TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери и Тачи со оружје го прославија донесувањето на законите

Утрински - 21.06.2002

Прексиноќа во Тетово и Тетовско одекнуваа силни оружени канонади во организација на ДПА ТЕТОВО - Највисоките партиски раководители на ДПА - Арбен Џафери, Мендух Тачи, Ернард Фејзулаи и новоизбраниот претседател на разгранокот на Тетово, Даут Реџепи, алијас командант Лека, со повеќемина други ...

Рафална ноќ во Тетово

Вест - 21.06.2002

ПРОСЛАВИ И ПУКОТНИЦИ ВО ТЕТОВСКО Бројни истрели одекнувале од правецот на неформалното седиште на ДПА - кафулето "Дора" Завчера ноќта, повеќе од 5 часа во Тетово оддекнуваа канонади од рафални истрели какви што не беа чуени уште од времето на минатогодишните дејства во тетовскиот регион.

Тетовчани повторно вознемирени од пукотници

А1 - 20.06.2002

Минатата ноќ почнувајќи од полноќ се до 5 часот изутрината во Тетово се слушаа серија рафални и поединечни истрели од огнено оружје. Истрелите доаѓаа од станбените блокови 70, 82, индустриската зона покрај реката Пена, како и од централното градско подрачје.