TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последна шанса за деловникот

Дневник - 25.07.2010

Ако и денеска, непосредно пред утрешното заседание на Советот за асоцијација и стабилизација во Брисел, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не успеат да се усогласат и да го донесат деловникот со консензус, од ...

Позитивна оценка од Брисел во пет до дванаесет?!

Вечер Прес - 25.07.2010

И покрај несогласувањата со опозицијата претседателот на Собранието, Трајко Вељановски, прави напори да се изнајде компромис и измените на собранискиот деловник да бидат изгласани во последен момент, ...

Неуспешен обид да се донесе деловникот за работа на Парламентот

А1 - 24.07.2010

Седницата е прекината. ВМРО-ДПМНЕ и парламентарното мнозинство заедно со ДУИ не сакаа како пред две години и овој деловник да го донесат на мускули без опозицијата.

Прекината седницата за измените на Деловникот поради отсуство на опозицијата

Алсат-М - 24.07.2010

Откако денеска Парламентот без присуство на опозицијата расправаше за измените и дополнувањата на Деловникот, која и по дадаената пауза и повиците од претседателот Трајко Вељаноски не дојде на ...

Собранието расправа по измените на Деловникот за работа

Алсат-М - 24.07.2010

На седницата не присуствуваат пратениците од опозицијата Собранието на Република Македонија ја почна седницата на која се расправа за измените и дополнувања на Деловникот за работа.

Измените на деловникот не се донесени - власта и опозицијата меѓусебно се обвинуваат

Канал5 - 24.07.2010

Измените на деловникот не се донесени. СДСМ, НСДП и Нова демократија не се појавија на расправата за деловникот што власта го стави на дневен ред без договор со опозицијата.

Груевски: Опозицијата бојкотира за да добиеме негативен извештај од Европската комисија

Канал5 - 24.07.2010

- На крајот ги прифатиме сите нивни барања во интерес на државата и добивање на позитивни оценки од ЕУ, како и добар политички дијалог во Парламентот.

Собраниeto не го изгласа деловникот

Телма - 24.07.2010

Парлементот не го изласа деловникот за работата на собранието.По неколку часовна расправа без присуство на дел од опозицијата, парламентарното мнозинство не успеа да идејствува пратениците да се ...

Пратениците не гласаа за измените на Деловникот

Deutsche Welle - 24.07.2010

Пратениците во македонското Собрание не гласаа за предлог-измените на Деловникот за работата на законодавниот дом, откако, по повикот на претседателот Трајко Вељановски, членовите на опозицијата не ...

Груевски: СДСМ сака Македонија да добие негативен извештај за напредокот

Алсат-М - 24.07.2010

Се што побара СДСМ во однос на изготвување на собранискиот Деловник беше прифатено, па дури и работи што не се дел од препораките на Венецијанската комисија, иако договорот беше да се прифати се што ...

Продложува расправата за Деловникот

Р.С.Европа - 24.07.2010

Во Собранието денеска е закажано ново продолжение на вчерашната седница на кое треба да се расправа за измените и дополнувањата на собранискиот Деловник.

Собраниска расправа за измените на Деловникот

Форум - 24.07.2010

Во македонското Собрание за денеска е закажано ново продолжение на вчерашната седница на кое треба да се расправа за измените и дополнувањата на собранискиот Деловник Опозицијата се изјасни дека ќе ...

Собранието денеска ќе расправа за Деловникот

Нетпрес - 24.07.2010

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се продолжи вчерашната расправа за измените и дополнувањата на Деловникот за работа.

Собранието расправа по измените на Деловникот за работа

Алфа - 24.07.2010

Собранието на Република Македонија ја почна седницата на која се расправа за измените и дополнувања на Деловникот за работа.

Почна собраниската расправа за Деловникот

Макфакс - 24.07.2010

Пратениците ја започнаа расправата за измените на Деловникот за работата на Собранието во отсуство на речиси целата опозиција.

Собранието на Македонија ја почна расправата за измените на Деловникот за работа

Кирилица - 24.07.2010

На седницата не присуствуваат пратениците од опозицијата, кои вчера се изјаснија дека парламентарното мнозинство ги носи измените на Деловникот без консензус Силвана Бонева од ВМРО-ДПМНЕ, како ...

