TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства

Телма - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: Македонија пребродила многу Заевци, ќе го надмине и овој

МКД - 17.06.2018

По потпишувањето на договорот за спорот со името, екпресно на својот фејсбук профил се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој ги цитираше македонските писатели. „Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат" велеше Блаже Конески "Не е ...

Мицкоски по потпишувањето на договорот: Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој

Фокус - 17.06.2018

По потпишувањето на договорот за спорот со името, екпресно на својот фејсбук профил се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој ги цитираше македонските писатели. Неговиот статус ви го пренесуваме во целост: „Големо ни е името, ќе ...

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне

МКД - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

ВО ЖИВО: Потпишување на конечниот договор за решавање на македонско-грчкиот спор за името

Фокус - 17.06.2018

Следете го во живо потпишувањето на конечниот договор меѓу Македонија и Грција, чиј потпи ќе стават министрите за надворешни работи на двете држави, Никола Димитров и Никос Коѕијас. На настанот ќе присуствуваат и ќе имаат свое обраќање премиерите на ...

Мицкоски од Битола: Додека Заев седи насмеан, го тапкаат по рамо и ужива во тие пет минути слава, историјата ќе суди

Фокус - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот собир во Битола против промената на името истакна дека тој го слуша гласот на народот. „Го слушам гласот на народот, а тие викаат поведете ме.

Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат

Deutsche Welle - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е „срамна капитулација“. Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот кога ВМРО-ДПМНЕ одбележува 28 години од ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

24 Вести - 17.06.2018

Со сите демократски и правни средства ќе се спротиставиме на срамната капитулација што денеска ни ја сервираа, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од денешниот протест во Битола.

ВМРО-ДПМНЕ роденденот во Битола го одбележа со критики за договорот

Телма - 17.06.2018

Христијан Мицкоски најави дека ќе се спротистават на „капитулацијата“ со сите расположливи демократски средства. Емилија ...

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

ТВ21 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски со стихови на Конески и Тодоровски го прокоментира договорот

+инфо - 17.06.2018

Денес гледаме како еден човек кој е на позицијата премиер прави чекор со кој овие величини сака да ги помножи со нула, нивното творештво и аманет да каже дека се погрешни, но и како еден народ и земја со некаков договор сака да ја преименува.

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

Канал5 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на уставното име

Р.С.Европа - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, а со цел промена на ...

Мицкоски од протестот вo Битола: Заев да падне, за да се издигне Македонија

+инфо - 17.06.2018

Мицкоски порача дека нема да поддржи промена на Устав. акако што рече, ќе дојде време кога ќе се одговара за оваа капитулација што ја сервираа на земјата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од говорницата на протестот организиран во Битола по ...

Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат

Либертас - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е „срамна капитулација“. Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот кога ВМРО-ДПМНЕ одбележува 28 години од ...

ВО ЖИВО Официјалната средба во Отешево

+инфо - 17.06.2018

Проследете ја официјалната средба по потпишувањето на македонско-грчкиот договор во ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Додека Заев се слика, јужниве слават

А1 On - 17.06.2018

Додека Заев се слика, јужниве слават, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш во Битола. Тој рече дека и покрај беспарицата и невработеноста, лошите услови во здравството и обраозванието, Македонија се соочи ...

Мицкоски од Битола: Заев да падне, за Македонија да се издигне, тоа е целта

Макфакс - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа договорот ова е предавство и капитулација

Канал5 - 17.06.2018

Протести во Грција, протест организиран од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во Битола. ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека овој договор е капитулантски и дека со него се погазува интегритетот на државата и идентитетот на Македонците.

Јас и по цена на животот нема да го прифатам капитулантското дело на Заев, рече Мицкоски на протестот против договорот ...

Сакам да кажам - 17.06.2018

Ова е капитулантска Влада, а Зоран Заев е Баронот Минхаузен, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкиски, на денешниот протест во Битола организиран против потпишувањето на договорот со Грција за промена на името.

Мицкоски: Македонија се соочува со предавство и капитулација

Н.Македонија - 17.06.2018

Со крст, на кој пишуваше дека на денешен ден е погребана Република Македонија и молитва на свештеници од битолската епархија, почна протестниот марш на ВМРО ДПМНЕ во Битола. Колоната, на чие чело беше лидерот на партијата, Христијан Мицкоски својот ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав со цел промена на уставното име

Press24 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

ВО ЖИВО: Следете го потпишувањето на договорот за новото име на Македонија

Press24 - 17.06.2018

Следете го во живо потпишувањето на Договорот за името Република Северна Македонија. Договорот се потпишува во Преспа под засилени безбедносни ...

Следете во живо: Што се случува по потпишаниот договор

Press24 - 17.06.2018

Средбата по потпишаниот договор за името. Следете што се случува во ...

Мицкоски по потпишувањето на договорот: Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој

Тера - 17.06.2018

По потпишувањето на договорот за спорот со името, екпресно на својот фејсбук профил се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој ги цитираше македонските писатели. Неговиот статус ви го пренесуваме во целост: „Големо ни е името, ќе ...

Мицкоски: ,,Ќе дојде денот, ќе ,,куцне“ часот кога ќе одговараат пред овој народ“

AKO - 17.06.2018

,,Заев со Договорот го измени идентитетот, ја издиша Македонија, ова е срамна капитуалација“-рече Христијан Мицкоски. Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија, од митингот во Битола против Договорот за името со Грција, ...

Мицкоски со стихови на Конески и Тодоровски го прокоментира договорот

Слободен Печат - 17.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук профилот денеска го прокоментира потпришувањето на договорот за името. Тој денеска своето мислење ќе го презентира и на најацениот собир против договорот во Битола.

Мицкоски со стихови на Конески и Тодоровски го прокоментира договорот

Локално - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук профилот денеска експресно го прокоментира потпишувањето на договорот за името. Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат” велеше Блаже Конески „Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Шеталиште - 17.06.2018

Во Битола се одржа протестен марш на опозициската ВМРО-ДПМНЕ против потпишувањето на договорот со Грција за решавање на долгогодишниот спор со името. Маршот го предводeше претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне, тоа е целта

Точка - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. Според него ова што денеска се случи е срамна капитулација на ...

Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат: Македонија пребродила многу Заевци во историјата, ќе го надмине и овој

Република - 17.06.2018

Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат” велеше Блаже Конески “Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без нашето име” пишуваше Петре М Андреевски “Ој, Македонијо, колку ли уште ни треба за да те домакедончиме! ” порачуваше ...

Мицкоски: Заев да падне – за Македонија да се издигне

Вечер Прес - 17.06.2018

-Заев со договорот го измени идентитетот, ја издиша Македонија, ова е срамна капитулација. Решението е комплетно спротивно на државните и националните интереси на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на ...

Мицкоски: Македонија пребродила многу Заевци, но неговиот срам ќе остане

Независен - 17.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека со потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција е срам за нашата земја, порачувајќи дека промената мора да почне од нас самите.

Мицкоски: И по цена на живот нема да го прифатам договорот

Независен - 17.06.2018

Додека македонската и грчката делегација, како и високите претставници на Европската унија и на Обединетите нации, ручаа во Отешево по потпишувањето на договорот за името во Псарадес (Нивици), ВМРО-ДПМНЕ протестираше во Битола.

Протест со елементи на предизборна кампања во Битола

Фактор - 17.06.2018

На протестите во Битола, демонстрантите извикуваат дека не го даваат името по потпишаниот договор во Преспа. Тие пеат патриотски песни а некои од нив носат транспаренти со крст што симулира дека ја погребуваат Северна Македонија.

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне, тоа е целта

Слободен Печат - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

Македонија е зафатена од ураганот Заев, имаме работа со човек кој потпиша договор за капитулација

Република - 17.06.2018

– Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме Зоран Заев. Кампањата кои тие ја спроведоа е да бидете пасивизирани, да покажете дека сте незаинтересирани и да си кажете сите се исти.

Мицкоски: Македонија е нашето име кое се изговара со особена чест и достоинство

МК News - 17.06.2018

Македонија е нашето име кое се изговара со особена чест и достоинство, со внимание со гордост во срцата, и силна енергија. Со посебно чувство и почит. Нашето име е големо, затоа што тоа е она што сме, и секогаш сме биле и ќе продолжиме да бидеме ...

Јас Христијан Мицкоски, макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев

Република - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Во овој мрачен тунел за нашата заедничка иднина едно е јасно: Заев мора да падне за да може Македонија да се издигне!

