TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Tорбата Луј Витон стана синоним за владеењето на Заев

PressingTV - 27.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција

1tv - 27.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

24 Вести - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Алсат-М - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Фокус - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Данас": Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Канал5 - 26.10.2019

Покрај за „Политика", премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас" со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва". Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Телма - 26.10.2019

П окрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Канал5 - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека земјава нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за почеток на преговорите.

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

24 Вести - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

ВМРО-ДПМНЕ : Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие

Канал5 - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција,реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на обраќањето на претседателот на СДСМ во Прилеп.

Заев за „Политика": Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Канал5 - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати. Сонот за членство во ЕУ не е срушен.

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Фокус - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Розевите очила на власта веќе не може да ја покријат суровата реалност

Канал5 - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Алсат-М - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Телма - 26.10.2019

Прашан за пораките од францускиот претседател Емануел Макрон и од амбасадорот во земјава Кристијан Тимоние околу главната причина зошто не добивме датум, Заев кажа дека ги сфаќа пријателски сите пораки како мотив за натамошна работа, и упати на ...

Заев: Отворањето на преговори со Македонија може да го помогне процесот на реформи во ЕУ

Нова ТВ - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, вели премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ВМРО-ДПМНЕ : Економијата е опустошена, граѓаните се доведени до просјачки стап

Макфакс - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки ...

Заев: Поддршката од ЕУ ми е силен ветер во грб да барам нов мандат

Р.С.Европа - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, вели премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Сител - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Независен - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатива

А1 On - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев: Македонците отсекогаш покажале мудрост, јас сум убеден дека ќе го изберат патот на напредокот

МКД - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за Данас: Многу постигнавме и нема да дозволиме да се вратиме на старо

Press24 - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Данас”: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Слободен Печат - 26.10.2019

Премиерот оценува дека земјава има многу постигнато. Премиерот Зоран Заев во интервју за српскиот дневен весник „Данас“, со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатива“, оценува дека Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

„Македонија тоне на секое поле- Криминалната банда на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши ...

Курир - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап, ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Нетпрес - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев: Останува да работиме - Нема друга алтернатива освен ЕУ

Press24 - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев за „Политика“: Решив дека е исправно да го вратам мандатот на народот и да ги замолам граѓаните за нова, чиста ...

А1 On - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Курир - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Сител - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев: Се надевам во мај европските лидери ќе ја коригираат големата неправда

Слободен Печат - 26.10.2019

Заев кажа дека ги сфаќа пријателски сите пораки како мотив за натамошна работа, и упати на заклучоците од Советот на ЕУ и извештајот на ЕК во кои се вели дека двете земји се подготвени за пристапни преговори.

Заев: Пријателските пораки од Франција се мотив за натамошна работа

+инфо - 26.10.2019

Останува ние да работиме, а кога е Европската унија ќе одлучи нека ни го каже тоа. Ние немаме друга алтернатива освен ЕУ, рече Заев. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека земјава нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во ...

Заев за „Политика”: Европската интеграција нема алтернатива и нашето место е во ЕУ

Слободен Печат - 26.10.2019

Толкувајќи ја одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон, која го успорила патот на Северна Македонија во ЕУ, премиерот Заев вели дека Франција во минатото, а и сега има помогнато во демократските реформи. Сонот за членство во ЕУ не е срушен.

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Независен - 26.10.2019

Фото: Б. Грданоски Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување ...

Заев: Останува ние да работиме, а кога ЕУ ќе одлучи, нека ни го каже тоа

МКД - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Немаме друга алтернатива освен ЕУ, вели Заев – пораките од Макрон и Тимоние за него се мотив за натамошна работа

ММС - 26.10.2019

Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ – изјави денеска премиерот, Зоран Заев, кој се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат, како што рече, големата неправда и историската грешка за одложување на ...

Заев од Прилеп: Припаѓаме во ЕУ и ништо помалку не прифаќаме

Press24 - 26.10.2019

Нашата татковина припаѓа на ЕУ и затоа не прифаќаме никакви алтернативни решенија, како парнерства или посебни статуси, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на трибината „На прав пат“ во Прилеп.

ВМРО му враќа на Заев: Оди во опозиција, па пцуе и навредува

Независен - 26.10.2019

„Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

„Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го ...

Курир - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Независен - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие

Нетпрес - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција, велат од ВМРО-ДПМНЕ по вулгарниот настап на Зоран Заев во Прилел.

Заев за „Политика“: Почетокот на преговори може да помогне во реформата на ЕУ

+инфо - 26.10.2019

Затоа што покажавме дека преку искрени пријателства, со ефикасна дипломатија, политика на дијалог и консензус, со соседите и дома, ги браниме и создаваме европските вредности. Од друга страна, ако се отфрли принципот на заслуга, што може тоа да ...

Заев за Политика: Поддршката за ЕУ ми е силен ветер во грб да барам нов мандат

Press24 - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Нетпрес - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“ : Сонот за членство во ЕУ не е срушен, другата опција е неизвесност и мрачно време

Макфакс - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, вели премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас“ : Од проширувањето на ЕУ сите имаат корист, а од затворањето на вратата сите губат

Макфакс - 26.10.2019

„Од политиката за проширување на ЕУ сите имаат корист, а со евентуалното „затворање на вратата сите губат“, порача премиерот Зоран Заев во интервју за белградскиот весник „Данас“. Тој вели дека иако лично е засегнат од одлагањето на ЕУ да објави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Годината што беше најавена како економска, стана фијаско

Сител - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Заев: Не прифаќаме ништо помалку од ЕУ-пактови и партнерства не се алтернатива

Нова ТВ - 26.10.2019

Не прифаќаме алтернативи, пактови, партнерства, или што и да е друго. Ние сме за полноправно членство во ЕУ и ништо помалку од тоа. Ја сакаме ЕУ за европските вредности, Со ништо помалку не се согласуваме и ништо помалку не прифаќаме, рече денеска ...

Заев: Не прифаќаме алтернативи на полноправно членство

Сител - 26.10.2019

Нашето место е во ЕУ и нема да прифатиме никакви понуди за договори за некакви пактови или економски сојузи, за нас е прифатливо единствено полноправно членство во ЕУ. Цел свет зборува за нас и за тоа што го направивме, ние сработивме и заслуживме.

Заев од Прилеп: НАТО е нашиот имотен лист, не прифаќаме ништо помалку од полноправно членство во ЕУ

+инфо - 26.10.2019

Заев ја повика опозицијата да се ослободи од груевизмот. Огромното мнозинство од граѓаните и од меѓународната заедница препознаваат дека државата е на „прав пат“. Нашата борба нема да запре се до членство во ЕУ, рече претседателот на СДСМ и премиер ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Локално - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатива

Локално - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен, другата опција е неизвесност и мрачно време

Точка - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, вели премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ЗАЕВ: Не ја губам надежта во ЕУ и верувам дека лично за тоа ќе разговарам со Макрон

Денешен - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Македонија има многу постигнато и дека нема да дозволи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Розевите очила на Заев и власта веќе не може да ја покријат суровата реалност, тоне економијата и со неа ...

