TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Мицкоски беше најлош директор на ЕЛЕМ, заедно со Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Макфакс - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали, ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Сител - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 23.02.2020

Се собраа повеќе прашања што во различна форма им се упатени на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во период од две години. Со намера да придонесам кон расчистување на сомнежите во јавноста околу прашањата во овој преглед, ќе се обидам да ги соберам на ...

Еден род, една партија – научил ли Мицкоски нешто од грешките на Груевски

Независен - 23.02.2020

Откако на изборите во 2016 година ВМРО-ДПМНЕ , тогаш предводена од Никола Груевски, се „лизна“ со Тиранската платформа и целосно го уништи својот коалициски капацитет и потоа замина во опозиција, денеска истата партија, но под палката на Христијан ...

Да не се лажеме: имаме работа со триглава екстремна десница

Слободен Печат - 23.02.2020

Единствена радикализирана партија останува ВМРО-ДПМНЕ, така што само таа политичка партија не е „прифатлива“ во политичкото поле по ниедна основа, отворено се заканува, екстремистички се однесува, а нивното однесување ќе го видиме во иднина кога ќе ...

СДСМ: Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

А1 On - 23.02.2020

„Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

Зоран Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Press24 - 23.02.2020

Press24: По гласањето за Законот за Јавно обвинителство, изјавивте „Успеавме“. Во што се состои успехот, ако еден ваков важен Закон кој треба да биде основа за реформи во сферата од која најмногу се очекува, всушност се претвори во една политичка ...

(ВИДЕО) Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ има долг од 8 милиони евра, граѓаните нема да им дозволат пак да ја крадат државата

А1 On - 23.02.2020

„Криминалната ВМРО-ДПМНЕ самата призна дека има неплатен долг од огромни 8 милиони евра, направен во изминатите години. Признанието на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е направен за изборни цели, отвора сериозни сомнежи за ...

Милошоски објави нова „бомба“ за Заев, СДСМ смета дека ВМРО ДПМНЕ се закопа

OhridNews - 23.02.2020

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милооски, денеска на прес конференција во седиштето на партијата, објави нов аудио материјал, кој, како што рече, му бил доставен од анонимен укажувач. Од самиот материјал може да се чуе дека Заев цело време бил во ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Либертас - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

Зоран Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Либертас - 23.02.2020

Press24: По гласањето за Законот за Јавно обвинителство, изјавивте „Успеавме“. Во што се состои успехот, ако еден ваков важен Закон кој треба да биде основа за реформи во сферата од која најмногу се очекува, всушност се претвори во една политичка ...

Интеграција во ЕУ за 6, а не за 60 години, битка на концептот за стабилност, економскиот раст и помош за ранливите со ...

Frontline - 23.02.2020

Прес 24, близок до десницата, направи мошне коректно и актуелно интервју со Зоран Заев, објавено денеска. Прашање на денови, а можеби и на часови е кога и овој портал ќе биде оцрнет како предавнички од троловите во Белата палата на партијата што ...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ има долг од 8 милиони евра, граѓаните нема да им дозволат пак да ја крадат државата

Centar - 23.02.2020

Изјава за медиуми, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ – интегрален текст Криминалната ВМРО-ДПМНЕ самата призна дека има неплатен долг од огромни 8 милиони евра, направен во изминатите години.

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ има долг од 8 милиони евра, граѓаните нема да им дозволат пак да ја крадат државата

Локално - 23.02.2020

Криминалната ВМРО-ДПМНЕ самата призна дека има неплатен долг од огромни 8 милиони евра, направен во изминатите години. Признанието на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е направен за изборни цели, отвора сериозни сомнежи за ...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ самата призна дека има неплатен долг од огромни 8 милиони евра

iPortal - 23.02.2020

Криминалната ВМРО-ДПМНЕ самата призна дека има неплатен долг од огромни 8 милиони евра, направен во изминатите години, изјави за медиумите Хари Локвенец, пратеникот од СДСМ. „Признанието на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е ...

СДСМ: Мицкоски да не копира наши мерки и проекти

4NEWS - 23.02.2020

„Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 23.02.2020

Прашањата во овој текст се во голем дел упатени до актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, како најповикан да ги знае одговорите на овие прашања, без оглед на тоа дали некои од нив се однесуваат на времето пред тој да биде претседател на партијата.

Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

CivilMedia - 23.02.2020

прашува: Се собраа повеќе прашања што во различна форма им се упатени на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во период од две години. Со намера да придонесам кон расчистување на сомнежите во јавноста околу прашањата во овој преглед, ќе се обидам да ги ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Локално - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали, стои во ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Centar - 23.02.2020

-Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали, ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

Бриф - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

СДСМ: Извршителот Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

24Инфо - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

СДСМ: Ја вративме евтината струја, ја одржавме цената на електричната енергија

MakPress - 23.02.2020

Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е во паника поради програмата на ВМРО-ДПМНЕ, Заев нема програма ниту реализација на проекти

MakPress - 23.02.2020

СДСМ лоповска кризира. Во реакцијата обвинува дека денес ВМРО-ДПМНЕ предлага проекти кои Заев ги реализирал, а во продолжение не наведува ноту еден таков зошто Заев има нула реализација на проекти.

СДСМ: Мицкоски промовира веќе реализирани проекти од СДСМ

MakPress - 23.02.2020

Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

Мицкоски: Неможам да донесам логичен заклучок како може некој да се срами од родот свој

MakPress - 23.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања, рече дека не му е ништо чудно во изјавите на Зоран Заев бидејќи очекува до изборите да се изнаслуша се и сешто од него и ставовите да ги менува на дневна основа.

ВМРО-ДПМНЕ : Мерките што ќе ги спроведе новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе променат многу

Канал5 - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува,се наведува во партиското соопштение.. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија.

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ се лицемерни измамници

Канал5 - 22.02.2020

Перверзно е Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и претставници од партијата да говорат дека СДСМ е одговорна партија, реагираат од ВМРО – ДПМНЕ на прес конференцијата на Кирил Колемишевски од СДСМ.

Васев: Граѓаните нема да дозволат стечајниот управник Мицкоски и Груевски повторно да ја задолжуваат државата

Канал5 - 22.02.2020

Зад мене е луксузниот бел дворец, седиште на партија која важеше за најбогата во Европа, а денес партија со огормен долг од 8 милиони евра!, рече Стефан Васев од СДСМ. Според признание на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е ...

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина

Канал5 - 22.02.2020

Трет ден ќе им повториме – се работи за различна машина. Споредувате неспоредливо за да ја покриете својата неспособност, реагира министерката Шеќеринска.. Ако имало поефтини машини кои ги исполнувале условите од приложената спецификација, ќе имало ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски промовира веќе реализирани проекти од СДСМ кои според негово признание се Мега проекти

Канал5 - 22.02.2020

Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми , реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски.

(ВИДЕО) Васев: Граѓаните нема да дозволат стечајниот управник Мицкоски и Груевски повторно да ја задолжат државата

А1 On - 22.02.2020

„Зад мене е луксузниот бел дворец, седиште на партија која важеше за најбогата во Европа, а денес партија со огормен долг од 8 милиони евра! Според признание на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е направен за изборни цели, тогаш ...

Мицкоски: Кога се срами од родот свој, можам да замислам што може да очекуваат другите заедници- ВМРО-ДПМНЕ останува ...

Курир - 22.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање „Деновите дел од партиите како да флертуваат меѓу себе, зборувам за СДСМ, ДПА и Беса и тоа беше до тој степен што претседателот на СДСМ рече дека СДСМ не е веќе не е македонска ...

СДСМ: Мицкоски промовира веќе реализирани проекти од СДСМ кои според негово признание се Мега проекти

А1 On - 22.02.2020

„Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

Мицкоски: Заев кога се срами од родот свој може само да замислам што може да очекуваат другите заедници, ВМРО-ДПМНЕ ...

Нетпрес - 22.02.2020

Заев кога се срами од родот свој може само да замислам што може да очекуваат другите заедници, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на изјавата на превиот човек на социјалдемократите дека СДСМ веќе не е македонска партија.

Оригинали и копии – битката меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во полн ек

Независен - 22.02.2020

Кој ветува оригинални предизборни ветувања, а кој копија – беше главната причина за денешната директна конфронтација меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, како еден вид најава за она што ги очекува граѓаните периодот што следува, односно до одржувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што го исполнува ветеното

Курир - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина

А1 On - 22.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа. Не можеа да најдат никаква забелешка на постапката. Не можеа да кажат дека е во четири очи. Не можеа да скријат дека имало конкуренција и наддавање.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме партија која што ветува и исполнува

А1 On - 22.02.2020

„По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради неспособната влада на СДСМ, време е по 12-ти април да започне обнова заедно со ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме партија која го исполнува ветеното

Сител - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува, стои во денешното соопштение на партијата По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот

Курир - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се обрати до нацијата преку прес-конференција за јавноста. Прес-конференцијата е закажана во партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ. Истата ќе започне во 13 часот, а КУРИР во живо ќе го пренесува ...

СДСМ: Мегапроектите на Мицкоски веќе се реализирани проекти од СДСМ

МКД - 22.02.2020

Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

ВМРО – ДПМНЕ смета дека СДСМ се лицемерни измамници

Нетпрес - 22.02.2020

Перверзно е Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и претставници од партијата да говорат дека СДСМ е одговорна партија, реагираат од ВМРО – ДПМНЕ на прес конференцијата на Кирил Колемишевски од ...

Додека ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести, СДСМ ја води државата кон напредок, просперитет, НАТО и ЕУ

24Инфо - 22.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Ништо ново од белиот дворец, ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се заглавени во матрицата на лажни вести и конструирани случаи .

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски во 13 часот

Република - 22.02.2020

Претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски денеска во 13:00 часот ќе одржи прес-конференција. ...

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што го исполнува ветеното

Опсервер - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради неспособната влада на СДСМ, време е по 12-ти април ...