Република - 17.06.2018

Иако одбележуваме 28 години од ВМРО-ДПМНЕ и 125 години ВМРО, ние не славиме, ова не е прослава затоа што околностите се загрижувачки, а реалноста претешка, која се носи на плеќите на обичниот човек и нашата земја.

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

Локално - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски од Битола: Се соочуваме со предавство и капитулација (Фото)

1tv - 17.06.2018

Почна протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ против договорот со Грција за спорот со името, предводен од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Мицкоски на денешниот собир во Битола против промената на името истакна дека тој го слуша гласот на народот.

Мицкoски: Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме Зоран Заев

Фактор - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека договорoт со Грција е капитулантски и дека со него се погазува интегритетот на државата и идентитетот на Македонците. Лидерот Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот ...

(Во Живо) Следете го потпишувањето на договорот помеѓу Скопје и Атина

Фактор - 17.06.2018

Зоран Заев и преостанатите членови од владината делегација придружувани од флота од моторни чамци пристигна на преспанското крајбрежје од грчката страна каде што треба да се потпише договорот за решение на спорот со името помеѓу Скопје и Атина.

Мицкоски: Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој, но неговиот срам ќе остане

Курир - 17.06.2018

„Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат” велеше Блаже Конески “Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без нашето име” пишуваше Петре М Андреевски “Ој, Македонијо, колку ли уште ни треба за да те домакедончиме! ” порачуваше ...

Капитулацијата на Македонија ќе се прослави во Отешево (во живо)

Република - 17.06.2018

По потпишување на договорот за промена на името на Република Македонија во Република Северна Македонија во грчкиот Псаридис, следува официјална средба на македонската и грчката делегација во Отешево, на македонска ...

Мицкоски: Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме, Зоран Заев

Курир - 17.06.2018

Иако одбележуваме 28 години од ВМРО-ДПМНЕ и 125 години ВМРО, ние не славиме, ова не е прослава зашто околностите се загрижувачки, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на протестниот марш во Битола против промена на името.

ФОТО: Мицкоски пречекан со еуфорија од илјадници граѓани, обединувачки и решителен говор пред битолчани

Курир - 17.06.2018

Решителен и обединувачки, вака политичките аналитичари го оценуваат говорот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во Битола. Според проценките, Мицкоски во Битола беше пречекан од околу 20 илјади граѓани кои се собраа денеска на ...

„Јас Христијан Мицкоски никогаш, по ниту една цена, макар таа чинела и живот нема да го поддржам ова капитулантско ...

Курир - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Со крвта во бронзата врежани се нивните дела: Мицкоски им се поклони на борците за независна Македонија (ФОТО)

Република - 17.06.2018

По моќниот говор што го одржа пред повеќе од 20.000 симпатизери, членови, но и поддржувачи наполитиките на ВМРО-ДПМНЕ, кои дојдоа од цела Македонија да му се спротивстават на потпишувањето на капитулантскиот договор меѓу Македонија и Грција, ...

Мицкоски од Битола: Заев мора да падне за да може Македонија да се издигне (ВИДЕО)

Курир - 17.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш кој се одржа во Битола по повод потпишувањето на Договорот за промена на името во Република Северна Македонија повика македонскиот народ да стане на нозе во одбрана на ...

Мицкоски за договорот со Грција: Ќе дојде денот кога ќе одговараат пред законите и пред народот

Стандард - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски од Битола: Заев да падне, за Македонија да се издигне, тоа е целта

Sky - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

ВМРО-ДПМНЕ роденденот го прослави со протест против договорот, Мицкоски повтори дека нема да подржат уставни измени

еМагазин - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: Никогаш, па макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев

Поглед - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Во живо: Следете го преку Sky потпишување на договорот меѓу Македонија Грција

Sky - 17.06.2018

Со почеток во 09:30ч, проследете го во живо потпишувањето на конечниот договор за решавање на македонско-грчкиот спор за името и за стратегиско ...

(ВО ЖИВО) Официјална средба по потпишување на македонско-грчкиот договор

еМагазин - 17.06.2018

Погледнете ја официјална средба по потпишување на македонско-грчкиот договор во ...

Се огласи и Мицкоски: Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој. Но неговиот срам ќе ...

Поглед - 17.06.2018

„Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат” велеше Блаже Конески “Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без нашето име” пишуваше Петре М ...

Мицкоски: “Македонија пребродила во својата историја многу Заевци, ќе го надмине и овој. Но неговиот срам ќе остане!”

Маркукуле - 17.06.2018

(Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски) „Големо ни е името, ќе сакаат да ни го земат” велеше Блаже Конески “Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без нашето име” пишуваше Петре М Андреевски “Ој, ...

Мицкоски со стихови од Гане Тодоровски ги повика граѓаните во недела на протест во Битола

Фокус - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил ги испиша стиховите од истакнатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Со стихови од Гане Тодоровски Мицкоски повика на протест во Битола: Ој, Македонијо, колку ли уште ни треба за да те ...

Република - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил ги испиша стиховите од истаканатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Христијан Мицкоски со стихови од Гане Тодоровски ги повика граѓаните на протест во Битола

Курир - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил ги испиша стиховите од истаканатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Мицкоски го рецитира Гане Тодоровски и повика во недела на протест во Битола

Слободен Печат - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил ги испиша стиховите од истакнатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Христијан Мицкоски со стихови од Гане Тодоровски ги повика граѓаните на протест во Битола

Република - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил ги испиша стиховите од истаканатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Христијан Мицкоски со стихови од Гане Тодоровски ги повика граѓаните на протест во Битола

Поглед - 16.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил ги испиша стиховите од истаканатиот македонски поет и академик, Гане Тодоровски и со тоа ги повика граѓаните на протест в недела во Битола.

Дали Мицковски ќе биде херојски соучесник во предавството на Македонија?

Пулс24 - 16.06.2018

Поминува речиси една недела од кога Зоран Заев во својство на претседател на Владата на Република Македонија обзнани дека името ќе биде променето во Северна Македонија за севкупна употреба, со сите идентитетски додавки и дообјаснувања.

Бучковски: Мицкоски е исправен пред тест, дали ќе биде наследник на Заев или тука е неговиот крај

Фокус - 15.06.2018

Мицкоски и новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат исправени на тест да поддржат референдум и граѓаните да се изјаснат за ова важно прашање или пак граѓаните да го срушат овој сон, вели Владо Бучковски во интервју за Фактор.

Бучковски: Мицкоски или ќе го наследи Заев или ќе ја заврши кариерата

+инфо - 15.06.2018

Мицковски и новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат исправени на тест да поддржат референдум и граѓаните да се изјаснат за ова важно прашање или пак граѓаните да го срушат овој сон, вели во денешното интервју екс премиерот Владо Бучковски за ...

Бучковски: Мицкоски или ќе го наследи Заев или ќе ја заврши кариерата

iPortal - 15.06.2018

Мицковски и новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат исправени на тест да поддржат референдум и граѓаните да се изјаснат за ова важно прашање или пак граѓаните да го срушат овој сон, вели во денешното интервју екс премиерот Владо Бучковски за ...

Бучковски: Мицкоски или ќе го наследи Заев или ќе ја заврши кариерата

Слободен Печат - 15.06.2018

Мицковски и новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат исправени на тест да поддржат референдум и граѓаните да се изјаснат за ова важно прашање или пак граѓаните да го срушат овој сон, вели во денешното интервју екс премиерот Владо Бучковски за ...

Со стихови од Анте Поповски Мицкоски повика: Наслонете се врз каменот, името ќе ѝ го чуете – Македонија!

Република - 15.06.2018

Со стихови од поетот Анте Поповски претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на протестен марш в недела од 13 часот пред Спортската сала во Битола. Вака пишуваше Анте ...

Бучковски: Мицкоски или ќе го наследи Заев или ќе ја заврши кариерата

Фактор - 15.06.2018

Мицковски и новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат исправени на тест да поддржат референдум и граѓаните да се изјаснат за ова важно прашање или пак граѓаните да го срушат овој сон, вели во денешното интервју екс премиерот Владо Бучковски за ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да подржи уставни измени за промена на името, Мицкоски повика на протест во недела

еМагазин - 15.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протестен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по седницата на Извршниот комитет.

Мицкоски: Договорот со Грција е спротивен на државните и националните интереси на Македонија

Алсат-М - 14.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ заклучил дека договорот со Грција е спротивен на државните и националните интереси на Република Македонија.