Денешен - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

CivilMedia - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

ВМРО-ДПМНЕ : Економијата е опустошена, граѓаните се доведени до просјачки стап

24Инфо - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

еМагазин - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Бриф - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев: Северна Македонија и Албанија ги исполнија условите кои беа зададени за да добијат одлука за почеток на преговори

iPortal - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Вечер Прес - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев за „Данас“: Од проширувањето на ЕУ сите имаат корист, а од затворањето на вратата сите губат

Точка - 26.10.2019

„Од политиката за проширување на ЕУ сите имаат корист, а со евентуалното „затворање на вратата сите губат“, порача премиерот Зоран Заев во интервју за белградскиот весник „Данас“. Тој вели дека иако лично е засегнат од одлагањето на ЕУ да објави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна

Опсервер - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Либертас - 26.10.2019

– Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев за „Данас“: Верувам дека ЕУ е свесна дека затворањето на вратата не би му направило добро на никој

iPortal - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатива“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема ...

ЗАЕВ СО НОВ ОПТИМИЗАМ: Датумот од ЕУ во октомври во Брисел, во мај во Загреб

Денешен - 26.10.2019

Низ дисусијата која треаше до рано наутро на 19-ти во Брисел беше потврден успешниот процес на реформи што ги имаме направено, изјави денеска премиерот Зоран Заев, на кого му се врати оптимизмот дека датумот од октомври само е одложен за мај во ...

ЗАЕВ: Не би и направиле никаква штета на Европа ако почнеме преговори

Фактор - 26.10.2019

Не е урнат сонот на земјава за Европската унија. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното ...

Заев за „Данас“ : Од проширувањето на ЕУ сите имаат корист, а од затворањето на вратата сите губат

Centar - 26.10.2019

„Од политиката за проширување на ЕУ сите имаат корист, а со евентуалното „затворање на вратата сите губат“, порача премиерот Зоран Заев во интервју за белградскиот весник „Данас“. Тој вели дека иако лично е засегнат од одлагањето на ЕУ да објави ...

Претседателот Заев од Прилеп: Припаѓаме во ЕУ и ништо помалку од полноправно членство не прифаќаме

24Инфо - 26.10.2019

Нашата татковина припаѓа на ЕУ и затоа не прифаќаме никакви алтернативни решенија, како парнерства или посебни статуси, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на трибината „На прав пат” во Прилеп.

ВМРО-ДПМНЕ : Економијата е опустошена, граѓаните се доведени до просјачки стап

Centar - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки ...

Заев за „Данас”: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

24Инфо - 26.10.2019

Покрај за „Политика”, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас” со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва”. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Политика“: Почетокот на преговори може да помогне во реформата на ЕУ

iPortal - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие

Опсервер - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Либертас - 26.10.2019

– Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Република - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Македонија има многу постигнато и дека нема да дозволи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција

Либертас - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот владее со Македонија

iPortal - 26.10.2019

„Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

ВМРО-ДПМНЕ: Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие

Локално - 26.10.2019

„Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие.

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

CivilMedia - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Политика”: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

24Инфо - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Опсервер - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Либертас - 26.10.2019

– Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас”: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

Вечер Прес - 26.10.2019

Покрај за „Политика”, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас” со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва”. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев за „Данас“: Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва

еМагазин - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Северна Македонија има многу постигнато и дека нема да ...

Заев: Немаме друга алтернатива освен ЕУ

Локално - 26.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Северна Македонија нема друга алтернатива освен ЕУ и оти се надева дека до Самитот во Загреб во мај европските лидери ќе ја корегираат големата неправда и историската грешка за одложување на одлуката за ...

Заев: Од неправдата на ЕУ, нашата земја ќе проникне како феникс – друга алтернатива нема, полноправно членство во ЕУ е ...

Centar - 26.10.2019

-Кога стигна историската грешка, не повреди сите, не допре вод ушата не ни беше лесно. Неправда, горчина, нефер кон нас, затоа што ни ветија, испорачајте, ќе испорачаме преговори за ЕУ, рече премиерот Зоран Заев попладнево од трибината на СДСМ во ...

Претседателот Заев од Прилеп: Припаѓаме во ЕУ и ништо помалку од полноправно членство не прифаќаме

Centar - 26.10.2019

Нашата татковина припаѓа на ЕУ и затоа не прифаќаме никакви алтернативни решенија, како парнерства или посебни статуси, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на трибината „На прав пат“ во Прилеп.

ВМРО-ДПМНЕ: Годината што беше најавена како економска, стана фијаско

Либертас - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Заев за „Политика”: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Вечер Прес - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го губи тлото под нозете и заминува во опозиција

24Инфо - 26.10.2019

Пцостите, навредите, некултурата и спуштањето на нивото на политичка комуникација се најдобар доказ дека Зоран. Очајот и нервозата на Заев веќе не може ни самиот да ги скрие. Тој е свесен за својот пораз на престојните избори.

Заев за „Политика“: Сонот за ЕУ не е срушен

Република - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев: Од проширувањето на ЕУ сите имаат корист, а од затворањето на вратата сите губат

Н.Македонија - 26.10.2019

Од политиката за проширување на ЕУ сите имаат корист, а со евентуалното „затворање на вратата“ сите губат, порача премиерот Зоран Заев во интервју за белградскиот весник „Данас“. Тој вели дека иако лично е засегнат од одлагањето на ЕУ да објави ...

Заев: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Н.Македонија - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, вели премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за дневниот весник „Данас“: „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“

365 - 26.10.2019

Одложувањето на ЕУ да го објави почетокот на преговорите со Северна Македонија и Албанија, многумина го толкуваат како „рампа“ не само за овие две земји, туку и за целиот Западен Балкан. Премиерот Зоран Заев, во интервју за „Денес“, сепак рече дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патот по кој Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна

MakPress - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Заев: Не прифаќаме алтернативни решенија, освен полноправно членство во ЕУ

AKO - 26.10.2019

,,Нашата татковина припаѓа на ЕУ и затоа не прифаќаме никакви алтернативни решенија, како парнерства или посебни статуси“, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на трибината „На прав пат“ во Прилеп.

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

MakPress - 26.10.2019

Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој не сака да се врати, истакнува премиерот Зоран Заев во интервју за саботното издание на ...

Заев за „Данас“: И Франција и Макрон знаат дека местото на Балканот му е во Европската унија

MakPress - 26.10.2019

Покрај за „Политика“, премиерот Заев даде интервју и за саботното издание за дневниот весник „Данас“ со наслов „Макрон знае дека за Балканот ЕУ нема алтернатва“. Во интервјуто, Заев оценува дека Македонија има многу постигнато и дека нема да дозволи ...

