TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зекири и Спасовски во одбрана на Заев и плукање на Црвенковски: Годините молк и немање став за прашања, нека го ...

Република - 26.11.2020

Мухамед Зекири застана во одбрана на неговиот сопратиец и кум, Зоран Заев, пренесувајќи го партискиот став како свој личен. Тој на неговиот Фејсбук го поставил партиско соопштение на СДСМ Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ ...

Рашковски останува во Владата, но на друга позиција

Фактор - 26.11.2020

Со одлуката за формирање на Канцеларија на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија се формираат три нови Секретаријати, а Драги Рашковски ќе биде на чело на еден од нив. Доскорешниот генерален секретар на Владата за ТВ24 потврдил ...

Рашковски останува во Влада како секретар

Expres - 26.11.2020

Доскорешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој поднесе оставка сепак ќе остане во владата каде ќе добие нова функција. секретар. Владата ќе формира три нови секретаријати: секретаријат за мониторинг и поддршка на институциите, ...

Во Владата ќе се формираат нови секретаријати, Рашковски ќе биде секретар за мониторинг

Фокус - 25.11.2020

Драги Рашковски, доскорешниот генерален секретар на Владата, ќе ја врши функцијата секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма. Станува збор за нова функција, која, како што објави 360 Степени, е ...

ДКСК: Нема конфликт на интереси, но има влијание при именувањето на Мухамед Зекири за генерален секретар

Телма - 25.11.2020

Антикорупциската комисија го нема разгледано прашањето околу именувањето на Мухамед Зекири за Генерален секретар на Владата, но предупредуваат дека мора многу да се внимава при поставувањето на партиските кадри.

Арсовски: Зеќири е назначен за генерален секретар на Владата врз основа на неговиот беграунд

Фокус - 25.11.2020

Одлуката Мухамед Зеќири да биде назначен за нов генерален секретар на Владата е донесена врз основа на она што го има постигнато во неговата професионална кариера, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски.

Кадровски смени во Владата, двојство на функции за задоволување на партиски апетити

24 Вести - 25.11.2020

Рокади на Илинденска. Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири стана нов генерален секретар на Владата. Одлуката за именување е донесена на синоќешната владина седница. Зеќири доаѓа на местото на Драги Рашковски, кој според информациите на ТВ 24 не ...

Рашковски не си оди од Владата, туку сега ќе биде „само“ секретар

360 степени - 25.11.2020

Со владина одлука, што е на сила од вчера, се воведуваат три нови позиции „секретар“ и уште три „помошник-секретар“, од кои едната (за мониторинг и поддршка на институциите) била резервирана за досегашниот генерален секретар на Владата Драги ...

Владата ќе формира три нови секретарјати, едниот ќе го води Драги Рашковски

Нетпрес - 25.11.2020

Владата ќе формира три нови секретаријати: секретаријат за мониторинг и поддршка на институциите, секретаријат за комуникации и секретаријат за администрација. Со тоа се воведуваат и уште три нови позиции „секретар“ и уште толку „помошник-секретар“.

Арсовски: Зеќири е назначен за генерален секретар на Владата врз основа на неговите постигнувања во кариерата

Press24 - 25.11.2020

Одлуката Мухамед Зеќири да биде назначен за нов генерален секретар на Владата е донесена врз основа на она што го има постигнато во неговата професионална кариера, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски.

Владата ќе формира три нови секретарјати, едниот ќе го води Драги Рашковски

+инфо - 25.11.2020

Досегашниот генерален секретар на Владата ќе биде секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма. Владата ќе формира три нови секретаријати: секретаријат за мониторинг и поддршка на институциите, ...

Кумашинот на Заев, Мухамед Зеќири стана генерален секретар, а ја критикуваа претходната власт за непотизам

Нетпрес - 25.11.2020

Од Владата велат дека нема непотизам на „Илинденска“ со назначувањето на Мухамед Зеќири за генерален секретар на местото на Драги Рашковски. Премиерот Зоран Заев му е кум на потпретседателот на СДСМ и поранешен пратеник.

Арсовски: Професионалното минато на Зекири беше решавачко, а не кумството со Заев

МКД - 25.11.2020

Одлуката за именување на Мухамед Зекири за генерален секретар на Владата е донесена по предлог на премиерот Заев кој предвид го имал професионалното минато на Зекири, одговори владиниот портарол.