Мицкоски повикува на протест в недела во Битола

Нова ТВ - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Мицкоски: Нема да поддржиме уставни измени

24 Вести - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

ВМРО-ДПМНЕ со „роденденски“ протест во Битола против договорот за името

Телма - 14.06.2018

Денеска заседаваше Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со единствена точка на дневен ред, а тоа е капитулантскиот договор кој што нашата влада има намера да го потпише со нашиот јужен сосед, изјави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

(ВИДЕО) Мицкоски повика на протест во Битола против договорот со Грција

Фокус - 14.06.2018

По завршувањето на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот Христијан Мицкоски изјави дека едногласно заклучиле дека договорот со Грција е решение кое што комплетно е спротивно на државните и националните интереси на Република ...

Мицкоски: Договорот е штетен, повикувам на протестен марш во недела во Битола

МКД - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Мицкоски на координација со пратениците

24 Вести - 14.06.2018

Опозицијата се позиционира, Христијан Мицкоски на координација со пратениците за договорот за името. Неговиот потпретседател на ФБ побара поддршка од граѓаните да ги спречат уставните промени.

ВМРО-ДПМНЕ категорично против менување на Уставот и уставното име

Алсат-М - 14.06.2018

По вчерашната средба со премиерот Заев, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски доцна попладнево одрж а состанок со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Во фокусот е договорот со Грција. Планирана е и седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО – ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на името

Телма - 14.06.2018

ВМРО – ДПМНЕ нема да даде поддршка во Собранието за уставни измени за промена на името. Старо-новиот заклучок на партијата доаѓа по едночасовниот состанок на извршниот комитет. Поддршка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски, му дала и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Битола

Р.С.Европа - 14.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ заклучил дека договорот со Грција е спротивен на државните и националните интереси на Република Македонија.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Битола против договорот со Грција

Либертас - 14.06.2018

Договорот со Грција е штетен, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по седницата на ИК и координацијата со пратеничката група.

Мицкоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име

Канал5 - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име

Сител - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Мицкоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име

Кајгана - 14.06.2018

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната ...

Мицкоски: Договорот е штетен, на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ ќе протестираме во Битола ВИДЕО

+инфо - 14.06.2018

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со единствена точка на дневен ред, а тоа е капитулантскиот договор кој што нашата влада има намера да го потпише со ...

Мицкоски го повтори ставот: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи договорот

ТВ21 - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, но и Извршниот комитет на опозициската партија нема да го поддржи договорот со Грција за решението новото име да биде Република Северна Македонија. Лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски уште еднаш ги повтори ...

(Видео) Мицкоски: Договорот со Грција е целосно спротивен на државничките и национални интереси на Македонија

Макфакс - 14.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека на седницата на Извршниот комитет на партијата, со единствена точка на дневен ред, како што рече, капитулантскиот договор, кој Владата има намера да го потпише со нашиот јужен сосед, ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Битола против промената на името

А1 On - 14.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ заклучил дека договорот со Грција е спротивен на државните и националните интереси на Македонија. – Едногласно заклучивме и дека станува збор за решение кое што ...

Историски договор или договор за капитулација

+инфо - 14.06.2018

На референдумот членовите и симпатизерите на Вашата партија ДПМНЕ ќе гласат против договорот за името со Грација и промена на Уставот за што Вие ќе се потрудите да биде така, но другата поголема половина преку 60% од народот на Македонија ќе гласа ...

Мицкоски повика на протестен марш во Битола: Договорот е против Уставот и спротивен на државните интереси

Press24 - 14.06.2018

-Едногласно заклучивме и дека станува збор за решение кое што самото по себе е капитулантско и пратеничката група но и Извршниот Комитет беа едногласни и ги повторија веќе познатите позиции кои што ВМРО-ДПМНЕ ги имаше во минатото, а тоа е дека нема ...

Мицкоски најави протести против договорот со Грција за решавање на спорот за името

AKO - 14.06.2018

ВМРО ДПМНЕ донесе одлука да протестира против договорот со Грција за решавање на долгогодишниот спор за името. Претседателот на партијата состанокот на ИК, изјави: ,,Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, ...

Мицковски на координација со пратениците по договорот за името

Press24 - 14.06.2018

Христијан Мицкоски на координација со пратениците за договорот за името. Неговиот потпретседател на ФБ побара поддршка од граѓаните да ги спречат уставните промени. Состанокот ќе започне секој ...

Мицкоски: Ве повикувам на протестен марш во одбрана на Уставот, името и интересите на Македонија в недела во Битола ...

Република - 14.06.2018

Едногласно заклучивме дека станува збор за решение кое самото по себе е капитулантско и пратеничката група, но и членовите на Извршниот комитет беа едногласни и ги повторија веќе познатите позиции кои што ВМРО-ДПМНЕ ги имаше во минатото, а тоа е ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Битола против договорот со Грција

1tv - 14.06.2018

Договорот со Грција е штетен, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, а со цел промена на уставното име, истакна вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по седницата на ИК и координацијата со пратеничката група.

ВМРО-ДПМНЕ в недела во Битола ќе организира протестен марш за името

Независен - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протестен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Битола против промена на името (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.06.2018

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со единствена точка на дневен ред, а тоа е капитулантскиот договор кој што нашата влада има намера да го потпише со ...

ИК и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со заклучок: Договорот е штетен, Мицкоски повика на протестен марш во недела во ...

Курир - 14.06.2018

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со единствена точка на дневен ред, а тоа е капитулантскиот договор кој што нашата влада има намера да го потпише со ...

Мицкоски на состаноци со пратеничката група и Извршниот комитет

Точка - 14.06.2018

Денеска во ВМРО-ДПМНЕ е раздвижено. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе оствари состаноци со пратеничката група и ќе заседава Извршниот Комитет ова попладне. Се очекува разгледување на новонастанатата ситуација, по вчерашното добивање ...

Мицкоски на координација со пратениците за договорот за името

Фактор - 14.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е на координација со пратениците за договорот за името. Неговиот потпретседател на ФБ побара поддршка од граѓаните да ги спречат уставните промени.

Мицкоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име

Локално - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протстен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Ќе заседава ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски на средба и со пратеничката група

Мета - 14.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе има состаноци со пратеничката група, а попладневно ќе заседава и Извршниот Комитет на партијата. Се очекува разгледување на договорот кој го постигнаа премиерот Зоран Заев и неговиот грчки ...

Во ВМРО-ДПМНЕ раздвижено, Мицкоски на состаноци со пратеничката група и ИК

Курир - 14.06.2018

Денеска во ВМРО-ДПМНЕ е раздвижено. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе оствари состаноци со пратеничката група и ќе заседава Извршниот комитет ова попладне. Се очекува разгледување на новонастанатата ситуација, по вчерашното добивање ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на Уставот со цел промена на името

Фактор - 14.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека на седницата на Извршниот комитет на партијата, со единствена точка на дневен ред, како што рече, капитулантскиот договор, кој Владата има намера да го потпише со нашиот јужен ...

Мицкоски го осуди потегот на борисов и најави протестен марш во недела

Стандард - 14.06.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и партијата нема да поддржи уставни измени за промена на уставното име, а в недела ќе организира протестен марш, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната седница на Извршниот комитет.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи договорот

24Инфо - 14.06.2018

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи договорот Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, но и Извршниот комитет на опозициската партија нема да го поддржи договорот со Грција за решението новото име да биде Република Северна Македонија.

Вечерва ВМРО ДПМНЕ со неочекуван потег – најавија демонстрации против промена на името

Sky - 14.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека на седницата на Извршниот комитет на партијата, со единствена точка на дневен ред, како што рече, капитулантскиот договор, кој Владата има намера да го потпише со нашиот јужен сосед, ...

ВОНРЕДНА ВЕСТ: “ВМРО-ДПМНЕ и македоскиот народ во недела на најмасовен протест во Битола”

Маркукуле - 14.06.2018

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со единствена точка на дневен ред, а тоа е капитулантскиот договор кој што нашата влада има намера да го потпише со ...

Мицкоски го доби договорот од Заев, но остана на ставот дека тоа е капитулација

МКД - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев на попладневната средба во владата му го предал договорот за решение на спорот за името на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Средбата, како што кажа Мицкоски на излегување од владата, била куса затоа што ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Телма - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржат македонската иднина

МКД - 13.06.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и национални интереси, го зачувува и го зајакнува ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

24 Вести - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба ...