ВМРО ДПМНЕ: На поразите и понижувањата кои Зоран Заев им ги сервира на македонските граѓани нема крај

Скопје1 - 26.10.2019

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Борјан Јовановски: Макрон го уби идеалот на цели генерации, кои во Заев видоа надеж за европска Македонија

Expres - 26.10.2019

Новинарот Борјан Јовановски за бугарски „Капитал“ ја коментира блокадата за старт на преговори на Македонија за членство во Европска унија. „Нема сомневање дека одлуката на Европскиот совет е удар за Владата на Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: За оваа криминална власт потребите и интересите на граѓаните се неважни

24 Вести - 25.10.2019

„Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

Eвропа и Македонија се изгубија во датумот

Deutsche Welle - 25.10.2019

Датум за преговори не добивме, но експресно и консензуално добивме датум за нови предвремени избори. Историјата од Букурешт се повторува - тогаш излезе трагедија, овојпат видлива е политичката фарса.

ВМРО-ДПМНЕ: За оваа криминална власт потребите и интересите на граѓаните се неважни

Канал5 - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта предводена од Заев го загорчи животот на граѓаните на Македонија

А1 On - 25.10.2019

„Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

Ивор Мицковски за Дојче Веле: Eвропа и Македонија се изгубија во датумот

+инфо - 25.10.2019

И сега што прават, наместо да се нафатат со реформи, наместо да нагазат уште посилно и да се расчисти маглата околу идното проширување, Заев деклинира кон Груевски. Глуми налутеност и бес, кога цело време знаел што нѐ чека, а државата и институциите ...

ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април завршува криминалната политичка кариера на Заев

Курир - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: За оваа криминална власт потребите и интересите на граѓаните се неважни

Сител - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: За кланот Заев најважни се полињата марихуана и криминалните тендери и грантови

МКД - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

За кланот Заев најважни се полињата марихуана и криминалните тендери и грантови

Нетпрес - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април завршува криминалната политичка кариера на Заев

Денешен - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: За оваа криминална власт потребите и интересите на граѓаните се неважни

Либертас - 25.10.2019

Сooпштение на ВМРО ДПМНЕ: Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април завршува криминалната политичка кариера на Заев

24Инфо - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република ...

Опсервер - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО ДПМНЕ: Нема крај ни на понижувањата, рекетот, криминалот, корупцијата, и политичкиот прогон

Скопје1 - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема крај на поразите кои Зоран Заев и ги носи на Република Македонија

MakPress - 25.10.2019

Криминалната банда на власт предводена од аболицираниот Заев го загорчи животот на граѓаните на Република Македонија, наместо живот, донесе чемер и јад, сиромаштија, лажни ветување и неисполнети очекувања.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го урна политичкиот, правниот и економскиот систем на Македонија

Канал5 - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ: Во оваа држава нема повеќе ниту мир, ниту правда

Макфакс - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму нагласуваат дека СДСМ го урнала политичкиот, правниот и економскиот систем ...

Добива ли Вице Заев плата во плико?

Антропол - 24.10.2019

Дали Вице Заев, братот на Зоран Заев и останатите вработени во фирмите на фамилијата Заев добиваат плата во плико!? Ова е логичкото прашање што се поставува по гостувањето на премиерот Зоран Заев во емисијата “24 Отворено” на телевизија 24 Вести.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја ставиме Македонија на брза патека за влез во Европската Унија

А1 On - 24.10.2019

„СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ: Пропаста на Македонија под палката на Заев и СДСМ ја видоа и во Европа

МКД - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ: Недобивањето на датум е крајот на кривиот пат на Заев

Сител - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

СДСМ го урна политичкиот, правниот и економскиот систем на Македонија

Нетпрес - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

Датумот, реформите и „расипаната плоча“ на ВМРО-ДПМНЕ

Окно - 24.10.2019

По принципот илјада пати повторена невистина ќе стане вистина, ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ја врти тезата дека државата не добила датум за преговори со ЕУ поради немањето реформи и неисполнување на домашните задачи.

ВМРО-ДПМНЕ: Веќе е доцна, ниту СДСМ води на анкети, ниту Заев ќе победи на предвремените парламентарни избори- народот ...

Курир - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

Датумот, реформите и „расипаната плоча“ на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 24.10.2019

По принципот илјада пати повторена невистина ќе стане вистина, ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ја врти тезата дека државата не добила датум за преговори со ЕУ поради немањето реформи и неисполнување на домашните задачи.

ВМРО-ДПМНE: Ниту СДСМ води на анкети, ниту Заев ќе победи на предвремените избори

24Инфо - 24.10.2019

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНE „СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ: Недобивањето на датум е крајот на кривиот пат на Заев

PressingTV - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРO-ДПМНЕ: СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од ...

Опсервер - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

ВМРО-ДПМНЕ: Недобивањето на датум е крајот на кривиот пат на Заев

4NEWS - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

Франција навреме го информирала Заев дека нема датум за ЕУ (ВИДЕО)

Expres - 24.10.2019

Во своето денешно обраќање пред медиумите францускиот амбасадор во Скопје откри дека пред самитот на ЕУ Франција ги информирала и Грција и Македонија дека Преспанскиот договор без соодветни реформи не е доволен за датум.

Франција пред време го инфомирала Заев дека нема да има датум – премиерот СВЕСНО го лажеше МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

Магазин - 24.10.2019

Уште еден пропуст од страна на македонскиот премиер кога станува збор за надежта за добивање на датум за преговори со Европската унија. Во своето денешно обраќање пред медиумите францускиот амбасадор во Скопје откри дека пред самитот на ЕУ Франција ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување

MakPress - 24.10.2019

СДСМ и Зоран Заев донесоа неправдa, прогон, лаги и измами, сиромаштија и иселување на македонскиот народ од оваа сурова реалност. Државата ја однесоа во ќорсокак, без надеж за подобра иднина.

Заев пак цели на премиерската позиција

Алсат-М - 23.10.2019

Зоран Заев потврди дека пак ќе биде кандидат за премиер на следните избори. Вели дека по формирањето на техничката влада на 3 јануари целосно ќе се посвети на партиските активности. Заев вели дека логични се гласините дека актуелниот министер за ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Телма - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. На прашањето дали Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премир, Заев рече дека на ова ќе може ...

Заев: Јас ќе бидам премиер, техничкиот ќе биде познат на крајот на декември

Фокус - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев, денеска пред новинарите рече дека на крајот на декември ќе биде одлучено кој ќе биде техничкиот премиер кој ќе го замени до предвремените парламентарни избори во април следната година.

Заев: Се уште не се знае кој ќе биде технички премиер

Канал5 - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека во партијата сеуште не одлучиле кој ќе биде на чело на техничката Влада од 3. јануари. За Заев важно е да не се закочат веќе почнатите процеси по 3. јануари , додека има два месеца и осум дена за да се избере ...

