10.12.2010

Британскиот премиер Дејвид Камерон изрази "шокираност и жалење" поради нападот врз автомобилот на престолонаследникот Чарлс и неговата сопруга Камила во центарот на Лондон Камерон ги осуди напаѓачите ...

Камерон шокиран од нападот врз принцот Чарлс

Курир - 10.12.2010

Британскиот премиер Дејвид Камерон изрази "шокираност и жалење" поради нападот врз автомобилот на престолонаследникот Чарлс и неговата сопруга Камила во центарот на Лондон.

Камерон изрази „шокираност и жалење“ за нападот врз принцот Чарлс

МРТ - 10.12.2010

Британскиот премиер Дејвид Камерон изрази "шокираност и жалење" поради нападот врз автомобилот на престолонаследникот Чарлс и неговата сопруга Камила во центарот на Лондон.

Камерон изрази „шокираност и жалење“ за нападот врз Кина презеде серија мерки

Сител - 10.12.2010

Британскиот премиер Дејвид Камерон изрази "шокираност и жалење" поради нападот врз автомобилот на престолонаследникот Чарлс и неговата сопруга Камила во центарот на Лондон.

Автомобилот на Принцот Чарлс нападнат од гневни студенти

Р.С.Европа - 10.12.2010

Автомобилот со кој патувале Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила бил нападнат од демонстрантите што учествуваа на вчерашниот студентски протест против поскапувањето на школарините во Лондон.

Нападнати принцот Чарлс и Камила во демонстрациите во Лондон

Алфа - 10.12.2010

Принцот Чарлс и војвотката Камила синоќа беа нападнати од група разбеснети демонстранти за време на најмасовните и најагресивните студентски протести во историјата на Велика Британија.

Нападнат британскиот принц Чарлс

Курир - 10.12.2010

Демонстрантите во Лондон го нападнаа автомобилот со принцот Чарлс и Камила . Група демонстранти кои се движеле по улиците во центарот на Лондон го нападнаа вечерва автомобилот во кој се возеше ...

Нападнат автомобилот на принцот Чарлс

Нетпрес - 10.12.2010

Студентите кои протестираат во Лондон за зголемување на школарината за студирање, вчера го нападнале автомобилот на принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

Бесните студенти го нападнаа автомобилот на принцот Чарлс и Камила

Алфа - 10.12.2010

Откако британскиот парламент синоќа го изгласа законот за зголемување школарината, група лути демонстранти во Лондон го нападнаа автомобилот во кој се возеше британскиот престолонаследник, принцот ...

Студенти го нападнаа принцот Чарлс!

Вечер Прес - 10.12.2010

Овој прв напад врз еден член на кралското семејство по многу години се случи во рамките на петтите по ред протести против тројното зголемување на студентската школарина Група демонстранти кои се ...

Демонстранти го нападнаа принцот Чарлс и Камила

Идивиди - 10.12.2010

Лондон, 9 декември 2010 (МИА) - Група демонстранти кои се движеле по улиците во центарот на Лондон го нападнаа вечерва автомобилот во кој се возеше британскиот престолонаследник, принцот Чарлс и ...

Демонстранти ги нападнаа принцот Чарлс и Камила

Оn.net - 09.12.2010

видео вест Неколку часа откако британскиот Парламент го усвои предлогот за покачување на школарината, група гневни демонстранти во Лондон го нападнаа автомобилот на принцот Чарлс и Камила, гаѓајќи го ...