Мицкоски: Заев ветуваше едно, а на Македонија ѝ донесе договор за капитулација

МКД - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, побарал итна средба со претседателот Ѓорге Иванов во врска со договорот за името со Грција, а на денешната прес-конференција побара и итна средба со премиерот Зоран Заев, на која очекува да му биде ...

Средба на Заев и Мицкоски во 14.30 во Влада

Фокус - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе имаат средба во Владата. Kако што најавија од Владата за средбата ќе информираат преку соопштение. Средбата доаѓа по барањето на ...

Во 14.30 средба Заев – Мицкоски

Нова ТВ - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе имаат средба во Владата. Kако што најавија од прес службата на Владата за средбата ќе информираат преку соопштение.

Заев и Мицкоски на средба во владата

МКД - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаат средба во владата за договорот за решение на спорот за името што беше објавен вчера. Мицкоски на денешната прес-конференција побара итни средби со претседателот ...

Mицкоски го доби договорот, најави консултации

Алсат-М - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со премиерот Зоран Заев повтори дека договорот Скопје-Атина за него претставува договор за капитулација и најави дека во наредниот период ќе го разгледаат договорот внатрепартиски и ќе се ...

Мицкоски: Најблиската средба со Мицотакис ми била на 50 метри

Фокус - 13.06.2018

Поисточно од Софија не сум патувал во животот, а многу западни држави сум посетил, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали има руско влијание во партијата бидејќи партискиот став за договорот за името е спротивен ...

Мицкоски: Реакцијата на меѓународната заедница е логична

Нова ТВ - 13.06.2018

Меѓу заедница охрабруваше да се постигне договор меѓу двете земји но таа не навлегува во суштината во тој така наречен договор и оттука логична е нивната реакција и поздравувањето на постигнување на договор, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Средба Заев-Мицкоски, опозицијата обвинува за капитулација

24 Вести - 13.06.2018

Опозицискиот лидер Мицкоски најпрво се сретна со Иванов а потоа и со претседателот на владата, Заев кој му го предаде договорот со Грција. Мицкоски оцени дека документот значи капитулација со потпис на ...

Мицкоски емитуваше стара изјава во која Заев вели дека по никоја цена нема да прифати промена на уставното име

Фокус - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција емитуваше стара изјава во која премиерот Зоран Заев уверува дека никогаш не би прифатил промена на уставното име.

Мицкоски: Немаше што друго да си кажеме со премиерот

Фокус - 13.06.2018

По денешната средба со премиерот, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговото мислење и мислењето на партијата по однос на договорот со Грција, не само што не е променето, туку и повеќе зацврстено.

Пред средбата со Заев, Мицкоски се сретнал со Иванов

Нова ТВ - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имаше куса средба со премиерот Заев. Средбата се одржа по барање на Мицкоски кој го побарал и го добил договорот со Грција за решавање на долгогодишниот спор за името.

СДСМ: Целиот демократски свет упатува честитки за постигнатиот договор и го поздравува лидерството

А1 On - 13.06.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржи македонската иднина

Р.С.Европа - 13.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да не ја кочат, туку да дадат поддршка на македонската иднина, реагираше владејачката СДСМ по прес-конференцијата на најголемата опозициска партија на која нејзиниот лидер рече дека „договорот со Грција е капитулација ...

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

Либертас - 13.06.2018

– Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната прес-конференција на Мицкоски на која истакна дека бара итна и ...

Заев му го предаде договорот на Мицкоски

Канал5 - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

СДСМ пак го повика Мицкоски да го поддржи решението за спорот

Макфакс - 13.06.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат, туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и национални интереси, го зачувува и го зајакнува ...

Средба Заев - Мицкоски попладнево во Владата

Канал5 - 13.06.2018

Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната прес-конференција на Мицкоски на која истакна дека бара итна и неодложна ...

Заев му го предаде договорот на Мицкоски

Либертас - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Мицкоски пристигна во Влада на закажаната средба со Заев

Сител - 13.06.2018

По барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е закажана средба помеѓу двајцата лидери Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, а Мицкоски веќе пристигна .

Опозицијата ќе му пркоси на договорот со Грција

Р.С.Европа - 13.06.2018

По само две минути откако му бил доставен договорот, претседателот Ѓорги Иванов ја прекинал средбата со премиерот Заев и министерот Димитров. Заев се сретна и со Мицкоски, кој најави борба со сите законски и демократски средства против постигнатиот ...

ВО ЖИВО: Најавена прес-конференција на Христијан Мицкоски

Либертас - 13.06.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска ќе се обрати на прес-конференција. Од партијата информираат дека прес-конференцијата ќе се одржи во 11:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др.

Заврши средбата помеѓу Мицкоски и Заев: Ќе го разгледуваме договорот и ќе го коментираме во наредните денови

ТВ21 - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Мицкоски: Немаше што друго да си кажеме со премиерот

Сител - 13.06.2018

По денешната средба со премиерот, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговото мислење и мислењето на партијата по однос на договорот со Грција, не само што не е променето, туку и повеќе зацврстено.

Најавена прес-конференција на Христијан Мицкоски

Сител - 13.06.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска ќе се обрати на прес-конференција. Од партијата информираат дека прес-конференцијата ќе се одржи во 11:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др.

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

А1 On - 13.06.2018

Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната прес-конференција на Мицкоски на која истакна дека бара итна и неодложна ...

Мицкоски побара средба со Иванов и Заев – темата ќе биде капитулантскиот договор за името

Сител - 13.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, а со цел промена на уставното име и ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства против овој капитулантски договор, изјави на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски го побара пишаниот документ од Заев и го повика Димитров да поднесе оставка поради капитулација

Сакам да кажам - 13.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека побарал средба со премиерот Зоран Заев на која очекува да му биде доставен пишаниот документ за она што се согласил со неговиот грчки колега Алексис Ципрас во договорот за името.

Мицкоски: Договорот со Грција утре на владина седница, после тоа се очекува да биде декласифициран

А1 On - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев му го доставил договорот за името на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и тој во текот на утрешниот ден се очекува да помине на владина седница и да биде декласифициран.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржат македонската иднина која има поддршка од целиот демократски свет

Либертас - 13.06.2018

Реакција на СДСМ на прес конференцијата на Мицкоски: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и ...

Мицкоски: Најблиската средба со Мицотакис ми била на 50 метри

Либертас - 13.06.2018

Поисточно од Софија не сум патувал во животот, а многу западни држави сум посетил, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали има руско влијание во партијата бидејќи партискиот став за договорот за името е спротивен ...

(Во живо) Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Макфакс - 13.06.2018

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одржува прес-конференција во седиштето на политичката ...

(Во живо) Мицкоски по средбата со Заев

Макфакс - 13.06.2018

Во просториите на Владата се одржа средба меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која траеше околу пет минути. По средбата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дава изјава за ...

ВИДЕО: Обраќање на Мицкоски по петминутната средба со Заев

А1 On - 13.06.2018

Премиерот на Република Македонија и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево се сретнаа во Владата. Средбата траела само 5 минути. Средбата доаѓа по вчерашното објавување на договорот за името од страна на премиерот Зоран ...

Средбата Заев-Мицкоски заврши за пет минути

Макфакс - 13.06.2018

Средбата Заев-Мицкоски одржана во Владата заврши за пет минути. Темата на средбата беше договорот за решение на спорот за името, кој вчера телефонски го договорија Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Заев и Мицкоски попладнево ќе се сретнат во Владата

+инфо - 13.06.2018

За десетина минути во владината зграда, поточно во 14.30 часот, треба да се сретнат премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата ќе биде испорачано соопштение до јавноста, соопштија од Владата.

ВИДЕО: Мицкоски и Заев се сретнаа на пет минути – немале што да си кажат

А1 On - 13.06.2018

Средбата траеше кратко, немавме што да си кажеме, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по петминутната средба со премиерот Зоран Заев по вчерашниот договор за името. Мицкоски од Заев го добил договорот, а во јавноста ќе бил објавен утре, ...

Мицкоски бара средба со Иванов и Заев и оставка од Димитров

Р.С.Европа - 13.06.2018

Претседателот на опозицикста ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бара итна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев за да ги разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу премиерите на Македонија и Грција.

(Видео) Договорот со Грција утре на владина седница, се очекува да се декласифицира

Макфакс - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев му го доставил договорот за името на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и тој во текот на утрешниот ден се очекува да помине на владина седница и да биде декласифициран.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржат македонската иднина која има поддршка од целиот демократски свет

Канал5 - 13.06.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и национални интереси, го зачувува и го зајакнува ...