Заев: На 12 април ќе барам нов чист мандат од граѓаните

Канал5 - 23.10.2019

Се уште не се знае кој ќе биде на чело на техничката влада , тоа ќе биде познато на крајот на декември, рече премиерот Заев денеска во Бунарџик. За Заев важно е да не се закочат веќе почнатите процеси по 3.

Време за рационалност, промени и работа

Независен - 23.10.2019

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ Зад нас се две возбудливи недели на огромни промени и предизвици за Македонија. Од една страна политиката на неправење реформи дома и продавање магла надвор се соочи со реалноста дека не поминува во ЕУ, од друга политичка ...

Заев: Секако дека јас ќе бидам премиер

+инфо - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев, денеска пред новинарите рече дека на крајот на декември ќе биде одлучено кој ќе биде техничкиот премиер кој ќе го замени до предвремените парламентарни избори. – Техничкиот премиер ќе биде познат во декември, по консултациите ...

Заев потврди дека ќе биде кандидат за премиер

ММС - 23.10.2019

На претстојните предвремени парламентарни избори, Зоран Заев повторно ќе се трка за премерското место. Ова го потврди во изјавата за новинарите, прашан да одговори дали Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премир.

ВМРО–ДПМНЕ: Заев e во паника, лаже и манипулира!

МКД - 23.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Заев: Јас ќе бидам кандидат за премиер и ќе ја водам кампањата

Макфакс - 23.10.2019

Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам канидидат за премиер, изјави првиот човек на Владата, Зоран Заев. Одговарајќи на новинарски прашања, тој рече дека конечната одлука за тоа ќе треба да ја донесат органите на партијата и коалицијата.

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Независен - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев потврди дека ќе ја води кампањата на СДСМ и ќе биде кандидат за премиер

Нетпрес - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев изјави во средатата дека на претстојните превремени парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да ...

Заев: Пак сакам да бидам премиер

Курир - 23.10.2019

Зоран Заев потврди дека пак ќе биде кандидат за премиер на следните избори. Вели дека по формирањето на техничката влада на 3 јануари целосно ќе се посвети на партиските активности. Заев вели дека логични се гласините дека актуелниот министер за ...

Заев: Обвинителството не утврди вина за бегството на Груевски, јас да бев на местото на Ременски ќе дадев оставка

МКД - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вчерашното интервју на ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски, бидејќи за никој не била утврдена вина. „Обвинителството имаше соопштение во кое кажа дека истрагата не потврдува докази за одредена ...

Заев повторно ќе биде кандидат за премиер: Топката е кај граѓаните

Press24 - 23.10.2019

На претстојните предвремени парламентарни избори, Зоран Заев повторно ќе се трка за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, секако за тоа ќе треба да одлучат органите на партијата и коалицијата, но јас сум ...

Заев повторно ќе биде кандидат за премиер-техничкиот ќе се знае во декември

Нова ТВ - 23.10.2019

На претстојните предвремени парламентарни избори, Зоран Заев повторно ќе се кандидира за премерското место, најави тој денеска. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, секако за тоа ќе треба да одлучат органите на партијата и ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

А1 On - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Слободен Печат - 23.10.2019

Тој потенцираше дека техничкиот премиер ќе биде познат до крајот на декември. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место.

Заев: Барам нов, чист, цел мандат за да продолжиме

iPortal - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. „Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

(ВИДЕО) Заев: На 12 април ќе барам нов чист мандат од граѓаните

24Инфо - 23.10.2019

Се уште не се знае кој ќе биде на чело на техничката влада , тоа ќе биде познато на крајот на декември, рече премиерот Заев денеска во Бунарџик. За Заев важно е да не се закочат веќе почнатите процеси по 3.

Зоран Заев повторно ќе се трка за премиерското место

PressingTV - 23.10.2019

Зоран Заев најави дека повторно ќе се трка за премиерското место. Ова го потврди во изјавата за новинарите, прашан да одговори дали Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премир. Заев рече дека на ова прашање ќе може да одговори на крајот од ...

Заев: Јас сум првиот што сака Груевски да ја одлежи казната

Centar - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во гостувањето на ТВ24 истакна дека во моментот кога Груевски избегал бил слободен човек. „Човек што е слободен, во секоја земја може да ја напушти државата. Тогаш се истражува, не сега.

Заев очекува чист мандат

Фактор - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев бара нов, чист, цел мандат на следните избори кои ќе се одржат на 12 април. За премиерот важно е да не се закочат веќе почнатите процеси по 3. јануари, додека има два месеци и осум дена за да се избере техничкиот премиер, а тој ...

Стариот телефон на Заев е во Струмица, ќе се дознае ли дали му пишувале обвинетите во „Рекет“?

Република - 23.10.2019

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот. Сепак, дали знаел за изнудата на пари која се вршела врз Орце Камчев, барем засега јавноста нема да дознае.

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Локално - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. – Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Време за рационалност, промени и работа

Република - 23.10.2019

Зад нас се две возбудливи недели на огромни промени и предизвици за Македонија. Од една страна политиката на неправење реформи дома и продавање магла надвор се соочи со реалноста дека не поминува во ЕУ, од друга политичка одговорност мора да има и ...

Ќе се дознае ли што има во стариот телефон на Заев?

PressingTV - 23.10.2019

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот. Сепак, дали знаел за изнудата на пари која се вршела врз Орце Камчев, барем засега јавноста нема да дознае.

Николоски за Независен: Време за рационалност, промени и работа

Опсервер - 23.10.2019

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ (Авторот е потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Зад нас се две возбудливи недели на огромни промени и предизвици за Македонија. Од една страна политиката на неправење реформи дома и продавање магла надвор се соочи со реалноста дека не ...

Заев: Груевски беше слободен човек, а Обвинителството не утврди вина за бегството

Вечер Прес - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски затоа што за никого не била утврдена вина. – Обвинителството имаше соопштение во кое кажа дека истрагата не потврдува докази за одредена вина за одредени ситуации.

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Бриф - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Опсервер - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе бидам кандидат за премиер, крајот на декември ќе се знае кој ќе биде технички премиер

еМагазин - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Вечер Прес - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе бидам кандидат за премиер и ќе ја водам кампањата

Centar - 23.10.2019

Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам канидидат за премиер, изјави првиот човек на Владата, Зоран Заев. Одговарајќи на новинарски прашања, тој рече дека конечната одлука за тоа ќе треба да ја донесат органите на партијата и коалицијата.

Заев: Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс

Опсервер - 23.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

CivilMedia - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе бидам кандидат за премиер и ќе ја водам кампањата

MTM - 23.10.2019

Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам канидидат за премиер, изјави првиот човек на Владата, Зоран Заев. Одговарајќи на новинарски прашања, тој рече дека конечната одлука за тоа ќе треба да ја донесат органите на партијата и коалицијата.

Заев: Јас ќе бидам премиер, техничкиот ќе биде познат на крајот на декември

Фактор - 23.10.2019

Шефот на македонската Влада, Зоран Заев, денеска пред новинарите рече дека на крајот на декември ќе биде одлучено кој ќе биде техничкиот премиер кој ќе го замени до предвремените парламентарни избори во април следната година.

Заев пак ќе биде кандидат за премиер

Република - 23.10.2019

Зоран Заев најави дека повторно ќе се трка за премерското место. Ова го потврди во изјавата за новинарите, прашан да одговори дали Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премир. Заев рече дека на ова прашање ќе може да одговори на крајот од ...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Либертас - 23.10.2019

– Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев потврди дека ќе биде кандидат за премиер

24Инфо - 23.10.2019

На претстојните предвремени парламентарни избори, Зоран Заев повторно ќе се трка за премерското место. Ова го потврди во изјавата за новинарите, прашан да одговори дали Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премир.

ЗАЕВ: Уште еднаш ќе се понудам на граѓаните – јас ќе ја водам кампањата и јас ќе бидам кандидат за премиер

Денешен - 23.10.2019

Јас ќе ја водам кампањата и јас ќе бидам кандидат за премиер, исјави денеска Зоран Заев за претстојните парламентарни избори во април следната година. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев ќе биде кандидат за премиер и ќе ја води кампањата

Н.Македонија - 23.10.2019

Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам канидидат за премиер, изјави првиот човек на Владата, Зоран Заев. Одговарајќи на новинарски прашања, тој рече дека конечната одлука за тоа ќе треба да ја донесат органите на партијата и коалицијата.

Расте љубовта меѓу Заев и Груевски: Toj беше слободен човек, а Обвинителството не утврди вина за бегството

Скопје1 - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју на ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски затоа што за никого не била утврдена вина. – Обвинителството имаше соопштение во кое кажа дека истрагата не потврдува докази за одредена вина за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои човек кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже

MakPress - 23.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Николоски: Време за рационалност, промени и работа

MakPress - 23.10.2019

Зад нас се две возбудливи недели на огромни промени и предизвици за Македонија. Од една страна политиката на неправење реформи дома и продавање магла надвор се соочи со реалноста дека не поминува во ЕУ, од друга политичка одговорност мора да има и ...

Заев: Јас ќе бидам премиер, а за технички премиер допрва ќе одлучуваме

365 - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев кој на 3 јануари ќе се повлече од функцијата согласно „пржинските правила“ 100 дена пред предвремените парламентарни избори, вели дека тој одново ќе биде премиер доколку СДСМ формира нова влада.

Груевски избега како слободен човек, вели Заев

Expres - 23.10.2019

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со бегството на екс-премиерот Никола Груевски, премиерот Зоран Заев, вели дека во моментот кога Груевски избегал бил слободен човек. Како што објасни во синоќешното гостување на 24 отворено , Заев рече дека ...

Заев одбил избори во февруари, се коцка со НАТО

Expres - 23.10.2019

Лидерот на СДСМ барал избори во декември со скратен рок за техничка влада и се согласил на избори во февруари но одбил изборно соочување на почетокот на февруари. “Премиерот Зоран Заев одби предвремените парламентарни избори да се оддржат порано, ...

Заев: Има голема разлика меѓу овие предвремени избори и оние што ги организираше Груевски

AKO - 23.10.2019

Голема е разликата меѓу повикот за вонредни избори кои ги иницирав во оваа 2019 година и серијата вонредни избори што ги иницираше Груевски од 2008 до 2014 година. Со почетокот на идната година ние влегуваме во четвртата година од нашиот мандат, а ...

Заев: Повторно ќе бидам кандидат за премиер и јас ќе ја водам кампањата

MakPress - 23.10.2019

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. -Јас ќе ја водам кампањата, јас ќе бидам кандидат за премиер, но за тоа ќе треба да одлучат ...

Заев: Јас ќе бидам идниот премиер

Expres - 23.10.2019

Претседателот на македонската влада кој на 3 јануари ќе се повлече од функцијата согласно „пржинските правила“ 100 дена пред предвремените парламентарни избори, вели дека тој одново ќе биде премиер доколку СДСМ формира нова влада.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Фокус - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

За Заев е рано да се разговара за технички премиер

Телма - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Арсовски: Зоран Заев е детронизиран човек

Канал5 - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Канал5 - 22.10.2019

Рано е уште. Владата е насочена и во овој период да го одржи темпото на економските реформи што се случуваат во државата. Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на ...

Заев оптимист, економијата ќе растела и покрај „не“ од ЕУ

Алсат-М - 22.10.2019

Без датум за преговори со ЕУ и веќе договорени предвремени парламентарни избори, премиерот Зоран Заев не отстапува од оптимизмот дека домашната економија годинава ќе ги надмине и очекувањата, па на крајот од годинава ќе испорачала раст од дури над ...

Заев за 24 Отворено: Не ја заслуживме оваа неправда од ЕУ

24 Вести - 22.10.2019

Во денешното гостување во 24 Отворено, премиерот Заев истакна дека народот мора да донесе одлука и да застане на патот на европските интеграции. Тој истакна дека европските лидери дискутирале до 2 часот по полноќ и имал разговор со нив и потенцираше ...

Заев за 24 Отворено: Од Западен Балкан, ние сме најсветлиот пример

24 Вести - 22.10.2019

„Историска ќе биде одлуката на изборите, на повидок е она што треба да го избереме. Тргнавме скарани со сите, одалечени од НАТО и ЕУ, долгови на државата, скарани со сите, сега сме спротивно од сите.

Заев за 24 Отворено: Јас сум првиот што сака Груевски да си ја одлежи казната

24 Вести - 22.10.2019

Во врска со бегството на Груевски, Заев истакна дека тој во моментот кога избегал бил слободен човек. Тој изјави дека ќе преземел чекори ако имало одговорност за бегството на поранешниот премиер и е вели дека тога јемал докази дека некој му помогнал.

Заев: Обвинителството не утврди вина кај никој за бегството на Груевски

Фокус - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски, бидејќи за никој не била утврдена вина. -Обвинителството имаше соопштение во кое кажа дека истрагата не потврдува докази за одредена ...

Стоилковски: Колкукратно е зголемен обртот на пари на Заев?

Канал5 - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат проекти за градби на станбени комплекси вредни 10-тици ...

ВМРО-ДПМНЕ: За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа

24 Вести - 22.10.2019

„Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум ...

ВМРО-ДПМНЕ: За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа

Канал5 - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Алсат-М - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

24 Вести - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Арсовски: Никој, ама баш никој не им е крив на Заев и СДСМ за неуспехот и што рекетираа, што крадеа, што малтретираа, ...