(Видео) Заев и Мицкоски предизборно кај бизнисмените: Првиот вети пари од ЕУ-фондовите, вториот отвореност за мерки

еМагазин - 22.02.2020

Лидерите на двете најголеми политички партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски веќе наголемо работат на терен во пресрет на изборите закажани за 12 април. Тие деновиве остварија средби со бизнисмени и посетија компании на кои ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски промовира веќе реализирани проекти од СДСМ кои според негово признание се мега проекти

iPortal - 22.02.2020

Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

Анализа: ВМРО ДПМНЕ во паника по најавата за можната обединувачка предизборна коалиција на СДСМ

Centar - 22.02.2020

Во редовите на ВМРО ДПМНЕ видлива е паниката по најавата за можна предизборна коалиција која ги обединува и Македонци и Албанци, и Роми и Турци… СДСМ е партија која ги обединува сите граѓани на Македонија – Македонци, Албанци, Турци, модерна ...

СДСМ: Мицкоски да не копира наши мерки и проекти

Локално - 22.02.2020

„Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

Мицкоски: Заев кога се срами од родот свој, може само да замислам што може да очекуваат другите заедници, ВМРО ДПМНЕ ...

Република - 22.02.2020

По изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека СДСМ не е веќе македонска партија, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, денеска на барање на новинарите, својкоментар даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНE нема да стане вистина

CivilMedia - 22.02.2020

„ВМРО ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа. Не можеа да најдат никаква забелешка на постапката. Не можеа да кажат дека е во четири очи. Не можеа да скријат дека имало конкуренција и наддавање.

Во отсуство на свои идеи и проекти, ВМРО-ДПМНЕ копира идејни решенија од СДСМ

24Инфо - 22.02.2020

ВМРО – ДПМНЕ во нивни познат стил, немаат ниту план , ниту програма ,немаат што да им понудат на граѓаните. А кога ќе излезат со нешто , повторно не е нивно туку копираат идејни решенија на СДСМ.

Осум нови проекти на ВМРО-ДПМНЕ низ слика

Денешен - 22.02.2020

Најавените проекти на Мицкоски на денешната прес конференција низ ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е единствена која ги штити државните и националните интереси на македонскиот народ

Локално - 22.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција изјави дека ВМРО-ДПМНЕ „останува македонска партија која што била и ќе остане единствена, заштитник на државните и националните интереси на македонскиот народ на ...

Шекеринска со реакција: ВМРО-ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа

Локално - 22.02.2020

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во реакцијата на денешната прес-конференција на портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски вели дека купената машина, како таа со која споредуваат, воопшто не е иста.

Васев: Граѓаните нема да дозволат стечајниот управник Мицкоски и Груевски повторно да ја задолжуваат државата

24Инфо - 22.02.2020

Изјава за медиуми, Стефан Васев од СДСМ Зад мене е луксузниот бел дворец, седиште на партија која важеше за најбогата во Европа, а денес партија со огормен долг од 8 милиони евра! Според признание на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е во паника поради програмата на ВМРО-ДПМНЕ, Заев нема програма ниту реализација на проекти

24Инфо - 22.02.2020

СДСМ лоповска кризира. Во реакцијата обвинува дека денес ВМРО-ДПМНЕ предлага проекти кои Заев ги реализирал, а во продолжение не наведува ноту еден таков зошто Заев има нула реализација на проекти.

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина!

24Инфо - 22.02.2020

Реакција на министерката за одбрана Радмила Шекеринска на изјавата на портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. „ВМРО ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа. Не можеа да најдат никаква забелешка на постапката.

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што го исполнува ветеното

24Инфо - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради неспособната влада на СДСМ, време е по 12-ти април ...

Мицкоски за Заев: Човекот кој што се срами од родот свој, како може да биде добар за сите останати

PressingTV - 22.02.2020

По изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека СДСМ не е веќе македонска партија, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, денеска на барање на новинарите, својкоментар даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Додека ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести, ние ја водиме државата кон напредок, просперитет, НАТО и ЕУ

iPortal - 22.02.2020

„Ништо ново од белиот дворец, ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се заглавени во матрицата на лажни вести и конструирани случаи . Како дел од продукцијата на лажни вести од ВМРО-ДПМНЕ се и изнесените лаги за претседателот на ...

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина

Либертас - 22.02.2020

Соопштение на МО ВМРО ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа. Не можеа да најдат никаква забелешка на постапката. Не можеа да кажат дека е во четири очи. Не можеа да скријат дека имало конкуренција и наддавање.

Додека ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести, СДСМ ја води државата кон напредок, просперитет, НАТО и ЕУ

Centar - 22.02.2020

Додека ВМРО-ДПМНЕ продуцира лажни вести, СДСМ ја води државата кон напредок, просперитет, НАТО и ЕУ, реагираат од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Ништо ново од белиот дворец, ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се заглавени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Невкусно е СДСМ да говори за успешни економски политики

24Инфо - 22.02.2020

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ Невкусно е СДСМ да говори за успешни економски политики, а во нивниот мандат 500 илјади граѓани го поминаа со еден оброк во денот живеејќи во сиромаштијата.

Извршителот Мицкоски промовира веќе реализирани проекти од СДСМ кои според негово признание се Мега проекти

24Инфо - 22.02.2020

Вистинско лицемерие е ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 11 години водеше погубни политики на тема енергетика и екологија денес да заборува на овие теми. Денес, немајќи што да понуди извршителот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, промовира проекти на ...

ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ е партија која што го исполнува ветеното

MakPress - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради неспособната влада на СДСМ, време е по 12-ти април ...

ВМРО-ДПМНЕ: Невкусно е СДСМ да говори за успешни економски политики

MakPress - 22.02.2020

Невкусно е СДСМ да говори за успешни економски политики, а во нивниот мандат 500 илјади граѓани го поминаа со еден оброк во денот живеејќи во сиромаштијата. Република Македонија е седма во свет по одлив на мозоци.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме партија која што го исполнува ветеното

Скопје1 - 22.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која што ветува и исполнува. По 12-ти април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе инфраструктурен бум во Република Македонија. По долгата стагнација на државата поради неспособната влада на СДСМ, време е по 12-ти април ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се лицемерни измамници

MakPress - 22.02.2020

Перверзно е Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и претставници од партијата да говорат дека СДСМ е одговорна партија. Срамно е СДСМ да зборува дека спроведува политики од кои придобивки имале сите граѓани?! СДСМ е позната само по тоа што во ...

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина!

365 - 22.02.2020

По изјавата на портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски за преплатените два грејдера по многу повисока цена, со своја реакција излезе и министерката за одбрана Радмила Шекеринска. „ВМРО ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа.

Васев: Граѓаните нема да дозволат стечајниот управник Мицкоски и Груевски повторно да ја задолжат државата

365 - 22.02.2020

„Зад мене е луксузниот бел дворец, седиште на партија која важеше за најбогата во Европа, а денес партија со огормен долг од 8 милиони евра! Според признание на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ дека овој долг главно е направен за изборни цели, тогаш ...

МО: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести

Канал5 - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести. Откако вчера јасно беше кажано дека се работи за различна инженериска машина, нивната пропагандна машинерија продолжува да манипулира, реагираат од Министерството за одбрана.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи, постапките во МО се ...

Канал5 - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана, реагираат од СДСМ на изјавата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го потврдува својот очај, безидејност ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новата Влада ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура во државата

А1 On - 21.02.2020

„Доаѓа обнова на Република Македонија! Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата. По 12 април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, ќе има нови ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и својата партија во долгови, а бара мандат од граѓаните да управува со народните ...

Сител - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги одведе државата и својата партија во долгови

Макфакс - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.За време на режимот на Никола Груевски, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и својата партија во долгови, а бара мандат од граѓаните да управува со народните ...

А1 On - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.

Стефан Васев: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе и државата и самата себе во долгови, нема да добие мандат од граѓаните да управува ...

Сител - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија. 11 години ВМРО-ДПМНЕ, предводена од диригентот Никола Груевски и извршителот Мицкоски ја пустошеше државата, ги ...

(ВИДЕО) Васев: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе и државата и својата партија во долгови, нема да добие мандат од граѓаните да ...

А1 On - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија. 11 години ВМРО-ДПМНЕ, предводена од диригентот Никола Груевски и извршителот Мицкоски ја пустошеше државата, ги ...

Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура во државата

Курир - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и партијата во долгови, а бара мандат да управува со народните пари

МКД - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да зборува за образованието

OhridNews - 21.02.2020

СДСМ нема кредибилитет да зборува за образованието затоа што целосно го наруши угледот и достоинството на просветните работници во Охрид. Ова се вели во соопштението на ВМРО ДПМНЕ на реакцијата на владејачката СДСМ по повод активностите на лидерот ...

Министерство за одбрана: Пропагандната машинерија на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да манипулира

+инфо - 21.02.2020

Министерството за одбрана испрати соопштение во кое реагира дека пропагандната машинерија на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да манипулира и покрај тоа што вчера било кажано дека се работи за различна инженерска машина. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се очајни и во страв затоа што ќе одговараат, затоа шират лажни вести

А1 On - 21.02.2020

„По носењето на Законот за Јавно обвинителство, стравот од одговорност за криминалите во белиот дворец кулминира ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски континуирано измислуваат и неуспешно се обидуваат да пласираат лажни вести и ...

МО: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести

Сител - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести. Откако вчера јасно беше кажано дека се работи за различна инженериска машина, нивната пропагандна машинерија продолжува да манипулира. Ако имало поефтини машини кои ги исполнувале условите од приложената ...

Програмата за обнова на инфраструктурата на ВМРО-ДПМНЕ претставена пред Сојузот на стопански комори

Алфа - 21.02.2020

Изградбата на патишта, мостови, пруги е клучнa за бизнисот. Добрата инфраструктура неспорно значи побрз проток на луѓе и стоки, но за проектите да станат реалност треба тоа што се планира, и да се оствари – велат стопанствениците.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира врз база на програми, а не на освоени гласови

360 степени - 21.02.2020

Ако по изборите ВМРО-ДПМНЕ го добие мандатот за формирање влада, тогаш преговорите за коалицирање ќе ги води врз основа на компатибилност на партиските програми, а не врз база на освоени гласови.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се очајни и во страв затоа што ќе одговараат

Сител - 21.02.2020

По носењето на Законот за Јавно обвинителство, стравот од одговорност за криминалите во белиот дворец кулминира. ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски континуирано измислуваат и неуспешно се обидуваат да пласираат лажни вести и ...

Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура во државата

Нетпрес - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи, постапките во МО се ...