Мицкоски бара итна средба кај Иванов и кај Заев

+инфо - 13.06.2018

Мицкоски рече дека тој и партијата ВМРО-ДПМНЕ нема да прифатат ниту да поддржат промена на Уставот со цел промена на уставното име и ќе се спротистават со сите демократски и правни средства против овој, како што рече, капитулантски договор.

Мицкоски: Го земав договорот од Заев, немавме што повеќе да си кажеме

Р.С.Европа - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба со премиерот Зоран Заев, изјави дека и понатаму останува на ставот дека тие нема да бидат дел од „капитулацијата на Македонија со договорот на Заев и Ципрас“.

(Видео) Мицкоски бара итни средби со Иванов и Заев за договорот за името

Макфакс - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, побарал итна средба со претседателот Ѓорге Иванов во врска со договорот за името со Грција. Тој на прес-конференција во партиското седиште побара и итна средба со премиерот Зоран Заев, на која очекува да му ...

(Видео) Мицкоски го доби договорот, со Заев немале што да си кажат

Макфакс - 13.06.2018

„Средбата траеше кратко, немавме што да си кажеме“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по неколкуминутните разговори со премиерот Зоран Заев во Владата. Тој рече дека средбата била куса, бидејќи темата била исцрпена за овие дена и тој ...

ГО ДОБИВ ДОГОВОРОТ, ЌЕ СЕ КОНСУЛТИРАМЕ СО МПЦ, ИВЗ И МАНУ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Сакам да кажам - 13.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ го доби договорот за решавање на спорот за името со Грција и ќе го анализира внатрепартиски, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски. Средбата со премиерот Зоран Заев во владата траеше кратко.

(ВИДЕО) Мицкоски: Никола Димитров да си поднесе оставка како што вети за оваа капитулација

А1 On - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара итна средба со претседателот на државата, Ѓорге Иванов а повторно побара средба со премиерот Зоран Заев како и договорот кој го потпишал со грчкиот премиер.

Домашни опструкции за договорот со Грција за името

Р.С.Европа - 13.06.2018

По само две минути откако му бил доставен договорот, претседателот Ѓорги Иванов ја прекинал средбата со премиерот Заев и министерот Димитров. Опозицијата најави борба со сите демократски средства против договорот, а Владата ги повика сите чинители ...

Мицкоски: Немаше што да си кажеме со Заев, дојдов по договорот ВИДЕО

+инфо - 13.06.2018

Мицкоски потврди дека утре на владина седница ќе биде претставен договорот кој ќе биде декласифициран и познат на јавноста. Имавме куса средба со претседателот на владата г-дин Зоран Заев.

Мицкоски: Договорот со Грција е капитулација на Република Македонија

Н.Македонија - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Заев му го предаде договорот на Мицкоски

Press24 - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Н.Македонија - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

ФОТО: Мицкоски пристигна во Влада на закажаната средба со Заев

Press24 - 13.06.2018

По барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е закажана средба помеѓу двајцата лидери Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, а Мицкоски веќе пристигна .

Во 13 часот закажана средба Мицкоски – Иванов во вилата „Водно“

Press24 - 13.06.2018

Во 13 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и шефот на државата, Ѓорге Иванов, дознава КУРИР. Средбата доаѓа откако Мицкоски претходно на прес-конференција побара средба со претседателот на државата откако ...

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

Н.Македонија - 13.06.2018

Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната прес-конференција на Мицкоски, на која истакна дека бара итна и неодложна ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстви со сите политички и правни средства против овој капитулантски договор

Press24 - 13.06.2018

Зоран Заев на Македонија и донесе таканаречен договор за капитулација. Ова значи дека секој еден збор на Зоран Заев не вреди, секој негов став, изјава не вреди ништо и дека лагата, измамата и манипулацијата е неговото примарно делување, посочи ...

Мицкоски бара средба со Иванов и Заев и оставка од Димитров

Тера - 13.06.2018

Претседателот на опозицикста ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бара итна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев за да ги разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу премиерите на Македонија и Грција.

Попладнево најавена средба на двајцата партиски лидери Мицкоски и Заев

Press24 - 13.06.2018

Денеска во 14 часот и 30 минути ќе се оствари средба помеѓу Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информира владината прес служба.

Мицковски: Договор кој подразбира уставни промени е капитулација

Радар - 13.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев му го предаде договорот на Мицкоски

Локално - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

Република - 13.06.2018

Прес-службата на Владата најави дека во 14:30 часот ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заеви претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Мицкоски утрово преку прес-конференција побара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и ...

Мицкоски пристигна во Влада на закажаната средба со Заев

Република - 13.06.2018

По барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е закажана средба помеѓу двајцата лидери Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, а Мицкоски веќе пристигна .

Во 13 часот средба Мицкоски – Иванов во вилата „Водно“

Република - 13.06.2018

Во 13 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и шефот на државата, Ѓорге Иванов, јавува Курир. Средбата доаѓа откако Мицкоски претходно на прес-конференција побара средба со претседателот на државата, а откако ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Вечер Прес - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

Мицкоски најави внатрепартиски и пошироки консултации за договорот со Грција

Локално - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со премиерот Зоран Заев повтори дека договорот помеѓу Македонија и Грција за него претставува договор за капитулација и најави дека во наредниот период ќе го разгледаат договорот внатрепартиски ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства против овој капитулантски договор

Република - 13.06.2018

Зоран Заев на Македонија и донесе таканаречен договор за капитулација. Ова значи дека секој еден збор на Зоран Заев не вреди, секој негов став, изјава не вреди ништо и дека лагата, измамата и манипулацијата е неговото примарно делување, посочи ...

СДСМ: Мицкоски да ја поддржи македонската иднина, целиот демократски свет го поздрави лидерството на двете земји

Стандард - 13.06.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и национални интереси, го зачувува и го зајакнува ...

Мицкоски: Немаше што друго да си кажеме со премиерот

iPortal - 13.06.2018

По денешната средба со премиерот, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговото мислење и мислењето на партијата по однос на договорот со Грција, не само што не е променето, туку и повеќе зацврстено.

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Слободен Печат - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

(Видео) Заев му го предаде договорот на Мицкоски, средбата траеше 5 минути

Независен - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Мицкоски најави внатрепартиски и пошироки консултации за договорот со Грција

Мета - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со премиерот Зоран Заев повтори дека договорот помеѓу Македонија и Грција за него претставува договор за капитулација и најави дека во наредниот период ќе го разгледаат договорот внатрепартиски ...

Средба Заев - Мицкоски попладнево во Владата

Независен - 13.06.2018

Во Владата на Република Македонија попладнево ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата доаѓа по денешната прес-конференција на Мицкоски на која истакна дека бара итна и неодложна ...

Во тек е средба на Заев со Мицкоски

Слободен Печат - 13.06.2018

Во 14:30 почна средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, воопштуваат од Владата. Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон го договори со неговиот грчки ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржат македонската иднина која има поддршка од целиот демократски свет

Бриф - 13.06.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да не ја кочат туку да дадат поддршка на македонската иднина. Решението на спорот што цели 25 години ја влечеше Македонија наназад ги брани врвните државни и национални интереси, го зачувува и го зајакнува ...

Мицкоски објави изјава на Заев кога беше во опозиција: Додека ме држи памет нема да дозволам промена на Уставот (ВИДЕО)

МК News - 13.06.2018

Денеска на прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски презентираше видео во кое сегашниот премиер се колне во кое вели дека додека дише, додека го држи памет дека неговиот дедо, татко и неговите деца се Македонци родени во ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Независен - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

Мицкоски: Куса средба, немаше што да си кажеме со Заев (Видео)

Република - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со премиерот Зоран Заев изјави дека средбата била куса, зашто целокупната тема за договорот за спорот со името кое вчера преку телефон го договија премиерите на Република Македонија ...

Заев му го предаде договорот на Мицкоски

Бриф - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути

Точка - 13.06.2018

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути. Средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се одржа во Владата. Темата на средбата беше договорот за решение на спорот со името, кој вчера телефонски го ...

Заев и Мицкоски на средба во Владата

Локално - 13.06.2018

Во 14.30 часот, треба да се сретнат премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата ќе биде испорачано соопштение до јавноста, соопштија од Владата.

