TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен пиштолџијата од Карбинци

Дневник - 21.10.2010

Полицијата вчера го уапсила Станко А. (53) од штипското село Карбинци, кој е осомничен дека со пиштол пукал и ги ранил соселанецот Славе Д. (50) и неговиот син Сашко Д. (26), завчера во селото.

Хроника - Уапсен пиштолџијата од Карбинци

Време - 21.10.2010

Пиштолџијата од Карбинци, Станко Анакиев, вчера е уапсен откако десет часа и бегал на полицијата која го барала, бидејќи ги ранил соседите Саше и Славе Димовски.

Приведен пиштолџијата од Карбинци

Н.Македонија - 21.10.2010

Полицијата вчераутро го приведе 53-годишниот Станко А., кој завчера со својот пиштол пукаше во соседите Д.С., роден во 1984 година, и Д.С.

Уапсен напаѓачот кој рани татко и син во с.Карбинци

А1 - 20.10.2010

Полицијата во Кочани го уапси напаѓачот кој вчера во село Карбинци пукаше во татко и син, кои поради сериозноста на повредите денеска се пренесени од кочанската болница во Клиничкиот центар во Скопје.

Вооружен напад во Карбинци, двајца тешко повредени

А1 - 20.10.2010

На сред село жител на Карбинци пукаше во татко и син. 50-годишниот жител на Карбинци, изнервиран, без да прави муабет и без предупредување пукал во двајцата свои соселани, а потоа избегал.

Вооружена пресметка во Карбинци, двајца повредени

Канал5 - 20.10.2010

Станко С. е лицето, кое синоќа соселаните ги остави без сон, а кого полицијата, по 24-часовна интензивна потера, претпладнево го уапси во Кочани.

Двајца повредени во оружена престрелка во Карбинци

Нетпрес - 20.10.2010

Жител на штипско Карбинци вчера пукал во татко и син од селото, при што двајцата се тешко повредени, информира полицијата. Според полициските информации, С.С. вчеравечер пукал во Саше К. и Славе К.

Уапсен напаѓачот од село Карбинци

Форум - 20.10.2010

Полицијата утрово го уапси напаѓачот кој вчера во штипското село Карбинци пукаше и рани татко и син, соопшти СВР Штип. Напаѓачот бил уапсен при влезот во Кочани кај Зрновска Река Поради сериозноста ...

Уапсен напаѓачот од село Карбинци

Алфа - 20.10.2010

Полицијата утрово го уапси напаѓачот кој вчера во штипското село Карбинци пукаше и рани татко и син, соопшти СВР Штип. Напаѓачот бил уапсен при влезот во Кочани кај Зрновска река.

Фатен пукачот од штипско Карбинци

Нетпрес - 20.10.2010

Полицијата денеска успеала да го уапси педесет и тригодишниот Станко А. од штипското село Карбинци кој вчеравечер пукаше во татко и син од истото село. Пред неколку часа Станко А.

Меѓусебни недоразбирања причина за пукањето во Карбинци

Inpress - 20.10.2010

Штип, 20. октомври 2010 (ИНПРЕС) Дваесет и шестгодишниот С.Д. од Штип вчера во полиција пријавил дека тој и неговиот педесетгодишен татко во селото Карбинци биле нападнати со огнено оружје од страна ...

Двајца повредени при пукање во Карбинци

Сител - 20.10.2010

Жител на штипско Карбинци вчера пукал во татко и син од селото при што двајцата се тешко повредени, информира полицијата. Според полициските информации, С.С. вчеравечер пукал во Саше К. и Славе К.

Уапсен напаѓачот на таткото и синот во Карбинци

Кирилица - 20.10.2010

Полицијата, по интензивната потера, претпладнево во Кочани го уапси Станко С., лицето кое вчера вечер со пиштол се обидел да ги расчисти недоразбирањата со неговите соседи Вчера вечер во штипското ...

Фатен напаѓачот во престрелката во село Карбинци

Сител - 20.10.2010

Полицијата утринава на влезот на Кочани го фати 53-годишниот Станко Анакиев, кој вчера со својот пиштол пукаше во соседите, Д.С. роден 1984 година и Д.С. роден 1960 година, кои се татко и син.

Повредени татко и син во село Карбинци

Макфакс - 20.10.2010

Жител од село Карбинци пукал кон татко и син и ги повредил, соопшти МВР. Веста е ...

Застрелани татко и син во село Карбинци

Кајгана - 20.10.2010

Жител од село Карбинци пукал кон татко и син и ги повредил, соопшти МВР. Инцидентот се случил вчера вечер кога извесен С.С. пукал кон таткото и синот од засега непознати причини.

Двајца повредени во престрелка во Карбинци

Курир - 20.10.2010

Во престрелката што се случи вчера вечерта во селото Карбинци, порведени се две лица Лицето С.С. од селото Карбинци пукал во татко и син, кои се здобиле со прострелни рани и веднаш од Клиничкиот ...

Од љубомора ранил татко и син

Вечер Прес - 20.10.2010

Низ селото кружеле муабети дека еден од семејството на повредените бил во љубовна врска со сопругата на напаѓачот, па претпоставуваат дека Станко решил да им стави кај на озборувањата Татко и син ...

Уапсен напаѓачот од село Карбинци

Канал 77 - 20.10.2010

Полицијата утрово го уапси напаѓачот кој вчера во штипското село Карбинци пукаше и рани татко и син, соопшти СВР Штип Напаѓачот бил уапсен при влезот во Кочани кај Зрновска река.

Во селото Карбинци во престрелка повредени две лица

Идивиди - 20.10.2010

Штип, 20 октомври 2010 (МИА) - Двајца жители на селото Карбинци се повредени во престрелка што се случи синоќа. Лицето С.С.