Договор за Деловник сеуште нема

Нетпрес - 24.07.2010

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ја прекина седницата и даде пауза од половина час, тој ги повика пратениците од опозицијата да искажат добра волја и да се појават на продолжението на ...

Вељановски ја повика опозицијата да дојде во салата

Макфакс - 24.07.2010

Претседателот на Собранието, Трајко Вељановски даде половина час пауза по завршувањето на расправата за предлог-измените на Деловникот и повика пратениците на опозицијата да дојдат во собраниската ...

Вељановски:опозицијата да се изјасни за Деловникот

Р.С.Европа - 24.07.2010

Претседателот на Собранието, Трајко Вељановски ги повика пратениците на опозицијата да учествуваат во гласањето за измените на Деловникот.

СДСМ – Во стилот на Милошевиќ, на власта и смета опозицијата

Inpress - 24.07.2010

Скопје, 24. јули 2010 (ИНПРЕС) Денес владејачката партија го покажа своето вистинско лице. Граѓаните имаа прилика од пратениците на ВМРО ДПМНЕ да се изнаслушаат навреди, многу ниско ниво на ...

Пратениците не гласаа за измените на Деловникот

Макфакс - 24.07.2010

Пратениците во Собранието не гласаа за предлог-измените на Деловникот за работата на законодавниот дом, откако, по повикот на претседателот Трајко Вељановски, членовите на опозицијата не дојдоа во ...

Вељановски - Опозицијата да дојде во салата и се изјасни за Деловникот

Inpress - 24.07.2010

Скопје, 24. јули 2010 (ИНПРЕС) Претседателот на Собранието, Трајко Вељановски ги повика пратениците на опозицијата да учествуваат во гласањето и да се изјаснат за измените на Деловникот.

Прекината седницата за Деловникот

Р.С.Европа - 24.07.2010

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски ја прекина седницата за Деловникот откако пратениците на опозицијата не се појавија на седницата и по отворените повици од негова страна .

Груевски: СДСМ сака да добиеме негативен извештај

Р.С.Европа - 24.07.2010

Тоа што опозицијата не присуствуваше на седницата на која требаше да се донесат дополнувањата на Деловникот покажува дека пратениците ја исполнуваат желбата на Бранко Црвенковски кој очигледно сака ...

СДСМ: Власта си игра со европските перспективи на Македонија

Макфакс - 24.07.2010

Потпретседателот на Собранието, Јани Макрадули, оцени дека власта со денешната собраниска седница, на која не се гласаше за предлог-измените на Деловникот, си игра со европските перспективи на ...

Груевски: Однесувањето на СДСМ ќе и’ наштети на државата

Форум - 24.07.2010

СДСМ не сака да се донесат измените на Деловникот, за Македонија да добие негативен извештај за напредокот, смета премиерот Никола Груевски коментирајќи го днешното изостанување на опозицијата од ...

Прекината седницата за измените на Деловникот поради отсуство на опозицијата

Сител - 24.07.2010

Откако денеска Парламентот без присуство на опозицијата расправаше за измените и дополнувањата на Деловникот, која и по дадаената пауза и повиците од претседателот Трајко Вељаноски не дојде на ...

Собранието ќе расправа за измените на Деловникот за работа

Кирилица - 24.07.2010

СДСМ се изјасни дека ќе гласа против затоа што, според нив, парламентарното мнозинство ги носи измените на Деловникот без консензус Во македонското Собрание за денеска е закажано ново продолжение на ...

Груевски: Пратениците на СДСМ ја исполнуваат желбата на Црвенковски

Макфакс - 24.07.2010

Премиерот Никола Груевски во сабота оцени дека со недоаѓањето на опозициските пратеници на седницата на која се расправаше за предлог-измените на Деловникот е, како што рече, исполнување на желбата ...

Опозицијата не присуствува на седницата за Деловникот

Р.С.Европа - 24.07.2010

Собранието на Република Македонија ја почна седницата на која се расправа за измените и дополнувања на Деловникот за работа.