Мицкоски бара итна средба кај Иванов и кај Заев

Локално - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска побара итна средба кај претседателот Ѓорге Иванов и кај премиерот Зоран Заев, како и неотповиклива оставка од министерот за надворешени работи Никола Димитров.

Мицкоски бара итни средби со Иванов и со Заев за договорот за името

Точка - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побарал итна средба со претседателот Ѓорге Иванов во врска со договорот за името со Грција. Тој на прес-конференција во партиското седиште побара и итна средба со премиерот Зоран Заев на која очекува да му ...

Мицкоски го доби договорот, со Заев немале што да си кажат

Точка - 13.06.2018

„Средбата траеше кратко, немавме што да си кажеме“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по неколкуминутните разговори со премиерот Зоран Заев во Владата. Тој рече дека средбата била куса, бидејќи темата била исцрпена за овие дена и тој ...

Мицкоски: Го добив договорот, немаше што друго да си кажеме со премиерот

Слободен Печат - 13.06.2018

По денешната средба со премиерот, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговото мислење и мислењето на партијата по однос на договорот со Грција, не само што не е променето, туку и повеќе зацврстено.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

Најавена прес конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 16.07.2019

Ве известуваме дека денес (16.07.2019) во 14:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми, при што ќе се обрати г.

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев се заколна во децата дека нема да го смени името

Независен - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција објави видеоснимка од Зоран Заев кадешто вели дека додека дише името нема да го промени. Изјавата на Мицкоски проследете ја ...

Најавена средба Заев-Мицкоски

Независен - 13.06.2018

Прес-службата на Владата најави дека во 14:30 часот ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заеви претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Мицкоски утрово преку прес-конференција побара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и ...

ФОТО: Мицкоски пристигна во Влада, започна средбата

Курир - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пристигна во Владата на Република Македонија, каде треба да се сретне со премиерот Зоран Заев. Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон го ...

Мицкоски: Цената на капитулантско дело на Заев ќе ја плаќаат граѓаните на Македонија (ВИДЕО)

Стандард - 13.06.2018

„Во само неколку месеци, Заев направи драстично менување на ставовите, но таа негова смена и прави непоправлива штета и неповратна штета на нашата татковина Република Македонија“, изјави денеска на прес-конференција лидерот на опозициската ...

Мицкоски нема да го промени ставот за договорот дека е капитулација за земјата

Фактор - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше куса средба со премиерот Зоран Заев. „Немаше некои нови моменти кои што можевме еден на друг да си ги кажеме, така што ова е договор за капитулација“- вели Мицкоски.

Во 13 часот средба Мицкоски – Иванов во вилата „Водно“

Курир - 13.06.2018

Во 13 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и шефот на државата, Ѓорге Иванов, дознава КУРИР. Средбата доаѓа откако Мицкоски претходно на прес-конференција побара средба со претседателот на државата откако ...

Мицкоски: Заев се заколна во децата дека нема да го смени името (видео)

Република - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција објави видеоснимка од Зоран Заев каде што вели дека додека дише името нема да го промени. – Додека го дишам овој македонски воздух, додека ме држи памет, дека мојот дедо, ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства против овој капитулантски договор

Курир - 13.06.2018

Зоран Заев на Македонија и донесе таканаречен договор за капитулација. Ова значи дека секој еден збор на Зоран Заев не вреди, секој негов став, изјава не вреди ништо и дека лагата, измамата и манипулацијата е неговото примарно делување, посочи ...

Мицкоски побара средби со Иванов и Заев и оставка од Димитров

Мета - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денеска повторувајќи голем дел од пораките од вчерашната прес-конференција во врска со постигнатиот договор на македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, побара ...

Мицкоски објави изјава на Заев кога беше во опозиција: Додека ме држи памет нема да дозволам промена на Уставот (ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

Денеска на прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски презентираше видео во кое сегашниот премиер се колне во кое вели дека додека дише, додека го држи памет дека неговиот дедо, татко и неговите деца се Македонци родени во ...

Мицкоски бара итна средба со Иванов и Заев

Фактор - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алескис Ципрас за севкупна употреба на ...

Мицкоски по средбата со Заев: Мојот и ставот на ВМРО-ДПМНЕ се сѐ поцврсти од претходно

Курир - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со премиерот Зоран Заев изјави дека средбата била куса, зашто целокупната тема за договорот за спорот со името кое вчера преку телефон го договија премиерите на Република Македонија ...

Мицкоски: Заев не стави пред свршен чин да коментираме капитулација

Стандард - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

(ВИДЕО) Мицкоски се сретнал со Заев и Иванов, уште еднаш потврди дека договорот е „капитулација“

еМагазин - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево во Владата имаше куса средба со премиерот Зоран Заев кој му го предал договорот за решение за спорот за името. По средбата Мицкоски изјави дека тој и Заев имале куса средба затоа што, како што ...

(ВИДЕО) Мицкоски емитуваше стара изјава на Заев во која вели дека по никоја цена нема да прифати промена на уставното ...

еМагазин - 13.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција емитуваше стара изјава на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека по никоја цена нема да прифати промена на уставното име.

(Видео) Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Sky - 13.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија. Пред малку видовме како на прес-конференција поразот се прикажува како победа. А тоа што е од порано стекнато како правото на јазик и националност – да се прикаже како лажна победа.

ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува договорот со Грција, бара задолжителен референдум

Sky - 13.06.2018

Потребно е разјаснување на целата ситуација за надлежностите на институцијата за водење на процесот, односно која институција е надлежна да случува меѓународни договори од ваков тип -Владата или преседателот на државата.

Средба Мицкоски и Заев

Поглед - 13.06.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во 14:30 ќе се сретнат во Владата на Република Македонија, дознава Курир. Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон ...

ВО ЖИВО: Најавена прес-конференција на Христијан Мицкоски

Поглед - 13.06.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обраќа во живо на ...

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути

24Инфо - 13.06.2018

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути. Средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се одржа во ...

Најавена прес-конференција на Христијан Мицкоски

Маркукуле - 13.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска ќе има свое обраќање. Прес-конференцијата ќе се одржи во 13:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстaви со сите политички и правни средства против овој капитулантски договор

Маркукуле - 13.06.2018

Зоран Заев на Македонија и донесе таканаречен договор за капитулација. Ова значи дека секој еден збор на Зоран Заев не вреди, секој негов став, изјава не вреди ништо и дека лагата, измамата и манипулацијата е неговото примарно делување, посочи ...

Во 13 часот средба Мицкоски – Иванов во вилата „Водно“

Маркукуле - 13.06.2018

Во 13 часот ќе се одржи средба помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и шефот на државата, Ѓорге Иванов, дознава КУРИР. Средбата доаѓа откако Мицкоски претходно на прес-конференција побара средба со претседателот на државата откако ...

Експресно закажана средбата Заев – Мицкоски

Кумановски м. - 13.06.2018

loading... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се сретнат денеска во 14:30 часот во просториите на Владата. Средбата следува само неколку часа по прес конференцијата на ...

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

24 Вести - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција, за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ова е капитулација

МКД - 12.06.2018

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција. Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која ќе се одржи доцна попладнево. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал ...

Заев разговарал со Мицкоски за договорот со Грција

Нова ТВ - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

24 Вести - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Мицкоски на прес конференција еден час по обраќањето на Заев за решението

Фокус - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се обрати пред граѓани во 19:30 часот, еден час по прес конференцијата на премиерот Зоран Заев. Од ВМРО-ДПМНЕ кажаа дека доцна попладнево, премиерот Заев по разговорот со грчкиот премиерт Алексис Ципрас, ...

Живо: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Алсат-М - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со постигнатиот договор за спорот со името помеѓу премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис ...

Мицкоски: Ова е договор за капитулација,на референдум ќе гласам против

Нова ТВ - 12.06.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на прес конференција изјави дека неговата партија нема да го промени ставот дека е против промена на Уставот, за промена на уставното име.

ВО ЖИВО: Заев информира за постигнатиот договор за спорот со името

Фокус - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на премиерот Зоран Заев на која дава детали за договорот со грчкиот премиер Алексис Ципрас за деценискиот спор со ...

Заев го информирал Мицкоски за решението, од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат прес конференција

Фокус - 12.06.2018

Доцна попладнево, премиерот Зоран Заев по разговорот со грчкиот премиерт Алексис Ципрас, преку телефон го информирал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски за постигнатиот договор како решение за деценискиот спор со Грција.