А1 On - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го потврдува својот очај, безидејност и немањето што да им понуди на граѓаните, освен лаги и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, денес конструира непостоечки случаи

Сител - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го потврдува својот очај, безидејност и немањето што да им понуди на граѓаните, освен лаги и ...

Мицкоски на состанок со Сојузот на стопански комори: Нашиот главен фокус ќе биде економијата!

Курир - 21.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше на состанок со Сојузот на стопански комори. -Денешниот состанок, практично треба да биде средба во која што ќе можеме да презентираме дел од политиките кои што ги предвиде ВМРО-ДПМНЕ за следните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум

Сител - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија! Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата. По 12 април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, ќе има нови ...

ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и својата партија во долгови, а бара мандат од граѓаните да управува со народните пари

24Инфо - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.

Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура во државата

24Инфо - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата. По 12 април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, ќе има нови ...

ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи, постапките во МО се ...

24Инфо - 21.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на изјава oд прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана.

Мицкоски на состанок со Сојузот на стопански комори: Нашиот главен фокус ќе биде економијата

24Инфо - 21.02.2020

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ „Денешниот состанок, практично треба да биде средба во која што ќе можеме да презентираме дел од политиките кои што ги предвиде ВМРО-ДПМНЕ за следните предвремени ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи

iPortal - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана, порачуваат од СДСМ. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го потврдува својот очај, безидејност и немањето што да им понуди на граѓаните, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и својата партија во долгови

Centar - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.За време на режимот на Никола Груевски, ...

„ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се очајни и без идеја, затоа секојдневно шират лажни вести и конcтрукции“

Centar - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се очајни и без идеја, затоа секојдневно шират лажни вести и конcтрукции, реагираат од СДСМ на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи, постапките во МО се ...

Centar - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ делеше тендери во партија и по телефон, а денес конструира непостоечки случаи, постапките во МО се транспарентни, реагираат од СДСМ на изјава на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе и државата и својата партија во долгови

Локално - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија.11 години ВМРО-ДПМНЕ, предводена од диригентот Никола Груевски и извршителот Мицкоски ја пустошеше државата, ги ...

Министерство за одбрана: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести

24Инфо - 21.02.2020

Реакција на Министерството за одбрана на прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести. Откако вчера јасно беше кажано дека се работи за различна инженериска машина, нивната пропагандна машинерија продолжува да манипулира.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе државата и својата партија во долгови

MTM - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните.За време на режимот на Никола Груевски, ...

Министерство за одбрана: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести

CivilMedia - 21.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести. Откако вчера јасно беше кажано дека се работи за различна инженериска машина, нивната пропагандна машинерија продолжува да манипулира“, реагира Министерството за одбрана на денешната изјава на Димче Арсовски, ...

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се очајни и во страв затоа што ќе одговараат, затоа шират лажни вести и конcтрукции

24Инфо - 21.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ По носењето на Законот за Јавно обвинителство, стравот од одговорност за криминалите во белиот дворец кулминира.

СДСМ: Најзадолжената партија бара мандат да управува со народните пари

iPortal - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, која 11 години ја пустошеше државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните, порачуваат од СДСМ во најновото ...

Економска ренесанса по 12 април: Помали даноци, повеќе пари, инфраструктурни проекти…

Република - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Стефан Васев: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе и државата и својата партија во долгови, нема да добие мандат од граѓаните да ...

Centar - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија, рече Стефан Васев од СДСМ. – 11 години ВМРО-ДПМНЕ, предводена од диригентот Никола Груевски и извршителот ...

МО: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести

MakPress - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажните вести. Откако вчера јасно беше кажано дека се работи за различна инженериска машина, нивната пропагандна машинерија продолжува да манипулира. Ако имало поефтини машини кои ги исполнувале условите од приложената ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се очајни и во страв затоа што ќе одговараат

MakPress - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски континуирано измислуваат и неуспешно се обидуваат да пласираат лажни вести и конструирани случаи за претседателот Заев и за членови на неговото семејство.

ВМРО-ДПМНЕ: Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, помали даноци и нова инфраструктура

MakPress - 21.02.2020

Доаѓа обнова на Република Македонија!Повеќе за сите, повеќе пари за граѓаните, нови инфраструктурни проекти, општествени промени и конечен крај на транзицијата. По 12 април новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе економски бум, ќе има нови ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ ја одведе и државата и својата партија во долгови

MakPress - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија со долг од 8 милиони евра, а Христијан Мицкоски е стечаен управник на најнедомаќинската и најрасипничката партија. 11 години ВМРО-ДПМНЕ, предводена од диригентот Никола Груевски и извршителот Мицкоски ја пустошеше државата, ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Фокус - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ попладнево соопштение порача дека, како што велат, СДСМ лоповска нема кредибилитет и Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. -СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Во отсуство на реални проекти за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ тераат валкана кампања, со лаги и неосновани обвинувања

Канал5 - 20.02.2020

​Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано продолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања. Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги.

СДСМ : Онаму каде Николовски застана со лажните вести продолжи Николовска

Канал5 - 20.02.2020

Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски своето делување го базираат на валкана кампања и неосновани обвинувања, затоа што ништо друго и не знаат.

СДСМ: Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил,реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Васев: Стечајниот управник Мицкоски и неговиот шеф Груевски ја задолжија и партијата и државата, тие не можат да водат ...

Канал5 - 20.02.2020

Зад мене е белиот дворец, седиштето на некогаш најбогатата партија во Европа која 11 години ја опустоши државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните, рече Стефан Васев од СДСМ. Денес е седиште на партија должник во огромен долг од 8 милиони евра! ...

Политичка кампања меѓу извршители и стечајни управници

Слободен Печат - 20.02.2020

Капмапњата сепак ќе биде валкана. При тоа спектарот на квалификации е широк, од стечајни управници, преку извршители до диригенти. -Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Свети Николе: СДС И Зоран Заев ги поминува последните денови од нивното криминално и расипничко владеење

Курир - 20.02.2020

Криминалната структура која три години не‘ држеше како заложници во сопствената држава, почна да лизга по удолница. Дојде крајот на силувањето на народот и неговата волја, ова преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Свети Николе.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ можеше, но не ги подобри работите во образованието

OhridNews - 20.02.2020

Од општинската СДСМ со реакција околу вчерашната средба на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се дел од просветните работници во Охрид. Оттаму, со потсетување на Мицкоски, како што велат, за работите кои ВМРО ДПМНЕ можело, но не ги ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира лажните вести како што им се ближи поразот

А1 On - 20.02.2020

„Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски своето делување го базираат на валкана кампања и неосновани обвинувања, затоа што ништо друго и не знаат.

(ВИДЕО) Васев: Законот за ЈО е многу важен и затоа ВМРО-ДПМНЕ толку се плаши од него, тие ќе одговараат!

А1 On - 20.02.2020

Васев ја обвини партијата ВМРО-ДПМНЕ дека има долг од 8 милиони евра, а дека нејзиниот лидер е е стечаен управник, извршител на неговиот шеф, Никола Груевски – осуден криминалец и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев освен што крадат од граѓаните крадат и од нашите проекти

Нетпрес - 20.02.2020

Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ. Автопатот Велес Прилеп Битола ќе го изгради ВМРО-ДПМНЕ. И кон тоа се обврзавме а денес тоа го вети и Заев со таа разлика што за 3 ...

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ...

А1 On - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски не можат да избегаат од фактите кои потврдуваат дека најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на нивиот диригент Никола Груевски: Факт број 1: Државата ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ освен што краде од граѓаните краде и од нашите проекти

Сител - 20.02.2020

Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ. Автопатот Велес Прилеп Битола ќе го изгради ВМРО-ДПМНЕ. И кон тоа се обврзавме а денес тоа го вети и Заев со таа разлика што за 3 ...

СДСМ: Опозицијата продолжува со лажни вести

Сител - 20.02.2020

Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски своето делување го базираат на валкана кампања и неосновани обвинувања, затоа што ништо друго и не знаат.

СДСМ: Машините во Министерството за одбрана се набавени во транспарентна тендерска постапка

Макфакс - 20.02.2020

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата на СДСМ по прес-конференцијата на Димче Арсовски кој обвини дека министерката за одбрана, ...

СДСМ: Ние инвестираме во енергетика, а ВМРО-ДПМНЕ инвестираше во барокни згради

Сител - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ очигледно е без идеи и во очај, штом Мицкоски го пушта на прес конференција Стевче Антовски да зборува за наводен бонбона бизнис со распишувањето на тендерот за изградба на хидроцентралата Чебрен на Црна река.

СДСМ: Машините во Министерството за одбрана се набавени во транспарентна тендерска постапка

Точка - 20.02.2020

„Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, а денес постапките се јавни и транспарентни“. Ваква е реакцијата на СДСМ по прес-конференцијата на Димче Арсовски, кој обвини дека министерката за одбрана, ...

Стечајниот управник Мицкоски и неговиот шеф Груевски ја задолжија и партијата и државата, тие не можат да водат држава ...

24Инфо - 20.02.2020

Зад мене е белиот дворец, седиштето на некогаш најбогатата партија во Европа која 11 години ја опустоши државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните. Денес е седиште на партија должник во огромен долг од 8 милиони евра! Христијан Мицкоски е стечаен ...

СДСМ: Договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, денес постапките се јавни и транспарентни

Опсервер - 20.02.2020

Скопје, 20 февруари 2020 – ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил. Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат.

СДСМ: Договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, денес постапките се јавни и транспарентни

Frontline - 20.02.2020

За разлика од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ денес постапките се транспарентни и секоја компанија има можност да конкурира, денес не се договараат цените по телефон и со тајни разговори туку се јавно објавени постапки на кои победува тој што ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира лажните вести како што им се ближи поразот

Frontline - 20.02.2020

Денес, се вели во соопштеснието од СДСМ, таквите лаги ги продолжува Ружица Николовска докажан бранител на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ. Николовска остана запаметена во јавноста како бранител на обвинетите за 27 април, како и обвинети во предмети кои ги ...

Неспособниот Мицкоски не може да се помири што тој не успеа да го реализира стратешкиот енергетски проект „Чебрен” СДСМ ...