Не се изгласа новиот Деловник

Алфа - 24.07.2010

Нема нов собраниски деловник. Пропадна обидот на власта, со пленарна седница ја притисне опозицијата да се појави во законодавниот дом и заеднички да ги изгласаат измените на Деловникот.

Вељановски ја повика опозицијата да гласа за Деловникот

Форум - 24.07.2010

Претседателот на Собранието, Трајко Вељановски даде половина час пауза по завршувањето на расправата за предлог-измените на Деловникот и повика пратениците на опозицијата да дојдат во собраниската ...

Пратениците не гласаа за измените на Деловникот

Форум - 24.07.2010

Пратениците не гласаа за предлог-измените на Деловникот за работата на законодавниот дом, откако, по повикот на претседателот Трајко Вељановски, членовите на опозицијата не дојдоа во салата a во ...

Собранието ќе расправа за измените на Деловникот за работа

Сител - 24.07.2010

Во македонското Собрание за денеска е закажано ново продолжение на вчерашната седница на кое треба да се расправа за измените и дополнувањата на собранискиот Деловник.

Собранието ќе расправа за измените на Деловникот за работа

Алфа - 24.07.2010

Во македонското Собрание за денеска е закажано ново продолжение на вчерашната седница на кое треба да се расправа за измените и дополнувањата на собранискиот Деловник.

Собранието расправа за Деловникот, опозицијата не присуствува

eReporter - 24.07.2010

Собранието на попладнево ја почна седницата на која се расправа за измените и дополнувања на Деловникот за работа , но на неа не присуствуваат пратениците на опозицијата.

Нема собраниски деловник, Груевски негодува

eReporter - 24.07.2010

Седницата на која требаше да бидат усвоени измените на деловникот е прекината, без при тоа да се гласа за измените. На неа денеска не присуствуваше опозицијата и со тоа пропадна и последниот обид и ...

Опозицијата ги напушти координациите и работните тела на кои ќе се разгледува Деловникот

Алсат-М - 23.07.2010

Парламентарна група на СДСМ и пратениците на НСДП ја бојкотираa денешната средба со претседателот на Парламентот Трајко Велјановски како и работата на работните тела во врска со промените во ...

СДСМ нема да учествува на координациите на кои ќе се разгледува Деловникот

Кирилица - 23.07.2010

Пратениката група на СДСМ нема да учествува на закажаната срeдба и во работата на работнте тела поврзани со измените на Деловникот затоа што надвор од прокламираниот став за консензус тој беше ...

Опозицијата ја напушти седницата во Парламентот

Алфа - 23.07.2010

Опозицијата ја напушти работата на Собранието и нема да учествува во донесувањето на новиот Деловник. Ова е епилогот на денешната парламентарна седница, но и на тринеделните договарања и координации ...

Опозицијата ја напушти координацијата за Деловникот

Сител - 23.07.2010

Опозицијата ја напушти координацијата на која требаше да се дефинира парламентарниот механизам, кој ќе има улога да го контролира трошењето на државните пари.

СДСМ нема да учествува на координациите и комисиите

Форум - 23.07.2010

Пратеничката група на СДСМ најави дека нема да учествува на закажаните средби кај претседателот на Собранието Трајко Вељановски и во работата на работните тела поврзани со измените на Деловникот, со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мора да се донесе Деловник со консензус

Форум - 23.07.2010

Пратеникот Николовски ја повика опозицијата да присуствува на седницата на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања закажана за попладнево.

СДСМ нема да учествува на координациите и комисиите

Макфакс - 23.07.2010

Пратеничката група на СДСМ најави дека нема да учествува на закажаните средби кај претседателот на Собранието Трајко Вељановски и во работата на работните тела поврзани со измените на Деловникот, со ...

Нема договор за Деловникот

Нетпрес - 23.07.2010

Пратениката група на СДСМ најави дека нема да учествува на закажаната средба и во работата на работните тела поврзани со измените на Деловникот затоа што надвор од прокламираниот став за консензус ...