Во живо од прес конференцијата на Мицкоски по решението за спорот со името

Фокус - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

Мицкоски ќе гласал против договорот на референдум, но не кажа што за него е достоинствено решение

Фокус - 12.06.2018

Јас на референдумот ќе гласам против таканаречениот догворот. Грчките медиуми во 13 точки ја покажаа капитулацијата која Заев се обиде да ја протне, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски.

Мицкоски: Договорот е Капитулација, пораз!

Телма - 12.06.2018

За ВМРО-ДПМНЕ договорот за промена на името е ,, капитулација“, а не победа во преговорите со Грција. Ова е тежок ден за Република Македонија. Прифатени се сите грчки позиции, рече лидерот на партијата Христијан Мицкоски и побара договорот да му ...

Мицкоски: Договорот на Заев со Ципрас е капитулација

Алсат-М - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, постигнатиот договор помеѓу Скопје и Атина го нарече лажна победа и договор за капитулација. “Денеска е тежок ден за Република Македонија. Видовме прес на кој поразот се прикажува за лажна победа.

Мицкоски: Ова е капитулација, а не достоинствено решение

МКД - 12.06.2018

Ова е тежок ден за Република Македонија, е првата реакција на Христијан Мицкоски, претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по денешната објава на Владата дека е постигнат договор со Грција за промена на името.

Мицкоски го побара договорот на Заев и Ципрас, но вели дека не отстапуваат од нивните позиции

Фокус - 12.06.2018

Тежок ден за Република Македонија. Зоран Заев се обиде поразот да го покажува како победа. Она што е стекнато како право, правото на јазик и идентитет се покажува како извојувана победа во преговорите со нашиот јужен сосед, тоа е загарантирано многу ...

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Сител - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

ТВ21 - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Макфакс - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Кајгана - 12.06.2018

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение ...

Мицкоски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Канал5 - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Костадинов: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство

Либертас - 12.06.2018

Прес конференција, Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 12.06.2018 Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

А1 On - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Костадинов: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство

Канал5 - 12.06.2018

Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ.

(ВИДЕО) Мицкоски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Либертас - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното работење на ЕЛЕМ

Либертас - 12.06.2018

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со успешното работење на АД ЕЛЕМ, од земја зависна од увоз, Македонија денес продава струја. Наместо да го поздрават успешното работење на АД ЕЛЕМ и фактот што Македонија од земја ...

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Кајгана - 12.06.2018

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Канал5 - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицкоски информиран за решението, ВМРО-ДПМНЕ најавии прес конференција

+инфо - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев по разговорот со грчкиот премиерт Алексис Ципрас, доцна попладнево преку телефон го информирал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски за постигнатиот договор како решение за деценискиот спор со Грција.

ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски по решението за спорот со името

Либертас - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Сител - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Костадинов: Македонија заработува од зголеменото производство на електрична енергија

Макфакс - 12.06.2018

Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ, изјави денеска Костадин ...

СДСМ: Од земја зависна од увоз, Македонија денес продава струја

Макфакс - 12.06.2018

Наместо да го поздрават успешното работење на АД ЕЛЕМ и фактот што Македонија од земја зависна од увоз денеска произведува вишок и продава струја, ВМРО-ДПМНЕ измислува непосточеки случаи и шири лажни вести, порача СДСМ.

(ВИДЕО) Костадинов: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство

А1 On - 12.06.2018

„Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири дека Македонија извезува струја

Р.С.Европа - 12.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со успешното работење на АД ЕЛЕМ. Од земја зависна од увоз, Македонија денес продава струја. Наместо да го поздрават успешното работење, ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, стои во соопштението на СДСМ по ...

СДСМ: Од земја зависна од увоз, Македонија денес продава струја

А1 On - 12.06.2018

„Наместо да го поздрават успешното работење на АД ЕЛЕМ и фактот што Македонија од земја зависна од увоз денеска произведува вишок и продава струја, ВМРО-ДПМНЕ измислува непосточеки случаи и шири лажни вести.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција, ВМРО-ДПМНЕ ќе има прес после Владата

Либертас - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по прес-конференцијата на Заев за името

А1 On - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обраќа по прес-конфернецијата на која што премиерот Зоран Заев објави дека е постигнат договор со грција за спорот за ...

Мицкоски: Ги откажав сите закажани средба, тука сум за да се сретнам со Заев

А1 On - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека ги откажал сите планирани средби кои ги имал периодов и побара итна средба со премиерот Зоран Заев, по соопштувањето дека е постигнат договор за решавање на спорот за ...

Мицкоски: Ова е тежок егзебиционизам на штета на државата, премиерот Заев покажа нестабилност

ТВ21 - 12.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остро го осуди договорот на премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега, Алексис Ципрас. Според Мицкоски, премиерот Заев покажал нестабилност и недостоинственост за еден премиер на држава.

Мицкоски – Не прифаќаме промена на Уставот со цел промена на уставното име

Р.С.Европа - 12.06.2018

Договорот за името меѓу премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас е пораз, оцени претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој рече дека денеска е тежок ден за Република Македонија.

(Видео) Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Макфакс - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија. Пред малку видовме како на прес-конференција поразот се прикажува како победа. А тоа што е од порано стекнато како правото на јазик и националност – да се прикаже како лажна победа.

(ВИДЕО) Мицкоски: Ова е капитулација, мора да има задолжителен референдум

А1 On - 12.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека ова е тежок ден за Македонија и дека премиерот Заев се обидува поразот да го прикаже како победа. Тој рече дека Заев прифатил капитулација и побара задолжителен референдум.

ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува договорот со Грција, бара задолжителен референдум

Макфакс - 12.06.2018

Потребно е разјаснување на целата ситуација за надлежностите на институцијата за водење на процесот, односно која институција е надлежна да случува меѓународни договори од ваков тип -Владата или преседателот на државата.

Мицкоски: Договорот е капитулација за Македонија

Сител - 12.06.2018

Договорот на Заев и Ципрас е таканаречен договор за капиулација на Македонија, обвини денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Партискиот лидер вели дека уште од далеку се гледа каков пораз е ова за Македонија Мицкоски потенцираше дека неговата партија ...

Заев потпиша капитулација, Јас ќе гласам против на референдумот, кажа Мицковски

Сакам да кажам - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека премиерот Зоран Заев потпишал капитулација со договорот со Грција и дека на евентуален референдум за промена на името ќе гласа против. Тој кажа дека опозицијата не била вклучена во процесот и дека ...

Заев го информирал Мицковски за договорот за името

Press24 - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицкоски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Н.Македонија - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Н.Македонија - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Тера - 12.06.2018

Ова е тежок ден за Република Македонија, е првата реакција на Христијан Мицкоски, претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по денешната објава на Владата дека е постигнат договор со Грција за промена на името.

Следете во живо: Прес-конференција на Заев за договорот за името

Press24 - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на Владата на Република Македонија за договорот со Грција за спорот со името. Премиерот Заев во секој момент ќе ги објасни деталите за телефонскиот разговор и ...

Во живо: Следете ја прес-конференцијата на Мицковски по договорот за името

Press24 - 12.06.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, по пресот на Зоран Заев за договорот за новото име на ...

Мицковски: Јас ќе гласам против на референдумот

Press24 - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека премиерот Зоран Заев потпишал капитулација со договорот со Грција и дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, не се прифаќа промена на Устав со цел промена на уставно име.

Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски (во живо)

Република - 12.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Христијан Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција. Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 28.03.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

Заев го информирал Мицкоски, опозицискиот лидер најави прес-конференција

Вечер Прес - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција, ВМРО-ДПМНЕ ќе има прес после Владата

МК News - 12.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција. Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која ќе се ...

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Точка - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Бриф - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Локално - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

МК News - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Стандард - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Вечер Прес - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

(ВИДЕО) Костадинов: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство

iPortal - 12.06.2018

Прес конференција, Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 12.06.2018 Почитувани граѓани, Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Независен - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Костадинов: Македонија заработува од зголеменото производство на електрична енергија

Точка - 12.06.2018

Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ, изјави денеска Костадин ...

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

Слободен Печат - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Заев го информирал Мицкоски за решението, пресконференција и на ВМРО – ДПМНЕ

iPortal - 12.06.2018

Доцна попладнево, премиерот Зоран Заев по разговорот со грчкиот премиерт Алексис Ципрас, преку телефон го информирал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски за постигнатиот договор како решение за деценискиот спор со Грција.