24Инфо - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ очигледно е без идеи и во очај, штом Мицкоски го пушта на прес конференција Стевче Антовски да зборува за наводен бонбона бизнис со распишувањето на тендерот за изградба на хидроцентралата Чебрен на Црна река.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ освен што краде од граѓаните краде и од нашите проекти

4NEWS - 20.02.2020

Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ. Автопатот Велес Прилеп Битола ќе го изгради ВМРО-ДПМНЕ. И кон тоа се обврзавме а денес тоа го вети и Заев со таа разлика што за 3 ...

“ВМРО ДПМНЕ во трка по гласови доведе во опасност голема меѓународна операција за дрога”

Centar - 20.02.2020

-„Ова е тажна слика за начинот на кој што ВМРО – ДПМНЕ и нивните кадри ги водат институциите во последните неколку недели каде што им беше дадена можноста според законот за влада, за жал во трка по ексклузивни информации и покритие на овие лажни ...

“Стечајниот управник Мицкоски и неговиот шеф Груевски ја задолжија и партијата и државата, тие не можат да водат држава ...

Centar - 20.02.2020

-Зад мене е белиот дворец, седиштето на некогаш најбогатата партија во Европа која 11 години ја опустоши државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните, рече Стефан Васев од СДСМ. -Денес е седиште на партија должник во огромен долг од 8 милиони евра! ...

Мицкоски со стопанствениците и занаетчиите

Тера - 20.02.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на работна средба со претставници на Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид, Регионалната стопанска комора, а ја посети и домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства.

СДСМ: Ние инвестираме во енергетика, а ВМРО-ДПМНЕ инвестираше во барокни згради

Либертас - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ очигледно е без идеи и во очај, штом Мицкоски го пушта на прес конференција Стевче Антовски да зборува за наводен бонбона бизнис со распишувањето на тендерот за изградба на хидроцентралата Чебрен на Црна река.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ освен што краде од граѓаните краде и од нашите проекти

Либертас - 20.02.2020

Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ. Автопатот Велес Прилеп Битола ќе го изгради ВМРО-ДПМНЕ. И кон тоа се обврзавме а денес тоа го вети и Заев со таа разлика што за 3 ...

Онаму каде Николовски застана со лажните вести продолжи Николовска, ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира лажните вести како што им ...

24Инфо - 20.02.2020

Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски своето делување го базираат на валкана кампања и неосновани обвинувања, затоа што ништо друго и не знаат.

СДСМ: Договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, денес постапките се јавни и транспарентни

Локално - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил. Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат.

СДСМ: Договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, денес постапките се јавни и транспарентни

Либертас - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил. Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат.

Изборите за ВМРО ДПМНЕ уште сега не се фер, ќе се слуша за криминалот и во оваа кампања

Фактор - 20.02.2020

Додека владеачката партија го има ставот дека има шанси кампањата да помине во фер атмосфера, за опозицијата стартот на истата е лош. Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски синоќа во ...

Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, денес постапките се јавни ...

24Инфо - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил. Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат.

Шекеринска смета дека има добра шанса за фер кампања, за Николоски стартот е лош

CivilMedia - 20.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

Во отсуство на реални проекти за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ тераат валкана кампања, со лаги и неосновани обвинувања

24Инфо - 20.02.2020

Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано продолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања. Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги.

„ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа, со седиште од неколку милиони евра во центарот на градот има долг од 8 ...

Centar - 20.02.2020

СДСМ прашува дали ВМРО-ДПМНЕ сака да дојде на власт за да ја спаси партијата од стечај со државни пари? -ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа, со седиште од неколку милиони евра во центарот на градот има долг од 8 милиони евра и се спрема за ...

(ВИДЕО) Најбогатата партија во Европа, со седиште од неколку милиони има долг од 8 милиони евра и се спрема за стечај?

Frontline - 20.02.2020

Но, и покрај тоа што сме најзадолжена партија, на некој начин сме горди на тоа, вели Николовски Некогаш најбогатата партија во Европа, успеа да направи 8 милиони евра долг. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, вели дека покрај тоа ...

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ...

24Инфо - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски не можат да избегаат од фактите кои потврдуваат дека најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на нивиот диригент Никола Груевски: Факт број 1 : ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ им понудија срам и срушено достоинство на просветните работници во Охрид

MakPress - 20.02.2020

СДСМ нема кредибилитет да зборува за образованието затоа што целосно го наруши угледот и достоинството на просветните работници во Охрид. Новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ има план како да спроведе коренити реформи во образованието.

Мицкоски: Занаетчиите не смеат да бидат заборавени од државата

MakPress - 20.02.2020

При денешната посета во Охрид, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ оствари неколку средби со бизнисмени од овој крај а имаше средба и со занаетчиската комора. - Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната ...

Ќе дојдеме до ситуација кога ќе немаме избор

Магазин - 20.02.2020

До сега имавме јасна ситуација кога се во прашање стојалиштата на двете политички партии и токму поради тоа имавме избор. Ако стојалиштето на едните не ни се допаѓаше секогаш можевме да се приклониме кон стојалиштето на другите.

Шекеринска верува во фер кампања, за Николоски стартот е лош

MakPress - 20.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира но очаен што не успеа да реализира ниту ...

Канал5 - 19.02.2020

ВМРО ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано подолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања, во отсуство на реални мерки и политики, реагираат од СДСМ. Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот ...

Шекеринска: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласаа за закон во кој се смени името на Армијата

Фокус - 19.02.2020

Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека пратеници на ВМРО-ДПМНЕ прво гласале за закон во кој се сменило името на Армијата, а кога дошол на ред законот за одбрана тие измислиле приказна дека се против промена на ...

ВМРО – ДПМНЕ: Зоран Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Канал5 - 19.02.2020

Преку соопштение ВМРО – ДПМНЕ објави факти на денот. Факти на денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум во Македонија. 2. Зоран Заев човекот којшто ја опустоши државата е стечајниот управник на Македонија. 3.

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ која, како што наведува, е најрасипничката партија со милионски долгови и не може и нема да ја води државата.

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ, политичарите со лепливи прсти губат на избори

Фокус - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска преку својата Фејсбук страница го нарече Христијан Мицкоски стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. -Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот е најзадолжена ...

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

Канал5 - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата. Но, единствено што направија за време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.

Кузевска: Медиумите под контрола на ВМРО-ДПМНЕ, продолжуваат да го штитат криминалот на Никола Груевски

Канал5 - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски. Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ која, како што наведува, е најрасипничката партија со милионски долгови и не може и нема да ја води државата.

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, знае само за барок и промашени патишта!

Фокус - 19.02.2020

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта. Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата, ...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николовски гостин во вестите на Канал 5

Канал5 - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски гостин во вестите во Канал 5 телевизија. За темите поврзани со предвидената кампања на партијата, можното коалицирање и случајот „Рекет“, со Николовски разговараше колешката Андријана Лазова.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за ...

Канал5 - 19.02.2020

​Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е толку безидејно и очајно што тргна во секојдневни и неосновани напади врз претседателот Заев и членови на неговото семејство.

СДСМ: Стечајниот управник Мицкоски најнедомаќинската и најраспничката партија не може да ја води државата!

Канал5 - 19.02.2020

Извршителот Христијан Мицкоски ги навредува сопствената држава и сопствениот народ - земјата што влегува во НАТО е земја во развој, а не земја во стечај! Стечајниот управник на ВМРО ДПМНЕ на најрасипничката партија со долг од над 8 милиони евра не ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид на средби со претставници на бизнис-заедницата, занаетчии, просветни работници од градот

Канал5 - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид. Тој во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик" и „Екошпар" презентираше дел од економските политики ...

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

Канал5 - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години, реагираат од СДСМ на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Обновата на Македонија значи надеж за која вреди да се бориме

Нетпрес - 19.02.2020

Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства. Мора да се обрне поголемо внимание на занаетите кои мора да ја добијат поддршката од државата.

Мицкоски на средба со просветните работници во Охрид: Зголемување на просечните плати за 25%, намалување на ...

Курир - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со просветните работници во Охрид. -Се обврзав да работиме за подобар стандард, враќање на достоинството, исправање на неправдите кон оваа група вработени, подобри услови и повисоки ...

Шекеринска во „Топ тема“: На ВМРО-ДПМНЕ уставното име му пречи само кога треба да се гласа за Законот за одбрана

Нетпрес - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ го покажа своето антизападно и анти НАТО лице, и за последните 2 години направи се што можеше да го спречи членството во НАТО, истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска во своето гостување во емисијата „Топ тема“ на ...

Мицкоски: Обновата на Македонија ќе значи повеќе за секого, надеж за која вреди да се бориме

Курир - 19.02.2020

Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства. Мора да се обрне поголемо внимание на занаетите кои мора да ја добијат поддршката од државата.

Факти на денот: Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Курир - 19.02.2020

Зоран Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум, ова според ВМРО-ДПМНЕ се факти кои го одбележаа денот. 1. ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум во Македонија. 2.

Факти на денот: Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Нетпрес - 19.02.2020

Зоран Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум, ова според ВМРО-ДПМНЕ се факти кои го одбележаа денот. 1. ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум во Македонија. 2.

Мицкоски: Не е вистина дека Елизабета Канчевска-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес во Охрид изјави дека не е точно, дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ и дека партијата ќе се ослободи од сите досегашни пратеници. „Не е точно ниту едното, ниту другото.

Мицкоски: Додека Заев и СДСМ прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум

Press24 - 19.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку својот статус на Фејсбук потенцираше дека додека СДСМ и Заев прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум.

Фокусот на ВМРО-ДПМНЕ е во стабилна економија и правната држава

Нетпрес - 19.02.2020

Во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, економското опустошување и цветањето на корупцијата со СДСМ, како и воведување на функционален систем на владеење на правото и многу проекти кои што ќе ги испорача раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

Масајловски најави инфраструктурен бум во земјата

Нетпрес - 19.02.2020

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија во 16ч гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Владо Мисајловски. Во однос на инфраструктурниот бум кој го најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г.Христијан Мицкоски, потпретседателот Мисајловски ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид на средби со претставници на бизнис-заедницата, занаетчии, просветни работници од градот

ММС - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид, при што во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик” и „Екошпар” презентираше дел од економските ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за ...

Сител - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е толку безидејно и очајно што тргна во секојдневни и неосновани напади врз претседателот Заев и членови на неговото семејство. ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски знаат дека се поразени од сите што и мислат добро на ...

Мицкоски: Додека Заев и СДСМ прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум

Курир - 19.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку својот статус на Фејсбук потенцираше дека додека СДСМ и Заев прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум.

Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во 12 часот

Курир - 19.02.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска известуваат дека на (19.02.2020) во 12:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми.

СДСМ: Стечајниот управник Мицкоски најнедомаќинската и најраспничката партија не може да ја води државата!

Сител - 19.02.2020

Извршителот Христијан Мицкоски ги навредува сопствената држава и сопствениот народ – земјата што влегува во НАТО е земја во развој, а не земја во стечај! Стечајниот управник на ВМРО ДПМНЕ на најрасипничката партија со долг од над 8 милиони евра не ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.02.2020

Денес во 12:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес-конференција за медиуми при што ќе се обрати Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) Кузеска: Со црни пари ВМРО-ДПМНЕ финансира медиуми што шират лажни вести

Макфакс - 19.02.2020

„Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски.Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

За Заев, Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 19.02.2020

Лидерот на СДСМ оцени дека една партија, како неговите главни политички опоненти, која е многу расипничка не може да ја води државата. Во подолгиот статус објавен на Фејсбук, Зоран Заев напиша: „Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 19.02.2020

„Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата“, напиша Зоран Заев на својот Фејсбук налог. „Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 19.02.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук напиша дека ВМРО-ДПМНЕ е најзадолжена политичка партија, а лидерот на партијата, Христијан Мицкоски е нејзин стечаен управник. „Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Диригентот диригира црна кампања, ние сме подготвени да одговориме

Сител - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на техничкиот премиер Оливер Спасовски дека престојната предизборна кампања ќе биде една од највалканите, одговори правајќи паралела дека „диригентот налага како оркестарот ќе свири“.

Николоски: Фокусот на ВМРО-ДПМНЕ е во стабилна економија и правната држава

Курир - 19.02.2020

Во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, економското опустошување и цветањето на корупцијата со СДСМ, како и воведување на функционален систем на владеење на правото и многу проекти кои што ќе ги испорача раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

Сител - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години. Извршителот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранеа криминалот и се обидуваа ...

СДСМ: Најповикан за лажни вести во белиот дворец е Николовски, кој веќе еднаш загуби на суд за клевета

Макфакс - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за тоа е токму Николовски, реагира СДСМ на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ кој обвини дека Зоран и Вице Заев ...

Мисајловски: Следува инфраструктурен бум во Република Македонија

Курир - 19.02.2020

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија во 16ч гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Владо Мисајловски. Во однос на инфраструктурниот бум кој го најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г.Христијан Мицкоски, потпретседателот Мисајловски ...

(ФОТО) Мицкоски на средба со просветните работници во Охрид: Зголемување на просечните плати за 25%, намалување на ...

Нетпрес - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со просветните работници во Охрид. -Се обврзав да работиме за подобар стандард, враќање на достоинството, исправање на неправдите кон оваа група вработени, подобри услови и повисоки ...

(ВИДЕО) Кузеска: Со црни пари ВМРО ДПМНЕ финансира медиуми кои шират лажни вести и креаира црна кампања

А1 On - 19.02.2020

„Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски. Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмата за инвестициски бум во инфраструктурата, СДСМ: Програмата е плагијат на нашата

Сител - 19.02.2020

Многу нови проекти за градежништовото да стигне до 30% раст и да ја повлече целата економија. Програмата на ВМРО ДПМНЕ пред априлските избори предвидува завршување на автотатот Кичево Охрид, но и изградба на нов автопат од Велес преку Бабуна за ...

Мицкоски од Охрид за изјавата на Спасовски: „Диригентот диригира како оркестарот да свири“

OhridNews - 19.02.2020

„Диригентот диригира како оркестарот да свири“, е коментарот на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за изјавата на премиерот Оливер Спасовски кој изјави дека очекува изборната кампања да биде една од „највалканите” досега.

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 19.02.2020

Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни и сегашни пратеници на партијата и дали ...

Шекеринска во „Топ тема“: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна поради Законот за ЈО, затоа што со него судството се ослободува од ...

Бриф - 19.02.2020

Оваа влада 2,5 год е на власт и нема да се претвори во тефтерџиската дружина на ВМРО-ДПМНЕ, кога претседателот на судот се јавуваше, не кај Груевски, туку кај секретарката на Груевски да праша кој ќе биде избран за судија, истакна заменик ...

Шекеринска смета дека има добра шанса за фер кампања, за Николоски стартот е лош

24Инфо - 19.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

Шекеринска: На ВМРО-ДПМНЕ уставното име му пречи само кога треба да се гласа за Законот за одбрана

24Инфо - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ го покажа своето антизападно и анти НАТО лице, и за последните 2 години направи се што можеше да го спречи членството во НАТО, истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска во своето гостување во емисијата „Топ тема” на ...

Шекеринска: Кога се бара нешто од Собранието, сите се потпишуваат на Република Северна Македонија – Мизрахи, Ѓорчев, ...

Бриф - 19.02.2020

Овој парламентарен состав почна со насилство од ВМРО-ДПМНЕ и завршува со насилство од ВМРО-ДПМНЕ. 27 години партијата збореше за евроатлански интеграции, но во последните 2 години направи се за да го спречи нашето членство во НАТО, изјави ...

Мицкоски на средба со Регионалната занаетчиска комора во Охрид: Државата мора да посвети поголемо внимание на занаетите

Република - 19.02.2020

Мора да се посвети поголемо внимание на занаетите кои мора да ја добијат поддршката од државата, изјави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој имаше средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид.

Шекеринска: Овој парламентарен состав започна со насилство и ќе заврши со насилство од ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 19.02.2020

Овој парламентарен состав почна со насилство од ВМРО-ДПМНЕ и завршува со насилство од ВМРО-ДПМНЕ. 27 години партијата збореше за евроатлански интеграции, но во последните 2 години направи се за да го спречи нашето членство во НАТО, изјави ...

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна поради Законот за ЈО, затоа што со него судството се ослободува од партиските стеги

24Инфо - 19.02.2020

Оваа влада 2,5 год е на власт и нема да се претвори во тефтерџиската дружина на ВМРО-ДПМНЕ, кога претседателот на судот се јавуваше, не кај Груевски, туку кај секретарката на Груевски да праша кој ќе биде избран за судија, истакна заменик ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 19.02.2020

– Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ која, како што наведува, е најрасипничката партија со милионски долгови и не може и нема да ја води државата.

Мицкоски: Денеска сме во Охрид

Опсервер - 19.02.2020

Денеска сме во Охрид, во рамки на теренските активности кои што ги имавме изминатиот период. Бевме во еден успешен производствен комплекс ОДВ Електрик. Разговаравме со менаџментот на компанијата, разговаравме со вработените, ни ги кажаа своите ...

Шекеринска: Кампањата ќе биде валкана

Република - 19.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

Кузеска: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансираат медиуми

iPortal - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски, рече на прес-конференцијата, Богданка Кузеска,портпаролката на СДСМ.

Шекеринска во „Топ тема“: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна поради Законот за ЈО, затоа што со него судството се ослободува од ...

iPortal - 19.02.2020

Оваа влада 2,5 год е на власт и нема да се претвори во тефтерџиската дружина на ВМРО-ДПМНЕ, кога претседателот на судот се јавуваше, не кај Груевски, туку кај секретарката на Груевски да праша кој ќе биде избран за судија, истакна заменик ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира но очаен што не успеа да реализира ниту ...

Либертас - 19.02.2020

ВМРО ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано подолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања, во отсуство на реални мерки и политики. Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира ...

Шекеринска смета дека има добра шанса за фер кампања, за Николоски стартот е лош

Либертас - 19.02.2020

– Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

Шекеринска смета дека има добра шанса за фер кампања, за Николоски стартот е лош

Вечер Прес - 19.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

СДСМ објави скандал за нелегално финансирање медиуми на опозицијата – Обвинителството да постапи

Centar - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски, соопшти Богданка Кузевска од СДСМ.

Словенечки медиуми укажуваат на сомнително финансирање на медиуми за да работат против интересите на државата

CivilMedia - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски. Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 19.02.2020

Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата! Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека во моментов ВМРО-ДПМНЕ е најазадолжена ...

Кузеска: Словенечки медиуми укажуваат на сомнително финансирање на медиуми за да работат против интересите на државата

Frontline - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски. Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

Словенечки медиуми укажуваат на сомнително финансирање на медиуми за да работат против интересите на државата

Бриф - 19.02.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска,портпаролка на СДСМ Почитувани новнарки и новинари, почитувани граѓани Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник ...

Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ – Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема ...

Centar - 19.02.2020

Фејсбук статус на претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата! Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно ...

Ќе нема место во државата во кое што нема да се инвестира во инфраструктура

Република - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за Канал 5 објасни дека покрај големиот број на проекти и инвестиции, во фокусот на кампањата ќе бидат економијата и владеењето на правото, посочувајќи дека ќе се воведе функционален систем на ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за ...

24Инфо - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за тоа е токму Николовски, се вели во соопштение за јавност на СДСМ како реакција на прес-конференцијата одржана од потпретседателот на ...

СДСМ: Стечајниот управник Мицкоски најнедомаќинската и најрасипничката партија не може да ја води државата!

24Инфо - 19.02.2020

Извршителот Христијан Мицкоски ги навредува сопствената држава и сопствениот народ – земјата што влегува во НАТО е земја во развој, а не земја во стечај! Стечајниот управник на ВМРО ДПМНЕ на најрасипничката партија со долг од над 8 милиони евра не ...

Мицкоски: Додека Заев и СДСМ прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум

Република - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Додека Заев и СДСМ прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум. Додека штабот за кризи на СДСМ создава лажни вести, штабот за проекти ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ која, како што наведува, е најрасипничката партија со милионски долгови и не може и нема да ја води државата.

Мисајловски: Следува инфраструктурен бум во Република Македонија

Република - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски коментирајќи го инфраструктурниот бум кој го најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека покрај ветените 150 километри експресни патишта, ќе следуваат уште многу инфраструктурни ...