Курир - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

(Видео) Стоилковски: Додека Заев е премиер, неговите компании прават годишен обрт од 56 милиони евра

Макфакс - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират, посочи портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „Бизнис во Струмица велат не е можен, а можеби и во цела Македонија, ако фирмите на Заеви во тоа немаат ...

Димче Арсовски: По 12 април не чека Обнова на Македонија

Сител - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

Стариот телефон на Заев е во Струмица- ќе се дознае ли дали му пишувале обвинетите во „Рекет“?

Алфа - 22.10.2019

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот. Сепак, дали знаел за изнудата на пари која се вршела врз Орце Камчев, барем засега јавноста нема да дознае.

Додека Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират

Нетпрес - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат проекти за градби на станбени комплекси вредни 10-тици ...

Стариот телефон на Заев е во Струмица- ќе се дознае ли дали му пишувале обвинетите во „Рекет“?

Курир - 22.10.2019

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот. Сепак, дали знаел за изнудата на пари која се вршела врз Орце Камчев, барем засега јавноста нема да дознае.

После најавата за избори: Заев убеден во триумф, опозицијата гледа шанса за негова смена

Глас на Америка - 22.10.2019

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат Премиерот Зоран Заев е уверен во триумф на парламентарните избори догодина.

Заев: Не ја заслуживме неправдата од ЕУ

Press24 - 22.10.2019

Во денешното гостување во 24 Отворено , премиерот Заев истакна дека народот мора да донесе одлука и да застане на патот на европските интеграции. - Нашиот народ има право да биде исправен и да донесе одлука.

Заев: Ми горчи на душата кога судења се враќаат од почеток

Press24 - 22.10.2019

Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Ова го рече вечерва премиерот Заев во вечерашното гостување во „Отворено“ на 24Вести.

Заев: Се насочуваме кон САД како стратешки партнер

Нова ТВ - 22.10.2019

-Низ поглавјата се трансформира нашето општеството. Ние дома продолжуваме да го правиме она што како критериуми ни ги даваше ЕУ, како обврски кои треба да ги исполниме. Друга алтернатива немаме, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во ...

Заев: Груевски беше слободен човек, излегол од својот дом, a Oбвинителството не утврди вина кај никој за бегството

Нетпрес - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски, бидејќи за никој не била утврдена ...

Заев: Голема е разликата меѓу овој повик за избори и оние на Груевски

+инфо - 22.10.2019

Голема е разликата меѓу повикот за вонредни избори кои ги иницирав во оваа 2019 година и серијата вонредни избори што ги иницираше Груевски од 2008 до 2014 година. Со почетокот на идната година ние влегуваме во четвртата година од нашиот мандат, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека повеќе нема да може на криминален начин да го билда своето конто- Доаѓа време за обнова на ...

Курир - 22.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Заев: Груевски беше слободен човек, а Обвинителството не утврди вина за бегството

+инфо - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју на ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски затоа што за никој не била утврдена ...

Заев: Јас сум првиот што сака Груевски да ја одлежи казната

Press24 - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во гостувањето на ТВ24 истакна дека во моментот кога Груевски избегал бил слободен човек. „Човек што е слободен, во секоја земја може да ја напушти државата. Тогаш се истражува, не сега.

Заев: Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс

+инфо - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

Заев: Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс

Независен - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

Заев: Народот мора да донесе историска одлука на овие избори

Слободен Печат - 22.10.2019

На прашањето дали со одење на предвремени избори всушност се обидува да го сврти вниманието од недовршените реформи, Заев вели дека неговата Влада има свои слабости, но сепак спроведува реформи.

Заев: Заради нивните внатрешни нерешени прашања не го добивме очекуваниот датум

Нетпрес - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги лаже граѓаните за да продолжи со неговиот криминален начин на владеење

Сител - 22.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

ВМРО – ДПМНЕ: Заев лаже и манипулира, во паника е!

+инфо - 22.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Заев за Груевски: Не можете на слободен човек да му ја ограничите слободата

Слободен Печат - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев за ТВ 24 рече дека никој не одговарал за бегството на Никола Груевски, бидејќи обвинителството никого не посочил за виновен. – Обвинителството имаше соопштение во кое кажа дека истрагата не потврдува докази за одредена вина за ...

Заев: Голема е разликата меѓу овој повик за избори и оние на Груевски

Press24 - 22.10.2019

Голема е разликата меѓу повикот за вонредни избори кои ги иницирав во оваа 2019 година и серијата вонредни избори што ги иницираше Груевски од 2008 до 2014 година. Ова го вели Заев во гостувањето на ТВ24.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори

А1 On - 22.10.2019

„Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев излегува со панични интервјуа, знае дека ќе ги загуби изборите

Макфакс - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер

Press24 - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: 27 земји изразија несогласување со Франција

Р.С.Европа - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ изрази задоволство што 27 земји потврдиле дека Северна Македонија е успешна и оцени дека за несогласувањето на Франција да се отворат преговорите со ЕУ со нашата земја, причината не сме ние.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

А1 On - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

ВМРО-ДПМНЕ: За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа

Сител - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Сител - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Слободен Печат - 22.10.2019

Прашан дали ако победат на изборите повторно ќе биде премиер, Заев рече дека побарал нов чист мандат за да може да ги продолжат реформите. Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Нова ТВ - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев забавува со оптимизмот: Носам нова лузна за недобиенот датум

Алфа - 22.10.2019

Разочаран и без оптимизам, премиерот Зоран Заев тврди дека имало ветувања за добивање датум за преговори и дека тие ветувања биле постојани и прецизни. ЕУ сакала да даде признание за реформите и за договорите со Бугарија и со Грција но тоа сега не е ...

Уште е рано да се разговара за технички премиер, вели Заев

МКД - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, изјави премиерот Зоран Заев. „Рано е уште. Владата е насочена и во овој период да го одржи темпото на ...

Заев: Уште е рано да се разговара за технички премиер

ММС - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, изјави премиерот Зоран Заев. „Рано е уште. Владата е насочена и во овој период да го одржи темпото на ...

ВМРО-ДПМНЕ предложи пржинска влада веднаш и избори после 100 дена, Заев одби

Нетпрес - 22.10.2019

“Политичарот кој тропа такви глупости” – Зоран Заев (несвесно) продолжува со јасна манифестација на огромна доза на нервоза, несигурност и соочување со сопствениот неуспех, па го гледаме како повторно “мрчи”, “цепидлачи”, па како “законот не бивал ...

Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори

Нетпрес - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни.

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев

Нетпрес - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

Стоилковски: Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират

Курир - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират, рече на денешната прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. -Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една ...

Стоилковски: Се турка закон со кој што најголема заработка ќе има нарко - бизнисот на Заеви

МКД - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират, изјави денес потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра ...

Стоилковски: Додека Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират

А1 On - 22.10.2019

„Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат проекти за градби на станбени комплекси вредни 10-тици ...