ВО ЖИВО: Mицкоски ќе се обрати за договорот за името

Фактор - 12.06.2018

Во живо прес конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Шеталиште - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија. Пред малку видовме како на прес-конференција поразот се прикажува како победа. А тоа што е од порано стекнато како правото на јазик и националност – да се прикаже како лажна победа.

Остварен разговор Мицкоски – Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Република - 12.06.2018

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата Зоран Заев. Премиерот го информирал Мицкоски за она што го постигнал како решение со Грција.

СДСМ: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство

Стандард - 12.06.2018

„Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ.

Мицкоски: Ова е капитулација, тежок ден за Македонија

Таратур - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија, пред малку видовме прес конференција со која поразот се прикажува за лажна победа, а она што е стекнато многу порано како наше природно и неспорно право, правото на јазик и националност да се прикаже како ...

СДСМ: Од земја зависна од увоз, Македонија денес продава струја

Точка - 12.06.2018

Наместо да го поздрават успешното работење на АД ЕЛЕМ и фактот што Македонија од земја зависна од увоз денеска произведува вишок и продава струја, ВМРО-ДПМНЕ измислува непосточеки случаи и шири лажни вести, порача СДСМ.

Мицкоски ги откажа сите закажани средби во странство: Тука сум да се сретнам со Заев

Република - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека ги откажал сите планирани средби кои ги имал периодов и побара итна средба со премиерот Зоран Заев, по соопштувањето дека е постигнат договор за решавање на спорот за ...

Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Точка - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија. Пред малку видовме како на прес-конференција поразот се прикажува како победа. А тоа што е од порано стекнато како правото на јазик и националност – да се прикаже како лажна победа.

Ова е тежок ден за Република Македонија

Република - 12.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ го оцени како „тежок ден за Република Македонија“, денешното известување дека владите во Скопје и во Атина договориле новото име на нашата држава да биде Република Северна Македонија. – Кај граѓаните има чувство на потиштеност и горчина.

Мицкоски ги откажа сите закажани средби во странство: Тука сум да се сретнам со Заев

Курир - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека ги откажал сите планирани средби кои ги имал периодов и побара итна средба со премиерот Зоран Заев, по соопштувањето дека е постигнат договор за решавање на спорот за ...

Ќе се обрати и Мицкоски за договорот за името

Фактор - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев по разговорот со грчкиот колега, Алексис Ципрас, преку телефон попладнево го информирал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски за постигнатиот договор како решение за деценискиот спор со Грција.

Во живо од прес конференцијата на Мицкоски по решението на името

Слободен Печат - 12.06.2018

Следете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со ...

Мицкоски: Ова е тежок ден за Македонија, ова е капитулација

Слободен Печат - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Република Македонија. Пред малку видовме како на прес-конференција поразот се прикажува како победа. А тоа што е од порано стекнато како правото на јазик и националност – да се прикаже како лажна победа.

ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува договорот со Грција, бара задолжителен референдум

Слободен Печат - 12.06.2018

Потребно е разјаснување на целата ситуација за надлежностите на институцијата за водење на процесот, односно која институција е надлежна да случува меѓународни договори од ваков тип -Владата или преседателот на државата.

Мицкоски: Јас на референдум ќе гласам против договорот за капитулација

Курир - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека премиерот Зоран Заев потпишал капитулација со договорот со Грција и дека на евентуален референдум за промена на името ќе гласа против. Тој кажа дека опозицијата не била вклучена во процесот и дека ...

Мицкоски ќе гласал против договорот на референдум, но не кажа што за него е достоинствено решение

iPortal - 12.06.2018

Јас на референдумот ќе гласам против таканаречениот догворот. Грчките медиуми во 13 точки ја покажаа капитулацијата која Заев се обиде да ја протне, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски.

Мицкоски: Таканаречениот договор на Заев со Ципрас е капитулација

Република - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, постигнатиот договор помеѓу Скопје и Атина го нарече лажна победа и договор за капитулација. – Денеска е тежок ден за Република Македонија. Видовме прес на кој поразот се прикажува за лажна победа.

Остварен разговор Мицкоски- Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Курир - 12.06.2018

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

(ВО ЖИВО) Пресконференција на премиерот Зоран Заев

iPortal - 19.10.2018

Пресконференција на премиерот Зоран Заев по изгласувањето на 2/3 мнозинство за уставните ...

Мицкоски: Во грчките медиуми во 13 точки ја има објаснето капитулацијата на Македонија

Фактор - 12.06.2018

Во грчките медиуми во 13 точки ја има објаснето капитулацијата на Македонија, изјави на прес-конференција вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој вели дека на референдум ќе гласа против, и дека решението не е достоинствено.

Мицкоски: Денеска е тежок ден за Македонија

Фактор - 12.06.2018

Денеска е тежок ден за Македонија, изјави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за договорот со Грција за името. Тој вели дека биле тргнати настрана од целиот процес.

Мицкоски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

Стандард - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Мицкоски: Заев потпиша капитулација, јас ќе гласам „против“ на референдумот

Република - 12.06.2018

За Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО ДПМНЕ, она што го потпишал Зоран Заев е капитулација, додавајќи дека ставовите на ВМРО-ДПМНЕ се познати, непроменети и прецизни. – ВМРО-ДПМНЕ нема да отстапи од своите принципи и нема да поддржи промена на ...

Мицкоски: Предавство, нема да дозволиме уставни измени

Независен - 12.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ го оцени како „тежок ден за Република Македонија“, денешното известување дека владите во Скопје и во Атина договориле новото име на нашата држава да биде Република Северна Македонија.

Мицкоски: Договорот на Заев е капитулација, ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи

Мета - 12.06.2018

Ако постигнатиот таканаречен договор на Зоран Заев е прифаќање на промена на уставот, и внатрешна и надворешна употреба на новото име, тогаш тоа е договор на Зоран Заев за капитулација, рече Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на ...

Мицкоски жестоко одговори: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на уставното име, договорот на ...

Курир - 12.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вчерашната прес-конференција имаше жестока реакција, а по повод објава на премиерот Зоран Заев дека е постигнат договор за решение за името, Република Северна Македонија – ерга оменс, што подразбира ...

Раздвижено во зградата на ВМРО ДПМНЕ откако премиерот Зоран Заев го соопшти историскиот договор меѓу Македонија и ...

Sky - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешното работење на АД ЕЛЕМ

24Инфо - 12.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират со успешното работење на АД ЕЛЕМ Наместо да го поздрават успешното работење на АД ЕЛЕМ и фактот што Македонија од земја зависна од увоз денеска произведува вишок и продава струја, ВМРО-ДПМНЕ измислува непосточеки ...

Мицковски: За ВМРО-ДПМНЕ договорот е „капитулација“

еМагазин - 12.06.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа патувањето и закажаните средби за утре и побара од премиерот Зоран Заев веднаш да му го достави договорот со Грција за решавање на спорот за името.

Заев го информирал Мицкоски за договорот со Грција

еМагазин - 12.06.2018

Премиерот Зоран Заев попладнево разговарал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека премиерот Заев го информирал Мицкоски за она што, како што се наведуваат, го постигнал како решение со Грција.

Костадинов: Македонија заработува од зголеменото производство на електрична енергија

24Инфо - 12.06.2018

Македонија продава струја и заработува од зголеменото сопствено производство на електрична енергија. Тоа е резултат од успешно, домаќинско и одговорно работење на Владата предводена од СДСМ и новото раководство на АД ЕЛЕМ, изјави денеска Костадин ...

Митингот на 2 јуни беше класична манипулација

Пулс24 - 12.06.2018

Викендов помина во една многу еуфорична атмосфера на фб, со многу заблагодарувања на Господ, на нашиот јужен сосед за тоа што ни го “спасиле” Името! Меѓутоа ако направиме подлабока анализа ќе дојдеме до сознание дека за жал сме далеку од такво ...

ВО ЖИВО ОД ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Шефот на опозицијата ќе го презентира ставот на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Маркукуле - 12.06.2018

Ставот на опозициската партија, лидерот на партијата Мицкоски ќе го соопшти на прес-конференција која треба да започне во секој ...

Остварен разговор Мицкоски Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Маркукуле - 12.06.2018

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

Мицкоски дециден: “Ставот на ВМРО-ДПМНЕ останува непроменет, не прифаќаме промена на Уставот со цел промена на ...

Маркукуле - 12.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски предмалку одржа прес конференција на која ги истакна ставовите на партијата околу постигнувањето договор помеѓу Заев и Ципрас за проблемот со името на државата.