“Стечајниот управник Мицкоски најнедомаќинската и најраспничката партија не може да ја води државата!“

Centar - 19.02.2020

Извршителот Христијан Мицкоски ги навредува сопствената држава и сопствениот народ – земјата што влегува во НАТО е земја во развој, а не земја во стечај!, порачаа од СДСМ. Стечајниот управник на ВМРО ДПМНЕ на најрасипничката партија со долг од над 8 ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 19.02.2020

Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата!Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека во моментов ВМРО-ДПМНЕ е најазадолжена ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 19.02.2020

Следете ја во живо прес-конференцијата на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за ...

Либертас - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ е толку безидејно и очајно што тргна во секојдневни и неосновани напади врз претседателот Заев и членови на неговото семејство. ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски знаат дека се поразени од сите што и мислат добро на ...

2 милијарди евра инвестиции во патишта најави Мицкоски

PressingTV - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Додека Заев и СДСМ прават криминален бум, ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум. Додека штабот за кризи на СДСМ создава лажни вести, штабот за проекти ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид на средби со претставници на бизнис-заедницата, занаетчии, просветни работници од градот

Либертас - 19.02.2020

– Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид, при што во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик“ и „Екошпар“ презентираше дел од економските ...

СДСМ: Стечајниот управник Мицкоски најнедомаќинската и најраспничката партија не може да ја води државата!

Либертас - 19.02.2020

Извршителот Христијан Мицкоски ги навредува сопствената држава и сопствениот народ – земјата што влегува во НАТО е земја во развој, а не земја во стечај! Стечајниот управник на ВМРО ДПМНЕ на најрасипничката партија со долг од над 8 милиони евра не ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својот Фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. -Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата.

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

iPortal - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години, порачуваат од СДСМ во најновото соопштение.

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

Либертас - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години. Извршителот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранеа криминалот и се обидуваа ...

Мицкоски: Не е вистина дека Канчевска Милевска се вратила во ВМРО ДПМНЕ

24Инфо - 19.02.2020

На крајот од посетата во Охрид, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски одговараше и на новинарски прашања. Господине Мицкоски како ја оценувате изјавата на Оливер Спасовски дека оваа кампања ќе биде една од највалканите кампањи? – Па видете ...

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 19.02.2020

Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни и сегашни пратеници на партијата и дали ...

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

24Инфо - 19.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата.

СДСМ: Најповикан за лажни вести во белиот дворец е Николовски, кој веќе еднаш загуби на суд за клевета

Centar - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за тоа е токму Николовски, реагира СДСМ на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните четири години

24Инфо - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години.Извршителот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранеа криминалот и се обидуваа да ...

Кузеска: Со црни пари ВМРО ДПМНЕ финансира медиуми кои шират лажни вести и креаира црна кампања

Локално - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски.Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

(Видео) Кузеска: Со црни пари ВМРО-ДПМНЕ финансира медиуми кои шират лажни вести

24Инфо - 19.02.2020

„Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски.Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

Заев: Колку банкарски сметки поседува ВМРО-ДПМНЕ и дали позајмените 8 милиони евра воопшто легнале на нивна сметка?

Frontline - 19.02.2020

Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата! Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека во моментов ВМРО-ДПМНЕ е најазадолжена ...

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

MTM - 19.02.2020

Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни и сегашни пратеници на партијата и дали ...

Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ, најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема ...

Бриф - 19.02.2020

Фејсбук статус на лидерот на СДСМ Зоран Заев Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата! Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна ...

Шекеринска: Јас според ова што слушам можеби не треба да се плашиме од валкана кампања, а можеби треба да се плашиме од ...

Centar - 19.02.2020

– Јас според ова што слушам можеби не треба да се плашиме од валкана кампања, а можеби треба да се плашиме од кампања во која што ВМРО ДПМНЕ секојдневно ќе си прибележува по едно алиби за пораз, затоа што да се дискутира за Пржинската влада и притоа ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид на средби со претставници на бизнис-заедницата, занаетчии, просветни работници од градот

Денешен - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид, при што во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик“ и „Екошпар“ презентираше дел од економските ...

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

Либертас - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата. Но, единствено што направија за време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.

Шекеринска: Овој парламентарен состав започна со насилство и ќе заврши со насилство од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 19.02.2020

Овој парламентарен состав почна со насилство од ВМРО-ДПМНЕ и завршува со насилство од ВМРО-ДПМНЕ. 27 години партијата збореше за евроатлански интеграции, но во последните 2 години направи се за да го спречи нашето членство во НАТО, изјави ...

Шекеринска во „Топ тема“: На ВМРО-ДПМНЕ уставното име му пречи само кога треба да се гласа за Законот за одбрана

Centar - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ го покажа своето антизападно и анти НАТО лице, и за последните 2 години направи се што можеше да го спречи членството во НАТО, истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска во своето гостување во емисијата „Топ тема“ на ...

Богданка Кузеска: Со црни пари ВМРО ДПМНЕ финансира медиуми кои шират лажни вести и креаира црна кампања

Либертас - 19.02.2020

Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски. Но, таа одлика и како опозиција ја продолжува сега извршителот Мицкоски во спрега со неговиот ...

Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира, но очаен што не успеа да реализира ниту една ...

24Инфо - 19.02.2020

ВМРО ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано подолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања, во отсуство на реални мерки и политики. Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира ...

СДСМ: Мицкоски повторно нема што друго да понуди, ја копира нашата програма

Локално - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата иинфраструктурата. Но, единствено што направијаза време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.Времето ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

MakPress - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години. Извршителот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранеа криминалот и се обидуваа ...

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 19.02.2020

На новинарско прашање при денешната посета во Охрид на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дали е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни пратеници на партијата и дали ексминистерката за култура веќе се вратила во ...

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, знае само за барок и промаршени патишта!

365 - 19.02.2020

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта. Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата, ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 19.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот фејсбук профил напиша дека Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ која, како што наведува, е најрасипничката партија со милионски долгови и не може и нема да ја води државата.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана кон економски и инфраструктурен бум

MakPress - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку фејсбук статус ги соопшти новите проекти од полето на економијата и инфраструктурата кои ќе бидат промовирани за време на кампањата, а би се реализирале доколку ВМРО-ДПМНЕ формира влада по изборите на ...

Николоски: Оваа заспана Македонија, економски ќе ја разбудиме во нашиот мандат

MakPress - 19.02.2020

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за дневникот на Канал 5, истакна дека во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, економското опустошување и цветањето на корупцијата со СДСМ, како и воведување на ...

Мицкоски ги посети „ОДВ Електрик“ и „Екошпар“, разговараа за развојните планови на овие компании

Скопје1 - 19.02.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во Охрид, во рамки на теренските активности кои ги спроведува партијата. Мицкоски беше во посета на производствениот комплекс ОДВ Електрик.

Мицкоски во посета на охридски компании и на средби со занаетчии, просветни работници

MakPress - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид, при што во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик“ и „Екошпар“ презентираше дел од економските ...

Мицкоски негира дека Канческа-Милеска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Expres - 19.02.2020

Христијан Мицкоски, вели дека не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни пратеници. „Не е точно ниту едното, ниту другото… Јавноста ќе дознае кој од ...

Мицкоски: Прогресивниот данок ќе биде укинат, рамниот данок ќе биде намален

MakPress - 19.02.2020

Денеска сме во Охрид, во рамки на теренските активности кои што ги имавме изминатиот период. Бевме во еден успешен производствен комплекс ОДВ Електрик. Разговаравме со менаџментот на компанијата, разговаравме со вработените, ни ги кажаа своите ...

Николоски: Ќе има позитивни изненадувања кај носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, приоритет ќе има квалитетот

MakPress - 19.02.2020

На прашањето кои нови и стари имиња ќе се најдат на листите за пратеници потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју за дневникот на Канал 5 потенцираше дека во моментот се вршат консултации во партијата се со цел одбирање на ...

,,Мицкоски е стечаен управник на ВМРО ДПМНЕ“

AKO - 19.02.2020

Текст со оваа порака илустрирана со пишана порака е објавена на ФБ профилот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Заев порачува дека партија со милионски долгови не може да ја води државата: ,,Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми

Канал5 - 18.02.2020

Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од граѓаните, економскиот пустош, компаниите беа предмет на казни, насилни преземања, кога имаше „пиштење-вриштење" и „со хилти се влегуваше" во приватни ...

СДСМ: Сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

Канал5 - 18.02.2020

Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Канал5 - 18.02.2020

Најголем дел луѓе за првпат би се нашле на листи, но ќе има и такви чие што искуство е потребно во рамките на пристојно функцонирање во Парламентот, изјави Мицкоски. До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Фокус - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

Костадинов: Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

Фокус - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април, рече портпаролот на СДСМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ до 5 март ќе ги објави носителите на листи во Изборните единици

Алсат-М - 18.02.2020

Имињата на носителите на изборните единици опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави во периодот од 1-5 март, рече на денешната прес конференција партискиот лидер, Христијан Мицкоски. Како што информираше тој, имињата на останатите пратенички кандидати ...

Мицкоски: Владата води недостоинствена кампања

Телма - 18.02.2020

Од 1 до 5 март ВМРО ДПМНЕ ќе ги објави носителите на кандидатските листи за пратеници во шесте изборни единици , а останатите на списоците ќе бидат познати до 10 март. Партијата ќе настапи со нови лица но ќе има и такви чие искуство е потребно за ...

​СДСМ: ВМРО ДПМНЕ 13 години крадеше од граѓаните, наместо да инвестира во инфраструктура

Канал5 - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

Партиите во интензивни подготовки на кандидатските листи за пратеници

Канал5 - 18.02.2020

На речиси два месеци до предвремените избори, политичките партии започнаа со активни подготовки за кандидатските листи за пратеници. Се спроведуваат анкети од кои партиите бараат одговори кои политичари најдобро котираат кај гласачкото тело за ...

ВМРО – ДПМНЕ : Дебакл на маршот за правда на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ најави инфраструктурен бум во вредност од над 2 милијарди ...

Канал5 - 18.02.2020

Преку соопштение , ВМРО – ДПМНЕ објави факти на денот. Факти на денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ најавува инфраструктурен бум. Две милијарди евра за автопатишта и уште над 300 милиони евра за нови канализациони и водоводни мрежи. 2.

Костадинов: Мицкоски фатен како препишувa од СДСМ

ТВ21 - 18.02.2020

„Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

СДСМ: Пресот на Николоски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски

А1 On - 18.02.2020

„Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета Прес конференцијата на Александар Николоски е уште еден доказ за очајот од поразот на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е очајна и штанца лаги, дезинформации

МКД - 18.02.2020

Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вчера и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета. Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на ...

СДСМ: Пресот на Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на Христијан Мицкоски

ММС - 18.02.2020

Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета Прес-конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на ...

До 5 март ќе се знаат носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март, изјави денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Курир - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

СДСМ контра Николоски: ВМРО-ДПМНЕ шири лаги и дезинформации

360 степени - 18.02.2020

Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски кој не успеа да го одбрани криминалот на Никола Груевски, се вели во реакцијата од владејачкиот СДСМ на синоќешната прес ...

Мицкоски ќе одржи прес-конференција во 11 часот

Курир - 18.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес кнференција. Од партијата истакнуваат дека Мицкоски пред медиумите ќе се обрати во 11 часот. Курир прес-конференцијата ќе ја пренесува во ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски

Нетпрес - 11.08.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција која може да ја следите во живо. Темата е ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Сител - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

СДСМ: САД, ЕУ, ЕК, сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

А1 On - 18.02.2020

„Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Слободен Печат - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

СДСМ: Пресот на Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски

Сител - 18.02.2020

Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на ...

(ВИДЕО) Костадинов: Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

А1 On - 18.02.2020

„Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

Koстадинов: Борба за правда и на чекор до НАТО, наспроти бранење криминали на Груевски

Frontline - 18.02.2020

ВМРО ДПМНЕ заврши на буништето на историјата како последниот антидржавен елемент, кој со сето свое дејствување, единствената цел им беше, чекор назад, кон темното минато на режимот на Груевски во силна изолација во која царува криминалот, ...

Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

24Инфо - 18.02.2020

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ...

Костадинов: Мицкоски фатен како препишувa од СДСМ

4NEWS - 18.02.2020

„Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

Centar - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот, порача Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ попладнево на прес конференција. – Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ја копира програмата на СДСМ за инфраструктурата

Либертас - 18.02.2020

Сooпштение на СДСМ: Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се уште остане претседател на криминалната ВМРО-ДПМНЕ после поразот на 12 април.

Костадинов: Извршителот Мицкоски ја препишува програмата на СДСМ

Локално - 18.02.2020

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прес конференција посочи дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја копира програмата на владејачката партија за инфраструктурата. „Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот.

СДСМ: Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми ...

Centar - 18.02.2020

Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми поддршката за фирмите, реагираат од СДСМ. – Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од ...

Мала увертира за изборната кампања

CivilMedia - 18.02.2020

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, денеска реагираше на изјавата на Христијан Мицкоски дека се обврзува на инвестиции во патната инфратсруктура во износ од две милијарди евра, почнати во време на последниот мандат на ВМРО-ДПМНЕ, но и неколку ...

Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе оди во стечај?

Локално - 18.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во изјава за емисијата „Утрински брифинг“ откри дека опозициската партија е најзадолжената политичка партија во земјата. Според неговата изјава, партијата должи осум милиони евра, сума со која ...

Костадинов: Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

Frontline - 18.02.2020

Костадинов истакна дека ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат идеја, немаат програма и дека се фокусирани само како да го одбранат криминалот на Груевски и дека проектите кои ги претставил Мицкоски на денешната прес-конференција веќе се во реализација и ...

СДСМ по маршот: Очајни се во ВМРО-ДПМНЕ оти ја примија пораката дека ќе бидат поразени

Денешен - 18.02.2020

Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета, реагира денеска СДСМ во врска со фијаското на нивниот „марш за правда“.

СДСМ: Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми

Локално - 18.02.2020

Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од граѓаните, економскиот пустош, кога компаниите беа предмет на казни, насилни преземања, кога имаше „пиштење-вриштење“ и „со хилти се влегуваше“ во приватни ...

Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми ...

24Инфо - 18.02.2020

Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од граѓаните, економскиот пустош, кога компаниите беа предмет на казни, насилни преземања, кога имаше „пиштење-вриштење” и „со хилти се влегуваше” во приватни ...

СДСМ: Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски затворени 10.000 фирми

Frontline - 18.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски ниту како власт ниту како опозиција не се грижат за граѓаните и приватните компании, се грижат само парите да завршуваат во белиот дворец и џебовите на фамилијата.

СДСМ: Во времето на ВМРО-ДПМНЕ се затворија десет илјади фирми

Либертас - 18.02.2020

Во криминалното време на ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски се затворија 10.000 фирми, СДСМ за 57 пати ја зголеми поддршката за фирмите Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од граѓаните, економскиот ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ ја копира програмата на СДСМ за инфраструктурата

Frontline - 18.02.2020

Почитувани граѓани, Денеска видовме како извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски, ја препишува, ја копира програмата на СДСМ за инфраструктурата. Нема идеја, нема програма, фокусиран на одбрана на криминалот на Груевски, извршителот Мицкоски ...

Долгот надминува 8 милиони евра – Дали ВМРО ДПМНЕ ќе оди во стечај?

Centar - 18.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во изјава за емисијата „Утрински брифинг“ откри дека опозициската партија е најзадолжената политичка партија во земјата. Според неговата изјава, партијата должи осум милиони евра, сума со која ...

Дали ВМРО ДПМНЕ ќе оди во стечај – Николовски откри дека партијата должи 8 милиони евра

Бриф - 18.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во изјава за емисијата „Утрински брифинг“ откри дека опозициската партија е најзадолжената политичка партија во земјата. Според неговата изјава, партијата должи осум милиони евра, сума со која ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Либертас - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

САД, ЕУ, Европската комисија, сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им ...

24Инфо - 18.02.2020

Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

ВМРО-ДПМНЕ: До 10 март носителите на кандидатските листи за пратеници

Денешен - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

CivilMedia - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја доби пораката од граѓаните кои се заложија за правда и одговорност за криминалите и затоа се во ...

Frontline - 18.02.2020

Не ВМРО-ДПМНЕ, ние бараме се што повикуваат веднаш да се објави јавно и транспарентно. Да ги видат граѓаните и уште еднаш пред целата јавност да се потврдат лагите на оваа очајна ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

iPortal - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

24Инфо - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Опсервер - 18.02.2020

– До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави кандидатските листи за изборите на 12 април

Република - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

СДСМ: САД, ЕУ, ЕК, амбасадори, сите го поздравуваат Законот за ЈО освен криминалците од ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 18.02.2020

Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара, информираат од СДСМ во најновото ...

СДСМ: Сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

Либертас - 18.02.2020

Соопштение на СДСМ Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

ВМРО-ДПМНЕ до 5 март ќе ги објави носителите на листи во Изборните единици

Вечер Прес - 18.02.2020

Имињата на носителите на изборните единици опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави во периодот од 1-5 март, рече на денешната прес конференција партискиот лидер, Христијан Мицкоски. Како што информираше тој, имињата на останатите пратенички кандидати ...

Следете во живо: Мицкоски ќе одржи прес-конференција во 11 часот

Република - 18.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес кнференција. Од партијата истакнуваат дека Мицкоски пред медиумите ќе се обрати во 11 часот. ...

Костадинов: За 11 години криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ се изградија вкупно 10 км автопат!

iPortal - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот, му порача денес на прес-конференција Костадин Костадинов, пратеник и потпарол на СДСМ на опозицискито лидер. Мицкоски падна на испитот, може да се пријави за 4 години, ако се ...

Анкета на „Рејтинг“: Ниту Влада предводена од Заев ниту од Мицкоски може да го намали криминалот и корупцијата

еМагазин - 18.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , покажува најновото испитување на јавното мислење на агенцијата „Рејтинг“.

Откако Спасов доби пари од министерството за култура, „Рејтинг“ објави анкета: Заев пред Мицкоски

MakPress - 18.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“.

Арсовски: Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за ЈО

MakPress - 18.02.2020

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ...

До 10 март ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави носителите и кандидатите за пратеници за претстојните избори

MakPress - 18.02.2020

До 5 март ВМРО-ДПМНЕ се очекува да ги објави имињата на носителите на кандидатските листи во шесте изборни единици во земјата за претстојните предвремени парламентарни избори, додека останатите имиња од листите не подоцна од 10 март изјави денеска ...

Костадинов: СДСМ изгради и рехабилитираше 750км патишта, ВМРО-ДПМНЕ ја копира програмата на СДСМ

MakPress - 18.02.2020

Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот. Денеска видовме како извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски, ја препишува, ја копира програмата на СДСМ за инфраструктурата.

СДСМ: Во време на ВМРО-ДПМНЕ се затворија 10.000 фирми

MakPress - 18.02.2020

Криминалното владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски останува запаметено по грабежот од граѓаните, економскиот пустош, кога компаниите беа предмет на казни, насилни преземања, кога имаше „пиштење-вриштење“ и „со хилти се влегуваше“ во приватни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Дебакл на маршот за правда на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ најави инфраструктурен бум

MakPress - 18.02.2020

Факти на денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ најавува инфраструктурен бум. Две милијарди евра за автопатишта и уште над 300 милиони евра за нови канализациони и водоводни мрежи. 2. Семејството Заеви инволвирано во најголемиот криминален случај “Рекет”.

СДСМ: Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника

Канал5 - 17.02.2020

Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски кој не успеа да го одбрани криминалот на Никола Груевски, реагираат од СДСМ.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Канал5 - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

Анкета на „Рејтинг“: Мнозинство граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Фокус - 17.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот и долг од околу 8 милиони евра!

Фокус - 17.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во денешното гостување на „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ откри интересни податоци за својата партија. „ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена ...

СДСМ: Најголема болка на извршителот Мицкоски е што не успеа да ги исполни желбите на неговиот шеф Груевски и да го ...

Канал5 - 17.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на земјата, реагираат од СДСМ.

Анкета на „Рејтинг“: 32% сметаат дека Заев би бил подобар премиер, 27% се изјасниле за Мицкоски

Канал5 - 17.02.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од неговиот главен противник на претстојните парламентарни избори и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, покажува последната анкета спроведена од агенцијата „Рејтинг“.

Анкета: Ниските плати, криминалот, корупцијата и невработеноста се најважните проблеми во државата

Канал5 - 17.02.2020

Ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата и невработеноста се трите најважни проблеми со кои се соочува државава. Тоа го покажува анкетата на агенцијата Рејтинг, за перцепцијата на јавноста за можните кандидати за претседател на ...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана, полноправното ...

Канал5 - 17.02.2020

СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија.

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Канал5 - 17.02.2020

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење.

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Фокус - 17.02.2020

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

А1 On - 17.02.2020

Зоран Заев би бил подобар премиер на државата од Христијан Мицкоски, покажува најновата анкета на агенцијата „Рејтинг“ спроведена меѓу 1080 испитаници со метод „интервју лице в лице“. Според анкетата Заев е во предност за 5 проценти, односно за ...

Анкета на „Рејтинг“: Граѓаните сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Слободен Печат - 17.02.2020

Според анкетата спроведена од Агенцијата „Рејтинг“ повеќето граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На прашањето кој е најважниот проблем со кој моментално се соочува ...

Анкета: Ниските плати, криминалот, корупцијата и невработеноста се најважните проблеми во државата

ММС - 17.02.2020

Ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата, и невработеноста се трите најважни проблеми со кои се соочува државава, покажува анкетата на агенцијата Рејтинг, за перцепцијата на јавноста за можните кандидати за претседател на идната ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски, нискиот стандард и корупцијата се најважни проблеми

360 степени - 17.02.2020

Поголем број од граѓаните сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажа најновото испитување на јавното мислење спроведено од агенцијата „Рејтинг“.

Анкета на „Рејтинг“: Заев е поприфатлив за премиер од Мицкоски

Независен - 17.02.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, има предност од пет проценти поени пред првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во последното истражување на Агенцијата „Рејтинг“. На прашањето кој би бил подобар иден премиер на државата 32 проценти од ...

Арсовски: Доколку е правнички издржано ќе се поднесе претставка до Уставниот суд за законот за ЈО

МКД - 17.02.2020

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

+инфо - 17.02.2020

Доколку е правнички издржано ќе се поднесе претставка и до Уставниот суд, додаде портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ. Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ...

Николоски вечерва со вонредна прес-конференција

Нетпрес - 17.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва ќе одржи вонредна прес-конференција. -Вечерва во 20:30 часот ќе одржам прес конференција на тема зашто се кријат докази од правдата? Следете!, напиша Николоски на ...

Николоски вечерва со вонредна прес-конференција

Курир - 17.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва ќе одржи вонредна прес-конференција. -Вечерва во 20:30 часот ќе одржам прес конференција на тема зашто се кријат докази од правдата? Следете!, напиша Николоски на ...

ВО ЖИВО: Николоски со вонредна прес-конференција

Курир - 17.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одржува вонредна прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

МКД - 17.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на aгенција „Рејтинг“.

(Видео) Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам кога не гласаше за Законот за одбрана

Макфакс - 17.02.2020

СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија.

СДСМ: Очајната ВМРО-ДПМНЕ е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за клевета

+инфо - 17.02.2020

Знаат во белиот дворец што ги чека, одговорност за нивниот криминал, за сето зло што го направија и нов пораз. Силен пораз, не на 12 април, уште денеска во ВМРО-ДПМНЕ знаат дека се веќе готови и ќе одговараат, тоа е комбинацијата којашто ги ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Сител - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

А1 On - 17.02.2020

„Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Макфакс - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО, соопшти СДСМ.

(ВИДЕИ) Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана

А1 On - 17.02.2020

„СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија.

Законот за јавното обвинителство топ тема во партиските соопштенија: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ пак за криминалот во туѓиот двор

Слободен Печат - 17.02.2020

Владејачката и опозициската партија во клинч кој повеќе ја загорзува европскта перспектива на граѓаните И со распуштено Собрание и со донесени закони за јавното обвинителство и за советот на јавните обвинители, нема крај на партиските соопштенија на ...

„Рејтинг“: За мнозинството, Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Нова ТВ - 17.02.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој до неодамна ја водеше македонската Влада би бил подобар иден премиер на државата во споредба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таков став имаат 32 отсто од испитаниците во најновото испитување на јавното ...

„Рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Локално - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам кога не гласаше за Законот за одбрана

Локално - 17.02.2020

„Собранието го изгласа Законот за одбрана, кој е од голема важност за членството во НАТО, бидејќи во него е вграден принципот на колективна одбрана. По три декади нам сонот ни станува стварност, единствено ВМРО-ДПМНЕ и извршителот на Груевски, ...

СДСМ: Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа шири лажни вести преку човек кој ...

Либертас - 17.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена ...

Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек ...

24Инфо - 17.02.2020

Соопштение- реакција на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски кој не успеа да го одбрани криминалот на Никола ...

СДСМ: Очајната ВМРО-ДПМНЕ е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за клевета

iPortal - 17.02.2020

Прес конференцијата на Александар Николовски е уште еден доказ за очајот од поразот на извршителот Христијан Мицкоски кој не успеа да го одбрани криминалот на Никола Груевски, соопштија вечерва од СДСМ во реакцијата на прес-конференцијата на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знаат дека се веќе готови и ќе одговараат

Локално - 17.02.2020

„Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета. Прес конференцијата на Александар Николоски е уште еден доказ за очајот од поразот на ...

Следете во живо: Прес-конференција на Николоски во 20.30 часот

Република - 17.02.2020

Вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ќе оддржи прес-конференција во 20.30 часот. Во 20:30 часот ќе одржам прес конференција на тема зашто се кријат докази од правдата? Следете, напиша Никилоски на Фејсбук.

“ Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек ...

Centar - 17.02.2020

-Очајната ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од над 15.000 граѓани вечерва и затоа е во паника, шири лажни вести преку човек кој изгубил на суд за изречена клевета, реагираат од СДСМ на пресот на Александар Николовски од ВМРО ДПМНЕ.

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Фактор - 17.02.2020

Tри најважни проблеми со кои се соочуваат граѓаните се ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата и невработеноста. Со нив подобро може да се справи Влада предводена од СДСМ, а подобар премиер би бил Зоран Заев.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот и долг од околу 8 милиони евра!

Либертас - 17.02.2020

„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен пред ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана

Либертас - 17.02.2020

Почитувани! СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана ...

Анкета на „Рејтинг“: Мнозинство граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Либертас - 17.02.2020

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“.

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам кога не гласаше за Законот за одбрана

iPortal - 17.02.2020

-СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија, рече ...

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Република - 17.02.2020

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

24Инфо - 17.02.2020

– Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ...

Анкета на „Агенција Рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Frontline - 17.02.2020

На прашањето „Како ја оценувате работата на техничките министери на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада?“, 35 % одговориле „позитивно“, а дури 45 % „негативно“. Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на ...

Анкета на „Рејтинг“: Заев во предност пред Мицкоски за 5 проценти

Вечер Прес - 17.02.2020

СДСМ може да обезбеди побрзо членство на државата во ЕУ и НАТО и да осигура поголема слобода и демократија, покажува најновата анкетата спроведена од Агенцијата „Рејтинг“. Исто така, за 4% повеќе граѓани сметаат дека СДСМ може да обезбеди подобар ...

Истражување на „Агенција рејтинг“: Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

CivilMedia - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Опсервер - 17.02.2020

– Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ...

Арсовски: Тим на ВМРО-ДПМНЕ го анализира носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот на јавни обвинители

Либертас - 17.02.2020

– Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со конкретна информација за нивното неделовничко носење, изјави денеска портпаролот на ...

Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

24Инфо - 17.02.2020

Во најновото испитување на јавното мислење на Агенција Рејтинг, направено во рамките на сопствените редовни активности за следење на промените во изборното расположение на граѓаните, Агенцијата преку куса анкета се обиде да дознае како јавноста ги ...

СДСМ: Граѓаните и државата се цврсто определени да одат напред

Либертас - 17.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на земјата. Стравот во белиот дворец кулминира со носењето на Законот за јавно ...

Најголема болка на извршителот Мицкоски е што не успеа да ги исполни желбите на неговиот шеф Груевски и да го одбрани ...

24Инфо - 17.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ, извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на земјата. Стравот во белиот дворец кулминира со носењето на Законот за јавно ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Centar - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО, соопшти СДСМ.

Локвенец: ВМРО- ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана, полноправното ...

24Инфо - 17.02.2020

СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО. Државата да биде слободна, демократска, економски напредна, со ценета и почитувана армија.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот и долг од околу 8 милиони евра!

iPortal - 17.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во денешното гостување на „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ откри интересни податоци за својата партија. „ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

Либертас - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ го покажа лажниот патриотизам и лицемерието кога не гласаше за Законот за одбрана, полноправното ...

Centar - 17.02.2020

Прес-конференција, Хари Локвенец, пратеник на СДСМ – интегрален текст СДСМ уште еднаш покажа што значи одговорност, храброст и работа во интерес на државата. Го оствариме тридеценискиот стремеж да станеme членка на НАТО.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не успеа да го спаси криминалот на Груевски, доаѓа нов пораз на 12 април

MakPress - 17.02.2020

Извршителот на Мицкоски денеска покажа колку е очаен губник, покорен од сите негови порази и најсилниот пораз за него, што не успеа да го спаси својот шеф, Никола Груевски. На 12 април за извршителот Мицкоски доаѓа нов пораз, од граѓаните, кои силно ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им пречи уставното име, туку прогресот кон НАТО и ЕУ

MakPress - 17.02.2020

Лажниот патриотизам и лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш исплива на површина кога во Собранието, пратениците на опозициската партија не гласаа за Законот за одбрана, особено важен за нашето членство во НАТО.

Арсовски: ВМРО ДПМНЕ ќе коалицира со секоја партија која ќе ја поддржи програмата и нашата визија

Скопје1 - 17.02.2020

Во однос на коалициите неколку пати имаме повторено, ќе напоменам и сега дека ние наназад подолго време, не е само сега овој период туку и многу подолго од претходно одржуваме одлични комуникации, конструктивни разговори со повеќе политички партии.

Ниските плати, криминалот, корупцијата и невработеноста се најважните проблеми во државата

MakPress - 17.02.2020

Ниските плати и животниот стандард, криминалот и корупцијата, и невработеноста се трите најважни проблеми со кои се соочува државава, покажува анкетата на агенцијата Рејтинг, за перцепцијата на јавноста за можните кандидати за претседател на идната ...