(ВИДЕО) Арсовски: На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев

А1 On - 22.10.2019

„На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се удави во криминал, а сега се обидува да се амнестира, граѓаните ќе го испратат во историја

Курир - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

(ВИДЕО) Заев: Тука е болката – барем да ни кажеа пред да го направиме Преспанскиот договор

360 степени - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за „360 Степени“ зборуваше за ставот на Франција и претседателот Макрон кон проширувањето и причините за ваквиот став. „Причината не сме ние и тоа треба да им биде јасно на сите.

Заев: Ќе закочам со оптимизмот

Независен - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за емисијата „360 степени“ изрази задоволство што 27 земји потврдиле дека Северна Македонија е успешна и оцени дека за несогласувањето на Франција да се отворат преговорите со ЕУ со нашата земја, причината не ...

Заев - Се уште е рано да се разговара за технички премиер

Р.С.Европа - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека се уште е рано за да се разговара за технички премиер и за министри во техничката влада која треба да ги спроведува изборите. Тој одговарајќи на новинарски прашања по Конференцијата на Светската царинска организација ...

Владата планира да го одржи темпото на економски реформи до изборите

+инфо - 22.10.2019

Имаме цел да ги оствариме ваквите таргети со остварување на 4,1 отсто раст, а тоа значи многу нови работни места, многу нови инвестиции во државата, зголемен извоз и зголемен економски стандард на граѓаните, рече Заев.

Јанушев го прашува Заев кој бега од избори: ВМРО-ДПМНЕ предложи пржинска влада веднаш и избори после 100 дена, Заев ...

Курир - 22.10.2019

“Политичарот кој тропа такви глупости” – Зоран Заев (несвесно) продолжува со јасна манифестација на огромна доза на нервоза, несигурност и соочување со сопствениот неуспех, па го гледаме како повторно “мрчи”, “цепидлачи”, па како “законот не бивал ...

ВМРО – ДПМНЕ со реакција на интервјуто на Зоран Заев

Опсервер - 22.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

CivilMedia - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев во 360 степени: Барем да ни кажеа пред да го направиме Преспанскиот договор, тука е болката

iPortal - 22.10.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев во гостување на емисијата 360 степени зборуваше за ставот на францускиот претседател Емануел Макрон кој не даде зелено светло за Северна Македонија да добие датум за преговори со ЕУ.

ЗАЕВ: Искрено се плашам дека може да се појави национализам и радикализам

Фактор - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, тоа може да предизвика реторика која ќе предизвика проблеми во Грција, и Бугарија.

Заев: Се уште е рано да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Либертас - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев не е задоволен од реформите во правосудството

Локално - 22.10.2019

-Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак Преспанскиот договор е посочен како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги лаже граѓаните за да продолжи со неговиот криминален начин на владеење

4NEWS - 22.10.2019

Заев е срам за Македонија. Не постои граѓанин кој не се чувствува непријатно кога го гледа Зоран Заев како лаже, ја потценува и манипулира јавноста. Не постои чесен човек кому не му е одвратно кога го слуша Заев како се колне додека ја разграбува ...

Заев: Се насочуваме кон САД како стратешки партнер

Локално - 22.10.2019

Низ поглавјата се трансформира нашето општеството. Ние дома продолжуваме да го правиме она што како критериуми ни ги даваше ЕУ, како обврски кои треба да ги исполниме. Друга алтернатива немаме.

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум

24Инфо - 22.10.2019

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро премиерот Заев рече дека тој и посакува и верува многу скоро дека ке се сретне со францускиот ...

Заев: За „Рекет“ истрагата почна и заврши за 3 месеци

Локално - 22.10.2019

Политика која гради пријателства или политика на национализам и политика на кавги која носи конфронтација со соседите и целиот свет и младите да заминуваат надвор. – ова се двете опции кои ги спомена премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во ...

Заев: Не смееме да предизвикаме незгодни состојби до мајскиот самит

Локално - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев излегува со панични интервју

Centar - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни.

„Ла Верита“: Никој не демантира дека Заев лично ѝ наредил на Рускоска да ги одблокира парите во корист на Боки 13

PressingTV - 22.10.2019

Последните откритија објавени во неделата наутро од страна на Ла Верита за системот на изнуда востановен од власта на Зоран Заев, што докажуваат дека токму премиерот менаџирал со настаните, предизвикаа реакција на обвинителските институции коишто се ...

Арсовски: Предложено беше веднаш да се распушти Собранието и да се оди на првиот датум за избори согласно 100 дена ...

24Инфо - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ, вели Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе ги изгуби предвремените парламентарни избори

PressingTV - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори . Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум ...

Заев: Тука е болката, барем да ни кажеа пред да го направиме Договорот од Преспа

Centar - 22.10.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев во гостување на емисијата 360 степени зборуваше за ставот на францускиот претседател Емануел Макрон, кој не даде зелено светло за Северна Македонија да добие датум за преговори со ЕУ.

Заев: 27 земји потврдија дека Северна Македонија е успешна и изразија несогласување со Франција, причината не сме ние

Либертас - 22.10.2019

– Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за емисијата „360 степени“ изрази задоволство што 27 земји потврдиле дека Северна Македонија е успешна и оцени дека за несогласувањето на Франција да се отворат преговорите со ЕУ со нашата земја, причината ...

ЗАЕВ: Датумот од ЕУ ќе го носам како лузна на моето лице и сега ќе закочам со мојот оптимизам

Денешен - 22.10.2019

Недобивањето на датум од ЕУ ќе го носам како нова лузна на моето лице и ќе закочам со оптимизмот околу најавата за италијанска иницијатива за „враќање во игра“ на прашањето за Македонија во ноември, рече премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа крај за СДСМ и почеток за обнова на Македонија

Опсервер - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум

Либертас - 22.10.2019

Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро премиерот Заев рече дека тој и посакува и верува многу скоро дека ке се сретне со францускиот председател. Заега вели Заев средбата не е уште закажана верувам ако биде остварлива ке се ...

Заев: Ако ЈО покажеше и докажеше вина за бегството на Груевски, јас ќе преземев мерки

Република - 22.10.2019

Ако Јавното обвинителство некаде покажеше и докажеше вина за бегството, јас ќе преземев мерки, ќе разрешев кој и да треба. Груевски беше слободен човек во тој момент, излегол од својот дом, излегол на автопатиштата и ја поминал границата преку ...

Заев: 27 земји потврдија дека Северна Македонија е успешна и изразија несогласување со Франција, причината не сме ние

CivilMedia - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за емисијата „360 степени“ изрази задоволство што 27 земји потврдиле дека Северна Македонија е успешна и оцени дека за несогласувањето на Франција да се отворат преговорите со ЕУ со нашата земја, причината не ...

Ла верита: Никој не демантира дека Заев лично ѝ наредил на Рускоска да ги одблокира парите во корист на Боки 13

Република - 22.10.2019

Од денес Заев е премиер во оставка. Неговата влада формално ќе заврши во јануари, меѓутоа изборната кампања е веќе почната. Со државнички потег Пендаровски за момент го воспостави владеењето на правото.