СДСМ: Деловникот поддржан само од власта

Р.С.Европа - 23.07.2010

Пратеничката група на СДСМ нема да учествува на закажаната срeдба и во работата на работнте тела поврзани со измените на Деловникот затоа што надвор од прокламираниот став за консензус тој беше ...

Макрадули - СДСМ се повлекува од дебатите поврзани со измените на Деловникот

Inpress - 23.07.2010

Скопје, 23. јули (ИНПРЕС) Денес, се повторува јули 2008-ма. Денес можеби по некоја случајност, или не, пак е петок, пак е попладне кога се носат измените на Деловникот без поддршка на опозицијата.

Власта и опозицијата се фатија за гуша за Деловникот

Inpress - 23.07.2010

Скопје, 23. јули (ИНПРЕС) Седницата на Собранието на Република Македонија, на чиј дневен ред беше Деловникот на Собранието, е прекината, без надеж дека ќе продолжи во комплетен пратенички состав.

ВМРО ДПМНЕ: Консензусот е основата за усвојување на Деловникот

Нетпрес - 23.07.2010

Владејачката партија вели дека процесот за Деловникот се води подолг временски период и основното начело кое што го поставиле е усвојување на измените со консензус меѓу власта и опозицијата и тоа се ...

ВМРО-ДПМНЕ : Мора да се донесе Деловник со консензус

Макфакс - 23.07.2010

ВМРО-ДПМНЕ ги прифати сите барања на СДСМ за Деловникот, а единствено логично образложение зошто СДСМ се повлекува од измените е затоа што знае дека Деловникот е еден од условите за Македонија да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Опозицијата не сака да биде усвоен Деловникот

Кирилица - 23.07.2010

ВМРО-ДПМНЕ ги прифати сите барања на СДСМ за Деловникот, а единствено логично образложение зошто СДСМ се повлекува од измените е оти знае дека Деловникот е еден од условите за Македонија да добие ...

ВМРО ДПМНЕ: опозицијата не сака Деловникот да биде усвоен

Р.С.Европа - 23.07.2010

,,ВМРО ДПМНЕ ги прифати сите барања на СДСМ за Деловникот, а единствено логично образложение зошто се повлекува од измените е оти знае дека Деловникот е еден од условите за Македонија да добие ...

Македонија - На секоја втора седница точка на опозицијата

Време - 22.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата постигнаа договор за измените на собранискиот Деловник. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на опозицијата да предлага точка на дневен ред на ...

Опозицијата излезе со компромисен предлог за Деловникот

МРТ - 22.07.2010

Точка на дневен ред на секоја втора редовна седница и одлука за формирање на постојано работно тело – Kомисија за контрола на трошењето на јавни средства и ревизија е компромисниот предлог на ...

Ќе се договорат ли партиите до рокот даден од Брисел!?

Канал 77 - 22.07.2010

Се поизвесно е дека до крајот на неделава нема да има седница, на која спикерот Вељановски ќе ги стави на гласање Анкетната комисија и Деловникот,како клучни тела за земјава наесен да добие позитивен ...

Секоја втора седница опозициска

Н.Македонија - 22.07.2010

Опозицијата ќе може да предлага една своја точка на дневен ред на секоја втора седница. Тоа е компромисот што вчера, по десет интензивни координации, кои траеја и по осум часа, ги постигнаа ...

Договор за Деловникот - конечно!

Deutsche Welle - 21.07.2010

Владеачкото мнозинство и опозицијата во македонскиот парламент постигнаа договор околу измените на Деловникот. ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на опозицијата да предлага точка на дневен ред на секоја ...

Постигнат договор околу измените на собранискиот Деловник

Алсат-М - 21.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата постигнаа договор околу измените на собранискиот Деловник. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на опозицијата да предлага точка на дневен ред на ...

Опозицијата бара на секоја втора собраниска седница да предлага точка на дневен ред

Алсат-М - 21.07.2010

Една точка на дневен ред да предлага опозицијата на секоја втора редовна собраниска седница е новото компромисно решение што го нуди пратеничката група на СДСМ околу измените на Деловникот.

Деловникот е договорен

Канал5 - 21.07.2010

Постигнат договор околу измените на собранискиот деловник. Прифатен е предлогот на опозицијата да предлага точка на дневен ред на секоја втора седница.

Постигнат договор за Деловникот на Собранието

Телма - 21.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата постигнаа договор околу измените на собранискиот Деловник. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на опозицијата да предлага точка на дневен ред на ...

Договор за собранискиот Деловник

Р.С.Европа - 21.07.2010

Пратениците постигнаа договор околу собранискиот Деловник. Владеачкото мнозинство го прифати предлогот на опозицијата да можат да предлагаат точка на дневен ред на секоја втора седница.

ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на СДСМ

Кирилица - 21.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата денеска постигнаа договор околу измените на собранискиот Деловник. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на СДСМ да предлага точка на дневен ред ...

Власта и опозицијата заглавија кај точката на дневен ред

МРТ - 21.07.2010

Координацијата кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски која почна пред повеќе од четири часа се уште е неизвесно уште колку ќе трае и дали ќе се постигне договор и за Деловникот.

Виси договорот во Парламентот?

Алфа - 21.07.2010

Малку траеше согласноста меѓу власта и опозицијата во Парламентот, која требаше да обезбеди целосна деблокада на политичкиот дијалог.

Постигнат договор околу измените на собранискиот Деловник

Алфа - 21.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата постигнаа договор околу измените на собранискиот Деловник. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го прифати барањето на опозицијата да предлага точка на дневен ред на ...

Опозицијата со компромисно решение за Деловникот

Кирилица - 21.07.2010

Една точка на дневен ред да предлага опозицијата на секоја втора редовна собраниска седница, е новото компромисно решение што го нуди пратеничката група на СДСМ околу измените на Деловникот ...

Опозицијата излезе со компромисен предлог за Деловникот

Форум - 21.07.2010

Точка на дневен ред на секоја втора редовна седница и одлука за формирање на постојано работно тело – Kомисија за контрола на трошењето на јавни средства и ревизија е компромисниот предлог на ...

Опозицијата бара на секоја втора собраниска седница да предлага точка на денвен ред

Сител - 21.07.2010

Една точка на дневен ред да предлага опозицијата на секоја втора редовна собраниска седница е новото компромисно решение што го нуди пратеничката група на СДСМ околу измените на Деловникот.

Опозицијата излезе со компромисен предлог за Деловникот

Макфакс - 21.07.2010

Точка на дневен ред на секоја втора редовна седница и одлука за формирање на постојано работно тело – Kомисија за контрола на трошењето на јавни средства и ревизија е компромисниот предлог на ...

Опозицијата изнесе компромис за Деловникот

Нетпрес - 21.07.2010

Опозицијата да предлага точка на дневен ред на секоја втора седница во месецот и на истата седница кога Деловникот ќе биде ставен како точка на дневен ред да се донесе одлука за формирање на ...

Опозицијата со нови барања за деловникот

Р.С.Европа - 21.07.2010

Опозицијата бара на секоја втора редовна собраниска седница да предлага по една точка на дневен ред . Бараат и освен донесување на Деловникот да се формира постојано работно тело за контрола на ...

Постигнат договор за собранискиот Деловник

Вечер Прес - 21.07.2010

Конечно договор за собранискиот Деловник. Опозицијата предложи, а владејачкото мнозинство ги прифати измените според кои опозиционерите ќе можат на секоја втора собраниска седница да предлагаат по ...

Деловникот нов камен на сопнување

Н.Македонија - 21.07.2010

Откако по десет дена договарање за анкетната комисија за расчистување на собранискиот инцидент од 1 јули на власта и на опозицијата им тргна со политичкиот дијалог, вчера повторно заглавија на ...

Постигнат договор за измените на собранискиот Деловник

Идивиди - 21.07.2010

Скопје, 21 јули 2010 (МИА) - Владејачкото мнозинство и опозицијата денеска постигнаа договор околу измените на собранискиот Деловник.

Договорен собранискиот деловник

eReporter - 21.07.2010

Постигнат е меѓупартиски договор за собранискиот деловник, откако владеачката ВМРО ДПМНЕ денеска го прифати предлогот на опозицијата да можат да предлагаат точка на дневен ред на секоја втора ...

Нова координација за собранискиот деловник

А1 - 20.07.2010

Координацијата трае веќе еден час, како што и е се очекуваше секоја од пратеничките групи влезе со своите барања како треба да изгледаат измените во деловникот и никој досега не попушта од она што им ...

Нема договор за Деловникот

Алсат-М - 20.07.2010

Координацијата се очекува да трае цела недела поради големите разлики меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ околу нивните предлози Политичките партии не успеаја да се договорат за измените во собранискиот деловник.

Уште една координациска средба за измените на Деловникот

Макфакс - 20.07.2010

Опозицијата и власта денеска повторно ќе седнат на заедничка маса и ќе се обидат да ги усогласат измените на Деловникот за работата на Собранието.

Власта и опозицијата ги пеглаат разликите околу собранискиот Деловник

Inpress - 20.07.2010

Скопје, 20. јули (ИНПРЕС) Нова средба кај претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељновски денеска се очекува да има владејачкото парламентарно мнозинство и опозицијата.

Координацијата кај Вељаноски засега без напредок

Сител - 20.07.2010

Се уште е неизвесно колку ќе трае денешната координација на претставници на пратеничките групи кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Деловникот спорна точка на координацијата

Нетпрес - 20.07.2010

Координаторите на пратеничките групи се состанаа уште пред пет часа и сежуште дискутираат за измените на Деловникот и неизвесно е до кога ќе трае координацијата.

Власта и опозицијата заглавија кај точката на дневен ред

Макфакс - 20.07.2010

Координацијата кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски која почна пред повеќе од четири часа се уште е неизвесно уште колку ќе трае и дали ќе се постигне договор и за Деловникот.

Координацијата за Деловникот без напредок

Р.С.Европа - 20.07.2010

Координацијата за собранискиот Деловник која траа веќе 5 часа засега без напредок, бидејќи и двете страни остануваат на своите ставови.

Уште една координациска средба за измените на Деловникот

Кајгана - 20.07.2010

Опозицијата и власта денеска повторно ќе седнат на заедничка маса и ќе се обидат да ги усогласат измените на Деловникот за работата на Собранието.

Власта и опозицијата не се договорија за Деловникот

Сител - 20.07.2010

Координациите околу измените на Деловникот и по осум часовната расправа заврши без договор. Власта и опозицијата не успеаја да се договорат. ВМРО ДПМНЕ и СДСМ остануваат на своите ставови.

Уште една координациска средба за измените на Деловникот

Форум - 20.07.2010

Опозицијата и власта денеска повторно ќе седнат на заедничка маса и ќе се обидат да ги усогласат измените на Деловникот за работата на Собранието По вчерашното договарање на персоналниот состав на ...

Власта и опозицијата заглавија кај точката на дневен ред

Форум - 20.07.2010

Координацијата кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски која почна пред повеќе од четири часа се уште е неизвесно уште колку ќе трае и дали ќе се постигне договор и за Деловникот Како што ...

Уште една координациска средба за измените на Деловникот

МРТ - 20.07.2010

Опозицијата и власта денеска повторно ќе седнат на заедничка маса и ќе се обидат да ги усогласат измените на Деловникот за работата на Собранието.

Власта и опозицијата преговараат за Собранискиот Деловник

Р.С.Европа - 20.07.2010

Владејачкото мнозинство и опозицијата денеска на нова средба кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе се обидат да се усогласат околу измените на собранискиот Деловник.

Координацијата кај Вељаноски засега без напредок

Идивиди - 20.07.2010

Скопје, 20 јули 2010 (МИА) – Се уште е неизвесно колку ќе трае денешната координација на претставници на пратеничките групи кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Ќе се реши ли собраниската криза?

Р.С.Европа - 19.07.2010

Пратениците сметаат дека прво е потребен договор меѓу партиите, а дури потоа собраниска седница за формирање на Анкетна комисија и Деловник.