Арсовски: Зекири е назначен за нов генерален секретар врз основа на неговиот бекграунд

Слободен Печат - 25.11.2020

Одлуката Мухамед Зекири да биде назначен за нов генерален секретар на Владата е донесена врз основа на она што го има постигнато во неговата професионална кариера, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски.

Рашковски ќе стане секретар за мониторинг

Независен - 25.11.2020

Владата ќе формира три нови секретаријати: секретаријат за мониторинг и поддршка на институциите, секретаријат за комуникации и секретаријат за администрација. Со тоа се воведуваат и уште три нови позиции „секретар“ и уште толку „помошник-секретар“.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Тера - 25.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата. Одлуката e донесена на синоќешната владина седница.. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Рашковски со нова работна позиција во Влада

24Инфо - 25.11.2020

Драги Рашковски, доскорешниот генерален секретар на Владата, не си оди од „Илиненденска“ ниту откако вчера неговата функција ја презема Мухамед Зекири. Рашковски е поставен на друга позиција во владиниот кабинет.

Рашковски не си оди од Владата, туку сега ќе биде секретар

Фактор - 25.11.2020

Со владина одлука, што е на сила од вчера, се воведуваат три нови позиции „секретар“ и уште три „помошник-секретар“, од кои едната (за мониторинг и поддршка на институциите) била резервирана за досегашниот генерален секретар на Владата.

Арсовски: Зеќири е назначен за генерален секретар на Владата врз основа на неговиот беграунд

24Инфо - 25.11.2020

Одлуката Мухамед Зеќири да биде назначен за нов генерален секретар на Владата е донесена врз основа на она што го има постигнато во неговата професионална кариера, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски.

Ја критикуваа претходната власт, а сега го прават истото: Заев му е кум на Зеќири, но тоа не е проблем да биде ...

Република - 25.11.2020

Од Владата велат дека нема непотизам на „Илинденска“ со назначувањето на Мухамед Зеќири за генерален секретар на местото на Драги Рашковски. Премиерот Зоран Заев му е кум на потпретседателот на СДСМ и поранешен пратеник.

На „Илинденска“ нема непотизам- Мухамед Зеќири, кумашин на Заев и нов ген-сек на Влада

Вечер Прес - 25.11.2020

Зеќири беше назначен за нов генерален секретар, на местото на Драги Рашковски, кој поднесе оставка од функцијата. -Се зема бекграундот и она што Мухамед Зеќири го има постигнато во професионалната карира и врз основа на тоа е донесена таа одлука по ...

Рашковски на нова функција во Владата

Локално - 25.11.2020

Откако синоќа Владата на седница го именува потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири за нов генерален секретар на Владата, поранешниот вршител на функцијата, Драги Рашковски се сели во нова канцеларија.

За Рашковски се отвора нова функција во Влада

Република - 25.11.2020

Доскорешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, ќе добие нова функција во Владата. Нему ќе му припадне водството во едно од трите нови секретаријати, поточно на Секретаријатот за мониторинг и поддршка на институциите.

Професионалното минато на Зекири беше решавачко, а не кумството со премиерот, велат од Влада

Локално - 25.11.2020

За одлуката за именување на Мухамед Зекири за генерален секретар на Владата и за тоа дали има судир на интереси имајќи предвид дека премиерот Зоран Заев е негов кум, портпаролот на Владата на ова новинарско прашање одговори дека премиерот го имал во ...

Досие: Драги Рашковски го заврши ангажманот во Владата, продолжува како професор и иноватор

Фактор - 25.11.2020

Изборот на Драги Рашковски за нов генерален секретар на Владата во 2017 предизвика доста бурни реакции бидејќи сепак, станува збор за една важна функција иако е далеку од моќта која ја имаат министрите или нивните заменици.

Заев му е кум на Зеќири, но од Владата велат дека тоа не е проблем за да биде избран за генерален секретар

Фактор - 25.11.2020

Од Владата велат дека нема непотизам на „Илинденска“ со назначувањето на Мухамед Зеќири за генерален секретар на местото на Драги Рашковски. Премиерот Зоран Заев му е кум на потпретседателот на СДСМ и поранешен пратеник.