Димче Арсовски: По 12 април не чека Обнова на Македонија

Либертас - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

Стоилковски: Колкукратно е зголемен обртот на пари на Заев

Либертас - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат проекти за градби на станбени комплекси вредни 10-тици ...

ВМРО-ДПМНЕ: За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа

Либертас - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

Стоилковски: Додека Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират

Опсервер - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират. Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат проекти за градби на станбени комплекси вредни 10-тици ...

Арсовски: На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев

Опсервер - 22.10.2019

На 3 јануари му завршува криминално-политичката кариера на Зоран Заев. Зоран Заев паѓа од власт и тоа е реалност, исто како што вртоглаво и паѓаат рејтинзите на анкетите на Заев и СДСМ. Зоран Заев е очаен и тоа не може да го сокрие од целата јавност.

ВМРО-ДПМНЕ: За влез во ЕУ се потребни реформи и многу работа

4NEWS - 22.10.2019

Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни. Премиерот во заминување се удави во криминал, ги продаде националните интереси и не доби датум за ...

(ВИДЕО) 360° Заев: Тука е болката – барем да ни кажеа пред да го направиме Преспанскиот договор

Либертас - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за ставот на Франција и претседателот Макрон кон проширувањето и причините за ваквиот став. „Причината не сме ние и тоа треба да им биде јасно на сите.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

24Инфо - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Се плашам да не се појави национализам

iPortal - 22.10.2019

-Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак Преспанскиот договор е посочен како ...

Заев: Рано е да се разговара за технички премиер, насочени сме кон економските реформи

Република - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи – рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Ние дома продолжуваме со реформите

iPortal - 22.10.2019

Низ поглавјата се трансформира нашето општеството. Ние дома продолжуваме да го правиме она што како критериуми ни ги даваше ЕУ, како обврски кои треба да ги исполниме. Друга алтернатива немаме.

Заев: Рекет е практична имплементација на реформата во правосудството

iPortal - 22.10.2019

Политика која гради пријателства или политика на национализам и политика на кавги која носи конфронтација со соседите и целиот свет и младите да заминуваат надвор. – ова се двете опции кои ги спомена премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Опсервер - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Вечер Прес - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

Скопје инфо - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

ВМРО-ДПМНE: Ниту Макрон, ниту било кој друг политичар го лажел Заев дека ќе влезе во ЕУ ако го смени името на државата

24Инфо - 22.10.2019

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНE „Зоран Заев ќе ги изгуби претстојните предвремени парламентарни избори. Тој тоа го знае и затоа излегува со панични интервјуа во кои сите му се виновни.

Заев: Искрено се плашам дека може да се појави национализам и радикализам

Либертас - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, тоа може да предизвика реторика која ќе предизвика проблеми во Грција, и Бугарија.

Заев: Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори

Либертас - 22.10.2019

-Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак Преспанскиот договор е посочен како ...

Заев забавува со оптимизмот: Носам нова лузна за недобиенот датум

Фактор - 22.10.2019

Разочаран и без оптимизам, премиерот Зоран Заев тврди дека имало ветувања за добивање датум за преговори и дека тие ветувања биле постојани и прецизни. ЕУ сакала да даде признание за реформите и за договорите со Бугарија и Со ГРција но тоа сега не е ...

Заев верува дека Макрон ќе ја смени реториката

Либертас - 22.10.2019

„Историска ќе биде одлуката на изборите, на повидок е она што треба да го избереме. Тргнавме скарани со сите, одалечени од НАТО и ЕУ, долгови на државата, скарани со сите, сега сме спротивно од сите.

Заев: Рано е уште да се разговара за технички премиер, Владата е насочена на економските реформи

4NEWS - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Заев: Тука е болката, барем да ни кажеа пред да го направиме Договорот од Преспа

Локално - 22.10.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев во гостување на емисијата 360 степени зборуваше за ставот на францускиот претседател Емануел Макрон, кој не даде зелено светло за Северна Македонија да добие датум за преговори со ЕУ.

Заев за блокадата на Франција: Ќе беше фер да ни го кажеа тоа пред Преспанскиот договор

Точка - 22.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју на емисијата „360 Степени“ проговори за неодамнешните случувања на Самитот на ЕУ во Брисел каде што Македонија претрпи голема неправда. Иако на Македонија ѝ беше ветен датум за преговори и Европската унија ги призна ...

Заев: Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс

24Инфо - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

Заев: Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс

Вечер Прес - 22.10.2019

Народот мора да ја донесе одлуката дали остануваме на вистинскиот курс, на патот кон нашите интеграции, уште еднаш да потврдиме дека ние сакаме во ЕУ, не заради тоа што треба да бидеме само членка, туку заради европските вредности, изјави премиерот ...

Заев за 24 отворено: Јас сум првиот што сака Груевски да ја одлежи казната за пример дека има казна

24Инфо - 22.10.2019

Во врска со бегството на Груевски, Заев истакна дека тој во моментот кога избегал бил слободен човек. Тој изјави дека ќе преземел чекори ако имало одговорност за бегството на поранешниот премиер и е вели дека тогаш немал докази дека некој му ...

Заев: Не размислувам за наследник, економски реформи до крајот на мандатот

Фактор - 22.10.2019

Шефот на македонската Влада, Зоран Заев, пред Конференција на Светската царинска организација – ПИКАРД што се одржува денеска во Скопје рече дека е се уште рано да се размислува за неговиот наследник како технички премиер и дека фокусот во наредните ...

Заев: Mоја одговорност се изборите, го вратив мандатот на граѓаните

Centar - 22.10.2019

„Историска ќе биде одлуката на изборите, на повидок е она што треба да го избереме. Тргнавме скарани со сите, одалечени од НАТО и ЕУ, долгови на државата, скарани со сите, сега сме спротивно од сите.

Јовески: Во моментов се уште нема докази за бегството на Груевски

Фактор - 22.10.2019

Една година по бегството на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Будимпешта, републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека и натаму нема конкретни докази за начинот на бегство на осудениот на двегодишна казна затвор во случајот ...

ЗАЕВ: Рано е да мислиме на технички премиер, Владата е зафатена со економските реформи

Денешен - 22.10.2019

Рано е уште да се разговара за технички премиер и министри, во овој период Владата е насочена да го одржи темпото на економските реформи, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање пред почетокот на Конференција на Светската ...

Стоилковски: Заев мора да објасни колку од семејните фирми добивале државна помош и колку тендери добиле

24Инфо - 22.10.2019

Во време додека Зоран Заев е премиер, фирмите на семејството Заеви енормно се шират, обвинува Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Фирмите на Заев го купија струмичкиот гигант Герас Цунев по цена на една гарсоњера, за 40.000 евра добиваат ...