Мухамед Зеќири по изборот на новата функција: Огромна чест и уште поголема обврска

Фактор - 25.11.2020

Мухамед Зеќири, потпретседателот на СДСМ, објави дека му претставува огромна чест изборот за нов генерален секретар на Владата на местото на Драги Рашковски. „Денес од Владата на Република Северна Македонија бев именуван за нејзин Генерален секретар.

Кој е Мухамед Зеќири, новиот генерален секретар на Владата?

Бизнис Вести - 25.11.2020

Мухамед Зеќири е роден на 10 март 1979 во Скопје. Зеќири е македонски политичар од албанска етничка припадност, пратеник од редовите на СДСМ и потпретседател на партијата. Основно училиште завршил во „Лирија“ – Чаир, а средно теолошко училиште во ...

Драги Рашковски не си оди од „Илиненденска“

Мак. Весник - 25.11.2020

Драги Рашковски, доскорешниот генерален секретар на Владата, не си оди од „Илиненденска“ ниту откако вчера неговата функција ја презема Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ. Рашковски, според информациите на 360 степени, е поставен на друга ...

Кумовската врска на Заев нема врска со назначувањето на Мухамед Зекири за генерален секретар на Влада, вели Арсовски

MakPress - 25.11.2020

Одлуката Мухамед Зеќири да биде назначен за нов генерален секретар на Владата е донесена врз основа на она што го има постигнато во неговата професионална кариера, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски.

Заев си го постави кумашинот за десна рака, Мухамед Зекири назначен за генерален секретар на Влада

MakPress - 25.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница. Мухамед Зекири доаѓа на местото на досегашниот генерален секретар на Владата ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Сакам да кажам - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Зекири на парламентарните избори беше избран за пратеник во Собранието, а пред еден месец си даде оставка од пратеничката функција.

Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

Фокус - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава неофицијално „Фокус“. Како што претходно објавивме, Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

24 Вести - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, кој неодамна се повлече од пратеничкот место, денеска е имануван за нов генереален секретар на Владата. Одлуката Зекири да биде генерален секретар на Владата е донесена на денешната седница.

Мухамед Зекири назначен за генерален секретар во Владата

ТВ21 - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Канал5 - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Сител - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Наместо во ФЗО, Зекири се „пресели“ во Влада, како генерален секретар

360 степени - 24.11.2020

Доскорешниот пратеник на СДСМ доаѓа на местото на Драги Рашковски Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, кој неодамна се повлече од пратеничкот место, е именуван денеска за нов генереален секретар на Владата.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

МКД - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

Press24 - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја ...

Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата

Нетпрес - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во Владата, објави ...

Мухамед Зекири е новиот генерален секретар на Владата

Нова ТВ - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Кајгана - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

ММС - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

OhridNews - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Во Центар - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Зекири на парламентарните избори беше избран за пратеник во Собранието, а пред еден месец си даде оставка од пратеничката функција.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Макфакс - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата.Одлуката e донесена на последната владина седница одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше ...

Мухамед Зеќири e нов генерален секретар на Владата

А1 On - 24.11.2020

Поранешниот новинар и пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири, е назначен за генерален секретар на Владата, соопштија од „Илинденска“. Одлуката за именувањето е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

А1 On - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратенчката функција.

Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата

Слободен Печат - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори. Одлуката била донесена на последната владина седница одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја ...

Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата

+инфо - 24.11.2020

Зеќири е избран на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски. Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во Владата.

Мухамед Зекири е новиот генерален секретар на Владата

Независен - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Кумановски м. - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Пулс24 - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Зекири на парламентарните избори беше избран за пратеник во Собранието, а пред еден месец си даде оставка од пратеничката функција.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Бизнис Вести - 24.11.2020

Скопје, 24 ноември 2020 (МИА) – Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

4NEWS - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Либертас - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири е новиот генерален секретар на Владата

Курир - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Мухамед Зекири е новиот генерален секретар на Владата

iPortal - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зеќири нов Генерален секретар на Влада

24Инфо - 24.11.2020

Мухамед Зеќири е нов Генерален секретар на Влада, дознава „Локално“ од свои извори.Зеќири го менува на позицијата Драги Рашковски. Зекири во политиката е од 2016-та година, откако по 18 години во новинарството ја напушта професијата и се зачленува ...

Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата

еМагазин - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Опсервер - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата

Фактор - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Вечер Прес - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

Mухамед Зекири нов генерален сектетар на Владата

Бриф - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, кој неодамна се повлече од пратеничкот место, денеска е имануван за нов генереален секретар на Владата. Одлуката Зекири да биде генерален секретар на Владата е донесена на денешната седница.

Мухамед Зекири на местото на Рашковски

CivilMedia - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој неодамна се повлече од пратеничкот место, денеска е имануван за нов генереален секретар на Владата. Одлуката Зекири да биде генерален секретар на Владата е донесена на денешната седница.

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Поглед - 24.11.2020

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази – ,,едно општество за сите”. Се смета дека токму Мухи е заслужен за значителен број на албански гласови на конто на СДСМ и за две победи.

Мухамед Зекири на местото на Рашковски како генерален секретар на Владата

Мета - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е именуван за нов секретар на Владата на РСМ на денешната 24.седница, информираа вечерва од владината прес-служба. Зекири доаѓа на местото на Драги Рашковски, којшто си поднесе оставка од оваа функција пред ...

Зеќири се заблагодари за довербата по назначувањето за Генерален секретар на влада

Локално - 24.11.2020

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој неодамна се повлече од пратеничкотo место, се заблагодари за довербата по назначувањето за Генерален секретар на влада. „Денес од Владата на Република Северна Македонија бев именуван за нејзин Генерален ...

Штотуку е назначен: Нов генерален секретар на Владата е Мухамед Зекири, човек со големо искуство

Поглед - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, неофицијално дознава „Фокус“. Како што претходно објавивме, Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги ...

Зеќири нов Генерален секретар на Влада

Локално - 24.11.2020

Мухамед Зеќири е нов Генерален секретар на Влада, дознава „Локално“ од свои извори. Потпретседателот на СДСМ го менува на позицијата Драги Рашковски. Зекири во политиката е од 2016-та година, откако по 18 години во новинарството ја напушта ...

Мухамед Зеќири е новиот генерален секретар на Владата

Точка - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во Владата, објави Плусинфо. Зеќири е избран на местото на досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски.

Мухамед Зеќири нов генерален секретар на Владата

Денешен - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири е избран за генерален секретар во ...

На местото на Рашковски: Зекири нов Генерален секретар на Владата

Република - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, неофицијално дознава „Фокус“. ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

MTM - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата.Одлуката e донесена на последната владина седница одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Н.Македонија - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата. Одлуката e донесена на последната владина седница одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

Мак. Весник - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава неофицијално „Фокус“. Мухамед Зекири доаѓа на местото на Драги Рашковски кој беше генерален секретар на Владата до назначувањето на Зекири.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Frontline - 24.11.2020

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Вечер - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата.Одлуката e донесена на последната владина седница одржана денеска. Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше ...

Вечерен преглед: Мухамед Зекири e новиот генерален секретар на Владата, од утре 40-те медицински сестри се враќаат на ...

Frontline - 24.11.2020

ПОРАНЕШНИОТ пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата . ОД утре, 40-те медицински сестри се враќаат на работа , најави денеска на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Акцент - 24.11.2020

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за нов генерален секретар во Владата. Зеќири е избран на местото на досегашниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски. Тој беше пратеник во минатиот состав на парламентот, а беше избран и на овие ...

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Скопје1 - 24.11.2020

Поранешниот новинар и пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири, е назначен за генерален секретар на Владата, соопштија од „Илинденска“. Одлуката била донесена на последната владина седница одржана денеска.

Мухамед Зекири е новиот генерален секретар на Владата

365 - 24.11.2020

Експратеникот и актуелен потпретседател на СДСМ – Мухамед Зекири, е избран за нов Генерален секретар на Владата, објавија медиумите. Информацијата, за „Плусинфо“ , ја потврдила владината прес-служба.

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Expres - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Зеќири бил една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одбил понудата да го замени Драги Рашковски на ова ...

CENTAR ДОЗНАВА: Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Влада

Centar - 24.11.2020

Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата дознава Centar.mk. Оваа одлука штотуку поминала на владината седнича што се оддржува ...

Мухамед Зекири е НОВИОТ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Вечер - 24.11.2020

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори. Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска. Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја ...